יומן המאמן: סיסיליה וג'ורג' (הפסדנו ברבע, עכשיו הטורקים)

"למה כשאנו סובלים – אי שם מישהו נהנה!"

ספר הציטטות של חנוך לוין / מבויש עד תום

1. ההפסד לליטא התפתח בצורה כל כך צפויה, שזה יהיה צפוי מדי לספר על ההבדלים בינינו לבינם, בסייז ובכמות הכישרון. הנבחרת הליטאית היא עוד אינדיקציה לתשוקה בה המשחק משוחק במדינת הכדורסל הזו, עם נבחרת החרשים וכבדי השמיעה שבה חמישה שחקנים מעל 2 מטר, וכמה גארדים דומיננטים המשחקים בליגה השנייה לשומעים בליטא. נגמר 57-81.

היום במשחקי הדירוג 5-8 נשחק מול טורקיה. המרמרה ממשיכה בסיבוב ההופעות שלה והולכת לעגון בפלרמו כדי להוסיף עוד קיסם למדורה. מצד שני, תמונה קבוצתית משותפת יכולה להיות מסר מסוג אחר.

2. כשסיסיליה פרם נכנסת ללובי המלון משתרר שקט. כלומר, כולם שמים את הידיים בכיסים. מבטים מעריצים של חירשים, כבדי שמיעה, שומעים, או אלה שסתם לא מנקים את האוזניים היטב, מלווים אותה בעיניים כלות.

לא רק בגלל שהיא גבוהה, אתלטית ויפה. גם בגלל שהיא גבוהה, אתלטית ויפה. אבל בעיקר בגלל שהיא המודל אותו כל חירש וכבד שמיעה רוצה לחקות. מכל משתתפי האליפות, שחקנים, מארגנים או מלווים, סיסיליה הולכת הכי זקופה מכולם.

היא נולדה בשבדיה, חירשת. לאחר שלושה חודשים ההורים שלה ראו שהתינוקת היפיפיה שלהם לא מחייכת או מגיבה אליהם. מהלימונים שהחיים חילקו לה, סיסיליה עשתה את הלימונדה המתוקה ביותר.

כבר 21 שנים, מגיל 15, היא משחקת בליגת הכדורסל לשומעות בשבדיה. היא הייתה שייכת לנבחרת הלאומית לשומעות ושיחקה ביורוליג לנשים. יש לה שש אליפויות בשבדיה ואין ספור תארים עם נבחרת החירשות וכבדות השמיעה. אם היו צריכים לבחור אתלט חירש אחד כדי להופיע על פוסטר האליפות, אין ספק שהיו בוחרים בסיסיליה.

לפני שלוש שנים סיסיליה הכירה בחור בשם ג'ורג'. מכל המקומות בעולם, מתוך השקט הגדול שעוטף אותה, זה היה בדיסקוטק (עוד אומרים דיסקוטק? הכוונה למועדון ריקודים רועש, אם נולדת מ-1990 והלאה). למה בחורה חירשת הולכת לדיסקוטק? כי הוא שם.

ג'ורג' עבר על פניה. היא הייתה עוד בחורה שבדית יפיפיה מהסוג שבחור כמוהו לא ניגש אליהן. מה זה אומר בחור כמוהו? כשהיה ילד, ב-1982, ולסורים, לפלסטינים, לדרוזים, לנוצרים, לשיעים ולישראלים היו כמה עניינים לפתור בביירות, המשפחה שלו ברחה לסטוקהולם.

ג'ורג' נעצר אחרי מספר צעדים וסבב על עקבותיו. הגיע הזמן להפסיק עם זה, הוא אמר לעצמו. הגיע הזמן שגם אני אגש לבחורה שבדית שמוצאת חן בעיני, יהיה מה שיהיה. הוא ניגש לסיסיליה ואמר לה שהיא תהיה אשתו. המשפט הזה שחוק, אבל הוא כנראה בעל אחוז הצלחה גבוה.

סיסיליה קראה את שפתיו וחייכה. למרות שהיום הוא אורתופד בכיר בבית החולים המלכותי של סטוקהולם, מומחה להחלפת מפרק הברך ועבד עם אינספור קבוצות ספורט שבדיות ("כדורגלנים הם כוסיות, שחקני הוקי הם גברים"). הוא הציע באדיבות לבדוק את הקרסול של שלומי וקנין. הילד שברח מביירות המופגזת ולמד רפואה בודק את הילד מאשקלון המופגזת (להבדיל, להבדיל, נכון, לא כמו ביירות) שהולך ללמוד רפואה.

ג'ורג' מעריץ את האדמה עליה היא דורכת.

לפני שלושה חודשים היא ילדה את בנם הראשון, ניקולאס. כשהיא הייתה בגיל של הבן שלה, היא אובחנה כחירשת. השאלה הראשונה ששואלים הורה חירש היא האם ילדיו שומעים. זו שאלה המשלבת סקרנות ודאגה, ואני תמיד תוהה אם החירש שנשאל על כך לא נפגע וחושב שהשואל בעצם רוצה לדעת "האם העברת את הגנים הדפוקים שלך לילד שלך?". אז ניקולאס שומע. הוא הבייבי של האליפות, ומחייך כשעושים לו פרצופים מצחיקים.

שבוע לאחר הלידה סיסיליה חזרה לאימוני כדורסל. רשמית, היא עדיין בחופשת לידה. מעשית, היא עושה כאן בית ספר לכולם.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

*

הליגה הכי מרתקת
צביטה בלב

6 Comments

matipool 22 בספטמבר 2011

מקווה שהשחקנים לא מבואסים מדי . תמסור להם שגאים בהם אצלנו .
הסיפור על סיסילה וג'ורג' יפה ומרגש .

אפריים 22 בספטמבר 2011

ראיתי חלק גדול מהמשחק. בהתחלה התאכזבתי אבל די מהר הבנתי שזה פשוט לא כוחות (על אף היתרון האיכותי בעמדת המאמן).

אבל עזוב את זה ואת השבדית,
איך היה לראות מהאיצטדיון את הגול המופלא של פורסט גאמפ הישראלי?

איתן בקרמן 22 בספטמבר 2011

קרמר, אני לא יודע איך אתה מאמן, למרות שיש לי הרגשה, אבל לכתוב אתה יודע. כבוד.

דורון קרמר 22 בספטמבר 2011

אוי לא, הנה זה חוזר. כששיחקתי היו אומרים לי אם רק היית משחק כמו שאתה כותב. לא שוב!!!!!!!

דורפן 22 בספטמבר 2011

הוא מאמן גם אזורית וגם אישית. הוא כותב לגמרי אישית

בני תבורי 23 בספטמבר 2011

מה יודע? אם היה משחק כמו שהוא כותב אז עומרי כספי היה השני ב NBA…

Comments closed