על צדק

העובדה שדייויד סטרן השעה את גילברט ארינאס לתקופה בלתי מוגבלת, בגלל העובדה הפעוטה שנפנף באקדח כלפי חברו לקבוצה בגלל חוב […]

העובדה שדייויד סטרן השעה את גילברט ארינאס לתקופה בלתי מוגבלת, בגלל העובדה הפעוטה שנפנף באקדח כלפי חברו לקבוצה בגלל חוב הימורים, מוכיחה סופית שהקומישיונר המיתולוגי לא באמת מבין דינמיקה של חדר הלבשה. הנפנוף באקדח הוא הפרט השולי כאן. חוב ההימורים של ארינאס כלפיי ג'באריס קריטרטון הוא בעצם המעשה החמור, ועל כך ארינאס צריך להיענש.

כי דומה ששחקני כדורסל ברחבי הגלובוס מאסו במצב הזה, של התערבויות ללא תשלום. חובות, יגידו לכם אסי אבוטבול או טוני סופרנו, צריכים להיפרע.

בקבוצת כדורסל יש כל מיני סוגי התערבויות. למשל לשבת על הספסל ולנסות לקלוע בישיבה. או לשכב על הריצפה בזמן המתיחות ולנסות לפגוע בשחקן שלא שם לב שעומד לנחות עליו כדור. יש כאלה שעומדים על הבייס ליין ומנסים להנחית את הכדור באזור הצבע של הסל הנגדי בזריקה עם היד החלשה. גם לבעוט כדור היישר אל תוך דלת של אחד החדרים באולם היא אפשרות.

שחקן ששיחק פעם עם מייקל ג'ורדן סיפר פעם שבכל פעם שנחתו בשדה תעופה, ג'ורדן אסף מאה דולר מכל שחקן והשחקן שהמזוודה שלו יצאה ראשונה היה לוקח את כל הסכום.

אבל דומה שהפופולרית מבין ההתערבויות, שלעיתים אף מגובה בעידודו של המאמן, היא הזריקה מהחצי. לא ברור למה, אבל לשחקני כדורסל מטף ועד זקן יש תשוקה בלתי מוסברת לזריקות מהחצי. אולי בגלל שסל מהחצי תמיד יתבצע בסוף רבע או משחק וההתערבות על שיחזורו נותנת אשליה מזויפת של סל ניצחון חשוב. אולי זה תרגול של האדרנלין שילווה את השחקן עם קליעת סל ניצחון. אולי זו צפייה מוגזמת בסרטונים של סלים מהחצי ביוטיוב.

בכל מקרה, בסופם של הרבה אימונים יש תחרויות קליעה מהחצי המלווים בהתערבויות. זה תמיד מתחיל בהצהרה שכל אחד יוציא 20 שקלים וישים על הריצפה. תמיד יהיה מישהו שיגיד אם כבר למה לא חמישים או מאה. אבל הרעיון של כסף על הריצפה גווע מייד. למרות ש
money on the wood makes the game go good', לא פגשתי עדיין שחקן אחד שזכה בתחרות וקיבל את כספו מיתר חבריו השחקנים. לכן אף אחד לא באמת רוצה לקחת את הסיכון להפסיד מזומנים על רעיון שטותי של זריקה מהחצי כי תמיד יהיה איזה עטלף שידפוק את הסל ברגע הכי לא צפוי וייקח את התהילה.

השלב השני בקביעת חוקי טרום התחרויות הוא שתמיד יהיה השחקן שיציע, שבמקום להתערב על כסף, להתערב על פחית קולה. כשזה נאמר זה נשמע הגיוני אבל אז נזכרים שכיתה ו' הסתיימה די מזמן, והפחית הזו היא בעצם דינוזאור התערבויות שמסרב לגווע.

ואז מגיעה האלטרנטיבה השלישית והגרועה ביותר. אלטרנטיבה שתבאס כל הימור או התערבות. אלטרנטיבה שבדרך כלל מנצחת כי כולנו קמצנים. זו האלטרנטיבה שתציע להתערב על צדק. לפתע סופו של האימון, כשהמקלחת בפתח, הופך להיות נווה צדק. וזה מה שלוקח המנצח. צדק, קללות, ועירעורים קוליים שהוא דרך על הקו.

אבל במקרה של ארינאס, כך נדמה לי, צדק צריך פאקינג להיעשות. אז שלם לו גילברט. ותחזיר את האקדח המעפן שלך ללוקר יחד עם הגרביים המסריחות שלך.

ולמרות ש"צדק צדק תרדוף" מופיע בספר דברים, נדמה לי שגם לנביא יחזקאל היה מה להגיד בנושא. למזלו של קריטרטון, נדמה לי שארינאס לא הקשיב בשיעורי תנ"ך:

תגובות

  • פאנוש

    אין בספר יחזקאל או בתנ"ך כולו ציטוט כזה. המצאה נהדרת של "ספרות זולה".

    • doron kramer

      נראה אותך אומרת את זה לסמואל ל. ג'קסון כשיש לו אקדח שלוף ביד. וגם כשאין לו.

Comments are closed.