השראה לסוף השבוע – זאבים

In כללי

תושביה המקוריים של יבשת אמריקה, שלא ידעו שיקראו למקום בו הם גרים אמריקה, ולא היו מודעים לעובדה שהעולם יקרא להם אינדיאנים רק כי ה GPS של קולומבוס חשב שהוא הגיע להודו, תרמו, מלבד תחפושות מוצלחות לפורים, גם כמה סיפורים לא רעים עם מוסר השכל, שאפילו, למרות היותם קלישאתיים ודביקים, יכולים לעזור לכם בחדר ההלבשה שלכם, במשרד או אפילו בבית. ובכלל, סיפור טוב שמסופר מסביב למדורה כבר לא מקבל את הקרדיט הראוי לו בימים אלה.

בכל מקרה, אם האווירה במקום בו אתם נמצאים מורעלת בגלל קנאה, משחקי כבוד או תחרות. אם השליליות משתלטת בקלות רבה מדיי. אם אגו קודם למטרה המשותפת, אם חלק מהקבוצה לא יכול לסבול חלק אחר, הנה סיפור שסיפר צ'יף אינדיאני לילדי השבט שלו, סביב המדורה כמובן. יש הטוענים שהסיפור שייך לשבט טחורי הערבה העצומה, ויש כאלה שטוענים שהראשון לספר את הסיפור היה צ'יף שזכה לכינוי הבל פה של תאו. המחלוקת נפתרה בחלוקת אחוזים שיוויונית מהקזינו שממשלת ארה"ב הרשתה להם לבנות על שטח השמורה לשעבר.

בכל מקרה, זה מה שהוא סיפר:

"ילדיי, בתוך כל אחד ואחד מאיתנו, ישנו קונפליקט, מאבק פנימי.

המאבק הוא בין שני זאבים: זאב אחד הוא זאב רע. הוא כעס, קנאה, צער, חרטה, תאוות בצע, יוהרה, רחמים עצמיים, אשמה, עלבון, שקרים והתנשאות.

הזאב השני הוא זאב טוב. הוא הנאה, שלום, אהבה, תיקווה, שלווה, ענווה, טוב לב, נדיבות, אמפתיה, אמת, רחמים ואמונה".

השתרר שקט.

אחד הילדים חשב לרגע ושאל את הצ'יף: "ואיזה זאב ינצח?"

האינדיאני הזקן חייך וענה: "זה שתאכיל".

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

5 Comments

הבלטה של זלוטי 2 בינואר 2010

בחייך דורון-לאנדיאנים דוברי יידיש יש קלאסיקה אחת ויחידה.
http://www.youtube.com/watch?v=tooUTZlNkeg

doron kramer 2 בינואר 2010

עוד עוול היסטורי שנעשה להם: הם מעולם לא היו קניבלים.

עדי 2 בינואר 2010

יפה!!!

שרית הספרית 2 בינואר 2010

עשה אותי רעבה, הסיפור.
מה זאבים אוכלים?

Comments closed