אש בדרייב אין

1. אינסטיקנטים טובים יש לנייט רובינסון. תוך תקופה קצרה הוא זיהה שהטריטוריה הקרויה מדינת ישראל היא חתיכת שטח הפקר, צלחת פטרי של פרחחים, מקום אובר ליברלי בו התנהגות פרובוקטיבית מתקבלת בחן, אלימות היא דרך ביטוי לגיטימית, ואם אתה מנצח איזה משחק כדורסל אז גם ירימו אותך על כתפיים.

אתמול היה הביקור הראשון שלי בדרייב אין. הפועל ת״א של השנה, בטח אחרי הגעתו של רובינסון, היא הר געש לוחש ורוגש המחייב ביקור מקרוב. יציע העיתונאים נמצא קרוב ליציע האורחים בו ישבו אוהדי חולון.

לאוהדי חולון, שהם לא בדיוק המנויים של הפילהרמונית, אנחנו עוד זוכרים את ההתגודדויות לתוך התריסים של חדר ההלבשה האורח באולם הפחים. אבל כל מי שישב בסביבתם אתמול ראה תצוגה מרשימה, ובעיקר שהם היו עסוקים בשירי עידוד לקבוצתם וכמעט לא התעסקו עם אוהדי הפועל ת״א. נכון שיש שם לחץ ועצבים, אבל בעיקר מאיך שהקבוצה נראית, מהעובדה שהיא משחקת עם שני זרים ועם סנטר סרבי שמשחק לרוחב. אימת הליגה הלאומית, מקום אותו חולון מכירה מקרוב ולא מעוניינת לחזור אליו, עושה עליהם רושם יותר גדול מהיציע הנגדי, שם ישבו האולטראס של ת״א.

ואז הגיע נייט, פח שמן ביד אחת, גפרור ביד שנייה, והדליק את המקום. זה התחיל עם פיצוצים לגוני יזרעאלי. עכשיו תראו, יזרעאלי הרוויח לאורך הקריירה שלו ביושר כל מכה שהוא קיבל, ומרבית המכות שהוא קיבל היו באימונים של הקבוצה שלו, משחקני קבוצתו. אבל אתמול לא היה בגופו סנטימטר של פרובוקציה, והוא בכלל עלה לשחק פצוע. ההגנה של הפועל ברבע הראשון הייתה מופת של אינטנסיביות ונתנה לאברהמי פלוס 15. לימונד חיית אדם שחיסלה את ריינולדס. סימונס הרג את קלייבורן, אבל הטראש טוק והמכות של רובינסון ליזרעאלי היו החלק שהכי פחות תרם להגנה הקבוצתית של הפועל ונראו כמו התעסקות של ילד משועמם שנגמרה לו הסוללה בסלולרי ולכן החליט להציק לילד רנדומלי.

הקלישאה בכדורסל אומרת ש״תן למשחק לבוא אליך״, אבל רובינסון בוחר להזמין אליו דווקא את הפרובוקציה, ורק אחר כך את המשחק. כי אז הגיעו התנועות לעבר אוהדי חולון, ותנועות ההשתקה שעליה קיבל טכנית מהשופט האמיץ והרגוע ארז גוריון (צוות השיפוט שכלל את ספי שמש וניר קרן היה מצויין אתמול, למרות ההתבכיינות של אברהמי כלפיהם) והתנהגות שחצנית, שהדביקה גם את הבוי שלו טריי סימונס שנתן מבטי התנשאות לשומר שלו אחרי כל שלשה, וג׳ף אלן שעשה אתמול עבירות שיכלו להוציא אותו בחמש עבירות בשלושת המשחקים הקרובים. רובינסון הדליק את המקום והאש עברה מאפס למאה תוך שניות.

אבל הדבר שהכי צרם, זה שרובינסון, לאחר פעולה חיובית של קבוצתו, העז לגשת לתוך הפרצוף של דן שמיר ולדבר טראש טוק. לבן אדם אין גבולות או טקט. שמיר, המחזיק הנוכחי בתיק איש הקרח בכדורסל הישראלי, התעלם באלגנטיות, והותיר את רובינסון בעליבותו. יש מאמנים שלא היו מתאפקים והיו יורדים לאזור השלולית המנטלית בה נמצא האיש הקטן.

ואז אוהד של ת״א קפץ מהיציע וניסה לתקוף שחקן של חולון שישב על הספסל, ומייד הורחק על ידי קצין משטרה שעמד בסמוך. איך הגיבו אוהדי הפועל? בקללות על השוטרים. אפס התבוננות פנימית ולקיחת אחריות. קהל תתרן שלא מצליח להבחין שהוא יושב על ערימת סרחון.

ובתוך כל זה רגע קטן של צדק פואטי. האוהד ההוא, פרצופו מוכר, מוכר מדיי, ואז אני מזהה – זה הבחור שקילל את סחורציאניטיס עד זוב מיתרי הקול, ונרדף על ידיו. והנה הוא חוטף מאוהד שיושב במרומי היציע כוס שתייה שכוון לספסל חולון או למגרש לאחר שריקה נגד ת״א. ירי בתוך הנגמ״שׁ. הוא מחפש את מי להאשים, חילופי דברים וצעקות, עד שיורד מהיציע בחור מאיים שאומר לו לשתוק, להסתובב ולשבת. הבחור מציית. באותם רגעים, בסניף אתונאי של מקדונלדס, סופו מחייך ונותן עוד ביס גדול בביג מק.

תכף מחצית. רובינסון דופק שלשה מאזור שיפוט סטף קרי ומעלה לשלוש הפרש. אבל בדרך לחדר ההלבשה הוא צריך לעבור ליד היציע של חולון. שם הוא סופג יריקות, שזה גם סוג של אלימות שפלה ומטונפת. אז החליטו אוהדי הפועל הקיצוניים, לה פמיליה באדום, לה סוציאליה, לעשות את כל הדרך מהיציע הנגדי ליציע העיתונאים שהשקיף על יציע אוהדי חולון על מנת להתעמת איתם. מהומת אלוהים. דחיפות, מכות, ומרדפים במסדרונות הדרייב אין. רמי כהן, יו״ר הקבוצה, רודף אחרי האירועים, לא ברור אם להרגיע או להציל את חבריו מהשוטרים. אבל לשווא, כי השוטרים חסרי אונים. באמת חסרי אונים.

נשימה עמוקה.

מרבית אוהדי הפועל, בצדק, מסרבים לקרוא לאולם הביתי שלהם אולם הדרייב אין או בשם החברה המסחרית שנתנה חסות לאולם. הם רוצים שיקרא על שם אריק איינשטיין, והם צודקים. אבל איפה העדינות והנועם של אריק איינשטיין ואיפה האלימות שראינו אתמול מצד מי שמתיימר לשאת את שמו לשווא?

הגפרור שזרק רובינסון נדלק. והדרייב אין קיבל את האש באהבה.

2. לבון טון של זלזול במשטרה, של החלשתה, יש מחיר מסוים. והמחיר הוא הפקרות של אנשים במרחב הציבורי. יכול להיות שטשטשנו את ההבדל בין אלימות משטרתית להשלטת סדר, אבל הגבולות כמעט נעלמו, והמשטרה שלנו בגרסה שהופיעה אתמול בדרייב אין, הפכה למסורסת, חסרת אונים, אימפוטנטית. לכן אם אנחנו רוצים מדינת חוק, אנחנו מחוייבים לתת מרחב פעולה למי שצריך להשליט את החוק. ובדרייב אין אין חוק. הפרחח בעיניו יעשה. בקללות, בהתעמתות פרובוקטיבית, באלימות.

אני לא יודע איך היס״מניקים, שעומדים בפוזה מרשימה ומאיימת כשהעניינים שקטים, מסתכלים לעצמם בעיניים לאחר ערב כמו אתמול. כל אחד מהם מקרר אמאנה, על פניו מי רוצה להתעסק איתם. אבל אוהדי הפועל, נטולי פחד, כבוד או חינוך, מתעסקים איתם, מתעמתים איתם, משפילים אותם ולא זוכים לתגובה הולמת. ערב כמו אתמול צריך להיגמר עם חמישים עצורים ועם כתבי אישום על הפרת סדר במקום ציבורי, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו ועוד סעיפים שאני בטוח שאנשי חוק ומשפט יוכלו להעלות לאחר צפייה בקטעי הוידאו. שוטרים אמריקאיים היו מקבלים נקע באצבע הלוחצת על ההדק לו היו נתקלים במצבים בהם נתקלו אתמול השוטרים הישראליים. והערב נגמר בעצור אחד ששוחרר לאחר כמה שעות. מה הפלא שהאנשים האלה חוזרים על מעשיהם? למה שלא ימשיכו בעצם?

יש כאלה שאולי ראו איפוק בהתנהגות המשטרה, אני ראיתי חולשה. רחמיי עליהם. תורידו את הספרה 1 ממספר הטלפון שלהם, 100, ותישארו עם 00. שירותים.

3. ואז חולון איבדה יתרון חמש, 2.5 דקות לסיום. לימונד הורג אותם, מתן נאור מתסכל אותם ורובינסון חוטף כדור בהתגנבות יחידים וגומר את הסיפור. אחרי ששיחקה שלושה רבעים ראויים, ואחרי מאמץ הירואי, נותרה דוממת, מדממת, שבורה, אוהדיה הסגולים ישובים בכיסאותיהם בדרייב אין כמו נפגעו בדרייב ביי שוטינג, צופים ברובינסון מניף את ידיו, הולך בצעדים מדודים אל הקהל האדום, משתזף מהלהבות, מאהבתם.

הפרחחים ניצחו, גם על המגרש, וגם ביציע.

ההבדל בין "עיתונאי" לאולטראס
חלום הגביע

65 Comments

חלפס 19 באפריל 2016

אבל לפרנקו יש בעיה עם רון קופמן

יניב פרנקו 19 באפריל 2016

ריפרשתי את דה באזר לחפש פוסט על הקטטה בסמי עופר, או על הקטטה בבלומפילד, או על האוהד מכבי הנכה שהותקף על ידי 20 אוהדי ביתר.
אפילו משהו בקטנה על האבנים של אוהדי ביתר על אוטובוס באר שבע.
לא מצאתי.
אבל סבבה.

אורן 19 באפריל 2016

זה בגלל שאוהדי ביתר לא קוראים הארץ

תני 19 באפריל 2016

אתה צודק ב-100%. אני אוהד מכבי, יש אצלנו חוליגנים, גזענים מגעילים. אני חושב שהמועדון (בוודאי בכדורגל) עושה כמיטב יכולתו למגר את התופעה ובוודאי שלא מתעלם ממנה.
ובכל זאת, אולי פעם, רק פעם, תתייחס בכל זאת לגופם של אוהדי הפועל (אני לא הייתי במשחק אבל דיברו על אוהד שפגע בשחקן של חולון וזאת כבר פעם שניה אחרי פואד ימ"ש) ?

ארז 19 באפריל 2016

גם פרנקו וגם עוד כמה וכמה מאוהדי הפועל כאן התייחסו לגרעין גדול ובעייתי של אוהדי הפועל שמצריך טיפול שורש.
זה לא סותר את מה שפרנקו אומר כאן.
בואו נתקדם כבר מעבר לדיוני הקקי-פיפי האלה.

אריק 19 באפריל 2016

פרנקו. רבאק. זה טיעון גרוע מאוד.

יניב פרנקו 19 באפריל 2016

למה ? למה מה שקורה ביציעי הפועל שלא שונה מיציעי הקבוצות הגדולות האחרות מקבל תהודה כזו כל פעם.
ועזוב שגם אני הייתי במשחק ועדויות הוידאו מתארות סיטואציה אחרת ממה שתיאר קרמר – אוהדי חולון ירקו, נהמו וקיללו את נייט רובינסון, קראו לו ניגר לאורך כל המשחק – למה זה תמיד מקבל את הגישה שבכל קבוצה אחרת יש קומץ אבל אוהדי הפועל כולם הפרחחים הנוראים.

אריק 19 באפריל 2016

כי להגיד גם בקבוצות אחרות זה ככה ואותנו מחפשים זה עוד צעד בדרכה של ביתר.

D! פה ועכשיו 19 באפריל 2016

באסה

rochu 19 באפריל 2016

הנה עוד תגובה סופר ישראלית שכונתית בסגנון ה "אני לא בסדר?! הם יותר גרועים…" עלוב פרנקו, באמת עלוב…

יניב פרנקו 19 באפריל 2016

יכול שאני עלוב. אבל הפוסט פה מלא אי דיוקים.

yaron 19 באפריל 2016

יניב, קראתי את הפוסט ממש לא ממקום של "אוהדי הפועל חרא" והאמת היא שזה הדבר האחרון שעניין אותי.
מעניין אותי שהמשטרה בארץ לא מסוגלת לספק סביבה בטוחה ונעימה לאוהדי ספורט באשר הם וממש לא חשוב אם מדובר באוהדי מכבי / בית"ר / הפועל.
מצידי קח את אוהדי חולון והפועל למעצר באותה ניידת :-)

גל ד 20 באפריל 2016

אז תכתוב שהפוסט מלא דיוקים, ולא "אבל אתם" יא חתיכת נעל בית.

תומר 19 באפריל 2016

שבאה בתגובה להערה כזו בדיוק (המקורית של חלפס)
הייתי שואל אותך למה לפרנקו דחוף לך להעיר ולמגיב המקורי לא אבל אני חושש שהפתיל יקרוס לתוך עצמו תחת כובד הרקורסיות

rochu 19 באפריל 2016

צודק, בלי רקורסיה.
סתם, לא אוהב תגובות מתגוננות שיוצאות להתקפה כדי להסית את האש.

נדבושקה 20 באפריל 2016

וגם שלמה שרף מקלל שחקנים בשידור, אז למה כתבת על קופמן?

יניב אני נהנה לקרוא את הטורים שלך אבל תגובתך לטור הזה היא ילדותית לטעמי ודי מוציאה את העוקץ מהטורים האחרונים שלך

בני תבורי 19 באפריל 2016

ולך אין בעיה עם רון קופמן?

הקורא בפוסטים 19 באפריל 2016

צודק מיליון אחוז.
הפועל זה הדבר הכי מגעיל שיש במדינה.
הכי מגעיל.
ערב אחד הסתננתי ליציע האדומים במשחק כדורסל רק כדי לראות מקרוב לפני שאני מדבר מתרשם או חווה דעה.
ה' ישמור.
המיץ של המיץ של הזבל זו מחמאה.
אנשים פורקים תסכולים עצומים לא מתביישים ולא נעשים אז מה הפלא שזה הולך ומחמיר?
רק רמי לוי מתמם.
המשטרה אשמה.

ורק שימו תמיד שיש אירוע מסריח בספורט הישראלי הקבוצה הזו באזור.

לסגור לזרוק את המפתחות לים ולנסות לשכוח.

אלכס.

Yavor 19 באפריל 2016

מה רמי לוי אשם?!?!?

עירן 19 באפריל 2016

רמי לוי ?

פאקו 19 באפריל 2016

כמו האלה שהתבלבלו בין אסי כהן לאסי לוי.

אלון 21 באפריל 2016

היה אירוע מסריח שאוהדי בית״ר הרביצו לאוהד מכבי נכה. לא שמתי לב שאוהדי הפועל היו מעורבים. אה, שכחתי, בכלל לא כתבו על זה בעיתון, הרי זה לא אוהדי הפועל

Yavor 19 באפריל 2016

טור נהדר ומעניין, כמו גם מה שכתבת בעיתון היום. תודה.

עם זאת, אני חושב שמייחסים חשיבות רבה מדי להשפעת השחקנים, ומורידים מהאחריות של האוהדים לבלאגן. באוהדי הפועל אתה נכנס חזק, וכנראה שבצדק, אבל את הבלאגן החולוני בגלל איזו תנועה מצחיקה של הגמד האדום אתה מייחס רק להרמת היד של הרובינסון. זה לא רציני – לאוהדים יש אחריות, וגם אם שחקן מתגרה (ובינינו, יש המון מקרים של שחקנים ש"משתיקים" את הקהל וכו') – זו עדיין אחריותם לנהוג בצורה רציונלית ולא עבריינית. התגובות של השחקנים (כשהן קורות) הן כאין וכאפס לעומת הקללות והנאצות שהם סופגים כל המשחק. אז הוא הרים אצבע, אז מה? חצי מהאנשים שם בטח בכלל לא ראו את זה אלא רק שמעו מחברים שישבו ליד חברים שעמדו ליד חברים שראו את זה. מה הביג דיל?

אני מסכים שהערב היה צריך להיגמר עם הרבה יותר עצורים, אני פשוט חושב שגם חולונים.

ולא ראיתי את הקטע עם גוני אז אני לא יודע כמה הוא חמור, אבל בתור מי שגוני לקח לו אליפות של ליגת הקיץ בעמק עם פאול ברור בשניות האחרונות שלא נשרק – אני לא מרחם עליו (סתאם… בצחוק)

ארז 19 באפריל 2016

אני לרוב מתענג על הטורים של קרמר, אבל כשזה מגיע להפועל יש שם דעה קדומה, שריטה עקומה ובעיקר "תסמונת העין האחת".
כמו אחרוני האולטרס הוא ער לכל חלקיק זוהמה ביציעי האדומים (ותודה לאל יש לא מעט), אבל עיוור לזה לחלוטין במקומות אחרים, כמו שהדגמת מצוין בעצמך.
מאכזב מאוד בעיניי אבל זה מה יש.

איתמר 19 באפריל 2016

אוהדי הפועל לא צדיקים גדולים אבל אוהדי חולון הם ללא ספק הלה פמיליה של הכדורסל הישראלי.
אוהדי כדורסל רבים בישראל, לבטח אלה שמגיעים למגרשים ופגשו את אוהדי חולון בנסיבות לא נעימות, ישמחו אם חולון תרד ללאומית.

סחבק 19 באפריל 2016

יש לך את זה ביותר קלישאתי?

הלואי על כל הליגה קהל כמו הפועל חולון, וזה נאמר בלי גרם של ציניות.

תומר 19 באפריל 2016

בתור אוהד לשעבר של קבוצה לשעבר (ואלופה לשעבר) אני חייב לציין שמכל הקהלים שהצפינו לכפר בלום, לא היה קהל אלים יותר ומגעיל יותר מהחולוני. המשחקים היחידים שבהם הייתי שוקל אם להביא את הילדים אתי למשחקים היו נגד חולון.
יכול להיות שתה מאחל לכל הליגה קהל כמו של חולון, תלוי מה אתה רוצה בליגה שלך, וזה נאמר עם יותר מגרם של סרקזם.

רק הפועל! (ירושלים) 19 באפריל 2016

תראו את אותן מהומות לאוהדי בוקה או ריבר, או אחת הקבוצות האיסטנבוליות, האתונאיות או הבלגרדיות, והם ישתינו מצחוק. אנחנו אפילו לא קרובים לשם. קצת פרופורציות רבותיי. כמובן שאין מקום להתנהגות הפרחחית גם של שחקנים וגם של אוהדים, אבל יודעים מה? עדיף את זה מאשר קהל קונצרטים סטייל ברצלונה כדורגל או NBA שצועקים קצת דיפנס דיפנס וחוזרים לנקניקייה

יוסי מהאבטיחים 19 באפריל 2016

לא. לחלוטין לא עדיף. מעדיף קהל קונצרטים על קהל אלים.
מעדיף קונצרטים על מכות.
אבל היי, זה רק אני…

yaron 19 באפריל 2016

גם אני :-)

D! פה ועכשיו 19 באפריל 2016

טוב, בשביל הרשימה. גם אני.

יהודה 19 באפריל 2016

רק הפועל אתה איש מטומטם

אורן 19 באפריל 2016

קרמר בעוד יצירת מופת.
אחרי עתונאי הארץ,הוא נכנס ,כרגיל יש לאמר,בהפועל ואוהדיה.שלא לאמר שיש קשר ישיר בין הפועל לקוראי הארץ.
"טריי סימונס שנתן מבטי התנשאות לשומר שלו אחרי כל שלשה"-כמה פאטתי ונמוך.
"שיפוט מצויין"-בתחילת הרבע הרביעי היו 25 זריקות עונשין לחולון לעומת 2 להפועל.
שונא הפועל מהסוג של קופמן,אובססיבי,ובעיקר אכול שנאה.

עמית 19 באפריל 2016

+1
"שוטרים אמריקאיים היו מקבלים נקע באצבע הלוחצת על ההדק לו היו נתקלים במצבים בהם נתקלו אתמול השוטרים הישראליים" – חבל באמת שלא נהרגו אוהדי הפועל, מגיע גזר דין מוות למי שמקלל שוטרים.

אורן 19 באפריל 2016

יותר מדי מטען אישי יש לקרמר נגד הפועל בכלל.
מוטב שאם הוא מתהדר בנוצות "פרשנות הכדורסל" שלו-שלא יתעסק בה.
זה צפוי מדי,מבזה מדי ובעיקר פופוליסטי מהסוג הכי נחות.
נראה כמו עוד נסיון שלו להתקבל לערוץ הספורט.

YG 19 באפריל 2016

אז אני מבין, קרמר, שלא נהנית מהתצוגה של אוהדי הפועל?

יואב 19 באפריל 2016

קרמר,
כל כך אוהב את הכתיבה שלך.
גרמת למשחק שלא עניין אותי להיות חי וצבעוני.

אורן 19 באפריל 2016

במיוחד אם זה על אוהדי הפועל…
איפה ראית פה התייחסות למשחק?
איפה קראת ניתוח על המשחק חוץ מאוהדי הפועל חרא והאמריקאיים היו יורים בהם,סימונס מתנשא וכו?
בחייאת יואב,איפה קראת בטור על זה על משחק הכדורסל?

יואב 19 באפריל 2016

בעיקר בפיסקה השלישית אבל כוונתי היתה יותר ליכולת הכתיבה, הדימויים, הזרימה הקולחת. בכלל לא מהמקום של אוהד מכבי מנגח אוהד הפועל. באמת. יש משהו מאד חי אצל קרמר. אגב, אי אפשר לחשוד בו גם באהבת מכבי אבל לנצח אזכור לו את הנבואה על קבוצה מאד חזקה שתלך רחוק(בעונת הזכייה), כאשר הפוסט נכתב ממש בתחילתה של העונה על סמך אימון שראה. זה היה מדע בידיוני בזמן שזה נכתב. הוא מבין את מה שהוא רואה ויודע ליישם את זה מושלם בכתיבתו.

אורן 19 באפריל 2016

יואב,מאמין לך שאתה לא כתבת בגלל שאתה אוהד מכבי.
עדיין,בפסקה השלישית,בשורה אחת בלבד הוא כתב על משחק הכדורסל,וגם זה חוף,קלע וכו.
בטור הספציפי הזה הוא לא כתב כלום על כדורסל ,אלא טור שכולו מטען אישי ,נגד קבוצה אחת שכבר שנים הוא כותב עליה, שרק רצה לצאת.
את הטור שאתה מדבר עליו אני זוכר.זה היה אחרי שהרחיקו את סופו,אני חושב,וקרמר טען שזה
מה שיגבש אותם כקבוצה-ואכן זה מה שקרה וזה בהחלט היה תואם למה שקרה במציאות.
קרמר כותב אחלה על כדורסל. כנראה שעם הפועל יש לו בעיה.

יואב 19 באפריל 2016

לא אורן, הרבה לפני. ממש מתחילת העונה לאחר שחזה באימון שלהם. זכור שהם היו מאד אנמיים רוב העונה.
בקשר לטענותייך, אתה כנראה צודק. מבין את הכעס.

yaron 19 באפריל 2016

קרמר, אחד הפוסטים החזקים שקראתי בדה באזר!
עד שלא תהיה כאן משטרה שיודעת למגר את התופעות האלה. כן, עם חמישים עצורים שמורחקים מהמגרשים (וזה גם נאכף) לא יזוז כאן כלום.
את מי בכלל מעניין דירוג ה"מי יותר גרוע הפועל או בית"ר?" ועם כל הכבוד לכל המגיבים מעלי מלפני מתחתי ומצדדי – כל עוד נתעסק בזה כלום לא ישתנה.

יוסי מהאבטיחים 19 באפריל 2016

הפוסט היה מעביר את אותה רוח דברים גם ללא הפסקה הלפני אחרונה (" 100 –> 00 ").
מיותר, ובעיקר לא עולה בקנה אחד עם רוח הפוסט.

אדם 19 באפריל 2016

עולה בקנה אחד לחלוטין. מעודד אלימות וזלזול באחר כמו כל הפוסט הזה. מרחם עליהם אבל קורא להם שירותים, וואלה יפה.

משה 19 באפריל 2016

חוסר היכולת של הגרעין האינטיליגנטי של אוהדי הפועל לקבל את העובדה שחלק גדול מגרעין האוהדים של הקבוצה שלהם הוא אלים ובוטה מדהים אותי כל פעם מחדש.
אחרי שאני קורא את התגובה של פרנקו פה אני תוהה אם היה טורח לפרסם את הפוסט (המצוין ) שלו אם קופמן היה משתלח בקהל אוהדים של קבוצה אחרת וזה מוריד מערך הטור בעיני.

the bird 19 באפריל 2016

כל הכבוד קרמר פוסט מעולה.
תודה!

צור שפי 19 באפריל 2016

אסכם את יחסי לפוסט הזה במילותיה של המשוררת רחל (המתבססות על הסיפור התנ"כי):

אך אני לא אובה בשורת גאולה
אם מפי מצורע היא תבוא.

ובמקרה ומישהו לא הבין: גם אם כל תאוריו של קרמר נכונים ומדוייקים, ככל שהדברים נוגעים להפועל תל-אביב הוא מבחינתי פסול לעדות.

עומר 19 באפריל 2016

למה?

צור שפי 19 באפריל 2016

כי יש לו אנטי נגדנו. שוב, לא הייתי שם אתמול, יכול להיות שהוא מדייק בכל מילה אבל הוא לא מגיע לדיון הזה בידיים נקיות.

ניר 19 באפריל 2016

ואם יש לו אנטי נגדכם, אז לא כל מילה נכונה?

צור שפי 19 באפריל 2016

לא יודע. יודע שהוא לא מקור מהימן בנוגע אלינו.

עומר 20 באפריל 2016

צור, אינני יודע לגבי יחסי דורון קרמר-אוהדי הפועל. אני מפנה אליך את השאלה שדאלה מאשקה בתגובה 16- איך זה שזה תמיד אוהדי הפועל?

עומר 20 באפריל 2016

*ששאלה מאשקה

NoONE 19 באפריל 2016

אוהדי הפועל תל אביב מנצלים את העובדה שכל מה שנשאר מאוהדי חולון זה חבורת ילדים נחמדה אבל לא ממש מאיימת.
איפה הימים שניב בוגין קלע סל נצחון באוסישקין ואוהדי חולון השתלטו על הפרקט , רקדו על גגות אוטובוסים בחוץ , ואוהדי הפועל ברחו מפחד.
הייתי במשחק ההוא ובעוד הרבה משחקים נגד הפועל תל אביב שתמיד היו חבורת פחדנים.
בשנות השמונים והתשעים הקהל של חולון היה קהל אלים בעיקר נגד הקבוצה שלו, שכל השנה היו מפתחים ציפיות ונכשלים , אני זוכר עד היום איך רקדו על הגג של המכונית של בן מקדולנד ומשם הוא נסע ישירות לשדה התעופה.
אז מבחינת ביקורת מגיע לאוהדי חולון כל מה שאומרים עליהם אבל זה די תקף למה שהיה לפני 20 ו 30 שנה , לא למה שקורה היום ביציעים.

אבל שאוהד הפועל תל אביב ירד לפרקט ויתקוף שחקן חולון במהלך המשחק? לא זוכר דבר כזה , מה השחקן עשה שגרם לאוהד לנסות לתקוף אותו?

-גיסנו- 19 באפריל 2016

פיו פיו?

NoONE 19 באפריל 2016

אז כנראה מגיע לו

אמיתי 19 באפריל 2016

אין בעיה לא לאהוב את הפועל וגם לא תמיד לדייק בכל העובדות..
הפוסטים פה הם בהגדרה סובייקטיביים ורצוי שכל הכותבים יביעו
את דעתם נאמנה.
מה שכן בעייתי הוא חוסר הוגנות:
לתאר את הקהל של חולון כשבט של בנות עקיבא…
להחליט שהשחקן הישראלי הכמעט הכי מלוכלך לקח יום חופש..
וכמובן שנייט רובינסון המציא את הטראש טוק..
זה בסופו של דבר לא אמין וקצת נמוך. אני בטוח שאפשר היה
להעביר את הנקודה עם קצת יותר אינטגריטי

מאשקה 20 באפריל 2016

כל מפגש אוהדים אדומים עם אוהדי חולניה, עוד קיסם למדורה.
זה עצוב איך חדרה האלימות מהרחוב אל הטריבונות,
7.11.2007 החזיז שנזרק במלחה, איך אוהד ספורט חושב להגיע עם חזיז למשחק ?
חלק מאוהדי הפועל ת"א הם אנרכיסטים, אלימים ואפילו ערסים גדולים, כמה משחקים יעברו עד שהנהלת הפועל ת"א תפסיק לגלגל עיניים, ולהאשים תמיד את המשטרה בשבירת כסאות, בארנה, בנוקיה, בנהריה. לא שהשוטרים תמיד מתנהגים כלפינו בכפפות משי.
הנהלת הפועל ת"א עם רמי כהן בראשה שלא מגנה לעולם, לעולם התנהגות אוהדי קבוצתו, כי הם בחרו אותו ליו"ר ? מה, הוא לא יודע מי האוהדים האלה שבאים "מתודלקים" עם אדי בירה ואלכוהול למשחקים, ויוצרים את כל המהומות האלה ?
אפשר להאשים גם את אוהדי חולון במה שקרה שם, הם לא צדיקים, אבל בכל תקרית אלימה ביציעים בכדורסל, מעורבים אוהדי הפועל ת"א, יותר מכל קבוצות האוהדים האחרות. למה ?

ששון 20 באפריל 2016

מאשקה, יש לך נתונים לגבות את השטויות שאת פולטת על מעורבות אוהדי הפועל או שזה בא לך ככה בנונשלנט?

אסף THE KOP 20 באפריל 2016

בניגוד אלך אדון ששון, מאשקה רואה כדורסל עוד מהימים שהיית לא יותר מזקיק ברחם הנונשלנטי של אמא שלך.
אז תפסיק לבלבל את המח ותמשיך להאשים את כל העולם ואשתו.
כמו הפלסטינאיים, גם אתם לא תקחו אף פעם אחריות.

Yavor 20 באפריל 2016

חסרה לי פה ההתייחסות של קרמר לדברים שבתגובות.
דורון, אייכה?

אוהד דורון קרמר 20 באפריל 2016

כתבות ענקיות דורון כבר 3 4 שנים אני קורא אותך
והכתיבה שלך שופרא דשופרא, נפלאות ויצירתיות.
כל הכבוד.

S&M 20 באפריל 2016

אוהדי הפועל תל אביב הם בדיוק, אבל בדיוק, כמו משה קצב. לעולם לא יודו בכלום, לא ייקחו אחריות על כלום, ולכן גם לא ישתנו לעולם.

במכבי יצאו נגד הנימנים, בביתר יצאו נגד לה פמיליה, בהפועל יוצאים נגד המשטרה, שמעון מזרחי, בית שאן, שמעון גרשון, אבל אף פעם הם לא אשמים בכלום.

רון קופמן אשם, הוא קרא להם נאצים. אוי ואבוי, שבר להם את הנפש הרכה. זו שקוראת למכבי שואה ולמזרחי תתאבד.

פרנקו, תמחק את שני הפוסטים המביכים שלך. אם גם קופמן וגם קרמר אומרים שאתה שיכור, לך לישון.

ששון 20 באפריל 2016

קרמר, אני מת עליך. פה ובישראל היום. אבל כמו שכתבו מעלי, כשזה מגיע להפועל, אתה פסול עדות.

Comments closed