הכל הולך

יש מסקנות שאפשר להגיע אליהן רק בדרך אל בריכת המשושים.

1. למרות היום הארוך שעמד לפנינו, התעקשתי להתעורר בחמש בבוקר, בצימר הצפוני, כדי לראות את אוקלהומה סיטי. קווין דוראנט הוא שחקן ששווה להתעורר עבורו בכל שעה. קצת התבאסתי מהשידור של ESPN, בעיקר מהתשדירים בהפסקות המשחק. אף אחד שם לא עשה חיקוי של פרצוף של דובי גל וזה קצת פגע בחוויית השידור.

אחר כך הראו תקצירים של פורטלנד וברנדון רוי בספורטס סנטר, ואני תהיתי, כל כך הרבה משחקי פלייאוף משוחקים בימים אלה, כל כך מעט מהם משודרים, אבל איך אפשר להשוות את זה לשידור החוזר החמישי של התוכנית "מתמסרים" עם עמוס לוזון או לכל שידור בו מעורבת חטאפה. כי כולנו, מאולפי חטאפה, חוטפי כאפות סדרתיים, מסתכלים אחורה כדי לראות מי נתן לנו את הכאפה, ומבחינים ביותר מדיי סניפי ערוצים של ערוץ ספורט המסובבים את האצבע, מחייכים, וממלמלים "בזזזזזזז".

2. רמת הגולן התפנקה בשמש של דמדומי אפריל ולמשמע החדשות שהביאו הציפורים שהגיעו מהצפון, מעבר לגבול, הודתה למזלה הטוב על חודש יוני 1967.

בקצה מגרש החנייה, לא רחוק מהעץ עליו התנדנדה גווייה של חסידה שכבר לא תביא תינוקות לבתים מלאי ציפיות, היא עמדה שם, במדים רשמיים, עד כמה שרשמיים יכולים להיות כובע רחב שוליים, גופיה ודגמ"ח, נדמה לי של החברה להגנת הטבע, עם חיוך שגורם לך לטפס על המצדה, באמצע היום של אמצע אוגוסט, בלי לשאול למה, וכולה רצון להסביר.

מבית השחי שלה, לא הייתי נותן לו יותר מ23 שנים ו20 מילימטרים של זיעה, ביצבצה פלומת שיער, שרמזה על משיכתה לטבע פראי וחסר מעצורים. המבט בעיניים שלה יכול היה לבדו לשמור על החיות שלאט נעלמות מן העולם. חשבתי לעצמי, זה בטח רציני.

"המסלול בדרך למטה אורך 25 דקות. בדרך למעלה זה ייקח לכם 35 דקות. המים בבריכת המשושים קרים, עמוקים ומלאים באנשים שלא הביאו בגדי ים ולכן נכנסו למים בתחתונים. אז אם אתם לא בקטע של טנגה עם חזה שעיר, בוקסר עם כרס, או נשים בתחתונים וחזיות ללא תיאום צבעים, אולי עדיף שתשארו כאן".

לא אהבתי טיולים ביסודי, בחטיבה או בתיכון. הזיכרון המרכזי שלי מהטיולים האלה שבמהלכם רוב הזמן חשבתי על אברי מין נשיים. איך היה אפשר אחרת עם טיולים לניקבת השילוח שנהנית מאצבע הגליל והופכת למערת נטיפים.

לא אהבתי ללכת ברגל, לא עניינו אותי הסיפורים של המדריך, היה לי חם, היה לי מזיע, למים במימיה היה טעם לוואי והסנדביץ' שאמא הכינה והיה כולו מדוגם כשיצאתי מהבית הוצא מהתיק מעוך ומזיע.

ההליכה הזו, ברגל, היא אחד הבלופים המרכזיים בטיולים האלה. הולכים הולכים הולכים, כל מה שרואים זה את הסלע שאתה דורך עליו או הסלע שאתה מתחמק ממנו, משמאלך קיר של הר. מימינך תהום, ולרוב אתה משתעשע ברעיון מה יקרה אם תחליק לתוכו ואיך כל הטיול ייעצר בגללך ואז אתה נחרד מהמחשבה שכלום לא יעצור גם אם תשתפד על סרפד קוצני כי בתי הקברות מלאים באנשים שלא עצרו אף טיול בשבילם.

בירידה הברכיים שלך נדפקות, בעלייה אתה לא סוחב, נכנסים לך ענפים לתוך הפרצוף כי מי שהולך לפניך לא טורח לבדוק אם יש מישהו מאחוריו לפני שהוא משחרר את הענף שעומד בדרכו, קרם ההגנה שמרחת כבר נוזל לך לתוך העיניים, והקרניים של השמש הישראלית מגיעות עם המלנומה בילט אין. ומישהו מאחוריך תמיד ישיר שיר. ארץ ישראל נכבשת בייסורים. שלך.

וכל הירידה אני מתלבט אם אני, בתור אוהד מכבי נתניה, הייתי מוכן שהקבוצה שלו תפסיד למכבי חיפה, העיקר שלא נראה את הפועל ת"א חוגגת שוב אליפות.

וכשאני טובל את רגליי בבריכת המשושים אני שואל את עצמי "בשביל זה ירדתי עד לכאן בחום הזה?"

וכל העלייה אני חושב על אלישע לוי שרואה איך הכל הולך, פייפן כלומר, שאני לא בדיוק סגור מה זה פייפן אבל נראה לי שזה ביידיש והכוונה של זה היא הלך קיבינימאט, שזה ברוסית, ואז התשובה לשאלה ששאלתי את עצמי בירידה היא כן, בעברית. כוסאמו, בטח כן, שנפסיד לו, רק שתיגמר כבר העלייה הזו.

אבל מאוחר מדיי, כי כבר ניצחנו בחיפה. וזה אומר שבטח נקבל אותם עכשיו בחצי גמר הגביע ונפסיד להם.

ובקצה העלייה עומדת ההיא מהחברה להגנת הטבע, כמו עונה שלא התחילה עדיין, אופטימית ומחייכת.

התקף לב קטן
רופא השיניים, ג'אז ואדידס הביתה

18 Comments

אבירם 26 באפריל 2011

קוראים לה דנית, ועשיתי אותה.

דפ"ר 26 באפריל 2011

אתה, כנראה, דפ"ר כמוני

אבירם 26 באפריל 2011

גם אתה?!

הופ 26 באפריל 2011

איזה יופי אתה כותב (המשפט עם ניקבת השילוח מבריק במיוחד).
אלישע הוא זה שנופל לתהום ואף אחד לא עוצר בשבילו.

שמוליק 26 באפריל 2011

קרמר,בתפקידך כמאמן נוער,הערב נפתח רבע גמר הפלייאוף:

נראה שכל הסדרות פתוחות וצמודות,מה התחזית שלך?

שמוליק 26 באפריל 2011

קרמר,בתפקידך כמאמן נוער,הערב נפתח רבע גמר הפלייאוף.

נראה שכל הסדרות פתוחות ומרתקות,מה התחזית שלך?

קרמר 26 באפריל 2011

מי תהיה אלופת הנוער זה אמנם חשוב לאגודות, למאמנים לשחקנים אבל יותר חשוב שממחזור השחקנים הנוכחי יצאו 3-4 שחקנים לגיטימיים לרמות כדורסל גבוהות.

צור שפי 26 באפריל 2011

בדיוק כדי להימנע מטיולים כאלה המציאו את ערוץ הנשיונל ג'יאוגרפיק. טבע זה אחלה דבר כשאתה צורך אותו בחדר ממוזג מול פלזמה מרובת אינטשים. יש מס הורים שצריך לשלם לטובת חינוך הקטנים אבל גם במקרה הזה צריך להקפיד על מינון וזה גם עובר (להם) עם הזמן.

תומר חרוב 26 באפריל 2011

קרמר, בוא נסגור שאם חוזרים על עונת השישיות אז במקום לקפוץ למזרקה בכיכר העצמאות נקפוץ לבריכת המשושים…

ניר 26 באפריל 2011

זה לא ייאמן עד כמה ערוצי הספורט משתינים עלינו בקשת, המחאה הקטנה שלי היא פשוט לא לשלם להם גרוש ואני משוכנע שעוד רבים נוהגים כמוני ואם לא אז אני מקווה שכמה שיותר ינהגו כך.

תמיר 26 באפריל 2011

לא יודע אם רבים אבל אני נוהג כך כבר שנים ויכול לומר בלב שלם שחוויית הצפייה שלי בספורט רק השתפרה אחרי שהפסקתי לשלם לעלובים האלו.

rami 27 באפריל 2011

very nice article!! i liked it
bt"w i hope you get up ones in a while to watch my man d-rose as well..

קרמר 27 באפריל 2011

tks!

יבור 27 באפריל 2011

שמע אתה טרחן.
קצת אבק וזיעה עוד לא הרגו אף אחד, ואם כן – זה בטח הגיע לו.
כל היופי זה לראות משהו שלא נעשה על ידי דחפור וערבי עם שפכטל, אלא טבע אמיתי. בימים כאלה של טיול אני יכול אפילו להסתפק בעידכון סמס לגבי התוצאות השונות.
ולראיה – נחל צין ומכתש רמון היוו תפאורת לילה נהדרת לשתי הודעות קצרות אבל מהממות (כלומר – היממו אותנו):
מילאן חזרה מ-4:0 מול לה קורוניה (או שזה היה הפוך?), ולמחרת, אחרי שכבר סגרנו את הרדיו – דרק שארפ בנה לפיני גרשון קריירה.

קרמר 27 באפריל 2011

שמעתי שפתחו מלון חדש ומפואר מעל מכתש רמון, זה הכי קרוב שאני מוכן להתקרב למכתש.

אסטריקס 27 באפריל 2011

קרמר נעלבתי,
ואני אפילו לא אוהד של הארקינים
המכתש הוא אחד מנופי ארצנו המרשימים והמרגשים ביותר, נכס צאן וכו'

תאר לך משפט כמו הכי קרוב שאני מוכן להתקרב לקופסא זה לאכול בבת האיכר?

אחמד 27 באפריל 2011

מה הבעייה שלך עם ערבי ושבחטל?! עבדת בעם עם שבחטל??! חוץ מזה אתה סנילי – לה קורנייה היא זו שחזרה מ4-1 מול מילאן הגוגזינלית

יבור 27 באפריל 2011

מישהו חזר מ-4:0, זה אני זוכר.
כל השאר – זיכרון עמום שנבלע בפכפוכי עין עקב ונווה המדבר הנהדר ששם.

Comments closed