בעניין סמי בכר

  1. במקצוע כמו שיפוט, במיוחד ברמות הגבוהות, כשלהחלטות שלך יש השפעה שעלולות לעלות מיליוני דולרים לנוגעים בדבר ולהשפיע על […]

 

1. במקצוע כמו שיפוט, במיוחד ברמות הגבוהות, כשלהחלטות שלך יש השפעה שעלולות לעלות מיליוני דולרים לנוגעים בדבר ולהשפיע על אלפי אנשים, אתה חייב לדרוש מעצמך להיות צח לבב ונקי ידיים בסטנדרטים מוסריים יוצאי דופן. במדינת היהודים העלמת מס היא לא עניין שמותיר אנשים פעורי פה. אבל ההעלמה הזו עוברת למגרש ויכולה להפוך להעלמת עין מעבירה או צעדים. כשלשחקן כדורסל נשרקת עבירה, הוא חייב לדעת שהשריקה מגיעה מאדם שעקרונית, לא מרמה, גם לא את המדינה. אולי בעצם, במיוחד לא את המדינה.

2. כי כשהשריקה הזו נשרקת, והשחקן, או המאמן, יודעים מה באמת רמת המוסר של השופט, הראש משגר מילים לפה, שיוצאות בלי מסננת, והשופט חייב לשמור על כבודו, אז הוא מרים את ידיו לפוזיציה בה הן מסמנות את האות T, ואז מתחיל כדור שלג, שלעיתים נגמר בהרחקות, וצעקות ובלאגן וכולם יוצאים בהרגשה רעה. 

3. ללא קשר לפרשה הנוכחית, סמי בכר אמור לפרוש בתום העונה בגלל גילו (50). אישית, אני מעדיף שופט בן 50 מאשר שופט בן 25. מהבחינה הזו, שופט הוא כמו טייס. ככל שיש לו יותר שעות טיסה, כך הוא שופט יותר טוב. הניסיון שלו מקרין שקט על הפרטנרים שלו ועל כל הסובבים והוא יודע שלא כל הערה צריך לשמוע ולא על כל דבר צריך להגיב. כמו נשים מסויימות, גם לשחקנים יש יותר ריספקט לגברים עם כמות מסויימת של שערות שיבה. לכן, שופט צעיר, צבע את שערך לאפור וזכה לריספקט!

4. אני לא כל כך מבין את המשפט "צריך לסגור את הכדורסל!". מישהו יכול להסביר? גם אם זה נאמר ברמה המטאפורית, שחיתות לכאורה של שופט או שופטים היא סיבה להפסיק להפעיל ענף שלם? אם הכוונה בדברים לחקירה יסודית, מהפכה שתיגע בכל הנוגעים בדבר, אני בעד. אבל לסגור?

5. מסתבר שאפילו בשחיתות שופטים אנחנו לא עושים את זה כמו שצריך. תראו את המקרה של שופט ה NBA טים דונהי. מקרה שחיתות לתפארת: שופט מושחת שהימר על משחקים ואף השתמש באינפורמציה והעביר למהמרים. לאחר שנשפט נכנס ויצא מהכלא, הפציץ את הליגה בטינופים על מעורבותה במשחקים, הארכת סדרות פלייאוף אטרקטיביות בגלל שיקולי רייטינג, שמירה על כוכבים, ושיבוץ שופטים מסויימים שכדברי דונהי, "נאמנים לחברה". תוסיפו לזה מעורבות של המאפיה, לחצים של הליגה למנוע את הוצאת ספרו של דונהי ותקבלו טינופת להתפאר בה. עם מה אנחנו נלך למכולת, עם הדמעות של טפירו?

תגובות

 • דנית ניצן

  אם אתה מעדיף שופטים בני 50, למה שמת תמונה של שופטות בנות 20?
  משונה.

 • מי?

  לפני שנה שנתיים עשו בערוץ הספורט סקר/פרומו על מי השופט הכי מפחיד וזה היה המרוקאי- ביטון ולא לבן השיער-בכר.
  בעיניי ברור שעדיף שופט עם נסיון ובוודאי שיש התנהגות אחרת של השחקנים בטענות מול ספי שמש מאשר מול שופט צעיר. אבל יש תחושה שאיגוד השופטים ממהר לקבור פרצופו בחול בנושא בכר כבר מאז דמעות טפירו וסיפור על איזושהיא קלטת מטומפרת ובטח לא נותן לציבור תחושה שהכל בסדר אבל באמת בסדר.
  כאן אין שחיתות כמו שצריך? זה שאת סיפור מוני לא מצליחים לפתוח או לפתור? זה שיש סיפור מוני? חוץ מזה- חכה- חכה...

 • doron kramer

  לדנית - כדי שקוראים בני 20 ובני 50 ייכנסו לקרוא. וגם קוראות. לא משנה בנות כמה.

  למי? - ברור שהכל לא בסדר. ושחיתות באנגלית הרבה יותר סקסית. ומחכה...

 • י.ג

  מברוק על האכסניה החדשה. תמשיך, תמשיך..י

 • י.ג

  אגב, אני מחכה שיהיו יותר תגובות על מנת שאוכל לצרף את הבלוג (מצוין!) למחקר שלי על הבלוגים/קוראי בלוגים ספורטיבים.

  • doron kramer

   הבלוג שלי? מועמד להצטרף למחקר? ריספקט.

 • דני

  לא יודע לגבי אחרים, לפחות לגביי "לסגור את הכדורסל" פירושו לעצור את הליגה לאלתר, עד שתיחקר הפרשה לעומקה (ולא ע"י רשות המסים).
  זה בלתי נסבל פשוט שהליגה ממשיכה כאילו כלום לא קרה, והעיתונים לא היו מוצפים בידיעות על ניגודי אינטרסים מפה עד טימבקטו בין חצי ליגה למנהל מכבי ת"א

 • doron kramer

  ומה יקרה כשהליגה תיעצר?

 • שי

  מזל טוב על החידוש. הרוב באמת נראה טוב יותר ומעפן פחות. האפליקציה של אולי יעניין אותך גם- מעצבנת.

 • דני

  שום דבר מיוחד לא יקרה כשהליגה תיעצר. פשוט לא תתנהל פה ליגה תחת ענן של חשדות וגל של טמינות ראש בחול.
  עוד שבועיים הפועל י"ם ומכבי ת"א נפגשות. תחשוב על זה מנקודת המבט של אוהד ירושלים - על המגשר מסתובבים שופטים, שחקנים, ומאמנים מהקבוצה שלו שבתקשורת ובאינטרנט מסתובבות שמועות חזקות שנמצאים כבר שנים בעסקים עם מנהל מכבי תל אביב לשעבר.
  אני פשוט לא מצליח להבין איך אפשר לשחק ככה.
  איך מצפים מאנשים שישלמו ממיטב כספם בשביל לראות משהו שיש סיכוי לא רע שהוא לא יותר מפסטיבל מסכות?

  איך מישהו בכלל מעלה על הדעת שליגה תמשיך כרגיל תחת ענן חשדות כבד כל כך כלפי כל כך הרבה דמויות מפתח?

 • doron kramer

  קודם שיצאו השמות וזה יפסיק להיות בגדר שמועות ואחר כך יהיה אפשר לראות במי מדובר והאם באמת השבר עמוק כמו שאומרים. אבל עד אז, מה נעשה, נראה בנות גילמור?

  • doron kramer

   כתבה נכונה ומדוייקת מאוד. התאפקתי לא לכתוב שם טוקבק.

Comments are closed.