כותבים ומוחקים

האלופה לא צריכה לשחק אף משחק, דו"ח הסקאוט על השמאל כבר מוכן, פ.צ. ישראל בעוד משחק על החיים.

In כללי

51mplfKt02L._SX300_

1. מה, פוסט פוליטי וכל החרא הזה? למה לך? להיות עוד קול אבוד בים הקולות מסביב? לא עדיף להתעסק בפתרונות לפיק אנד רול? אבל עובדה שעוד לא מצאו פתרון ראוי לפיק אנד רול מוצלח, כמו שלא מצאו עד עכשיו פתרון לירי מהרצועה הצולבת אותנו. אבל זה לא אומר שלא ממשיכים לנסות. כי כל פיק אנד רול ביג'י יומו.

2. לא אכפת לי שההשוואה הזו מתאמצת, אבל אם אני שייך לקבוצת פ.צ. מדינת ישראל, ואני שייך, כשהקבוצה הזו יוצאת למלחמה, אני בעדה. לא בצורה עיוורת אלא מפוכחת. לא מתלהמת, אלא קרת רוח. עם תוכנית משחק. עם אחוות יחידה. עם אמונה. עם קלישאות על המגן דוד. כי זו הקבוצה שלי והפעם היא צודקת מתמיד. והיא ראויה לניצחון.

לא יכול לסבול את האמירה שאי אפשר לנצח. ולא מחפש תמונת ניצחון. מחפש ניצחון. איתו כבר תגיע התמונה. בגלל זה מזפזפ כשמתחילים לדבר על חיילים מתים. והלוויות. ואל מלא רחמים. לא רוצה להיחלש.

אבל לא רק בגלל זה. הילדים ישנים בחדר.

3. ונדמה שנותר לנו כאן, בעורף, להיתפס לרגעים קטנים, כדי לעשות קצת סדר בבילבול שבראש. מעלה פוסטים לפייסבוק ומוחק אותם אחרי כמה דקות. כותב ומוחק. כותב ומוחק. מקשרר ללינקים ומעיף אותם מהוול שלי. למה לטרוח? את מי זה מעניין? כולם מוצפים בכל כך הרבה מידע. כולם כל כך צודקים, משוכנעים. הפייסבוק הפך לטרטור מרעיש שאי אפשר איתו ואי אפשר בלעדיו.

בורח לערוץ אל ג'זירה באנגלית, ערוץ 108. שונא את אל ג'זירה, לא יכול להוריד את עיניי ממנה.

4. אז נתפס ברגעים קטנים. נגיד, כדורגל.

לפני פתיחת עונת כדורגל יש כמה מועמדות לזכייה באליפות. אבל נדמה שהפעם יש לנו אלופה שזכתה בתואר לפני השריקה הראשונה, ניצבת בגאווה מעל לשאר יריבותיה. מכבי נתניה היא הקבוצה שלי אבל מבחינתי אפשר לערוך את טקס ההכתרה של האלופה, מכבי חיפה, שגם אם לא תנצח משחק אחד בעונה הקרובה, היא הזוכה הגדולה של עונת 2014-15 ומעבר לכך.

זה תואר שהגיע בזכות ההתגייסות של אוהדיה להלוויה של שון כרמלי, כנראה הפעולה האזרחית הגדולה ביותר בתולדות הכדורגל הישראלי, והמאבק ההירואי של שחקניה מול האספסוף במשחק האימון באוסטריה, עם דקל קינן, צוק איתן ומבצר ההגנה, וולדימיר סטויקוביץ', השוער הסרבי עם הכפפות הקדושות שהשאירו חותם על פרצופו של פורע טורקי, שמעון אבו חצירא שסייע עם המרגמות, ויוסי בניון הנאבק גם על המגרש וגם בטוויטר (מולטי טאסקינג!) נגד הבורות של חברו לשעבר לקבוצה ג'ואי ברטון.

כל אלה הפכו את החיפאים לחיילים אחד אחד, מדיהם ירוקים, ליבם כחול לבן.

זו הייתה התנהלות שהיוותה הוכחה לעוצמתה של רוח חיובית, למרות המכות והאלימות, הדרושות לעיתים במצבים כאלה. מלחמה, לא יהיו מכות?

איפה הלאומנים של בית"ר ירושלים? איזה דיסוננס בין הגרון המתלהם של גזעני לה פמיליה, לתרומתם האפסית כגוף אוהדים מאורגן לחברה בה הם חיים.

איפה הבדלנים של הפועל ת"א? נתהה אם התקפה כזו הייתה מתרחשת במחנה אימון של הפועל ת"א גם אז האגף הקיצוני של אוהדיה היה מסביר לפוגרומיסטים שהם "מייצגים את הפועל ולא את ישראל"? למזלם הם ערכו את מחנה האימון שלהם בארץ, עוד הוכחה שאייל ברקוביץ' הוא קוסם.

אז מברוק למכבי חיפה, אלופת ישראל.

5. ונתרגש גם מעמרי כספי, שעושה עבודה מבורכת ברשתות החברתיות ומהווה דוגמא מצוינת להתנהלות של מוביל ספורטיבי וחברתי המודע לשורשיו, המבין היטב על איזה צד של פרוסת הצדק מרוחה האמת.

כל פוסט שלו בינגו בפשטות המסר ובעוצמתו. לא בורח מישראליותו. לא מתכחש לה. לא מתבייש בה. הלוואי אחוזי קליעה כאלה בסקרמנטו.

אבל הקרב האמיתי ברשתות החברתיות נמצא במקום אחר. עד כמה שהאצבע רועדת לעשות לייק או follow לארגון אנטי ישראלי, דווקא שם אני מוצא את עצמי מלייקק. ארגון האנטישמים של אמריקה? לייק. המועצה המוסלמית להחדרת תכנים אנטי ישראליים? לייק. היטלר, סיים את העבודה! לייק. מדפדף בדפים של כל מיני טורקים עם תמונת פרופיל של דר שטירמר, כותב ומוחק תגובות. כותב ומוחק. כותב ומוחק.

ממשיך לתכנן את קרב הפייסבוק שלי, מקלדת במקלדת מול כל השנאה הזו, בטוח שאשכנע את הבלתי ניתן לשכנוע, ואם לא אשכנע, לפחות אראה להם, כי עם ישראל חי. ואז מסתכל במראה ורואה צל. את הצל.

והאמת היא שבכל מקום בפיד שלי ההסברה הישראלית, המושמצת, מופיעה עם מסרים ראויים. עובדים שם. מגיעים לסוף האינטרנט כדי להעביר מסרים. קטעי וידאו נכונים. לא משכנעים אף אחד מלבד אותנו, בצדקת הדרך. אבל גם זה חשוב.

6. המלחמה הזו הוציאה מכל החורים הרבה עכברים רעשניים, חלקם גזעניים, חלקם אכולי שנאה עצמית המאמינים שישראל אף פעם לא בצד הצודק. אבל יצא גם הרוב הדומם. שלא רוצים לחטוף טילים ולא רוצים להרוס בתים ולהרוג אזרחים, אבל חוטפים בשקט והורסים בצער. כותבים ומוחקים. כותבים ומוחקים.

בדוחות סקאוט יש אימרה על שחקנים שיכולים להשתמש רק ביד החזקה שלהם, נגיד שמאל, שאומרת ש"אם תסגור לו את השמאל הוא יילך עוד שמאלה". זו התחושה שלי כלפיי אלה שפעם כונו בגאווה "שמאל" והיום אם ילכו עוד שמאלה הם ישארו left behind, במימוש עד תום של קלישאת דו"ח הסקאוט. כנ"ל חלקים מדו"ח הסקאוט על הימניים, שאם תסגור להם את הימין הם ייפלו ממצדה.

אבל האמצע, אם תסגור לו את האמצע, לאן יילך?

7. האמצע יילך, ייברח, לראות ציצים וישבנים נטולי פנים. בדף הפייסבוק הויראלי הזה. (שהוסר בינתיים).

שם בנות חצי מעורטלות מוסרות ד"ש חושפני לחיילי צה"ל, ללא תשובה חמאסניקית ראויה.

ואם מחפשים תמונת ניצחון אמיתית איך זה יכול להיות שעוד לא פורסם שם ד"ש מהתחת של אברם?

8.
"שמרי עלי ואהבי אותי,
שמרי על גופתי,
איש לא נתן שתזדהם בחול,
וכשנפלתי מעפר אמי הקימה
ורחצה אותי, אבל היא מתה,
ועכשיו קשה לי, את רואה,
אני גוסס יתום, רפה
מלהושיט לך את ידי,
רועד סביבך כמו האוויר הריק:
שמרי עלי ואהבי אותי"

חנוך לוין, "החייל הרזה".

463 Comments

oded 27 ביולי 2014

תודה שלא מחקת בסוף

בני תבורי 27 ביולי 2014

אין אמצע, הוא גם חסר משמעות. צריך יהיה דיון ואפילו נוקב בין שתי עמדות קוטביות, אבל הדיון צריך להתנהל במסגרת כללי משחק נוקשים עם שיפוט מחמיר שנעזר בכל אמצעי.

אסף THE KOP 27 ביולי 2014

אנחנו פ.צ. ישראל.
הם S.S חמאס.

אריק האחר 27 ביולי 2014

דורון
יוצא מן הכלל.
ממש כל מילה .
המשפטים שתפסו הכי לגבי הם בנוגע
לאוהדי חיפה בצד החיובי ואוהדי בית״ר בשלילי.
ושוב תודה על פוסט משובח

ארז (דא יונג) 27 ביולי 2014

דורון, יש לך טעות לגבי "לסגור את השמאל" או "לסגור את הימין" .

למקרה שלא שמת לב, המפה הפוליטית בארץ הולכת ונסגרת רק לצד אחד בעשור ומשהו האחרונים. מה שהיה ימין בתחילת המילניום נחשב היום מרכז-שמאל (ליכוד, קדימה על גלגוליה השונים), מה שהיה שמאל (מרצ) יוגדר היום ע"י רבים כ"שמאל קיצוני" ומהצד השני ליברמן עם מצע, תוכן וסגנון פשיסטיים עומד במקום בו עמד הליכוד לפני כעשור במפה הפוליטית, ודברים מחרידים כמו מיכאל בן-ארי, ארגון להב"ה ודומיהם נחשבים כבר למשתתפים לגיטימיים בשיח הפוליטי (השווה למיקומה של כך/כהנא חי במפה הפוליטית לפני כעשור).

משה 27 ביולי 2014

אני לא מסכים. בסופו של דבר אם אתה שופט עמדות ולא תדמיות, שמיר לא היה מוציא מפיו חלק גדול מהאימרות של ביבי או אפילו ליברמן. זה נכון שיש הרבה מתלהמים והח"כים הקיקיונים בליכוד (רגב, דנון, חוטובלי, לוין ) מנסים למצב את עצמם ע"י הצהרות קיצוניות אבל המדיניות ונקודת המוצא היום שמאלית הרבה יותר.

אסף THE KOP 27 ביולי 2014

בחנין זועבי תנוחם.

the bird 27 ביולי 2014

או בזחלקה, דב חנין ,ובארכה גם

יריב 27 ביולי 2014

גם חנין זועבי היא ימין. לא יהודי, אבל בהחלט ימין.

איציק 27 ביולי 2014

אבל היא טוענת שהיא שמאל שוחר שלום. מה היא לא יודעת מה היא אומרת?

יריב 27 ביולי 2014

אתה מכיר פוליטקיאי שאומר שהוא נגד שלום? זה בערך כמו להיות בעד עוני. אני לא זוכר ששמעתי אותה אומרת שבל"ד היא תנועת שמאל, אבל אם כן אז או שהיא לא יודעת או (יתר סביר בעיני), שהיא משקרת. האפשרות שפוליטיקאית שיקרה היא לא משהו שצריך לשלול על הסף.

איציק 27 ביולי 2014

יריב, זו היתה תגובה צינית.
לא שמעתי אותה אומרת שהיא שמאל, אבל כן שהיא שוחרת שלום. גם מבחינה פוליטית היא יותר מתחברת למר"ץ אך מקצינה זאת עד כדי כך שאתה מגיע למסכנה שהיא ימין, כמובן לא ישראלי כי אם הימין הפלסטיני.

כסיפוביץ 27 ביולי 2014

מעולה. משובח. אמיתי.

אהד 27 ביולי 2014

כתוב לעילא ועילא

רועי 27 ביולי 2014

יפה כתבת

אלון רייכמן 27 ביולי 2014

מעולה, דורון.
העניין הזה עם הרצון לתת את התרומה הקטנה שלך למאמץ ההסברה ואז להבין שזו באמת טיפה בים, כל כך נכון.
ויפה שאתה עדיין מצפה למשהו חיובי מהערסים המכובסים של לה פמיליה.

כסיפוביץ 27 ביולי 2014

אלון אתה נורמלי?
עוד שניה הצל עליך..

איתמר 27 ביולי 2014

אף לא משפט אחד של הבעת צער וחמלה על מותם של יותר ממאתיים ילדים פלסטינים בתקיפות של הצבא המוסרי ביותר בעולם.
אף לא משפט אחד שמתייחס להרג הבלתי נתפס של מאות בני אדם חפים מפשע, כולל הכחדתן של משפחות שלמות (האחרונה שבהן בשבת בבוקר, כמה דקות לפני שנכנסה לתוקפה הפסקת האש. שמונה עשר בני משפחה, מתוכם אחד עשר ילדים מתים).
אף לא משפט אחד שמשקף התבוננות כנה וישרה במראות הזוועה, החורבן וההרס ברצועת עזה.
מה ציוני בעיוורון הזה ?
המאה העשרים הוכיחה לנו פעמים רבות שאפשר להיות צודק ורוצח, שאפשר למצוא הצדקות מוסריות לפעולות צבאיות מקוללות שייזכרו לדיראון עולם.
אלה ימים מרים לישראל ולא רק בגלל המספר הגבוה של קצינים וחיילים שנהרגו.
ההתכנסות פנימה, ההשתבללות המתקרבנת, הצדקנות, ההתבהמות שיצאה מגבולות פייסבוק אל הרחובות, השנאה היוקדת לכל מי שמשמיע דעה אחרת ומסרב לשעוט עם העדר – כל אלה מרמזים על הצפוי לנו בעתיד.

שמעון כסאח 27 ביולי 2014

מי ששותק במשך שנים של ירי רקטות חסר אבחנה על יהודים בוכה בסוף על מות ילדים פלסטינים.

שתקת כל השנים הללו, שב בשקט גם עכשיו.

היסטוריון של ספורט 27 ביולי 2014

+10000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

איתמר 27 ביולי 2014

אתם מציגים לראווה את הגישה המתקרבנת שמניחה שצד אחד ירה לאורך שנים רקטות על יהודים והצד השני עמד באפס מעשה, ספג ולא הגיב.
קשת בענן, מבצע ימי תשובה, גשמי קיץ, חורף חם, עופרת יצוקה, עמוד ענן – אלה שמות המבצעים שביצע צה״ל ברצועה מאמצע העשור הקודם ועד למבצע הנוכחי.
האם אלפי ההרוגים הפלסטינים במבצעים הללו הועילו לשיפור מצבם הביטחוני של תושבי הדרום ?
לא הושגה הכרעה במבצעי העבר וגם עתה לא יהיה מנצח במערכה הזו.
שני הצדדים מובסים.
שני הצדדים מביסים את עצמם תוך שהם מוצאים הצדקות לפשעי המלחמה שהם מבצעים.

the bird 27 ביולי 2014

אתה חי בהזיה
אנחנו פשוט עדינים מדי,ומנסים לתת לצד השני כל פעם חבל לרדת ממנו.
כשיעשו כמו חומת מגן בעזה (ואני מקווה שיעשו עכשיו)
לא יהיו יותר טילים בטווח נראה לעין מעזה.
ורק סתם ככה בתור פיקנטריה
אם באמת היינו "מובסים" כהגדרתך הנפשעת
לא היית פה כדיי לכתוב את השטויות שלך
אלא תלוי או בים כמו כל עם ישראל….
כי להבדיל מהצד השני כשאנחנו מנצחים (וכך קורה תמיד בשדה הקרב)
כשמסתיימת המלחמה שני הצדדים חיים
אוי ואבוי לנו אם הם היו מנצחים פעם 1
החל מ48 ועד היום !!!!!!
אז אולי תחפש אם איזו מנהרה מתחת לבית שלך במקום לכתוב
שטויות שכאלו !

איתמר 27 ביולי 2014

מדובר תבוסות מוסריות ולא בהכרח צבאיות.
התבוסות המוסריות מכרסמות לאורך זמן ביכולת להפעיל את מלוא העוצמה הצבאית.

איציק 27 ביולי 2014

האם אין זו תבוסתנות מוסרית לא להגן על האזרחים שלנו על חשבון חייהם של האזרחים של הצד התוקף??? האם זו איזו מוסריות אילעית שאני לא מבין?

איתמר 27 ביולי 2014

הכל עניין של מידתיות.
מותר לך להרוג את מי שמנסה להרוג אותך.
צריך לברור את אמצעי הירי.
אם יורים עליך מבית חולים אסור לך להפיל פצצה של חצי טון/טון על בית החולים.
אפשר לפגוע ביורים באמצעים אחרים שימנעו הרג המוני של חפים מפשע.

איציק 27 ביולי 2014

בו ספר לי איך?

אהד 27 ביולי 2014

איפה היית כשהאמריקאים הפציצו את נגסקי? האם אתה יכול להגיד בוודאות שהפעולה הזו, שהובילה למותם של עשרות אלפי אזרחים, לא מוסרית בעליל – בידיעה שאותה פעולה הובילה להצלתם של אלפי חיילים אמריקאיים?

גיסנו 27 ביולי 2014

מפנה אותך למשפט שאמר מייקל בלומברג: "אם עומד בדלת הבית שלך רוצח חמוש, תרצה שישלחו שוטר אחד בשביל המידתיות או שיביאו את כל הימ"מ?"

קראתי את הטור המגוחך של אורי משגב על זה שכיפת ברזל מרשה לנו "ללכת עם ולהרגיש בלי" וככה לא להרגיש צער וחשבון נפש. אז אני אגיד לך דבר כזה – כיפת ברזל מעבר להגנתה על תושבי ישראל מגינה גם למרבה האירוניה על עזה.

כי אם היה חו"ח נופל טיל בלב ת"א או ראשל"צ, על איכילוב או תל השומר (שמהם מעולם לא נורתה יריה אחת לשום מקום בניגוד למשל לוופא ושיפא), ורוצח כמה עשרות אנשים, לא היה נעשה שום מבצע כירורגי ושום נעליים. הייתה שם הפגזה שהייתה גורמת למה שקורה עכשיו להיראות כמו קייטנה במתנ"ס.

אתה רוצה לדבר על מידתיות? דמיין רגע את אשדוד, אשקלון ואשדוד, ערים של מאות אלפי תושבים כל אחת, וזה מבלי לדבר על שדרות ויישובי עוטף עזה וכל הפצמ"רים והמנהרות שמקיפים אותם מכל עבר וללא התראה – כל אלה בלי כיפת ברזל. בלי נוכחות צבאית מטורפת. את כמות הילדים, הנשים והחפים מפשע שהיו נהרגים. ואז דבר איתי על מידתיות.

כמו כתבת CNN שהותקפה מיקרופונית ובצדק ע"י שגריר ישראל בארה"ב. "לא יכולתם לשלוח מישהו לבדוק שאין אף אחד בבית הספר?" ברור, נלך שניה לדפוק בדלת בכפכפים ונבקש גם כוס סוכר ו 3 ביצים על הדרך.

נמאס לי מהלקאה עצמית ונמאס לי שלכאורה רק אנחנו צריכים לחפש איפה טעינו (וטעינו בעבר ללא ספק) וכמה אנחנו נוראים. צריך שניים לטנגו.

the bird 27 ביולי 2014

התבוסתנות המוסרית היא אך ורק שלך ידידי היקר,
ברגע שאתה דואג לסבל האחר יותר מסבל עמך,
ואינך רואה את המציאות לא חלומות באספמייה
ככה נראה ונשמע מי שאיבד את מוסריותו.
מי שדואג לאזרחי האוייב יותר מאזרחי עמו שמופגזים יום ביומו
ורק בזכות דאגתינו לאזרחינו לא נפגעים פה אלפים בעקבות הטילים
או המנהרות הארורות….
יש לו זמן ללהג על מוסריות מדומה

עירן 27 ביולי 2014

איפה ראית שהוא דואג לאזרחים שם י-ו-ת-ר מאלו שלנו ??? זו, נדנה לי, לעניות דעתי, חלק מהבעיה. לא בהכרח מי שמצביע על בעייתיות שיש בהרג כל-כך הרבה אזרחים דואג להם י-ו-ת-ר מהאזרחים שלנו. צריך קודם כל לדאוג לבטחון האזרחים כאן וזה מקובל על כולם. אבל נדמה לי שאיתמר מנסה להצביע על בעייה של מידתיות.

איציק 27 ביולי 2014

איתמר, ישראל פשוט מייסמת את המושג של מגבלות הכח. נראה לך שאם לא הינו מיישמים את זה, לא היה סיבוב נוסף??? מה שקורה זה בגלל שישראל מבחירה ומודעות של להקטין את כמות הרוגים בלתי מעורבים פוגעת בעצמה. אם לא, אז מעשי ארה"ב בעירק היו תמונות ורודות לעומת מה שיכול להיות. החמאס לא מפנים זאת ולכן יש סיבוב נוסף. האם לא ברור לך מה היה קורה אם המצב היה הפוך? להם מטוסים וטילים, טנקים ותותחים, ולנו את האמצעים שלהם? לא הינו קיימים כבר אחרי יומים. אז לפני שאתה כותב… טיפ-טיפה ביקורת עצמית לא תזיק.
אני גאה שאנחנו מגבילים את כוחינו, אני גאה שאנחנו לא ארה"ב בעירק, ובטח גאה שאנחנו לא כמו חמאס. אך לה אחר-כך אני צריך לשמוע אחד כמוך שלא נותן בקרה למחשבותיו ושופך שטויות.
כן, הכתיבה שלי לא פוליטיקלי קורקט, אבל זה לא בגלל הביקורת, כי אם ביגלל ביקורת משוללת כל יסוד מצדך.

כסיפוביץ 27 ביולי 2014

אבל שישתוק בכסאח!

בני תבורי 27 ביולי 2014

מר כסאח,
ברכות על התגובה המטופשת בתולדות דה באזר.

the bird 27 ביולי 2014

אני מברך אותך בני
שלך היא התגובה הזו !
בושה !

שמעון כסאח 27 ביולי 2014

לכבוד הוא לי.

אסף The kop 27 ביולי 2014

בני, למה התגובה שלו מטופשת ?
מה כל-כך מעצבן בכך שהוא הצביע על הצביעות המוסרנית של אלה המבינים את כאב האוייב וסותמים את הפה על החיים תחת אש של תושבי עוטף עזה ?
להזכירכם, לא צה"ל קבע את התעריף של חיי אדם פלסטינאי. הם קבעו שאחד שלנו שוהה אלף שלהם (עסקת שליט).
שהם יפחדו מצה"ל יותר מהחמאס יבוא שלום. עד אז הם גוזרים מוות על עמם.
צה"ל לא תריך להיות הצבא הכי צוסרי בעולם. נשאיר את הפרבילגיה הזאת לצבא הנורבגי. צה"ל צריך להגן על ישראל, תוך שמחירה על החוק הבינלאומי. הוא עושה זאת מצוין.

אשר 27 ביולי 2014

שמעון ואסף-
למה צריך להיות רף שעליו מצביעים כשמרגישים אמפתיה לכאבו של אחר?
למה זו צביעות? אני מניח שאיתמר לא בוחר איזה כאב לחוש.
אנחנו גם לא יודעים אם הוא ישב בשקט ואני מניח שהוא כואב את כאב הצד השני של הגדר באותה מידה.
נעשה מה שנעשה, אם לא נחוש כאב על שפיכת דמים וביטויי אלימות כלשהם נראה לי שיהיה לנו קשה בעתיד.

איתמר 27 ביולי 2014

האם אי אפשר לכאוב ולהתאבל על מתינו ולכאוב ולהתאבל על מתיהם (הילדים, הנשים, הזקנים) ?

גיל שלי 27 ביולי 2014

איתמר, אפשר אבל לא יעיל. בזמן מלחמה אפשר להבין שהרוב מתייחסים אך ורק לקבוצה שלו, ופחות מתעניינים באבידות של הצד השני. הבעיה שלנו (השמאל) היא שאנחנו אלה שגורמים נזק לעצמנו כשאנחנו מעלים את הקרבנות של הצד השני על נס. ברור שזה צריך להציק לנו, ברור גם שאם אנחנו רוצים שיקשיבו לנו צריך לדבר על הנזק שנגרם לנו כתוצאה ממותם של ילדים בצד השני, ולא על עצם מותם

גיל 27 ביולי 2014

לי דווקא נדמה שדווקא בזמן מלחמה חשוב להעלות את זה כי הדה הומניזציה של הצד השני בשיאה. ברגע שנראה את הפלשתינים גם כבני אדם יתחיל השינוי.

גיל שלי 27 ביולי 2014

זה נכון אבל העיתוי המוצלח יותר יהיה אחרי המלחמה

גיל 27 ביולי 2014

זה מה שתמיד אומרים ואז אחרי המלחמה אומרים שזה כבר לא רלוונטי ולאף אחד לא איכפת. היום לדברים יש הרבה יותר הד.

אסף THE KOP 27 ביולי 2014

הבעיה היא לא עם האמפטיה.
הבעיה היא בהתכחשות למצב שהובילנו עד הלום בתוספת בוז לאמונה שכל דיווח פלסטינאי על מאות הרוגים "חפים מפשע" הינו נכון ואמיתי באופן אבסולוטי.

בעזה אכן מתו מאות אנשים. רובם המכריע אנשי חמאס.

גיל 27 ביולי 2014

באמת? אפשר לשאול על מה אתה מבסס את זה? כי הדיווחים על בין 70-80% פלשתינים שלא קשורים לחמאס שמתו באים ממקורות רבים ולא רק פלשתינים.

זיו 27 ביולי 2014

http://rotter.net/forum/scoops1/122261.shtml

תקרא ותשכיל.
אם צה"ל היה מחליט משיקולי אהדה להפסיק לעשות שימוש בכיפת ברזל ולחייב את כל תושבי עוטף עזה להישאר כל הזמן מחוץ למרחבים מוגנים היית יוצר מרוצה ?
אז גם לנו היו 70% לא קשורים.
אתה ודומיך באמת לא מבין את ההבדל בין לירות במכוון לעבר העורף לבין לנסות להימנע מכך ולמרבה הצער לא להצליח ?
ועוד שאלה – איפה תנועת ההתנגדות של האזרחים בעזה נגד שלטון החמאס ?

גיל 27 ביולי 2014

נו, חזרנו לכל המנטרות הקבועות של הימין. מה זה משנה מה עושה החמאס, משנה מה עושה ישראל. אם להרוג משפחה של 25 איש בשביל מחבל אחד זה מחיר שווה לדעתך אז אפשר להפציץ את כל עזה.

אסף THE KOP 27 ביולי 2014

מי המקורות שלך גיל ?
קדימה – תן קישורים.

גיל 27 ביולי 2014

נתתי כבר כמה בעבר. אתה יכול להכנס לגגל בעצמך. אפילו ישראל לא מכחישה את המספרים הללו עד כמה שידוע לי.

אסף THE KOP 27 ביולי 2014

אוותר על התענוג.
אתה תכתוב שישראל הרגה 80% תמימים ואני אטען שהרוב המכריע של ההרוגים הם אנשי חמאס.

מי שבא לו שיגגל.

גיל 27 ביולי 2014

כמובן שאתה מוותר, מה יותר נוח מלהתכחש למציאות?

אסף THE KOP 27 ביולי 2014

גיל,
אני לא העבד שלך.
אתה רוצה להביא קישור, תביא.
אתה לא רוצה, אל תביא.
מי בכלל מינה אותך לתפקיד הממונה על המציאות ?

אני חוזר ואומר. אתה תרשום שישראל הרגה 80% חפים מפשע ואני יטען בדיוק את ההפך.

אסף THE KOP 27 ביולי 2014

אטען.

גיל 27 ביולי 2014

אתה לא העבד שלי? אתה זה שטענת טענה שמנוגדת לכל מה שמדווחים. חובת ההוכחה עליך.

אסף THE KOP 27 ביולי 2014

ובכן, את זה לעולם לא נדע כי אתה מתעצל להביא קישור.

גיל 27 ביולי 2014

כל אחד יודע על זה, זה מה שכולם מדווחים. על המספרים ההזויים שלך אף אחד לא מדווח.

אסף THE KOP 27 ביולי 2014

מה זאת המגלומניה הזאת ? מי זה כל אחד ?

איציק 27 ביולי 2014

בצלם, מדינות ערב, וגיל כמובן. זה לא כולם? היש עוד מישהו ששוה להתיחס אליו?

גיל 27 ביולי 2014

כרגיל איציק אתה ממשיך עם הדמגוגיה ורק מוכיח שכל הדיבורים שלך הם עורבא פרח.

אריק 27 ביולי 2014

השיחה הכי מצחיקה בתולדות דה באזר.

אסף THE KOP 27 ביולי 2014

נו… זה ברור אריק, אנחנו הרי מדסקסים עם מומחה ל"אבולוציה של חוש ההומור והצחוק"…

(-:

איציק 27 ביולי 2014

עניתי לדה קופ. מה הבעייה?
אתה עניתה לי, הבנתי, הפנמתי.
יש אפילו תגובה שלך בהמשך שהצדקתי אותך, אז אני ממש עינייני. סליחה שלא שאלתי מראש האם מותר לי לא להסכים עם דעתך, ולהדגיש את אי-נכונות דבריך.

בני תבורי 27 ביולי 2014

אסי,
אתה צודק. לא מטופשת, גסת רוח ומתלהמת. אין לו מושג מי הוא איתמר ובכל זאת הוא מטיח בפניו את האמת שמתאימה לו כמובן. חמור מזה, הוא גם משתיק אותו כמו הביריונים בכיכרות. ואת זה אף אחד בדה באזר לא יעשה לאף אחד, אפילו לא לך.

the bird 27 ביולי 2014

חחחח הוא משתיק אותו חחחחחחח
אוי אוי
שאל אותו שאלה פשוטה איפה הוא היה כל השנים שאזרחינו סופגים
את הטילים …
איהפ הוא כשכל הדרום ילדים גדלים עם סיוטים
איפה הוא היה כדיי לכתוב משהו קטן למענם????
אז אם ידיו כשלו לכתוב אז אז שיכשלו גם עכשיו,
לגיטימי מאין כמוהו !

איתמר 27 ביולי 2014

מדוע אתה לא שואל איפה הייתי בשנים שבהן התפוצצו אוטובוסים בתל אביב ?

בני תבורי 27 ביולי 2014

נו באמת איתמר, שיניח לעצמו להתבלבל מעובדות?

רן הנרגן 27 ביולי 2014

+1 (לבני)

אסף THE KOP 27 ביולי 2014

באוטו הפרטי ?

כסיפוביץ 27 ביולי 2014

איתמר
ממליץ לך לא להיכנס לשם. זו לא ציפור דרור

אביאל 27 ביולי 2014

בני – אם היית סופר את מספר המשתמשים בדה באזר שהשתיקו את אסף בשנים האחרונות ופועל נגדם, כנראה שהיו נשארים כאן מעט מדי אנשים.

אסף THE KOP 27 ביולי 2014

בני תמיד נתן לי גב.

אהד 27 ביולי 2014

-1000 לבני.

אריק האחר 27 ביולי 2014

בני תתביש לך בעצמך ( גן ילדים אבל הכרחי )
למה ששמעון יתבייש ?
בגלל שהוא חושב כמו מרבית אזרחי ישראל ?
בגלל שהוא לא הפגין אתמול עם הנבלות כשעם
ישראל קובר את חללי צהל שמוסרים את נפשם
בשביל אנשים שמקללים אותם ומתבישים בצבא הכי
מוסרי שהעה אי פעם בעולםת
תתביש אתה וחבריך השפלים.

אלכס 27 ביולי 2014

תגובה נהדרת שמעון, פלוס מספר בלתי ספיר (:

דורון קרמר 27 ביולי 2014

איתמר, עם צער וחמלה היינו מפסידים ב1948 ואז לא היית יכול, 66 שנים אחר כך, לבקש צער וחמלה עבור מי שיורים, חופרים ומתקיפים אוכלוסייה אזרחית במשך שנים (יש שיאמרו 66 שנים) וגורמים במעשיהם למותם של חפים מפשע מבני עמם. זה אולי לא "מוסרי" במילון שלך, אבל בזכות זה אנחנו כאן, אם תאהב את זה או לא.

חורבות שג'עיה הן תוצאה של מעשים, לא מזימה ציונית למרות שנורא מפתה לצייר את זה כך. מאסנו בבריחה מאחריות של שכנינו. התבוננות כנה וישרה? טול קורה.

אתה מוזמן לשעוט מחוץ לעדר, רק תוודא שהאור בקצה המנהרה היא לא הרכבת שבאה לדורסך (או קנה הרובה).

כסיפוביץ 27 ביולי 2014

כל מילה דורון

the bird 27 ביולי 2014

יפה דורון מילים כדורבנות

איתמר 27 ביולי 2014

ב – 1948 היינו עם שנלחם על חייו ועל קיומו.
טוב שניצחנו במלחמה ההיא.
כדאי שנכיר בעוולות ובפשעים שביצענו באותה מלחמה.
הכרה כזו לא תפגום בצדקת המלחמה.
ישראל של 2014 איננה ישראל של 1948.
המלחמה הנוכחית איננה מלחמה קיומית.
חוסר היכולת להבחין בין האויב ובין בני אדם חפים מפשע הוא בלתי נסבל.
מה שקרה בשג׳עיה הוא שימוש בדוקטרינת א-דאחיה.
אלה דברים שאמר גדי אייזנקוט בעבר על שיטת הפעולה הזו : ״למה אתם קוראים לזה דוקטרינת פוטין. אני קורא לזה דוקטרינת א-דאחיה. מה שהיה ברובע א-דאחיה בביירות ב־2006 יקרה בכל כפר שממנו יירו לעבר ישראל. נפעיל עליו כוח לא פרופורציונלי ונגרום שם נזק והרס אדירים. מבחינתנו לא מדובר בכפרים אזרחיים אלא בבסיסים צבאיים."
שלמים עם הדברים הללו ? מקבלים אותם ? מסכימים עימם ?
מישהו העלה בטוויטר שלוש תמונות שבהן רואים את החורבן בחומס, בחאלב ובעזה.
ההרס הנורא לא מאפשר להבדיל בין המקומות.
זוכר את הימים שבהם הבטת בתדהמה במראות מסוריה ?
יתכן שאתה אומר לעצמך – אנחנו צריכים להתנהג על פי כללי המשחק של השכונה המופרעת שבה אנו חיים.
לא בטוח כלל שזו היתה כוונתם של מי שחלמו וכוננו את המדינה הזו.

תומר חרוב 27 ביולי 2014

לא צריך לעצור בדאחייה, זו דוקטרינה של דיין משנות החמישים. ההגיון מאחורי פעולות התגמול היה שבמקום שהצבא יעצור הסתננויות לפגיעה ברכוש ואזרחים אז הצד השני ישלם את המחיר על הפגיעה הזו, ככה צהל עבד ועובד תמיד.

איתמר 27 ביולי 2014

במסגרת פעולות התגמול בוצעו גם פשעים נוראים
אני ממליץ לך לקרוא את הדברים שכתב ישעיהו ליבוביץ׳ – לאחר קיביה
http://tpeople.co.il/leibowitz/leibarticles.asp?id=17

תומר חרוב 27 ביולי 2014

אני איתך איתמר. פעולות התגמול הן נקמה לכל דבר, רק רציתי לציין שזה לא התחיל בדאחייה וכשקוראים פה לנקמה זו לא התקוממות עממית אלא חלק ממדיניות.

the bird 27 ביולי 2014

כל הבעיה שלך מתחילה בזה
שאנחנו צריכים להכיר "בפשעינו"
ואתה לא מכיר ולו בקצת מפשעי הצד השני,
המקל בגלגלים שאתה מנסה לשים במלחמה שלנו באוייבים,
בולט ומתריס כנגד אתה לא הומני כלפיי אזרחינו ,
אלא כלפיי הצד השני בלבד.
כשתתחיל לדאוג באמת לאזריחנו הדו שיח יתחיל להיות קיים
כרגע העניין הבלבדי שלך "בסבל" הצד השני
לא עושה אותך צודק או חכם או נאור,
אלא אך ורק כסיל שמזלו שגדל במדינה שניצחה תמיד את אוייביה

איתמר 27 ביולי 2014

אינני יכול להשפיע על מצפונו ומעשיו של האויב
אני יכול להיות שותף בבקשה לתיקון מוסרי של החברה שבה אני חי

אהד 27 ביולי 2014

לשפוט את לוחמי 48 מהמאה ה-21 זה טיפשי. באותה תקופה הנסיבות היו שונות והקריטריונים לזה היו שונים (דרדזן למשל). מה שאתה (ואולי גם אני) מכנה פשעי מלחמה, נתפס אז כפעולה הכרחית לייצובה של מדינת ישראל, זו שקיבלה לשטחה את ניצולי השואה.

אביאל 27 ביולי 2014

איתמר – כל מדינה בעולם תחת החסות של סעיף 51 לאמנת האו״ם היתה עושה מה שעשו בדאחייה או בשג'עיה, מותר להשמיד אויב עד חורמה, גם אם תשווה את מספר הנפגעים בשני המקרים לפעילות נאט״ו ביגווסלביה לשעבר ובפלישה של האמריקאים לאפגיניסטן או בעיראק תראה הבדלים גדולים בכמות הנפגעים ובגודל ההרס, שלא נדבר על השוואות שאנחנו לא רוצים לעשות כמו של רוסיה בצ׳צ׳ניה או בגיאורגיה.

איציק 27 ביולי 2014

כואב על אלו שנהרגו והם חפי מפשע, אבל הינה משהו:
הקומיקאית בת ה-81 נשאלה על ידי עיתונאי מה דעתה על המצב בארץ והיא לא חסכה את דעתה: "אם ניו-ג'רזי היו חופרים מנהרות ויורים טילים על ניו יורק, היינו מוחקים את ניו-ג'רזי". ויש לה גם מה להגיד על סלינה גומז.
ג'ואן ריברס, אולי הקומיקאית היהודיה עם הפה הגדול בעולם, בסך הכל רצתה לעלות על טיסה כשלפתע עיתונאי סלאש צלם פפראצי סקרן, של אתר הרכילות TMZ, החליט לברר איתה מה היא חושבת על המצב בארץ.
במקום תשובה מכובסת על שלום, אהבה ומזרח תיכון חדש, הכוכבת פצחה במניפסט משכנע ופטריוטי במיוחד; "אם ניו-ג'רזי היו חופרים מנהרות ויורים טילים על ניו-יורק, היינו מוחקים את ניו-ג'רזי", היא צווחה בנחישות, "אני לא רוצה לשמוע יותר 'נעשה שביתת נשק חלקית'! הפלסטינאים לא יכולים לירות טילים ולצפות מאנשים לא להגן על עצמם".
המראיין, שכבר הבין שהוא יושב על מכרה זהב, לא ויתר וברר עם ריברס איך היא מסבירה את נפגעים האזרחיים, "אז שלא ישימו חומרי נפץ ארורים בבית שלהם! אני מצטערת, אל תערמו כלי נשק בבתים פרטיים, בטח שאנחנו נעשה את זה".
"אז לאן האזרחים צריכים ללכת?", שאל הצלם והצליח לעורר חמתה של ריברס באופן סופי, "זה לא מעניין אותי!", היא נבחרה, "הם התחילו את זה! כולכם משוגעים! הם התחילו את זה! ישראל לא ירתה טילים עליהם, זה נמשך כבר חודשים ככה! אני יודעת כי הייתי שם!".
"הלוואי וכולם היו יודעים מה קורה שם", המשיכה ריברס, "בי.בי.סי צריכים להתבייש בעצמם, סי.אן.אן צריכים להתבייש בעצמם ותפסיקו כבר!".
כשסיימה את נאום ההסברה הטוב בעולם, ריברס הפנתה להגיב על העובדה שאפילו סלינה גומז בעד הפלסטינאים, "סלינה גומז? בוגרת הקולג' הזו?, קודם תבדוק אם היא יודעת בכלל לאיית את המילה 'פלסטינאי'".
זו לא התפרצות הזעם הראשונה של ריברס: לפני מספר שבועות התראיינה הכוכבת לרשת CNN, ונטשה את הראיון לאחר שהמראיינת שאלה אותה, לטענתה שאלות מרגיזות במיוחד. קצת אחרי, צלם פפראצי שאל אותה מתי יהיה לארצות הבית נשיא הומוסקסואל. הכוכבת השיבה שכבר יש אחד כזה; קוראים לו אובמה ומישל היא בכלל טראנס-סקסואלית.
http://pplus.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4550149,00.html

אפשר להסכים אם כל מה שאמרה ואפשר שלחלוק על חלקו, אך בגדול זה תאור די נכון של המצב.

אהד 27 ביולי 2014

אלה דברים שאמר גדי אייזנקוט בעבר על שיטת הפעולה הזו : ״למה אתם קוראים לזה דוקטרינת פוטין. אני קורא לזה דוקטרינת א-דאחיה. מה שהיה ברובע א-דאחיה בביירות ב־2006 יקרה בכל כפר שממנו יירו לעבר ישראל. נפעיל עליו כוח לא פרופורציונלי ונגרום שם נזק והרס אדירים. מבחינתנו לא מדובר בכפרים אזרחיים אלא בבסיסים צבאיים." שלמים עם הדברים הללו ? מקבלים אותם ? מסכימים עימם ?

כן!! (אחרי שנתנו לתושבים שהות להתפנות מאותם כפרים). אבל אל תשאל אותנו, תשאל את החוק הבינ"ל שמסביר את מה שאמור להיות מובן מאליו – מקום ממנו יורים עלייך הופך ליעד צבאי.

איתמר 27 ביולי 2014

מדובר על הרס וחורבן למטרת ענישה או כמו שקוראים לזה בשפה הצה״לית המכובסת ״צריבה תודעתית״.
מה בין זה ובין החוק הבינלאומי ?

איציק 27 ביולי 2014

זה פשוט לא נכון (אם נקודתית זה קורה אז זה לא בסדר). אתה פשוט כותב דברים שאין להם ביסוס רק כדי להצדיק את התאוריה שבנית לעצמך. זה לא אומר שזה לא קרה פעם, אך זה לא מה שקורה עכשיו. אם יש פגיעה לא מוטעת אז טעויות קורות בלחימה. קורה גם דו"צ למרות הכאב, אך אי אפשר לבנות על זה תאוריה של ענישה מכוונת.

אהד 27 ביולי 2014

אני אוסיף רק על התגובה של איציק, שלו הייתי יודע שמחיקת כל הבתים (להבדיל מאנשים) בעזה הייתה מובילה לשקט באזור למשך עשרים שנה, במהלכם אף ישראלי או פלסטיני חף מפשע לא היה נהרג, אזי הייתי קורא למהלך הזה מוסרי בהחלט.
אם הרתעה תוביל להנחת הנשק של חמאס (לתקופה מסוימת) או להתנגדות הפלסטינים כנגד התנועה, אזי בוודאי שהיא מוצלחת ומוסרית כי היא כנראה תמנע הרוגים נוספים.

אביאל 27 ביולי 2014

איתמר – לפי החוק הבינלאומי בפעילות נגד אויב לא מספיק להפסיק את האש אלא להביא להכרעתו, כחלק מהכרעתו נמצא סעיף שאומר שאפשר גם למנוע פעילות עתידית של אותו הכוח, לכן במקרה הצורך יש צורך לתת מכת מנע גדולה יותר – הדוגמא המבוססת ביותר היא הפלת שתי הפצצות הגרעיניות על הירושימה, במקרה הזה עמד מול ההרג המיידי בפצצות הערכה של מיליון חיילים אמריקאים וכמות כפולה של חיילים ואזרחים יפנים בפלישה קרקעית.

כסיפוביץ 27 ביולי 2014

איתמר
עוד דבר.
האוכלוסיה בעזה בחרה בחמאס להוביל אותה בדיוק כמו שאם תבדוק את אחוזי ההצבעה בגוש דן דרומה אז תראה שבסופו של דבר הציבור מטומטם ולכן הציבור משלם.

כל בכי על ילדים ואזרחים בצד שלהם נכון באותה המידה לפגיעה הילדים שלנו.
אזרחים אוכלים את החרא מהפוליטיקאים שהם בחרו.

אם אתה רוצה כמה עדויות מעזה וה"אזרחים התמימים" אתה יכול לפנות אלי ישירות…

טרי טרי מיד ראשונה..

איציק 27 ביולי 2014

כסיפוביץ'
כואב לי, אבל מסכים איתך. רק יש לי שאלה, מה קורה במצב כמו אצלנו, שמתוך 120 ח"כ-ים ל-110 לפחות לא היתי נותן להיכנס לבית המחוקקים אם היה ניתן, אבל רק הם רוצים להיכנס לבית הזה. ואם יש משהו טוב יותר הוא נופל למקומות האחרונים בבחירות הפנימיות.
רוצה לומר, שבעזה המצב, מטאפורית להבדיל אלף הבדלות, היה דומה, רק זבל רץ לשלטון. הם בחרו את הרקוב ביותר, אבל באמת שלא היה שם מבחר טוב. אני לא מצדיק, רק אומר שלא היתה להם בחירה טובה, הם בחרו את הבחירה הגרועה יותר. ובזה הם אשמים ובגדול!!!

איתמר 27 ביולי 2014

אני תוהה מדוע לאחר הנסיגה מרצועת עזה, כאשר לא היה מצור ולא היה סגר והמעברים היו פתוחים, הפלסטינים (עדיין תחת שלטון אבו מאזן) לא פתחו בסדרת פעולות אזרחיות שהיו משנות את חיי התושבים ברצועה : סילוק הריסות ההתנחלויות והקמת שכונות חדשות לטובת תושבי מחנות הפליטים, השקעה בחינוך, בריאות, רווחה, תשתיות, הקמת מפעלים שהיו מייצרים מקומות תעסוקה, טיפוח רצועת החוף היפה והקמת מתקני תיירות.
אין לי תשובה לשאלה מדוע הם לא עשו זאת ואנשי שמאל חייבים להתמודד ביושר עם הסוגיה הזו אבל מה בין התמיהות הללו ובין הטלת האחריות לעליית חמאס לשלטון על מאות אלפי ילדים אומללים שחיים ברצועת עזה ?

איציק 27 ביולי 2014

הילדים לא אשמים בכך, אבל הוריהם כן, והם הנושאים באחריות על ילדיהם. היו צריכים לחשוב קודם טרם בחירתם בחמאס. עכשיו הם ובניהם בני ערובה של מעשיהם. זה כואב, זה עצוב, אך כרגע גם בלתי נמנע.

כסיפוביץ 27 ביולי 2014

שפיות היא מונח משפטי המצביע על היותו של אדם בעל כשירות נפשית מספקת כדי לשאת באחריות פלילית למעשיו. כלומר, שיכולתו של אותו אדם להבדיל בין מציאות לבין דמיון ולהפעיל שיקול דעת סביר היא טובה מספיק בשביל לשאת באחריות פלילית.

אני מזמין את כל ה"אזרחים" השפויים בעזה לקרוא קצת.

כשאתה חופר בחדר של הילד שלך פיר שמוביל לחדר ילדים של נחל עוז אז דע לך שלא יצא טוב מהעניין.

כנ"ל אלו ששלחו את הילדים שלהם לתפוס טרמפים באמצע המערב הפרוע וכתוצאה מכך אין ילדים יותר.אישית הייתי תובע אותם על מיליונים כשם שהמדינה תובעת אותך אם היא מחלצת אותך ממדבר יהודה בגלל שלא הקשבת להוראות הבטיחות.

plain and simple

the bird 27 ביולי 2014

גם אתה מעוות את ההיסטוריה,
איך שנסוגנו מעזה וביצענו את הגירוש של גוש קטיף,
לא עבר שבוע וכבר נורה קסאמים שמאסמים לעברנו,
אז אתה רוצה לפתוח מעברים וכו'….
ממש אוויליות וגלותיות לשמה,
אולי גם היינו צריכים לתת להם מעבר חופשי לשדרות שירצחו בנו חופשי?

איציק 27 ביולי 2014

זה בקטנה, זה נגדנו. הם אפילו נגד עצמם. השארנו חממות מעולות. במקום לפתח את החקלאות שלהם לרוחתם, הם שרפו את החממות. מילא לדפוק אותנו, אבל את עצמם…

כסיפוביץ 27 ביולי 2014

איציק
ישראל היתה צריכה לתת לעזתים את כל מה שהם קיבלו [ויותר].
רק בגלל העובדה שהקמנו שם את אחד הגטאות הגדולים בעולם.
בדיוק כמו שהחברה שלנו קיבלה מהגרמנים המון כסף.

אך לפני 10 שנים האחריות שלנו על המקום נגמרה.
בגלל זה אין לי שום אמפטיה לעזתים "הלוחמים".

איציק 27 ביולי 2014

גם אם לקבל את דעתך, השאלה שלי, אם קיבלו, למה להרוס? למה לא לבנות על זה משהו חיבו בשבילם?

כסיפוביץ 27 ביולי 2014

איציק
בגלל זה כתבתי שהיום האוכלוסיה שם משלמת על הבחירות שלהם בעשר שנים האחרונות.

אנחנו משלמים על הבחירות שלנו ב- 30 שנה האחרונות לפחות.

אני גם אומר לך שאני נלחם בכל כוחי בהסברה על העובדה הזו שהם בחרו להרוס הכל שם ולא לבנות על מה שהם קיבלו. וגם משלמים על כך.

אין לנו ויכוח על מה צה"ל עושה שם היום.
וזאת הסיבה שאני משרת היום בלי שום רגשות מצפון במלחמה בחמאס.

the bird 27 ביולי 2014

גטו?
נכון עשינו להם רשימה שמית ושמנו להם מספר על הזרוע
ומדיי פעם הקנו איזה תא קטן של גזים כדי להשמיד כמה מהם..
ממש גטו לתיפארת.
גם שמנו עליהם טלאי ירוק בצבע החמאס כדי לזהות ולהבדיל אותם מאיתנו.

ממש גטו לתיפארת….באסה גם שלא השארנו את הגבולות פתוחים
כדיי לאפשר למטעני חבלה שלהם להתפוצץ אצלנו הנאצים המכוערים
שכמונו

אהד 27 ביולי 2014

גטו?
אנחנו הפכנו את עזה לגטו?? שכחת שהצענו לסאדאת לפני הסכם השלום איתה שיספח אותה למצרים?
אתה באמת לא מבין את ההכרח בפיקוח על עזה?
חוץ מזה שהמצור עליה מתבטא בחומרי מלט ובנייה ובחומרים אחרים שמשמשים כנגדנו. אין לעזתים בעיה של צעצועים, מזון או דלק.

כסיפוביץ 27 ביולי 2014

אהד.
לא כתבתי שהיו צריכים לפתוח גבולות..
לא כתבתי שהמצרים הם חתיכת מפגן הומני.

עזה לא נבנתה בעשר שנים.
אם אתה רוצה סיפורים משנות ה-80 וה-90 מה צה"ל עשה שם אז בבקשה.

שים לב שכתבתי שלפני עשר שנים למעשה הורדנו את האחריות שלנו מהאוכלוסיה שיושבת שם והמציאות היום היא באשמתם בלבד.

המדיניות שלנו בעזה לפני שיצאנו משם היא לא משהו שאפשר להתגאות בו לדעתי. מנסיון….

אביאל 27 ביולי 2014

איתמר – ועדיין כמעט כל תושב ברצועה היה חוזר לשלטון של פת״ח ברצועת עזה היום, בלי לחשוב פעמיים, אני גם לא בטוח שרמת החיים של תושבי הרצועה ירדו בין תוכנית ההתנתקות לבין הבחירה בחמאס.

אשר 30 ביולי 2014

"אני תוהה מדוע לאחר הנסיגה מרצועת עזה, כאשר לא היה מצור ולא היה סגר והמעברים היו פתוחים, הפלסטינים (עדיין תחת שלטון אבו מאזן) לא פתחו בסדרת פעולות אזרחיות שהיו משנות את חיי התושבים ברצועה"

אני תוהה למה אצלנו לא משפרים את מצב החינוך, למה אין אוניברסיטאות בחינם, למה יש אנשים רעבים!! בישראל!!!

אה נכון, זה כי גם אנחנו, כמו הם, משקיעים במלחמה ופגזים במקום בשלום ובאזרחים.

אנחנו אותו חרא! מכירים את 'צריך שניים לטנגו' (או מנגו), אז חמאס לא נלחם לבדו. ואני גם מאמין שכל צד דוחף את הצד השני להתנהג כפי שהוא מתנהג, וכמו שחמאס 'עזר' לנו לפגוע בחפים מפשע מבלי להרגיש אשמים כך אנחנו גרמנו לו לחפור מנהרות (הלו, הם בגטו שם!!) ולהיות מי שהוא…

גיא 27 ביולי 2014

שירתתי 3 שנים כלוחם בגבעתי, 20 שנה שירתתי בתפקיד חייל חי"ר במילואים, הגעתי להלחם כל פעם שקיבלתי צו 8. ונלחמתי.
לפני שנה קיבלתי מכתב המודה לי על על שנות שירותי כחייל במילואים ואשר מודיע לי שאני רישמית משוחרר ממילואים.
הרווחתי את הזכות לא "לשבת בשקט".
לי ברור שצה"ל עושה את המוטל עליו, החיילים נלחמים להגן על העורף ורבים מהם ומשפחותייהם משלמים מחיר כבד.
אבל, לא להיות מסוגל לראות את הסבל שהמלחמה גורמת גם לצד השני, לא להרגיש כאב על מוות של כל כך הרבה חפים מפשע – זו אטימות שנובעת משנאה ומצמיחה שינאה, שינאה שמחלחלת למרקם החברה הישראלית שהולכת ונהיית פחות ופחות דמוקרטית עם הזמן.
אני מקווה שהמלחמה תסתיים במהרה, שצה"ל ישיג את מטרותיו, ושכמה שפחות חיילים יפגעו.
אני מקווה שהפוליטיקאיים שנבחרו על ידנו יהיו מסוגלים לחשבון נפש, ויהיו פחות מונעי אג'נדות אישיות/מפלגתיות, ואת המלחמה הבאה יימנעו עוד לפני שתתחיל עם רק יעזו לנסות לשאוף לשלום.

איציק 27 ביולי 2014

אלו דברים לא קשורים. אפשר להזדהות עם הכאב, ועדיין להאמין בצידקת הדרך ובאין בררה ושצריך להמשיך ולעשות את מה שעושים.

גיא 27 ביולי 2014

ניסיתי להגיב לאדון "כאסח".
בדמוקרטיה אני לא מחוייב לקבל כל החלטה של של הרשות המבצעת כ"צידקת הדרך". מפחיד לחיות בחברה שבה הצתת נער בן 16 בעודו בחיים ושריפתו למוות מתקבלת בחלקים נרחבים של החברה כ"נקמה" ולא כרצח אכזרי ונתעב.
למען הסר ספק – אני לא טוען נגד פעולת צה"ל, ואיני מבקר את קבלת ההחלטות של מפקדי צה"ל. אני בהחלט חושב שנבחרי הציבור שלנו שוב ושוב מאכזבים (שחרור מחבלים במקום הקפאת הבנייה בשטחים – החלטה שחזקה את החאמס והחלישה את אבו מאזן), לא צריך יותר מלבתבונן בהתנהלות שר "החוץ" ליברמן בשביל להבין את ביקורתי על נבחרי הציבור.

איציק 27 ביולי 2014

זו בדיוק הנקודה, בדמוקרתיה אתה חייב להיות ביקורתי לנעשה, אך כאשר בודקים זאת, לפעמים קרה שהממשלה פועלת נכון. אני מבין שזה נדיר, אבל קורה. אולי הפעם זו אחת הפעמים הבודדות שזה קרה.

the bird 27 ביולי 2014

להגיד "חלקים נרחבים" זה ממש חטא לאמת,
אין מקום שלא דחו בבוז ושאט נפש את הרצח הנתעב הזה,
זה ניסיון נואל להגדיר חלקים בציבור כתומכי הרצח.
בכל מקום באשר הוא גינו את הרצח הנפשע הזה ,
איפה בדיוק אלו החלקים נרחבים האלו ?

matipool 27 ביולי 2014

גיא – מזדהה עם כל מילה שלך .
כמוך כמוני ( גם בקטע של גבעתי , 20 שנות מילואים כחייל חי"ר , צוי 8 , לחימה וכו' ) .

שמעון כסאח 27 ביולי 2014

איך קבעת שהפוליטיקאים לא שואפים לשלום? אולי לא כולם חושבים שהסכם שלום פירושו שלום, אולי יש כאלו שחושבים שלא כל תנאי שמציב הצד השני אפשר לקבל.

אתה יודע, יש כאלו שיגידו לך שה"שלום" של הסכם אוסלו הביא למצב הנוכחי.

גיא 27 ביולי 2014

שמעון, הדעה שלך, כמו שלי, זה מה שהיא – דעה. הבעייה שלי היא עם התגובה שלך לאיתמר: "שתקת כל השנים הללו, שב בשקט גם עכשיו"

שמעון כסאח 27 ביולי 2014

רוצה לאמר(למי שלא הבין עד עכשיו) אלו ששתקו או העלימו עין במשך כל שנות ירי הרקטות שלא יבואו בטענות כל פעם שמנסים לעצור את זה צבאית, הרי כל מי שעיניו בראשו יודע שתנאי השטח הם כאלו שבכל עימות צבאי בתוך עזה יפגעו בלתי-מעורבים וחפים מפשע, גם ככל שצה"ל ינסה להימנע מכך ולכן מי ששתק על ירי הרקטות איבד את הזכות המוסרית להתלונן על פגיעה באזרחים בעזה.

בזמנים "שקטים" רקטה פה רקטה שם, לא זכורה לי מחאה מצד שמאל נגד הירי, תמיד מתעוררים רק כאשר ישראל מגיבה בכוח.

אריק 27 ביולי 2014

כסאח. אלו לא היו דב חנין וזהבה גלאון שלא הגיבו לירי. אלה היו ממשלות ימין. זה לא השמאל שעשה התנתקות זאת היתה ממשלת ימין, זה לא השמאל שעשה את עסקת שליט, זאת היתה ממשלת ימיןץ למה אתה חושב שהשמאל הוא זה ששתק כשירו על ישובי הדרום?
כל הטעויות האלו היו של ממשלות ימין ואלו היו טעויות קשות.
אני מכיר הרבה אנשי שמאל שהתנגדו לכל הדברים שציינתי הכל מבולבל והכל הפוך.
אגב מי ששלח אנשים להתיישב ברצועה – זאת כן היתה ממשלת שמאל.
עולם הפוך.
נראה לי מוזר להתנגח בשמלאנים אם איפה הייתם כשירו על על שדרות. התשובה היא באופוזיציה!

איציק 27 ביולי 2014

ולא רק שם. פרץ כשר ביטחון מטעם הימין הקיצוני…
חלק מהזמן באפוזיציה, חלק מהזמן בקואליציה. קואליציה זה לא רק כשאתה ראש ממשלה, לפעמים אתה בתפקידים אחרים, אבל האחריות הקולקטיבית מחייבת גם אותך.

אריק 27 ביולי 2014

אם מישהו מעיז לציין שזה בסך הכל עצוב שמתו 300 ילדים הוא מייד שמאלן ששמח שיורים על שדרות. ואם מישהו חושב שאי אפשר לעשות הסכם עם החמאס, כי הוא אפעס, לא מכיר לא בישראל ולא בפלסתין, אז הוא גזען.
די!!!!
זה בלתי נסבל.
זאת היתה כוונתי. אפילו בפוליטיקה הכל בסןף הפוך, חוץ מזה שאף אחד לא אומר אמת.

איציק 27 ביולי 2014

אף אחד לא האשים אותך בזה. רוב המדינה, ימין ושמאל לא רוצים לראות הרוגים ומות. אבל יש הרוצים לראות קודם אמפטיה לאנשינו אנו. רוצים שהאמפטיה להרוגי הצד השני לא תבוא מייד עם הלקאה עצמית. אנחנו לא רוצים את המות בצד השני אבל לא הממלה, לא הצבא, ולא החיילים כבודדים הם הגורם לכך. הלואי ויכולנו לא לעשות זאת, אזי די כבר להפיל זאת על עצמינו, עלי, עליך, על הבנים, האבות והחברים. זה כל מה שאנו אומרים.

אריק 27 ביולי 2014

לא דיברתי על עצמי, דיברתי על התגובה הפבלובית של כסאח.

שמעון כסאח 27 ביולי 2014

לא הבנת לא את התגובה ולא את ההסבר לגיא, עזוב שיישאר כך, כל אחד יחווה את דעתו על התגובה שלי לפי רצונו.

ד"א לענייו מספר הנפגעים הבלתי מעורבים נסו את הקישור הבא:
http://www.palwatch.org.il/main.aspx?fi=157&doc_id=12077

bar_arnon 27 ביולי 2014

יש מספיק כאב גם לנו. אף אחד לא שמח ממה שקורה בעזה, אבל את הדמעות שלנו הזלנו על יותר מ-40 חללים שלנו. למיטב הבנתי, חלקם הסתכן מראש ויצא למשימות מורכבות יותר כדי למנוע פגיעה אפשרית באזרחים.

יריב 27 ביולי 2014

מה שאני לא מבין בטקסט הוא מה הוא "נצחון". אתה כותב שאתה מייחל לנצחון ישראלי, מהו הנצחון שאליו אתה מייחל? מהו המצב שנגיע אליו שייחשב נצחון? אין לוח ניקוד במשחק הזה, הגדרת הנצחון לא ברורה.

אני, באופן אישי, אופתע עם הממשלה תסכים לנקוט בצעדים שעשויים להביא משהו דומה לנצחון. אופתע אם לא נחזור בעוד שנה-שנתיים לאותה מלחמה.

דורון קרמר 27 ביולי 2014

מיטוט שלטון החמאס. כניעה (או חיסול) של כוחותיו ויכולותיו הצבאיים. באספקט הצבאי בלבד, האם יש דרך אמיתית אחרת לנצח מלחמות מלבד כניעה של יריביך?

איתמר 27 ביולי 2014

בשישה ימים ביוני 1967 הכנעת שלושה צבאות.
את הפירות המורעלים של ״הניצחון״ המפואר ההוא אנחנו אוכלים גם בימים אלה.
ונניח שמוטטת את שלטון חמאס וחיסלת את כל יכולותיו הצבאיים – מה אז ?
יש לך תוכנית ריאלית וישימה ליום שאחרי ?

דורון קרמר 27 ביולי 2014

פירות מורעלים? התבלבלת, התכוונת גבולות בטוחים שאיפשרו לך לעשות הסכם עם המצרים, לשמור על שקט ברמת הגולן שמנע בשנים האחרונות ממלחמת האזרחים הסורית לזלוג לכנרת, ומגבול מזרחי ארוך ושקט עם מלך שתלוי בך על מנת לשרוד. הדרך המקרטעת של הפלסטינים להקים מדינה צפויה לקרטועים נוספים.

ותמיד מגיע "מה אז". אבל שאלת "מה אז" על חורבות המנהרות, על הסרת איום הטילים, על חיסול צבאי של צבא החמאס, עדיפה מכוחות קומנדו של חמאס בחדרי אוכל של קיבוצים בערב ראש השנה. מה אז?

איתמר 27 ביולי 2014

מדוע ״הגבולות הבטוחים״ לא מנעו את מלחמת ההתשה, את מלחמת יום הכיפורים, את שתי האינתיפאדות ?
אפשר היה להגיע לשלום עם מצרים של סאדאת ובאותו מחיר טריטוריאלי עוד בטרם פרצה המלחמה ובטרם נהרגו אלפי החיילים.
רמת הגולן אכן היתה שקטה אבל רק משום שהמלחמות עברו לזירה הלבנונית.
הסכם השלום עם ירדן נחתם כזכור רק לאחר אוסלו.
השאלה ״מה אז״ היא לקח מובהק ממלחמת לבנון הראשונה, מלחמת שולל שהביאה לשמונה עשרה שנות כיבוש בלבנון ולהפיכת חיזבאללה מארגון שיעי שולי וזניח לגוף צבאי בעל עוצמות מדינתיות.
השאלה ״מה אז״ היא לקח מהפלישה הסובייטית לאפגניסטאן ומהפלישה האמריקנית לעיראק, שתי פלישות שיצרו זעזועים ותגובות שרשרת שישפיעו על האזור שבו אנו חיים עוד שנים רבות.
אני מציע לא לקנות את הסיפור על כוחות קומנדו של חמאס בחדרי אוכל של קיבוצים בראש השנה.
בזמן מלחמה טוב לפקפק בתעמולה שמפיצים שני הצדדים הלוחמים.
מחד, נשמעת טענה שכולם ידעו על המנהרות והסכנה שנשקפת מהן (ראש הממשלה, שר הביטחון, צה״ל, ועדת חוץ הביטחון) ומאידך, זה לא הפריע למערכת הביטחון להחליט על קיצוץ בתקנים של רכזי הביטחון השוטף בישובי עוטף עזה.

דורון קרמר 27 ביולי 2014

גבולות בטוחים לא מונעים מלחמות אלא מונעים השמדה.

הפוליטיקה של המזרח התיכון רצופה בטעויות של מנהיגים, פספוס הזדמנויות ובמוות מיותר. זה עדיין לא מונע מאיתנו לעשות את המהלך ההנוכחי והמוצדק בעזה.

ונגיד שלא קניתי את הסיפור על חדרי האוכל של הקיבוצים. אבל מה אם הוא נכון?

ועל פי אותו הגיון אני מציע לא לקנות את הסברה שחמאס יניח את טיליו ומנהרותיו אם נפתח לו נמל, שדה תעופה, מעבר רפיח וכו' – תעמולה של מלחמה אתה יודע..

the bird 27 ביולי 2014

דורון זה דו שיח עם חירש ועיוור לכל מה שקורה פה,
אנחנו אשמים אתה פשוט לא מבין טוב?
הערבים הם חסידי אומות העולם שנתקעו במקרה
עם אספסוף יהודי רצחני
שמחסל בשיטתיות את הגזע הערבי
בסכינים אות מתאבדים ושאר ירקות,
כל זה כדי לאבד את הפלסטינאים התמימים מעל פניי האדמה

איתמר 27 ביולי 2014

תהיתי מתי יגיעו הדיבורים על השמדה.
אני לא יודע מה יעשה חמאס אם נניח לו לרכוש נכסים משמעותיים כמו נמל ימי ושדה תעופה.
ועדיין אני מרשה לעצמי להניח שכאשר יהיו בידיו הנכסים הללו הוא יהיה זהיר יותר בפעולותיו כנגד ישראל מתוך חשש (מוצדק) שישראל תפגע בנכסים הללו אם תפרוץ הסלמה נוספת.

איציק 27 ביולי 2014

אז בו ניתן לא עוד נכסים…. הכל… נעזוב לאירופה ומדינות ערב… אז יהיו לא נכסים שהוא ממש יפחד לאבד. אתה רואה איך הוא מפחד לאבד את עזה שלפני 8 שנים היה בה מסחר, התל"ג עלה, היתה עבודה, היו חיים. החמאס נבהל לאבד זאת ויצא להלחם על האוצר שהיה בידו. חמאס מונע מדת באופן קיצוני… הוא לא מפחד לאבד שום דבר כולל את החיים שלו. הוא רגמאטי במידה, אך לא מפחד לאבד שום דבר.

איציק 27 ביולי 2014

לא ==> לו

איתמר 27 ביולי 2014

החיים ברצועת עזה היו אומללים גם לפני שמונה שנים

איציק 27 ביולי 2014

הם היו בעליה מתמדת, ובאו והרסו את העליה. והם לא היו אומללים, כנראה פספת את השוק, של עזה; את החוף של עזה; את הבנייה של עזה, אם זה מה שאתה אומר. זה לא היה שקול לעולם המערבי אבל זה היה יותר טוב מאשר ברוב מדינות ערב עם אופק לשיפור גדול. חבל שאתה עוצם את עינך ורק מחפש מה רע כדי להאשים אותנו.

ניתאי 27 ביולי 2014

ולמה בוחר החמאס בטילים כדי להקים נמלים? במיוחד כשהוא יודע מה יבוא בעקבות הטילים? אין פתרון יותר סביר?

shadow 29 ביולי 2014

לא יודע מה איתך איתמר אבל בלבנון לא היו אומללים, מה שבטוח זה שאחרי המלחמה האחרונה בלבנון יש כבר 8 שנים של שקט.

אותי ההיסטוריה לימדה ששלום יש רק אחרי מלחמה גדולה.

ועוד משהו שההיסטוריה לימדה אותי הוא שכדאי ללמוד מההיסטוריה.

איתמר 30 ביולי 2014

בכיר באמ"ן בפני ועדת חו"ב: תוכנית החמאס לפרוץ בראש השנה מעשר מנהרות לשטח ישראל- אגדה שרצה בתקשורת החרדית. לנו אין כל מידע על זה.

גיא ד 27 ביולי 2014

גם הנצחון הזה דורון, בעל תוקף תפוגה. אז במקום הפסקה של שנה וחצי בין הסבבים נקבל הפסקה של 3 שנים או אולי 5.

יריב 27 ביולי 2014

האספקט הצבאי בלבד לא שווה הרבה, בעלות הברית ניצחו במלחמת העולם הראשונה ותראה כמה זה עזר להם.

עם זאת, אפילו את מה שאתה מדבר עליו לא ברור לי איך אתה חושב שאפשר להשיג באמצעים צבאיים. החשש העיקרי מיכולותיו הצבאיות של חמאס כרגע מדבר על יכולת צבאית של נשק קל יחד עם יכולת הנדסית של חפירת מנהרות. איך אתה חושב שאפשר לחסל את זה? שלטון בעזזה שיתנגד לפעילות טרור עשוי להצליח, אני לא מאמין שממשלת ישראל תפעל להקמת שלטון כזה (לא בהחזרת השלטון הצבאי בעזה ולא בהכנסה של כוחות בטחון פלסטיניים מהגדה).

איציק 27 ביולי 2014

אני קנראה חיי בבועה, כי פספתי מה אמר הצל. אני רואה פה בדה-באזר ובעיתונות שהצל הוא ימני קיצוני בזוי ופאשיסטי. יש לי רק בעייה אחת, לא ראיתי באף מקום מה הוא אמר. מישהו יכול לתקצר ולפוצץ לי ת'בועה שלי.

איציק 27 ביולי 2014

/כנראה/

בני תבורי 27 ביולי 2014

אתה רוצה תקציר מנהלים?

איציק 27 ביולי 2014

:-)
כן

איציק 27 ביולי 2014

נחמד לגלות שיש כאלו שקוראים (לפחות את התגובה הראשונה, וגם אם לא את הפוסט עצמו) גם אם לא מגיבים ;)

בני תבורי 27 ביולי 2014

איציק,
אני קורא בשקיקה את דבריך. תענוג לקיים דיון עם מי שחושב אחרת ממני אבל מכבד את זכותי לא להסכים אתו.

איציק 27 ביולי 2014

אז במשפט, מה אמר מר צל?
תוציאו אותי מהעלטה שגם אני אדע.

בני תבורי 27 ביולי 2014

או קי איציק, לא הותרת בידי ברירה אלא לומר לך בקול רם וצלול ובריש גלי: פתח כבר דף פייסבוק רבאכ, אתה לא מבין מה אתה מפסיד

איציק 27 ביולי 2014

זה היה ניבזי!!!
לא אפתח

בני תבורי 27 ביולי 2014

אז לא תדע ותפסיד חלק מפואר בהיסטוריה של עמינו.

איציק 27 ביולי 2014

:-(

איתמר 27 ביולי 2014

טהא מוחמד עלי נולד וגדל בכפר ספוריה בגליל, ובגיל שבע עשרה, במהלך מלחמת העצמאות, ברח עם משפחתו ללבנון. אחרי המלחמה לא הורשו תושבי הכפר לחזור אליו (על אדמת ספוריה הוקם המושב ציפורי) והמשפחה התיישבה בנצרת, שם גר עלי עד מותו בשנת 2011.

נקמה / טהא מוחמד עלי

לִפְעָמִים
מִתְחַשֵּׁק לִי לְהַזְמִין לְדוּ-קְרָב
אֶת הָאִישׁ
שֶׁרָצַח אֶת אָבִי
וְהָרַס אֶת בֵּיתִי
וְשִׁלֵּחַ אוֹתִי עֵירֹם וְעֶרְיָה
לְכָל הָרוּחוֹת שֶׁל עוֹלַם
הַבְּרִיּוֹת הַצַּר.
שֶׁאִם יַהַרְגֵנִי
וּמָצָאתִי מְנוּחָה נְכוֹנָה
וְאִם אֲחַסְּלֵהוּ
מָצָאתִי נְקָמָה.
אֲבָל…
אִם יִתְגַּלֶּה לִי
בְּמַּהֲלָךְ הַדּוּ-קְרָב
שֶׁיֵּשׁ לִירִיבִי
אִמָּא
שֶׁמַּמְתִּינָה לוֹ
אוֹ אַבָּא
שֶׁמַּנִּיחַ אֶת כַּף יְמִינוֹ
עַל כִּבְרַת הַלֵּב בְּחָזֵהוּ
בְּכָל פַּעַם שֶׁהַבֵּן שֶׁלּוֹ מְאַחֵר
אֲפִלּוּ רֶבַע שָׁעָה
מֵעֵבֶר לְמוֹעֵד שׁוּבוֹ –
אוֹ אָז
לֹא אֲהַרְגֵהוּ
אִם הִכְנַעְתִּי אוֹתוֹ.
זֹאת וְעוֹד…
לֹא אֲחַסְּלֵהוּ
אִם יִתְבָּרֵר לִי
שֶׁיֵּשׁ לוֹ אַחִים וַאֲחָיוֹת
שֶׁנּוֹטִים לוֹ אַהֲבָה
וּמִתְגַּעְגְּעִים עָלָיו בְּלִי הֶרֶף;
אוֹ שֶׁיֵּשׁ לוֹ
אִשָּׁה הַשָּׂשָׂה לִקְרָאתוֹ
וִילָדִים
שֶׁאֵינָם אוֹהֲבִים כְּשֶׁהוּא נֶעֱדָר
וּשְׂמֵחִים בַּמַּתָּנוֹת שֶׁלּוֹ
אוֹ שֶׁיֵּשׁ לוֹ
יְדִידִים וּקְרוֹבִים
שְׁכֵנִים וּמַכָּרִים
חֲבֵרִים לְתָא-הַמַּעֲצָר
שֻׁתָּפִים לַחֶדֶר בְּבֵית-הַחוֹלִים
רֵעִים לְסַפְסַל-הַלִּמּוּדִים –
שֶׁמִּתְעַנְיְנִים בְּמַעֲשָׂיו
וּמַקְפִּידִים לוֹמַר לוֹ שָׁלוֹם.
אֲבָל אִם יִהְיֶה עֲרִירִי
כְּרוּת עֵץ-מִשְׁפָּחָה
שֶׁאֵין לוֹ לֹא אִמָּא וְלֹא אַבָּא
לֹא אַחִים וְלֹא אֲחָיוֹת
לֹא אִשָּׁה וְלֹא יְלָדִים
בְּלִי חֲבֵרִים וּקְרוֹבִים וּשְׁכֵנִים
בְּלִי מַכָּרִים
בְּלִי רֵעַ אוֹ עָמִית, בְּלִי יָדִיד לִרְפוּאָה…
לֹא אוֹסִיף
לִמְצוּקַת עֲרִירוּתוֹ
לֹא יִסּוּרֵי גְוִיעָה
וְלֹא עֶצֶב כִּלָּיוֹן.
רַק בָּזֹאת אֶסְתַּפֵּק:
אַעֲלִים עַיִן מִמֶּנּוּ
כְּשֶׁאֶתָּקֵל בּוֹ בָּרְחוֹב
וַאֲשַׁכְנֵעַ אֶת עַצְמִי
שֶׁהִתְעַלְּמוּת,
בִּפְנֵי עַצְמָהּ, גַּם הִיא
סוּג שֶׁל נְקָמָה.

15 באפריל, 2006

תרגם מערבית: אנטון שמאס

כסיפוביץ 27 ביולי 2014

איתמר.
אתה יודע מי חופר לילדים בעזה בורות ומשגרים בתוך החדר שלהם?

כסיפוביץ 27 ביולי 2014

ציביה איינהורן
גרה בביסטרה שברומניה. איבדה 11 אחים ומעולם לא קיבלה מטר מרובע מן החווה שבה גדלה כילדה.

"אוי גוואלט"

תרגום מיידיש..

הנכד 2014

the bird 27 ביולי 2014

אין לך מושג בהיסטוריה אה?
מה זה ציפורי ולמה קראו לזה "ספוריה"
ומי גר שם ומתי?
איזה שימוש נלוז בנרטיב הפלסטיני,
כדיי להצדיק טיעון מוסרי עקר מתוכן…
באמת באסה שהגיעו לפה היאהוד ומעיזים לנשום באופן עצמוני,
חבל שלא חוסלו בפרעות תרפ"ט

כסיפוביץ 27 ביולי 2014

איתמר
גדלתי 10 דק מספוריה שבגליל בכפר שקרא סג'ר שהפך לסג'רה שבה היתה חוות השומר ולכן גם נקראת היום אילניה [סג'ר =אילן].

נו ו…אני צריך להרגיש רע שהרוטשילדים וייק"א קנו את האדמות האלו בכסף?

האם כנופיות קאוקג'י גם היו הומנים? או שנעזוב את הפאקינג היסטוריה שלא מובילה לשום מקום.?

ברגע שאתה נותן ערך היסטורי לאדמה אז אין גבול עד כמה נלך אחורה.

איתמר 27 ביולי 2014

הרי כל העניין בשיר הוא האופן שבו הקורבן מתייחס אל אויבו באופן אנושי ואיננו מחפש נקמה שמלווה בשפיכות דמים.
כך כתב טהא מוחמד עלי על הלילה ההוא.
אם לא הייתי מציין את שמו של המשורר ואת זהותו הלאומית, האם לא הייתם קוראים את השיר הזה כמתאר מציאות של יהודים לאורך הדורות בגלות ?

לא היה ולא נברא

אנַחְנוּ לא בָּכִינוּ

בִּשְׁעַת הַפְּרֵדָה.

שֶׁכֵּן

זְמַן לא הָיָה לָנוּ

ולא דְמָעוֹת

וּבִכְלָל, לא הָיְתָה פְּרֵדָה.

אנַחְנוּ לא תָפַסְנוּ

בְּרֶגַע הפְּרֵדָה

שֶׁהָיְתָה זוֹ פְּרֵדָה

אָז מִנַיִן יָבוֹא הַבֶּכִי?

אנַחְנוּ לא נִשְּאַרְנוּ עֵרִים

וְלא נִמְנַמְנוּ

בּלֵיל הַגֵרוש.

אוֹתוֹ לַיִלָה

לא הָיָה לָנוֹ לילה

לא הָיְתָה אֵש

וְשׁוּם יָרֵחַ לא עָלָה.

אוֹתוֹ לַיִלָה אִבַּדְנוּ אֶת כּוֹכַב הַצָפוֹן

הָעשָׁשִׁית רִמְתָה אוֹתָנוּ

וְלא זָכִינוּ

בִּמִנַת חֶלְקֵנוּ אפִלוּ מִנְדוּדֵי שֵנָה

אָז אֵיךְ יָכׁלְנוּ לְהִשָׁאֵר עֵרִים?

16 בדצמבר 1988.

כסיפוביץ 27 ביולי 2014

איתמר.
מעניין לי.את התחת אם הוא ערבי או יהודי.
את זה אני משאיר לגזענים בקרבנו.

בכלל זהות דתית לא מעניינת אותי מדי במיוחד שדת לא עושה ממש טוב לעולם הזה..

איציק 27 ביולי 2014

איתמר,
לא תוקף אותך, שואל אותך לפתרון קונסטרוקטיבי. טעינו ב-66, 73, שלום הגליל, עינבי זעם, עמוד ענן, ואפילו בפלישה הסוביטית לאפגניסטן. ישראלה טעתה מכאן ועד להודעה חדשה, והצד השני רק חיפש איך לעשות איתנו שלום הוגן. באופן זה הגענו לאן שהגענו. אם אתה ראש-הממשלה והקבינט עצמו, תן לי תרשים זרימה שלך שיפתור את בעיותינו ויוציאנו ממלחמה, לשלון ולרוחה. אשמח לראות פתרון סדור ויישים.

דיזידין 27 ביולי 2014

זה מאוד פשוט.
ישראל צריכה לקבל את יוזמת השלום הסעודית, כבסיס לפתיחת המשא ומתן, ולהיכנס למשא-ומתן לשלום אזורי.
"המחיר" שישראל צריכה להבין שצתטרך לשלם הוא לאפשר הקמת מדינה פלסטינית על 100 אחוז מהשטחים הכבושים, שבירתה מזרח ירושלים.
עד שזה לא יקרה – ותצרבו את זה טוב טוב בתודעה שלכם – אין סיכוי להסדר שלום.

אפרופו צריבת התודעה – מה שהפך למטרה המרכזית במלחמות ישראל – איך לא ברור לכם שזה בלוף?
כמו שאיתמר אמר, בששת הימים צרבנו את האם-אמא של התודעה של האויב הערבי, הבסנו אותו ללא תנאי בשישה ימים. והרי זה פלא – למרות תודעתו הצרובה, חלפה פחות משנה ומצרים פתחה נגנדו שוב חזית, מלחמת ההתשה הארורה. וראה עוד פלא – שש שנים אחרי צריבת התודעה, מצרים וסוריה תקפו אותנו בהפתעה.
זה מה שנקרא – עוד צריבת תודעה כזאת ואבדנו.

אני מניח שחלק מהקוראים יגידו: אבל לחיזבאללה צרבנו את התודעה, שמונה שנים אחרי החרבת הדאחיה יש שקט בגבול לבנון.
גם על זה אומר – עוד צריבת תודעה כזו ואבדנו. חיזבאללה התעצם מאז פי עשר, כהכנה למלחמה הבאה. בתודעתו נצרב שעשרת אלפים טילים זה לא מספיק, צריך מאה אלף. שמפקדה מעל הקרקע לא תשרוד, אז צריך להתחפר יותר. ואולי גם שנדרשות מנהרות למטולה, למנרה וכו' כדי להעביר את הלחימה לצד שלנו.

איציק 27 ביולי 2014

דיזידין,
פשוט מאוד, רק לא יישים. למה אתה לא חושב שגם לנו יש דרישות של ביטחון, רווחה? היוזמה הסעודית לא מספקת זאת לדרישתינו. למה אנחנו צריכים להחזיר את אריאל למשל. הרי הצענו החלפת שטחים, למה זה פסול מראש. אתה יודע מזה לפנות את אריאל, לא רק כלכלית???
ואחרי שנעשה את כל מה שכתוב ביוזמה הסעודית (שאולי יכולה להיות בסיס למשא ומתן, אך לא סיומי כראה וקדש), יש בעייה אחת נוספת שלא פתרת ביוזמה הסעודית. החמאס דורש שליטה על חיפה, תל-אביב, באר-שבע, יותבטה. איך זה מתיישב? איך תעצור אותם? מי יעצור אותם? אבו-מאזן, אולי דחלאן… נרגעתי. אבל באמת, כל עוד יהיה חמאס משמעותי, שום יוזמה ישראלית, ירדנית, סעודית, רוסית או מונגולית, לא תהייה ברת יישום. קודם תסגור לי את הפינה הזו, אחר-כך ספר לי על היוזמה הסעודית ועד כמה היא נהדרת.

דיזידין 27 ביולי 2014

טול קורה מבין עיניך.
הבית היהודי דורש שליטה על שכם וג'נין. איך תעצור אותם? מי יעצור אותם? ליברמן?… נרגעתי.
כל עוד המתנחלים ותומכיהם יהיו משמעותיים , שום יוזמת שלום לא תהיה ברת יישום.

איציק 27 ביולי 2014

לנו יש דמוקרטיה ואם תהייה החלטה, אז בנט, ליברמן ואחרים יצעקו, יפגינו, כמה גם יתפרעו, אך בסופו של דבר ראינו מה היה בהתנתקות בעזה. החלטת המדינה, טובה או לא בוצעה. היכן כל זה אצל הצד השני???

אסף THE KOP 27 ביולי 2014

מה שתגיד דיזידין.
אני מבין שאת זכות השיבה כבר פתרת עם הפלסטינאיים…

דיזידין 27 ביולי 2014

אל תעבוד עלי. גם אם כל ראשי החמאס ירקדו הורה ויוותרו על זכות השיבה, לא תסכים להקמת מדינה פלסטינית על כל השטח.

איציק 27 ביולי 2014

כל השטח זה מה… מאילת עד מטולה או עד קרית-שמונה?

אסף THE KOP 27 ביולי 2014

דידידין, השטחים המשוחררים הם שלנו. אין סום סביה מוסרית או אחרת לוותר עליהם.

יחד עם זאת, בשם הפרגמטיזים אני מוכן לדון על חילופי שטחים ואוכללוסייה עם האוייב הפלסטינאי.

נחזור אליך – אנא שתף אותי בפיתרון שלך לעניין זכות השיבה. אני מסוקרן.

אסף THE KOP 27 ביולי 2014

שום סיבה.
אוכלוסיה.

דיזידין 27 ביולי 2014

אתה לא מסוקרן, אתה פרובוקטור.

ואתה, בדיוק כמו החמאס, לא רוצה שלום אלא רוצה את האדמה, וכולה.
ולכן, אני, שלא מסכים לאסטרטגיה שלך, אסטרטגיית המשך הכיבוש, גם מתקשה להסכים לטקטיקה שלך – טקטיקת צריבות התודעה והמבצעים החוזרים ונשנים שנועדו להשיג שקט לעוד כמה חודשים.

באשר לזכות השיבה, אני ציוני, אני כאן במסגרת המאמץ להקים ולבסס בית לאומי לעם היהודי, ולכן אני לא אסכים לעלום לזכות השיבה.
הבעיה היא שההתנחלויות יובילו אותנו למדינה דו לאומית – ולקץ הציונות.

אסף THE KOP 27 ביולי 2014

איציק, דיזידין יודע מי אשם, הנה הוא כתב שם למעלה:

"כל עוד המתנחלים ותומכיהם יהיו משמעותיים , שום יוזמת שלום לא תהיה ברת יישום"

וזה הפתיח לתגובה שלו לשאלה שלי לגבי עניין זכות השיבה:

"ואתה, בדיוק כמו החמאס, לא רוצה שלום אלא רוצה את האדמה, וכולה"… אחרי זה הוא קשקש עוד קצת על איזה ציוני גדול שהוא.

תומאס נוימן 27 ביולי 2014

תכלס – ידו של דיזידיו על העליונה. אין לך תשובה לגופו של עניין…

אסף THE KOP 27 ביולי 2014

נוימן.
אתה כמו השופטים מרוסיה שנותנים ניקוד בתחרויות ההחלקה על הקרח.

פו 27 ביולי 2014

אסף, נראה שאתה לא מקבל את ההצעה של דזידין…
מה אתה מציע במקום?

אסף THE KOP 27 ביולי 2014

כל מו"מ צריך להתחיל מהעמדה שירדן היא המדינה הפלסטינאית.

איתמר 27 ביולי 2014

לפני הפתרון אנחנו צריכים לשאול את עצמנו את השאלה הבאה : האם אנחנו רוצים שמדינת ישראל תמשיך להתקיים כמדינה דמוקרטית בעלת רוב יהודי ?
אם התשובה לכך היא חיובית הרי שחובה לומר שמדינת ישראל תוכל להמשיך ולהתקיים כמדינה דמוקרטית בעלת רוב יהודי רק בקווי 67 (עם תיקוני גבול מוסכמים).
זו האפשרות היחידה להמשיך את המפעל הציוני באופן מוסרי.
כל שאר הדברים נוגעים לסידורי ביטחון.

אסף THE KOP 27 ביולי 2014

באופן אישי, לי אין בעיה לחיות במדינה דו לאומית דמוקרטית ושוויונית. הסיכוי שזה יקרה הוא כמו שבית"ר ת"א תזכה בליגת האלופות.

איציק 27 ביולי 2014

אתה ממאט מערכה של בית"ר תל-אביב!!!

איתמר 27 ביולי 2014

המדינה הדולאומית החילונית והדמוקרטית היא הזיה
הפלסטינים רוצים מדינה ערבית מוסלמית
ליהודים, כמו לפלסטינים, יש זכות להגדרה עצמית
ועכשיו מה ?
או שנקבע לנו את גבולותיה של מדינת ישראל, גבולות שבהן היא תוכל להמשיך ולהתקיים כמדינה דמוקרטית בעלת רוב יהודי או שניגרר אל תהום המדינה הדולאומית שביום מן הימים תהפוך למדינת אפרטהייד שבה המיעוט היהודי ישלוט ברוב הפלסטיני

אסף THE KOP 27 ביולי 2014

גם הזכיה של בית"ר ת"א בליגת האלופות היא הזיה.

רועי 27 ביולי 2014

עוד פעם השקר הזה של גבולות 67…
הם לא ינוחו עד שישובו ל 48. הם אומרים את זה בכל מקום לכל מי שרק חפץ לשמוע.
למה אתה סותם את אוזניך ??

איתמר 27 ביולי 2014

מי זה ״הם״ ?
כמו שבישראל יש דעות שונות ומגוונות כך גם פני הדברים אצל הפלסטינים

רועי 27 ביולי 2014

כפי שאמרתי, סותם את אוזניך.
כי זה נוח לך, כי לא נוח לך לשמוע את הדיבורים על יפו וצפת, זה לא מסתדר עם תאוריית הלחיות כאן איתם האפילי אבר אפטר.
אתה בן אדם הזוי ומסוכן.

איתמר 27 ביולי 2014

אתה מתייחס באופן מתנשא ויהיר אל הפלסטינים מתוך הנחה חסרת שחר שמדובר בגוף אחד מונוליטי שבו כולם חושבים ואומרים את אותם הדברים

רועי 27 ביולי 2014

ואתה מייחס להם את משאלת ליבך.
תתעורר, לפני שיהיה מאוחר מדי.

אהד 27 ביולי 2014

הם, זה ציבור הבוחרים בעזה שבחר בחמאס.
הם, זה הידידים בגדה שהיו מוכנים להפיל את אבו מאזן אם ירדן וישראל לא היו מתערבות.
הם, זה הבן של אבו מאזן שאמר רק אתמול שצפת היא מולדתו ושלשם הוא רוצה לחזור.

די להיות גזען. אנחנו שנים רואים את זועבי, בשארה וראא'ד צאלח וטוענים שהם לא מייצגים את רוב הערבים בישראל. שהם פשוט מפגרים שמתבלבלים בקלפי ושהם לא תומכים בעמדות הפוליטיקאים שלהם. גם אני חשבתי כך עד התקופה הנוכחית..
אנחנו רואים את התמיכה העזה בתנועות הטרור ובתקשורת הפלסטינית ומשכנעים את עצמנו שזה נובע מ"חוסר ברירה" של הפלסטינים וכי השחיתות של אש"ף הייתה כל כך נוראית עד שהם העדיפו לבחור בארגון טרור אנטישמי שמדכא זכויות נשים, הומואים ובעצם זכויות אדם. שלא הייתה להם ברירה.

בקיצור, תלמד לכבד את עמדות הערבים ולהכיר בהם.

תומאס נוימן 27 ביולי 2014

אבל אנחנו קובעים מהם גבולותינו – לא הם. ואנחנו קבענו כבר את גבולות 67, מינוס ירושלים המזרחית ורמת הגולן (אותם סיפחנו עפ"י חוק). אבל "משום מה" החלטתנו להקים התנחלויות בשטחים אותם לא סיפחנו. ידה ידה ידה, 47 שנה אחרי – הגענו למצב היום.

איציק 27 ביולי 2014

תומאס,
1. האם הפתרון שלך מול פת"ח או מול החמאס שהגדרת גבולותינו אינו מעניין אותו (לא שאת פת"ח זה מאוד מעניין)?
2. יש גם עובדות בשטח, אחרת אנחנו יכולים להתעלם מהפלסטינים לחלוטין. אז אריאל וקדומים הם עובדות בשטח וצריך להתייחס לעובדות אלו בדרך זו או אחרת.
3. האם ירושלים המזרחית לפי הפתרון שלנו מקובל על הצד השני? אם לא אז מה הלאה? משנים גבולות, עומדים על שלנו, פתרון יצירתי אחר?

אביאל 27 ביולי 2014

איתמר – הנה הסתירה שאתה יוצר כאן, מצד אחד אתה סומך על החמאס שיבנה שדה תעופה ונמל ולא ישתמש בהם לצרכי הטרור שלו מול ישראל (דרך אגב ראינו מה קרה עם מעבר גבול פתוח אחד עם מצרים לתקופה של שנה) אבל אתה לא סומך עליהם שהם יהיו אזרחים נאורים בעלי זכויות שוות במדינה דו לאומית- בכך אתה ממחיש בעצם את הצביעות הגדולה ביותר של השמאל, אתה תבכה על ההרוגים בצד השני (ולעולם כמעט לא תשמע מילה על הצד שלך) אבל תרצה שהם יעופו כמה שיותר מהר מהמדינה האידאלית שלך.

אביאל 27 ביולי 2014

ועוד נקודה – הפיגועים של הפלסטינים (או שאיציק לא קורא להם טרם התקופה הזו) טרם 67 היו גרועים באותה מידה של הפיגועים שהגיעו באינתיפדות, אל תחשוב שאם נניח מצב בו לא היינו כובשים את השטחים ב67 המצב היה אחרת היום. דרך אגב, אף אחד לא תיכנן לכבוש את הגולן או את יהודה ושומרון, את הגולן כבשו בגמחה של משה דיין ואת יהודה ושומרון בגלל שחוסיין החליט להצטרף למלחמה – הוא בחר לעשות זאת מעוד אנקוטדה מעניינת שלא נשמעת בתקשורת וזו האיבה בין מצרים לירדן, גם ב48 היתה ״תחרות״ בינהן מי ישלוט בהר הבית, כאשר היו הערכות (בשני הצדדים) שתיתכן אפילו מלחמה בינהן.

איציק 27 ביולי 2014

איך הכנסת אותי לעניין?
פעם אחת לא היתי בויכוח וגם כאן את מכניס אותי…

אביאל 27 ביולי 2014

איציק – איציק !! לך יש את אחד הטיעונים המשכנעים ביותר בנוגע לזה שאין באמת עם פלסטיני אבל עדיין צריך להתמודד עם הבעיה, קח קצת קרדיט :)

איציק 27 ביולי 2014

אבל זה ישן מלפני שלושה ימים… פאסה. בטח כבר יש דברים חדשים ;)

תומר חרוב 27 ביולי 2014

גם אני כותב ומוחק, כותב ומוחק, כותב ומוחק.
בסופו של דבר החיים הם לא אהדה של קבוצת כדורגל ואני כבר מזמן הפסקתי לחשוב על הם ואנחנו, זה בסופו של דבר הכל אנחנו. מלחמת 48 הייתה מלחמת אזרחים שממשיכה עד היום, אני לא מעוניין לשים צד אחד מעבר לגדר כדי שאני אוכל להרגיש טוב עם הצד שלי, כמו שאני לא מעוניין בפתרון מדיני שאומר "לא לחיות עם ערבים".
אבל מעבר לכתיבה ולמחיקה של הדעות והתגובות יש גם חיים אמיתיים, בחיים האמיתיים 5000 איש (הזויים אם תרצו) היו אתמול בכיכר רבין כדי להביע את דעתם נגד המלחמה והם הוקפו בגדר והתפזרו בחשש בגלל הלאומנות שמסביב. אז חברה עברה דרך מסריק וכששאלו אותה הפאשיסטים אם היא שמאלנית היא פחדה ואמרה שלא ומישהי בתחנת האוטובוס בה חיכיתי קיבלה מקל בראש כי החזיקה שלט בערבית שאנחנו בכלל לא יודעים לקרוא כי אבדה לנו שפתם של סבינו וסבותינו מבלי שהתעכבנו על כך, וליד דבוש הם חיפשו גם להרביץ, והמשטרה עדינה איתם ולא עוצרת אף אחד. אבל היי, העיקר שדקל החטיף לטורקי.
ואיזה פאתטיים מכבי חיפה שמתגאים בעמוד הפייסבוק שלהם על ה"גברים", אף אחד לא מביע צער, אף אחד לא עצוב שלכך התדרדר המצב, כולם רוצים לראות מכות ודם, ולאונן מול השכול. הבאנו 30000 אלף ללוויה של ההוא ותבואו לניחום האבלים, תמיד היינו טובים בשכול, הרי כל תוצר ממוצע של מערכת החינוך הישראלית יכול לדקלם בלי בעיה טקסט מרגש על החללים ועל אלה שלא ישובו, יפי הבלורית והתואר, והנה מוטלות גופותינו.
ו"באדג'ט תומכת בחיילי צהל ובעורף" אומר לי שלט חוצות בנתניה, תחי מדינת ישראל, כל הכבוד לבאדג'ט, צהל והעורף הפכו לפרזנטור הכי חם בחודש האחרון, עוד יבוא היום שצהל יבקש תמלוגים על אזכור שמו. בבאר טוביה קמו בבוקר וראו שקאסם הרג להם 30 עגלים מסכנים שהם בכלל לא חלק מהלחמה והיו אמורים להיות על המנגלים שלכם ביום העצמאות הבא, טרגדיה לאומית.
והעורף הישראלי חושב שהוא משלם מחיר. רואה האח הגדול, שותה את רוני דניאל, רץ להסביר את עצמו לדעת בפייסבוק כשמהצד השני קוברים ילדים מתחת להריסות. כולם עסוקים במי צודק, מי מוסרי, מי נעלה, לאף אחד לא אכפת איך נחיה. הקבינט החליט, הקבינט מתייעץ, הקבינט מסתמס. עשרה גברים אשכנזים בחליפות פלוס ציפי לבני, יושבים מסביב לשולחן, מתי הם לקחו אוטובוס? עמדו בתור לסופר? ביקשו אש ממישהו זר? מה הם יודעים על החיים האמיתיים שלנו? הם לא, הם מכתיבים את המציאות הוירטואלית שאנו חיים בין מלחמה למלחמה, בין כתיבת תגובה למחיקה ולך תדע על מה הכל. אם זה כדי להחליש את אבו מאזן או לחזק אותו, להרוס את החמאס או לחנך אותו, ואולי זה הכל בגלל הגז מול חופי עזה, אני כבר לא יודע.
ואנחנו קוברים וקוברים וקוברים, את החיילים, את החמלה, את היכולת להתמודד עם דעה אחרת. יש קיצונים משם ומשם ויש את הרוב השפוי, כך אוהבים להגיד כולם. ואולי זה אני בסדר והעולם משוגע? ואולי השערורייה הגדולה היא שאין בכלל שום שערוריה? אולי הרוב הוא לא שפוי, אולי הוא בכלל עיוור.
ואני נזכר בעזה, בשקיעות המדהימות שם ובריח הפגז שנורה מן התותח, בטנק הלוהט במארבים, בגשם ובבוץ. איך פעם ברגע שהייתי אמור לצאת לרגילה בא הנשק לעשות בדיקה של כל הרובים האישיים וגילה שהצלם שלי דפוק והייתי צריך לנסוע למפקדה ולחתום על חדש, שתו לי יום מהרגילה ככה סתם בזמן שהכל התפוצץ מסביב. הכל באשמת ההתנתקות הם אומרים, הכל באשמת אוסלו, הכל באשמת אשף, הכל באשמת הבריטים, הכל באשמת הגרמנים.
אוהבים את 67? אוהבים את 56 (ותודה לנשיא היוצא שהנדס לנו את המלחמה הזו) אוהבים את 48? אז תקראו את חרבת חיזעה שנכתב על ידי חבר כנסת במפאי בשנת 50, בשנות השבעים עשו סרט על הסיפור ואסרו לשדרו בטלוויזיה כי הוא אשפיסטי, היום אף אחד כבר לא מכיר אותו. ואני יושב כל היום וקורא כתבים של "הנוסח הבטחוני בספרות העברית" את מכתבי לוחמי הבריגדה, את שירת אלתרמן וחיים גורי, את הנאום של דיין, את הפתיחה לספר של מאיר הר ציון, את הסרטים של פולמן, את כיפור, אוונטי פופולו. בקלרה הקדושה שורפים את גולדה ואומרים שהנה באה המהפכה ובפייסבוק מצטטים אותה ללא הרף, את פאקינג גולדה.
וגם עכשיו אני שוקל למחוק, כי מה אני צריך את זה? למי זה עוזר? לי? לכם? למי יש כח לזה? לדיונים הבלתי נגמרים האלו? ביום שישי הלכתי לים וישבתי על הסלעים, הייתה שקיעה והרבה אנשים נחמדים הלכו על הטיילת, חייכו והצטלמו על רקע הגלים. ואני רציתי לבכות.

אסף THE KOP 27 ביולי 2014

אתה רגיש מדי.

the bird 27 ביולי 2014

אהבתי אסף (:

דיזידין 27 ביולי 2014

כשהייתי ילד, התגענו בכך שלוחמינו רגישים. אפילו אם זה לא היה נכון, כך חונכנו. שבניגוד לאויב, חיי אדם יקרים לנו, בעיקר חיים של חפים מפשע, וזה אחד מיסודות החוסן שלנו.

היום, כשאזרח מביע צער על הרג ילדים – הוא רגיש מדי.

the bird 27 ביולי 2014

דזידין
כשיהיה אכפת לך/לו/כל ההמונים באשר הם
מחיי אזרחינו קודם לחיי האויב שמנסה להרוג אותינו באשר אנו נמצאים…מעל מתחת לפני האדמה בים או באויר,
אז נתייחס ל"רגישות" הזו שאתה מדבר עליה.
כרגע זו לא רגישות ולא מוסריות אלא סתם
איבוד היכולת שלך להגן על עצמך ועל שאר בשרך,
זה מה שנקרא כאשר אבדנו אבדנו.
אין קשר לשום רגישות במצב הזה אלא מורך לב בלבד
אני רגיש לאימא שלי ואימהות העם שלי
1000 אימהות של האוייב יבכו ולא האימא שלי (אימא מהעם שלי)

דיזידין 27 ביולי 2014

אתה חתיכת חוצפן.
הפעם האחרונה שדיברתי עם הבן שלי היתה ביום שני שעבר. לפני זה, וכנראה שאחרי זה, הוא בתוך עזה.

איציק 27 ביולי 2014

דיזידין,
אני מאחל לבן שלך לצאת בשלום מהסיפור.
עם היד על הלב, מה אתה חושב על הבן שלך והחברים שלו. האם אתה באמת מאמין שלא אכפת להם לרצוח כל מה שנקרה בדרכם, ילדים, נשים, זקנים, נכים. קשה לי להאמין שזה מה שאתה חושב, אבל על האחרים כן (על אלו שבפנים או בחוץ). למה?
ושוב, מי יתן ובנך יחזור בשלום, וכך גם כל האחרים.

דיזידין 27 ביולי 2014

הבן שלי היה בנוער שלום עכשיו ונשאר גם היום שמאלני. זה לא מונע ממנו לשרת בקרבי ולהילחם כששולחים אותו לקרב.
והבנים שלנו אינם רוצחים. שים אותי בחאן יונס וגם אני יורה לכל הכיוונים בכל כלי הנשק שלי רק כדי לצאת משם בחיים.

כסיפוביץ 27 ביולי 2014

דיזידין

עזוב..לא נראה לי שהילד הזה מבין משהו.
גם אותי הוא שלח לעזה בזמן שהייתי כבר שם.

ליבי איתך ומשפחתך

the bird 27 ביולי 2014

כל עוד תחשוב שאנחנו עשינו מעזה גטו
יש לך בעיה רצינית…..

וכל קשר ביני לבין ילד הוא רחוק,
אבל כרגיל אתה מנסה "להוריד" את הטיעונים שלי
על ידי כניסה אישית בי.
כשאי אפשר להתמודד אז פוגעים באדם עצמו.
אין קשר בין זה שאני מקווה שהבן של דזידין
יצא מעזה בשלום…וכולי תקווה בנוסף שמה שהטייסים והחיילים ביקשו
בכמה מקומות יתבצע וחיילינו לא יוקרבו על מזבח ההומניות המזוייפת !

גיא ד 27 ביולי 2014

מה אתה מתכוון כשאתה אומר "כאשר יהיה לו אכפת יותר מהילדים והאמהות שלנו מאשר מאלו של האוייב יהיה אפשר להתייחס"

לא מבין מה הוא צריך לעשות כדי שיהיה אפשר להתייחס להומניות המזוייפת הזו?

ומתי אתה בפעם האחרונה אתה התייחסת לגופו של עניין. כל התגובות שלך זה – אם היה… פעם, אז היה אפשר ל… היום.

כסיפוביץ 27 ביולי 2014

תעשה לי טובה.
שלחת אותי להזדיין עם ערבים מהתגובה הראשונה שלך בזמן שלא כתבתי כלום נגד צה"ל [אוף..אם רק היית יודע על מי אתה יוצא..]

מותר לי לכתוב גטו עזה ולצאת להילחם שם. אם לא טוב לך זו בעיה שלך.

לך אין דיון איתי ולי אין דיון איתך וטוב שכך.

גיא 27 ביולי 2014

אני כמעט בטוח שהתגובה שלך היא ציטוט מנאום מפורסם של מוסוליני.

גיא 27 ביולי 2014

תגובה לאסף THE KOP

גיא 27 ביולי 2014

ול-the bird

אסף THE KOP 27 ביולי 2014

מה מוסוליני ? היטלר !

אסף THE KOP 27 ביולי 2014

דמעה מבצבצת בקצה עיני דיזידין.
איש מוסר נעלה שכמותך.

שאנשי השמאל יפגינו נגד הטרור האינסופי בעוטף עזה, מטחי הקסאמים, המרגמות, טילי הנ"ט, אסכים לשמוע מהם הטפות מוסר.

בינתיים תרשה לי להקיא מהמוסרנות הזאת.

דיזידין 27 ביולי 2014

תקיא כמה שבא לך. רק על תקיא עלי.

דיזידין 27 ביולי 2014

אל

אסף THE KOP 27 ביולי 2014

הסיכוי נמוך.
אתם 0.03% מהאוכלוסיה בערך.

the bird 27 ביולי 2014

וזה גם בהגזמה

תומאס נוימן 27 ביולי 2014

ואתה פחות מזה אם אתה מסכים למדינה דו-לאומית.

אביאל 27 ביולי 2014

נוימן – אל תיהיה בטוח, בפעם האחרונה שבדקתי למפלגות הערבית עשרה מנדטים, תוסיף את הבית היהודי זה עוד 12 מנדטים, תוסיף עוד 3-5 מהקצה הימני בליכוד ואצל ליברמן ויש לך 25 מנדטים, קצת יותר מ0.03.

אסף THE KOP 27 ביולי 2014

אני יכול להסכים.
המציאות היא אחרת.
לכן, 2 מדינות ל-2 העמים שנקודת המוצא שלי למו"מ היא – ירדן לפלסטינאים.

אביאל 27 ביולי 2014

דיזדין – אשמח גם להסבר, למה למשל בהפגנה שהיתה אתמול בת״א לא היה שלט אחד בגנות החמאס ? באמת, אני באמת מעוניין לשמוע.

תומר חרוב 27 ביולי 2014

סוף סוף כתבת משהו שאני יכול להסכים איתו.

אסף THE KOP 27 ביולי 2014

נסכם בשיר ונקווה לשקט וביטחון.

http://www.youtube.com/watch?v=sjoaspo-4jw

תומר חרוב 27 ביולי 2014

יש פה אוכלוסיה אזרחית, השימוש בתסרוקות מהאייטיז לא מוסרי.

אריק 27 ביולי 2014

אסף, לא אהבתי. אני אוהב את הקונטרה שלך להרבה צדקנות שנשפכת פה. אבל מה רע להיות רגיש? התמונות של הורים עם ילדים מתים בידיים ושל משפחות שכולות של חיילים. זה קורע את הלבץ לא משנה אם אתה מסכים עם פייגלין או עם זחאלקה.

איתמר 27 ביולי 2014

פעם חיים גורי הגיע לגדוד שריון ברמת הגולן, להציג את סרטו ״המכה ה – 81״.
יוני נתניהו היה המג״ד.
לאחר ההקרנה גורי הלך לאוהל הקצינים לשתות קפה ושם הוא נשאל על ידי אחד מהם מה מוסר ההשכל של הסרט.
זו היתה תשובתו :
״אל תהיה קורבן ואל תהיה רוצח. כלומר, היה תמיד חזק כדי להגן על עצמך, אבל שמור על צלם האדם, על 'לא תרצח'.״

אסף THE KOP 27 ביולי 2014

מי רוצח ?

איתמר 27 ביולי 2014

מי שהורג חפים מפשע באופן מכוון.
לעיתים, כאשר מספר ההרוגים החפים מפשע הוא כה גדול מבחן הכוונה מאבד מחשיבותו ומבחן התוצאה הופך למבחן המוסרי היחיד.

איציק 27 ביולי 2014

איתמר, בטל את כיפות הברזל, ותקבל הטייה לצד השני. זה מה שיעשה לך טוב? ככך הכמויות בעזה יהפכו להגיוניות ובסדר? הרג מכוון של חפים מפשע הוא לא בסדר, נקודה. אך היכן יש הרג מכוון? אם יש פשעים נקודתיים צריך לטפל, אבל במבט על, ישנו מאמץ אדיר למזער את כמות ההרוגים ואתה מספר על רוצרים יהודים המשתוללים בעזה ורוצחים מכל הבא ליד. על מה אתה מדבר!!!

איתמר 27 ביולי 2014

אני שמח על מיעוט הנפגעים האזרחיים בצד שלנו ועצוב על המספר הרב של קצינים וחיילים שנהרגו ועל המספר העצום של חפים מפשע שנהרגו בצד שלהם

איציק 27 ביולי 2014

בזה אתה לא שונה מאף אחד במגיבים פה, אך אין זה קשור לתגובה הקודמת שלך. אתה לא יכול לספור סתם, זו תמונה שלמה, וגם אם היא כואבת, זה עדין לא הופך להיות לא מוסר, ולא תמיד אנחנו אלו שאשמים בכך. אופן פעולת החמאס גורמת לכך שכדי שאתה תשאר על הרגלים, חפים מפשע בצד השני נאלצים ליפול. זה או אתה או הם. וכשאני אומר אתה זה כולל את תושבי עוטף עזה, שדרות, תל-אביב ופתח-תקוה. ואם לא כיפת ברזל, אז זה במספרים בלתי נתפסים.

איתמר 27 ביולי 2014

אפשר לטעון את הטענה זה אתה או הם רק כאשר אתה מצוי בעיצומה של מלחמה קיומית
זו איננו המצב כעת

איציק 27 ביולי 2014

עכשיו המצב שאנחנו עושים את זה בשביל הכייף… תודה שהסברתה לי, אני כבר מודיע זאת בשדרות. הם פשוט לא יודעים שהם אמורים להינות מכך. חבל שיסבלו סתם.
מתחיל לרוץ להעביר את הבשורה על פי איתמר…

רועי 27 ביולי 2014

מר איתמר,
כאשר 5 מיליון אנשים לא יכולים לנהל שגרת חיים נורמלית, זו בהחלט מלחמה קיומית.

איתמר 27 ביולי 2014

למעט בעוטף עזה, באשדוד ובאשקלון, בשאר חלקי הארץ החיים מתנהלים באופן סביר לעת מלחמה.
אין קלישאה חביבה עלי יותר מאשר הטענה שחלק מהפוליטיקאים אוהבים להשמיע על ״שבעה מיליון אזרחים ישראלים שנמצאים במקלטים ובחדרי הביטחון״.
מצב המקלטים בישראל כה גרוע שספק אם יש מקלטים ליותר ממיליון אזרחים.

איתמר 27 ביולי 2014

מלחמה קיומית זו המלחמה שהתנהלה כאן בשנת 48
מלחמה קיומית (מבחינת תחושות הפוליטיקאים והלוחמים) היתה המלחמה בשנת 73
מבצע צוק איתן איננו מלחמה קיומית

איציק 27 ביולי 2014

כלומר הקריטריון לחים טובים זה "סביר לעת מלחמה." לחיות סתם טוב, זו פררוגטיבה לאירופה. אנחנו בסביר לעת מלחמה צריכים להודות על המצב ולא ללחום כדי לאפשר לנו חיים סבירים לעת שלום. אתה הומאניסט אמיתי.

רועי 27 ביולי 2014

"למעט". מצוין.

אביאל 27 ביולי 2014

איתמר – תסביר לי רק למה אפשר לטעון טענה כזאת רק במלחמה קיומית, בלי לזרוק סיסמאות, תסביר לי את הרציונאל, את המוסר, את החוק הבינלאומי ואת יתר המרכיבים שצריכים כולם להיקשר יפה ולהיות ארוזים ומתואמים כדי שטטען דבר כזה.

זיו 27 ביולי 2014

שוב אתה מתייחס לנתונים של החמאס כנתוני אמת. רוב ההרוגים בני 16-40. איך אפשר לדעת מי מהם אכן בלתי מעורב.
וגם לפני נתוני החמאס – הסיכוי להיפגע כבלתי מעורב נמוך שבעתיים.

http://mekomit.co.il/%D7%94%D7%99%D7%9E%D7%99%D7%9F-%D7%A7%D7%95%D7%91%D7%A2-%D7%90%D7%A8%D7%92%D7%95%D7%9F-%D7%94%D7%97%D7%9E%D7%90%D7%A1-%D7%9E%D7%95%D7%A1%D7%A8%D7%99-%D7%A4%D7%99-204-%D7%9E%D7%A6%D7%94%D7%9C/

אסף THE KOP 27 ביולי 2014

אז זהו שלא.
המבחן היחידי הוא מבחן החוק הבינלאומי, לא המוסר של יונתן.
וישראל מצייתת לו, אפילו שבבתי הדין של השמאל הקיצוני כבר האשימו, דנו ותלו את צה"ל.

איתמר 27 ביולי 2014

לכולנו יש אפשרות להפעיל שיקול דעת, לדבוק בעקרונות מוסריים ולשלול פעולות מסוימות גם כאשר החוק הבינלאומי (שנולד בתקופה שבה צבאות ניהלו מלחמות ובטרם באה לעולם המלחמה הא-סימטרית) מתיר לבצע אותן.

the bird 27 ביולי 2014

איפה שיקול הדעת שלך?
כששתקת כל השנים שהא -סימטרים העיפו עלינו טילים כל השנים?

זה גם מותר לבצע לפי העקרונות שלך?

איתמר 27 ביולי 2014

פעם אלה היו חוליות שחדרו לישובים בגבול המזרחי והצפוני
אחר כך ירו קטיושות על ישובי הצפון
לאחר מכן הופיעו המחבלים המתאבדים שהתפוצצו באוטובוסים
לפני קצת יותר מעשור החל ירי הרקטות על תושבי הדרום
כולנו שתינו ומוסיפים לשתות מכוס התרעלה של הטרור
איך אפשר לשתוק כאשר אוטובוס מתפוצץ מול עיניך ?
צרחתי כמטורף

אסף THE KOP 27 ביולי 2014

הנה שיקול הדעת שלי.
צה"ל מגן על משפחתי ועמי ועושה זאת בהתאם לחוק הבינלאומי.
יש לך בעיה עם החוק ? תתקוף אותו ותפעל לשנות אותו. לא את צה"ל.

איתמר 27 ביולי 2014

צה״ל מספיק חזק כדי לעמוד בביקורת המינורית שהוא סופג
החוק הבינלאומי כידוע מתייחס גם למעשים שאסור על הכוח הכובש לבצע (לדוגמא – העברת אוכלוסיה אזרחית משטחו של הכובש אל השטח הנכבש) אבל כאשר זה מגיע לנושא ההתנחלויות דומה שהחוק הבינלאומי פחות מעניין אותך

אסף THE KOP 27 ביולי 2014

ובכן, גם החוק הבינלאומי לא מגדיר את השטחים המשוחררים כשטח כבוש.
צה"ל מספיק חזק לעמוד בביקורת וגם השמאל מספיק חזק לעמוד בחשיפת הפנים שלו.

שמעון כסאח 27 ביולי 2014

וכנראה שצה"ל הוא הצבא המוביל בעולם בנושא, הנה מישהו שמבין בזה קצת יותר:

http://news.walla.co.il/?w=/2689/2769050

http://www.mako.co.il/news-military/israel/Article-9af178fafc46741004.htm

אביאל 27 ביולי 2014

"שנולד בתקופה שבה צבאות ניהלו מלחמות" ? היום צבאות לא מנהלים מלחמות ? דרך אגב, יש סעיפים ותיקונים רבים לחוק הבינלאומי שנוגעים לארגוני טרור – חמאס מוגדר ככזה בישראל, באיחוד האירופי ובארצות הברית, כך שהטיעון שלך מעט צולע. דרך אגב, החוקים הנוגעים בלחימה בטרור הם הרבה פחות גמישים מאשר חוקי המלחמה הבסיסיים.

כסיפוביץ 27 ביולי 2014

בן גוריון אמר זאת לפניו…
אבל הוא גם אמר שעוד 20 שנה לא יהיו כאן חרדים..

אני מסכים איתך מאוד לגבי המוסריות של הצבא.
המ"פ שלי פותח דלתות באמצע הלילה בסיורים כאילו שהוא מעיר את הילדים שלו.
בהתחשב בבור החרא שזרקו אותנו אליו היינו הכי בני אדם שאפשר להיות במצב הזה.

שבוע אח"כ הגיעו היס"מ ושברו את כל הדלתות שהצלחנו לא לפרק בזעם.
הילדים בבית הזה כבר לא יעניין אותם מי בן אדם ומי חיית אדם.

אריק 27 ביולי 2014

תומר. בלי להיכנס לפוליטיקה, זאת תגובה נהדרת. קשה להכיל את כל זה.

תומר חרוב 27 ביולי 2014

לא רציתי להכנס לפוליטיקה. תודה.

עירן 27 ביולי 2014

תומר, תגובה אמיצה ונהדרת, כאדם, לאו דווקא מהבחינה הפוליטית.

אריק 27 ביולי 2014

תומר רק עניין אחד. אני שומע על עניין הגז מול עזה וחייב לומר נמצאו עד היום שלושה מאגרי גז שניים בכלל בצפון ואחד קטן ,ים תטיס, באמת קרוב לעזה אבל בהחלט לא מול עזה והוא כבר התרוקן.
זה מרגיש לי קצת כמו עלילת דם שחבל להדהד אותה. אלא אם כן אתה מכיר משהו אחר, ככלל אף אחד מרשיונות הקידוח לא נמצא מול עזה.

אריק 27 ביולי 2014

הבנתי, בנתיים. עזה מרין 1 ו-2. יכול למנוע את ההסכמים של לויתן ותשובה עם מצרים וטורקיה… מעניין

the bird 27 ביולי 2014

ברגע שרשמת הפאשסטיים הטיעון שלך איבד מתוכנו,
הרי אתה ממש חופש הביטוי בהתגלמותו

תומר חרוב 27 ביולי 2014

להרביץ, לשיר אלף הרוגים אולה, את השיר של טועמה, לצעוק לנשים: שיאנסו אותך בעזה ולקלל זה חופש הביטוי?
כן, אנשים (לא ימנים) שמגיעים להפגנות במטרה מוצהרת להפחיד אנשים אחרים להביע את דעתם הם פאשיסטים.

the bird 27 ביולי 2014

ולצעוק רוצחים לחיילי צה"ל
וכל שלטי השנאה שלכם לצבא (טרוריסטים וכו')..זה בסדר
טול קורה מבין עיניך ואז דבר על אחרים,
משום מה לא נראה לי שהיו צועקים כך אם לא היו השלטים האלו,
הצעקות האינפנטליות היו נעלמות באותה מידה.

תומר חרוב 27 ביולי 2014

א. לא רק צעקו אלא גם היכו.
ב. שלטים לא פוגעים באנשים, אנשים פוגעים באנשים.
ג. איש מהדוברים על הבמה לא קרא לחיילים רוצחים או ארגון טרור ואני גם לא ראיתי אף שלט כזה. כן הוזכרו הקורבנות משני הצדדים, דיברו אב שכול ישראלי ואב שכול פלסטיני ורוב השלטים והקריאות היו שיהודים וערבים מסרבים להיות אויבים וגם בעזה ושדרות ילדות רוצות לחיות.
ד. פעם הבאה תבוא לראות, לא להשתתף ותבין למה זה צריך להפחיד, לא רק אותי אלא גם אותך.

אסף THE KOP 27 ביולי 2014

לגבי ההיכו – איפה זה ואיפה האלימות של מפגיני "השלום" בביליעין. יחס גורר יחס וכדומה וכן הלאה.

אם שלטים לא פוגעים באנשים – אפשר לרדת סוף-סוף מסיפורי האלף לילה ולילה על ביבי, רבין במדי אס.אס. וכו' ? מסתבר שזה לא היה הגורם לרצח רבין (כאילו שחשבנו אחרת).

ובגלל שפיספסת, אז הנה תראה מה קורה בהפגנות השמאל החבלני:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4069087,00.html

http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?entryId=1305406&skip=1

תומר חרוב 27 ביולי 2014

אני לא רוצה להיכנס פה לדיונים עם תמונות מ2011.
הציפור קבל על הכינוי פאשיסטים, מבחינתי האנשים שאיימו עלי והיכו אחרים הם פאשיסטים(חבר לידי ניסח את זה יפה: "עצוב שאני מפחד מאנשים עם דגלי ישראל"). לא רוצה לשאת בכך את עול המחלוקת בין ימין לשמאל לדורותיה אבל כך הרגשתי אתמול ובכל מפגש בשבועות האחרונים עם החבר'ה האלה.
אני מדבר על מה שראיתי וחוויתי, יכול להיות שאתם לא מאמינים לי, יכול להיות שזה לא מעניין אתכם או עושה עליכם רושם, בסדר. אבל לא פתחתי דיון על מי צודק ומי לא ולא רוצה להיכנס אליו.

גיל שלי 27 ביולי 2014

אני באמת לא מבין מה ההבדל בינם ובין פאשיסטים אחרים. אני מבין שהציפור הנחמדה רוצה שתקרא להם ניאו נאצים, זה הביטוי הנכון יותר לדעתי

the bird 27 ביולי 2014

נכון גיל הלא נחמד אנחנו נאצים כולנו
כרגיל השמאל ממשיך בגישה של פרופרסור לייבוביץ….
השנאה שלכם לפטריוטיות ישראלית,
מעבירה אתכם על דעתכם…ניאו נאצים
אולי נשים תמונה של ביבי עם שפם כמו היטלר
אופס כבר יש כאלו

רן הנרגן 27 ביולי 2014

קראתי. את כל התגובות מעלי.

וחשבתי

כהנא ניצח. (גם החמאס מנצח).

מדינת ישראל הובסה.

אהד 27 ביולי 2014

הנה עוד סטיקר שימושי..
זה פשוט שטויות..

איציק 27 ביולי 2014

אתה באמת נרגן. ואני גם בטוח שטועה.
אם כהנא היה מנצל, לא היה יו"ש ועזה.
אם חמאס היה מנצח… לא היתה כותב את התגובה שלך או קורא את התגובה שלי.

איתמר 27 ביולי 2014

אם כהנא היה מנצח מדינת ישראל היתה חדלה להתקיים ובמקומה היתה מוקמת ישות יהודית שאפשר היה לזהות מאפייני KKK מובהקים

רן הנרגן 27 ביולי 2014

הוא שאמרתי. זו רק שאלה של הפיכת הלא פורמלי לפורמלי.

shadow 29 ביולי 2014

שמע איתמר אתה פשוט טרול

the bird 27 ביולי 2014

איציק אין להם מושג בכלל מרוב טוב הארץ,
הם מקיאים שטויות

אהד 27 ביולי 2014

תומר, גיא, דיזדין – אני באמת רוצה להבין משהו. מה אתם מציעים?
הרי חמאס לא מכיר בנו ולא רוצה שלום. את הפסקת האש האחרונה הוא ניצל כדי לחפור מנהרות ולמלכד בתים.

האם אתם בעד הפסקת אש בתנאים של חמאס? הסרת המצור, פינוי החיילים מבלי שטיפלנו ברוב המנהרות ובניית נמל בעזה? או שיש לכם פתרון אחר? כי אני רק שומע מהשמאל די למלחמה אבל לא שומע הצעה קונקרטית..

כסיפוביץ 27 ביולי 2014

ישראל גידלה יופי של בן סורר….

אהד 27 ביולי 2014

לא רק שזה לא נכון, זה גם לא תשובה..

כסיפוביץ 27 ביולי 2014

מה לא נכון?
לגבי תשובה [מאת שונא שמאל ימין אמצע וכו']
לא לפנות כלום עד שהכל הרוס בין עזה לגבול.

הסרת מצור בודאי אך בפיקוח חוץ.
ואתה שומע שמאל קיצוני וימין קיצוני.
הרוב השפוי כאן [שגם נלחם בעזה היום] יודע שצריך לנקות אבל מה שהממשלה עשתה כאן עם החמאס ב-עשר שנים האחרונות חייב להשתנות.

אתה יודע הרי שלא שמאל קיצוני ולא ימין קיצוני יכולים לשבת בחוד החנית של צה"ל.
זה רק מראה לך מי האנשים שמגנים עליך היום [ואולי גם אתה בדרום]. יודעים מה צריך לעשות עכשיו וגם יודעים שצריך שינוי.

אף אחד [שפוי] לא רוצה לכבוש מחדש את עזה.

אהד 27 ביולי 2014

חוששני שהסרת מצור אינה אפשרית. קודם כל מסיבות פוליטיות – זה בעצם פרס לטרור ורוח גבית ענקית לחמאס. הוא הצליח היכן שאחרים, כולל אבו מאזן הפרגמטי, נכשל.
בלי קשר, פיקוח חיצוני? של מי? של האו"ם? די ברור שלא רק שהם לא אובייקטיבים, הם גם לא מסוגלים לעשות זאת. ע"ע דרום לבנון.
אוי לישראל אם היא תסמוך על אחרים שיגנו עליה.

דיזידין 27 ביולי 2014

החיים מסובכים, ידידי, אין שחור ולבן.

למרות כל מה שכתבתי פה, למרות שאני חושב שממשלת ישראל הובילה למלחמה הזו, למרות שאני שמאלני בן שמאלני ואב לשמאלני, אני חושב שצריך להשלים את המשימה ולהשמיד את המנהרות.

יותר מכך, למרות שאני מתנגד למלחמה הזו, אני מאמין שמרגע שהחלה, אנחנו חייבים לנצח בה, חד משמעית.

כי גם שמאלנים מבינים באיזו שכונה אנחנו חיים.

איציק 27 ביולי 2014

או, איתך הימין יכול לעשות שלום ;)

דיזידין 27 ביולי 2014

שוב שכחת לרגע שאתה בעצם שמאלני :)

איציק 27 ביולי 2014

ממשיך להעליב… עוד מעט סמולני יגיע גם…

אסף THE KOP 27 ביולי 2014

משעשעים חלק ממגיבי השמאל פה.
מתדיינים איתם קצת ואופס…עבור אחד מהם אני "כמו החמאס" והשני משווה אותי למוסולני.

עזבו אתכם מהערבים… עם אלה מתוכנו, אפשר יהיה לעשות שלום ?

גיא 27 ביולי 2014

ההשוואה לנאום של מוסוליני מ-1922 כאשר תקף את מורך הלב של של הדמוקרטיות המערביות, בהתייחסות לתגובה של the bird:
"כרגע זו לא רגישות ולא מוסריות אלא סתם
איבוד היכולת שלך להגן על עצמך ועל שאר בשרך,
זה מה שנקרא כאשר אבדנו אבדנו.
אין קשר לשום רגישות במצב הזה אלא מורך לב בלבד"

לא היטלר, ולא לקחת ללב…

גיא ד 27 ביולי 2014

לפחות השכלת לומר חלק. אני רואה פה התקדמות רצינית אסף.

ברצינות אל תיקח דברים פה אישית וגם הייתי הייעץ לא לתקוף אישית אלא לגופו של עניין (כל האיפה היית ש… עד שתעשה את… לא יהיה אפשר להתייחס לדברים שלך).

the bird 27 ביולי 2014

חחחחח מה שלא נוח לך זה לא לגופו של עניין איזה גאון אתה

גיא ד 27 ביולי 2014

יופי של תגובה לגופו של עניין.

עכשיו מה לא נוח לי? אתה חושב שכלאלה שכואביםאת מות האזרחים העזתים לא כואב אתמות אזרחינו וחיילינו?

הם כן, מאד!

אחד 27 ביולי 2014

לדעתי הבעיה הגדולה ביותר כרגע היא כל אותם פטריוטים מטעם עצמם, ששמים להם למטרה להשתיק את כל מי שמעז לצאת נגד הלחימה בעזה.
בעשותם כך, הם מעניקים לאותם שמאלנים מעמד של "קדוש מעונה", במקום שיקבלו יחס בהתאם למה שהם באמת – מיעוט קיצוני והזוי שניתן וצריך להתעלם ממנו.
הרי אף אחד לא היה שומע על הפגנת השמאל המגוחכת לולא התקיפה המגוחכת אף יותר של אותו זמר כושל. ודעותיהן של אורנה בנאי והחברה של קדאפי פורסמו באמצעי תקשורת זניחים יחסית, ורק לאחר שהותקפו העמדות שלהן נחשפו לציבור הרחב.

המעשים הללו גם מוציאים שם רע לרוב המוחלט והשפוי של הציבור שתומך בהמשך הלחימה, אבל לא בסתימת פיות.

כסיפוביץ 27 ביולי 2014

+100
ושוב..
הרוב השפוי נלחם בעזה כרגע.
המיעוט הלוחמני הם אלו שברחוב אשר מחפשים מי חושב שונה מהם.
שמאלה וימינה.

gedalia 27 ביולי 2014

אפרים קישון / איך איבדנו את אהדת העולם
(לפני 60 שנה)

בתל-אביב וחיפה ההרוסות נשארו 82,616 יהודים חיים. הם סודרו בתוך מחנות בחסות האו"ם.
אז התעורר מצפון האנושות. התמרמרות מוסרית עזה פשתה בקרב דעת הקהל העולמית.
המדינאים הגדולים ביותר נשאו קולם לטובת המדינה היהודית. צ'רצ'יל הקשיש הגדיר את חיסול מבצר הדמוקרטיה במזרח הקרוב כ'חרפת המאה.' הנשיא האמריקני סקר בשידור טלוויזיה את המשבר הכאוב: "ממשלת ארצות הברית," אמר, "תגיש ברוח הידידות המסורתית בין שני העמים, הצעת חוק היוצאת מגדר הרגיל, בה תבקש 25 אלף אשרות כניסה בשביל פליטי ישראל". הפרלמנט הברזיליאני עמד דקה אחת דום לזכר 'עניינה הצודק של ישראל'. ניו-זילנד כרתה ברית של ידידות נצחית עם זכר ישראל. בישיבת האבל של עצרת האו"ם הוחלט שכיסאו של נציג ישראל לא יסולק מאולם הישיבות, אלא יישאר בלתי-תפוס, ואף דגל ישראל יוסיף להתנוסס. אשר למדינת ישראל – היא הפכה לסמלו הבינלאומי של הצדק והמוסר.

אולם לדאבוננו הרב כל זה לא יקום ולא יהיה. ישראל לא חיכתה אלא מחצה באופן פזיז את צבא מצרים, ובזאת החמיצה את האפשרות הנאותה לרכישת אהדת העולם. באמת חבל. היתה שאנסה גדולה.

the bird 27 ביולי 2014

קישון הענק הסביר את הדברים בצורה נפלאה (:

אסף THE KOP 27 ביולי 2014

קישון היה היום מוקע ע"י עמיתיו למקצוע ומעלה הצגות מקסימום במתנ"ס של מעלה-טלמון מזרח.

פאשיסט.

the bird 28 ביולי 2014

גם זה במקרה שהיו עושים לו הנחה ,
האולם של מערב הרבה יותר קטן ,
היו שולחים אותו לשם (:

גיל 27 ביולי 2014

איתמר, כל מילה בסלע. הבעייה בישראל היא שכל מי שמעז להביע קצת אמפתיה לצד השני מייד מתויג כשמאלני הזוי והמקהלה מייד דורשת ממנו להביע צער גם על ההרוגים הישראלים כאילו 99.9% מהתקשורת הישראלית לא מוטה חד צדדית לטובת ישראל ומהווה שופר של הממשלה. אתם יודעים מה? אני מוכן לעשות איתכם עסק שכל פעם שיש הרוג ישראלי אני אביע צער אם תביעו צער על כל הרוג פלשתיני. רציתם סימטריה אז בבקשה.

ולכל אלו שמבקשים פתרונות, אפשר לנסות להגיע להסכם עם החמאס ולמעשה זה מה שהוא רוצה. ברגע שיש הסכם כתוב (ולא הבנות עלומות) אז הפרות שלו הרבה יותר ברורות ויש הרבה יותר לגיטימציה לפעול. גם רצוי בדרך להפסיק את המצור על עזה, לפתוח את המעברים ולתת להם קצת להרגיש לא חנוקים. נכון, הם ינצלו חלק מהתנאים הללו להתחמש אבל זו לא צריכה להיות בעייה אם יש הסכם. לסוריה ולחיזבאללה יש פי אלף יותר אמצעים לתקוף את ישראל והם לא עושים את זה. אפשר להגיע להסכם ארוך טווח גם אם לא הסכם שלום כולל. רק מה, כל פעם שיש סימנים לרצון בהסכם כזה מהצד השני, כולל פיוס בין החמאס לרשות הפלשתינית, ישראל מייד ממהרת לחבל בזה. אסור לשכוח מי התחיל בהסלמה של הסבב הנוכחי: אחרי רצח הנערים ישראל שיקרה ביודעין שהם עדיין בחיים והטילה אחריות על החמאס למרות שכבר ברור היום שהוא לא אשם. היא המשיכה במעצרים לא חוקיים של אנשי חמאס משוחררי שליט שלא קשורים לארוע ומהווים הפרה של ההסכם ואז ניצלה את הרקטות הבודדות להפציץ בעזה ולדרדר את המצב. העיקר שישראל היא שוחרת שלום.

כסיפוביץ 27 ביולי 2014

כל מי שאומר שישראל לא ידעה ולא חיכתה להזדמנות לתקוף את מערכת המחילות של החמאס לא יודע על מה הוא מדבר…

גיל 27 ביולי 2014

ישראל מחכה להרבה הזדמנויות לתקוף אבל זה לא אומר שחייבים לממש אותן. כבר 15 שנה אנחנו מחכים להזדמנות לתקוף את איראן ולא עשינו את זה, והפלא ופלא אנחנו חיים מצוין עם זה.

כסיפוביץ 27 ביולי 2014

בעניין הזה אני איתך גיל.

איציק 27 ביולי 2014

מבקש מכל אדם שפוי, ששפיותו יקרה לו, ימין כשמאל, לא לענות לתגובה 25.

גיל 27 ביולי 2014

כמובן, לנסות להשתיק דיעות של אחרים שלא מוצאות חן בעיניך. רק מחזק את מה שאני אומר.

כסיפוביץ 27 ביולי 2014

למה איציק?

איציק 27 ביולי 2014

מי שמתחיל את ההסלמה ממה שעשתה ממשלת ישראל ולא מעצם חטיפת הנערים, הוא לא בר שיח. מי שמשקר (במודע או שלא) בקשר לפרטים שהוא נותן החמאס שוחרי שלום, הוא לא בר שיח. אפשר להביע דעות מכל קצוות הקשת, אך מה שכותב תגובה 25 עושה, ולא בפעם הראשונה לא נותן שום אפשרות לשום דיון ראוי.

גיל 27 ביולי 2014

כאמור, קצת קשה להתמודד עם העובדות אז ממציאים שקרים. לחמאס לא היה שום קשר לחוטפים אבל היי, למה שזה יפריע להאשים אותם בזה ולשמש תירוץ כדי לפתוח נגדם במלחמה?

אריק 27 ביולי 2014

גיל. מה שנעשה בגדה היתה אחיזת עיניים מחרידה. ולחשוב ששלחו את האמהות לאו"מ לעזאזל!
א-ב-ל – על איזה הסכם את מדבר?
לפני שאתה עונה תלך למקור – לחמאס עצמו.
הוא לא מכיר בישראל ולא מכיר בקיום פלסתין או העם הפלסתינאיץ
בגדול כולם מבחינתם צריכים לנמות או להתאסלם, עזה היא חלק מהח'ליפה.
איזה הסכם נעשה איתם?

גיל 27 ביולי 2014

אריק, החמאס מוכן לדבר עם ישראל ולהגיע להסכם. מה זה משנה מה כתוב באמנה שלו? אנשים לא מפרידים בין דברים ברמה ההצהרתית לבין מה שקורה בפועל. בפועל החמאס כן נוהג בצורה רציונלית במקרים רבים ועם הסכם כתוב יהיה לו קשה לפעול נגד ישראל ולישראל תהיה כל הלגיטימציה בעולם לפעול נגדו אם הוא מפר אותו. למה לא לנסות את זה לפני שעוברים למלחמה? הרי גם ככה יש סבב לחימה כל שנתיים בערך, מה יש לנו להפסיד?

רועי 27 ביולי 2014

בוודאי…
אתה הראשון שתתן את הלגיטימציה לפעול במקרה כזה, נכון ?
לא נשמע משפטים מתרפסים בסגנון: "ממשלת ישראל בפעולות שלה הביאה את החמאס להפר את ההסכם"

גיל 27 ביולי 2014

אתה גם מנבא עתידות אני מבין.

רועי 27 ביולי 2014

בכל מה שקשור לאכולי שנאה עצמית כמוך, אני קורא אתכם כמו ספר פתוח.

גיל 27 ביולי 2014

אתה ממש מופת לאיש ימין מתון שמשתמש בטיעונים הגיוניים ומדבר בשפה תרבותית לשכנע אחרים. תמשיך ככה! אין ספק שאתה עושה להם שירות מצוין.

רועי 27 ביולי 2014

לשכנע אחרים ? כאילו שאפשר להזיז אותך מדעותיך הפצפיסיטיות.
אתם מקרה אבוד, הבעיה שאתם מנסים לגרור את כולם איתכם לאבדון.

גיל 27 ביולי 2014

אני בכלל לא פציפיסט וזה רק מראה שאתה רק זורק ססמאות לא קשורות כי ברור שאין לך מושג מה זה פציפיזם.

ונכון, אני מנסה לגרור אותך לאבדון ולא הממשלה שלך שכל כמה שנים יוצאת למבצעים צבאיים שהורגים לא מעט חיילים ובשגרה לא עושה כלום כדי לפתור את המצב.

cookie-monster 28 ביולי 2014

כשחמאס עלה לשלטון בעזה אמרו – הנה! עכשיו כשיקרה משהו תהיה לנו לגיטימציה לפעול. לפעול באמת. כי זה ארגון טרור. וברור שקרה משהו. מה לא יקרה? זה החמאס.
ועובדה שכל העולם ואשתו עדיין רוצים לדחוף אותנו לים, יחד עם החמאס. זה שהם "נתנו" לנו 3 שבועות לא אומר כלום מבחינתי. תודה רבה באמת שהרשתם לנו להגן על עצמנו קצת. עכשיו אנחנו צריכים לחזור לפינה ולחכות לתביעות בהאג. איזה יופי לנו.

אז אותי לא מענין איזה "לגיטימציה עתידית" תהיה לנו אם נקח צעד אחורה ונוותר על אפילו אינצ'. כי זה פשוט לא יקרה ואנחנו יכולים להגיד "אמרנו לכם" לכל העולם מפה ועד עולם. זה לא יתן לנו לגיטימציה לכלום. זה פשוט יוצר סטטוס קוו חדש שמחליש אותנו לקראת העימות הבא.

כסיפוביץ 27 ביולי 2014

אני לא ראיתי שגיל כתב שהם שוחרי שלום
הוא פשוט כתב שישראל היא לא.
לא קשה להסכים לזה וזה לא אומר שאתה בוגד עוכר צה"ל שוכב עם ערבים ושותה קפה שחור עם פיתה.

בכלל צריך להוציא את צה"ל מהדיון הזה כי צה"ל מבצע מה שהממשלה מורה לו ולא עושה החלטות בעצמו.

גיא 27 ביולי 2014

רועי, מי הם אותם "אתם" שהם "מקרה אבוד..מנסים לגרור את כולם איתכם לאבדון"?

ביקורת כלפי הרשות המבצעת היא לגיטימית וחיונית לתפקודה של דמוקרטיה. לא קראתי בדבריו של גיל נסיון לפגוע בלגיטמיות של צה"ל. הנסיון להשתיק כל ביקורת, והפיכת כל מבקר ל"אתם" הבזויים מול "אנחנו" הצודקים הוא הצעד הראשון במדרון החלקלק במעבר מלאומיות ללאומנות.

רועי 27 ביולי 2014

כמו הניסיון שהיה בזמן ההתנתקות להשתיק כל אחד שדיבר נגדה ?
כמו שקראתם לאותם אנשים שאמרו שיהיו קטיושות על אשקלון מחרחרי מלחמה ?
איפה הייתם אז אבירי הדמוקרטיה ?
כרגיל, טענות הימין הם התלהמות מחרחרת מלחמה ואנטי דמוקרטית, ואילו טענות השמאל הם מופת ודוגמא לחופש הביטוי.

גיא 27 ביולי 2014

אני לא מסכים לדעתך, אבל אני לא מנסה להשתיק אותך או למתג אותך כסולל הדרך לאבדון. הביקורות שלי במקומות שונים בפוסט היום היו כנגד תגובות דטרמניסטיות שמנסות להשתיק או להשמיץ.

אהד 27 ביולי 2014

שמע גיל, מה שכתבת בחלק השני של התגובה שלך הוא פשוט לא נכון. אין לי מה להגיד בנוגע לזה. אבל.. בנוגע לסימטריה בין הצער על החיילים שלנו לבין הצער על הפלסטינים אני חייב להגיב.
תשמע, אני באמת מצר על כל ילד וזקן פלסטינים חפים מפשע שמתים בגלל המלחמה. אבל וזה אבל גדול – זה אפילו לא מתחיל להתקרב לכאב העמוק שאני מרגיש בכל פעם שאני שומע שחייל שלנו נפל. זה לא סימטרי ולא קרוב לזה אפילו.
יותר מזה, אני פשוט לא מבין איך אפשר לדבר על סימטריות? אתה באמת חש את אותה מועקה כאשר אתה שומע שחייל נפל וכאשר אתה שומע על ילד פלסטיני שמת?

איציק 27 ביולי 2014

רק למה אתה מגיב למגיב הלא נכון?

גיל 27 ביולי 2014

אולי אתה מיוחד אבל אני לא רואה שום הבעות צער מישראלים על הרג המוני של חפים מפשע בקרב פלשתינים. וכן, אני חש אותו צער על מותם של אנשים חפים מפשע כמו על חיילים. שניהם מתים במלחמה מיותרת.

איתמר 27 ביולי 2014

שלשום בערב כתבת של ה – BBC צייצה בטוויטר שגורם משטרתי הודה בפניה שרוצחי הנערים לא היו שייכים לחמאס.
משום מה אף כלי תקשורת ישראלי לא בדק את אמיתות הטענה הזו.
לדעתי היתה השהייה מכוונת במציאת גופות הנערים על מנת לאפשר את המשך מבצע המעצרים הנרחב בגדה.
השב״כ הצליח לאכן בתוך יומיים שלושה את המסלול שעשה רכב החוטפים והוא אף זיהה התעכבות ארוכה של הרכב למשך דקות רבות באזור שבו נמצאו הגופות כעבור ימים רבים.
המעצר של משוחררי עסקת שליט עורר את התהייה מדוע השב״כ לא עצר אותם לפני החטיפה אם אכן היו לו הוכחות שהם שבו לפעילות טרור. אם לא היו לשב״כ הוכחות שכאלה אז המעצר היה מהלך פופוליסטי ופוליטי. כאשר שב״כ משתף פעולה עם מהלכים שכאלה יש סיבה לחוש דאגה.

גיל 27 ביולי 2014

עזוב, אל תבלבל את האנשים עם עובדות. כל המעצרים האוטומטיים הללו שמהווים הפרה של החוק הבינלאומי נתפסים כמובנים מאליהם בארץ.

אחד 27 ביולי 2014

תסלח לי אם אני לא אזיל דמעה על הפרת הזכויות של רוצחים מתועבים שכאלו.

גיל 27 ביולי 2014

אתה לא צריך להוזיל דמעה אלא לכבד את החוק. אתה יודע, הפעם הוא מופנה נגד אנשי חמאס, פעם הבאה נגד שמאלנים בוגדים ובסוף על כל אחד ואחד.

גיל 27 ביולי 2014

ואגב, רוגל אלפר בדיוק מדבר על זה, איך שהמלחמה עוזרת לאחד את העם אחרי הדכדוך של רצח הנערים.

http://www.haaretz.co.il/opinions/.premium-1.2388095

כסיפוביץ 27 ביולי 2014

המעצר של חוטפי שליט נועד ליצור פרובוקציה.
למערכות הביטחון המהוללות של ישראל לא היתה שום סיבה להיתלות בחוטפי שליט כפיתרון או תשובה למיקום הנערים.

אחד 27 ביולי 2014

לפעמים קורה שבמהלך חקירה של פשע אחד, מגלים פשע אחר.
מאד יכול להיות שבמסגרת חקירת החטיפה, התגלה מידע חדש שהשב"כ לא היה מודע אליו קודם.

גיל 27 ביולי 2014

אין שום עדות שזה קרה וגם יש הבדל בין לזמן אנשים לחקירה לבין לעצור בסיטונות אנשים שמשייכים לקבוצה מסוימת בלי שום משפט או בלי שום האשמה נגדם.

מתא 27 ביולי 2014

אני חייב לציין שחלק מהמגיבים כאן עושים מס' הנחות והשערות שאינן מבוססות, בלשון המעטה, אך עדיין מתייחסים אליהן כאל עובדות. אין שום עדות שאכן במהלך החקירות התגלה מידע חדש, אבל גם אם קרה דבר כזה, אתה בטח לא תהיה האדם שיידעו אותו בכך, בדיוק כפי שלא תמיד צריך להסביר בדיוק איך יודעים שמישהו הוא מחבל שעמד להתפוצץ באוטובוס.

לא תמיד מה שמתברר בסופו של עניין, גם אם הוא נראה פשוט וברור, ידוע בהתחלה. יתר על כן, לא תמיד מידע ודאי שקיים אצלך ניתן לחשיפה, מחשש לשריפת מקורות מודיעיניים (נזק שהוא בעל משמעות אסטרטגית לעיתים), ויש למצוא דרכים שונות להלבין אותו. אתה מוזמן לזלזל בזה, אבל זה רק יעיד על חוסר הבנתך. הטיעון השני, בכל מקרה, לא סותר את הצורך בטיעון הראשון. סתם לדוגמה – גם אם אתה יודע שהם מתים (וזה לא תמיד ודאי), אתה לא יודע מי ביצע, איך, למי הוא קשור, ואיך תוכל למנוע את זה בפעם הבאה.
כאמור, לי אין היכרות עם המקרה הספציפי, אבל לא תמיד דברים נעשים מתוך רוע לב שרירותי של המשטר האפל הקיים במדינה הנקראת ע"י אנשים מסויימים ישראל, בניגוד למה שחושבים כאן כמה מגיבים.

מעבר לכך, בוא נניח לרגע שאכן החוטפים לא היו קשורים לחמאס (לא בתכנון, לא בביצוע, לא בתמיכה, כלום). החמאס עדיין ירה, ועדיין חפר מנהרות בהן הוא תכנן להשתמש (אם אתה טוען שזה היה אמצעי הרתעה למקרה שישראל תחליט לעשות משהו, אז נסה שוב, כי אתה טועה). אז מה ישראל צריכה לעשות?
בעצם, עזוב, אל תענה. אני כבר יודע מה התשובה.

אגב, "אנשים שמשתייכים לקבוצה מסויימת" – אני חושב שפרופיילינג על מחבלים שהשתחררו טרם מיצוי מלוא עונשם הוא לא כ"כ מופרך.

גיל 27 ביולי 2014

כלומר, אתה מקבל את זה שישראל שיקרה ביודעין כשאמרה שיש סבירות גבוהה שהחטופים אכן בחיים והאשימה את החמאס בלי שום ביסוס. אכן סביר שלא ידעו בהתחלה מי אחראי אבל זה לא הפריע להאשים את החמאס ולסמן אותו כמטרה ולפעול נגדו. ואם תעקוב אחרי האירועים תראה שהחמאס שיגר את הרקטות שלו אחרי המעצרים ולא לפני כן כך שדי ברור שהוא לא דרדר את העימות הזה.

ולמה הזלזול הזה שלך? אם אתה לא רוצה לשמוע את התשובה או חושב שיודע אותה מראש אז מה הטעם בלכתוב? עובדתית החמאס לא השתמש במנהרות עד עכשיו אז התיזה שהן תוכננו לפיגוע גדול לא נכונה כי הם כבר קיימים הרבה זמן. במציאות השתמשו בהם כתגובה להתקפה של צה"ל. אלו עובדות ולא ניחושים.

איציק 27 ביולי 2014

מתא,
אתה מעליב את האינטליגנציה. המנהרות נחפרו כי החמאס רצה להפתיע את ילדי עוטף עזה עם סוכריות לקריסטמס. האגרסיה הישראלית הכריחה את החמאס להשתש בהן לפני הזמן המתוכנן ולמטרות שלא לשמן נועדו. עכשיו אתה בא ומספר לנו שהן נועדו למטרות עוינות ללא שיש לך הוכחות או ביסוס לכך. די כבר עם הדמגוגיה.

גיל 27 ביולי 2014

זה לא משנה לאלו מטרות הן נוצרו אלא לאיך השתמשו בהן בפועל. זכותם להתחמש בדיוק כמו שישראל מתחמשת וכל מדינה נורמלית מתחמשת. לא ראיתי שהטילים של סוריה או מצרים מאיימים עלינו באופן מיוחד. כשיש הסכם אז הרבה יותר קשה להפר אותו.

יריב 27 ביולי 2014

אם להיות טכניים, חפירת מנהרה לתוך שטח ישראל איננה התחמשות אלא פלישה. הריבונות נמשכת גם לתוך הקרקע.

אהד 27 ביולי 2014

"זה לא משנה לאלו מטרות הן נוצרו אלא לאיך השתמשו בהן בפועל. זכותם להתחמש בדיוק כמו שישראל מתחמשת וכל מדינה נורמלית מתחמשת."

שמע, זה כבר יותר מהזוי. אתה באמת חושב שזו זכותו של ארגון טרור לבנות מנהרות שנמצאות בתוך קיבוצים ישראליים???

יש מצב שמישהו חומד פה לצאן? החליט לפתוח משתמש פיקטיבי? אין דברים כאלה..

גיל 27 ביולי 2014

לא כתבתי שום דבר על זכויות. כתבתי על המציאות בפועל.

יריב 27 ביולי 2014

"זכותם להתחמש" היא לא אמירה לגבי זכויות?

גיל 27 ביולי 2014

בהחלט אבל זה לא קשור למנהרות.

יריב 28 ביולי 2014

"זה לא משנה לאלו מטרות הן נוצרו אלא לאיך השתמשו בהן בפועל. זכותם להתחמש בדיוק כמו שישראל מתחמשת וכל מדינה נורמלית מתחמשת."

אז שני המשפטים האלו לא מתחברים אחד לשני? הכינוי "הן" במשפט הראשון לא מתייחס למנהרות, שעליהן נסב הדיון עד שם? אני לא ממש מבין מה אתה אומר.

אסף THE KOP 27 ביולי 2014

מה צייצה הכתבת של אל-מנאר ?

רועי 27 ביולי 2014

רקטות בודדות. טינופת.

שמעון כסאח 27 ביולי 2014

הסכם עם חמאס, בא נראה.

ב8 בפברואר 2007 סיכמו חמאס ופתח על הקמת ממשלת אחדות ותום המאבקים הפנימיים בחסות מלך סעודיה. ביוני אותה שנה עפו אנשי הפת"ח מקומה 15 או סתם נורו בברכיים, פת"ח וכל מגנוניו נבעטו מעזה.
וזה לאחר הסכם שנחתם בין אחים.

חומר קריאה נוסף על מה החמאס רוצה
http://www.hydepark.co.il/topic.asp?topic_id=1991588&forum_id=13779

הסכם נעים, הסכם שמח.

גיל 27 ביולי 2014

דמגוגיה בגרוש. כשישראל תחתום על הסכם עם החמאס אז נדבר.

שמעון כסאח 27 ביולי 2014

סבבה דמגוגיה, אני מתנצל וחוזר בתשובה שלמה, צריך לחתום הסכם עם החמאס.

מה יהיה תוכן ההסכם המוצע?

איציק 27 ביולי 2014

אל תאכיל ת'…

גיל 27 ביולי 2014

יפה איציק שאתה לא מסוגל לענות אלא רק להשמיץ ולדרדר את השיח. דוגמא ומופת לאיך שיח תרבותי צריך להתנהל.

איציק 27 ביולי 2014

מגיב 25, אני מצליח להתדיין עם כולם, אבל אתה כזה חריף שאני לא יכול עליך. אתה כזה גאון, כזה צודק, כזה יודע הכל, כזה שכל אחד שמביא עובדות או מסכנות אחרות לא מדבר לעיניין או מתבסס על שקרים, שפשוט, אין לי עובדות אחרות שאינן שקרים או לא רלונטיות. ההגיון שלי כמו של כל מי שאינו בדעתך, כזה מעוות מסלף דברים, או לא מדבר לעצם העיניין, שפשוט ההתדיינות איתך לא עניינית כי מראש אני שקרן, או לא מודע, או מושפע משקרנים או הוזים, וההגיון שלי עקום, שחבל לי בכלל להתאמץ ולהתדיין איתך. זה לא רק בדיון הזה, זה גם בדיונים אחרים בנושאים פוליטיים או חברתיים. אז מגיב 25, תבדוק את עצמך וראה איך אתה מגיב לאלו שלא בדעתך, ואז תבין למה אתה לא בר שיח עם רבים מאיתנו. זו לא רק דעתך, כי אם ההתייחסות לדעתינו. אנחנו לא בורים, יש לנו מקורות לא פחות טובים משלך, וההגיון שלנו לא יותר קלוקל משלך. כאשר תבין את זה ולא תתייחס אלינו כאל רפי שכל, אוכל לדון איתך על כל נושא שבעיניין.

גיל 27 ביולי 2014

בתור התחלה, תקרא לי בשמי ולא בצורה מזלזלת. אחרי זה, תגיב אולי עניינית כמו שאני עשיתי ותמיד עושה. עד עכשיו רק הכפשת וניסית למנוע מאחרים להגיב אליי. דוגמא מצוינת לשיח תרבותי ודמוקרטי.

איציק 27 ביולי 2014

אהבתי:-):-):-) אני כותב שהבעייה שלי היא לא דעותיך (ללא קשר לדעתי אליהם) כי אם אופן התגובה שלך. לא עברה דקה וקיבלתי, כפי שציפיתי, התקפת נגד. אין עצירה למחשבה. אם זו תחושתי לגביך, אולי יש בזה משהו, אולי אתה מתנשא, אולי אתה מזלזל. שום דבר… מייד התקפת נגד… מצ'טה, אפאצ'י, הכל נשלף כדי להוכיח אותי. בגלל זה אני לא רוצה לדון איתך. פשוט לא נעים.

גיל 27 ביולי 2014

שוב, אתה מסיט את הדיון אליי במקום לענות לגופו של עניין. בינתיים מי שמתנשא וקובע לאחרים מה הם חושבים ומה לעשות זה אתה. אתה לא באמת מעוניין לדון וכל התגובות שלך כאן הן עלבון לאינטליגנציה וזלזול במי שמגיב ברצינות. אתה לא רוצה לדון איתי? בבקשה, אתה ממש לא חייב. אבל הניסיון בחוצפה שלך לקבוע לי מה לומר ולחשוב ולאחרים מה לעשות הוא דוחה ומאיר אותך באור מאוד לא נעים.

איציק 27 ביולי 2014

:-) :-) :-)

גיל 27 ביולי 2014

הפסקת המצור, פתיחת המעברים, לא לנסות לשלוט במה שהם עושים שם, וכל זה בתמורה להפסקת אש כוללת לעשור או לכמה שלא יסכימו. איך זה בשבילך?

שמעון כסאח 27 ביולי 2014

מצויין, זה לא מה שהיה אחרי שעזבנו את עזה ב2005? המעברים היו פתוחים ולא היה מצור.
המצור וההגבלות במעברים התחילו רק אחרי שהם המשיכו לירות רקטות ופצמ"רים, חטפו את גלעד שליט *מתוך* ישראל והבריחו עוד רקטות פנימה.

אז מה הם יורים רק כדי לחזור למצב שהיה כבר? ואז הם יירו שוב(שם כבר היינו) ואז נטיל מצור ואז…(אעצור כאן רק כדי לא להיכנס ללולאה אינסופית)

הערת שוליים, הפסקת אש לעשור באה מן הסתם ממושג ההודנא המפורסם, אתה יודע מה מקורה של ההודנא ומה היא מייצגת?

גיל 27 ביולי 2014

לא, זה ממש לא היה אז ולא היום. תמיד שלטנו בצורה זו או אחרת על המעברים אם כי זה נכון שהיה יותר פתוח מעכשיו. ואל תשכח גם שמעולם לא היה לנו הסכם עם החמאס וזה בניגוד להבנות שמגיעות עם גורם מתווך. זה הבדל גדול כי תמיד אפשר לטעון להפרה שלהן בהעדר שום מסמך חתום רשמית וזה מה ששני הצדדים עושים כשנוח להם. כשיש הסכם התסריט שהצעת לא סביר בדיוק כמו שיש הסכמים עם סוריה ומצרים שלא מופרים כבר עשורים.

ולמה שיעניין אותי מה המקור? תפריד בין רטוריקה ומיתולוגיה למעשה. אם היו נותנים לך היום עשור שלם של שקט לא היית מעוניין בזה?

שמעון כסאח 27 ביולי 2014

1. זה כן היה כך, המעברים היו פתוחים למעבר סחורות ואנשים ולא היה מצור ימי.

2. הם צריכים הסכם ע"מ לא לירות עלינו, הם לא יכולים פשוט לעזוב אותנו בשקט?

3. אותך לא מעניין המקור אבל אותם כן, זה חלק מהמסורת שלהם אז כדאי שתתייחס ברצינות ולא תזלזל.

גיל 27 ביולי 2014

אתה משלה את עצמך, ישראל מאז ומעולם שלטה במה נכנס ויוצא מעזה וזה כולל שליטה אווירית ומהים. מעולם לא היה לעזתים חופש אמיתי להקים חברה מתוקנת, וזה עוד בלי אפילו לדבר על זה שהם חסרי אזרחות.

למה אנחנו לא עוזבים אותם בשקט? כשאתה תהיה מדוכא כמותם ובמצב כלכלי כל כך גרוע ונואש אז יש גם טרור. רוב התושבים לא עוסקים בטרור ורוצים חיים נורמליים ומה שקורה שם הוא בדיוק להפך.

גם לנו יש מסורות ומיתוסים כמו קריאת ההגדה שהרבה אנשים לוקחים ברצינות אז מה? אני מתייחס למה שקורה בפועל. אני יכול להניח שכמו כמעט בכל מקום שנהנה מפריחה כלכלית ולאנשים היה מה להפסיד ממצב מלחמה גם שם זה יהיה ככה. היום זה רחוק מאוד מזה.

מתא 27 ביולי 2014

תכל'ס, ברוב התשובות שלך הערבים יוצאים ממש לא משהו מבחינת אחריות אישית ולאומית, רדיפה לשלום, רצון להתקדם וכו'. באמת. תחשוב קצת על המשמעות של מה שאתה כותב.

אה, ואני מכיר כמה מקומות יותר גרועים מעזה (כיום ובהסטוריה) שאנשים עשו קצת יותר למען קידום השאיפות הלאומיות ובניין הבית הלאומי שלהם מבחינת בניה, והרבה פחות מבחינת הרס.

שמעון כסאח 27 ביולי 2014

אני משלה את עצמי…

אני מראה לך 1, אידיאולוגיה ועוד 1, מעשה, אתה מחשב ומקבל 0, אכן אני באשליות ואתה מציאותי.

גיל 27 ביולי 2014

אולי תפסיק לומר לי מה לחשוב ותגיב לעניין. תגובה כמו זו לא תורמת כלום.

גיל 27 ביולי 2014

לא הראית לי שום מעשה, מה בדיוק הראית? תסתכל על הסיבוב הנוכחי ותראה איך ישראל דרדרה אותו למה שהוא והיא עושה את זה אגב בכל סיבוב אם תבדוק טוב.

איציק 27 ביולי 2014

שמעון כסאח,
אחד ועוד אחד באמת שווה אפס כאשר אתה מחשב זאת ב-Z2, כך שמאוד יתכן שהמגיב אליך צודק בהחלט רק אתם משתמשים בשדות שונים לביצוע החישובים שלכם.

גיל 27 ביולי 2014

ואיציק ממשיך בדמגוגיה בלי להיות מסוגל לענות תגובה אחת עניינית בשרשור הזה. אכן השג מופלא.

רועי 27 ביולי 2014

לא מאכזב אתה גיל,
כרגיל, ברגע שמעמתים אתכם עם עובדות שאין עליהן עוררין, שולפים את טיעון ה"דמגוגיה בגרוש".
כאלה צפויים.

גיל 27 ביולי 2014

איזו עובדה בדיוק עימתת? הבאת קישור שלא קשור בכלל למה שדיברתי עליו, זו בדיוק ההגדרה לדמגוגיה.

the bird 27 ביולי 2014

רועי אין עם מי לדבר בכלל,
הם עיוורים לחלוטין…הם גדולים בלתקוף את אותנו/ישראל
אבל חלשים בלתקוף את חמאס שהוא הארגון טרור פה.
אה שכחתי צה"ל ארגון הטרור המוסרי הגדול בעולם
טעות שלי

גיל 27 ביולי 2014

בינתיים היחיד כמעט שמדבר פה זה אני ואתה ואחרים רק תוקפים אותי אישית וממציאים דברים שלא אמרתי, ולא מגיבים כמעט בענייניות לטענות שהעליתי.

גיסנו 27 ביולי 2014

הבעיה היא טעות תפיסתית קשה שכל העולם חוטא בה ומי שמתעקש להגדיר את עצמו כשמאל מסרב להכיר בה, והיא המקור לטרור.

אף אחד לא חולק על כך שהמצב בעזה קשה. אף אחד לא חולק על כך שהרג של מאות חפים מפשע (ולמרות שאין ספק שזה קורה אני לא סומך על שופ מספר שיוצאמגורמים פלסטיניים) הוא איום ונורא. והרוב הגדול של האנשים היה מעדיף להמנע מהמצב הזה, ולא "הצל" והחברים שלו הם ממש לא הרוב.

לעומת זאת, כיום יותר מבעבר העולם מתחיל להבין והרוב בארץ מבין שהטרור לא נובע מהמצוקה כפי שהיה נהוג להאמין בעבר אלא נובע מפנאטיות דתית דפוקה וחסרת פרופורציות וקשר למציאות. אנשים שמונעים נטו משנאה ושמטרתם היחידה היא להשליט על כל העולם את חוקי השריעה ולהרוג את כל הכופרים, והם מצהירים על כך פעם אחר פעם. ורק העולם המערבי המטומטם מקבל שירקו לו בפנים ומספר לעצמו שזה גשם.

אם לכל העולם הערבי כ"כ אכפת מהסבל של הפלסטינים ורצונם לקבל מדינה משלהם, אז למה ירדן ומצרים לא הסכימו לקבל את הגדה המערבית ועזה (בהתאמה) כחלק מהסכמי השלום כפי שהוצע? הרי לכאורה תחת שלטון ערבי מצבם היה הרבה יותר טוב, והיה להם יותר קל לקבל עצמאות ולהגשים את עצמם. אבל השאירו אותם תחת שלטון ישראלי. למה? ישראל שולטת בכל מה שיוצא ונכנס מעזה כי השאירו את זה תחת אחריותנו, וכל פעם שניתן חופש פעולה זה חזר ונשך אותנו בתחת (וזה דימוי מאוד נעים ביחס למה שקורה באמת). האם הרחיקו אנשים מגדר המערכת בעזה לפני שבוצע משם ירי על כוחותינו? האם עיכבו אמבולנסים במחסומים לפני שניצלו את הבדיקות המקלות שלהם כדי להעביר מחבלים מתאבדים ומטענים?

ישראל רחוקה מלהיות חפה מטעויות, וכולנו חכמים בדיעבד כדי לומר מה היה צריך לעשות לפני 20, 30 ו 40 שנה. אבל לרוב האנשים, גם כאלו שבעד שקט ושלום וגם כאלו שנחרדים ממה שקורה לפלסטינים פשוטים וחפים מפשע בעזה, נמאס מהלקאה עצמית. נמאס רק לחפש איפה אנחנו טעינו כשמהצד השני אף אחד לא חושב על טעויות שהם עשו כי את אף אחד כנראה בשלטון שלהם לא מעניין חופש, רווחה וחיים נורמליים, אלא רק ג'יהאד ג'יהאד וג'יהאד.

אני רוצה שקט. לכולם. לא צריך שיאהבו אותי ולא צריך שפלסטינים יקומו כל בוקר ויגידו תודה על הנס שנפל בחלקם לחיות לצד ישראל. אבל אני רוצה שהם יבינו שהם יכולים לחיות בסבבה ואנחנו יכולים לחיות בסבבה ושלכולם יכול להיות כיף אם יפסיקו לחפש מלחמות כל הזמן. ואיכשהו יש לי הרגשה אם משם יפסיקו לחפור מנהרות ולירות טילים, אז לנו יהיה הרבה יותר קל להפסיק להחריב להם שכונות שלמות על משגרי הטילים והמנהרות שיוצאות מהשירותים.

הייתי מאוד שמח אם היינו יכולים לצאת מהגדה המערבית בחילופי שטחים,להשאיר הכל בידיים של הפת"ח או לא יודע מי ולתת להם לנהל את עצמם בכיף בלי להתעסק בנו. לאור מה שראינו בעזה בשבועות האחרונים (אחרי שגם שם יצאנו והשארנו הכל לידי הפת"ח להזכירך), אתה רוצה להגיד לי בלב שלם שזה ריאלי? שתוכל להוציא את כל הצבא וההתנחלויות ולא לקבל סוללות נ"מ שמכוונות לנתב"ג וגראדים קלים להכנה שמכוונים לכל ערי גוש דן והדרום?

אם כן ידידי, אז צר לי, אבל אתה חי בלה-לה לנד.

איציק 27 ביולי 2014

ישראל אשמה!!!

גיל 27 ביולי 2014

אתה מתעלם משני דברים מרכזיים. בניגוד למה שנראה לך דרך הטלביזיה, רוב המוסלמים אינם פנאטיים דתיים ולא עוסקים בטרור, רחוק מכך. הדבר החשוב יותר הוא שאתה לא עושה את הקשר הברור בין פנאטיות דתית למצוקות של האנשים. נכון שפנאטיות דתית קיימת במנותק מהמצוקות אבל מה שמזין אותה, מה שגורם לאנשים להתגייס למטרות שלה הוא מצוקה וייאוש. אלו אולי לא הגורמים היחידים אבל בוודאי מרכזיים.

אכן מדינות ערב לא ממש דואגים לפלשתינים ואנחנו נשארנו איתם. מה לעשות, זה המצב היום ואיתו צריך להתמודד. הבעייה היא שאנחנו עושים כל מה שאנחנו יכולים כדי לגרום להם לשנוא אותנו, רחוק מזה. הלקאה עצמית ולחפש איפה טעינו? אתה צוחק עליי? כל המדיניות מאז כיבוש הגדה דומה להפליא ולא משנה מי היה בשלטון. אין ולא היה ממש דיון (שלא לדבר על מעשים בפועל) של באמת איפה טעינו ואיך אפשר לשנות את המצב מהותית. בפועל רק מדברים אבל לא עושים כלום.

ולא, לא ממש השארנו את עזה לבדה. מאז ומעולם שלטנו בצורה זו או אחרת במעברים, בסחורות, באוויר ובים. איך אפשר לומר שיצאנו משם, מה עוד שכל כמה שנים אנחנו נכנסים בחזרה במעגל אינסופי וצפוי מראש של אלימות. על פתרון אמיתי אף אחד לא מדבר וגם הפעם זה יהיה ככה. יושגו הבנות, יהיה קצת שקט ואז עוד שנה או שנתיים תהיה הסלמה, פלישה, רקטות וחוזר חלילה. אף אחד לא באמת מנסה לפתור כאן את הסכסוך, זו אשלייה.

ולמה אתה יכול לקבל בלב שקט טילים הרבה יותר מדויקים של חיזבאללה וסוריה שמכוונים לכל מקום בארץ? לא ראיתי אותך מפגין וחרד במיוחד נגדם. כשיש הסכמים אז לרוב יש אינטרס לשני הצדדים לא להפר אותו.

אהד 27 ביולי 2014

אל תשווה בין סוריה לבין ארגוני טרור. השלטון של אסד הוא אופורטוניסטי וממש לא פנאטי דתי. במשך שנים היינו חרדים מאיום חזבאללה. אני מניח שכשהם יחזרו מסוריה אחרי שיסיימו לטבוח בכל האחים שלהם, הם יחזרו לכוון את הרקטות לעברנו.
בנוגע לקשר בין העוני לפנאטיות – אני מכיר את הטענה הזו היטב. לא מקבל אותה. בן לאדן היה עשיר מופלג כשהחליט שמאס בקו הרקיע הניו יורקי. רוב שדירת ההנהגה של האחים המוסלמים במצרים מבוססת מאוד. הנסיכים הסעודיים משליטים שלטון מדכא ופנאטי גם כן.
וגם אם הם כן מאוד עניים ובגלל זה הם יורים עלינו אז אולי נביא להם סיוע. נגיד, 500 מיליון דולר בתור התחלה מקטאר. אני בטוח שהם ישר יבנו בתי חולים, גני ילדים ו.. אה, אופס.

גיל 27 ביולי 2014

זה שאתה לא מאמין לא אומר שלא נכון. תקרא קצת מחקרים בנושא ותשכיל. זה שיש אנשים עשירים שמממנים טרור לא סותר. המגויסים הם העניים. העשירים לא נלחמים אלא נמצאים במלונות פאר.

גיסנו 27 ביולי 2014

מה שאני לא מקבל בטיעון של "אנחנו כובשים את עזה", הוא שפעם הם אמרו שזה הכל בגלל ההתנחלויות. ואז יצאנו משם, ובעצם כלום לא השתנה. השארנו תשתית חקלאית מכובדת כדי שיהיה להם ממה להתחיל, הם שרפו את כולה.
עוד בימי ערפאת הועברו מליונים על גבי מליונים לשני חלקי השטחים הפלסטיניים, איפה הם? מי לקח אותם? איך הנייה ומשעל, שבניגוד לבן לאדן לא נולדו למשפחות עשירות, הפכו למיליארדרים? איך לסוהא ערפאת יש אחוזה בפאריס וחשבונות עם מליונים בכל מיני מקלטי מס?

אמרתי כבר כמה פעמים שהייתי מאוד מאוד שמח לתת להם מדינה ושכולם יעזבו את כולם בשקט. אתה מדבר כאילו הצעתי פה איזה טרנספר או השמדה המונית.

לא נעשו נסיונות לפתור את הבעיה? ההתנתקות זה וואחד נסיון. ותראה לאן הגענו איתו. אי אפשר שתמיד נגיד שאנחנו הרעים. כמו שאמרתי כנראה יש סיבה לזה שלא ירדן ולא מצריים רצו להתעסק עם הפלסטינים והשאירו אותם לנו. כי אם הם כאלה בסדר וכאלה שוחרי שלום, אז למה לא בעצם?

כדי שיהיה פה הסכם בר קיימא דברים צריכים לקרות בהדרגה. אנחנו משחררים קצת, הם משחררים קצת, ולאט לאט מפתחים חיים נורמליים. זה מה שעושים אגב בכורדיסטאן – הם הפסיקו להיאבק ובתחילו לבנות. אז אחרי כמה שנים פתאום יש להם משהו שדומה למדינה מתוקנת ומתפתחת, ולא מה שאתה רואה בעזה. מה שהפלסטינים רוצין כל פעם זה שקודם כל יתנו להם הכל, ואז לאט לאט ימשיכו לשחרר. ולזה אי אפשר להסכים, וזה פשוט להיות ריאלי.

ומה הקשר לסוריה וחיזבאללה בדיון הזה? אלה נבלות ואלה טריפות, אבל עם סוריה יש מין סטטוס קוו יחסית רגוע רוב הזמן, והחיזבאללה…אפשר רק לקוות שהם ישמידו את עצמם בסוריה.

ולגבי טענות העוני והמצוקה – איך זה שגדלים כ"כ הרבה ארגוני ג'יהאד בכל העולם הערבי, איפה שלישראל אין שום השפעה ושום קשר? או שגם זה אשמתנו? תסתכל על מפת העולם ועל אירופה, אפילו בארה"ב – איפה שיש ריכוזי איסלאם גדולים גדלים תאי טרור, קיצונים משתלטים (והם מיעוט הרבה יותר גדול ממה שאתה חושב) ומחרבים שכונות וערים שלמות. איך זה שגם בצרפת, גם באנגליה, גם בסקנדינביה, גם בבלגיה, גם בארה"ב, גם בקנדה, וגם בערך בכל מדינה ערבית-מוסלמית בגלובוס, קמים להם קיני טרור? האם תמיד ישראל אשמה? האם תמיד העולם המערבי אשם?

גיל 27 ביולי 2014

התנחלויות זה חלק מזה אבל לא כל הסיפור. ישראל לא צריכה להיות בעזה בלי קשר למה שקרה או יקרה.

יפה שאתה רוצה להציע להם מדינה אבל אלו דיבורים בעלמא. אף אחד לא הציע להם באמת מדינה בגבולות מקובלים (חוץ מברק כנראה אבל זה היה רגע לפני הבחירות וברור היה שאין לזה סיכוי). להפך, לא צריך פתרון הדרגתי אלא מוחלט ומהיר. כשדברים מתרחשים לאט אז זה נותן זמן לקיצונים משני הצדדים לחבל בהסכם.

מי טען שישראל אשמה בגי'האד בכל העולם? אנחנו באמת סיפור קטן. זה לא משנה את העובדה שהגי'האדיסטים מנצלים עוני ובורות של האוכלוסייה כדי לגייס אותם.

אהד 27 ביולי 2014

שמע, במקרה זה היה התפקיד שלי בצבא. לשבת על התחת ולקרוא את הדברים האלו. במקור. אז תאמין לי שאני יודע. בגלל זה אני כותב את הדברים שאני כותב. גם לא ענית על המשך הטענה

גיל 27 ביולי 2014

נו, אם אתה מבסס את הדברים שלך על מקורות של צהל בלבד אז זה רק מוכיח את הנקודה שלי שאתה לא יודע הרבה.

אביאל 27 ביולי 2014

גיל – אתה לא חושב שמקורות של צה״ל וישראל הם קצת מהימנים מאשר מקורות פלסטינים ? או סמי-פלסטינים, כבר ראינו את חוסר האיזון של הגורמים הבינלאומיים שפועלים בעזה – רוצה דוגמאות ? נמצאו טילים בבית ספר של אונר״א, מה עשו איתם ? מסרו אותם לחמאס ובעצם השלימו את המלאכה בשבילו ? שמעת על ההתקפות על ראשי הצלב האדום או על אנשי האו״ם היו בבוקר בעזה ? למה הם התרחשו ? משום שהדוברים של שני הארגונים יצאו אתמול ברדיו ישראלי וטענו שנעשות הפרות בתוך המסגרת שלהם – שימוש באמבולנסים ושימוש ברכבי או״ם – שניהם מתועדים על ידי מצלמות, הם כל כך הובכו מכך שהם היו חייבים להודות, למרות שהבתחלה הם הכחישו עד שהציגו את העובדות למזכיר הכללי והיום בבוקר הם שילמו על זה (עוד פשע מלחמה לאוסף).

גיל 27 ביולי 2014

לא, אני לא חושב אחרי שאני רואה את כל השקרים והספינים שהצבא וישראל עושה כל הזמן. לא רק מקורות פלשתינים אלא יש הרבה מקורות עצמאיים כמו בצלם שבודקים דברים אחד לאחד, מוודאים למשל מספרי הרוגים ומראיינים אנשים ומפרסמים את זה בדו"ח. תקרא את הדוחו"ת עצמם ותראה מי אמין ומי לא.

ושים לב, אני לא בא להגן על החמאס הוא את הפשעים שלו עושה. אני יוצא נגד הדברים שישראלים עושים והפגיעות המיותרות באזרחים שיש כל הזמן.

אביאל 27 ביולי 2014

גיל – אוקיי אז בוא נסכים שלא להסכים, אני ובערך כל מדינות המערב מעדיפים ומקבלים את המספרים של צה״ל, אם בצלם הוא מקור מוסמך לדעתך אז אחלה, זה ארגון שבעיקר מדבר, שהשניא עצמו על עמו וכבר מזמן הפסיק לקבל את המימון ואת הבמה בזירה הבינלאומית.

גיל 27 ביולי 2014

מדינות ערב מקבלות את המספרים מצה"ל, ממתי בדיוק? והרשה לי לנחש שמעולם לא קראת דו"ח של בצלם כי הם מפרטים בדיוק איך אספו נתונים, עם מי דיברו וכו'.

אהד 28 ביולי 2014

… מקורות של צהל זה הכל חוץ ממקור של צהל "בלבד".

גיסנו 28 ביולי 2014

מציע לך לקרוא את הפוסט הנ"ל אם עוד לא נתקלת בו.
אולי זה יפתח לך קצת את העיניים.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=10203223331678268&id=1057937087&fref=nf

אביאל 27 ביולי 2014

גיל – לא בא לי להיכנס להתנצחות אינסוף כמו אצל שדמי, אבל כמה דברים –

– כנראה שאתה ספון יותר מדי בארה״ב, תחת המשטר התאגידי הנוצץ ומערכת חוק למופת, במזרח התיכון לא מכבדים הסכמים, לא מולנו ולא מדינות ערב בינן לבין עצמן, אתה חושב שחתיכת נייר תעצור מארגון טרור לפעול ? זו הנאיביות לשמה.

– ישראל התחילה בהסלמה ? החוטפים של שלושת הנערים הם אנשי חמאס, כחלק מהמאמץ לנסות להחזיר אותם או את הגופות (זה לא באמת משנה) ישראל עצרה גורמים בכירים של חמאס, שדרך אגב הלך והתעצם ביהודה ושומרון, בכך דרך אגב ישראל עזרה לאבו-מאזן, הנציג השפוי של הפלסטינים. בקשר לטיוח שציינת, המשפחות של הנערים נחשפו להקלטות המשטרה במלואן בהתחלה וידעו מהתחלה שיש סיכוי גדול שהם נרצחו.

– עוד נקודה למחשבה, נניח ששלושת הנערים לא היו נחטפים, היינו מקבלים (לפי הערכת מודיעין שכנראה הגיעה מתוך שבוי בכיר של חמאס (בדרגת מג״ד) שנתפס בצפון הרצועה) פשיטה כנראה בראש השנה או בפסח של עשרות (אם לא מאות) לוחמים של חמאס בתוך יישובי עוטף עזה שמלאים בחגים כאשר החיילים בגבול הם במספר מינימלי, מה היה עדיף לדעתך ?

גיל 27 ביולי 2014

אתה צודק אני באמת נאיבי כי עובדה שישראל לא עומדת בהסכמים שהיא עצמה חתמה במעצר שלה של אנשי חמאס שלא קשורים לכלום. הסכם עם החמאס זה משהו שלא ניסו בכלל ובטח עדיף על מעגל הדמים האינסופי הקיים. כשיש לך ערבויות בינלאומיות אפילו לחמאס יהיה קשה להפר את ההסכם. מישהו חשב שמצרים תקיים את ההסכם עם ישראל? עובדה שהם מקיימים אותו כבר כמעט 35 שנה.

החוטפים אולי היו אנשי חמאס מבחינת השייכות שלהם אבל הפיגוע לא של החמאס ונעשה בלי ידיעתו או הסכמתו. אגב, ידעו את השמות שלהם כמעט מייד אחרי החטיפה אז מה ההגיון במעצר אנשים לא קשורים ולמה אגב הם עדיין עצורים היום בניגוד להסכמים שישראל חתומה עליהם?

יפה שהמשפחות ידעו אבל למה כל ישראל הולכה שולל? הרי לא הגיוני שזה נעשה לאיזה שהם מטרות ציניות של הממשלה נגד החמאס? מה פתאום.

ואני לא עוסק בהגדת עתידות אבל אין ספק שבנבואות שחורות אין על ישראל.

אביאל 27 ביולי 2014

גיל – חמאס הוא ארגון טרור מוכר בישראל, האיחוד האירופי ובארצות הברית – יותר מזה צריך להוסיף ? האם גם חשבת לדוגמא ליצור שיח עם הטליבאן או אל קעידה כדי למנוע שפיכות דמים בשני הצדדים ? אני מניח שלא.

אני לא יודע מאיפה אתה יודע אם הפיגוע נעשה בהוראת חמאס או לא, זה גם לא משנה, עשו הכל כדי למצוא את הגופות (ערך בפני עצמו) ועשו כל מה שאפשר כדי להגיע לזה.

להגיד לך שמצפונית או מוסרית כואב לי על הפרה של הסכם שבו שוחררו רוצחים בתמורה לחייל שלנו ? ממש לא, אם הנעצרים היו משתחררים בצורה טבעית, לאחר תום תקופת המאסר שנגזר עליהם (או בחנינה כללית לדוגמא כמו בהסכמי אוסלו) הייתי מסכים איתך, היות שאלה שוחררו על ידי הפרה בוטה של החוק הבינלאומי (סרסור בבני אדם) אין לי שום בעיה עם זה.

גיל, לעיתים ממשלות עושות פעילויות ציניות, בוא נשחק בלדמיין – נניח שישראל ידעה על המנהרות ועל פעולה שאמורה להתרחש בהן – האם לא היה שווה למדינה לתפור את כל הסיפור כמו שאתה טוען, לצאת למערכה הנוכחית ולהציל בעתיד הקרוב הרבה חפים מפשע שהיו נרצחים או נחטפים ? האם בדיעבד הפעילות הזאת לא תתברר כנכונה ? שכן, במצב בו החמאס אכן עושה פעולה שכזאת העם הפלסטיני בעזה היה סופג אבידות בסדרי גודל שהיו בערך פי 10-20, כך למעשה נחסכו חיים בשני הצדדים אם תחשוב על זה לעומק.

עוד נקודה למחשבה, החמאס היה חנוק לחלוטין כעת (לא דעה שלי, אלא של פרשנים, כולל זרים), המצרים חסמו לו את העורק הראשי, הכסף הפסיק לזרום, ההברחות הצטמצמו לחלוטין, הרשות לא העבירה משכורות לעובדי המנגנון הפקידותי, ישראל פיקחה על המעברים ביתר שאת – האם לא היה לו אינטרס להגיע למצב הנוכחי ? אתה באמת חושב שאכפת למנהיגי חמאס שישנים בבתי מלון מפוארים או לאלה שמתחבאים מתחת לבונקר בבית חולים (עוד פשע מלחמה לאוסף) מ1000-2000 אזרחים ול500-600 לוחמים ? הם למעשה קיבלו מה שרצו, עוד אוויר לנשימה, מדובר באנשים שידייהם מגועלות בדם של מאות חפים מפשע להזכירך.

גיל 27 ביולי 2014

יש הבדל בין החמאס לאל קעידה בזה שהוא מוכן לדבר. אני מוכן וחושב שהחובה שלנו היא לשוחח עם כל מי שרוצה לדבר איתנו גם אם אנחנו לא הכי אוהבים אותם אם יש סיכוי להוציא משהו טוב מזה.

ישראל כבר הודתה שהפיגוע לא נעשה על ידי החמאס ובכל מקרה כך שזה די ברור ששיקרו ועדיין לא מוכנים לשחרר את העצורים ומחזיקים אותם כבני ערובה.

ואם לא מפריע לך שישראל מפירה הסכמים אז מה אתה מתלונן שהחמאס יפר אותם? קודם תדאג שהצד שלך יעמוד בהתחיבויות.

אתה באמת מעלה טיעון שטוב שנהרגו עכשיו יותר מאלף פלשתינים כי אולי בעתיד היו נהרגים הרבה יותר?! זה הזוי לחלוטין. אני בניגוד אליך אין לי מושג מה יקרה בעתיד אם כי אני צופה שהסבבים הללו ימשיכו בלי סוף.

ואכן, החמאס היה במצוקה וישראל עזרה לו בכך כי אין כמו מלחמה נגד אויב משותף לאחד את השורות. זה בדיוק מה שרוגל אלפר כתב בקישור שהבאתי.

למה צריך לעניין אותי מה ראשי החמאס חושבים ומרגישים? אי אפשר להרגיש אמפתיה לסבל של אחרים? שוב, אם הם נקודת ההשוואה שלך בהתנהגות שלנו אז מה ההבדל בינינו לבינם מבחינת היחס לנפגעים?

אביאל 27 ביולי 2014

גיל – חמאס לא מוכן לדבר ישירות עם ישראל, הוא מדבר דרך צד שלישי, בדיוק כמו אל קעידה.

בקשר להסכמים, אמרתי לך כבר, צריך להיות תמים מאוד כדי להאמין שארגון טרור יכבד הסכמים, אם המחיר של כיבוד הסכמים הוא מציאת גופות הנערים אין לי שום בעיה עם זה, במילא חמאס הפר את ההודנה של עופרת יצוקה בעמוד ענן ובמילא הוא הפר את ההסכם של עמוד ענן בזה שהוא המשיך לראות רקטות גם לפני החטיפה.

כן גיל, אני מעלה את העובדה הזאת בדיוק כמו את העובדה שהאמריקאים בחרו להפציץ את הירושימה ונגאסקי ולמנוע מוות משוער של 4 מיליון אנשים במוות של 200 אלף, זו משוואה שצריכה לעמוד לנגד מקבלי ההחלטות, כי מלחמה עם החמאס, במצב בו הוא הורג כמה מאות, חוטף עשרות וטובח במאות חיילים הוא כבר איום קיומי על המדינה ולכן טוב שנלחמו בו עכשיו.

האם אתה לא חושב שהמערכה הזאת מוצדקת ולו רק בשל המנהרות שנחשפו, 31 מנהרות שהובילו מתוך רצועת עזה אל תוך יישובים אזרחיים לחלוטין (אפילו לא בסיסי צבא), האם אתה כל כך נאיבי לגבי מה מטרתן של המנהרות האלה ומה המחיר שהיינו משלמים ?

ברור שראשי החמאס הם העניין, בדיוק כמו הנאצים, אין להם בעיה להקריב את העם שלהם בשביל המטרה, ברור שיש אמפתיה לסבל של האחר, אתה חושב שלא כואב לראות גופות של ילדים וחפים מפשע זרוקים ברחובות ? האם אתה באמת חושב שיש מישהו שרוצה בכך מראש ? שאם היתה לו את האפשרות לבחור בין מחבלים + חפים מפשע לבין מחבלים הוא היה בוחר באפשרות הראשונה ? האם ישראל היא כל כך צמאת דם ? (ותגובות של טוקבקטים עלומי שם לא נחשבות) בסופו של דבר העם הפלסטיני בחר חמאס, הוא לא מתוקמם נגדו והוא סובל כמו כל העמים שבחרו לשים על עצמם דיקקטורים צמאי דם, הוא משלם בדמו שלו והאשמה היא בסופו של דבר עליו.

שמעון כסאח 27 ביולי 2014

אין הבדל בין חמאס לאל-קאעידה, זו גם זו הם ענפים של אותו הגזע, מקים תנועת האחים המוסלמים, המצרי חסן אל-בנא.
"תנועת ההתנגדות האסלאמית הינה אחת הזרועות של האחים המוסלמים [הפועלת] בפלסטין." (אמנת החמאס, פרק ראשון סעיף שני)

הנכונות למו"מ היא במקרים של נחיתות בלבד במקומות ו/או מצבים שהחמאס אינו יכול לכפות את רצונו, או אז מותר להשיג ככל האפשר במו"מ ומותר להפר את ההתחייבויות במידה והתחזקו ואינם בעמדת נחיתות עוד.
סוג זה של טקטיקה נסמך על מסורות מוסלמיות המגיעות עד מוחמד.

הנה הסבר דווקא מפי שר אסירים(לשעבר נדמה לי) של הרש"פ "החילונית"
http://www.palwatch.org.il/SITE/MODULES/videos/pal/videos.aspx?fld_id=&doc_id=9404&year=2013

אהד 27 ביולי 2014

ההגנה שלך על הרוצחים השפלים ששוחררו לפני שמיצו את הדין מקוממת. אם אתה באמת הולך על הטיעון המשפטי, אזי הם מלכתחילה לא היו אמורים להשתחרר. הם עברו עבירה (ביקשו מחבריהם לתנועה לחטוף ולרצוח כקלף מיקוח לשחרורם) ועל כן לא היו זכאים בעולם תקין להשתחרר.
לגבי זה שאנחנו הפרנו הסכמים, כמדומני הם חתמו על כך שלא יחזרו לטרור.

גיל 27 ביולי 2014

זה לא רלוונטי. גם רוצחים יהודים השתחררו לפני הזמן מסיבות שונות. ברגע שנחתם הסכם אז צריך לכבד אותו. ואלו שנעצרו לא עסקו בטרור אלא סתם נעצרו כדי לנסות לפגוע בחמאס ולדרדר את המצב.

אביאל 27 ביולי 2014

גיל – יש הבדל בדין הפלילי ובדין הצבאי-מלחמתי. אנשי הטרור לא נשפטים בבתי המשפט האזרחיים אלא בבתי משפט צבאיים.

גיל 27 ביולי 2014

מה זה רלוונטי? הסכם זה הסכם.

אביאל 27 ביולי 2014

גיל – מצטער שאני בוטה אבל תתעורר, אתה לא חי באוטופיה, בוא קצת למזרח התיכון ותראה איך מכבדים כאן הסכמים, פה זה לא סניף בנק סטרילי של מורגן סטנלי.

גיל 27 ביולי 2014

דווקא אני רואה שהסכמים עם מצרים, ירדן וסוריה עומדים יפה מאוד והבנות עם חיזבאללה מחזיקות מעמד מצוין. הכל עניין של אינטרסים ולהציג את החמאס כאילו הוא רק ארגון טרור שמטרתו השמדת ישראל בעוד שהוא גם גוף פוליטי משמעותי שהמטרה שלו היא לשרוד היא לא נכונה. כגוף פוליטי, יש לו אינטרס ברור לקיים הסכמים. לפחות זה יהיה משהו שעוד לא נוסה.

אביאל 27 ביולי 2014

גיל – אין מקום להשוואה, מצרים וירדן הפכו תלויות לחלוטין בנשק אמריקאי, לכן אין להן שום אינטרס להפר הסכמים ולצאת למלחמה עם ישראל, אפילו מורסי ששונא את ישראל במשך כמה עשורים הבין את זה, אבל הוא פעל לחמש את עזה.

בקשר לסוריה, יש גישה ביחסים בינלאומיים, ברח לי השם המדויק, שטוען שלעיתים בסכסוכים נוצרים איזונים ובלמים שמביאים ל״שלום קר״, היא מבוססת על מאזן האימה במלחמה הקרה בין ארה״ב לרוסיה.

אצל החיזבאללה זה עד הסבב הבא וזה ברור לכל דרג מדיני או צבאי, בישראל או מחוצה לה, אני אישית מקווה שאתה צודק ואני אשמח שלא להעמיד אותך על טעותך בעתיד.

בקשר לחמאס, חפירת המנהרות הללו מראות בדיוק את ההפך, חמאס ידע שבמידה והוא יעשה בהם שימוש סופו יהיה כסופם של הנאצים, ישראל היתה משמידה אותו לחלוטין, את כל ראשיו בארץ ומחוצה לה, בדיוק כמו שהיא עשתה לספטמבר השחור לאחר מינכן, לכן אין כאן שום סממן של התנהגות רציונאלית או של ערך מוסדי של הארגון.

בדיוק בגלל האפיונים הללו, האיומים המרכזיים על ישראל מגיעים מחיזבאללה, חמאס ומאיראן, בשלושת המקרים מדובר על הנהגה דתית-קיצונית שמוכנה להקריב את האוכלוסיה שלה למען מטרתה.

גיל 27 ביולי 2014

יש בהחלט מקום להשוואה כי ברגע שיש לך מקום מפותח מבחינה כלכלית יש אינטרס חזק לא להכנס למלחמה ולהרוס אותו. זה יכול לבוא דרך תלות במכירות נשק או פרוייקטים בינלאומים. כאמור, החמאס הוא הרבה יותר מארגון טרור שרוצה רק להשמיד את ישראל.

ושלום קר יכול להיות לעשרות שנים כמו שהיה במלחמה הקרה או עם סוריה. ומה שאתה אומר לגבי המנהרות נכון בהחלט ולכן לא ברור בכלל שהיו משמשות לאיזו התקפה מתואמת כמו שמנסים להפחיד.

אביאל 27 ביולי 2014

גיל – גיל בדיוק כמו שארדואן השווה את ישראל לנאצים ואמר שאנחנו גרועים יותר ובזה סיים באופן סופי (אני מקווה) כל קשר עם ישראל – בוא נגיד שהמשפט ״לגבי המנהרות נכון בהחלט ולכן לא ברור בכלל שהיו משמשות לאיזו התקפה מתואמת כמו שמנסים להפחיד״ הוא בעל אותה משמעות בדיוק בנוגע לדיון שלנו, אם יש לך סיבה אחרת לחשוב על השימוש למנהרות אני אשמח לשמוע.

לצערי הדיון הזה הגיע לתומו לחלוטין ברגע שהפסקת להיות רציונאלי, כי בנוגע למנהרות, גם שונאינו הגדולים ביותר יודו שיש לך הם שימוש אחד ויחיד והוא טרור.

גיל 27 ביולי 2014

ברור, כי הרציונליות נמצאת רק אצלך וההשוואות מופרכות יותר ויותר. על פי ההגיון שלך ברגע שלאיראן תהיה פצצת אטום אז הם ישתמשו בה נגדנו כי הרבה ברור שפצצות אטום הם לא נשק הגנתי. כאמור, התעלמות מוחלטת מכל החימוש שנמצא מסביבנו בכל מדינות ערב ולא מופנה לכיוון שלנו.

שמעון כסאח 27 ביולי 2014

גיל, אנחנו מציגים את חמאס כאירגון שמטרתו השמדת ישראל? זה החמאס שמציג את עצמו כך.

גיל 27 ביולי 2014

שוב, אתה מבלבל בין רטוריקה למעשה, שלא לדבר על מרחק גדול מהמציאות. חמאס לא ישמיד את ישראל כך שזה ממש לא רלוונטי מה הוא אומר, מה שחשוב זה מה שקורה בפועל.

איציק 27 ביולי 2014

סוף סוף משהו נכון. לפני כשנתים שאל אותי בחור טוניסאי, מה אתם מפחדים מהאטום האירני? אתם לא הראשונים. הראשונים יהיו ערב הסעודית, אתם רק השניים. נרגעתי ומייד תמכתי בפצצת אטום לאירן. קיבינימט עם ערב הסעודית.

שמעון כסאח 28 ביולי 2014

זה רק רטוריקה, נרגעתי.

כבר פחדתי שיפוצצו אוטובוסים או ישגרו רקטות על אזרחים, עכשיו אני יודע שזה לא יקרה.

היכולת שלך לתת עצות איך להתנהל מול ארגון שאין לך מושג ירוק לגביו היא מרשימה.

גיל 28 ביולי 2014

כמובן לך יש הבנה מלאה של הנושא עד כדי כך שאתה יודע מה יקרה בעתיד. בניגוד אליך, אני מסתכל על מה שקורה בפועל. בפועל, הם השתמשו במנהרות הללו רק אחרי שתקפנו אותם.

אביאל 28 ביולי 2014

גיל – שוב עזוב הדיון נגמר – ״לגבי המנהרות נכון בהחלט ולכן לא ברור בכלל שהיו משמשות לאיזו התקפה מתואמת כמו שמנסים להפחיד״, לכולם אבל לכולם כאן ואני מוכן לעבור אדם אדם כאן בבלוג ולבדוק, לכולם ברור בשביל מה יש מנהרות, אם גם על נקודת המוצא הזו אנחנו לא מסכימים אז הדיון כמו שאמרתי הדיון כבר מזמן לא רציונאלי.

כמו להתווכח עם מרקסיסטים או דתיים פאנטיים, אין שום חור בתיאוריה שלהם ולכל דבר יש הסבר ותשובה.

לילה טוב או יום טוב בארה״ב.

גיל 28 ביולי 2014

זה קצת מצחיק שאתה מאשים אותי בדתיות בעוד שאתה ואחרים עושים בדיוק את זה במקום להקשיב למה שאני אומר. כולם חוזרים על המנטרה שהם ארגון טרור וכל מה שהם רוצים זה להשמיד אותנו וזה פשוט רחוק מהמציאות. אם באמת זה מה שהיו רוצים לעשות יכלו להשתמש במנהרות לפני ההתפרצות האחרונה, יכלו לירות אלפי רקטות בלי שום פרובוקציה, להוציא פיגועי התאבדות ועוד. בפועל הם לא עשו את זה כי הם מבינים שיש לזה מחיר וגם זה לא האינטרס שלהם כרגע. מה שאתה עושה זו קפיצה לוגית לחשוב שרק בגלל שמשהו קיים אז בהכרח ישתמשו בו למטרה אחת בלבד. אני מציג בפניך אלטרנטיבות. נשק מכל סוג שהוא יכול לשמש להתקפה אבל גם להגנה או לאמצעי לחץ. כאמור, כל האיזור שלנו מחומש יותר מכל מקום בעולם ולא משתמשים כמעט בנשק הזה. זה די סותר את כל הנחת היסוד שלך.

איציק 28 ביולי 2014

יש האומרים שעוד מעט נפתח המכרז על הרכבת התחתית בתל-אביב מחדש. החברה שם בעזה התאמנן קצת בבנית מנהרות ורוצים להגשת למכרז ;)

אהד 28 ביולי 2014

הם השתמשו במנהרות כדי לחטוף את שליט.
לפעמים מדהים אותי הליך המחשבה של אנשים.

בכל מקרה, תהנה בארה"ב (בלי ציניות).

גיל 28 ביולי 2014

הם בכלל לא התכוונו לחטוף את שליט, ועובדה שמאז לא היה אירוע דומה למרות שבנו הרבה מנהרות. כל התיזה שלך קורסת.

איציק 28 ביולי 2014

אהד,
חפירת מנהרות לשטח מדינה זרה זו התנהגות התקפית עויינת לפי החוק הבין לאומי. אפילו אם הם רק עשו זאת כדי להביא משלוח מנות, כל עוד זה לא תואם איתנו (ולא שמעתי שזה תואם) זו פעילות התקפית נגד השטח הטריטוריאלי שלנו. אין לזה פרוש אחר. השתמשו או לא זה בכלל לא משנה. עצם החפירה נחשבת להתקפה.

איציק 28 ביולי 2014

הם באו כדי לתת לשליט בקלאווה וקנאפה. הוא התחיל להשתולל, ניסה להרים עליהם נשק. לא היתה להם בררה, אז חטפו אותו מתוך הגנה עצמית.

shadow 29 ביולי 2014

לפי ההיגיון של גיל אני מציע לצהל למלכד עם חומר נפץ את כל רצעות עזה מלמטה אבל לא כאג'נדה התקפית חס וחלילה אלא רק במקרה ויפתחו במתקפה נגדנו.

במקרה ויפתחו במתקפה נפוצץ את כל עזה.

שמע אתה פשוט טרול.

אסף THE KOP 27 ביולי 2014

תהנו בויכוח.
אני יצאתי לדרכי ירושלימה לכנס האזכרה הממלכתי לזאב ז'בוטנסקי.

בהקדשה לאיתמר חובב השירה:

בֵּיתָר –

מִגֹּב רִקָּבוֹן וְעָפָר
בַּדָּם וּבַיֶּזַע
יוּקַם לָנוּ גֶּזַע
גָּאוֹן וְנָדִיב וְאַכְזָר,
בֵּיתָ"ר הַנִּלְכָּדָה,
יוֹדֶפֶת, מַסָּדָה,
תָּרֹמְנָה בְּעֹז וְהָדָר

הָדָר –

עִבְרִי גַּם בְּעֹנִי בֶּן-שַׂר,
אִם עֶבֶד, אִם הֶלֶךְ –
נוֹצַרְתָּ, בֶּן-מֶלֶךְ
בְּכֶתֶר דָּוִד נֶעֱטָר.
בָּאוֹר וּבַסֵּתֶר
זְכֹר אֶת הַכֶּתֶר –
עֲטֶרֶת גָּאוֹן וְתַגָּר.

תַּגָּר –

עַל כָּל מַעֲצוֹר וּמֵצָר!
אִם תַּעַל אוֹ תֵּרֵד –
בְּלַהַב הַמֶּרֶד
שָׂא אֵשׁ לְהַצִּית, אֵין דָּבָר:
כִּי שֶׁקֶט הוּא רֶפֶשׁ,
הַפְקֵר דָּם וָנֶפֶשׁ
לְמַעַן הַהוֹד הַנִּסְתָּר!

לָמוּת אוֹ לִכְבֹּשׁ אֶת הָהָר –

יוֹדֶפֶת, מַסָּדָה, בֵּיתָר.

מילים: זאב ז'בוטינסקי.
לחן: דב פרנקל.

רן הנרגן 27 ביולי 2014

שכחת את:

שְׂמֹאל הַיַּרדֵּן
א
כָּעַמּוּד הַתִּיכוֹן לָאַפֶּדֶן,
אַף כְּחוּט-הַשִּׁדרָה לֶאֱנוֹשׁ,
לְאַרצִי קַו-הַצִּיר וְהָאֶדֶן
הוּא יַרדֵּן, הַיַּרדֵּן הַקָּדוֹשׁ.

אִם אַרצִי דָלְלָה וְקָטֹנָה,
הִיא שֶׁלִּי מֵרֹאשָׁהּ עַד קִצָּהּ:
מִשׂתָּרַעַת מִיָּם יְשִׁימוֹנָה,
וְיַרדֵּן – הַיַּרדֵּן בָּ אֶ מ צַ ע!

שׁתֵּי גָדוֹת לַיַּרדֵּן:
זוֹ שֶׁלָּנוּ – זוֹ גַם-כֵּן!

ב
שָׁם יִרוֶה לוֹ מִשֶּׁפַע, מֵאֹשֶׁר
בֶּן-עֲרָב, בֶּן-נַצֶּרֶת וּבנִי:
כִּי דִגלִי, דֶּגֶל טֹהַר וָיֹשֶׁר
יְטַהֵר שׁתֵּי גְדוֹת יַרדֵּנִי.

שׁתֵּי יָדַי לָךְ הִקדַּשׁתִּי, מוֹלֶדֶת,
שׁתֵּי יָדַי – לְמַגָּל וּמָגֵן:
אַךְ תִּשׁכַּח יְמִינִי הַבּוֹגֶדֶת,
אִם אֶשׁכַּח אֶת שְׂמֹאל הַיַּרדֵּן!

שׁתֵּי גָדוֹת לַיַּרדֵּן:
זוֹ שֶׁלָּנוּ – זוֹ גַם-כֵּן!

אסף THE KOP 27 ביולי 2014

חלילה שכחתי.
אתה צודק לחלוטין.

אביאל 27 ביולי 2014

איתמר – האם על הילדים הגרמנים שנהרגו במלחמת העולם השנייה ישבו, בכו והפגינו בארצות הברית או בבריטניה ? אני בטוח שכאב לאזרח האמריקאיבריטי בדיוק באותה מידה שכואב לאזרח הישראלי על הרוגים חפים מפשע, האשמה היתה על הנאצים והאשמה גם כאן היא על החמאס והחמאס בלבד.

גיל 27 ביולי 2014

כרגיל התגובה הפאבלובית של "אחרים גם הם גרועים באותה מידה ולכן אנחנו בסדר". מעבר לזה שהנסיבות למלחמת העולם השנייה שונות לגמרי, אכן הרג המוני של בעלות הברית כמו ההפצצות על דרזדן היה פשע מלחמה בדומה לפשעים שישראל מבצעת בעזה.

איציק 27 ביולי 2014

אכן תגובה פבלובית "אחרים עשו משהו שמזכיר את פעולות ישראל אז הוא פעל לא בסדר" די לדמגוגיה בזויה. פעם אחת טענה לעיניין בלי להתחמק ובלי לומר לשני שהוא מדבר לא לעיניין.

גיל 27 ביולי 2014

חחח, אמר מי שלא נתן תגובה אחת עניינית בשרשורים פה ורק ניסה לסתום פיות. אולי קצת תקרא ותגיב למה שאומרים במקום התגובות הפאבלוביות שלך לכל מה שאני אומר? בתור אחד שלא מעוניין לדבר איתי אתה משקיע הרבה מאוד בדיבורי סרק.

איציק 27 ביולי 2014

"כרגיל התגובה הפאבלובית"
"כרגיל מייחס לי שקרים שהמצאת"
"תקרא קצת מחקרים בנושא ותשכיל"
"בינתיים היחיד כמעט שמדבר פה זה אני ואתה ואחרים רק תוקפים אותי אישית וממציאים דברים שלא אמרתי"
"הבאת קישור שלא קשור בכלל למה שדיברתי עליו, זו בדיוק ההגדרה לדמגוגיה"
הלכתי קצת אחורה (לא לכל התגובות שלך) וציטטי אותך כמעט בכל תגובה שקראתי, פרט לתגובות אלי. באמת גיל (הינה קראתי בשימך – אל תרגיש עכשיו ניו), אתה לא רואה התנשאות, קינטור, השפלה, זילזול. אני שוב לא מדבר על התוכן. אני מדבר על הטון. אני לא רוצה להסכים או לא להסכים איתך, אני רוצה להתדיין איתך. לכולם נפלט משהו לא מוצלח, יש תגובות ציניות ויש מעליבות, אבל לא בקצב הזה. אתה לוקח את זה כאילו אני שונא אותך, או נהנה להגיב כפי שאני מגיב. אז לא, אני רוצה שתביע את דעתך בקול רם כפי שדעתך היא. אני רוצה אבל להרגיש שיש עם מי לדבר. ראה התכתבות עם כסיפוביץ' שממש בניגוד דעות איתי ורבים אחרים. אותו דבר עם דה-קופ שאוכל את האחרים והם אותו, ובסוף שמים לינק לשיר עם חיוך, כי לא מסכימים ומתווכחים וזה בסדר גמור, אך לא רוצים להשפיל.
אם אחרי זה אתה לא מבין על מה אני מתעצב, ולמה אני לא מעוניין להתוכח איתך, אז אני כבר לא יודע מה עוד לכתוב כדי שתבין. לוקח עלי את אי יכולת ההסבר. חבל, פשוט חבל.

גיל 27 ביולי 2014

באמת? אתה רוצה שאני אביע את דעתי? כמה צביעות וחוצפה יש באמירה הזו שלך! לתגובה המנומקת שלי הראשונה הגבת "מבקש מכל אדם שפוי, ששפיותו יקרה לו, ימין כשמאל, לא לענות לתגובה 25."

כל מה שעשית בשרשור הזה היה להתנהג כמו טרול חסר תרבות ולתקוף אותי אישית. אז תסלח לי שאני מחזיר לך באותו המטבע, הרווחת את זה ביושר.

איציק 27 ביולי 2014

עזוב אותי, אני איתך בתקל לא מהפוסט הזה, יש לי בטן מלאה מהתכתבויות מפוסטים קודמים, ואני רוצה לפתור את זה. אני מפנה אותך לתגובות שלך לאחרים.
אני אעשה איתך הסכם, אני לא אגיב לשום תגובה שלך, כדי שלא תפגע ממני. אני מדבר על תגובות לאחרים. אני קורא, וקורא, וקורא והבטן שלי מתהפכת מהצורה שאתה כותב אליהם. אני לא יוצלח, צבוע, מודה באשמה. שוב אומר, מוכן לא להגיב לך לא לטוב, לא לרע, ולא לפרווה.

גיל 27 ביולי 2014

יופי, אני שמח שאתה לפחות מודה שאתה מנסה לתקוף אותי אישית בלי להתייחס עניינית לדברים שאני כותב, לפחות התקדמנו בזה.

קצת מצחיק מצידך לבקש לא להגיב אליך אחרי שאתה בצורה שיטתי מנסה למנוע כל דיון של כל אחד אחר בפוסט הזה, צביעות במיטבה. אתה מוזמן לעשות מה שאתה רוצה עם התגובות שלך, אני אגיב למי שאני רוצה מתי שארצה.

איציק 27 ביולי 2014

היכן כתבתי לך לא להגיב? אמרתי שאני מוכן לא להגיב כדי לא להתנצח.
היכן כתבתי שאני מנסה לתקוף אותך אישית? כתבתי שיש לי בטן מלאה, וזה בגלל התגובות הפוגעות הרצופות שלך כלפי וכלפי אחרים.
אתה עטוף בכול כך הרבה שכבות שאתה אפילו לא רואה שלא מנסים לדחוק אותך כי אם שיהיה אפשר להתדיין איתך.
חבל, חבל מאוד.

גיל 27 ביולי 2014

תקרא שוב מה שכתבת בתגובה הראשונה שלך כי כנראה אתה לא יודע מה כתבת. תגובה בזויה ודוחה שעד עכשיו לא התנצלת עליה אלא להפך, רק המשכת בהשמצות אינסופיות. כזה אדם חצוף שמאשים אותי בזה שאי אפשר לדבר איתו בעוד שאני מגיב עניינית וכל מה יוצא לך מהפה זה רפש אחד גדול.

אהד 27 ביולי 2014

מה כותבים על כזה דבר?
אתה באמת חושב שהפעולה הצבאית ברצועה שקולת ערך להפצצה המכוונת של בעלות הברית על דרזדן, אז ביום אחד נהרגו 25 אלף אנשים? כאילו, אתה באמת באמת חושב ככה?

איציק 27 ביולי 2014

מה לא קראת על זה. האמת שהיו 40 אלף הרוגים רק הישראלים מסלפים את העובדות ומנמיחים מספרים ל-25 אלף בלבד. חארות… אי אפשר לסמוך עליהם… שקרנים.

גיל 27 ביולי 2014

כאילו, אתה באמת קורא מה שאני כותב או כרגיל מייחס לי שקרים שהמצאת?

אביאל 27 ביולי 2014

גיל – שוב מה הבעיה לענות, אהד שאלה אם אתה משווה בין מה שקורה בעזה כרגע (שאתה מגדיר כפשעי מלחמה) למה שקרה בדרזדן ?

גיל 27 ביולי 2014

לא השוויתי כי אמרתי שזו השוואה מופרכת מלכתחילה. אמרתי שגם שם וגם פה נעשים פשעי מלחמה.

אביאל 27 ביולי 2014

גיל – אוקיי גיל האמריקאים ביצעו פשעי מלחמה, אתה תגיד את זה מחר בבוקר לחברך האמריקאי ברחוב ? יצאת להפגין או כתבת באיזה בלוגפורום אמריקאי בזמן עיראק ? אתה עכשיו מפגין מול הפרות החוק בגוואטנטמו או באפגינסטן ? יצאת נגד ארגוני המבצעים השחורים הלא חוקיים של ארגוני המודיעין בארה״ב ? אל תיהיה חכם בלילה שמטיף לישראלים בעוד שבחרת לעזוב לארץ חסרת הסיכון ליהודים בארה״ב כהגדרתך, קודם תטפל בארץ שבחרת לחיות בה, שתסיים, תעשה עליה ותבוא להתווכח כאן. בינתיים הציבור האמריקאי תומך בישראל וזה מה שחשוב לנו, לא בעלי השנאה העצמית.

האוטו-אנטשימיות שלך ושל איתמר היא היא הבעיה המרכזית של העם היהודי בארץ ובגולה, מעניין איך תמשיכו לתקוף את ישראל ביום שיהיה שלום, כן 67 זו אם הבעיות של העולם ושל ישראל, כאילו שהערבים לא רצחו ועשו בנו טרור לפני כיבוש השטחים.

גיל 27 ביולי 2014

תודה רבה לך באמת שאתה ממשיך לומר לי מה לעשות ואיפה להביע את דבריי ועל איזה נושאים לדון ועם מי. אין לך שום מושג ירוק לגביי מה עשיתי ועם מי אני מדבר אבל העיקר אתה תוקף אותי אישית במקום להתרכז בנושא כאן. העיקר להשמיץ ולקבוע כל מיני "אמיתות" מופרכות ואידיוטיות במקום להתייחס לדברים שכתבתי.

אביאל 27 ביולי 2014

גיל – בוא נדייק, לא אמרתי לך מה לעשות, שאלתי אותך אם עשית את זה ? מה הבעיה בלענות כן או לא ? למה אתה מתחמק ? באמת שאני לא מבין, אני בכייף יענה לך לכל שאלה בכן או בלא עם הסבר ופירוט, כמו שעניתי לך הרגע למעלה.

אז בבקשה, כן או לא וכמובן אם תרצה להסביר למה כן ולמה לא אני אשמח לשמוע.

גיל 27 ביולי 2014

מה זה משנה מה עשיתי ומה לא, אני האישו פה? נו באמת, אם הפגנתי נגד ארה"ב אז זה נותן לי יותר לגיטימציה לומר משהו היום? ואם לא הפגנתי זה הופך את הפשעים של ישראל לפחות חמורים?

אביאל 27 ביולי 2014

כן, בבחינה של מי שלא יכול להעיד על עצמו לא יכול להעיד על אחרים.

גיל 27 ביולי 2014

לא מבין את ההגיון הזה. הדברים יהיו נכונים פחות אם הדובר ישתנה?

אביאל 27 ביולי 2014

בהחלט, תביא לי לוחם חירות אמריקאי, ששבת רעב נגד גוואנטמו ושילם על זה בחירותו או בריאותו, תביא לי מתנגד סדרתי לקמפיינים האמריקאים – אחד שהדבר עלה לו בפגיעה אישית בו או במשפחתו שכן הוא נדרש לעיתים לעבור על החוק לשם כך ואני אקבל את הדברים שלו.

אני אישית לא מוכן לקבל הטפות מוסר ממי שלא עושה את אותן הטפות מוסר בביתו או בארצו.

יותר מזה, תביא לי תושב אחד של חבל עזה, שחוטף 14 שנים רקטות ושהוא גילה לפני שבועיים שיש מנהרת טרור מתחת לבית שלו שיגיד את הדברים האלה ואני אשתוק.

גיל 27 ביולי 2014

כהרגלך, לזרוק הכל על אחרים כדי למנוע בחינה מעמיקה של עצמך ומה שאתה עושה.

אביאל 27 ביולי 2014

כהרגלך, שאין תשובה מנומקת אומרים כהרגלך.

אני מניח שפה מתסיים הדיון לסיבוב זה, בוא נקווה שכמו בסוף המערכה הצבאית, גם נמנע מסבב נוסף בנינו.

איציק 27 ביולי 2014

הבעייה שהאום הצביע בעד הקמת מדינת ישראל (איך ארה"ב לא הטילה וטו). אם לא היתה קמה מדינת ישראל, לא היה כיבוש, לא היתה שינאה, הבעייה היתה נעלמת מאלייה כי היתה רק ירדן, והיהודים שחיו בירדן היו פשוט נטבחים, והופ אין בעייה של מדינת ישראל ויהודים הזוים שרוצים לקחת לערבים שוחרי השלום את חלקת האדמה המובטחת להם בקוראן.

איציק 27 ביולי 2014

אביאל,
ראה את התגובות שלי איתו בשירשור זה. אתה לא בחברה טוב (איתי), אז תזהר, אתה מסומן. ניסיתי להוריד להבות, אך… לכן או לא להגיב או להגיב עם בטן מתהפכת. לא יודע אם זה רגשי נחיתות, צומי, רגש עליונות, אבל אופן התגובות הן לא בגדר הנורמה (תיכיף ידרשו ממני לבררה מהי נורמה ומה אני יודע עליה). מה שברור, אם נועם חומסקי היה קורא תגובות של גיל הוא היה מאושר באדם.
אומר רק כך, ישראל צריכה לותר על הכל במידי, כאן ועכשיו, ולהתפלל (כן, גם החילונים). אם זה יצליח, זה בינגו ענק, אבל אם לא…

גיל 27 ביולי 2014

זו כנראה צורה חדשה של סאטירה כי ניסיתי להוריד להבות זו התגובה הכי שקרית וצבועה בשרשור הזה ממי שהיה זה שדרדר את הדיון מלכתחילה.

איציק 27 ביולי 2014

זה להוריד להבות:
"תקרא שוב מה שכתבת בתגובה הראשונה שלך כי כנראה אתה לא יודע מה כתבת. תגובה בזויה ודוחה שעד עכשיו לא התנצלת עליה אלא להפך, רק המשכת בהשמצות אינסופיות. כזה אדם חצוף שמאשים אותי בזה שאי אפשר לדבר איתו בעוד שאני מגיב עניינית וכל מה יוצא לך מהפה זה רפש אחד גדול."
או הזלזול הבא באהד:
"נו, אם אתה מבסס את הדברים שלך על מקורות של צהל בלבד אז זה רק מוכיח את הנקודה שלי שאתה לא יודע הרבה."
או לומר לאביאל שהוא לא עינייני:
"מה זה משנה מה עשיתי ומה לא, אני האישו פה? נו באמת, אם הפגנתי נגד ארה"ב אז זה נותן לי יותר לגיטימציה לומר משהו היום? ואם לא הפגנתי זה הופך את הפשעים של ישראל לפחות חמורים?"
היכן הורדת הלהבות… דחילק תתבגר.
אתה יודע מה מדאיג אותי… שחרדים הכו סתם בלי סיבה באמצע הרחוב שני ערבים. זה תוצאה ישירה של ההסלמה, ומזה אני מפחד. לא מהתנהגות צה"ל או מהחלטות הממשלה באירועים האחרונים. ליהודים (ולחרדים כנראה הכי הרבה לפי המקרים האחרונים, כי הם ממושמעים לרבנים הפאנטים, כמו חמאס למנהיגים הדתיים שלהם) נמאס שכל פעם שוב ושוב ושוב מספרים שרק תהיו נחמדים לערבים והכל יהיה בסדר, וכל פעם חוטפים טילים, מנהרות ופיגועים. המיאוס הזה מביא לקיצוניים משלנו לקחת את החוק לידים ולא להבדיל בין החמאס לבין ערבי שעובר ברחוב. הם רק רואים ערבי ואומרים שמאוד יתכן שהוא היה בהתפרעיות לטובת עזה בתוך ישראל. אז תדע שזה מפחיד אותי הרבה יותר, ולא מה שאתה רואה מאלפי קילומטרים כצביעות שלנו, להבדיל מרצון תמים של ערביי עזה סתם לצאת לעבודה ולהביא פרנסה הביתה. אז ישראל עשתה טעויות, אבל כל ניסיון, ולו חלקי שלנו נענה בכתף קרה במקרה הטוב, במכוניות מתפוצצות, מתאבדים, טילים, ועכשיו מנהרות. אז שיראו שהם מסוגלים לנהל בית ספר וניתן להם לנהל עיר. שינהלו עיר, ניתן להם את כל הרצועה. שיחיו, שיחיו טוב, רק שיראו לנו שזה לא על חשבונינו. אנחנו לא יכולים לאפשר טעות חריגה, כי למרות מה שאתה חושב, טעות במקרה זה יהיה סיכון קיומי אמיתי, למרות כיפת ברזל, טנקים, מטוסים, סטילים ומה שלא יהיה.

גיל 27 ביולי 2014

תסלח לי שאני לא יכול להתייחס ברצינות לאף מילה שאתה אומר אחרי כל ההשמצות שלך ואתה עוד ממשיך לקבוע לי מה לעשות. לא אמרת שאתה לא מגיב אליי?

אביאל 27 ביולי 2014

איציק – זה רק דיבורים בבלוג נחמד שברוב הזמן האויבים הגדולים הם אוהדי יונייטד וליברפול שמתאחדים לעיתים נגד אויבת אחרת – צ׳לסי (שאותה אני אוהד), ככה שלמרות גיל ואיתמר וביחס לדיונים שלשמם הומצא דה באזר אני כעת נמצא בחברה טובה יחסית.

העניין הוא כזה, זה לא באמת משנה, כי את הדעה של גיל ואיתמר אף אחד לא סופר,מבחינה מספרית ראינו אתמול בת״א את המספר המדויק של התומכים, כאשר גם שלום עכשיו ומרצ הבהירו שהם לא לוקחים חלק בהפגנה, הפגנה שבבסיסה אותם דברים שבאו לידיד ביטוי כאן על ידי גיל ואיתמר.

אבל כמו ששרון נאם פעם בכנסת, בזמן שאתה מדברים ומברברים כאן עוד דרכים נסללות ועוד יישובים מוקמים בתגובה לבנייה בשטחים, ככה הדיון כאן, גיל ידבר עם מחר על פשעי מלחמה ועל זה שאנחנו מפרים הסכמים מול החמאס, איתמר יזכיר לנו את הקורבנות הפלסטינים (בהחלט חשוב) ויתעלם מהקורבנות הישראלים (הצביעות לשמה), אנחנו נחיה ונפתח את הארץ והפלסטינים ימשיכו לבחור בדרך הטרור ולבחור מנהרה מבטון מאשר בית מבטון או כמו שגולדה אמרה – הם מעולם לא פיספסו הזדמנות לפספס הזדמנות.

איציק 27 ביולי 2014

אני דוקא כן רוצה לשמוע את הדעות שלהם, גם אם הם מיעוט שבמיעות. אבל הרבה יותר נח לי לשמוע את איתמר כי הוא לא מסכים איתי ולא בז לי.
הבעייה עם צ'לסי הרבה יותר חמורה, היא ממש מפריעה לליברפול. יש מהשהו שאפשר לעשות בנידון?
לגבי "הם מעולם לא פיספסו הזדמנות לפספס הזדמנות" זה נאמר על-ידי אבא אבן (ואולי לוי אשכול לפניו). גולדה אמרה שהשלום עם הערבים יגיע כאשר הם יוהבו את הילדים שלהם יותר מאשר הם שונאים אותנו: We can forgive the Arabs for killing our children. We can forgive them for forcing us to kill their children. We will only have peace with the Arabs when they love thir children more than they hate us.

אביאל 27 ביולי 2014

איציק – לא אמרתי שאני לא רוצה לשמוע את הדעות שלהם, זו חובה אישית שלי ולכן אני משתתף כאן בדיונים.

צ׳לסי פה כדי להישאר אז תתרגל :)

בקשר לציטוט, היה לי תמיד הרושם שזו גולדה, אכן אבא אבן ממה שראיתי, גולדה בכל מקרה צדקה גם בציטוט השני.

איציק 27 ביולי 2014

צ'לסי כדי להשאר, אך האם אפשר לא במקום הראשון?

אביאל 27 ביולי 2014

בנוגע לתגובה הפלאובית שלי, מה לעשות אני בחור שאוהב לעשות השוואות ולהסיק מהם, אני חושב שעל זה מבוסס המדע לא ? כמו אצל שדמי, לא טרחת לענות לי, מה בדיוק הבעיה עם השוואות ? אתה צועק פשעי מלחמה, האם יש מאז נוסדו חוקי המלחמה בשנת 45 מלחמה אחת ברחבי העולם (המפותח והמתפתח) שבה לא נעשו עבירות על החוק הבינלאומי ? האם העובדה שלא, מעידה על החוק הבילאומי ? למה בגלל שישראל נחשבת קטנה וחלשה בדיפלומטיה הבינלאומית היא זוכה לטפטוף קבוע על פשעי מלחמה בעוד שהמעצמות הגדולות בעולם (ואני בכלל לא מדבר על רוסיה או סין) עושות זאת באופן קבוע, האם פוקלנד זה לא פשע מלחמה מתמשך ? האם בעיראק (פעמיים) ובאפגניסטן, בקוריאה, בוייטנאם, במאלי, במזרח אפריקה ובשאר המערכות מאז מלחמת העולם השנייה של המדינות הנאורות לא נעשו פשעי מלחמה ? למה ישראל זוכה לייחס אחר ? למה חמאס, האויב שעומד מולנו, מבצע עשרות הפרות של החוק הבינלאומי מדי יום ביומו ולא זוכה לקיותנות של בוז ? האם מי שמפר את החוקים ראשי להיות מוגן מפניהם ?

גיל 27 ביולי 2014

לא יודע אם שמת לב, אבל הדיון פה אינו מדעי בטח כשמדברים על מוסר. אתה מתעלם מזה שמה שאחרים עושים בינם לבין עצמם לא ממש מעניין אותי אלא ההתמקדות היא במה אנחנו עושים או יכולים לעשות.

אביאל 27 ביולי 2014

גיל – שאמרתי מדע לא התכוונתי רק למדעים המדויקים, אלא לתפיסה הקלאסית של מדע – כמו הפילוסופיה, מדע המדינה, יחסים בינלאומיים, פסיכלוגיה, משפטים ועוד.

אבל גיל שוב, בבקשה ממך תתייחס, האם העובדה שהחוק הבינלאומי (מאז 45) הופר בכל קמפיין ובכל מערכה מאז שהוא נכתב לא מעיד משהו על החוק עצמו ? זו נקודת ההתייחסות הראשית בדיון וחשוב להבהיר אותה.

גיל 27 ביולי 2014

זה דיון אחר שאפשר לעשות במקום אחר לגבי המדע. לגבי החוק הבינלאומי, שוב, מה זה משנה שאחרים גם מפירים אותו? זה הופך אותנו ליותר בסדר? המוסר לא תלוי בחוק זה או אחר ואם אתה מנקה את המצפון שלך בזה שגם אחרים עשו דברים טובים אז אשריך. אני משתדל להתייחס לכל מקרה לגופו.

אביאל 27 ביולי 2014

גיל – אבל זאת בדיוק הנקודה, החוק הבינלאומי הוא יותר הסדרה כללית של המלחמה, הוא לא יכול לרדת לכל חילופי אש או לכל הפצצה, לכן כל מדינה שהשתתפה בקמפיין מלחמתי מאז 45 עברה עליו בצורה כזאת או אחרת. לכן חשוב לקחת את החוק בפרופורציה. אין פה עניין של ניקוי מצפון, גם אם ישראל תועמד לדין בגלל מה שהיא עשתה עכשיו בעזה אני עדייו אתמוך בכך בגלל שאני אישית חושב שזו הדרך הנכונה והטובה ביותר להתמודד עם החמאס.

עוד נקודה שאשמח לתשובה לגביה, האם העובדה שהצד השני, קרי חמאס מפר קבל עם ועדה לפחות 22 סעיפים של חוקי המלחמה, האם אין לקחת את הדבר בחשבון כאשר נלחמים בו ? האם לצד אחד מותר להפר את האמנות ביודעין ובפומבי ועל הצד השני לשמור על המסגרת של החוק הבינלאומי כאשר שמירה זו למעשה פוגעת בו (בדיוק מה שהיה בשג׳יעה בערב הראשון) ? בוא אני אחסוך לך את התשובה, אמנת האו״ם (בין סעיף 61 ל66, אני לא זוכר במדויק) עונה בדיוק על מצב כזה, כאשר החוק הבינלאומי משמש למעשה את הצד השני בסכסוך מזוין כמגן הוא למעשה בטל וזו הנקודה המכריעה בדיון כאן.

גיל 27 ביולי 2014

אביאל, תקרא את התגובה הראשונה שלי שוב ואת מהלך העניינים שהובילו למצב הנוכחי. ישראל עשתה הכל לדרדר את זה לכדי עימות כדי לפגוע בחמאס. אפשר להתווכח עד מחר על הפרות של חוק בינלאומי או לא אבל מאות הרוגים של חפים מפשע זה על המצפון שלנו ומיותרים לגמרי.

אביאל 27 ביולי 2014

גיל – הבהרתי את זה קודם, מבחינתי המהלך הנוכחי הביא לחסכון רחב בהרבה באנשים מאשר מהלך שהיה יכול להתרחש בשנה-שנתיים הקרובות ולגבות מחיר כואב בהרבה לשני הצדדים.

אביאל 27 ביולי 2014

הכוונה לעניין המנהרות כמובן.

גיל 27 ביולי 2014

זה תמיד התירוץ לכניסה למלחמה. למה לא למנוע גם את הסבב הנוכחי וגם את הבא? אני יודע שזה רעיון מהפכני אבל שווה לנסות.

איציק 27 ביולי 2014

אביאל,
שאלה לא קשורה. אתה באופן עיקבי שם רווח לפני '?'. למה? לפני זמן המחשב, בזמן מכונות כתיבה היו שמים רווח לפני ואחרי כל סימן פיסוק, אבל מאז המחשב לא עושים לפני סימן הפיסוק, כדי שסימן הפיסוק לא ידר שורה ללא המילה שלפניה. אצלך זה רק עם סימן השאלה. מוזר במיקצת :-)

אביאל 27 ביולי 2014

אמת, הרגל שכזה, כנראה התת מודע שלי רואה ברווח כדבר יותר אסתטי.

שלומי 27 ביולי 2014

כמה דברים יש לי להגיד לכם:
1. מספיק עם השנאה. אינכם חייבים להסכים אחד עם השני, ממש לא, אבל שכל אחד יקרא את הטקסט שלו לפני שהוא שולח וימחק כל הערה פוגענית או ירידה אישית. אתם תראו בעצמכם איך השיח יעלה שלב ותוכלו להגיע לפתרונות אמיתיים.

2. איתמר היקר, איך אתה חושב שצה"ל יורה ללא הבחנה בעזה? המאמצים של צה"ל להימנע מפגיעה באזרחים חפים מפשע הם מאמצים בלתי נלאים שאף צבא לא עושה בעולם. אף צבא! שים לב, אני לא מתיימר להגיד שצה"ל הוא הצבא המוסרי בעולם, מהעובדה הפשוטה שצבא לא יכול להיות מוסרי. אך הוא כן משתדל להימנע ככל האפשר מפגיעה באזרחים.
ראה את הלינק הבא: http://tinyurl.com/oqxp74k
ניתוח סטטיסטי של ההרוגים בעזה מעיד שהרוב המוחלט של ההרוגים בעזה הם גברים בגיל לחימה.
אומנם תאריך העדכון האחרון היה לפני שבוע, אך המאמצים הללו בהחלט ניכרים ובולטים בסטטיטיקה. (מה גם שאני בטוח שמאז תחילת המבצע הקרקעי, *אחוז* הפגיעה בחפים מפשע ירד) יתרה מזו, בגיל הלחימה לא נכללים נערים עד גיל 18, אך מהעדויות של החיילים בשטח מתברר שיש לא מעט מחבלים בני 15-16-17 ואפילו 14, שמשתתפים בקרבות, בין אם מרצונם החופשי ובין אם לאו (מעידים שפעילים של החמאס מחזיקים נשק ביד אחת, וביד השניה מחזיקים ילדים שבעצמם יורים בנשק. מזעזע!).

בנוסף לכך, ישנו את הסטטוס הבא על אחוזי פגיעה במחבלים ובאזרחים (גם כן לא הכי מעודכן, אבל מעביר את הנקודה יופי):
https://www.facebook.com/ilya.zhorov/posts/10203731197336930

עכשיו, אני לא בא לעצום עיניים ולהגיד שאני מתעלם מכל הסבל שהצד השני עובר. ברור לי שהם סובלים, מאוד. לא הייתי מתחלף עמם בעד שום הון שבעולם. אבל זה המחיר שהם משלמים על בחירת החמאס, ארגון טרור שהיה ידוע לכל כי הוא הולך להקצין, גם אם לא ברמה כזו שפלה ולא אנושית של הצבת ילדים לפני מחבלים.
האם צה"ל היה יכול לעשות יותר על מנת להימנע מפגיעה בפלסטינים חפים מפשע? כנראה שכן, אך זה היה גורר פגיעה נוספת ומיותרת בחיילים, ולזה אף ישראלי עם מעט שכל בקודקודו לא יסכים. נראה לי שגם אתה לא.
אתה גם אומר שמאוד מפריע לך הסבל והזוועות שמתרחשות שם. מסכים איתך, זה לא קל לי לדעת שישראל גורמת לכך. אך במקביל אני מודע לכך שהחמאס הם האשמים הישירים והבלעדיים. הם אלו שדחו הפסקות אש, הם אלו שנלחמים בצורה כל כך בזויה ושפלה, הם אלו שלא מוכנים לוותר על אף גרגר מהדרישות המפגרות שלהם ובקצרה, הם אלו שגוררים את כל העזתים למלחמה הזו, וגררו למלחמות הקודמות.

אביאל 27 ביולי 2014

גיל – בקשר לויכוח שלך עם אהד למעלה (קצת נהיה מסובך להגיב שם), בקשר שבין טרור-עוני, במקרה הייתי עוזר מחקר לתקופה קצרה בקורס טרור, כלכלה ופוליטיקה בבית הספר למנהל ציבורי באוניברסיטה העברית ונגענו בדיוק בנקודות האלה – אם יש לך זמן, קרא את :

Russell, Charles, and Bowman Miller, “Profile of a Terrorist,” in Lawrence Zelic Freedman and Alexander Yonah, eds., Perspectives on Terrorism, Wilmington, Del.: Scholarly Resources Inc., 1983, pp. 45-60.

Hudson, Rex. A., and Marilyn Lundell Majeska, “The Sociology and Psychology of Terrorism: Who Becomes a Terrorist and Why?” 1999. HYPERLINK "http://purl.access.gpo.gov/GPO/LPS17114"

Hassan, Nasra, “An Arsenal of Believers,” The New Yorker, November 19, 2001, pp. 36–41.

Atran, Scott, “Who Wants to Be a Martyr?” New York Times, May 5, 2003, p. A23.

Krueger, Alan B., and Jitka Maleckova, “Education, Poverty and Terrorism: Is There a Causal Connection?” The Journal of Economic Perspectives, Vol. 17, No. 4, 2003, pp. 119–144.

Berrebi, Claude, “Evidence About the Link Between Education, Poverty and Terrorism Among Palestinians,” Peace Economics, Peace Science and Public Policy, Vol. 13, No. 1, 2007.

Benmelech, Efraim, and Claude Berrebi, “Human Capital and the Productivity of Suicide Bombers,” Journal of Economic Perspectives, Vol. 21, No. 3, 2007, pp. 223–238.

ואת Krueger, Alan B., What Makes a Terrorist: Economics and the Roots of Terrorism, Princeton, N.J.: Princeton University Press, 2007, pp. 11-52.

אני מניח שאתה מכיר כמה שמות כאן, כמו אלן קרוגר ואפרים בן-מלך, או עיתונים (שים לב לשמות הכותבים) שידועים כיחסית שמאלה בארה״ב, כמו גם בכתבי העת שבהם התפרסמו.
הממצאים של קשת רחבה של מחקרים (יש לי עוד 20 בערך אם תרצה) מראים שמרבית המחבלים והדבר מתחדד עוד יותר כאשר מדברים על מחבלים מתאבדים (שׁיא ההקרבה) מגיעים ממעמד סוציו-אקונומי גבוה ועוד יותר כאשר בוחנים את רמת ההשכלה בצורה מובהקת לחלוטין בהשוואה ליתר האוכלוסיה.

דורון קרמר 27 ביולי 2014

טוב, עזבתי את הדיון בצהריים המוקדמות, הטלפון המשיך לשלוח התרעות על כל תגובה אך לא הייתי פנוי לקרוא, ועכשיו המסקנה ברורה:
היה הרבה יותר עדיף לכתוב על פיק אנד רול.

איציק 27 ביולי 2014

פיק אנד טרול ;)
מתי על פיק אנד רול היו לך כל כך הרבה תגובות?

שלומי 28 ביולי 2014

יתכן שהיה עדיף לך, אבל בזכות הבחירה שלך זכינו לקבל פוסט נפלא.
תודה!

יואל 28 ביולי 2014

״הרצועה הצולבת אותנו״, על איזה צד של פרוסת הצדק מרוחה האמת״. משורר אמיתי.
תכתוב יותר. מגיע לנו, לא?

כסיפוביץ 28 ביולי 2014

דורון
מקווה שאתה עוד נכנס לכאן..

מה לגבי עניין יעקב שחר וההבטחה להתפטר אם יהיו קריאות נאצה נגד טוואטחה?

איציק 28 ביולי 2014

סרק…
אין לא את היכולת או המנדט לבצע התנתקות חד צדדית. יש לו אחריות כלפי השחקנים והאוהדים.

כסיפוביץ 28 ביולי 2014

ממש פוליטיקאי אמיתי ;-)

red sox 28 ביולי 2014

אם כבר שירה, ואם כבר חנוך לוין:
אני מבטיח לכם דם ודמעות
ומילה שלי זו מילה
ואם אני מבטיח לכם דם ודמעות
אז כולם יודעים שזה דם ודמעות
שלא לדבר על זיעה

עוד מעט יהיה לכם רע מאוד
ומילה שלי זו מילה
ואם אני אומר שיהיה פה רע מאוד
אז תהיו בטוחים שיהיה פה רע מאוד
ואולי אף גרוע מרע

ללא שמץ תקווה תמשיכו לחיות
ומילה שלי זו מילה
ואם אני אומר שתמשיכו לחיות
אז כמה באמת ימשיכו לחיות
אך אל תשאלו בשביל מה

ארנון 30 ביולי 2014

גיל ואיתמר – אמנם כבר הסתיימה לה ההמולה בפוסט הזה, אבל רציתי לחזק את ידיכם וכושר עמידתכם מול נציגי "הצל" בדה באזר. אמנם הם ימשיכו לקנות אוטומטית כל מה שדובר צה"ל יגיד, הם ימשיכו לנסות להרוס כל סיכוי לחיים של שלום, הם ימשיכו עם התפיסה שבעיות פותרים רק בכוח ואם לא הולך אז בעוד יותר כוח (שאל אותם מה אמרו בתחילת ובסוף הפעולות ב-2006, 2009, 2012 ותגלה איך שמחו על פתיחת המבצע ואיך התבאסו מסיומו), הם ימשיכו לראות בכל אחד שלא חושב כמותם אוטו-אנטישמי בוגדני. בסוף האור ינצח את הצל.

אביאל 1 באוגוסט 2014

ארנון – אתה בדיחה אחת גדולה, הצל ? אם היית טורח לקרוא פעם דברים של איציק, שלי או של אחרים כאן, היית יודע שהמרחק ביננו לצל, קטן בהרבה מהמרחק בין גיל ואיתמר לסטלין ולשאר בעלי האוטופיה השמאלית.

מי בדיוק שמח על מבצעים ועל חיילים שנהרגים ? גיל דווקא תמיד טורח לציין כמה ההרג לא מאוזן, אז אולי 1000 חיילים היו גורמים לו להרגיש טוב יותר.

וכן, אוטו-אנטישמיות זה עניין ידוע ומובהק לצערנו, האור כבר מזמן לא אצלכם, כי אם נלך בדרכם נגיע בדיוק אל החושך.

אחד 3 באוגוסט 2014

דורון, רציתי לשלוח לך תמונת נצחון אבל אין לך WhatsApp!!??

דורון קרמר 3 באוגוסט 2014

יש גם יש. שלח. או לפייסבוק

אחד 3 באוגוסט 2014

אם אתה עדיין עם 661 בסוף אז אין WU בוודאות..פייסבוק אין לי.

דורון קרמר 4 באוגוסט 2014

 המספר הזה הוחלף. שלח למייל dkramer@wbais.net

Comments closed