הצבע האמיתי של הזיעה – על מאבק הזהות של הכדורסל הישראלי

מסע שמתחיל בחדרה, עובר לכפר בלום דרך גבת, רמת גן, המזרח הרחוק וקנזס.

חדרה

1. הסיאט איביזה השחורה חיכתה לי בתחנה המרכזית בחדרה. הייתי חייל מצ׳וקמק שרק רצה לשחק כדורסל, והימים ימי ההכנה לאליפות צה"ל בכדורסל. נבחרת פיקוד צפון, תחת הדרכתו של יריב ורשיצקי, התאמנה במרץ באולם המיתולוגי של קיבוץ הזורע כדי לנסות ולכבוש את צה"ל, רק כדי להפסיד ברבע הגמר.

ורשיצקי – טרנינג, קפה שחור ביד אחת, סיגריה ביד שנייה, וכל קמט מעיד על עונה שהעביר בכדורסל הישראלי, צרח ממעמקי הצרידות שלו ואמר שאנחנו משקפים בדיוק את כל מה שרע בכדורסל הישראלי. כבר אז היה את "כל מה שרע בכדורסל הישראלי". אבל העדפתי אותו בכל מצב על פני כל רס"ר נפוח.

בתוך המכונית חיכה לי, מחייך וזורח, לא בגלל שראה אותי, אורי להב. מסביבו פזורים מדורי הספורט שהכריזו "היסטוריה". ערב קודם לכן, בכפר בלום, הפועל גליל עליון הדיחה את מכבי ת"א בחצי גמר הפלייאוף (ואהרל'ה וייסברג הפגיש את הגיבורים לרגל חגיגות העשרים. כן, עשרים.).

נדמה לי שהתחבקנו. לא מובן מאליו כשמדובר בנתנייתי וחדרתי. יחסי השכנות בין אשקלון לעזה טובים יותר מהיחסים בין נתניה לחדרה. שנות השמונים והתשעים היו רצופות היתקלויות כדורסל רוויות יצרים. בטח בחדרה יגידו שהם הותקפו בנתניה. עניין של אי הבנה של הניואנסים המקומיים. כמו שאנחנו אף פעם לא נבין איך זה להעביר חיים שלמים תחת ארובות.

להב היה הנסיך של חדרה. כישרון מקומי בולט שהביא אותו לליגת העל, שם הטביע חותם כשחקן לא רק על המגרש אלא גם על הקווים – בכל קבוצה בה חתם, המאמן פוטר.

למרות העניין הזה, להב היה ווינר. משהו באופי שאי אפשר לטעות בו. קריירה סטנדרטית, יגידו. חלום, תקוות, חוזה, סיאט איביזה, פציעה, התאוששות, הרבה אפור, פרישה, עסקים וילדים. אבל אין באמת כזה דבר קריירה סטנדרטית. כי מהו הסטנדרט? כל אחת מלאה בשפל וגאות, מאניה ודיפרסיה, עם הרבה אפור שהגירו עבורו הרבה זיעה. אפור הוא הצבע האמיתי של הזיעה.

להב הגיע לשם, גיבורם של ילדי חדרה, עם פלטפורמה של אגודת בסיס ששיגרה אותו אל מי שהיה מוכן לתת לו הזדמנות.

חברו לקבוצת הנוער של חדרה, מוישל'ה ברנר, ה – 4 עם קליעה הראשון שראיתי בחיים שלי, עשה קריירה מוצלחת יותר בליגת העל. כמה זמן לא צמח כאן שחקן ליגה ליגיטימי כמו ברנר. אני לא יודע איזו הזדמנות שני החדרתים האלה היו מקבלים היום בליגת הכדורסל הישראלית עבור שחקנים אמריקאיים.

2. לא רחוק מקיבוץ הזורע שוכן קיבוץ גבת. באותה תקופה אימן בגבת ארז אדלשטיין. גור שלף, פרוספקט בן 19 מגבעתיים, הלך לשחק שם כדי לצבור קילומטראז' משחק. אחר כך הוא וקטש עברו במכבי רמת גן והיו שחקנים מובילים ליד זרים. להיות רול פלייר זה נחמד אבל כדי להתפתח כשחקן אתה חייב להיות מוביל, עם כל המשתמע מכך. זה היה מסלול מאוד נכון עבור שחקן ישראלי צעיר ומוכשר. היום גבת ורמת גן לא קיימות, במובן המטאפורי, וגבת גם לא במעשי.

היום כדי להיות ישראלי צעיר ומוביל צריך לרדת לליגה הלאומית. והליגה הלאומית יכולה להיות מקפצה או תהום, תלוי מה גוון האפור שיוצא לך.

אגב, אחד הזרים בגבת היה בחור בשם קלווין תומפסון. אחד ששיחק בקנזס של לארי בראון, ואמר לי פעם על ארז אדלשטיין: "That guy is fucking crazy but a hell of a coach". השתיקה של ארז אדלשטיין היא צעקה עצומה בזכות המאבק של השחקנים הישראליים. גם הוא יודע מה זה חדר הלבשה בשליטה של זרים.

אגב 2 – אולי זו הייתה השעה המאוחרת, אולי הייתי בפייסבוק ולא הקשבתי, אבל נדמה לי שבאחת מתוכניות "יציע העיתונות" בשבוע שעבר עודד קטש אמר "שחקנים משתפרים מאימונים, לא מדקות משחק". תהיתי אם קטש האמין לעצמו באותם רגעים.

3. והאחים בלול, האם הם היו מקבלים הזדמנות הוגנת להתפתח כשחקנים?

אבל עזבו נוסטלגיה, טוני סופרנו כבר אמר פעם שהיא סוג השיחה הנחות ביותר.

4. בראש מנהלת הליגה עומד שמואל פרנקל. אם נשאל אותו כמה הליגה חשובה לו, מ 1 – 10, היה אומר בוודאי 10. אבל 10 זה לא סתם מספר, זו הצהרה.

10 זה אומר לעזוב הכל, גם חופשה מתוכננת במזרח הרחוק, ולטפל במשבר גדול שמשבית את הגוף שאתה עומד בראשו. אולי במחשבה שנייה פרנקל צריך לבחור מספר אחר.

5. בתקופה של החבר'ה שצויינו למעלה, הבעייה הגדולה של השחקן הישראלי היו המתאזרחים. הנהלות של יהודים חכמים הפכו כל ג'יימס טרי לירון זהבי וכל דייזי בארמור לתמר הסגנית שלו. תמר אגב, לא זכתה בחסמב"ה לשם משפחה (לא מצאתי – אשמח לתיקון), אישה בכל זאת, גם כך תקבל את שם משפחתו של זה שיתחתן איתה.

והנה גל המתאזרחים ההוא עבר, ויש חדש, הוא לא מהווה איום על שוק העבודה המקומי, גם אם הלב מתכווץ כשסילבן לנדסברג מופיע על המסך, ישראלי בתחת שלי.

אבל המתאזרחים ההם, חלקם השאירו כאן אוצרות. רום קורנליוס משחק בליגה השנייה בקרית גת, אתלט נהדר שאולי היה לו מקום באגודתו ראשל"צ, ליד שון דאוסן, הבן של, שאולי היה משחק יותר לו היה יותר מקום על המגרש. שון לבנובסקי, עוד בן של, משחק בקרית ביאליק, גם בליגה השנייה.

הבן של דרק שארפ מתחמם על הקווים בנוער של הרצליה והבן של דייויד בלאט, יהלום של אינטליגנציית משחק, נמצא באקדמיה ועושה את אבא גאה.

ןיש עוד בן של. הבן של סלובודאן דראפיץ', דולב. נמצא בקצה הספסל של ברק נתניה. הילד גדל בארץ אבל הוא סרבי ביכולות שלו. מעניין איך יהוא אורלנד מסתכל לו בעיניים.

6. שלושה זרים בקבוצה. זו צריכה להיות המטרה. זה מאבק על עבודה, על האפשרות להתפתח, אך בעיקר מאבק על זהות.

7. יצאנו בדהירה מהתחנה המרכזית בחדרה אל עבר קיבוץ הזורע. שני המקומות הכי טובים בחדרה, כך יעידו המקומיים והאורחים, הם התחנה המרכזית ותחנת הרכבת, מהם ניתן לברוח ממנה, כמו מיקי ומלורי, אל הלא נודע.

ליגת שוקי ההון - על בנקים אנשים ושביתות
בלומפילד

145 Comments

אנונימוס 31 במרץ 2013

מלבד לנדסברג לא נראה לי שיש מתאזרח אחד ראוי בליגה היום. כבר הרבה שנים אין.

אורן 31 במרץ 2013

קורי קאר.

יוסי 31 במרץ 2013

שם המשפחה של תמר (לפני שהתחתנה עם ירון) היה היפה.

matipool 1 באפריל 2013

זה היה אמנם לפני כמעט 40 שנה , אבל ככל שזכור לי , גם לאהוד השמן , לעוזי הרזה ולמנשה התימני לא היו שמות משפחה .
אולי גילי זוכר ..

טל בן יהודה 31 במרץ 2013

אני יכול לכתוב כאן המון דברים, ולקונטרה של ה-5 או 6 דוגמאות שנתת כאן, לתת 10-12 דוגמאות נגדיות.

אבל פיני גרשון כבר סיכם את זה טוב יותר ממני ב-3 מילים בלבד (האירוניה היא שזה ניתן כנגד הזעקות הבכייניות של העיתונאים לגבי מדוע יניב גרין לא משחק יותר במכבי).

הנה הם:
״מי שטוב, משחק״.

שירה 31 במרץ 2013

זו חכמה קטנה מאד להגיד את זה כשהאמריקאים מגיעים לכאן במינימום אחרי שראו לא מעט דקות מגרש בקולג', ולעומת זאת אם אתה ישראלי וצומח כאן על קצה הספסל של איזו קבוצת בוגרים, כמה דקות משחק אתה הולך לראות? לעשות לך את המתמטיקה של מי יהיה יותר טוב?

דורון קרמר 31 במרץ 2013

ומי שטובת הכדורסל הישראלי הוא האחרון בסדר העדיפויות הצהוב שלו, שר "התקווה" לפני משחקי יורוליג.

אורן 31 במרץ 2013

יצטרכו לאיית את המושג "טובת הכדורסל הישראלי" לאנשי הכדורסל כדי שידעו.
מה שהראו לנו בימים האחרונים אנשי כדורסל כמו קטש,לובין,פלג ואורלנד-השאיר יאוש גם לאוהד כדורסל כמוני.
ולחשוב שאם לובין לא היה נפצע-הוא היה היום מראשי המאבק.
מטיפוסים כמו גרשון,עמית גל לא היו לי שום ציפיות.אינטרסנטים לגמרי.

red sox 31 במרץ 2013

אמת.
הצרה היא ש"מי שטוב משחק", אבל מי שלא משחק לא יהיה טוב. וגם אני ראיתי את הראיון ההוא עם קטש ולא האמנתי.

wazza 31 במרץ 2013

off topic אפשר לשאול מה לך ולקיבוץ הזורע?

דורון קרמר 1 באפריל 2013

האימונים של נבחרת פיקוד צפון נערכו שם.

אדום עולה 31 במרץ 2013

בראיון ביציע עמית גל השווה את ה״גזענות״ של הישראלים כלפיי השחקנים הזרים ככזו שמזכירה תקופות אפלות באירופה של מלחמת העולם , במילים האלה פחות או יותר .
במקום לזרוק אותו מהאולפן מאיר איינשטיין נתן איזה גינוי רופף והמשיך לתת לו לקשקש .
לא יודע מי צודק יותר אבל בעלי הקבוצות פה יוצאים רע . רע מאוד

אסף 1 באפריל 2013

דורון פוס מעולה,אגב בנוגע לבעלי הקבוצות כאן ההתנהלות שלהם מבזה,לא מעניין השחקן הישראלי אלא רק לחתוך בעוד כמה דולרים בתקציב,האיומים שנשמעים כנגד השחקנים בימים האחרונים מגוחכים.
ואגב הזכרת את אדלשטיין אז לצערי גם היום הוא נשאר מהבודדים שבאמת חשוב להם השחקן הישראלי, לראייה שחקנים שאמרו עליהם שלא טובים מספיק לליגה הראשונה כמו גל איתן,שולדבראנד,יותם שירן מקבלים דק' והזדמנויות ומראים שהם לא נופלים מזרים לכדורסל שמסתובבים פה על המגרש ואוטומטית מקבלים 30 דק' כל משחק.
אין מספיק ישראלים כי לא נותנים להם הזדמנות ללמוד ולטעות על המגרש בזמן אמת.(והראיון והתגובה של קטש באמת היו עלובים)

איציק 1 באפריל 2013

ראשית אסף, הם לא מספיק טובים. ראה בריזה מקום נמצאת הפועל תל-אביב בליגה. שנית, אתה מוכיח את הטענה של קטש. שחקן שרוצה לקבל דקות משחק להשתפשף שיעשה בחירות נכונות, ילך לליגה השניה, יקבל דקות, יוכח את עצמו וינסה שוב את ליגת העל. כל השחקנים שציינת עשו את מסלול הליגה השנייה, והם עדיין לא מספיק טובים, מקסימום בסדר.

אורן 1 באפריל 2013

איציק,
זאת בדיוק הטענה-לא מסתכלים לטווח הארוך.
הפועל היום בתחתית-אבל הנסיון שצברו הישראלים-כן יתרום להם בשנים הקרובות.הפועל בתחתית כי כן נתנו להם צאנס-וכשנותנים צאנס אמיתי ,ברור לכולם שבהתחלה זה יהיה קשה.ככה צוברים בטחון.אין שחקן בעולם,שאם יכניסו אותו לתת דקות,והוא יידע שאם יחטיא את הזריקה הראשונה שלו,הוא ייצא החוצה-שיכול להצליח ככה.
הפועל בונה לטווח ארוך.אם השחקנים יחליטו לעזוב באמצע,אני אתאכזב,כי אני מקווה שיש להם את אותה סבלנות כמו שלהפועל יש אליהם.בטווח הארוך יותר זה משתלם.כל עוד לא תהיה סבלנות,וחוץ מהפועל לכולם פה אין,המצב הזה יימשך.

איציק 1 באפריל 2013

אורן,
הביקורת שלי היא לא שלילית כי אם מציינת שהשחקנים האלו קיבלו שיפשוף רציני וחיובי בליגה השנייה, ולכן יכולים לשחק בליגת העל (גם אם בתחתית). זו צריכה להיות הדרך, הליגה השנייה כמקפצה לראשונה. אני אפילו בעד הסדר (לא יודע איזה) שיתמוך בשחקן הישראלי בליגה השנייה. למשל שיחייבו כל קבוצה בליגת על להחציק שני שחקנים ישראלים בליגה השנייה. אולי זה יצור מחויבות ועתודה. אם כבר משלמים עליהם אולי ידאגו שישתפרו. זו שליפה מהמותן, אבל הכוונה ברורה.

אורן 1 באפריל 2013

איציק,
שנה שעברה לא היו יורדות.איזה סיבה היתה למאמנים לא לתת צאנס לישראלים?
נגיד ומאמן מצוי מפחד לקחת סיכונים עם הישראלים(אני נגד זה)כדי לא לרדת ליגה.אבל גם בליגה בלי יורדות?
אין סיבה לאף שחקן פה להשקיע-אם זה מה שצפוי לו.נתנו פה דוגמא כמו גל איתן.שמע,הוא שחקן מאד לא אתלט ,וגם לא שיא הכשרון.אבל העבודה הקשה שלו,הרבה יותר מכל זר שתראה פה,הביאה אותו כבר לקלוע שני סלי נצחון העונה.הוא אמור להיות הדוגמא והסיפור האמיתי.מתי שמעת על זה בכלל ,בשלל הכתבות המעמיקות על כשרון הזימרה של הזרים?

איציק 1 באפריל 2013

אומר כך, אם היה שחקן איכותי, אז לא היו מגיעם למצב שיש צורך הקליעת ניצחון בשניה האחרונה. זה לא מוריד מערך היכולת שלו לקלוע סל כזה, זה לא מוריד מערך ההשקעה, אבל הוא לא ממש שחקן שאני רוצה לראות בליגת על.
מדברים הרבה על קוז'יקרו ומתן נאור. צריך ליזכור שאלו שחקנים שקיבלו הרבה דקות משחק, ואלו אנשים נחמדים (קוז'יקרו יותר, נאור פחות), מדברים יפה, אבל בליגה ראוייה אין להם מקום. זה שהם פה מאתים שנה ועדין עם דקות משמעותיות זה אומר הכול. גם אם נותנים דקות לשחקן הישראלי הוא לא מגיע לרמה טובה. כנראה צריך משהו אחר או נוסף כדי שתהיה פה רמה.

אורן 1 באפריל 2013

למה נאור פחות,אגב?
תנסה להתעלות מהקטע של מכבי-הפועל.
אז אם אין מקום לגל איתן,נאור וקוזיקרו.זה בעצם משאיר אותך עם אליהו,מקל ועשרות זרים.כאילו באיטליה לא משחקים שחקנים ברמה של נאור וקוזיקרו.
איציק,לא מתאים.שים לה לממוצעים של קוזיקרו העונה.הוא נותן אחלה עונה.

איציק 1 באפריל 2013

אני פשוט אוהב את קוז'יקרו יותר. הוא נראה לי יותר נחמד. זה לא משהו אישי נגד מתן. תמיד יש כאלו שאנחנו יותר מתחברים אליהם.
לגבי רמתם, אני חושב שיש להם מקום בליגת על אך כשחקנים משלימים בלבד. הם יותר שחקנים של שנות ה-70 כשלכול שחקן היה תפקיד די חד מימדי, קלע, חודר, ריבאונדר, רכז, ופחות שחקנים של שנות ה-90 והלאה, שהם יותר ורסאטיליים. זה לא אומר שלא צריך כאלו אבל פחות, כמשלימים. נאור למשל יותר ורסאטילי מקוז'יקרו, אך אין לו שום דבר בו הוא טוב במיוחד, מה שלא תוכל לומר על טפירו. מהחינתי טפירו הוא מעליהם בהרבה, אבל זה דיון אחר.

מאור 1 באפריל 2013

כנראה שאתה צופה בתקצירים בלבד אם אתה אומר שלמתן נאור אין מקום. הוא שחקן הגנה מדהים , איש קלאצ' טוב ופשוט הדבק של הפועל תל אביב.
הלוואי והיו עוד כאלה.
קבוצות רבות מתבססות על זרים עם ישראלים בשביל הרקורד, כאשר הישראלים שלהם בוגרי אקדמיה ורק מחכים להזדמנות להשתפשף

איציק 1 באפריל 2013

מאור,
אל תקח כל כך קשה את מה שאמרתי. הוא לא נפילה, אבל לא שחקן טוב במיוחד לתפקידו. יש לו הגנה סבירה, ובטח טובה במושגים ישראלים, אבל לא מספיק טובה. הוא אטלת סביר אך לא יותר מכך. הוא קלע סביר אך לא יותר מכך. אין לו שליטה מספיק טובה בכדור לתפקידו. הוא שחקן קלאץ' בסדר. היתרון הגדול שלו על אחרים הוא הבנת משחק. הלואי וימשיך לאימון. כלומר הנתונים הפיזים שלו חלשים מהשיכליים (מצרך מבוקש מאוד בימינו), אבל עדיין בכול אספקט אחר הוא לא יותר מבסדר.
סתם לגבי המסקנה לגבי התקצירים, אז אומר לך, אני צופה גם (הדגש על גם) בתקצירים.
נ.ב.: אני שם לב, גם מפוסטים קודמים, שמתן נאור הוא נקודה רגישה אצלך, אבל לא צריך להיות אובססיבי. הוא בסדר, וגם זה לא מעט בימינו.

אורן 1 באפריל 2013

איציק,
אתה מצפה מהשחקן הישראלי הממוצע להיות ג'ורדן.יש פה כוכבי על ישראליים-מקל,אוחיון וכו,אבל גם באנביאיי יש רולפלייר-שחקנים מסםיק טובים ,גם אם לא כוכבים.יש פוטנציאל די גדול לכאלה בארץ.פשוט לא נותנים להם לשחק.פשוט מחכים לג'ורדן הבא.

איציק 1 באפריל 2013

לא, אני מצפה למינון גבוה יותר של הטובים. ברור לי שצריך גם אחרים. גם ב-NBA מיבאים שחקן מכול מכום בעולם, אם כוכב אם פוטנציאל ואם רולפלייר. אז אם ב-NBA אין מספיק משלהם, אתה מצפה שבארץ יהיו? לנו יש 7 מיליון ל-12 קבוצות ולהם 250 מיליון ל-32 קבוצות. אז חסר לנו, אז ממלאים את החוסרים. בנתיים צריך להשתדל לגדל עוד משלנו.
כמובן הקטע עם ה-NBA הוא ציני, אך תסכים איתי שרמת הכדורסלנים הישראלים זקוק לשיפור לאו דוקא כאשר הם מגיעים לליגת העל כי אם מהרגע שאבא ואמא מתחילים לשלם עבור החוג או הקבוצה. אני מצפה מפיני גרשון, דויד בלאט, אפי וצביקה שחלק מהזמן יקדישו לגילאים הצעירים. אם בהדגמות ואם בהדרכת המאמנים הצעירים בשטח בזמן אימון. אם כל מאמן בכיר יעשה זאת 15 פעמים בשנה, כבר הרווחנו בגדול (לא בתוך המועדון שלהם אבל בבאר-שבע, דימונה, מגדל העמק, קצרין ועוד). זה חלק מהדברים שהיתי מצפה ממתן נאור, טפירו ואירגון השחקנים שילחמו גם על דברים מאין עלו. אז הם יבואו בידים נקיות, כי זו ההזדמנות הגדולה.

אליעזר 2 באפריל 2013

מכביסט

ד"ר א 31 במרץ 2013

מומלץ לקרוא את הוידוי על האזרוח של ברד ליף, בכתבה המקושרת של אהרל'ה וייסברג.
זה מה שצפוי לנו, אם נחזור לשלושה זרים.
אין חדש תחת השמש.

אנונימוס 1 באפריל 2013

מה מונע מקבוצות לעשות את זה כבר היום? ובכל זאת לא עושים זאת

שחר צ 1 באפריל 2013

לפחות אז ישלמו עליהם אותו מס כמו על הישראלים

אורן 31 במרץ 2013

קרמר,טור מצויין ומרתק.
מסכים לכל מלה שכתבת.לפחות בתקופתך נמנעת מכינויים כמו "עצלן ובינוני".

אורן 31 במרץ 2013

למי ששכח "הלהשתפר דרך האימונים ולא דרך המשחקים",היתה המנטרה לכל ליאור לובינים למיניהם שדרכו במכבי.הטענה היתה שעדיף להתאמן עם פארקר מאשר לקבל דקות משחק במקומות אחרים.אחר כך היתה המנטרה של "חסר פה מתקנים"-לגבי כל עניין התחרותיות.
מוצאים פה מנטרות כאשר לא באמת רוצים לטפל בבעיה.
ושוב,כשזה מגיע מאינטרסנטים-אין בעיה.כשזה מגיע משחקני עבר שעברו את זה-זה די מייאש.

red sox 31 במרץ 2013

גם 10 שנים אחרי הם כנראה עדיין מרגישים צורך להצדיק את הבחירה בספסל של מכבי על פני הובלת קבוצה אחרת בליגה.

זאביק 31 במרץ 2013

נוסטלגיה היא עניין יפה… בכל תחום שתבחר, תמיד תימצא תקופה בה תוכל להיזכר בערגה באותו 'עבר', בעיקר כי המוכר הוא ידוע,ויותר קל לשיפוט בפרספקטיבה של הזמן שחלף… זה לא אומר שהעבר', טוב ככל שיהיה (וגם זו נקודה סובייקטיבית) עדיף על המצב הנוכחי או העתידי, לנוכח השינויים וההתפתחות החלה לאורך השנים באותו תחום.
הכדורסל הוא בראש ובראשונה ספורט תחרותי, וכמרבית ענפי הספורט האחרים התמקצע והתמסחר באופן משמעותי. הישגיות וניצחון הן חזות הכל ואין ספק שהעובדה שמועדון אחד התפתח פה לממדי ענק בעוד היתר נשרכים מאחור יצרה פה הרבה אנטגוניזם ותסכול, משל מכבי מצד אחד, וכל היתר ממול, עובדה המשפיעה באופן מהותי על המהלכים וההחלטות אצל חלק נכבד מהנוגעים בדבר.. בשום מקום בעולם לא נהוג 'לכפות' על מאמנים או בעלי קבוצות שימוש בשחקנים רק בגלל תעודת הזהות, וכעובדה חלק ניכר מהמועדונים המובילים בעולם מתהדר בסגל שרובו הנכבד שחקנים זרים – קרא לזה 'מתאזרחים' 'בוסמנים' 'זרים' או סתם 'קבלני משנה' – בשורה תחתונה, משחקים הטובים ביותר ! אם זה בשם ברצלונה, ריאל מדריד, צ'לסי, או מכבי – ולא, לא ניכר שזה ממש מפריע למי מהאוהדים להזדהות או להריע, או שומו שמיים לשיר את ההמנון, כי להצלחה היום יש חזות אחת – הניצחון !! אצלנו רבים יגידו 'זה תרגיל', אחרים יריעו לשמעון ויגידו 'אליל' אבל עם עובדות אי אפשר להתווכח – מכבי ת"א הוא מועדון מוביל ! ברור לחלוטין שכל התנהלות 'ארגון השחקנים' בפרשת השביתה הנוכחית מחפירה, גם כך התנאים 'והשריון' בדמות חוק רוסי שהוצעו להם אינם מקובלים במחוזות אחרים, והשאלה היא אם על מזבח 'הישראליות' וחזות "הדאגה לשחקן הישראלי" (או שמא נעדכן "לרווחת השחקן הישראלי" ?!) אנחנו רוצים להיתקע באייטיז, או כמו שצוטט פה מישהוא בפשטות "תנו לטובים לשחק" משמע להשיב לשחקנים – הישגיות היא תוצאה של משטר אימונים ושיפור ביכולת, ולא עיסוק בפנקסנות של חשבונות מכולת. חג שמח לכולם !

red sox 31 במרץ 2013

"התנאים והשריון בדמות 'חוק רוסי' שהוצעו להם אינם מקובלים במחוזות אחרים" זה משפט עם היגיון פנימי פשוט מבריק.

קרמר רק קרמר 31 במרץ 2013

צר לי אבל הפוסט מריח כמו תסכול אחד גדול וארוך.
תסכול שא אכזבה, של בינוניות ושל חיפוש אשמים.
אם לא הזרים ובעקבותיהם מכבי, אזי הכדורסל היה נישה בדיוק כמו הכדוריד, שם יש הרבה מקום לישראלים…

ג'וני 31 במרץ 2013

הכדורסל ענף הספורט מס' 1 בארץ הרבה בגלל הצלחות של הנבחרת שבה משחקים ישראלים בכירים ולא בגלל מכבי או הזרים בליגה
להגיד אם לא הזרים זה לא רציני כי ברוב הליגות הבכירות באירופה משחקים בעיקר זרים אז מה גם שם אם לא הזרים אז הכדורסל לא מעניין?
גם בכדורגל האירופי רוב השחקנים הם זרים ולא מקומים

נישה כמו הכדוריד? ללא כדורסל אין פה ספורט בארץ אז על מה אתה מדבר בכלל
הכדורסל זוכה לרוב הכותרות ועניין ציבור כי כל ילד חולם להיות כדורסלן מצליח כמו ג'מצי וברקוביץ שהם מודל לחיקוי ולמצוינות סענף הספורט הכי מצליח בספורט הישראלי וגם בגלל שבשאר הענפים לא קורה רוב הזמן כלום.

גיסנו 1 באפריל 2013

בשביל ילדים היום ג'מצ'י זה הגבוה ההוא מהישרדות, וברקוביץ' זה ההוא ששיחק באנגליה וצועק ברדיו.

XXX 1 באפריל 2013

ההצלחות של נבחרת הכדורסל היו הודות לטל ברודי, לו סילבר, ג'ים בוטרייט, בוב גריפין, בארי לייבוביץ, לבאן מרסר, האווי לאסוף, סטיב קפלן. כולם MADE IN USA. מיקי, מוטי, חנן קרן ועוד חשובים אבל הנבחרות המצליחות של ישראל היו מבוססות על שלד אמריקאי.
עם ישראלים בלבד, אנחנו לא מגיעים כבר לאליפות אירופה בכלל.

אורן 1 באפריל 2013

מתי לא הגענו לאליפות ארופה בבוגרים?
היו פה מתאזרחים בנבחרת כמו כריס ווטסון ששיחק 4 דקות למשחק.איך בדיוק התאוריה שלך מוכיחה את עצמה?
נבחרות הכדורסל היו של מיקי ,מוטי,פפי ,טפירו וכו(עם שני האחרונים סיימנו במקום ה7 בארופה).
פפי שיחק בגיל 17 את המשחק הראשון שלו בחולון(הייתי שם).מי יקבל היום כאלו דקות?

אלעד 1 באפריל 2013

נבחרת ישראל בשנות ה-50 סיימה מקום חמישי באירופה עוד לפני שהיו פה זרים בכלל.
אל תשכח שאי אפשר סתם כך להצליח רק עם זרים. צריך קודם כל שתהיה פלטפורמה יציבה של כדורסל מקומי. בגלל זה הם נקראו בשנים הראשונות "שחקני חיזוק". לא שלד – שחקני חיזוק.

ג'וני 1 באפריל 2013

כנראה שמרוב ההצלחות שכחת שגם הקיץ הזה הנבחרת תשחק באליפות אירופה בסלובניה עם שלד ישראלי בלבד חוץ ממתאזרח אחד .
שכחת גם שהישג אולי הכי גדול של הנבחרת חוץ ממדלית כסף באליפות אירופה ב79 היא מקום שביעי באליפות העולם ב1986 בספרד וכיכבו בה מיקי ברקוביץ' (קפטן), דורון ג'מצ'י עדי גורדון ותומר שטיינהאור.

הישגי השיא של הנבחרת באליפות אירופה

1979 – מקום 2.
1977, 1953 – מקום 5.
1965, 1981, 1983 – מקום 6.
1973, 1975, 2003 – מקום 7.

בכל ענף כדור אחר היו מפנטזים להעפיל לאיזה טורניר גדול.
עלייה לטורניר אליפות העולם בכדורסל נחשבת לקשה ביותר משום שבניגוד לכדורגל למשל, אין לאליפות משחקי מוקדמות, ועל מנת להעפיל אליה יש לסיים בין 5 הראשונות באליפות אירופה.

יי 1 באפריל 2013

הצלחות של הנבחרת: הישראלים הבולטים בקמפיינים האחרונים היו עמרי כספי, שלא נמצא במחוזותינו (אתם בטח מציעים להחזיר אותו מהנ.ב.א. לאשקלון) אלכס טיוס ודיוויד בלו. אכן ישראלים מובילים.

ג'וני 1 באפריל 2013

שכחת כנראה בכוונה להזכיר שגם אליהו, פניני ,הלפרין, אוחיון מקל,כדיר,לימונד, הם אכן ישראלים מובילים.

מה הקשר כספי לN.B.A ? הוא שיחק בכל נבחרות ישראל עוד לפני שהגיע לN.B.A

כנראה שכואב לך שנבחרת הכדורסל מצליחה ומביאה עניין ונבחרת הכלום ושום דבר שלך בענף כזה או אחר לא שווה כלום

אופיר 1 באפריל 2013

אני קצת מצטער שאני נגרר לפרובוקציות שלך (הסיבה היחידה שבגללה אתה כאן), אבל אחת ולתמיד:

בכדורגל, הזירה האירופית היא הקשה והתחרותית ביותר בעולם. בכדורסל, אירופה משולה לליגה למקומות עבודה: מעסיקה את כל מי שלא הצליח להגיע ל-NBA. לכן נבחרת חובבנית כמו ישראל מצליחה להעפיל לטורנירים כמו אליפות אירופה, שהקהל שמגיע לצפות בה מורכב בעיקר ממשפחות השחקנים והרייטינג של המשחקים שם לא מגיע למספר חד ספרתי באחוזים.

קח את שחקני הנבחרות (כדורגל וכדורסל) לסדרת מבדקי כושר (מכל הסוגים), ותראה שה-"ערסים" מהכדורגל נותנים בראש ל-"חבר'ה הטובים" מהכדורסל בכל אחד ואחד מהם. אתה יכול להיות בטוח שהם גם מקפידים פי עשר יותר על שינה, תזונה וכל שאר הפרמטרים למקצוענות.

איציק 1 באפריל 2013

זהו מאמר מגמתי אשר חסר כל הגיון פנימי.
1. משתפרים באימונים!!! שחיין משתפר באימונים, שחמטאי משתפר באימונים, וכך גם כדורסלן. כדי להשתפר אתה צריך בדרך כלל שני תנאים: A. מאמן שידע להוציא מימך את המיטב; B. מתמודדים לפחות ברמתך ורצוי טובים יותר. סלניקוב שהתבודד לקראת האולימפיאדה הוא היוצא מין הכלל המעיד על הכלל.
2. כטש אמר דברים נכונים. הוא גם אמר שהבעייה של הרבה שחקנים הן הבחירות שעשו בדרך להתקדמות. את זה שוכחים. לוקחים משפט נכון עם כל הקונטקסט ומעותים. חבל.
3. השחקנים לא דואגים לכדורסל הישראלי, הם דואגים לכדורסלן הישראלי הנוכחי. אולי אפשר להבין זאת אך אסור לקבל זאת. אין להם שום דרישה שתאפשר את שיפור הענף.
4. אנחנו חיים ומתחרים באירופה. לבוא ולבקש 4 זרים בלבד זה צחוק מהעבודה כאשר בצד השני יש 4 אמריקאים ושישה בוסמנים. לנו אין בוסמנים אז אנחנו בנחיתות.
5. ליפני 20 שנה היו שלושה זרים, שלושה מתאזרחים ושישה ישראלים שהטובים ביותר שיחקו בארץ. כמעט ולא היתה אפשרות ריאלית לשחק בחו"ל (קטש שיחק אך גם הוא היה בודד ולפני פחות מ-20 שנה). היו כמה שיצאו לקולג'ים ואחר-כך… חזרו לביצה שלנו. היום כמעט כל אחד יכול למצוא לו קבוצה בספרד, ואם לא אז רוסיה, ואם לא, בלגיה, פולין, אוקראינה. מה נשאר בארץ… מה שנשאר, ומהמצאי החלש גם ככה נשאר אפילו פחות.
6. השחקן הישראלי עצלן!!! הזרים פה משתפרים יותר מהישראלים, פיזית, טכנית, מה שתרצו. קחו את כדיר, קוקיה ואליהו (אפשר גם אחרים). שלושה שחקנים שאין להם בעיית דקות משחק. שמשהו יספר לי מה השיפור הגדול שלהם בשנים האחרונות, פרט לרמת השכר שלהם. אז אל תספרו לי שבלי דקות לא ניתן להשתפר. השחקן הישראלי לא משתפר גם כשנותנים לא דקות. הוא עצלן עם שכר גבוה ממה שמגיע לו. אם לא היתה הגבלת זרים, הם היו יורדים לרמות שכר המתאימות להם.
7. אם הליגה תיסגר, ביגלל המאמץ הרב שהשחקנים עושים, מה הם חושבים שבתור פקידים בדואר או חנונים הם ירויחו יותר, בעבודה מהנה יותר. הם יהיו כל הזמן על המגרש (כלומר מאחורי הדלפק) וכך ישתפרו בתפקידם החדש.
8. אם היו דואגים לכדורסל הישראלי, ובאופן ישיר זה היה משפיע על השחקן הישראלי, היו מציבים דרישות שונות לחלוטין, שאף אחד לא היה יכול לצאת נגדן בצורה כה גורפת כמו שיוצאים נגד דרישתם כל בעלי הקבוצות (להפועל תל-אביב אין בעלים במשמעות הרגילה לכן נוציא אותם מהמשוואה).

Lior NYC 1 באפריל 2013

איציק
התגובה לא מתייחסת למכבי תל אביב אלא לשאר הקבוצות.

לגבי סעיף 1 , כדורסל להבדיל משח או שחייה הוא משחק קבוצתי,נכון משתפרים באימונים ולאו דווקא באימונים של הקבוצה מלשחק עם 5 זרים.אבל אימונים אישיים ,חדר כושר ואימוני אתלטיקה יישפרו אותךהרבה יותר מאשר 5 על 5 באימון.
.

זמן אימון של קבוצות בליגת העל הוא בערך שעה ורבע נטו שמתוך זה 30 דקות חימום ו 15 דקות שחרור 5 פעמים בשבוע. ישנם גם אימוני קליעות אבל זה לא רלוונטי לנושא.

חצי שעה ראשונה חימום, לאחר מכן כל מיני תרגולים, ובסוף לפני עוד קצת קליעות ושחרור משחקים 5 על 5 שרוב הזמן אתה שומר על החמישיה הראשונה וכמובן לא חזק מידי כדי שהזרים לא ייעשו פרצופים ויתעצבנו ,וכשאתה מתקיף אתה בדר כלל אופציה שלישית במקרה הטוב(שתמיד נעצרת בראשונה או בשנייה).

אם אתה חושב שמזה אפשר להתקדם לא מסכים איתך.

איציק 1 באפריל 2013

Lior NYC,

אתה טועה ומטעה. היתי הרבה שנים שחיין, אז אצלנו היה חצי שעה גמישות, שלוש פעמים בשבוע חדר כושר, 20 דקות חימום ו-10 דקות שיחרור. זה עוד בקבוצת נוער בקבוצה זניחה. אז מה לעשות, לא כל האימון זה תחרות מול שאר השחיינים. כנ"ל בכדורסל, איפה אתה רואה שחקן ישראלי מיתחזק פיזית כמו שצריך ומשפר יכולות אתלטיות, משפר יסודות שליטה בכדור, קליעה, עבודה מתחת לסל? כל הדברים האלו נרכשים באימונים אישיים המקובלים בכול מקום בעולם, פרט לישראל (לא רואה כמעט שחקנים אשר משתפרים באופן עיקבי משנה לשנה באלמנטים חדשים. כל אחד בה עם החבילה הטבעית שלו). בנוסף לכך כמובן יש את האימונים הקבוצתיים שחלקם טקטיקה (וטוב אם יבינו וייסמו אותה), חלקה עבודה בחמישיות ומשחק פנימי ושם יעבדו מול אחרים וייסמו את הדברים ששיפרו באימונים אישיים. תקרא את כספי, איך למרות משחק כל יומים מחייבים אותם בחוזה מספר פעמים בשבוע להגיע לחדר כושר. אז הוא התחזק. הוא אף פעם לא יהיה בארקלי, אבל הוא כבר לא הדחליל מיפעם, חבל רק שלא עבד על דברים מחוץ לחוזה ולכן יושב בצד (האופי של השחקן הישראלי דופק אותו אולי). אז אלתספר לי על ההבדל בין אימון למשחק. עברתי את כל הסיבוב ואני מכיר אותו גם כשחיין, גם כשחקן כדורסל. המשחק או התחרות זה הצ'ופר של הראוים להשתתף בו. בשחייה זה פשוט יותר כי בתחוריות איזוריות כולם יכולים לשחות אך באליפויות אתה צריך קריטריון. רוב השחקנים הישראלים לא עומדים בקריטריונים.

Lior NYC 1 באפריל 2013

איציק,

שים לב שאתה מדבר על דברים אחרים, לא אמרתי ששחקני כדורסל לא צריכים להתאמן לבד שעות על גבי שעות ולהשתפר.

מ 5 על 5 באימון עם 5 זרים לא משתפרים וגם כתבתי למה(אין מספיק זמן למשחק אמיתי).
אם אתה חושב שבעקבות העבר שלך בשחייה הם כן תבורך.

איציק 1 באפריל 2013

לא, אני חושב זאת גם בגלל העבר שלי בכדורסל, ומניסיון חיים מסוים. אם לא שמת לב שאני כן דיברתי גם על זה. רק לא הכל 5 על 5. יש זמן של אימונים גם של 3 על 3 ו-2 על 2, שגם שם כולם משתתפים. נכון שזה לא תופס את כל האימון אך יש לזה משקל לא מבוטל. זה קורה במיוחד בשלב ההכנות ובפגרות ופחות בזמן הליגה הרצה, אך גם בה. זה טוב לקחת רק חלק מהדברים כי זה נוח, אבל זה לא ראוי.

Lior NYC 1 באפריל 2013

לא מסכים איתך.

תראה שבוע אימונים של קבוצה בליגת על ואז נראה לי שתדבר שונה.
שים לב שאני מדבר רק על הנקודה של להשתפר מ 5 על 5 באימון בתור מרכיב ראשי להתקדמות.

איציק 1 באפריל 2013

אתה מוציא פרט אחד מהמכלול, כך שהדיון הופך להיות חלקי בלבד, וחוץ מזה, זה בסדר אם אתה לא מסכים.

אופיר 1 באפריל 2013

איציק, עם כל הכבוד לקריירת השחייה המפוארת שלך, אני מאמין יותר לקרמר ששיחק כדורסל מקצועני בליגות הבכירות.

איציק 1 באפריל 2013

ראשית היא לא היתה מפוארת, שנית, אני מציין עובדות. לא צריך להיות כוכב כדי לדעת מזה אימון ומזה תחרות. שלישית, קרמר יכול להיות מוטה (כך גם שלי) ולכן עובדת היותו שחקן לא משנה. אני מכבד את עמדתו, רק לא מסכים איתה. ולבסוף, הזילזול שלך לא במקום אבל זה ממש בסדר מבחינתי, ברי זה כל מה שרצית לעשות בתגובה.

אופיר 1 באפריל 2013

איציק, הכוונה לא היתה לזלזל בך, אלא להעיר לך שתגובה נחרצת כמו "משתפרים באימונים!!!" לספורטאי מקצועני שבוודאי מכיר את חיי הספורטאי טוב ממני וממך ויודע טוב מאיתנו מה חשוב יותר ומה פחות היא בגדר זלזול בו.
אני מתאר לעצמי שייראה לך מוזר אם איזה רואה חשבון יתחיל להתווכח אתך על תחום ההתמחות שלך (עיבוד אותות, כמדומני?).

יש לנו כאן בדה-באזר את הפריבילגיה לקבל אינפורמציה פנימית ממקצוענים לשעבר כמו גלעד בלום, קרמר ובמידה מסוימת גם נחשון שוחט (בריצה). לדעתי הדבר הנכון הוא להקשיב להם ולא לקפוץ בראש. מי היה מהמר, למשל, שגלעד בלום יגבה דווקא את שחר פאר בסיפור ההוא באילת, ויגיד שהדבר הנכון עבור טניסאי מקצועני הוא דווקא כן לצאת ולבלות בערב? אז הנה מישהו מתוך המערכת יספר לך שאפילו דיוקוביץ' עושה את זה.

לכן, כשקרמר אומר שכדורסלן בוגר (גם אם עדיין צעיר) משתפר יותר דרך משחק מאשר דרך אימון, אני מאמין לו.

איציק 1 באפריל 2013

אופיר,
לא היתי שחקן כדורסל בכיר, הגעתי לליגה השניה (אז נקראה ארצית) וגם זה לעונה אחת בלבד. אתה יודע למה? כי לא היתי טוב מספיק. לא כי לא נתנו לי צ'אנס, לא היו לנו זרים. לא היתי טוב מספיק. אני יודע מזה אימונים, לא בשיא הרמה, אבל יודע. אני לא פוסל את הידע של קמרמר חס וחלילה, אך יש שיומרו אחרת ממנו, גם אלו שהיו ברמה לא פחותה ממנו. הדוגמא של רואה חשבון לא רלונטית ואתה מבין לבד למה.
אם הינו מקבלים כל מה שאומרים לנו הגדולים (קרמר, ובלום) שאת דעתם אני מעריך, אז לא היה מתפתח דיון כלל. נראה לי שמהות הפוסטים פה זה לפתח דיון ולא ראה וקדש. אם לא כך, אז זה לא מעניין, ואם זה לא כך, אז כל הפוסטים של תבורי, דורפן ואחרים בנושא ספורט לא שוים את המיקלדת עליה תוקתקו.
דרך אגב כמי שעוסק בלימוד מכונה (יותר מעיבוד אותות) אומר לך שאם משהו יספר לי שיש דרך אחת ויחידה לפתור משהו, אחשוב שהוא לא מהענף. יש מגוון דעות ואפשרויות. כך גם בספורט. האם רק פרגסון צודק, או יש גישוט שונות? האם אין מלבד פיל ג'קסון כיוון שהוא שיאן הטבעות? אז יש דעה של קרמר, יש דעה של איציק, ויש דעה של אופיר, ואולי עוד כמה. חלקן הזויות, חלקן מבוססות יותר, אך לומר שהוא היה שם אז דעתו היא היחידה…

אופיר 1 באפריל 2013

איציק, אני לא מתנגד להבעת עמדה אחרת (חלילה וחס), אלא לנחרצות. אני בטוח שלא לזה התכוונת, אבל לי זה הצטייר מהצד כמו אדם שמקשיב למה שיש לצד השני ואז אומר לו "שטויות".

אגב, Machine Learning לחלוטין לא זר לי (במידה מסויימת זה תחום העיסוק שלי). אכן, יש יותר משיטה אחת לבצע את אותה המשימה, אבל כולן קורסות במימדים גבוהים…

איציק 1 באפריל 2013

הכל קורס במימדים גבוהים ולכן הגישות היותר מצליחות הן אלו שמצליחות להטיל את הנתונים על תת-מרחב נמוך (ליניארי או לא-ליניארי). מי שמצליח טוב יותר, הוא בעל סיכוי טוב יותר להצליח. כלומר, במיקרים מסוימים העבודה הקשה הינה לפני הפעלת המכונה. נראה לי שקצת ברחנו מהנושא, אבל אחלאה.
לגבי הנחרצות, אז כן, אני נחרץ שחובה שינוי, ובזה אני מניח שכולם (פרט ליוצאי מין הכלל – נקודות סינגולריות :-) ) מסכימים. אני חושב שהמנהלת, ובמידה אפילו גדולה יותר המאמנים עוצמים עיניים, ואומרים השחקנים אשמים. מצד שני, אני גם חושב שהפתרונות של השחקנים זה דאגה לכאן ועכשיו ולא פתרון ראדיקאלי יותר שבאמצעותו אולי בכלל לא נצטרך חמישה זרים ולא שנגביל בכוח. אתה לא רוצה מערכת בקרה של רכבת שתהיה מעולה ל-20 ק"מ ראשונים ואז כדי שלא תצא משליטה תעצור אותה ותתכנן מחדש. אתה רוצה מערכת בקרה שתהייה כל הזמן בתחום הבטוח אבל תסע מבאר-שבע לנהריה בלי בעייה (היתי כותב מדימונה, אבל נראה לי שאין קו ישיר דימונה-נהריה). אז אני הולך לכיוון הזה. הכיוון שאותו מובילים השחקנים לא מעניין אותי, וובנתיים גם לא משכנע את הבעלים. לפתרון שאני הצעתי בפוסטים קודמים ועייף מלכתוב אותם שוב (העתק הדבק לא מעניין) הן פתרונות שמחייבים את כל המערכת לטווח ארוך.

לוגיקה 101 1 באפריל 2013

עם כל הכבוד לקריירת המשחק של קרמר קטש הגיע קצת יותר רחוק אז למה אתה לא מאמין לו?

אופיר 1 באפריל 2013

למרות הגוון הציני של השאלה, היא במקום, והתשובה היא ב-2 חלקים:
(א) כי הוא בעל אינטרס בסיפור הזה
(ב) כי הוא גאון (כן, גאון!) כדורסל בעל כישרון נדיר, וככזה לא מייצג שום דבר ולא מסוגל להבין את מה שעובר על סתם שחקנים מעולים.

איציק 1 באפריל 2013

אופיר,
אני מוכן לקבל את נקודה (2), אבל נקודה (1) מוזרה עבורי. האם האינטרס שלו לפגוע בשחקן הישראלי? לא נראה לי. תחת ידיו גם עברו לא מעט ישראלים והשתפרו, כך שזה לא מתאים לתאוריה. אם היתה כותב שהוא רוצה לרצות את הבעלים, לא היתי רוצה לחשוב כך (ומקווה שזה לא כך) אבל היה לזה הגיון, אבל אינטרס לפגוע בשחקן הישראלי (לפחות כך זה נשמע למרות שלא נכתב במפורש)…

קסיוס קליי 1 באפריל 2013

טור מאכזב.
הרבה אמוציונליות שמנסה לערבב את העובדות בשטח.

אנחנו מדברים על ליגה שבה:
אין רייטינג, אין קהל, אין תחרותיות ואין שחקנים ברמה עולמית ועדיין כמות הדקות המובטחת להם היא מהגבוהות באירופה.

דיזידין 1 באפריל 2013

לא הבנתי את הלוגיקה.
אם גדודי האמריקאים לא הביאו רייטינג, לא הביאו קהל ולא הביאו תחרותיות – בשביל מה צריך אותם?

איציק 1 באפריל 2013

אסביר, לא הביאו את הזרים הטובים ביותר (כסף מדבר), שיריינו דקות לישראלים, דקות מובטחות. ועם זרים לא מהצמרת והדקות המובטחות, השחקן הישראלי לא מצליח. כלומר, דקות זה לא העיניין, צריך לחפש פתרון יסודי בהרבה.
קסיוס קליי, אם לא זו הכוונה, תקן אותי.

קסיוס קליי 1 באפריל 2013

יש יופי של רייטינג ועניין למכבי תל אביב .

הזרים לא אחראים על הקהל והתחרותיות אלא מי שמנהל את הענף.

דיזידין 1 באפריל 2013

צר לי קסיוס, הלוגיקה עדיין לא מובנת לי.
אם לא השחקנים, אלא המנהלים, אחראים על הקהל והתחרותיות, בשביל מה צריך שחקנים אמריקנים?

והתשובה לשאלת התם שלי היא אכן אחת: מכבי תל-אביב.

MOBY 1 באפריל 2013

לאן נעלמת?
האם שוב בשביל ההצלחה של הצהובים צריך להקריב את הליגה. מכבי כבר יודעת שהליגה תשרוד אם לא תהיה של לכן איום הליגה הבלקאנית נעלם.
הצלחה באירופה יכולה לבוא ללא 17 אמריקאים היא מצריכה עבודה.
לא יודע מה החוקים בליגה הסינית שלאחרונה נוספה לליגות שראיתי. אבל שם יש שני זרים אמריקאים מעולים מתאזרח ממדינה שכנה וחבורה של שחקני בית צעירים יותר או פחות. האולמות מפוצצים וזה בטח לא הספורט הכי מרכזי שלהם. בשל מחסום השפה לא הצלחתי ללמוד את כל מה שראיתי. בפעם הבאה.
הכדורסל מהיר קצבי ואתלטי.
וורשיבסקי היה אחד מהמשוגעים של הענף אבל ללא קשרים ועם עמוד שדרה.

אדום עולה 1 באפריל 2013

מכבי תשרוד גם עם 3 זרים . אתם שוכחים שהכל זה ״רוח המועדון ״

trailblazer 1 באפריל 2013

מסכים עם רוב דבריך,רק הערה לגבי הליגה הסינית: כמי שקצת עוקב אחרי הליגה הסינית,היא בדיוק הדוגמא למה אסור שהליגה שלנו תהפוך,זרים עם סטטיסטיקות מטורפות(צ'ארלס גיינס עם 31.5נקודות ו15.2 כ"ח!צ'ארלס גיינס למען השם!)וכמה מקומיים שממלאים את הסגל, מלבד יוצאי דופן כמו באיי רוקטס שמשחקת ללא זרים והאלופה מגואנגדונג,שהכוכב הראשי שלה הוא יי ג'יאנליאן.

שלו 1 באפריל 2013

הבעיה היא לא מכבי ת"א, כי אם כל השאר.
הגיע הזמן שראשי הקבוצות האחרות יפרשו מהליגה ההזויה הזאת,
יקימו ליגה של ישראלים, בלי זרים.
נגד מתאזרחים אין מה לעשות אלו החוקים במדינה,
אבל ליגה שלמה על בסיס ישראלי, לדעתי תהיה יותר מוצלחת, זכר לליגת הקיץ של מאליניאק.
תנו למכבי ואולי עוד שתי קבוצות שיתגוששו אחת בשנייה עם שחקנים זרים ושיהיה להם לבריאות,
תנו לנו ליגה ישראלית.
כמה ישראלים ישחקו במכבי? שלושה, ארבעה?
כל השאר ישחקו בליגה מקומית שוויונית, כאשר האליפות לא מוכרעת מראש.
אז ייקח עשרים שנה עד שיגדל בה הקטש / ברקוביץ' / ג'מצ'י הבא,
אבל לעזאזל לפחות יהיה כדורסל ישראלי.

גילוי נאות – אני הייתי אוהד צהוב הרבה שנים, ביום חמישי האחרון ראיתי את מכבי וחוץ מהדמויות על הספסל כבר לא הרגשתי קשר לקבוצה, ודווקא אלו על הספסל גרמו לי לא להתעניין יותר…

ב-93 באותו משחק הייתי במהלך מסע אלונקות 18 ק"מ 4 על אלונקה, כשחזרנו השומר מאהל הודיע לנו שמכבי הפסידה, העייפות וכאבי הגוף היו כה גדולים שהדחקת המשחק הייתה קלה מאוד…

רועי 1 באפריל 2013

יש ליגה בארץ בה יש שני זרים בלבד, קוראים לה הליגה הלאומית.
לך תבדוק את נתוני הרייטינג שלה לפני שאתה מדבר על ליגה מוצלחת.

אורן 1 באפריל 2013

לך תראה את גליל בבלקנית שלה(עם כל הזרים שלה)ותבדוק את נתוני הרייטינג.

רועי 1 באפריל 2013

הראת לי אה ?
אני טענתי שהליגה הבלקנית מוצלחת ?
דבר לעניין.

אורן 1 באפריל 2013

רועי,קיבלתי את ההערה.
תראה את נתוני הרייטינג של ליגת העל.רבעק,ערוץ הספורט העביר באמצע משחק ליגה את השידור לליגה הספרדית בכדורגל.
אני אתרפק על קצת נוסטלגיה.אתה יודע איזה רעש תקשורתי היה בסדרות של דרבי הת"א בשנות ה80 וה90.הסדרות בין ירושלים לת"א,והסדרות של גליל-ת"א למיניהן.איזה הבדל בין היום לאז.תסתכל על הסגלים של אז ,ועל כמות הישראלים(כן,אני יודע שהיו גם מתאזרחים).אין שום סיבה שלא יהיו שחקנים כאלה גם היום.זה לא שהטיפול בנוער היה פעם יותר טוב.אם כבר,זה רק הלך והשתפר.פשוט פעם שחקנים כמו אמישה וגודס קיבלו צאנסים בגיל 16,ושחקנים היום לא מקבלים כלום.

רועי 1 באפריל 2013

כן, איפה באמת הסדרות האלה ? נזרקו לפח על מזבח גביע האליפות הישראלי הידוע בכינויו "הפיינל פור הישראלי". אבל זה נושא אחר.

אנשים כמוך מסרבים להבין שהמציאות של שנות ה 80 וה 90 השתנתה, לא רק בישראל, באירופה כולה, מה שמשפיע כמובן על המצב כאן.
אני כן חושב שהנוער שגדל אז היה יותר טוב מהיום, הכדורסל האירופאי כולו בירידה, פחות נערים פונים לכיוון הזה, ולא, זה לא בגלל שהם חושבים מה יהיה כשאגדל, יביאו זר שישחק במקומי.
כל הפתרונות במסגרת ליגת העל הן אחיזת עיניים, ליגת העל היא התוצאה לכך שלא גדל כאן דור של כדורסלנים כמו פעם, ולא הסיבה לכך.

שלו 1 באפריל 2013

הליגה הלאומית לא מאכלסת קבוצות כמו הפועל ירושלים, הפועל ת"א, גליל עליון.
קבוצות כאלה ללא זרים יצרו יותר רייטינג מהליגה עכשיו.
למכבי אין תחרות, גם לא ברייטנג.
צריך אומץ, אבל בכל מקרה הליגה מתה, ואין לה רייטינג, רק שערוריות.

אורן 1 באפריל 2013

שלו,
כל מלה.

אייל הצפון 1 באפריל 2013

פוסט יפה.
קרמר כתב על בנים של מתאזרחים, מה בנוגע לבנים של ישראלים? האם שון דניאל פחות או יותר מוכשר ממוטי דניאל? האם יהיה אפשר לדעת אם הוא לא יקבל את אותן דקות שאבא שלו קיבל בגילו?
מעבר לכל דבר אחר ספורט זה עניין של מסורת והמשכיות. מי שגדל בשנות השמונים והתשעים רצה להיות כמו מ.י.ק.י, ג'מצי, זלוקיטמן, טפירו, קטשפר, ועוד הרבה שחקנים ישראלים שקיבלו דקות.
שחקן בגילאי נוער כיום, מי יהיה הדמות שאיתה הוא יזדהה? שחקן זק שמגיע לשנה שנתיים? ישראלי שעולה לחמש דקות משחק בגלל חוק רוסי כזה או אחר?
אני לא טוען שכל הדרישות של השחקנים צודקות, אבל במצב שבו זרים מקבלים יותר מחצי מדקות המשחק, כדורסל הגברים בארץ יגיע למצב של כדורסל הנשים.
וזה תהליך שנמשך בהדרגה כבר הרבה זמן, מנבחרת הנוער שזכתה במדליית כסף באליפות אירופה, אף אחד לא הפך לכוכב אפילו ברמת יורוליג. שניים או שלושה עשו קריירה סבירה בליגת העל, והשאר שיחקו מעט דקות בליגת העל או שירדו לליגות נמוכות. נראה לי שבניגוד לשחקני נבחרות אחרות, גרף ההתקדמות של אותם שחקנים נעצר ברגע שהם עברו את גיל הנוער. וזה לא שהשירות בצה"ל פגע ביכולת ההתקדמות של השחקנים האלו, או שבגיל 21 נגמר להם הכשרון והיכולת לעבוד קשה באימונים. אחת הסיבות המרכזיות היא חוסר בדקות משחק.
הבן של מ.י.ק.י יכול לקבל דקות בגלל השם והכסף של אבא שלו, אבל בנים של אחרים לא יקבלו את התנאים שהאבות קיבלו. ומה שעצוב זה שאם המצב ימשך במקום לקדם את השחקנים הישראלים, הליגה הישראלית תהפוך לסוג של D-League לבוגרי קולג'ים (אם היא לא כזו כבר היום).

איציק 1 באפריל 2013

אייל,
יש לי הרבה מה להגיב אך אתייחס רק לשתי נקודות:
1. העולם השתנה והדמות איתה הנער המדבגר מזדהה זה לברון כיוון שהוא נגיש כמו כל אחד אחר. בימי מיקי ומוטי ה-NBA היה רחוק. לא שאני נגד דמות ישראלית, היא פשוט לא תהייה גם אם תהייה מיקי. מיקי היום היה כוכב קטן בהרבה בגלל החסיפה הגדולה לעולם. אני לא אומר שזה טוב או רע. אני מציין זאת כעובדה.
2. השחקן הזר לא מקבל אוטומטית יותר מחצי מהזמן. השחקן הישראלי על-פי התקנון מקבל לפחות 40% מהזמן ומכאן רק יכול לעלות. אם הוא לא עולה כמעט, הוא צריך להסיק מסקנות וללכת להשתפר.

יי 1 באפריל 2013

נכון, אף אחד לא רצה להזדהות עם שאראס ופארקר בזמנו.
איכס, זרים!
כל המגרשים היו מלאים בילדים שניסו מסירת עין עקומה.
תזכיר לי מתי מישהו אמר "אני רוצה לשחק כמו אורי קוקיה" (ואין לי דבר נגד אורי קוקיה, להפך).
שחקנים צעירים מזדהים עם יכולות, לא עם תעודות זהות.

תומר חרוב 1 באפריל 2013

מעולה, חיכיתי לדעתך בנושא כדי לדעת מה לחשוב.

כשמדברים על פתרונות אז הגבלת מספר הזרים לא מספיקה. צריך הגבלה יותר נוקשה שתפתור גם את הבעיה הזו וגם את בעיית התחרותיות- תקרת שכר.

קסיוס קליי 1 באפריל 2013

תקרת שכר רלוונטית רק במקרים של עודף כסף לא חוסר כסף.
למעשה אתה בא להגביל רק את מכבי תל אביב.
שוב זה פתרון אמוציונלי ולא ענייני.

תומר חרוב 1 באפריל 2013

להביא לשוויון זה לא אומר להגביל רק את מכבי תל אביב, לא הכל סובב סביבה.
אם תהיה רק הגבלת זרים, משכורות הישראלים יעלו באופן לא מוצדק ויהוו נטל על הקבוצות. הגבלת זרים+תקרת שכר תכניס שפיות לליגה ושחקנים צעירים יקבלו את הבמה כי זה יהיה משתלם יותר. כרגע זה לא משתלם לשחק עם ישראלים.

אלעד 1 באפריל 2013

ראשית כל, ממליץ לקרוא את הטור של מתן נאור ל-YNET. מי אם לא נאור יודע להסביר ולייצג כל כך טוב את הכדורסלן הישראלי.
שנית, אני שואל את עצמי האם כשהבן שלי יילך לשחק כדורסל, והוא יילך לשחק כדורסל, באיזה שלב אני אפסיק אותו ואמליץ לו להשקיע באפיקים יותר רציונליים. כיום רוב הכדורסלנים בישראל הם "חובבנים". אני אומר את זה לא כגנאי, פשוט כשאתה לא מתפרנס מהמקצןע שלך וצריך לצידו לעבוד במשהו אחר, אז אתה לא מקצוען. בהשוואה לכדורגל, כל כדורסלן ישראלי צריך להיות "יוסי בניון" או "איתי שכטר" כדי שיהיה לו עתיד. (ליאור אליהו ועמרי כספי למיניהם). אבל בכדורגל, גם אם אתה סתם שחקן פשוט אתה תמצא דקות משחק ומי שישלם לך ובמה עליה תוכל להתפתח. בכדורסל זה לא קיים. הבמה עמוסה ב-80% שחקנים זרים (4 מ-5) ועוד ישראלי שעומד בפינה ומחכה שימסרו לו. בכדורסל אין אמצע – או שאתה עילוי, או שאתה בליגה הלאומית, מחכה לפריצה שאולי תגיע, ולרוב לא מגיעה. גם זכורים לי מקרים כמו למשל ליאור שגב בחולון, שהפריצה הגיעה, התחיל את הליגה כמלך האסיסטים בסיבוב הראשון, ואז הנחיתו לו שחקן זר על הראש והוא סיים את השנה בליגה הלאומית, טריפל דאבל כל משחק שני.
הטיעון "מי שטוב משחק" הוא לא נכון. הזרים מקבלים קוי אשראי הרבה יותר ארוכים מהמאמנים. הטיעון שמשתפרים באימונים הוא מגוחך במקרה הטוב. ראשית כל, עוד לא ראיתי אף נער פוסטר במכבי מתפתח לשחקן, למרות שעל פניו יש שם את האימונים הרציניים ביותר. האם מהנדס שסיים בהצלחה את עבודת הגמר התיאורטית שלו, יודע יותר ממהנדס שנאלץ ליצור משהו פרקטי במסגרת עבודה? אותו הדבר לגבי אימונים ומשחק – אין להשוות את רמת האינטנסיביות, התפקוד תחת לחץ, האילתור במצבים משתנים וכו'.

איציק 1 באפריל 2013

אלעד, האם אתה חושב שהסכומים שמשלמים בכדורגל לעילגים על הדשה מוצדק? האם היתה משלם למהנדס גרוע משכורות עתק, או מצ'פר רופא שטועה כל הזמן? זה המצב בכדורגל. אני לא חושב שהמצב בכדורסל טוב, אך לקחת את הכדורגל כמודל זו טעות גדולה.

אלעד 1 באפריל 2013

אני לא חושב שזה מוצדק, אבל לא זו הנקודה שלי. בכדורגל יש כר נרחב יותר לגידול שחקנים (זה שאף פעם לא גדלים כאן שחקנים טובים זה כבר נושא לדיון אחר, שלא כל-כך מעניין אותי), ו"שווה" יותר להשקיע בפיתוח קריירה של כדורגלן. בכדורסל, באיזושהי נקודה בתחילת הקריירה של הכדורסלן הצעיר, הוא צריך להחליט האם להשקיע את כל כולו במשחק או להחזיק את הכדורסל כחלטורה לצד עיסוק מרכזי אחר. הסיבה היא, שאם הנער הוא לא עילוי, מגיל צעיר, המציאות היא שהוא לעולם לא יקבל את ההזדמנות שהוא זקוק לה על מנת להתקדם. שחקנים כמו עידו קוז'יקרו וברק פלג, שהתפתחו בשלב מאוחר יותר (ועוד אחרי שירות צבאי קרבי) כבר לא יכולים לצמוח פה. כמה כאלה אנחנו מפספסים מדי שנה? אין לדעת.
אותה בעיה יש גם בכדורעף, ענף שאמנם אף פעם לא היה מאוד פופולארי בקהל הישראלי, אבל עד שנות ה-90 משך לא מעט קהל וייצר לא מעט עניין עם בסיס ישראלי נרחב (וגם מתאזרחים). ברגע שנכנס "הכסף הגדול" והקבוצות התמלאו בזרים, הרמה אולי עלתה (האמת – אין לי מושג, איבדתי עניין), אבל הקהל נטש את הענף.

איציק 1 באפריל 2013

אלעד,
אני לא בה לומר שאין בעייה. יש בעייה חמורה המצריכה טיפול הרבה יותר עמוק מ-4 או 5 זרים. לא אפרט כאן כי כבר כתבתי על זה. אני מסכים איתך שצריך טיפול עומק, רק אסור לקחת דוגמא מהכדורגל. הכדורסל הוא שוק קטן בהרבה והתפרעות המחירים לשחקנים לא ראוים תהרוס את הכדורסל במידי.

ג'וני 1 באפריל 2013

אלעד החשיבה שלך לא נכונה

הכדורסל שלנו הוא ענף יחיד ומיוחד שכל ענף כדור אחר צריך לראות בו כמודל לחיקוי.

חובבי הספורט והכדורסל בפרט רוצים לראות רמה גבוהה והצלחות ולכן לא מוכנים להתפשר כמו בענפי כדור חובבניים שאין בהם ציפיות כמו הכדורגל הכדוריד הכדורעף הכדורמים שמשופעים בעיקר בסגל שחקנים ישראלים גרוע שאף אחד לא מכיר אותם.

האם הכדורסל רוצה להיות חובבני ומשעמם כמו שאר ענפי הכדור בארץ? או שאנחנו רוצים להיות בטופ של הענף באירופה?

למתן נאור ניתנה האפשרות לשחק והרבה
אז למה הוא לא הפך לטופ של הכדורסל הישראלי?
מישהו מבטיח לשחק ישראלי להיות כוכב ועילוי כמו ג'מצי קטש או ברקוביץ אם יקבל המון דקות משחק?

למה אף קבוצה באירופה לא רצתה אותו?

למה מכבי מעולם לא העיפה מבט לאזור שבו הוא משחק

ומאידך קטש.פניני.טל.אוחיון.אליהו הנפלד.ברקוביץ.ליפין.גודס ועוד ןעוד

שיחקו בבית הספר הטוב ביותר לכדור סל בארץ ושולמו להם מאות אלפי דולרים

ואפיק ניסים.גרין קטש.כספי אליהו ועוד שיחקו גם בקבוצות בארופה

הטובים מצליחים נקודה

תראה מי מנהל את השביתה מתן נאור מאיר טפירו שני שחקנים בסוף הקריירה שלהם , האם הם היו עושים שביתה לפני עשר שנים? לא נראה לי בגלל שהם היו שחקני חמישיה שמשחקים 30-38 דקות .וניר אלון מחפש פרסום על חשבון הכדורסל.

אם אני יו"ר מנהלת הליגה לא הייתי מחזיר את השחקנים השובתים לשחק יותר בליגת העל כי הם עשו מעשה שלא יעשה בטח אסור שדברים כאלה יקרו באמצע העונה.במילא הם לקראת פרישה ככה שהם לא יחסרו לאף אחד..בסה"כ הם פגעו בעצמם .

מתוך נאור וחבריו הפנסיונרים רוצים רק כסף כסף וכסף
ממש לא אכפת להם מהמעמד של השחקן הישראלי הצעיר.
צריך לקדם ולטפח את השחקן הישראלי במיוחד אלה שמשחקים בנבחרות הצעירות שהם עתיד הענף.

אופיר 1 באפריל 2013

איציק, אם כבר מדברים על הנדסה, יש פה בארץ ים של מהנדסים מעולים, והסיבה לכך היא שהתעשייה נמצאת בחוסר מתמיד של עובדים וכולם מקבלים הזדמנות להשתלב בשוק העבודה ולצבור נסיון. אם המצב היה הפוך (היצע נמוך של משרות) והחברות היו מתעקשות להעסיק רק עובדים מנוסים (ע"ע שחקנים זרים), אתה יכול להיות בטוח שמהנדסים צעירים תוצרת הארץ לא היו מתפתחים כמו שצריך רק דרך שינון חוזר של ספרי הלימוד (קרי: אימונים), ושהרבה יזמים עתידים פוטנציאליים היו מתפספסים.

לדבר הזה קוראים "הקרבת העתיד לטובת ההווה", וזה מצב הכדורסל כאן.

איציק 1 באפריל 2013

אופיר, זה לא נכון!!!
יש מחסור במהנדסים מהאוניברסיטאות, ובכל זאת, רבים מבוגרי מיכללות אקדמיות מתקשים למצוא תפקידי פיתוח. הם מתקבלים לאינטגרציה, בדיקות ורבים גם אף לתפקידי הנדסאים וטכנאים (שזו שטות, הנדסאי צריך לעבוד כהנדסאי). כלומר, למרות המחסור, הרבה מקומות עבודה לא מוכנים להתפשר על בוגר אוניברסיטה (למרות שיש הרבה חברה טובים שהם בוגרי מיכללות אקדמיות בעלי תעודת מהנדס מאושרת על-ידי המל"ג).

אופיר 1 באפריל 2013

זה כבר נושא לדיון אחר, אבל מה שמצער הוא שעבור 90% או יותר מן המשרות המוצעות למהנדסי אלקטרוניקה, הידע הנדרש הוא של קורס וחצי אקדמי בערך. במובן הזה, חברות שלא מגייסות בוגרי מכללות עושות שגיאה אסטרטגית, מפני שבוגרי אוניברסיטאות פעמים רבות ישתעממו מהר ויעזבו את העבודה אחרי חודשים בודדים.

איציק 1 באפריל 2013

מסכים חצי. קורס וחצי אקדמי לא מספיק בשום צורה, כי מה שחשוב זה לא הידע הנדרש בעבודה (אי אפשר לכוון מראש למקום ספציפי) כי אם הידע הכללי הרחב ויכולת הלמידה וההכללה שהסטודנטים רוכשים. אין מה לעשות, בממוצע, סטודנט של אוניברסיטה חזק מזה של המכללה, ועדיין אני מסכים איתך שהעשייה עושה טעות שלא נותנת להם צ'אנס. רבים מהם בעלי יכולת מספיקה, רצון עז להצליח ונאמנות גבוה יותר.

יי 1 באפריל 2013

טיעון מגוחך. ראשית, בכדורגל יש הרבה יותר מקומות בכל סגל. שנית בכדורגל יש יותר ליגות שבהן משלמים.
הליגה הישראלית מלאה בשחקנים ישראליים בינוניים. שחקנים מגיעים יותר גבוה כשהם עומדים מאשר כשהם קופצים לריבאונד (לא המצאה שלי).

shohat 1 באפריל 2013

אין לי דעה מוצקה בנושא, אבל מאד נהניתי מהפוסט. תודה!

דורון קרמר 1 באפריל 2013

חן חן.

אסף רביץ 1 באפריל 2013

אתה מצביע על בעיה מהותית ונותן פתרון לא מהותי. אם יש הסכמה על חוק רוסי, מה כבר ההבדל בין 3, 4 או 5 זרים? על זה לשבור את הכלים ולחלק את העולם לטובים ורעים? בכל מקרה הזרים יהיו דומיננטיים והישראלים רול פליירס חוץ מאחד בקבוצה במקרה הטוב. אני לא בטוח שגדלים כרגע פחות שחקנים דומיננטיים מבעבר, אבל מי שהיה מספיק טוב ולא הגיע למכבי/לא הצליח במכבי/הצליח מספיק במכבי כדי שיתעניינו בו בליגות עם הכסף הגדול העדיף לעבור לאירופה. זה נראה לי ההבדל המשמעותי בין העשור האחרון לשנים הנוסטלגיות, אם כל העונות ששחקנים כמו הלפרין, אליהו, גרין, אפיק ניסים, לימונד וכן הלאה היו באירופה (שלא לדבר על כספי) הם היו נמצאים בארץ הליגה הייתה נראית הרבה יותר טוב מבחינת ישראלים. אבל בדיוק כמו בכדורגל זאת האבולוציה ולשחקנים הטובים יש ביקוש במקומות עם יותר כסף ויותר סיכוי להתקדם.

ששון 1 באפריל 2013

כל עוד נמשיך לשמוע את עמית גל, האיש הכי טיפש בעולם, ואת יהודה איש קטש ולא נשמע גם את קולם של שחקני עבר, הוא ינצח.

איתמר 1 באפריל 2013

ארז אדלשטיין לא שותק.
מי שיבקש לשמוע את דעתו יגלה שהוא תומך בצמצום מספר הזרים.
הפועל תל אביב כמועדון תומך בשביתת השחקנים.
גל איתן,שחקן מוגבל וגבולי ביותר לליגת העל,ניצח להפועל העונה שני משחקים בקליעות בשניות האחרונות.הוא עשה זאת לא משום שהוא ״השתפר באימונים״ אלא משום שאדלשטיין (שלא היסס העונה לשחק גם עם חמישיה ישראלית כאשר נמאס לו מהשטויות של סטיט וקלי) נתן לו לשחק דקות רבות ומשמעותיות (ספק אם מאמן אחר בליגת העל היה בכלל טורח להחתים אותו).השביתה מתקיימת בין השאר בעבור שחקנים כמו גל איתן שבכל רגע על המגרש נותנים את הנשמה אבל בשיח העכשווי קוראים להם ״שחקנים עצלנים״.
שמעון אמסלם הפך לסמל אדום בדיוק בדרך הזו.אם אמסלם היה יושב בקצה הספסל ומספק כמה דקות מנוחה לגבוהים הזרים הוא לא היה מעורר את היצרים של אוהדי מכבי וגורם להם לשיר את השיר הידוע.
אילו קטש היה מאמן את הפועל בימים האלה הוא היה משמיע זמירות אחרות (ממש כמו דני פרנקו וליאור ליובין ואולי אפילו דן שמיר).אבל כאשר הבעלים של אילת שהחייה את קריירת האימון של קטש מאיים בפירוק הקבוצה (והרציקוביץ כבר פירק קבוצה בקיץ שעבר) אז אולי אין לעודד ברירה אלא ליישר קו ולהשמיע אמירות תמוהות.
אגב,מה היו אומרים אותם מאמנים אילו בעלי הקבוצות היו מחתימים 6-7 מאמנים זרים ומותירים למאמן הישראלי 3-4 קבוצות פנויות לאימון ?
מוזר שאוהדי הקבוצות לא נשאלו לדעתם.למעט אוהדי מכבי,סביר שרוב האוהדים היו תומכים בצמצום מספר הזרים.

קסיוס קליי 1 באפריל 2013

יניב גרין שרק חימם את הספסל בחצי מיליון דולר מדבר….

ועכשיו לנקודות האמיתיות לשיפור הענף, שוב בחינם ועד שזה לא ייעשה נקשקש כאן לנצח .

1. אולם גדול לכל קבוצה- נכון שכרגע לא באים הרבה אבל בטח לא יבואו הרבה כשיש קיבולת של אולם מתנס. האולם מסמן את השאיפות. ובלי שאיפות ולחץ על מערכת או אינדיבידואל לא יכול לגדול.

2. כסף- להשקיע בנוער וזרים איכותיים שימשכו את הליגה קדימה ויבנו קבוצות חזקות ותחרותיות.

3. מבנה הליגה- שיפסיקו עם כל הקומבינות האלה של פיינל פור . ליגה מוכרעת על ידי סדרות . ועכשיו יבואו החכמים שיגידו למה זה טוב ליורוליג. כי יורוליג זה מפעל של גביע אירופה וככזה הוא מוכרע על ידי משחקי נוק אאוט כמו שקורה בכל אליפות אירופה, עולם, מונדיאל, אולימפידה.

אם הליגה תהיה חזקה באמת זה ירים את הענף וירים את השחקנים. שום פתרון נקודתי לא יעזור. הרי אמרו שהחוק הרוסי יעזור לשחקנים הישראלים ואחרי כמה שנים ראו שזה לא עובד. ואלו אותם אנשים שבאים בדרישות עכשיו.
הם טעו אז והם טועים עכשיו וגם יטעו בעתיד.

איש 1 באפריל 2013

קרמר, הזכרת את הזורע פעמיים כבדרך אגב אבל לא זכור לי שגדל שם איזה כדורסלן גדול. אמנם מנכ"ל האיגוד לשעבר (יהודה שקמה)גדל בקיבוץ, אבל האם זאת הסיבה שאתה מזכיר אותו?

דורון קרמר 1 באפריל 2013

הייתי בטוח שציינתי שהאימונים היו בקיבוץ הזורע. תוקן. תודה על תשומת הלב.

יי 1 באפריל 2013

טור בכייני שלא מתייחס לכל הנקודות החשובות. כל עוד נמשיך לדון בשוליים לא נגיע לעיקר. אבל לנציגי השחקנים יש אינטרס להישאר בשולי הדיון כי כך נחסכת מהם ההתעסקות במה שעומד במרכז: ניסיון סחיטה של כמה דולרים נוספים לכמה שחקנים בודדים. טובת הענף.

יי 1 באפריל 2013

טוב, קראתי עכשיו את הטור של מתן נאור בYNET, שחקן שאני מחבב אגב.
אבל גם הוא לא מתייחס לנקודות העיקריות:
1. למה עכשיו? למה לא בתחילת העונה הזו או הבאה? הרי התנאים היו ידועים? מה הקש ששבר את גב הגמל? אני חושש שהתשובה היא איזוטרית משהו.
2. למה אליהו הוא המשתכר הכבד במכבי? למה אוחיון משחק שם? למה השחקנים הישראלים הבולטים הם בני 30+ ואין אופק? למה מקל משחק בחיפה? שחקנים טובים משחקים. אני מסכים שזרים צריכים לחזק קבוצה. במשחק של חמישה שחקנים חמישה זרים זה הרבה, אבל זה תלוי בעיניי ברמת הישראלים. ישראלים טובים ישחקו. הבעיה היא שהבינוניים הם גרועים. כולם דיברו על גרין שהתמודד עם סנטרים באליפות אירופה בהצלחה, ונכשל במכבי. אם הוא היה טוב במכבי לא היו משתפים אותו? איפה ההיגיון בטענה הזו? למה הוא חימם את הספסל שם? התשובה היא שהוא הלך כדי לשחק, הוא פשוט לא היה טוב מספיק בנקודת הזמן ההיא.

ג'וני 1 באפריל 2013

תמיד אמרתי שלא היה אף שחקן ישראלי טוב שלא גילו אותו
אבל אני חושב במקרה של גרין יש פיספוס גדול
דווקא בגלל שהוא הפך לשחק בכיר וחשוב בנבחרת למרות שהוא היה שחקן ספסל במכבי וזה משהו שלא קורה בדר"כ
כל שחקני הנבחרת ובדר"כ הבכירים תמיד היו שחקנים מובילים בקבוצות שלהם ולכן הם הוזמנו לנבחרת
גרין היה מלך הריבאונדים באליפות אירופה כלומר מבחינת פוטנציאל היה לו את זה למרות שהוא היה קצת מגושם

האמת שגרין אשם במצבו כי הוא בקלות היה יכול להיות כוכב גדול כמו טפירו או עדי גורדן שהיו שחקנים מעולים מבלי לעבור במכבי אבל הוא העדיף את הכסף הגדול והתהילה במכבי.

יי 1 באפריל 2013

גרין לא "אשם" ואין פה אשמה. יש פה ניסיון להשתדרג מקצועית וכלכלית. מקצועית הוא לא היה מספיק טוב בנקודת הזמן ההיא. למישהו נדמה שגרין היה משאבת ריבאונדים באימונים, טחן יריבים מתחת לסלים, ובמשחק המאמן אמר "המממם… בוא נשחק עם הזר שהיה פחות טוב מיניב השבוע, זה בטח ישפר את הסיכויים שלי לנצח"?
האמת היא שיש פה מעגל קסמים. מכבי טובה מהליגה וצריכה להצליח באירופה. היא קונה כל שחקן טוב בליגה. הישראלים הטובים עברו למכבי ולא היו להם מחליפים ראויים בטווח הקצר, אז בשביל למלא את השורות ולהעמיד קבוצות תחרותיות היה צורך לייבא יותר ויותר זרים. נכון שהגענו לנקודת קיצון (הרכב ראשון זר), אבל מי ש"אשם" בזה הם אותם ישראלים שביקשו בצדק להשתדרג ועברו לקבוצה ששילמה להם יותר ולא היה להם מחליף. הזר שהגיע היה איכותי, ואחריו הגיע עוד זר ועוד זר, והנה לכם נחש שאוכל את עצמו. כשהתנאים השתנו באירופה וגם בליגה, קבוצות ישראליות יכלו להעמיד הרכב זרים שהיה טוב מהרכב הישראלים הטוב ביותר של מכבי, אז מכבי העבירה אליה את הזרים הטובים בליגה, בנוסף לישראלים. ועכשיו, במקום להתבכיין, ילכו הישראלים אחר כבוד ויקימו ליגה על טהרת השחקן הישראלי. נראה כמה צופים (צעירים) יהיו בליגה הזו.

ג'וני 1 באפריל 2013

מה שאני מנסה להסביר זה שגרין היה יכול להיות שחקן ליגה טוב בקבוצה אחרת
התתעקשות לשחק במכבי ת"א בכל מחיר זה הרבה פעמים הורס את הכדורסלן הישראלי וזה הרבה פעמים בעיקר באשמת התקשורת שמשדרת לציבור שרק מכבי ת"א קיימת ומקפחת את שאר הקבוצות
אז ברור שהציבור יחשוב שיש פה רק את מכבי ת"א ולכן לא רואים ספונסרים ואנש עסקים שמשקיעים כי הם כמו כל הציבור רואים שלפי התקשורת אין כלום חוץ ממכבי ת"א שזה רחוק מלהיות נכון.

ההצלחה של שחקן נמדד בנבחרת ופחות בקבוצה ולכן אפשר להגיד שגרין היה שחקן טוב שהוכיח את עצמו בנבחרת למרות שאני חושב שהיה יכול יותר.

חוץ מזה אם גרין לא היה שחקן טוב אז למה מכבי ת"א הביאה אותו? היא תמיד שודדת את השחקנים הטובים בליגה כולל הזרים כמו פארגו ופרקינס ג'ימס ועוד כדי שיהיו לה חיים קלים בליגה ושאף קבוצה לא תאיים עליה בתארי האליפויות
זה קטע שמכבי עושה שנים ואף אחד לא מדבר על זה.

יי 1 באפריל 2013

שני דברים:
1. אף אחד לא מדבר על זה? כולם מדברים על זה.
2. אשמת התקשורת? לשחקן לא מגיע ללכת למקום שבו מציעים לו הכי הרבה כסף ואפשרויות מקצועיות? אם אתה שחקן אתה מוותר על (הרבה) כסף וקידום מקצועי בשביל לשחק במגדל העמק?

אורן 1 באפריל 2013

2.אוחיון משחק שם,כי פארמר עזב באמצע העונה ואוחיון פשוט קיבל הזדמנות(שאחרים לא מקבלים)וניצל אותה.הישראלים הבולטים הם בני 30+ כי הם קיבלו הזדמנות.נאור,קוזיקרו וטפירו לא התחילו לשחק במציאות של 4-5 זרים.מקל הוא היוצא מהכלל שלא מעיד על הכלל.עדיין חושב שטישמן, מבחינת כשרון,לא פחות ממקל.

יי 1 באפריל 2013

מילת המפתח – "ניצל אותה". מקל קיבל את אותה הזדמנות, לא ניצל אותה, לקח אליפות, עבר לחו"ל, ומשחק בליגה. הטובים משחקים.
טישמן לא משחק כי המאמן שלו לא חושב שהוא יותר טוב משחקן אחר. אם הוא היה טוב יותר מהשחקן שעל המשבצת שלו הוא היה משחק.

חנן 1 באפריל 2013

דמגוגוש, אוחיון היה צריך ששלושה זרים יפצעו או יעזבו לפניו לפני שקיבל דקות.

אורן 1 באפריל 2013

אוחיון ניצל את ההזדמנות כי לא הורידו אותו על הספסל אחרי ההחטאה הראשונה שלו,ויותר מזה ,כי לא היה לו שם מתחרים רציניים(בלאט לא יכול לראות את פאפאלוקאס שומר).איזה הזדמנות קיבל מקל במכבי?עם איזה זרים רכזים הוא שיחק?מקל קיבל הזמנות ב30 הפרש נגד גבעת שמואל-אותה הזדמנות שמקבל עכשיו שגב.

יי 1 באפריל 2013

שוב, הפריטה למקרה קונקרטי מוכיחה את הכלל ופועלת נגד הטיעון שלך. מכבי היא לא קבוצה שלא יכולה להחתים עוד רכז אם השחקן שלה מזייף. ומקל לא הצליח במכבי, שיחק בחו"ל, לקח אליפות ומשחק עכשיו. איזה זר תפס לו את המקום? הטובים משחקים. אם מקל לא במכבי, הוא בחיפה (עם מאמן זר!). הלפרין ישב על חוזה ענק באולימפיאקוס, מה היה קורה אם המקומיים היו מנדים אותו שם? כולם היו צועקים פה אנטישמיות. ביוון יש לא פחות לא-מקומיים מאשר בארץ, ולמעשה יותר.

ג'וני 1 באפריל 2013

מקל הציל את הקריירה שלו שעבר לליגה האיטלקית החזקה והאתלטית
היום אנחנו רואים במכבי חיפה את ההתקדמות המטאורית שלו.אין לומפחד לקחת החלטות כמו שחקן זר וזה הרבה בזכות שהוא שיחק בתרבות כדורסל במדינה חדשה בהתמודדות עם שחקנים אירופאים וזרים
תראה איך נעימי פורח ברוסיה.
אין ספק שאתה משתפר יותר שאתה משחק עם זרים

גל דגון 1 באפריל 2013

"להיות רול פלייר זה נחמד אבל כדי להתפתח כשחקן אתה חייב להיות מוביל, עם כל המשתמע מכך." – אוי, כי באמת אי אפשר למצוא שחקנים שמציגים והציגו גרף שיפור משמעותי למרות שלאורך הקריירה היו שחקנים משלימים.

כל הטור השיקרי הזה מבוסס על טענה שאין לה שום אחיזה במציאות.

ולגבי "שחקנים משתפרים מאימונים, לא מדקות משחק." יש פה הטייה מסויימת של המציאות, את קבלת ההחלטות משפרים תוך כדי משחק, אבל את הטכניקה, את מאסת השריר, ואת היכולות האתלטיות משפרים באימונים. ולרוב השחקנים הישראלים יש בעיה נוראית של טכניקה, מאסת שריר, ויכולות אתלטיות. הטענה של קטש מבוססת הרבה יותר מגבבת השטויות הזו.

איציק 1 באפריל 2013

למה המתנת עד עכשיו. היתה יכול לעזור לי קודם. המתנת עד שטחנו אותי עד דק כדי להצטרף ;)
סוף סוף עוד קול שפוי.

Lior NYC 2 באפריל 2013

גל

ברור שמשתפרים באימונים!!!!
אבל אתה לא משתפר יותר מכיוון שיש לך 5 זרים בקבוצה ולא ארבעה.(וזה הדבר המרכזי שמפריע במה שקטש אמר).

מורן 1 באפריל 2013

1. למה עכשיו? דובר על זה הרבה. אבל כשנגמרת העונה קבוצות מתחילות לתכנן את העונה הבאה, מחתימות שחקנים, בונות סגלים, יוצרות עובדות חדשות בשטח, ואז אי אפשר לשנות, דברו איתנו בעונה הבאה וכו'.. מעבר לזה, השנה הוכח שבתחילת עונה העסקנים לא סופרים אף אחד, לראיה המחטף עם העלאת מספר הזרים לשישה. שביתה היא כלי קשה וכואב. אבל אנחנו בסוג של לופ, שמתישהו צריך להשבר. שביתה היא כלי, ולא מטרה. השביתה היא כלי אחרון שיש לעובדים מול בעלי הכח, מקבלי ההחלטות והעסקנים. הרי לאורך שנים אף אחד לא סופר את מעמד השחקן הישראלי, לא משנה מה אמרו, מה דיברו. אז הגיע הזמן להגיד עד כאן, ולשבור את הלופ של שחקנים בקושי מקבלים צ'אנס-אין מספיק שחקנים טובים-צריך 5 זרים בקבוצה (וחוזר חלילה).
2. אתה חושב שזה מקרי שכמות השחקני ליגה טובים שגדלה פה היא בירידה בעשור האחרון? יוגב אוחיון ועמרי כספי יכולים לצמוח פה, אבל גם צומחים פה אתלטים מעולים פעם בהמון זמן בתנאים לא תנאים – זה אומר שאנחנו לא צריכים לשאוף שיצמחו פה יותר ושיהיו להם התנאים לעשות את זה?

מורן 1 באפריל 2013

רוצה להוסיף ציטוט של אחד, עודד קטש, מודל 2004. מה נשתנה הלילה הזה? עודד קטש מודל 2004 – "המאמנים יכולים לומר הרבה דברים על שחקנים ישראלים, ושוכחים שהאחריות היא קודם כל עליהם. לא מאמין בכל הסיפורים על פינוק. כל ביקורת שלא תהיה להנהלות ולאיגוד, חשוב לזכור שהם אחראים לזה. לא סתם עוזבים כל כך הרבה שחקנים לחו"ל. יש כאן תסכול גדול של שנים, החל ממוסר תשלומים ועד דקות משחק שלא מקבלים אחרי הצלחות באליפויות אירופה. מגיעים למקום שני עם נבחרת העתודה ופתאום נעלמים כי מביאים איזה בוסמן, שעם כל הכבוד לא אמור להיות על המגרש על חשבון ישראלים" http://www.nrg.co.il/online/3/ART/801/155.html

יי 1 באפריל 2013

הוצאה נהדרת של דברים מהקשרם ודמגוגיה.
בוא נראה מה קטש אומר – הנקודה המרכזית: מביאים איזה בוסמן שלא אמור להיות על המגרש על חשבון הישראלים". זרים הם חיזוק לקבוצה. כשהיו לך שחקנים צעירים טובים בעתודה אין סיבה להביא זרים זולים שלא יותר טובים מהם על חשבונם כי הם לא מחזקים. היום אין שחקנים כאלה. המאמנים גם אשמים, כמו שהמורה גם אשם כשתלמיד נכשל. כשכל ישראלי טוב עבר למכבי (בצדק, משכורת וקידום מקצועי) לקבוצות לא היו מחליפים ראויים וכדי להתחרות נאלצו להעלות את מכסת הזרים עד למצב הנוכחי. רוצים לשנות? חכו לשחקנים ישראלים טובים, ואז צמצמו זרים. לא על זה הדיון. הדיון כרגע הוא על כסף.

אפריים 1 באפריל 2013

יי,
אם יש מישהו שמוציא דברים מהקשרם זה אתה.
אני מאמין שאם תקרא עוד פעם את הקטע שבקישור תבין את זה.

יי 1 באפריל 2013

קראתי. עכשיו איפה בדיוק אני מוציא דברים מהקשרם?
ואם אתה רוצה, נרחיק לכת עוד קצת. העובדה שקטש "שינה את דעותיו" מצידוד בשחקן הישראלי לעמידה נגדו במאבק אחרי שנות אימון, כולל בנבחרת, אומרת יותר על השחקן הישראלי מאשר על קטש. חשוב על זה.

שונא עסקנים 1 באפריל 2013

בכדורסל הישראלי יש יותר עסקנים,מאשר שחקנים ישראלים.
ובטח שיש יותר עסקנים מאשר קהל!

יי 1 באפריל 2013

אני דמגוג? מי הם שלושת הזרים? מנה אותם בבקשה.
אבל זה לא ממש משנה כי אפשר לתקוף את הדמגוגיה שלך משני כיוונים לפחות: (אם כבר דמגוגיה)
1. כנראה ששכחת מהי מהות הספורט. זה אומר להיות הכי טוב מבין המתחרים בזמן נתון. דקה, משחק, עונה. לא שמעתי על רץ שהסכים להתחרות על מדליה רק בתנאי שכל האחרים על המסלול לא ירוצו יותר מהר ממנו. החמישייה הקמרית משהו.
2. שיתגבר מצדי על עשרה זרים שנפצעו, עזבו, הוחלפו, הודלפו ונחטפו לפניו. זה שם המשחק, ועל זה בדיוק אנחנו מדברים.
מי שטוב, משחק. העובדות, שאתה מתעלם ומסלף אותן בנוחות כה רבה הן שכשאוחיון ביקש לעזוב לקובאן בלאט, המאמן שלו, לא אמר:"מצוין, בו נביא את הזר שרצינו" אלא נלחם עליו כמו אריה, למרות שהחתימו לו את רוט מתחת לאף. המאמן רוצה את השחקנים הטובים, ישראלים או זרים. כל מי שהחתים את הגבוהים הישראלים שאתם מהללים פה לא נלחם עליהם, למה? למישהו יש נראה שהמאמנים של רותבארט ודומיו, שהחתימו אותם בתחילת עונות, החתימו אותם כי הם לא האמינו בהם? הם לא סיפקו את הסחורה. ובמקום השם רותבארט אתם יכולים לכתוב כמעט כל שם אחר.

יי 1 באפריל 2013

מורן מדבר על המחטף של ששת הזרים כהצדקה לשביתה עכשיו. זו הצדקה לשביתה בפתיחת העונה, לא עכשיו. כמו שבנ.ב.א. לא שובתים לפני הפלייאוף, כמו שמורים לא שובתים לפני הבגרויות, למרות שזה יהיה הרבה יותר אפקטיבי. הם מבינים שהצרכנים שלהם (אוהדים/תלמידים) ייפגעו הכי הרבה ממהלך כזה, ולא רוצים הישגים על הגב שלהם. התנאים בהם נפתחה העונה היו ידועים, ואם ארגון השחקנים היה שובת אז היה לו גב מאוד רחב מכל הצדדים ועמדה הרבה יותר חזקה, בניגוד לעכשיו, כאשר הם נראים כחבורת סחטנים מפוחדת.
אם בסיום עונה קבוצות קובעות תנאים בשטח בבריונות ולארגון השחקנים אין אמירה, אפשר לבטל אותו. כל התפקיד של הארגון הוא לייצג את השחקנים בזמן הזה.

חנן 1 באפריל 2013

ה"מי שטוב משחק" הזה בכלל לא נוגע למהות הדיון. השאלה היא אם מעניין אותך שתתקיים בישראל ליגת כדורסל ישראלית, או שאתה בעד גרסה דלוחה של ליגת הקולג'ים האמריקאית עם שחקנים שמתחלפים כל שנה וכמעט אף אחד לא זוכר את השם שלהם. לי התשובה ברורה.

יי 1 באפריל 2013

שוב דמגוגיה. כבר הגבתי לכך בפירוט במקום אחר באתר הזה. בכל מקרה, אתה לא צד בדיון כי ארגון השחקנים מבקש 4 זרים וחוק רוסי. זה בערך אותה גרסה דלוחה של מה שאתה מדבר עליו כרגע.

חנן 1 באפריל 2013

וארגון השחקנים דרש שלושה זרים. הוא מוכן להתפשר על ארבעה זרים וחוק רוסי כי הוא לא ראש בקיר כמו המנהלת.
דמגוג.

יי 1 באפריל 2013

כבר הגיב פה מישהו וציין שיש ליגה ישראלית מעולה שיש בה רק שני זרים בכל קבוצה וכל השאר ישראלים. קוראים לה הליגה הלאומית וממוצע הצופים בה נע בין כדורסל נשים לליגת הכדורמים, והרמה היא של הליגה למקומות עבודה. אה, ואגב, השחקנים הבולטים שם הם הזרים. שניים בקבוצה, כבר אמרנו?

חנן 1 באפריל 2013

נו באמת.
מי בליגה הלאומית אמור למשוך קהל? נס ציונה? טבעון? הרי במשחקים של הפועל כשהייתה בלאומית היה יותר קהל מרוב המשחקים בליגת העל.
לקבוצות חסרות זהות אין קהל, אין שום קשר לשני זרים או חמישה זרים.

שונא עסקנים 1 באפריל 2013

וזו דעתו של איש,שהכדורסל הישראלי,"חשוב" ויקר לו מאוד מאודhttp://picknroll.co.il/sport-articals/28-2010-02-17-05-01-55/895-2013-03-31-20-33-35.html

יי 1 באפריל 2013

עכשיו הבנתי! כל הסיפור הזה הוא מתיחה מאוד מורכבת ל-1 באפריל!

אלעד 2 באפריל 2013

תגיד, ה-" זה במקום לכתוב שמעון מזרחי?

יי 2 באפריל 2013

כן.
ואלעד זה במקום לכתוב מישהו שלא מתעניין בעובדות אלא דמגוג בריוני, שאם היה אוהד בית"ר היו מאשימים אותו בגזענות ופשיזם, ובעיקר, עוד מישהו שלא מתייחס בצורה עניינית לנקודות שהעליתי, לחיוב או לשלילה, אלא עובר לטיעונים אד הומינם? איך יכול להיות שאתה אביר צדק כ"כ חכם ולא עונה לשום נקודה בדיון אלא מתייחס לשם שלי?
בכבוד רב,
שמעון.

מורן 2 באפריל 2013

", מצד אחד באים בטענות לשחקנים שהם שובתים, שלא מיצו את כל האופציות. מצד שני, אתה בא ואומר שהם היו צריכים לשבות בתחילת עונה כדי שהשביתה שלהם תהיה לגיטימית. מה אם האפשרות שניסו לנצל את שאר האפיקים עד לשביתה שאף אחד לא נהנה ממנה? לגבי הליגה הלאומית, חנן הגיב לך יפה. לגבי קטש – אתה יכול להתפס למקרה הספציפי, אבל מדובר על דרך ועל שיטה, וכמו שאז שחקנים לא קיבלו בהרבה מקרים את הבמה שהיתה עוזרת להם להתפתח – כך גם היום. כמו שכתבתי קודם, כשרונות על יכולים לצמוח לך פעם בכמה שנים, השאלה היא אם אתה מסתפק רק בהם, או שאתה שואף שיהיה פה קצת מעבר. אגב, זה גם לא רציני להגיד "חכו לשחקנים ישראלים טובים". שחקנים טובים, בשלים, מובילים, לא יצמחו יש מאין כדי שפתאום משהו ישתנה בצורה דרסטית. אני אגיד לך בסוד, אם השיטה הנוכחית תימשך, כנראה שנאלץ לחכות הרבה זמן. הבעיה בגישה שלך ושל דומיך, כמו שנהוג בהרבה תחומים בארץ הקודש, שאתם מסתכלים לטווח הקצר. גם אם הליגה תרד קצת ברמה בשנתיים-שלוש הקרובות, זה שווה את זה ובגדול, כי מה שנרוויח בטווח הארוך יהיה שלנו ויהיה טוב. מכיוון שזה לא מעניין אף אחד ממקבלי ההחלטות, כנראה שנמשיך להתבחבש בבוץ

יי 2 באפריל 2013

איזה אפשרויות מיצו? דבר עובדות, לא תאוריות. לגבי הליגה הלאומית, התשובה לא רלוונטית. אם מה שמביא קהל זה ישראלים ולא איכות, הליגה הלאומית צריכה להיות מפוצצת. בוא נסכם שתדבקו לפחות בתירוצים שאת מספקים ולא תלכו במעגלים. דרך ושיטה – כבר הזכרתי במקום אחר את המודל הגרמני, שמאפשר זרים רבים באופן זמני לצורך פיתוח בסיס רחב של כדורסלנים מקומיים. לא ראיתי שמובילי המאבק מדברים רבות על פיתוח צעירים וכו'. גם אם הליגה תרד קצת ברמה – פה בדיוק טמונה הדמגוגיה שלכם. מילים כמו קצת, טיפה, שנתיים שלוש. האמת היא שהליגה תתרסק מבחינת הרמה. אני לא איש סטטיסטיקה, אבל עיון קצר בטבלאות מראה שבין הישראלים לזרים אין פער – יש תהום. חלוקת הדקות אגב, לא כ"כ שונה. אני לא מבין למה אף אחד לא הרים את הכפפה, ובדק את ביצועי הישראלים מול הזרים פר דקה. הסיבה לכך היא שהישראלים ייצאו כ"כ רע, שכולם ירצו לשחק עם 8 זרים. ולמען הסר ספק, אני בעד 2 זרים בקבוצה באופן עקרוני, כי אני חושב שזר אמור להיות חיזוק נקודתי, אבל הכדורסל פה… אוי, אין לי כוח . מה שאתה מציע לטווח הארוך ירסק את הליגה לגמרי, וישאיר פה רק את אוהדי מכבי והפועל, שהם יוצאיי דופן (ואולי אפשר להוסיף 500 אנשים במלחה ו150 בחולון, שבאים גם לקט-סל). אם אתם מדברים כדורסל, תבדקו את הנתונים ונדבר. אם אתם מדברים ציונות, התקווה, ייבוש הביצות – אתם לא מדברים כדורסל.

חנן 2 באפריל 2013

העניין הוא שריבוי הזרים משאיר מעט מאוד זהות בקבוצות, כי מדובר על שחקנים שבאים לשנה ועוזבים, ומקשים מאוד על הקהל לזכור אפילו את השם שלהם. בלי הזדהות רגשית אין אהדת ספורט. בלי לזכור את השם של שחקן ואת התכונות הטובות או הרעות שלו, אתה לא יכול לאהוב אותו, לשנוא אותו, או אפילו באמת להתרשם מהרמה שלו.
ואתה בעד 2 זרים כמו שאני אוהב את שימון מזרחי.

אלעד 2 באפריל 2013

אני נזכר בערגה בימים של מעט זרים, אבל יותר איכותיים ושלרוב נשארים יותר זמן כך שמקל להזדהות עימם. אפילו במכבי היה הרכב שרץ יחד הרבה זמן יחסית. זה קריטי. אני זוכר את לינטון טאונס פי כמה מכל אחד מרכבת הזרים שעברו פה בעשור האחרון. איפה היום תמצא שחקנים כמו עמי נאווי וליאור ארדיטי?

יי 2 באפריל 2013

כבר התייחסתי לעניין רכבות הזרים. (אחריות של קבוצות ומאמנים). ודווקא ההערה האחרונה של שניכם מוציאה את המרצע מהשק.
עברתי על התגובות בדיון כאן ושמתי לב לחלוקה מסוימת:
מי שבעד הישראלים במאבק מדבר הרבה על נוסטלגיה (בדויה) על עניינים של לאום וזהות (שמקומם בבית המשפט בהאג) ובעיקר על שנאת מכבי.
מי שטובת הכדורסל לנגד עיניו מבין שאי אפשר במהלך בריוני וסחטני של זבנג וגמרנו כמו שעושה ארגון השחקנים כרגע לשנות משהו מבלי לרסק עד עפר את כל הליגה, ובעצם את הכדורסל בישראל. ההבדל הוא שהמנהלת, על כל מגרעותיה, היא גוף כלכלי שעניינו הבאת קהל וספונסרים לליגה. ההצלחה של הליגה היא קודם כל עלייה בכמות האוהדים, שתוביל לעלייה בכסף, שתוביל לעלייה ברמה, שתוביל לעוד שחקנים ראויים, וכן, תתפלאו, ישראלים.
אבל את חמשת המגיבים פה מעניינים רק שני דברים, להוציא את מכבי מהליגה ולהישאר עם משהו כמו 500 אוהדים, בלי בסיס כלכלי, בלי רמה לטווח ארוך (!) ובלי עתיד לכדורסל הישראלי. העיקר שאיזושהי הפועל תיקח כבר אליפות. כשמה שמאפיין את האהדה שלכם היא שנאה לאחר באשר הוא אחר אתם לא אוהדים. איך ההנהלה של הפועל והאוהדים שלה יסתכלו לזרים שהם הביאו לשפר את הקבוצה בעיניים? בושה. וכבר כתב יהודה עמיחי (בערך):"במקום בו אני צודק לא יצמחו פרחים".

חנן 2 באפריל 2013

אני רק רוצה לציין שהרטוריקה שלך מזכירה מאוד רטוריקה של משרדי יחצ"נות שמגיבים בתשלום באתרי אינטרנט.

יי 2 באפריל 2013

אתה צודק. אני מרוויח מאות שקלים על כל תגובה כאן. באמת חשוב למשרדי יחצ"נות לשכנע את חמשת אנשים שמגיבים בדה באזר.
אם רוצים להטיל ספק ב"כשרות" של התגובות שלי, בבקשה, אבל למה לא לזכות אותי בהתייחסות עניינית? אמרתי משהו שחרג מגבולות השיח?
העובדה ששוב ושוב אתה מתחמק מלדון בעובדות וקופץ מנושא לנושא או מגיב ספציפית לגוף הטוען ולא לגוף העניין אומרת הרבה מאוד.
שמעון מזרחי, מגיב בתשלום, שונא ישראל. לא עומד בהמנון.
המון עומק יש בטיעונים שלכם, המון עובדות, סטטיסיטקות, נתונים.
מה שאין פה בכלל זה שליפות מהשרוול ושטחיות. רידוד הדיון.
מעולה.
מה עוד אשמע פה לפני שמישהו יגיב בצורה בוגרת ורצינית לנושאים שעל הפרק? ככה לא בונים שיחה.

חנן 2 באפריל 2013

האמת שזיכיתי אותך בהתייחסות עניינית לאורך עשר תגובות לפחות, אבל כשאני קורא "יצא המרצע מהשק" זה קצת עובר את גבול הדיון הענייני. אז עניתי לך ביצא המרצע מהשק משלי.
העובדה שאני לא אוהב את מכבי תל אביב קשורה קשר הדוק לזה שאני כן אוהב את הכדורסל הישראלי. מבחינתי זה חייב ללכת ביחד.

יי 2 באפריל 2013

טוב, לשם ההגינות אתייחס בקצרה לעניין רכבות הזרים:
1. הישארות של זר תלויה בשני גורמים – חוזה ארוך טווח וכסף.
קבוצות חוששות להחתים זרים על חוזים ארוכים מחשש לפלופים, אז החוזים הם לעונה, מקסימום אופציה להארכה. זר שמתגלה כפלופ נחתך. זה שמתגלה כבינגו זוכה לחוזה כבד בקבוצות אחרות ואין לו סיבה להישאר, כנ"ל ישראלי שיזכה לחוזה כבד יעזוב. אם קבוצות יחתימו שחקנים זרים על חוזים ארוכים הם יכולים להרוויח זהות וגם כסף גדול בדמי השחרור, אבל אין כסף, אז מפחדים להסתכן, וישראל הפכה לגן עדן לזרים שבאים לפוצץ ממוצעים לזכות בחוזה שמן. פעם מכבי עשתה שושלות והיום גם היא מתקשה לשמור שחקנים שהיא רוצה. ר"ל הרכבת היא תוצאה של שוק השחקנים ולא של תעודות הזהות. אם קבוצות יחתימו שחקנים זרים טובים בכסף טוב על חוזים ארוכים תיווצר זהות. אז תהיו מרוצים? ברור שלא. וזו בדיוק הסיבה שהשביתה לא נסבה כלל על הזרים אלא על הכסף שמגיע או לא מגיע לשחקן הישראלי.ודי לחכימא ברמיזא.

יי 2 באפריל 2013

אני לא ראיתי התייחסות עניינית אלא דילוג מנושא לנושא בלי לדון בשום נקודה. בכל פעם שתקפתי נושא מסוים לא ענית עליו אלא עברת לנקודה אחרת, בלי למצות את הדיון. זה לא דיון ענייני וממצה בעיניי.
בקשר למשפט השני, אין לי מה להרחיב. אמרת הכל. שנאת האחר היא משהו שלעולם לא נתגבר עליו. המנגנונים הקומוניסטים המוצלחים פועלים את פעולתם.

יי 2 באפריל 2013

אגב, לפקפק בנוגע לאמינות הדעות שלי (אתה בעד 2 זרים כמו שאני אוהב את שימון מזרחי) זה ילדותי ומתנשא בעת ובעונה אחת. כל הרעיון הוא לדבר עם אנשים שעומדים מאחורי המילים שלהם, עם תפיסת עולם ורעיונות אחרים. אם אתה לא מוכן לקבל שיש אנשים עם תפיסות מורכבות או שונות של המציאות מאיך שאתה תופס אותה אזי אין כאן דיון כי אם מונולוג. וחבל.

ש. בן ד. 2 באפריל 2013

התייחסתי כבר בפוסט אחר לדברים שאני חושב – 2 הצדדים מונעים מאינטרסנטיות ואף אחד לא רוצה לפתור את הבעיות האמיתיות. רק חבל שאף אחד לא מוכן לקבל בורר לא תלוי (דוגמת ההצעה לערב את הח"כ הטרי עופר שלח) על מנת לפתור את הבעיה.

אני רק אצרף הפעם לינק לפרסומת של גדול שחקני הכדורסל אי פעם בפרסומת על כישלון בספורט:
http://www.youtube.com/watch?v=45mMioJ5szc&feature=player_embedded

נ.ב

מישהו יודע למה בערוץ הספורט בחרו לראיין את דן שמיר (בביתו של קטש) כשממש מאחוריהם עמד מוטי דניאל שכנראה הייתה לו זווית קצת יותר מעניינת על כל הפרשה?

Comments closed