יש. עלינו ליגה

קרמר עולה ליגה ובוחר לחגוג בדרך צנועה.

כבר 12 שנים שאני מחכה לאתמול.

את נבחרת הכדורסל של בית הספר האמריקאי בישראל התחלתי לאמן בנובמבר 1999. לפי כל החישובים המתמטיים, זה נחשב במאה הקודמת. במשך 12 שנים השתתפתי עם הנבחרות הזו ב 12 אליפויות אירופה דרג ב' לבתי ספר בינלאומיים. במשך 11 שנים נשארתי בדרג ב'. כבר 12 שנים שאני מחכה לאתמול. דרג ב' באנגלית זה דיוויז'ן 2. יכול להיות שזה נשמע יותר טוב אבל מבחינתי התרגום המילולי של צמד המילים הזה הייתה המילה גיבנת.

או אולי בעצם חיכיתי לשלשום. הטורניר, המשוחק תמיד בסוף השבוע השני של חודש מרץ, נערך בפורמט כזה בו משחקי חצי הגמר, הקובעים את העולות לדרג א', דיוויז'ן 1, בעברית הארץ המובטחת, תמיד נערכים בימי שישי אחר הצהריים. במשך 11 שנים, כל אחר צהריים כזה לווה בארוחת ערב שישי מבאסת בוינה, מינכן, האג, אתונה, ציריך, או כל מקום אחר בו נערך הטורניר, ובכל יום שישי כזה העיר הייתה נראית לי כמו הר נבו קר ומנוכר.

השנה הטורניר הגיע לארץ. אחרי אינספור שכנועים, זכינו לארח. תאכל אבק, אבי לוזון, עם היורו 2013 שלך. למרות שמדובר בטורניר לתלמידי תיכון, אחד משני השחקנים המובילים שלי הוא תלמיד בכיתה ח', אבא שלו, בוגר פרינסטון, מאמן קבוצת כדורסל מובילה בכדורסל האירופאי. הילד תפר אותם. השחקן המוביל השני שלי הוא ילד בכיתה י', עם תשוקה טהורה למשחק שבוכה אם מתבטל אימון. הילד פירפר אותם. השאר חוטבי עצים, שואבי מים, ויודעים שליגת הNBA היא דבר מופלא, אבל מבחינתם הטורניר הזה הוא הNBA שלהם.

אי אפשר לבוא לארוחת יום שישי אצל אמא שלי עם פרצוף תשעה באב. אז ניצחנו את הקבוצה מוינה, עלינו ליגה. שמחו הילדים. שמח הקהל. שמח עוזר המאמן. שמח גם המאמן. אבל לא כמו שחשבתי שאשמח כשסוף סוף אעלה ליגה. חשבתי שאצרח את המילה יש עם עוד 12 אותיות ש' שישתרכו מאחור, יהדהדו מאחורי הצעקה, וילוו ב 12 סימני קריאה. בסוף יצא לי יש עם נקודה צנועה. הר נבו נשאר מאחור, אבל הארץ המובטחת היא בסך הכל יריחו.

למחרת, אתמול, נכנסתי לחדר ההלבשה עם סט בגדי כדורסל ישנים. היה זה סט הבגדים שלבשה הקבוצה הראשונה שאימנתי בבית הספר. סט בגדים מחומר לא ידידותי, מספרים דוהים, ואופנת הספורט העכשווית היא רכבת שעזבה את התחנה שלו. "אבל מעגלים", כך הסברתי, "חייבים להיסגר".

לקחנו גם את תואר האליפות אחרי שניצחנו את הקבוצה מפרנקפורט. שמחו הילדים. שמח הקהל. שמח עוזר המאמן. שמח גם המאמן. יותר כיף לחגוג בתור שחקן. יותר גאווה לחגוג בתור מאמן. ורק דיק ויטאל צועק לי בתוך הראש: "דיוויז'ן 1, בייבי".

פרס ישראל למשפחת רקנאטי (מכבי ת"א או בארסה?)
אֵם כל הקאמבקים

22 Comments

קרקו 14 במרץ 2011

ברכות!

קרקו 14 במרץ 2011

נ.ב. הערה קטנה: לא הייתי רוצה שהמאמן שלי כנה אותי חוטב עצים או שואב מים, גם אם אני הודי בעל שליטה חלקית בלבד בעברית ולא גולש ל-דה באזר על בסיס קבוע.

סימנטוב 14 במרץ 2011

יפה! שמח בשבילך. מקווה שסט בגדים ישן לפחות היה המכובס…

דובינסקי 14 במרץ 2011

גדול!!!

k_700 14 במרץ 2011

ברכות חמות, תן לי לנחש, הבן של בלאט הוא מספר 12?

תספר קצת על הבית ספר שאתה מאמן, מנאין מגיעים התלמידים ואיפה הוא נמצא.

Menahem Less 14 במרץ 2011

איזה כיף! אני שמח בשבילך ובשביל הצעירים שלך בהופס. באיזו שפה אתה מאמן אותם? גם לי קפץ לראש הבן של דייויד בלאט. שתי בנותי למדו בישראל. סיגל, המבוגרת, באוניברסיטת ת"א, אבל סיימה בפן סטייט, וחיה כיום באושר בהוד השרון עם בעלה ליאור (כירופרקטור) ושלושת הנכדות. סיגל היא מנהלת אגף הפרסום הבינלאומי של חברת הפרסום פוגל-לווין. אפרת התחילה את הקריירה בישראל כבר בכיתה י'. חשבנו ברצינות על בית הספר האמריקאי, אבל אז היא החליטה ללמוד עם ילדים ישראלים, ולמדה כיתה י' בניר העמק (ע"י עפולה), חזרה לארה"ב לכיתה י"א, ואז שוב ישראל לסיים תיכון (בית הספר החקלאי בפרדס חנה). היא היום פסיכולוגית קלינית באטלנטה עם התמחות ב-EATING DISORDERS ובעלה עורך הספורט של CNN.

קרמר 14 במרץ 2011

הכל נעשה באנגלית, אבל לפעמים, תוך כדי משחק, יוצאות הוראות בעברית לילדים דוברי עברית כדי שהיריב לא יבין. נשמע כמו הרבה נחת מהבנות, מנחם.

B. Goren 14 במרץ 2011

נפלא קרמר!

בני תבורי 14 במרץ 2011

ברכות ואיחולים! כמי שהיה מדריך חברת נוער במענית שניצחה את חברת הנוער של עין שמר, אני יודע על מה אתה מדבר :)

moby 14 במרץ 2011

ברכות ואיחולים
בטוח שהיה שמח בארוחת השבת

איתן בקרמן 14 במרץ 2011

אנחנו פעם עלינו לגמר אליפות בית ספר בכדורגל, אבל חטפנו בומבה מהכיתה שלמדו בה שחקנים של הפועל יהוד שאחרי שנה זכתה בגביע. זה נחשב?

ברכות, קרמר! ווי אר אין דה מאפ!

בני תבורי 14 במרץ 2011

אנד לא רק אין דה מאפ, גם בהכול!

matipool 14 במרץ 2011

כיף לקרוא ושמח בשבילכם .
הבן של בלאט כזה קנון ?

הופ 14 במרץ 2011

מברוכ! לא ראיתי אותך משחק אבל לפי הסיפורים שלך אני מניח שאתה יודע לדבר אל החוטבים והשואבים בדיוק בשפה שהם מבינים, אני בטוח שזה מה שעושה את ההבדל. אולי תבוא לחיפה? אנחנו אבודים.

D! במולדת 14 במרץ 2011

ברכות ברכות.
האם יש לזה איזשהו קשר לעובדה שבית הספר הזה הקים את אחד ממגרשי הכדורגל היפים בארץ בתחומיו (את האולם אי אפשר לראות מהכביש)?
אני מכוון פה לעניין השקעה.

תומר חרוב 14 במרץ 2011

כל הכבוד. עלינו ליגה!!עלינו ליגה!!
http://www.youtube.com/watch?v=kOYzZsR6U28&feature=related

דניאל 14 במרץ 2011

סחטיין קרמר.

moby 14 במרץ 2011

השאלה המתבקשת היא.
אתה בטוח בעליה? תבדוק אם חוקי הלוזוניה לא חלים גם אצלכם. ואז המקום השני עולה….
@@@
והיות והאני כן ראיתי אותך משחק, אני מצטרף להופ. אין ספק שאתה יכול לעזור (רק בלתת מרפקים לכדיר לחישול בכל זאת הגיל הגיל..).

דורפן 14 במרץ 2011

פנטסטי. אגב, דיברתי עם בלאט על הבן שלו והוא אמר לי דבר מוזר. אם יראה בו פוטנציאל גדול לא ישלח אותו לקולג' אלא ידאג לו בישראל. ואם יהיה שחקן יחסית בינוני ישלח אותו לקולג' לעשות חיים.

נתיתיהו 15 במרץ 2011

מה חיימובסקי השועל עושה שמה?

קרמר 15 במרץ 2011

עוזר מאמן ועוזר למאמן.

אדום בדם 17 במרץ 2011

מזל טוב לקבוצת האוהדים של הפועל פ"ת שעלתה לליגה א'

Comments closed