פתח את הפה וגע בו

בסופו של דבר, הכל מתנקז לשאלה אחת: האם אתם בעד או נגד אבי נמני?

 

צפוף מאוד בימים אלה בפינות בהם מחכים לאבי נמני. הרבה מאוד אנשים מחכים, כתף אל מקלדת, לנפילה. בספורט הישראלי, לא רק כמובן, זה קורה בריטואל קבוע. החסינות מתפוררת – ראשית בהפסד על הדשא, אחר כך כותרות מתחכמות הכוללות משחק מילים עם קונוטציה שלילית, ואז נעיצת הטוקבק, המריחה הפובליציסטית, ההתגודדיות ביציע, והקריאה הקולקטיבית שממגנטת אליה המון תחושות ומילים שאי אפשר לפרט ומתנקזות למילה הראשונה שכל עולל יציעים לומד לבטא: תתפטר!

תתפטר צועקים גם אלה שלא עובדים כרגע בשום עבודה. או לא עבדו.

תתפטר צועקים גם אלה שמעגלים פינות במקום עבודתם, שמוסיפים שעות נוספות, שגונבים ציוד משרדי, שמתקשרים בבוקר עם קול מזויף ואומרים שהם חולים, שלא נותנים קבלה, שלא נותנים שירות.

עדיין, המהלך בו ניר קלינגר זרק ממכבי ת"א את אבי נמני וטל בנין היה אחד המהלכים הכי אמיצים של מאמן בתולדות הכדורגל הישראלי.

מאז פרש ממשחק, נמני התנהל בצורה כזו שלא הותירה ברירה לעוקבי ספורט ישראלי. או שאתה בעדו, או שאתה נגדו. ניר קלינגר, בסרטו התיעודי של רינו צרור "צהובים" על מכבי ת"א, טען שנמני "הוא בן אדם מסוכן" ושהוא חשש לשלום משפחתו ולכן החזיק אלת בייסבול בתא המטען של מכוניתו. מאמן כדורגל שאוהדי אבי נמני ליגלגו בשיריהם על פגם הראייה שלו, החזיק אלת בייסבול. לכל מקרה.

לחוגגי הבריתות והבר מצוות נמני עדיין מספר אחד. כל הורה יעריך את מי שמצליח לשמח את ילדיו. קשה שלא להעריך את ההתעקשות של נמני לכבד את אלה שרוצים בקרבתו. אבל מבחוץ זה קצת מזכיר התנהלות של אלה שהאדם הסביר לא רוצה להסתבך איתם. עם נאמנות עיוורת של הסביבה הקרובה, הערצה סמויה של המעגל השני, תיעוב אבל שתיקה של המעגל השלישי. הוא היה untouchable.

אחרי אתמול, כל אחד יכול לפתוח את הפה ולגעת בו.

מצד שני, תדע כל אם עבריה שבנה נוגע בו, שאולי כדאי שיחזיק אלת בייסבול בתא המטען.

הגיע הזמן שלי לעשות ילדים
מירוץ אייל, או - למה אני אוהב מירוצים

14 Comments

גיא זהר 21 בנובמבר 2010

החיבור של אנשי ספורט בארץ כולל האתר ההוא שנימני הוא יקירו ל"אנשי עסקים" מאוד מטריד. תמיד אפשר לסמוך על אליל שילך לאמן ואז הערצה אליו תתפוגג.

אזי 21 בנובמבר 2010

אף פעם לא הייתי מחסידיו של נמני (תמיד אהבתי זוהר יותר :)
אבל קשה לי להאמין שהוא ישלח מישהו שיפגע במישהו
בכל מקרה… ההתנהלות שלו אחרי הפסדים משדרת
"אני לא סופר אתכם. או שאני אצליח ואצא מלך, או שאני אכשל ואשאר מלך…"
שורה תחתונה, הוא הדבר היחיד שלא התחלף במכבי בשלוש השנים האחרונות.

מעבר לזה, אני לא חושב שהוא צריך להתפטר. אני חושב שצריך לפטר אותו.
גם אני, אם אטעה בביצוע העבודה שלי, לא אתפטר

אבי 21 בנובמבר 2010

כבר קנית אלה?

אני יותר אנונימי, אז אני יכול בשקט להגיד שהפסקתי לאהוד את מכבי תל אביב ברגע שהחזירו אותו לקבוצה.
הייתי הולך מדי פעם למשחקים, ובתיכון היה לי מנוי, אבל בתקופת קיסרות נימני התנתקתי לגמרי מהכדורגל הישראלי.

תומר 21 בנובמבר 2010

מצחיק לקרוא את כל אלה שמפטרים את נמני. אלה אותם אנשים שקיללו אותו כשישב על הספסל בעונת האליפות ובמחזור האחרון של אותה עונה עודדו אותו כשהביא אליפות. אלה אותם אוהדים שכל שנה "מפטרים" מאמנים במכבי מניר לוין ועד בן שמעון. אוהדים עם 0 סבלנות לקבוצה למאמנים ורק תמיד מחכים בפינה ושוכחים את העבר. כפויי טובה.
לפני מחזור צעקו שזיו אפס, אתמול צעקו למה הוא על הספסל. בתחילת העונה אמרו סידיבה "שמן" ואחרי 10 מחזורים שואלים למה הוא על הספסל כי הוא עכשיו השחקן הכי טוב במכבי. בכו כל הקיץ שאלברמן יבוא ועשיו אומרים שנמני הביא סוס מת… כולם מאמנים ופרשנים ויודעים רק לקלל כשקצת קשה.
כן נמני גנגסטר ועבריין למרות שמעולם לא הייתה טיפה של הוכחה לכך,העיקר תמשיכו עם ההסתות שלכם זה מצליח לכם.
את האוהדים של קבוצות אחרות אני מבין, הם קנאים הרי הסמלים שלהם היו בנאדו וגרשון שהלכו אחרי הכסף הגדול של בית"ר וכמובן אבוקסיס שהיה גם הסמל של בית"ר.
אבל אצל האוהדים שלנו אני לא מצליח להבין את כפיות הטובה. רק טיפה של כבוד ונאמנות זה כל מה שאני מבקש.

אבי 22 בנובמבר 2010

הם לא קיללו אותו בעונת האליפות! הם קיללו את הקבוצה שרצה לאליפות; את קלינגר ובעיקר את דגו המסכן. והם קיללו בהשראתו ובהרשאתו של הקיסר.

א.ק 22 בנובמבר 2010

תומר
אומנם לא כל האוהדים הם דוקטורים לפיסיקה אבל מאחוריהם אלפי שעות צפייה בכדורגל מכל הרמות.
אין כל קשר בין אבי נמני כשחקן(יש שיגידו שעל כל אליפות הוא עשה בלאגן שמנע את הבאה)לבין נמני כמנהל טכני/מנהל מקצועי/מנג'ר/מאמן.
בשחקן אנו מעודדים את היכולת,היצירתיות על המגרש ואת יכולות המסירה והבנת המשחק.מכל אלה לנמני היה אינסוף כשרון.כשיש שחקנים שאין להם את התכונות האלה אנו מעודדים הקרבה.
נמני מאמן מכבי כבר שנתיים קלנדריות.גם את הקבוצה הנוכחית מאמנים כבר ארבעה חודשים ובערך2 25 משחקים בכל המסגרות.
אין זמן טוב יותר להציל את העונה מעכשיו.
כל רצף נצחונות שניצור יספק אשליה עד הפלייאוף.מכבי תל אביב כדורגל נשלטת בידי איש אחד שמי כמוני רצה בהצלחתו ומי כמוני מודה בעשרות כישלונותיו. אני אמנה כמה:נמני לא שידרג שחקן אחד שהגיע לקבוצה(פזילה להפועל מראה שגוטמן שידרג את כולם למעט בן סהר ומספר זרים).נמני לא מצליח לגדל שחקן בית מוכשר כמו דור מלול.נמני נותן למדוניאנין משימות הגנתיות שכשהיה שחקן בעצמו הן היו עילה לפיטורין.נמני מעולם לא שיחק עם שני חלוצים על קו הגנת היריבה מה שמשאר את קולאוטי להתמודד עם שני בלמים ולשמוע קללות לא מוצדקות.
נמני לא השכיל לחנך את אלירן עטר ולגרום לא לשחק קבוצתי.מזמן היה צריך לתת לו לראות קצת ספסל.נמני הורס את האימונים בשינוי ההרכב לפני משחק "וחינוך" של כמה שחקנים.למה יש אימונים אם במשחק משנים הרכב.נמני לא נותן למזרחי לעבוד ולהטמיע דרך.לאבי אין דרך משחק טובה,עובדה שידועה כבר לכל הליגה.הרשימה שלי עוד ארוכה ביותר וכוללת רכש,חוזים איומים על השחקנים בריחה מאחריות ולקיחת אחריות אך אני אקצר.
תיזכר בתחילת העונה נגד אולימפיאקוס ופריז סן ז'רמן:איזה נחמד ורגוע היה כשיוסי מזרחי המיוזע התראיין ולא נמני?

א.ק 22 בנובמבר 2010

לו במקום הלא

ע.ס 22 בנובמבר 2010

א.ק

כל מילה בסלע…..

אין שיטה אין כדורגל,מה למען השם עושים באימונים?????

ועם כבר מדברים על הסתות,שמישהו ישתיק את עמנואל רוזן המסית

הראשי,עיתונאי של חצי שקל….

תומר 22 בנובמבר 2010

א.ק.
אני לא מחפש להתווכח בנושאים מקצועיים. יכול להיות שאתה צודק בכל מה שאתה אומר. אניאפילו מסכים עם הרבה מהדעות המקצועיות שאתה כותב. הקטע שאני מנסה להסביר הוא שלא תפקידנו לקבוע, האוהדים לא אמורים להחליט את מי לפטר ואיזה שחקן לקנות ואיך להציב אותו על המגרש.
אם אתה בא לבלומפילד, תבוא לעודד את הקבוצה ולא רק לחכות בפינה לכישלון.
הדבר השני שרציתי להדגיש הוא שנמני הוא לא עוד דמות במועדון אלא הרבה מעבר לזה ולא רק בגלל שהוא היה שחקן גדול ולכן לפחות מגיע לו כבוד מינימלי גם אם אנשים חושבים שהוא חרא של מאמן.
הדבר הכי קל בשביל נמני היה לפרוש בשיא, לצאת מכל העסק או לתפוס מקום נח ביציע כשהוא מוגן מכל ביקורת ולא לנסות לקחת אחריות. הוא סיכן 20 שנה של מוניטין כשהוא יודע ש 10 מחזורים יכולים למחוק הכל. הוא עשה את זה כי המועדון כ"כ חשוב שלו.

א.ק 22 בנובמבר 2010

תומר
אני הראשון שרוצה שנימני יעזוב בכבוד.תחילת שנות התשעים היפות הן ילדותי,אבל נמאס לי שאומרים שהוא לא עוד שחקן במכבי.ברורו שלא!!!הוא כבר לא שחקן.עוד יותר מעצן שאומרים "לא יהיה כמוהו"-מה אתם לא רוצים שחקנים טובים יותר?
הוא היה שחקן גדול ועל זה אין עוררין אבל אני סובל כבר שלוש עונות.
אם היה לו כל כך אכפת מהקבוצה הוא היה חותם כמו גוטמן לעונה אחת.
אבל הוא חתם לשנתיים כדי לקבל בסוף השנה פיצויים.המשכורת של נמני במכבי גבוהה יותר מכל מאמני הליגה.זה פשוט לא הגיוני.שלא לדבר על זה שהוא בנה שתי קבוצות בתקציב של מעל מאתיים מליון שקל סה"כ.ולא נתן להם לפרוח.אני הייתי במשחקי חוץ השנה כולל האחרון.אתה יודע שאין קבןצה בארץ שמקבלת עידוד כזה כולל הדאבליסטית.ואני סובל.כל משחקי מכבי השנה היו סבל אחד גדול.
המשך ישיר לחוסר מקצועיות שיש במועדון כבר שנים.אין תנועה(בעיית כושר)ישנן אינסוף פציעות בכמות משחקים קטנה(בעיית כושר)ורמת אימון נמוכה(היום פורסם ב"הארץ" שהאימונים של השנה הם בדיוק כמו שנה שעברה- כלומר שנמני ועובדיה אחראים על התכנים-למה הבאתם את יוסי?). כמערכת ספורטיבית אנחנו כישלון.לא פלא שההשגים לא באים.
כרגע ,כל עוד אנחנו משחקים בלי מאמן הקבוצה תעלה חסרת בטחון מול כל קבוצות הליגה.אתה זוכר מכבי שהפסידה כל כך הרבה להפועל וחיפה.אתה יודע שלא כבשנו ראשונים מול הפועל שלוש שנים.כולל במשחק גביע הטוטו האחרון.מה כל אלה אם לא כשלים מקצועיים חמורים ביותר.
משחק אחד אפילו ניר לוין, אלי כהן, קלינגר ואחרים לקחו…
כל חיי כאוהד לא קיללתי אף מאמן במגרש.גם את נמני לא קיללתי.כל המשחקים אני אופטימי ומעודד אבל הגיעו מים עד נפש.זה פשוט משעמם.
התחושה היא שאין סיכוי בהרכב הזה של האימונים להשיג כלום.
אולי אבי צריך לעלות ליציע ולתת ליוסי לאמן לקבוע הרכבים כי הוא פשוט טועה בהכל.וכל הזמן.

תומר 22 בנובמבר 2010

א.ק.
גם אני כמוך מגיע למשחקים וסובל ואין לי טענות אליך כי אני מדבר בעיקר על אוהדים שכן באים בשביל לקלל ולפגוע בקבוצה ומלחיצים את המועדון. אין לי מה להתווכח איתך מבחינה מקצועית כי אנחנו רואים את אותו הכדורגל (או האין כדורגל) אבל יחד עם זאת אני לא מאמין שזעזוע כרגע יועיל. חוץ מזה בד"כ צריך להתעלם מהתקשורת שהיא ברובה אדומה ותמיד תהיה אנטי-מכבי במיוחד "הארץ".

א.ק 22 בנובמבר 2010

תומר
תקשורת היא "אנטי מכבי" נשמע מוגזם.לדוגמא אוהד גרינוולד ברור שהוא נגד אבל כמה עיתונאים בעבר יצאו נגד אבי נמני בגלוי?לא הרבה.
אל תשכח את שלטון מכבי כדורסל בערוץ אחד(שלטון שנגמר).בכל מקרה מה שאני מנסה להגיד שאני כרגע מפחד מה"אין זעזוע" יותר מאשר מהזעזוע.
גם השחקנים עצמם מתחבאים מאחורי נמני וזה נוח להם.וכך נמשיך במין בינוניות וסבלנות בלתי נגמרת.אני חושב שזעזוע קטן יהיה אם נמני לא ישב במשחקים על הספסל.זה כבר יתן שקט ליוסי מזרחי לעשות את החילופים שהוא רוצה. הרי נמני לרוב טועה בחילופים ואחר כך טוען שהיו אילוצים.הרי שחקן ישראלי לא יכול חס וחלילה לשחק שני משחקים באותו שבוע.לדעתי הלחץ במצב העניינים הזה לא ישתחרר כיוון שהשחקנים לא מבינים מה רוצים מהם על המגרש ומי בכלל קובע.

LEONIDAS 22 בנובמבר 2010

להגיד שאבי נימני מאמן זה עלבון להגדרה.
על מנת להבין כמה היכולת שלו על הקווים נמוכה די להשוות אותו למאמנים בהווה או בעבר בקבוצותו או באחד הקבוצות הגדולות-הפועל ת"א ומכבי חיפה.
כל ההתנהלות של מכבי ת"א על המגרש תחת ניהולו היא רצף של מיקריות ולא נראה שונה ממשחק בימי שישי בספורטק. שום שיטה ושום טביעת אצבע של מאמן. שיר הלל לחלטורה ולהתנהלות של חצר ביזנטינית.

גלעד בלום 24 בנובמבר 2010

אמנם אני אוהד הפועל ואין לי ממש מה לחפש פה אבל בכל זאת אגיב לכמה נקודות-

1) כל תופעת נמני היא מדהימה בעיני מבחינה אנתרופולוגית,אין לזה אח ורע,לא ראול בריאל ,לא סיני בהפועל ולא אוחנה בביתר,הבן אדם מהפנט את אוהביו,אם יילך לפוליטיקה הוא ייכנס לכנסת ברשימה עצמאית.

2)התקשורת לא אדומה ולא בטיח(ואל תגידו לי עמנואל רוזן,רוב אוהדי הפועל סולדים ממנו),הארץ זה עיתון שמאלני שקוראים אותו איזה מאה איש והוא לא מייצג.גם כשהפועל קירטעה בתחילת העונה אותה תקשורת "אדומה" הרגה את הפועל ובצדק על הריב בין הבעלים,הזרים הגרועים והירידה בכושר.

3)אם התקשורת היתה באמת אדומה אז היא היתה מגינה על מעמדו של נמני כי לפי התוצאות בשלוש שנות שלטונו של ה"אין עוד מלבדו" יש לאדומים אינטרס מובהק שנמני יישאר לעד.אני מודה שאני מקווה שמכבי לא יתרסקו לגמרי ויחתימו את נמני לעשר שנים לפחות.

4)לא כל מי ששונא את מכבי הוא אדום,להזכירכם יש עוד קבוצות בארץ ויש להם אוהדים בעתונות ולהם יש רגשות אנטי מכבי,אז בואו נהיה קצת הוגנים.

5)בלי כל קשר לעובדת היותי אדום,כאוהד אובייקטיבי מה שקורה במכבי בשנים האחרונות זה בלתי נסבל מבחינת האוהד הפשוט שרוצה ללכת למגרש לעודד ולראות קבוצה מאוחדת שנלחמת,מאיזו זווית שלא תסתכלו על זה מדובר בכשל מנהלי קולוסלי והמסקנה שלי היא פשוטה-לא אבי נמני הוא האשם או האוהדים אלא אלו שמינו אותו לתפקיד כה בכיר ומשפיע ולא העיפו אותו לכל הרוחות כי מתישהו הבלגן הזה של להעיף את נמני כם יקרה אז עדיף כבר לגמור עם זה ולהמשיך הלאה,נמני יתנתק ממכבי והיא תחזור להיות מועדון רגיל עם הכי הרבה אוהדים והתקציב הגדול בליגה אבל עם מאמן נורמלי,יש למישהו ספק מה היו התוצאות בטבלה אם נמני היה מאמן את הפועל וגוטמן את מכבי,אני בשוק שגולדהאר עם כל המליונים שעשה לא מבין את זה.

Comments closed