טופס טיולים

לעיתים אני משתעשע במחשבה אם יכולתי להיות אחד מהחבר'ה האלה שקובעים את יחס ההימורים במשחקי ספורט, סטייל טפסי הווינר, הטוטו או באתרי ההימורים באינטרנט. נדמה לי שהתשובה מגיעה בכל פעם שאני מציב הימור ידידותי על משחק שאני מרגיש עליו "מום". ה"מום" הופך להיות מאום והכסף הולך לבניית עוד סולמות שבדיים באולמות כדורסל חדשים, חד גוניים ומשעממים. אני תמיד תוהה אם האנשים האלה הם בוגרי אוניברסטיאות יוקרתיות המתמחים בסטטיסטיקה ותורת המשחקים או בעצם מדובר בעכברי תחנות טוטו, אלה שתמיד תראו יושבים בעיניים אדומות מסביב לאחד השולחנות, עם גופיה לבנה, זיפים, בקבוק בירה מכבי, קופסת קנט לייט וכפכפי אדידס מרופטים. הם גם לרוב שואלים "כמה יצא פיאצ'נזה – קליארי?".

אני חושב על זה בכל פעם שיש טרוניה על משחק שהוצא מטופס הטוטו בגלל שהסיכוי כנראה קל יחסית לנחש את תוצאתו אבל אז מעשה שטן מתרחשת הפתעה והמשחק עם התוצאה הצפויה הופך לסנסציה. אני שואל את עצמי אם אני הייתי אחראי על רשימת המשחקים הייתי מוציא אותו מהטופס? היום באוטו שמעתי דיון ברדיו על כך שהניצחון של מכבי נתניה על מכבי חיפה כלל לא נכלל בטופס הטוטו. גיחכתי לעצמי. רטרואקטיבית, בתור אוהד נתניה, אין תוצאה יותר צפויה מניצחון נתנייתי. אם רק הייתי יודע שנתניה משחקת היום מול חיפה יכול להיות שאפילו הייתי עושה משהו בנידון. אבל על זה כבר דיברתי בעבר ולא ניכנס לזה עכשיו.

אבל בעיקר גיחכתי כי שאלתי את עצמי: מה, יש עוד אנשים שממלאים טוטו? מי הם? ממש יושבים ומסמנים 16 משחקים? עדיין יש פתיים החיים בהרגשה שלנחש 16 משחקים זה משהו שכדאי לבזבז עליו זמן וכסף?
ומעבר לעובדה שחלה ירידה חדה במעמדו של מיליונר הטוטו, שפעם נחשב לסלבריטי של אלמוניות, מושא קנאה של שכירים ועצמאיים, שהפעיל אפקט פבלובי על עם שלם. היום, כשאפשר להמר על משחקים בודדים ואפשרויות נוספות, טופס של 16 משחקים הופך לטופס טיולים של הכסף שלך.

אני זוכר את הפעם הראשונה ששמעתי שקבוצה הוצאה מטופס הטוטו. הייתה זו בית"ר נתניה של 1987 שהייתה בשר תותחים של הליגה וחטפה תבוסות שבוע אחר שבוע. כשהיא הוצאה מהטופס ההלם היה מוחלט. נתניה כולה, גם אוהדי מכבי, השפילו מבט מבושה. הוצאה מטופס הטוטו בישראל של סוף שנות השמונים הייתה כמו לאסור עליך להדליק מנגל בפארק ביום העצמאות או, גרוע יותר, כמו למנוע ממך לקנות סובארו. לא היה עלבון צורב מזה. זה היה כמו להיות הילד היחידי בכיתה שלא מוזמן למסיבות יום הולדת. טופס הטוטו היה שייך לכתבי הקודש, אחזנו בו בידיים רועדות, וסימנו בזהירות את תוצאות המשחקים שהקריא עמי פזטל ב"שירים ושערים" כל מוצאי שבת. אגב, חבר שפגש את עמי פזטל אמר לי שאחד הדברים המדהימים לגביו זה שכשהוא מתחיל לדבר הוא נשמע בדיוק כמו עמי פזטל. כשפזטל סיים להקריא את התוצאות התחלנו לספור ניחושים נכונים. לא חושב שאי פעם עברנו את המספר 10. אבא היה מפטיר "מחר חוזרים לעבוד", ואנחנו סגרנו את הרדיו ופתחנו טלוויזיה. אורלי יניב ויורם ארבל שידרו את תקצירי המשחקים ואז הקריאו את הניחוש הנכון ושקט של יום כיפור השתרר בבית. בדיקה נוספת של הטפסים, רק ליתר ביטחון. את המנגינה שליוותה את הניחוש הנכון אני יכול לנגן בראשי בכל רגע. הנה, למשל עכשיו.

לא מזמן עשיתי רשימה של דברים שחסרים לי בימי שישי. נדמה לי שבדיקת טופס הטוטו הוא אחד הדברים שחסרים לי במוצאי שבת.

3 Comments

ניר 20 בפברואר 2010

"חבר שפגש את עמי פזטל אמר לי שאחד הדברים המדהימים לגביו זה שכשהוא מתחיל לדבר הוא נשמע בדיוק כמו עמי פזטל"
BIG LOL

סינגל 21 בפברואר 2010

מי שקובע את היחסים בהימורים זה תוכנות מחשב, לא אנשים. המגע האנושי בקביעת היחסים הוא שולי ביותר.

שרונה 22 בפברואר 2010

אז טופס טוטו 16 הוא טופס הטיולים של הכסף שלי???
וואי תודה שאתה אומר, תמיד חשבתי שהכסף שלי הולך כולו על המספרה והמניקור והקפוצ'ינו והחוטיני וכל אלה….

Comments closed