אל אל פרננדס

אם לא הייתה לכם סיבה עד עכשיו לאהוד את נבחרת ישראל, המתקפה הברוטלית על לואיס פרננדס יכולה להיות סיבה לא רעה להוציא את הצעיף והדגל מהבוידעם

הילדים שראו את השער של אלי אוחנה באוסטרליה מוקדם באותו בוקר, בוקרו של יום לימודים, שנצמדו למקלטים לשמוע דיווחים מניו זילנד, שליבם נשבר בהחמצות של רוני רוזנטל מול קולומביה, גדלו והפכו לאוהדים לויאליים של נבחרת ישראל, שפינטזו על הנפת דגל ישראל ביציעים של אליפות אירופה או אליפות עולם.
זו היתה נאיביות כובשת, שהתרסקה בערב ההוא במלון הולידיי אין לפני משחק ההצלבה מול דנמרק. ערב שנגמר, כמה אופייני, בתיאורים מפורטים בספר של שאול אייזנברג, שמשום מה לא היה מועמד לפרס ספיר באותה שנה. מאז, הנבחרת הזו, מאמן כזה או אחר, שחקן כזה או אחר, יכולה לחפש אותי. הרבה שחקנים עברו בה מאז, גם לא מעט מאמנים, אבל האמון, כגוף שאמור לייצג את אזרחיה, לא שוקם מבחינתי.

בגלל המרחק הרגשי שפיתחתי כלפי הנבחרת מאז, ההיסטריה, ההתלהמות והחשיבות העצמית חסרת הפרופורציה ונטולת היכולת להערכה עצמית ריאלית שנוצרה כאן בכל קמפיין, הפכה לחומר משעשע שקיבל ערך בידורי למי שחיפש סוג כזה של בידור, זול וידוע מראש.

סוגיית לואיס פרננדס היתה המשך ישיר לכך. מאמן זר שהוחתם כברירת מחדל, התאחדות שמקבלת החלטות שיוצרות בעיקר אנטגוניזם, ותקשורת ספורט נטולת סבלנות ומלאת קלישאות. הכנתי את הגרעינים.

אבל היום, אחרי שקראתי את הטורים הפובליציסטיים המרכזיים בעיתונות המודפסת והאינטרנטית, אני לפתע לגמרי בעד פרננדס. מי שמאמין ברוח האדם, לא מאמין למקרא הדברים. לו היה לי בוידעם, יש סיכוי סביר שהייתי מוציא ממנו את הדגל והצעיף. ואם אני בעדו, יכול להיות שאני גם בעד הנבחרת שלו נגד גיאורגיה. ואולי אפילו עד סוף הקמפיין.

יכול להיות שהאיש עושה שטויות קולוסאליות על כל צעד ושעל. אבל רק כדי לסתום לכל האנשים האלה את הפה. להשאיר אותם המומים, שקועים עד צוואר במאגר העצות הקלוקלות שלהם. רק כדי לראות סיטואציה בלתי מתקבלת על הדעת שעל אף כל העלבונות, הארס, ההתנשאות, הבורות, הגזענות והרשעות, הו כמה רשעות נטולת סינון, הוא יהיה האיש שיעשה את הבלתי יאומן. והדבר, אם לא היה ברור עד עתה, לגמרי בלתי יאומן. לא יודע אם זה מגיע לו בתור מאמן, אבל כל הטינופת הזו בוודאי לא מגיעה לו בתור בן אדם.

כי אף מאמן, אף אדם, אינו ראוי למקלחת התרעלה שהאיש הזה סופג במקום עבודתו, ציבורי ככל שיהיה, חשוף ככל שיהיה, בעל מסורת התעללות במחזיק התפקיד ככל שיהיה. מאמן לאומי לשעבר, שחקני עבר, עיתונאים ותיקים וכאלה שסתם ירמסו אנשים עבור משחק מילים עלוב, מטווחים אותו בכל הכלים.

רפרטואר השטנה כולל העלבות אישיות, העלבות מקצועיות, ביקורת על סגנון, תוכן, הלך מחשבה, קבלת החלטות, התנהלות אישית וציבורית, היתפסות לציטוטים, לתרגומים, לדברים שלא אמר ולדברים שהיו רוצים שיאמר. הכל, במסגרת כללי הדיון הציבורי, כביכול לגיטימי. ואולי "הנייר סובל הכל" וכל החרא הזה. אבל פרננדס, לו קרא את הדברים (ואולי הוא קורא גירסה מתורגמת), סובל יותר.

אל אל פרננדס.

"הרבה קבוצות מתקשות במשחקי חוץ" (פרשנות בקנדה)
שוער אוֹלֶה! (הגול ה-100 של רוג'ריו סני)

77 Comments

דורפן 28 במרץ 2011

נכון. במיוחד לנוכח העובדה שהרבה מאותם עיתונאים עושים זאת רק משום שהוא מאמן זר

ID במולדת 28 במרץ 2011

יפה אמרת

יהיה יותר משעשע לקרוא את אותם הטורים ביום שאחרי (אם כי, כמו שאמרת, זה לא

יובל 28 במרץ 2011

נכון ומדויק. קשה להאמין, אבל זה היה סף נמוך חדש גם לשאר גועל הנפש שמסתובב בתחום

דרור 28 במרץ 2011

הכל נכון, אבל אני רק שאלה שולית:

האם השער של אוחנה היה בבוקרו של בוקר לימודים?
בזכרוני המתעתע כבר החלה חופשת הפסח.

ראשומון?
פתרונים לפרנק ארוק

דרור 28 במרץ 2011

אני אפילו זוכר (זיכרון מושתל?) את אחד ממדורי הטלטקסט (ספרא וסייפא??) שוטח את בדיחת הקרש הבאה בפני 100% הרייטינג:

מה משותף לאוחנה ולמצה?
שניהם לא החמיצו

עומר ב. 28 במרץ 2011

חזק!

ניר 28 במרץ 2011

אני גם זוכר שזה היה בחופש, בדיוק היה לנו מחנה אימון בקט-סל ואני זוכר שחיכינו מחוץ לאולם באותו בוקר, כולם עם עיניים אדומות מחוסר שינה ושמחות מהגול של אוחנה.

גיל שלי 28 במרץ 2011

אני זוכר את השער הזה ממוצב עישייה בלבנון. הקליטה היתה חרא, אבל השער עדין היה גדול.

B. Goren 28 במרץ 2011

כמעט עשה לי דום לב כשהחליט שהוא חייב לעבור גם את השוער.

יוסי 29 במרץ 2011

"אוחנה,אוחנה,עדיין אוחנה אלי אוחנננננההה ככככןןןןןן!!!!! א ל י א ו ח נ ה"
ניסים קיוותי הגדול.

גיא 28 במרץ 2011

מאוד מאוד אהבתי. מרגיש לגמריי אותו הדבר. רק לסתום לשלמה שרף ואייל ברקוביץ' ואמיר אפרת (תראו מי נהיה עובד התאחחדות…) ורביב שכטר וכל החכמים הגדולים את הפה. יש להם ביקורת, חלקה לגיטימית- אבל לא בצורה הפופוליסטית והמתלהמת שהיא נאמרה.

B. Goren 28 במרץ 2011

גיא, אתה טועה בהתייחסותך לשלמה שרף. הוא מזמן כבר לא פרשן וכל מטרתו היא אך ורק חיסול חשבונות כללי עם כולם. מאז שפוטר על ידי לוני, זה מה שמניע אותו כבר שנים.

B. Goren 28 במרץ 2011

לגמרי המחשבות שלי קרמר. מה שמעציב אותי הוא שרמת עיתונות הספורט כאן הצליחה לרדת נמוך יותר מרמת הנבחרת וזה לגמרי לא פשוט.

בני תבורי 29 במרץ 2011

למה לא פשוט בנצ'לה? צריך רק לעמוד זקוף, השאר שוקע מסביב.

נתי 28 במרץ 2011

החלק הראשון נכתב עלי נכון?
ואגב, גם לי זכור שזה היה יום חופש.
הכל תאור מדויק של זכרונות והרגשות.
מתחבר גם לרגשות הגועל מהמקהלה.
אבל מכאן ועד לעודד את הנבחרת זה מוגזם. כמו כל בית"רי מצוי (טוב, אני מניח שביתרי זה גדול עליי כיום. קצת מתעניין) דווקא ציפיתי למשהו אחר, והוא מאד מאכזב. אז אין סיבה ליחל להצלחתו. הוא לא שידר לי שהוא בא לעבוד.
אז אני חושב על תסריט בו גם הוא יאכל אותה וגם מקלליו. עוד לא הצלחתי.
מצד שני, שהם ימשיכו בשלם. העונש שלהם הוא לשמוע את עצמם מדברים כל היום.

גיל שלי 28 במרץ 2011

אני גם הרגשתי כך לגבי פרננדס. אבל היה לי מאוד מוזר לראות את עומר דמארי בהרכב, ולא שמתי לב שהוא הבריק כל כך מול לטביה. אני לא מסוגל לראות נימוק אמיתי להעדפתו על טוטו תמוז, ובן סהר. אני מאוד מוטרד מזה. לגבי ההעמדה במגרש, זו פררוגטיבה שלו, והביקורות היו תמיד.

אוריב 28 במרץ 2011

אין דבר שישמח אותי יותר מזה שכל הפרשנים המהוללים שלנו יאכלו את הכובע.
מה שכן, לפני כל קמפיין יש בי תקווה קלה שהנבחרת תנסה לשחק כדורגל כיפי והתקפי (הלא שערים אנחנו ממילא תמיד סופגים), ופעם אחר פעם אני מתבדה בענק וצופה בשעמומונים.
פרננדס לא הצליח להושיע אותי….
כלומר – מחר אני במצב של נצחון בטוח. אם נפסיד אז נגמר הקמפיין ואפילו העיתונים לא יוכלו למכור לנו משחקים מרגשים בהמשך הקמפיין ואם ננצח הפרשנים אכלו אותה…

matipool 28 במרץ 2011

יכול להיות שקצת הגזימו בהתייחסות אליו אבל אני לא יכול להשתחרר מהתחושה שמלווה אותי כבר הרבה זמן ( כמעט מרגע כניסתו לתפקיד ) שהוא עושה עלינו סיבוב ושכונה שחבל על הזמן .
התנהלות תמוהה , זימונים תמוהים , אחיזת עיניים , יכולת עלובה ועוד ועוד .
וגם משלמים לו הרבה יותר מדי . חלק מזה על חשבונכם ועל חשבוני .

ליאור 28 במרץ 2011

מה זה סיבוב?
אנשים כמוך הורגים אותי.
כאילו גדלים פה שחקנים מפוארים.
שחקנים בינוניים, עם אוהדים מתחת לבינוניים, עם פרשנים מתחת למתחת למתחת של הבינוניות, ואתה חושב שמאמן אחר היה עושה יותר טוב, או שפרננדז עושה עלינו סיבוב.
הסיבוב פה הוא של לוזון, של הממשלה, של ה"עיתונות ספורט", כאילו יש חיה כזאת.
פרננדז עושה את הכי טוב שהוא יכול, גם אם זה לא מספיק טוב

matipool 28 במרץ 2011

אל תמות לי כל כך מהר . הנבחרת וכל מה שמסביב לה לא שווים את זה .
על סמך תגובה אחת שלי שלא מוצאת חן בעיניך "אני הורג אותך" ? אתה מכיר אותי ? קראת תגובות שלי בעבר שגרמו לך לעצב את דמותי הוירטואלית ?
מה הקשר לזה שלא גדלים כאן שחקנים מפוארים ? זה שפרננדז היה שחקן גדול לא אומר שהוא גם מאמן כזה .
מסכים איתך שהסיבוב מתחיל בלוזון שהוא חלק בלתי נפרד מהתחושה הלא טובה לגבי הכדורגל הישראלי .
אני ממש לא בטוח שפרננדז עושה את הכי טוב שהוא יכול ואם כן , אז זה עצוב מאד איך שזה נראה .

שי 28 במרץ 2011

עוד נקודה. סיני אוחנה ורוזנטל היו מגדולי הכוכבים של הפועל ת"א, בית"ר ומכבי חיפה. מאז הנדידה הגדולה לבלגיה, קשה להזדהות עם אלמוג כהן, אליניב ברדה או עומר גולן.

קשה לי להאמין על עצמי, אבל מחר ארצה לראות יותר גולים של בן סהר מאשר של דבאשווילי בבלומפילד.

דביר 28 במרץ 2011

כל הסיפור שאי אפשר להזדהות עם השחקנים שלנו בבלגיה הוא לדעתי שטות מוחלטת.

נכון בחיים לא ראיתי את רמי גרשון לפני הנבחרת! אבל אוהבי הכדורגל באשר הם חצי מהזמן עושים סקאוטים… אז בגלל שהוא לא שיחק משחק אחד בלוזון ליג אני לא יכול להזדהות איתו?

מסי גם לא שיחק משחק בבוגרים בארגנטינה. (נכון יש כאלו שאומרים שהוא לא ארגנטינאי… מתוסכלים שכאלו.) לוסיו עבר בגיל צעיר לאקדמיה של באיירן. בניון בסיטואציה מסוימת גם לא היה אמור לשחק בארץ.
נבחרת ברזיל משחקת את משחקי הידידות שלה באירופה כדי לא לתזז את כל הסגל לברזיל בכל משחק!!!!

אנחנו מזדהים עם תוצאות, הישגיות, מלחמה ספורטיבית ולא כשאנחנו רואים את חבורת הערסים שלנו על הדשא מנסה לפענח מה הצרפתי מנסה להעביר לה…

תומר חרוב 28 במרץ 2011

מסכים בעניין ההזדהות, זו גם התנשאות להגיד שאלמוג כהן לא מייצר הזדהות כיא הוא לא שיחק בקבוצה גדולה וגם טעות משום שהוא שיחק באיפריה.
אבל רתמת את הסוסים שלך לעגלה הלא נכונה, ברזיל משחקת באירופה בגלל הכסף, זו הנבחרת שמייצגת בצורה הטובה ביותר איך מייצרים חוסר הזדהות של העם כלפי הנבחרת שלו(גם בריחוק הפיסי וגם בשיטת המשחק).

תומר חרוב 28 במרץ 2011

התגובה היא לדביר.

הופ 28 במרץ 2011

נכון, עם הסתייגות אחת – אם פרשת דמארי היא ניסיון להתחנף ללוזון, אז מגיעה לו כל ההתנכלות הנלוזה.
לקחתי בערבון מוגבל את הפוסט של בקרמן בעניין הזימון של דמארי, אבל ככל שעבר המשחק ודמארי לא הוחלף, ובמיוחד כשברדה כן הוחלף, זו נראתה לי אפשרות יותר ויותר מוחשית: הבנאדם הבין מה צריך לעשות פה בשביל לשמור על משרתו, והימר על ניצחון הנבחרת בשביל זה. אם זה מה שהיה (ואולי אותם עיתונאים יודעים מה שאני לא), מגיע לו כל משחק מילים נבזי שנכתב עליו.

מולי 28 במרץ 2011

מוצקין ניצחה לאחר הארכה את הקבוצה של קרמר בנוער, והרסה לה את הסיכוי להגיע לפלייאוף העליון

rondi 28 במרץ 2011

כל הביקורות על פרננדס הם בדיחה עצובה…

כל מי שחושב שמה שמנחה את המאמן הצרפתי הוא לשמור על המשרה שלו סובל מפרנויה של ציניות ואני ממליץ לו לנשום עמוק ולהירגע.

לואיס פרננדס בשום מקום שאימן לא עשה חיים קלים למעסיקים שלו. מדובר באדם דעתן ושאפתן שעדיין רחוק מהמקום שהוא חושב שהוא ראוי לו, ואימון נבחרת ישראל הוא מבחינתו במה להדגים את יכולותיו לדגים הרבה יותר שמנים ממר לוזון היקר…

עם כל הכבוד לשלמה שרף, אייל ברקוביץ', אמיר אפרת ודומיהם אף אחד מהם לא מתקרב להישגים של שחקן הטריקולור, מאמן פ.ס.ז'/בילבאו או אפילו פרשן הטלויזיה הצרפתית. אדם שלהתייחס להחלטות המקצועיות שלו מגיע לפחות מעט כבוד גם אם כל המדינה יודעת שטוטו תמוז ובן שהר טובים יותר מעומר דמארי. כל העולם גם יודע שאגארו וטבז טובים מלאבצי – אז מה?

ההתערבות הבוטה של התקשורת בשיקול הדעת של נושאי משרות ציבוריות בארץ מגיע ממקומות חיוביים בסופו של דבר ותורם לניקיון הכפיים שכולנו מייחלים אליו כאן, אבל במקום לתמוך ולהקל על האנשים שלוקחים את האחראיות הכי גדולה בשמנו אנחנו דוחקים אותם למקומות הכי מתגוננים ואפאתים, ואחר כך באים אליהם בטענות על זה בדיוק…

כשאנחנו עושים את זה על עצמנו זה די אירוני, כשאנחנו עושים את זה על איש מקצוע ששכרנו מבחוץ זה כבר בעיקר עצוב!

הופ 28 במרץ 2011

כל ההמלצות האלה די מעצבנות. אי אפשר לכתוב תגובה אחת בלי להמליץ לאחרים מה לעשות?
הרי זה לא שאתה יודע משהו שאחרים לא. יכול להיות שאתה צודק אבל בהחלט יכול להיות שאתה טועה. פרננדז הוא לא אידיוט והוא בטח כבר מבין מי קובע פה דברים. הוא לא יהיה המאמן הראשון בעולם שמנסה לרצות את המעסיקים שלו. עשו את זה לפניו ועושים את זה כל הזמן, ולא רק בספורט. אז למה "זה עצוב" להיות חשדנים, במיוחד כשהוא מספק סיבות טובות לכך? אני ממליץ לך לצאת מהסרט התמים שאתה חי בו ולגייס קצת חוש ביקורת. (סתם נו)

rondi 28 במרץ 2011

אני מודה לך על העצה. תודה.

קורא סקרן 28 במרץ 2011

בנימה חיובית, הסמל של ההתאחדות ממש מעולה! מי שתכנן אותו הוא בעל דימיון, ראייה מרחבית וחוש אסתטי ברמה גבוהה ביותר!

אבי 28 במרץ 2011

באמת מוצלח :)

ניר 28 במרץ 2011

אתה בהחלט צודק ואתה מוזמן לחפש את המתכנן באירלנד…כן אפילו על הסמל הם לא יכלו לחשוב לבד:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A0%D7%91%D7%97%D7%A8%D7%AA
_%D7%90%D7%99%D7%A8%D7%
9C%D7%A0%D7%93_%D7%91%D7%9B
%D7%93%D7%95%D7%A8%D7%92%D7%9C

קורא סקרן 28 במרץ 2011

המשחק עם המגן דוד הוא החלק היצירתי, אך בהחלט יש השפעה.

אבי 28 במרץ 2011

מצטרף לכל מילה ולכל תחושות הבטן של הכותב.

יש כאן מסע הסתה חסר תקדים; אשדים של בוז ועלבונות אישיים. גם עיתונאים יותר מתונים נסחפו בזרם: שגיא כהן הפילוסוף האירוני הפך ליושב טריבונה קפוץ אגרופים ונפוח ורידים; לא האמנתי שהוא מסוגל.

יש לציין לטובה בערוץ הספורט את פשחצקי (ככה כותבים?) ושפיגלר. דורפן כבר החמיא בצדק לזוהר שהפתיע ביישוב הדעת.

הערה כללית על הבלוג: זה הבלוג עם היחס כמות/איכות הגבוה ביותר בדה-באזר. תרגום: כתוב קצת יותר!

קרמר 28 במרץ 2011

לאבי – משתדל משתדל אבל לא תמיד עולה הדבר בידי.

גלעד בלום 28 במרץ 2011

אני מסכים באופן כללי עם רוח הבלוג,כל מאמר שיטנה נגד פרננדס מגביר את האהדה שלי לנבחרת ומחר אני הולך לבלומפילד עם לעודד את החבורה של לואיס(בלי קשר לעובדה שבן סער כנראה יפתח).

לא ראיתי כמעט דקה מהקמפיין הזה אבל אני כמעט בטוח שהרמה לא בהרבה יותר גרועה מהקדנציות הקודמות,
מבט קצר על הטבלה מלמד שנצחון מחר שם אותנו בעמדה לא רעה,אני מקווה שתהיה אוירה טובה.

גם לי לא מובן למה טוטו לא מתלבש אפילו,אולי יש לו שיקולים אחרים(חברתיים?),גם ראול לא זומן למונדיאל וספרד זכתה..אני בכלל חושב שוורמוט צריך פתוח,לכל אחד יש את ההרכב שלו אבל היחיד שמקבל משכורת (וביקורות ארסיות) זה פרננדס.

בואו ניתן לו ללכת עם הפנטזיות שלו,נתמוך בו ונראה מה יהיה,זו גם אופציה.אם נאבד סיכוי תיאורטי אז זה כבר סיפור שונה אבל מחר זה משחק מפתח.

צור שפי 28 במרץ 2011

ראול לא זומן כי הוא הזדקן ובעמדה שלו שיחקו שחקנים טובים ממנו וגם בגלל שאי אפשר לזמן מישהו כמוהו כדי שיהיה אוסף כדורים למרות שהוא דווקא הביע נכונות לעשות זאת. שום דבר מהסיבות האלה לא קיים במקרה של טוטו ואם לא מדובר במקרה קיצוני של סוציומטיות אז אני ממש לא מבין את ההחלטה.

יואב 28 במרץ 2011

מסכים לגמרי אם רוח הפוסט. הנבחרת לא עשתה לי את זה ממש אף פעם אבל לדמיין את פרננדס מתראיין לאחר העפלה ליורו (וסגירת החשבונות הארוכה) עושה ממש טוב. כל כך הרבה אנשים יכנסו למקלטים אבל לצערי, אין סיכוי שילמדו מזה משהו.
ואהבתי והערצתי אותו מאד כשחקן. ענק!

צור שפי 28 במרץ 2011

שים לב קרמר, אתה גרמת לי לחשוב על דעתי (שעד לפוסט היתה לגמרי אנטי פרננדס והנבחרת) ועכשיו אני חצוי. אני ממשיך לחשוב שפרננדס עושה עבודה לא טובה, שההרכב הרבה פעמים מופרך ושהגרלנו את הבית הכי קל (אולי חוץ מהמוקדמות הקודמות של קשטן המחפיר) אבל אני גם מסכים לגמרי שההתלהמות חצתה את כל הקווים הנורמטיביים. אז מה לעשות? אבחר בקור רוח ובמודע באופורטוניזם – אם הנבחרת תצליח (סיכוי קלוש) אשמח במפלת המתלהמים ומקציפי הקצף על השפתיים ואם היא תיכשל אקבל בשלווה את החיזוק לדעתי הראשונית. טוב שאני לא בארץ וכך נחסכה ממני הדילמה אם להגיע לבלומפילד.

קרמר 28 במרץ 2011

מה שנקרא – תפרשן את דעתך מהסוף להתחלה. לך על האופורטוניזם, תמיד טוב לעור הפנים.

צור שפי 29 במרץ 2011

שמעון פרס אמר פעם שכל המומחים הם מומחים רק בלהסביר את העבר אבל לעולם לא בניבוי העתיד. לא תמיד אני מסכים איתו אבל יש בזה משהו.

גלעד בלום 28 במרץ 2011

צור,

זו סתם היתה דוגמא להחלטה שנויה במחלוקת של מאמן,לראול בהחלט מקום בסגל המורחב של ספרד(הרי הוא עדיין מבקיע בבונדסליגה ובליגת האלופות) אבל המאמן משיקוליו שלו החליט לא לזמן אותו,להזכירך לטורס ולראול אותו מס' שערים במונדיאל האחרון…מאמן אחר היה אולי מזמין את ראול ומשתמש בו מהספסל.

גם לי זה לא מובן(למה טוטו לא בסגל לפחות) אבל ברגע שהוא הולך עם שחקנים אחרים אנחנו כאוהדים צריכים לתת להם את הצ'אנס,לא יודע מי זה עומר דמארי,איציק כהן או רמי גרשון,מחר אולי אדע אבל אני בטוח שפרננדס לא רוצה להיכשל ולא היה מזמין סתם שחקנים כדי לרצות יו'ר זה או אחר,זה ממש הזוי,אולי אני נאיבי

בכל מקרה פרננדס מגעיל אותי הרבה פחות מכל מאמן ישראלי אחר ובהחלט לא מגיע לו היחס המחפיר וביחוד מקולגות שקוראים לעצמם מאמנים,אולי הוא לא לואיס ואן חאאל אבל אפשר לחשוב ששלמה שרף הוא סמל למקצוענות,או גרנט,או קשטן.בסופו של דבר רק מבחן התוצאה יקבע,הרי מי זוכר שגרנט עשה 50 תוצאות תיקו רק זוכרים שהוא כמעט עלה.אחרי מחר נהיה קצת יותר חכמים,נצחון יכול לשנות את המומנטום ואם בניון יחזור לכושר למשחקים הבאים אז לפחות יהיה מעניין עד הסוף מה שאי אפשר להגיד על קדנציית קשטן.

תומר חרוב 28 במרץ 2011

בבחינה של יחסי התקשורת-התאחדות-מאמן נבחרת- אפשר לסכם את כל התנהלותו המביכה והמבדחת להפליא של הכדורגל הישראלי.
התקשורת לחצה למנות מאמן זר משום שהיא לא הציגה מועמדים ישראלים טובים,או יותר נכון הציגה תמונה שאין פה מאמן ראוי.
ההתאחדות לא הצליחה למצוא מאמן בכיר שיסכים להגיע והלכה על מישהו שמכירים פה כבר ויש סוג של הערכה אליו למרות שהוא לא היה הבחירה השלישית והרביעית שלה, הכל כדי לא למנות את ברקוביץ לנבחרת(בצדק גמור וגם פה התקשורת עשתה את שלה).
המאמן לא נראה כמי שהכי רוצה לאמן את הנבחרת הזו ואפשר גם להבין אותו, למה שמישהו ירצה את התפקיד הזה שאף פעם לא תצא ממנו בצורה טובה. רק אברם הצליח למנף את הקדנציה שלו בנבחרת למשהו וגם זה מיוחס יותר למאגיה מאשר ליכולת מקצועית.
כיום יש מועמדים ישראלים לא רעים(גוטמן כמובן וגם קצת עטר ואלישע), אז לוחצים לפטר את המאמן ולהתחיל לבנות את הקמפיין הבא בו אחרי שני משחקים יוכלו לצלוב את המאמן. ההתאחדות כמובן מיישרת קו ומתה לכישלון של הנבחרת כדי שהיא תוכל להוציא לפועל את התוכנית של התקשורת.
בקיצור זה נראה כמו מחזה או הומורסקה של קישון וכל הדמויות משתפות פעולה בהרמוניה מושלמת אחת עם השניה כדי להגיע לתוצאות מושלמות של פואטיקה פארטצ'ית.
לסיכום: אני משוגע משוגע משוגע על כדורגל ישראלי-הכדורגל הכי טוב בעולם.

צור שפי 28 במרץ 2011

אחלה

יואב 28 במרץ 2011

תומר,ענק.

יוס 28 במרץ 2011

יופי של טור, מן הזן של קונטרה – רה-קונטרה – רה-רה-קונטרה, ועדיין, פרננדס הוא מאמן הזוי, שעושה החלטות מוזרות, והביא עד עכשיו תוצאות עלובות.
ועל כל תשפוכת התקשורת עליו הוא מקבל 400 אלף יורו נטו לעונה, שבה הוא עובד אולי חודשיים. אז את הרחמים עליו ועל לוזון ועל הנבחרת תשאירו בבית, ובמקום לראות את התמהונות הזאת, לכו לאיזה סרט טוב, או למשחק הבית של הפועל אוסישקין.

matipool 29 במרץ 2011

כל כך נכון .

רנדה 28 במרץ 2011

קרמר יקר
אהבתי מאוד
תרשה לי רק להעיר לך על השימוש במושג "ברירת מחדל", זה דבר שמטריד אותי כבר הרבה זמן. הטעות היא כל כך נפוצה שאני כבר לא יודע אם ניתן לחזור לאחור.
אז ככה: ל"ברירת מחדל" אין שום קשר למחדל. המושג מקורו בעולם המחשבים והוא מציין ערך של שדה לפני שהמשתמש הציב בו ערך אחר.
ע"פ ויקיפדיה:
"בתפעול של תוכנה ושל ציוד אלקטרוני, ברירת מחדל היא הפעולה הננקטת על ידי התוכנה או המכשיר כאשר לא ננקטה כל פעולה, בהקשר מסוים, על ידי המשתמש. מטרתה של ברירת המחדל לעשות את התפעול פשוט יותר, ולכן לברירת המחדל נבחרת האפשרות הקולעת לטעמם של מרבית המשתמשים."

המשמעות שיחסת למושג היא כמעט הפוכה ממשמעותו האמיתית.
ברירת המחדל אינה מציינת אפשרות שנובעת ממחדל או, כמו שאלי סהר חושב, את האפשרות הגרועה ביותר. כמעט להיפך, היא מנסה "לנחש" את האפשרות הטובה ביותר.
דוגמה לשימוש נכון: "שחקני ברצלונה, כברירת מחדל, מעבירים את הכדור לצ'אבי"
דוגמה לשימוש שגוי: "פרננדז מונה לנבחרת כברירת מחדל, לאחר שמוריניו ופרגוסון לא יכלו להגיע מסיבות אישיות, והמועמדות של סקולארי נפסלה כדי שסאלבה בראזילאי לא יתרגם אותו"

תומר חרוב 28 במרץ 2011

מעניין מאוד ומחכים, גם אני לא שמתי לב שזו טעות.
אבל אתה צודק לגבי זה שאי אפשר לחזור אחורה וזה גם בסדר כי זו הדינמיקה של השפה.

קרמר 28 במרץ 2011

לרנדה – החכמתי, תודה. האם הכוונה ל DEFAULT?

רנדה 29 במרץ 2011

בדיוק, זה המונח המקורי.

לתומר חרוב, נכון, זו הדינמיקה של השפה, אתה זוכר איך הביטוי "חבל על הזמן" הפך משלילי לחיובי?
אבל כאן מדובר פשוט בטעות ואף צורמת.

תומר חרוב 29 במרץ 2011

רנדה אתה צודק אבל גם טעויות בונות שפה.
תמיד עניין אותי כיצד השתרשה האמירה "את מוצאת חן בעיניי" בפירושה-אני מחבב אותך. הרי אם הבחורה מוצאת חן בעיניים שלי, זה לא אומר שהיא מחבבת אותי ולא אני אותה? או שהכוונה בכלל לכך שעיניי מלאות חן ברגע שאני מביט בה ולכן הכוונה לכך שאני מחבב אותה.
האפשרות הראשונה היא הגיונית יותר, האפשרות השניה מסבירה באופן קצת שכלתני את הטעות. כך או כך מדובר באמירה שהשתרשה כלכך עמוק ונשחקה לגמרי ולכן אין בשילוב המילים(היפות כשלעצמן) שום משמעות מעבר ל"אני מחבב אותך" שהתרגלנו אליו.

ID במולדת 29 במרץ 2011

אם כבר בנושאי לשון, אני ממליץ על 'דגש קל' – http://dagesh.wordpress.com/.

וחוץ מזה היה נחמד לקורא וללמוד.

הופ 29 במרץ 2011

1. לרנדה – אני לא חושב שמי שמשתמש בביטוי "ברירת מחדל" מקשר את זה למחדל, ולדעתי השימוש בפוסט וגם ביומיום הוא דווקא מניח את הדעת.
במקרה לעיל, למשל, ההסבר הוא כזה – פרננדז היה מוסכם על רוב המחליטים אבל הם חשבו שאפשר להשיג משהו יותר טוב, לכן הניחו את השם שלו בצד בינתיים ופנו למאמנים נוספים. כשאף מאמן אחר לא רצה לבוא, האופציה האוטומטית היתה פרננדז. אם נחזור לעולם המחשבים, (שאני לא מבין בו אבל אנסה לנסח משפט הגיוני) הערך "פרננדז" הוצב בשדה, ומשום שהמשתמש (אנשי ההתאחדות) לא הצליחו להציב ערך אחר, המחשב הגיש את השם של פרננדז, ה"דיפולט".
לכן במובן מסוים אלי סהר צודק – זאת האפשרות הגרועה ביותר יחסית – כי אפשרות יותר טובה לא נמצאה.
2. מצטרף להמלצה על הבלוג "דגש קל", ואני יודע שאחד הכותבים שלו הוא יובל (אחר עד כדי כאב) שהוא מגיב קבוע כאן, ואולי הוא יוכל לתרום את השנקל שלו בעניין.
3. תומר חרוב – גם אותי העסיק תמיד הצירוף "מוצאת חן בעיני", אבל אני נתקעתי בשלב הבעיה ולא חשבתי על הפתרון שאתה מציע (עיני מתמלאות חן כשאני מביט בה). הסבר יפה.

רנדה 29 במרץ 2011

הופ
פרשנות מעניינת אבל:
1. לא חושב שלזה התכוון קרמר, כלומר שפרננדז היה הבחירה הטבעית אלא אם ימצא מישהו טוב יותר
2. במשפט על אלי סהר יש סוג של כשל לוגי, לפי ההגיון שלך, כל בחירה, טובה ככל שתהיה, היא גם הבחירה הגרועה ביותר (כי לא נמצאה בחירה טובה יותר)

ID במולדת 29 במרץ 2011

הופ,
2. הפתעת אותי בענק. ואם ככה אני מצטרף לפניה ליובל להאיר את עינינו.

הופ 30 במרץ 2011

רנדה – יכול להיות שבמשפט כפי שניסחתי אותי יש כשל (אני לא במצב לחשוב על זה כרגע…) אבל – אם היו ממנים את דונאדוני למשל, אז זו לא היתה הבחירה הגרועה ביותר, כי פרננדז הוא אפשרות גרועה יותר. אולי הייתי צריך לכתוב – האפשרויות הטובות יותר לא מומשו, ולכן הבחירה בפרננדז היא האפשרות הגרועה ביותר. יותר טוב?
D! במולדת – יותר מכך, יש לו גם בלוג לשון פרטי משלו, "מקפים לוהטים" (מגיעים אליו אם מקליקים על שמו). חוץ מזה הוא גם כותב ב"דגש קל". אבל אני לא בטוח שהוא מגיב פה, אלא בעיקר אצל דורפן.
לינק לבלוג שלו:
http://blazinghyphens.wordpress.com/

יובל שהוא אחר עד כדי כאב 30 במרץ 2011

ובכן, מנורת העטלף עבדה…
נתקלתי מספר פעמים בשימושים שגויים באמת ל"ברירת מחדל", כלומר כאלה שקישרו בין המונח לבין איזשהו מחדל. אבל אני לא בטוח שהמקרה שלפנינו עונה להגדרה. השימוש ב"ברירת מחדל" לציין משהו שלילי, או שהכותב אינו מרוצה ממנו, מקובל בעיני ומתאים למשמעות המקורית. כמו שהופ אמר: אם לא מצליחים להתאים את הבחירה למה שבאמת רצינו, חוזרים לברירת המחדל. והשימושים שאני מכיר מאנגלית (+ בדיקת קורפוס קצרה) מאששים את זה.
לגבי כשל, זה נמצא דווקא במשפט של רנדה על אלי סהר… מזתומרת "כל בחירה היא הבחירה הגרועה ביותר, כי יותר טובה לא נמצאה"? בפירוש לא – אם לקחנו את הבחירה הכי טובה מבין 5 ששקלנו (ויש עוד 5 שלא הצלחנו להשיג), איך היא גם הגרועה מבין החמש?
בקיצור, שימו את ה-וי שלי בטור של הופ.

הופ 30 במרץ 2011

ha! (האמת שהתכוונתי לכתוב "יש!" אבל המקלדת היתה על אנגלית, ושמחתי לגלות שהמקבילה האנגלית מבטאת אפילו יותר טוב את מה שרציתי להגיד).
מצחיק שכתבת על מנורת העטלף, התכוונתי לכתוב לך אצל דורפן שמחפשים אותך אצל קרמר ושהייתי מפעיל את הסמל בשמיים אבל אני לא יודע מה האייקון למקף לוהט.

יובל שהוא אחר עד כדי כאב 30 במרץ 2011

צדיקים מלאכתם נעשית בידי איתמר (שכתב הערה מחשידה בפוסט שלי בדגש מהיום, ושלח לי מייל עם קישור לתגובות כאן).
שמח לעזור.

רנדה 30 במרץ 2011

יובל יקר
תראה, זה לא שאני חרמן על ה-וי (טוב, אולי קצת)
אבל לא בטוח שהבנתי.
אתה בעצם מסכים איתי שלקשר את המושג למחדל זה שגוי ואף נפוץ. זו הסיבה שבגללה העלתי את העניין כאן וזו טענתי הבסיסית.
כך גם הבנתי את השימוש שעשה קרמר במושג, ולדעתי גם הוא מסכים לזה, אבל יכול להיות שאני טועה.
דבר שני, הופ כותב (לא אני) "אלי סהר צודק – זאת האפשרות הגרועה ביותר יחסית – כי אפשרות יותר טובה לא נמצאה."
ואני עונה "במשפט (של הופ) על אלי סהר יש סוג של כשל לוגי, לפי ההגיון שלך, כל בחירה, טובה ככל שתהיה, היא גם הבחירה הגרועה ביותר (כי לא נמצאה בחירה טובה יותר)"
אז בבקשה קרא שוב, אני טוען בדיוק כמוך שהמשפט הזה הוא בעצם אבסורד.

חוץ מזה, מה זה מנורת העטלף?

ולהופ – המשפט השוודי העתיק אומר:

"אל תאמר הופ לפני שקפצת :)"

הופ 30 במרץ 2011

רנדה – טעות נפוצה, אבל אין לך דרך לדעת: זה Hoff (מ-Hoffman) ולא Hop. אבל אולי דווקא ידעת ובשוודית עתיקה הופ כותבים עם פ' רפה :)
מנורת העטלף:
http://imlikingdaniel.gdnm.org/files/2010/02/iamthenight-Batman-Bat-Signal-CEL.jpg

רנדה 31 במרץ 2011

הופמן, אתה רואה? ללא הפתגם השוודי לא הייתי עולה על זה בחיים, סיבוב יפה.
גם רנדה זה כינוי (קיצור של רן דגן)
Keep the V

יובל שהוא אחר עד כדי כאב 31 במרץ 2011

ברירת מחדל שבפירוש אינה מצב הטוב:
http://goo.gl/Z3UV3
(ובסדר, קיבלתי את ההערה על סהר. היו שם יותר מדי רפרנסים בציטוטים והסתבכתי…)

אבי 29 במרץ 2011

אני מוכן לחתום (בלי לבדוק) שהביטוי "ברירת מחדל" קודם בהרבה לשימוש שלו בעולם המחשוב!

רנדה 29 במרץ 2011

אבי, אף פעם אל תחתום בלי לבדוק :)

אופיר 28 במרץ 2011

בלי קשר לפרננדס (אישית אני חושב שהוא מאמן בינוני ומטה)
מישהו יכול לתת לי הסבר מדוע עיתונות הספורט שלנו כל כך ירודה
יש רשימה של "עיתונאים" שפשוט גורמים לי לשנוא כדורגל
אמיר אפרת, אביעד פוהרילס, אייל לוי,רון עמיקם והגרוע מכולם עמיר פלג
אני זוכר את הימים ביסודי ובתיכון שהיינו נלחמים על מוסף הספורט אולי התבגרתי אבל היום רק אם ממש סיימתי לקרוא את כל מודעות האבל אולי רק אז אני אציץ במוסף הזה

בני תבורי 29 במרץ 2011

אופיר,
אני לא בטוח שעיתונות הספורט ירודה ולדעתי חלק מהכותבים שמנית כותבים טוב מאוד. העניין הוא שחוסר הסובלנות שהוא חלק מהאופי הלאומי, מרשה לנו לבטל כל מה שלא תואם את העמדות שלנו. כשאין לי סבלנות לדיעה אחרת, אז מבחינתי הכותב ירוד ועלוב.

matipool 29 במרץ 2011

דווקא את הציניות והפרופרציות של עמיר פלג אני די מחבב .

תומר חרוב 29 במרץ 2011

רון עמיקם הוא אדיר, יכול להיות שאתה לא אוהב את הדעות שלו אבל יש לו ידע ואהבה עצומה לכדורגל ישראלי שמקבלת ביטוי בכתיבה שלו. מאוד אהבתי כשהוא היה עושה כתבות לשם המשחק.
אני חושב שהבעיה העיקרית עם האבחנה שלך(שיש בה משהו) היא שאתה מפרק את ה"תקשורת" לבודדים אבל מעביר ביקורת כוללנית.
מעבר למה שבני אמר שמאוד מקובל עלי ונכון אני הייתי שם את האצבע על ההתפחות התקשורתית של המדיומים השונים וריבוי הערוצים כחלק מהבעיה. כולם רוצים להיות הכי בוטים, הכי ארסיים והכי פורצי דרך, כולם מנסים לכוון למכנה המשתוף הנמוך ביותר(או זה שהם רואים אותו ככזה) ולכן יכול להיות שיש כותבים לא רעים בכלל שנופלים מתחת לגלגלי המערכת הזו.
אני גם חושב שמעבר לתוכן מה שהכי צורם הוא הטון. כשכולם מנסים להתאים את הטון שלהם לקופמן ושליימה בגלל שזה פופולרי, אז התוצאה היא כזו.

d-d 29 במרץ 2011

מתי כבר יבטלו את כל טורי ה״פרשנות״ האילה? מתי נראה עיתונות ענינית? לגטימית? טוב שאני לא קורא מדורי ספורט כבר 3 שנים, וטוב שיש דה באזר.

אופיר 29 במרץ 2011

שאלה לmatipool
מתי בפעם האחרונה קראת טור חיובי של עמיר פלג ?
תמיד אבל תמיד הוא מבקר בצורה הכי בוטה הייתי אומר ארסית אבל זו אפילו לא ביקורת ארסית
סתם רמת טענות שטוחה נמוכה ופופוליסטית
בעיניי הוא הדוחה מכולם
@בני תבורי – אנחנו לא כל כך מכירים אז אני לא יודע איך אתה מחליט שאני מבטל דעות אחרות בנימוק שהן ירודות. מפריע לי הסגנון הפופוליסטי והמתלהם של הכתבים הללו מה עוד שהם תמיד עמוסים בקלישאות שחוקות
לא תמיד אני מסכים עם כל מה שכתוב בדה באזר…. ועדיין הבלוג הזה עדיף על כל מוסף ספורט מודפס בתקשורת הישראלית

תושב חוזר 29 במרץ 2011

טור יפה, תגובות מעניינות. אני הקטן מסכים מחד עם הכותב, מצד שני באמת סובל לראות את הכדורגל של הנבחרת וחושב שבהחלט יש מקום לביקורת קשה (מקצועית) על פרננדס.
אבל את הנקודה הכי ברורה פיספסתם פה – מאמן הנבחרת זה כמו ראש הממשלה. בא לשנתיים שלוש, חוטף מכולם, נכשל והולך הביתה. ימין או שמאל, מאמן מקומי או זר – לא משנה. אגב – באותה הזדמנות: למה אף פעם לא מביאים מועמד זר לראשות הממשלה? טוני בלייר פנוי לא?

Comments closed