פרישה בסן אנטוניו, טבח בדאלאס, שגרה בשיקגו

1. בחר לו חתיכת טיימינג לפרוש, טימי דאנקן, דווקא בזמן שכל כך חשוב שיישאר. לא במשחק, העונה האחרונה הבהירה שכנראה הגיע הזמן, ותודה על הכל וכו', אבל במרחב הציבורי, עם הערכים שהוא מייצג, גם אם מדובר בתפקיד שהוא ממלא במשחק התפקידים התדמיתי.

כי דאנקן, בחיבור שלו עם גרג פופוביץ', בעומדם בחזית של מועדון הכדורסל של סן אנטוניו, ובמעשיהם, בעיקר בבחירת השחקנים של פופוביץ' (יחד עם הג'נרל מנגר ביופורד) ובמסרים הפומביים שהעבירו, הבהירו שאפשר לנצח גם, אולי בגלל, היצמדות לערכים ונורמות שאתה מאמין בהם. ועם קלישאות על עבודה קשה, צניעות ושיתוף, אפשר ליצור אשליה של געגוע לאמריקה הישנה והטובה, אם אי פעם הייתה בכלל אחת כזו.

פופוביץ' היה עמוד האש על הקווים, דאנקן עמוד ענן על המגרש. הראשון סימן את הדרך, השני הוביל את השחקנים, תוך כדי זה שגרם לחנונים לזקוף חזה בגאווה כשהוכיח שלא צריך גוף מקועקע כדי להעביר מסרים אלא מספיק מבט עצוב בעיניים, של ילד שאיבד בגיל 14 את אימו, וכתפיים שחוחות של שחיין לשעבר, שנסגרו (סדרת הגמר 2013) ונפתחו (סדרת הגמר 2014) לסירוגין. כי בילדותו, כשהוריקן הרס לו את הבריכה בה נהג לשחות, נאלץ לשחות בים, ואז עבר לכדורסל מפחד מכרישים. אז תודה לכרישים (או לפחד).

דאנקן הראה שלא חייבים לדפוק על החזה לאחר דאנק כדי ליצור לעצמך נוכחות, ושאפשר להשלים ארבע שנות לימוד במכללה, כמו שאימו ביקשה לפני מותה, ואז להעביר קריירה מספקת ושלמה, מלאה תארים קבוצתיים, אישיים ופיננסיים. דאנקן הוא הילד של כולנו, שהשלים את רשימת המכולת שכתבו עבורו בצורה טובה מדיי מכדי להיות אמיתית.

אם הקהילה השחורה רצתה רול מודל להתנהלות נכונה, היא הייתה צריכה למצוא אותו אצל דאנקן. זה לא קרה. יכול להיות שההתנהלות שלו הייתה לבנה מדיי עבורם.

2. חזרתי משיקגו לפני כמה ימים. זיקוקי הדינור של הקיץ על לייק מישיגן אוספים קהל רב בימי רביעי ושבת. הקאבס מובילים את הדיוויז'ן שלהם. ההומלסים שיושבים על גדת הנהר, ממול למגדל העצום של טראמפ, מצליחים למצוא הומור בעצבות היום יום שלהם עם השלטים שהם כותבים ("חרמן ורעב"). נהר שיקגו החוצה את העיר עבר ממצב רעיל למצב מזוהם, וזה חדשות טובות. הילדים המקומיים נרטבים בחום של מישיגן אווניו ממפלים מלאכותיים עם מיצגי וידאו במילניום פארק. במהדורות החדשות המקומיות פתחו עם המעבר של דרק רוז לניקס. או עם זה של יואקים נואה.

אבל הידיעה השנייה כמעט בכל מהדורות החדשות היומיות הייתה על מקרי הירי המקומיים. מעל 2000 נפגעי ירי בשיקגו מאז תחילת השנה. לא מידי המשטרה, אלא ענייני כנופיות, מאבקי שליטה על רחובות, מקרי פשע "סטנדרטיים" הפוגעים בגברים, נשים וטף. זקנים שחצו את הרחוב, נערים שחזרו מהמתנ"ס השכונתי. המשטרה נערכה בכוחות מתוגברים לסוף השבוע של ה4 ביולי וזה נגמר בשבעה הרוגים. שוב, לא מידי המשטרה. מידי תושבים, מרביתם שחורים. בכלל, מרבית הסיבויים שאפרו אמריקאי שנורה, מי שירה בו זה אפרו אמריקאי אחר, אומר האיש שניקה את הפשע מניו יורק והציל יותר חיי שחורים מכל קבוצה קיצונית דוגמת Black lives matter.

איפה באמת היו החבר'ה של Black Lives Matter כשאנשי שכונות המצוקה של שיקגו הרגו אחד את השני? כנראה עסוקים מדיי מכדי לראות מה קורה מתחת לאפם. מסתבר שאם אין שוטר לבן בסביבה, אין סיפור. חייהם של השחורים לא באמת מעניינים את הקבוצה הזו, שבסוף אירוע שלה בדאלאס, בחור חביב אחד, מזויין עד לשיניו, החליט להוציא להורג 5 שוטרים ולפצוע שבעה נוספים, באמרו שהוא מחפש לפגוע באנשים לבנים, עם עדיפות לשוטרים לבנים. הצליח לו.

ואם חשבתם ששמחה לאיד על מותם של אנשים שמור להמוני פלסטינים החוגגים ברשתות החברתיות ולאנשי ימין קיצוני השמחים לאיד, בוודאי תשמחו לגלות שהמונופול של חגיגה על הדם שייך לכולם. שוטרים נרצחו וחלקים בקהילה השחורה ובפוליטיקה הפרוגרסיבית הבליחו חיוך מתחת לשפם. והבחורה החמודה הזו בכלל חושבת שהרוצח מדאלאס מת מות קדושים. .

ברוב חוצפתם, במקום לקחת אחריות על רצח השוטרים בדאלאס ובעוד כמה מקרי ירי על שוטרים שלא קיבלו התייחסות ראויה, הם ממשיכים לצאת לרחובות, מוכיחים שהם קבוצה המתכתבת עם מאפייני שמאל קיצוני, פרוגרסיבי עד איבוד דעתו, המחפש את הכאוס, ומה שבאמת מעניין אותם זו הבערת האג'נדה הבין גזעית, החלשת רשויות החוק והמשטרה, והכפשה המונעת ממניעים פוליטיים.

כן, ממש כמו בצלם ושוברים שתיקה. לא רווחת הפלסטינים או איסוף עדויות עניינן, אלא הכפשה סיסטמתית ומעוותת של מדינת ישראל. לכן לא התפלאתי כשהבחנתי דרך המסך בדגלי אש"ף שהונפו בהפגנות של BLM באטלנטה. או כשאגודת הסטודנטים של "צדק לפלסטין" באוניברסיטת ניו יורק האשימה את ישראל באלימות כלפיי השחורים בטענה שהיא מאמנת את השוטרים האמריקאיים. זו נבלה וזו טרפה.

כשדונלד שטראמפ ייבחר, הוא יואשם בהסתה, בהפרדה, בהגדלת השנאה. נשמע מוכר. אבל תזכרו תחת איזו משמרת העניין הזה פרץ. קבלות פנים מחוייכות של קבוצות אלופות בבית הלבן, דאחקות עם סטף קרי ונשיא שמבין בפיק אנד רול זה באמת נחמד ומרענן, אבל האיש בבית הלבן צף על קרחון, משאיר ציבור מדמם מאחוריו ומשטרה המרגישה שדמה הפקר. מסרב להגיד טרור איסלאמי בסן ברנרדינו ואורלנדו, מסרב להכיר בגזענות שחורה בדאלאס. ומעליו, שמיכת השתקה, מיסוך תודעה, חצי שעה מול CNN ותראו את כל השקרים השקופים שהם מספרים לעצמם, לא יודעים שכשיגיע יום, הקהל יצביע נגדם. תשאלו את האנגלים מהברקזיט.

3. נכון, יש סרטונים. בו רואים שוטרים לבנים רוכנים עם אקדחים שלופים מעל אלטון סטרלינג בבאטון רוג', ואת חברתו של פילאנדו קסטילה משדרת את מותו בפייסבוק בשידור חי (לא עדיף לעזור לו במקום?). והעבר מוכיח שיש אחוז קטן של שוטרים שסרחו, ומתוך גזענות או פחד לחצו על ההדק מהר מדיי, פעמים רבות מדיי, על אפרו אמריקאים. אבל הסרטונים לא שלמים. הם מראים את סוף המקרה ולא איך הכל התחיל. מה נעשה, מה נאמר, איך התפתח (ונגיד, רק נגיד, שאם הצלם שצילם את אלאור עזריה יורה במחבל היה מצלם גם את מאמצי הדקירה של שני המחבלים, את הנפת הסכינים, את הטירוף בעיניים, את הרצון להרוג יהודי, האם זה היה משנה במשהו את זווית הראייה שלנו על האירוע?). אנחנו יודעים שאם אתה נעצר על ידי שוטר אמריקאי כדאי שתשאיר את הידיים במקום שהוא יוכל לראות אותם ואל תעשה צעדים פזיזים. שוטרים לחוצים כי בעבר חבריהם נורו על ידי נהגים שעצרו. זה לא אומר שאין אפליה של חלקים קטנים מהמשטרה נגד אפרו אמריקאים. זה כן אומר שיש חוק שמטפל בשוטרים שסרחו.

4. ונדמה שיותר מכל, טים דאנקן הראה שמה שמאחד שחור, לבן, מארה"ב, איי הבתולה, צרפת, או ארגנטינה, זו הגופיה שהם לובשים, לכן הצבע של הגופיה של הקבוצה שלך הוא החשוב ביותר, במקרה של סן אנטוניו black jerseys matter. במקרה של ארה"ב, כחול, לבן ואדום. הרבה אדום.

 

עזרו לדה באזר

היהודי שהמציא את הטיקי טקה - שרון לוינסון
נעים כשלבן לך - תגובה קצרה לדורון קרמר

251 Comments

yaron 11 ביולי 2016

פוסט שהיה יותר טוב אם לא היה נכתב…

גילעד 11 ביולי 2016

+1

רן 11 ביולי 2016

מה לא בסדר בפוסט?

לא מספיק פוליטקלי קורקט?

הכל כאן מדוייק לחלוטין

דורפן 11 ביולי 2016

ואני שלא מסכים עם הכתוב לא היה עולה בדעתי להגיד ״טוב שלא היה נכתב״. מאיפה תרבות ההשתקה הזו?

yaron 12 ביולי 2016

ממתי להגיד "יותר טוב שלא היה נכתב" זאת השתקה?

אביאל 12 ביולי 2016

מפא״י.

אסף the kop 12 ביולי 2016

כל מה ששמאלה לליכוד

אריק 12 ביולי 2016

לגמרי היה עדיף. גועל נפש.ולא המשכתי מעבר להמלוצותיו של קרמר הגאון לשחורים בארצות הברית להיות נחמדים יותר. ומה קופצים פה שמאל/ימין? הטור הכי מפיאניקי שיש.
השחורים דופקים על החזה בשבילו מדי?
לא מנומסים?

קשקשן בקומוקום 12 ביולי 2016

איך זה בדיוק השתקה?
להגיד "הייתי שמח אם לא היית אומר את זה", זה מאוד רחוק ושונה מ"אסור להגיד את זה". לא מבין את ההערה שלך

שמעון כסאח 12 ביולי 2016

זה יותר "הייתי שמח אם לא היית מביע דעות שונות משלי"

קשקשן בקומוקום 12 ביולי 2016

סתם דמגוגיה מה שאתה עושה. יש פה לאורך הזמן מספיק דיונים שבהם אנשים באים עם דעות שונות, לרוב לא אומרים להם שהיה עדיף שישתקו.
הכי מצחיק שאם איזה ישראלי אשכנזי היה כותב טור דומה על ה"בכיינות המזרחית" אז הוא מזמן היה מואשם: א. שהוא סמולן, ו ב. שהוא גזען

אלכס 12 ביולי 2016

אמת ויציב, רן

סלבישה 12 ביולי 2016

דורון, כל הכבוד!

צפה למטר גידופים מכל הנאורים בעיניהם

עפר ויקסלבאום 12 ביולי 2016

אבירי חופש הביטוי לא מאפשרים להתבטא?
מפתיתו ( כלומר – לא מפתיע )

עודד 11 ביולי 2016

וואו ממש כך חשבתי כשסיימתי לקרוא.

עסק שחור 12 ביולי 2016

מסכים. פוסט גזעני שלא קשור למציאות. מביך.

the bird 12 ביולי 2016

אוי אוי ממש גזענות

אסף the kop 12 ביולי 2016

ולא קשור למציאות….כי אין כזה דבר טרור איסלאמי ואין בעיה של אלימות אצל האוכלוסיה השחורה… זה הכל המצאה של רד-נקס ופאשיסטים…

7even 12 ביולי 2016

זה לא איסלאמים.
זה טרור של בודדים.

אה בעצם לא..

עסק שחור 12 ביולי 2016

מי טוען שאין טרור איסלאמי? יש סיבה שאובמה לא משתמש בביטוי הזה. אם זה מעניין אותך למה אני יכול לצרף לינק לראיון שהעניק בוושינגטון פוסט בו התייחס לנושא.

למה זה רלוונטי שסטטיסטית יש יותר אלימות בקרב שחורים? האם זה נותן לגיטימציה לשוטרים להתנהג בגזענות? האם זה נותן לגיטימציה למערכת המשפט לזכות שוטרים שהרגו שוטרים סתם ללא סיבה? למעשה הרוב המוחלט של רוצחי שוטרים בארה״ב הם לבנים. אז סטטיסטית השוטרים צריכים להיות יותר דרוכים כשהם עוצרים לבנים.

עסק שחור 12 ביולי 2016

שוטרים שהרגו שחורים

תומר 12 ביולי 2016

המסקנה הסטטיסטית שלך שגויה מעיקרה
השאלה התקפה היא לא איזה חלק מרוצחי השוטרים הוא מקרב השחורים ואיזה מקרב הלבנים אלא יותר איזה חלק מהשחורים ירצח שוטרים ואיזה חלק מהלבנים. התשובה לשאלה הזו עשויה להנחות את היחס של השוטרים לאדם שאיתו הם באים במגע על פי גזעו.

עסק שחור 12 ביולי 2016

האמת היא שעשיתי טעות שנכנסתי למשחק המספרים הזה כי לדעתי זה לא משקף את הבעיה העיקרית. הבעיה האמיתית היא שיש כבר מספר מקרים מתועדים של אלימות ברוטלית ולא מוצדקת של שוטרים נגד שחורים שאפילו לא טופלה במערכת המשפט. תוסיף לזה שכל שחור הוא חשוד מידי בעצם היותו שחור וביחד תקבל תחושת קיפוח לגיטימית של השחורים בארה״ב. תנסה לדמיין כמה זה מתסכל לא להנות מהספק רק בגלל המראה שלך ותוסיף לזה חוסר אמון מוחלט במערכת המשפט שנגוע בהמון גזענות.

תומר 12 ביולי 2016

אין לי שום כוונה להיכנס לוויכוחים האלה אבל אם אתה רוצה לטעון טיעונים סטטיסטיים, חשוב לעשות את זה נכון
:)

עסק שחור 12 ביולי 2016

תודה על השיעור בסטטיסטיקה :-)

אסף The Kop 12 ביולי 2016

נו
מסתבר שיש מי שקונה את התירוץ הדבילי של אובמה

עסק שחור 12 ביולי 2016

למה זה כל כך חשוב לך איך קוראים לזה? אם הוא יגיד שזה טרור איסלאמי זה יקרב את ארהב לפתרון? מה שמשנה זה המעשים ולא הדיבורים. אם אתה חושב שהוא לא מספיק אגרסיבי עם דאעש אז סבבה אבל למה זה משנה איך הוא קורא לזה.

אם כבר יש מישהו שחוזר על המנטרות הדביליות של הרפובליקנים. הסחה פוליטית במיטבה.

עסק שחור 12 ביולי 2016

גזענות נגד שחורים וערבים זה סבבה. רק נגד יהודים זה לא לגיטימי.

7even 12 ביולי 2016

הרגע רשמת לא להכליל אז למה אתה מכליל?
אני בוחר ימין ואוהד הפועל. שניהם כל חיי.
ואם יש משהו שאני שונא זה געזנות. כלפי יהודים ערבים שחורים ולבנים…ווטאבר.

די להכללות

אלעד 12 ביולי 2016

7eevn, תשאיר פרטים במזכירות. אני רוצה להשתמש בך כימני מחמד כל פעם שמאשימים אותנו בשמאלנות (את אוהדי הפועל).

7even 12 ביולי 2016

שנייה פותח קבוצה בפייס.
אני חשוב שאנחנו יותר ממה שחושבים:)

עסק שחור 12 ביולי 2016

אתה מודע לזה שהגבתי בציניות לתגובה של הציפור…

7even 12 ביולי 2016

הכל כבר מבולבל פה בפוסט הזה.
אפילו דורון לא ציפה לזה

שי 11 ביולי 2016

העיקר שאפשר לדחוף את בצלם ושוברים שתיקה. הרווחת את ההסכמה איתך עם הרוב. מיסוך התודעה הוא בפוסט שלך וברצון לקבץ את כל התופעות כולן תחת אותו דגל, ובהמלצות למודלים לחיקוי. פוסט מאוד מאכזב, בעיקר כי אתה כותב בדרך כלל כל כך טוב.

אביאל 12 ביולי 2016

שי – בדיוק הראת את הבעיה של פרוגרסיביים ושמאלנים רדיקליים, רוב זה חרפה ורוב זה לא בסדר אבל להמשיך להגיד דמוקרטיה אתם יודעים מצוין, כנראה שאין לכם שמץ של מושג מה זו דמוקרטיה באמת.
לכו להתחנן לאייזנקוט שיעשה הפיכה כדי להציל אתכם מהרוב.

שי 12 ביולי 2016

אביאל, תודה שבארבע שורות גם שייכת אותי, גם אפיינת אותי ואת הבעיות שלי, את מה שאני לא יודע וגם הכללת אותי בקבוצה נוחה לך.
ואני גם מודה לך ששלחת אותי לאייזנקוט ולא לעזה, התקדמות.
ולענייננו – אין מקום להשוואה בין שוברים שתיקה ל black lives matter. בלי שום שיפוט ערכי, פשוט מצב שונה לגמרי והניסיון להכניס אותם לאותה מסגרת מראה על מטרה שסימן הכותב. מה שלא שונה לגמרי הוא היהירות שבה אתה וכותב הפוסט יודעים טוב יותר להמליץ לשמאלנים, לשחורים (אני מניח שעוד כמה קבוצות שהן לא אתם) על מה הם צריכים לעשות. תחסוך ממני.

אלון 12 ביולי 2016

השטיפת מח של ישראל היום עובדת

עידו 12 ביולי 2016

+1

אלון 12 ביולי 2016

חבל שלא דחף גם את אוהדי הפועל

אמיתי 11 ביולי 2016

פחח כמו בצלם ושוברים שתיקה..כמה ימים באמריקה וזהו
מוכן לכתוב את הרומן האמריקאי הגדול אה..צניעותך פנימה
מה שניקרא.
"זה לא אומר שאין אפליה של חלקים קטנים מהמשטרה נגד אפרו אמריקאים. זה כן אומר שיש חוק שמטפל בשוטרים שסרחו."
מה אומר שיש חוק שמטפל בשוטרים שסרחו? לא הבנתי את הלוגיקה.
פוסט מאחד ומאוזן. לפנתיאון

אסף the kop 12 ביולי 2016

בגדעון אורשר תנוחם

אמיתי 12 ביולי 2016

מה קשור? איך ולמה? הגזענות של אורשר דווקא יותר מזכירה את הכותב..
שניהם הגיעו ל״ג׳ונגל״ ויודעים מה צריך לעשות עם הילידים. ואסף. מותר לך להתבגר. בקטנה

אסף the kop 12 ביולי 2016

אני מבטיח להתבגר מייד לאחר שינשרו אצלך השיני חלב.

אמיתי 12 ביולי 2016

לעניין אסף. לעניין

קובי 12 ביולי 2016

גדעון אורשר גאון,עד היום 99 אחוז מאזרחי המדינה לא ידע מי זה בכלל

7even 12 ביולי 2016

אני ידעתי. בעצם לא.
מי זה תזכיר לי..?

ר.בקצה 12 ביולי 2016

אם הקבוצה הזו ( blm) היא עשירית מבצלם וש״ש, ארה״ב בצרות..

אמיתי 12 ביולי 2016

או לשיטתו של אסף: באייל קרים תתפאר. מבצע הבא בעזה חלק מהפקל יכלול קונדומים.

ר.בקצה 12 ביולי 2016

מעדיף טובלרונים, כמו בסיפורים על הצבא השוויצרי.
במחילה, לא הבנתי למה התכוונת….

matipool 12 ביולי 2016

כבוד הרב הצבאי הראשי המיועד , אייל קרים , אישר שמותר לאנוס גויות ( יעני , לא יהודיות ורק אם הן יפות מראה ! ) בזמן מלחמה על מנת להילחם ביצר הרע .
ישראל 2016 .

עובר אורח 12 ביולי 2016

שטויות

עובר אורח 12 ביולי 2016

האם יש בכתבה תגובה של הרב קרים לידיעה? האם מובאת ההבהרה שלו מ2012? האם קראת בכלל את מה שהרב קרים כתב על הנושא – במקור, לא בדברים המסולפים שאתרי הקליקבייטס מביאים?

טיפה סרוחה 12 ביולי 2016

זה ממש לא מדויק.
הוא נשאל על הדין הזה:
https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%A9%D7%AA_%D7%99%D7%A4%D7%AA_%D7%AA%D7%95%D7%90%D7%A8
אמלק לפי מה שקראתי והבנתי משיטוטים באינטרנט:
פעם במלחמות הגברים היו אונסים ככל הבא ליד,הדין הזה נועד להגן על הנשים+למנוע מיהודים לשכב עם גויות,חז"ל מבינים ש"עדיף ציפור אחת משתיים על העץ" כלומר שאם יאסרו זאת באופן מוחלט,אנשים יתעלמו ויעשו כרצונם אז הם מתירים אבל בתנאים: היא צריכה להתכער והוא צריך להמתין חודש,לאחר מכן אם הוא כבר לא רוצה בה הוא שולח אותה לחופשי ואם רוצה בה הוא צריך להתחתן איתה קודם.יש על זה כנראה מחלוקת רצינית אבל לפי מה שהבנתי(אל תתפסו אותי במילה) רק הרמב"ם טוען שיכול לאנוס אותה במקום.

טיפה סרוחה 12 ביולי 2016

או שאולי אחרי שהיא מתכערת ועובר חודש אם עדיין היא מוצאת חן בעיניו הוא קודם אונס אותה ואז מחליט אם להתחתן איתה או לשחרר אותה לחופשי..אני פרשתי

סלבישה 12 ביולי 2016

מזל שהפעם האחרונה שעשית מילואים היתה כשהלכת מול בברלין למלא ציוד בבית

עידו 12 ביולי 2016

ר. בקצה – הרב הצבאי הראשי החדש אייל קרים, אמר לפני מספר שנים שבמלחמה מותר לחיילים לאנוס גויות (ולאכול לא כשר) בשביל לשמור על המורל.

ר.בקצה 12 ביולי 2016

באמת?
נראה לי שאוותר על המלצתו, גם אם אתפס כגזען..
http://goo.gl/dNNc86

אסף The Kop 12 ביולי 2016

פעם הייתה איזו דוקטורנטית שמאלנית הזויה שטענה שהעובדה שחיילי צה"ל לא אונסים פלסטינאיות מעידה על גזענות.
לפי הבנתי, בעולם הערכים של השמאל הרב אייל קרים הוא בכלל ליברל.
למה הם קופצים ? מינו נאור כמותם.

קשקשן בקומוקום 12 ביולי 2016

הוא מפלה על פי מראה. רק טובות מראה ראויות אצלו. יש לך עוד דוקטרינות שמאליות בשבילנו

אסף The Kop 12 ביולי 2016

אתה לא יכול למצוא לבד ? הן מעדיפות פלסטינאיים ?

רינוס מיכלס. 11 ביולי 2016

פשש … מודה ומתוודה שזו פעם ראשונה שאני קורא מאמר שלך ( למרות שהשם שלך מצלצל מוכר ) , ואת האמת שהפתעת אותי

מאמר אזרחי עם ניצוצות של " עיניו בראשו " בדה באזר …

ואם בעתיד במקרה עוד תבין מה זה ימין ושמאל , אמצא את עצמי מחכה בשקיקה למאמר אזרחי בדה באזר , ימות המשיח ☺

אה כן , והיה לנו גם טימי אחד

כאחד שכבר הרבה שנים לא עוקב אחרי ליגת הקוקסינלים הזאת , ואין לי מושג מה התיכנונים של טימי בעתיד , נותר לי רק לקוות שכממשיך המורשת של ראסל ואלסינדור , הוא יפנה גב לקבוצות המקצועניות ( לפחות בשנים הראשונות ) , ויבחר ללכת אל איזה מיזם קהילתי / חינוכי , כמו שאלסינדור עשה אז בזמנו , שהלך ללמד כדורסל בבית ספר של אינדיאנים בשמורה מרוחקת

Eyal 11 ביולי 2016

ארה"ב באמת נמצאת במקום לא פשוט. מצד אחד יש להם בעיית פשיעה חמורה בערים הגדולות ומצד שני השוטרים (גם הטובים מביניהם) מרגישים שאין להם גיבוי. מצד אחד המאבק של הקהילה השחורה הוא סופר חשוב ונכון אבל מצד שני אסור שזה ירחיב את הפילוג בין אמריקאים שגם ככה מבדלים את עצמם אחד מהשני. מעניין.
את אובמה את ההיסטוריה תשפוט, סה"כ נשיא טוב מאוד לאמריקה שהביא רעיונות שלדעתי היו עושים טוב. אבל, הוא קיבל את אחת התקופות היותר קשות למשול בהם שהמון "חרא" התנקז לאותם שמונה שנות כהונה עם האביב הערבי, דאע"ש ומשבר כלכלי משוגע

ד"ר רזי הופמן 12 ביולי 2016

ובכל זאת לדעתי אובמה היה צריך להתנהל אחרת בכל מה שקורה במזרח התיכון. חלק מהפאקים באזור נגרמו בגלל חוסר הבנה בסיסי על העולם המוסלמי (ערבי ולא ערבי) וערכיו. הוא בפירוש היה פיל בחנות חרסינה. מה שמעניין זה שההתנהלות הזו דוחפת את ערב הסעודית, המפרץ ומצריים לזרועות שלנו בכלל בלי שהוא התכוון כי המעמד של אמריקה ירד פלאים במדינות אלו בעקבות הטעויות שלו לאורך שתי הקדנציות.

Eyal 12 ביולי 2016

הרבה יותר קל לקבל החלטות בדיעבד. אובמה היה צריך לקבל אותם כאשר המנדט שלו לבחירות היה על הוצאת האמריקאים מעיראק, להכניס אותם שוב לבוץ במזה"ת זה מהלך שלא היה מתקבל בפשטות באמריקה בשום צורה ואובמה קודם כל נבחר ע"י האמריקאים ולא אוכלוסיית העולם. בלי קשר לנו הוא עשה עבודה נהדרת (בלי יותר מידי כוונה)

ד"ר רזי הופמן 12 ביולי 2016

הוצאת האמריקאים מעירק דווקא מהלך נכון. מה שלא נכון היה ההתחנפות לאיסלם וההליכה נגד אסיסי והמהפיכה שהוא בישל על האחים המוסלמים. זו היתה טעות כי מצרים היא המדינה הערבית המשפיעה ביותר אפילו יותר מסעודייה בת בריתה. למזלנו הרב המהפיכה הזו הצליחה ודופקת את חמס ואת המנהור שלו בדרום הרצועה. גם הטיפול שלו בעניין האירני זו בדיחה עצובה על חשבוני ועל חשבונך.

Eyal 12 ביולי 2016

חושב שזה עשה לנו כמדינה טוב לטווח הרחוק. ההבנה שאמריקה לא תמיד תהיה שם מפקחת ברמה מסוימת.
את תקופת אובמה אני חושב שיזכרו כמנהיג טוב אבל בתקופה מאוד נאיבית.

יריב 12 ביולי 2016

ארה"ב היא מדינת חוק, והחוק אוסר על אספקת נשק למדינות שהיתה בהן הפיכה צבאית. זו לא החלטה של הממשל.

Eyal 12 ביולי 2016

ארה"ב היא מדינה של אינטרסים והיא עושה מה שטוב לה מתי שטוב לה.
זה היופי בלהיות השחקן הכי חזק בקבוצה (ממש כמו לברון בהשוואה שאני ממש אוהב:-) אתה קובע בדיוק מה מותר ומה אסור לעשות

צור שפי 12 ביולי 2016

איפה יושבת גורילה של שמונה טון?
איפה שהיא רוצה.

יריב 12 ביולי 2016

המדינה עושה מה שהשלטון שלה רוצה, לפי המנגנונים שבהם השלטון שלה מקבל החלטות. המדינה היתה יכולה, בעקרון, לשנות את החוק, אבל זו לא פשוט החלטה של אובמה.

עודד 11 ביולי 2016

אני לא מסכים איתך בהרבה (אם לא רוב) הנקודות שהעלית. אבל אני שואל באמת- למה BLM בעיניך הם קבוצה קיצונית? מה הם עושים שקיצוני בעיניך? אני לא תוקף, אולי באמת יש מידע שאין לי.

דורון קרמר 12 ביולי 2016

מאבק בגזענות משטרתית הוא לגיטימי. אבל, הכיוון אליו נלקח המאבק הזה על יד BLM גורם להעמקת השסע הגזעי ויצירת אווירה אלימה כמו מקרה דאלאס, כולל התרת דם של שוטרים (לא מעט צעקות "חזירים באלונקות" נשמעו בהפגנות שלהם, כולל זו בדאלאס), על ידי עיוות וסילוף עובדות של מקרי ירי לטובת האג'נדה שלהם (מקרה מייקל בראון בפרגוסון) ושימוש בסרטוני וידאו שרק סופם נראה ולא מה שהוביל לסוף הטראגי. והכל תוך כדי עצימת עיניים והתעלמות מפשעים של שחורים, כולל רציחות, כלפיי שחורים, שבאחוזים עומדת בחוסר פרופורציה עצום לאלימות משטרתית כלפיי שחורים. המסר הלא מילולי שלהם הוא לא צדק לשחורים, אלא החלשת המערכת, על ידי שינויים חוקתיים שיפגעו בסופו של דבר בתפקוד של שוטרים ומערכת אכיפת החוק, מערכת שהוכח עובדתית שדואגת להם, כמו ליתר האזרחים. וכשרואים את הנספחים שנדבקים אליהם (ארגונים שונאי ישראל), התמונה הכללית מתבהרת…למשל כמו כאן:
http://observer.com/2016/01/lgbt-conference-in-chicago-turns-violent-from-anti-israel-protesters/

איתמר 12 ביולי 2016

BLM היא תנועה שקמה כדי להתמודד עם אלימות המשטרה כנגד שחורים, אלימות שמתחילה עם מעצרי שווא ומסתיימת ברצח שחורים.
BLM לא יכולה לפתור את בעיות האלימות הקשה שקיימת בתוך הקהילות השחורות. זה תפקידה של המדינה.
BLM איננה תנועה של שחורים בלבד. מיעוטים אחרים ולבנים רבים משתתפים בהפגנות ובאירועים שהיא מקיימת.
במובן הזה היא איננה מגדילה את השסע הגזעני אלא להיפך – היא מביאה ציבורים נוספים להשתתף במאבק האזרחי.
BLM העלתה לתודעה נושא שרוב האמריקנים הלבנים לא היו מודעים לו.
כמו בכל תנועה פוליטית גם ב – BLM יש גוונים שונים ודעות שונות באשר לצורת ההתמודדות אבל זו לבטח לא תנועה קיצונית וראשיה השמיעו באופן ברור את דעתם לאחר רצח השוטרים בדאלאס.
הגינוי וההתנערות היו חד משמעיים.
המסר שלהם איננו מאבק במשטרה אלא בשוטרים הגזענים והאלימים.

אלעד 12 ביולי 2016

"BLM העלתה לתודעה נושא שרוב האמריקנים הלבנים לא היו מודעים לו." – פה, זאת הנקודה.
הפריבילגים מעדיפים לא לדעת. ואז גם אפשר להמשיך ולהתנהל בניחותא כאילו הכל בסדר.
וכש-BLM / בצלם / שוברים שתיקה / הוסף כל תנועת מחאה אזרחית שתוכל לחשוב עליה, מנערים אותנו קצת ומוציאים אותנו משגרת המחשבה המנוונת, אנחנו כועסים עליהם, במקום לכעוס על המצב.

יריב 12 ביולי 2016

המחאה של BLM עוסקת לא באלימות עצמה (טוב, גם באלימות עצמה), אלא בתגובת המערכת. כשגנגסטרים שחורים יורים אלו באלו או בעוברי אורח מעמידים אותם לדין, או לפחות מנסים. כששוטרים הרגו את אריק גארנר איש לא עמד לדין, וכששוטר ירה למוות, ללא פרובוקציה, בלקוואן מקדונלד רק האילוץ לשחרר את סרטון האירוע דחף להעמדת היורה לדין (אני מניח, אחרת למה חיכו שנה?). זו הבעיה, ואתה מוזמן לצפות בסרטונים האלו לכל אורכם ולראות מה קרה בהם.

לשאלתך על אליאור עזריה, התשובה שלי היא שעלי לא היתה לזה שום השפעה. אנחנו יודעים מה קרה, ואנחנו יודעים שזה נגמר, אם הסרטון היה מראה את המחבל תוקף חיילים לפני כן לא היתה לזה שום משמעות נוספת בעיני, אני ממילא יודע שהוא עשה את זה.

אסף 12 ביולי 2016

אלגנטי איך אתה קושר בין מארגני ההפגנה בדאלאס לבין הרוצח.
אולי באותה הזדמנות כדאי גם לנסות לחפש את הקשר בין מפלגת העבודה לבין יגאל עמיר, או בין הקהילה הלהט״בית לבין ישי שליסל. נמאס כבר ממארגני ההפגנות האלה, רק הרג ואלימות הם מביאים!

ר.בקצה 12 ביולי 2016

זה קשר הפוך. אם יגאל עמיר היה רוצח ח״כים מהימין הטיעון שלך היה שריר.

סלבישה 12 ביולי 2016

וואלה, כי השמאל בארץ בכלל לא מקשר בין ביבי לכרזות שנראו בהפגנה שהוא נכח בה (רבין במדי אס אס). זאת, גם אם נתעלם מהעובדה (שככל לא מצויה במחלוקת) שהכרזות הופצו ע"י ארגון אי"ל של השב"כ שפעל בהדרכת יעקב פרי ודורית בייניש.
העיקר שאפשר לסנוט בביבי

ניר 12 ביולי 2016

ביבי עמד ונאם כשכל הכרזות האלה מסביבו, על זה סונטים בו, וזה מבלי להיכנס לויכוח איתך לגבי מקור הפצת השלטים.

אסף The Kop 12 ביולי 2016

אז ?

אריק 12 ביולי 2016

אסף. חוץ מהקטע עם ארגוני השמאל, אהבת את הטקסט?

אסף The Kop 12 ביולי 2016

טקסט חריף.
הייתי מוריד כמה פסקאות.
בשורה התחתונה – גם פה וגם שם יש כאלה המתפרנסים מסכסוך בין עמים וגזעים ולכן הם צריכים לתדלק אותו.
אצלנו ואצלם קוראים למעודדי שפיכות הדם הזאת ארגוני זכויות אדם.

אריק 12 ביולי 2016

הם גרועים מהוויט סופרים, להבה, לה פמיליה והתנועה האיסלמית?
חלקם עושים נזק נוראי (למרות שלפנתרים יש זכויות במאבק לשוויון)
חלקם פחות אבל הם לא מעודדים שפיכות דמים יותר ממי שציינתי וכנראה פחות.
בטח שחלק מהביקורת נכונה. פשוט גולדה מדי עבורי.

אסף THE KOP 12 ביולי 2016

והנה… בעוד אנו ממתינים לעונה בא ליברפול תכה שוק על ירך את יונייטד, מסתבר שגם ארגון v15 הבולשביקי גנב כספים של משלם המיסים האמריקאי…

אריק 12 ביולי 2016

לא ענית.
התחזיות שלך לגבי ליברפול בשנים האחרונות… אפעס…

יריב 13 ביולי 2016

לא מדויק, אבל אני לא מצפה לדיוק מהפמפלטים של אדלסון.

ממשלת ארצות הברית העבירה כסף לארגון בשם OneVoice, עד נובמבר 2014 (לפני פירוק הממשלה), והארגון הזה אחר כך היה חלק מ"קואליצית V15" (שלא היה ארגון). הממשל בהחלט ניסה להשפיע על מדיניות ישראל (המטרה המוצהרת של OneVoice היא קידום פתרון שתי המדינות), אבל לא על הבחירות עצמן.

אסף The Kop 13 ביולי 2016

מכבסת מילים.
הסנאט האמריקאי הבין שמדובר בתרגיל חוקי אבל מסריח, בהתערבות בוטה בענייני הממשל הישראלי וניצול ציני של כספי משלם המיסים האמריקאי וידאג לסגור את הפרצה הזאת.
תמשיך לדבוק בפרופוגנדה של מוזס.

ניר 12 ביולי 2016

אז כך קשור ביבי לכרזות וקנה ביושר את הביקורת נגדו בעניין זה.

ניימן 12 ביולי 2016

"ונגיד, רק נגיד, שאם הצלם שצילם את אלאור עזריה יורה במחבל היה מצלם גם את מאמצי הדקירה של שני המחבלים, את הנפת הסכינים, את הטירוף בעיניים, את הרצון להרוג יהודי, האם זה היה משנה במשהו את זווית הראייה שלנו על האירוע?"

לא.

אסף the kop 12 ביולי 2016

כן

Eyal 12 ביולי 2016

ברור שכן, וזה לגמרי לא קשור שהחייל צריך להיענש בכל מקרה

ניימן 12 ביולי 2016

'ברור' זאת מילה חזקה במקום בו יש אנשים שאומרים ש'לא' :))))

אסף the kop 12 ביולי 2016

השאלה היא לא האם החייל צריך להענש או לא – בית המשפט יחליט בנושא.
הבעיה היא איך השמאל רעב לדמו של החייל הנשפט.

קשקשן בקומוקום 12 ביולי 2016

בוגי. עוד סמולן ידוע. גם בני בגין.
בקרוב אצלך גם סמוטריץ' יהיה סמולן. תזהר בטח גם אתה כבר נחשב סמולן אצל כמה. הדפיקות בדלת בקרוב

אסף The Kop 12 ביולי 2016

בוגי – חיפש לברוח מביבי. זכותו. בחר לעשות זאת על הגב של החייל.
בני בגין – אבא שלו עשה מעשי טרור גרועים יותר. שיפתח עליו את הפה קודם.
כמו כל בולשביק אתה כתבת סמולן כאילו אני השתמשתי במילה הזאת בתגובה שלי. תשמור את שיטות התעמולה לחברים שלך מהגדה השמאלית.
דפיקות בראש היא כלום לעומת דפיקות בדלת.

קשקשן בקומוקום 12 ביולי 2016

כי אתה אף פעם לא כתבת סמולן / בוגד / משת"פ. אתה הרי חדש פה.

ולענייננו – להפך. בוגי עף בסופו של דבר בגלל העמדה שלו (אגב ביבי אמר אותו דבר ואז עשה פליקפלק לאחור), אבא של בגין לא רלוונטי לדיון והנקודה היתה שמי שהפך את זה לימין ושמאל במקום דיון על מוסר לחימה, זה הימין, לא השמאל. היו לא מעט בימין שהתבטאו נגד, עד שהבינו שזה יכול לפגוע בהם פוליטית.

אסף The Kop 12 ביולי 2016

צודק.
הימין עורר את המהומה.
לא השמאל שקפץ על הפרשה בכדי להכפיש את החייל שעשה לייק לפרסומים של לה פמילייה.
מה שבוגי עשה זה להפקיר חייל. הוא כבר חרץ את דינו. ובוגי להזכירך הוא הסמכות הבטחונית העליונה ביותר למעט ראש הממשלה.
בשורה התחתונה "בצלם" יכולים לשפשף בהנאה. הם הצליחו להפוך פרשה שולית של חיסול מחבל מסריח לעוד מקרה המפלג את הציבור בישראל. לשולחיהם מה BDS יש על מי לסמוך.

קשקשן בקומוקום 12 ביולי 2016

זאת בדיוק הבעיה. שאצלך להרוג מחבל פצוע קשה כשאין (כך נראה) סכנת חיים זה "חיסול מחבל", אני רק יכול להניח לפי השפה שזה בדיוק כמו חיסול מחבל בדרך לפיגוע. אין דין ואין דיין, כל אחד מאיתנו יחליט מי צריך לחיות ולמות.
אם בוגי הפקיר פה חייל ושוב, להזכירך, זה בדיוק מה שביבי אמר עד שהוא ראה את הבייס בורח לו, אז הפקירו גם את ענת קם. גם היא הילדה של כולנו שנשלחה לצבא.

בית משפט צריך לשפוט.
משפט צדק צריך להיות.

אבל אם אסור לאף אחד להגיד כלום על סמך מה שיודעים ורואים, אלא רק לחכות לתוצאות המשפט, לא אני ולא אתה יכולים לדבר על כלום. באמת…

אסף The Kop 12 ביולי 2016

אתה שוב מתבלב. העובדה שהחייל חיסל מחבל מסריח לא אומרת שלא צריך לשפוט אותו.
רק חלאות השמאל והאהבלים מהימין הפכו את העכבר להר. פתאום זה מה שתופס את הכותרות.
ואיך יהיה משפט צדק בבית דין צבאי ששר הביטחון כבר הרשיע ?

אסף The Kop 12 ביולי 2016

מתבלבל

קשקשן בקומוקום 12 ביולי 2016

אהבתי את החלאות. מצטער אצלי לירות באדם פצוע ששוכב על הרצפה, גם אם הוא מחבל נתעב, זה לא עכבר. זה הר. אמ-אמא של ההר, וזה לא קשור בכלל לדעתי על המחבל או על זכותו לחיים.
שר הבטחון אמר את דעתו בהסתמך על מה שהוא ראה. גם לשתיקה או תגובה כמו "המערכת תחקור" יש משמעות. לא זכור לי שכולם פה כל הזמן שותקים על כל פשע עד שבית המשפט פוסק את דברו.ו – אני לא רואה שיש לך בעיה עם זה שאת מי שמינו לשר הבטחון הנוכחי אמר שהוא בטוח זכאי. איך יהיה משפט צדק כששר הבטחון כבר זיכה?

אסף THE KOP 12 ביולי 2016

אצלך כן.
אצל רוב הישראלים ממש לא.

מתי ליברמן אמר שהוא זכאי ? וגם אם אמר אז פוגע בהליך השיפוטי.

באבא ימים 12 ביולי 2016

זה היה משנה את זוית הראיה שלך על האירוע?

Eyal 12 ביולי 2016

כל אירוע הוא סיפור וכמו כל סיפור כמות הפרטים (והסדר ) שבו הם מוצגים לך קובע איך.תרגיש ביחס אליו. חמש מצלמות שבורות הייתה דוגמא נהדרת לזה. ברגע שאני מראה חלקים מסיפור אני משפיע לחלוטין. במקרה של החייל קח דוגמא את השוטרים של מג"ב בתחילת הסיפור, או את הרכב של בזק. ברגע שהסיפור מתחיל ככה ההרג הופך להיות אחר לחלוטין מקופה ששוכבת על הקרקע. מסכים שזה עדיין הרג אבל היחס אליו הוא שונה לגמרי

ניימן 12 ביולי 2016

הוא תיאר סצינה מאד ספציפית בקשר לחייל, לא משהו ערטילאי. האם התיאור שלו היה משנה משהו במחשבה שלך?

ניימן 12 ביולי 2016

דווקא לא הייתי מתריס בתגובה, אלא מתאים עצמי לכתוב.

התיאור שלו הוא כתבת צבע על האירועים שאני בכל מקרה יודע שהתרחשו. הוא לא מוסיף שום מידע חדש. לכן התשובה היא 'לא'.

למה התשובה שלך היא 'כן'?

Eyal 12 ביולי 2016

כי בסוף אנחנו פועלים מרגש 99% מהזמן. אם לצטט את אדון עומר וויט "הכל חלק מהמשחק".
כאשר שחקן עולה למגרש , במקרה הזה צעיר שרוצה לבצע פיגוע (פעולת תגמול, מהפיכת שחרור או איך שיהיה לך נוח לקרוא את זה) ודוקר חיילים הוא שם את עצמו בנקודה שבה הוא מבין שהחיים שלו עומדים על הפרק והוא מוכן לאבד אותם. אותו דבר נכון לגבינו, ברגע שחייל שם על עצמו מדים והולך לפטרל בשכם הוא מבין שהוא עולה לשחק ומסכן במשחק הזה את החיים שלו.
ברגע שאני משחרר סרטון שמראה את הערבי שוכב פצוע על האדמה ואת החייל יורה בו אני מנטרל את העובדה שהצעיר הערבי שיחק ויוצר אצלי בראש הרגשה כאילו הצבא הולך ופוגע באנשים מסכנים שנפגעו על לא עוול בכפם.
למרות כל זאת אני עדיין מסכים שמה שהחייל עשה היה לא בסדר ואין על זה עוררין (הדיון הוא מה העונש שהוא צריך לקבל ואיך לקבל את זה).
וגבי ההתרסה, כמובן שהכול ברוח טובה :-)

ניר 12 ביולי 2016

דוגמא דמגוגית של קרמר, הרי הביקורת הציבורית נגד מקרה אלאור עזריה, היא אחת שהוא פעל בצורה לא מקצועית ולא מוסרית ושנית שיש ציבור שרואה בו גיבור.

הרוב המכריע חושב שהיה צריך לחסל את המחבל אבל מרגע שהוא נוטרל ולא חוסל, לא היה צריך להרוג אותו, ושנית גם מי שנגד החייל לא יוצא נגדו כרוצח אלא כחייל מסכן שהוא קורבן של הנסיבות אשר קיבל החלטה אומללה.

לא תמיד צריך לצבוע הכל בשחור ולבן תרתי משמע, חבל שהפוסט חוטא בזה בדברים מורכבים שבטח אי אפשר לצבוע בשחור ולבן בלבד.

וחבל כי דברי הטעם בקשר לטים דאנקן נבלעו והתמסמסו, מגיע לטימי יותר מזה…

ניימן 12 ביולי 2016

הכל ברוח טובה, זה ברור.

בכל זאת, קרמר נתן סנריו ספציפי, אני נתתי תשובה לסנריו הספציפי, ואתה נותן לי תשובה תיאורטית.

הסנריו שהוא תיאר היה משנה את דעתך על האירוע? בגלל רגש?

Eyal 12 ביולי 2016

אני יענה בצורה כפולה גם לך וגם לניר.
הדיון היום הוא לדעתי לא על "גיבור" או לא אלא אם התקיפה שהחייל מקבל היום היא תקינה או לא.
אני חושב שמה שהחייל עשה היה אסור, אני חושב שהוא היה צריך להיכנס לכלא צבאי ולהשתחרר מהצבא בקלון, אבל פה זה היה אמור להיגמר. אני חושב שהפרסום שלו בכל העולם תוך כדי המשפט הוא פסול, אני חושב שמה שמעבירים את המשפחה שלו זה מאכזב והקריאות ששומעים מכל מיני מקומות בארץ (בעיקר מפוליטיקאים) מקוממות אותי.
בתור מילואימניק כל פעם שאני עולה על מדים אני חותם הסכם לא כתוב עם המדינה שלי, את שולחת אותי למקומות שאין לי מה לחפש בהם, מקומות שיורים עליי טילים, פגזים, יורים עליי ותוקפים אותי, מצפה ממני להגן עלייך ובתמורה את תגני עליי כי כאשר שמים אנשים בנקודות קצה דברים לפעמים יצאו משליטה.
נכון שצריך תמיד לפקח, לבדוק ולתקן אבל צריך להבין שבמקומות האלה אף אחד לא משחק בליטופים וחיוכים.
לחייל הזה מגיע והגיע יותר טוב ממה שהוא קיבל, אנחנו שלחנו אותו לשם, חייל צעיר בתקופה לחוצה וביקשנו ממנו שיפחד 24 שעות באזורים מלחיצים, לימדנו אותו להיות חייל שיעשה בדיוק את מה שאנחנו צריכים שהוא יעשה וקרה שהוא פישל ולקח את זה עמוק מידי, זה אחד מהסכנות בלקחת ילדים בני 18 ולגייס אותם לצבא, הם חיילים נהדרים אבל הם עדיין צעירים.
בהקשר לקרמר אני חושב שאותו דבר נכון במידה מסויימת על השוטרים בארה"ב. שוטר זה מקצוע שהוא שליחות, אלה אנשים שעובדים בעבודה קשה, הם רואים ומתמודדים כל יום עם מצבי לחץ,פחד ומראות קשים בדיוק כדי שאנחנו (הרוב) לא נצטרך להתמודד איתם. עכשיו אני מסכים שיש בעיה בארה"ב עם הגיזענות והמצב של הקיהלות השחורות אבל, הבעיה רחוקה מלהיות רק בשוטרים שהם בסוף אלה שחוטפים את האש על בעיה עמוקה בהרבה.
אני חוזר פה אל העניין של הרגש רק מהצד השני, נורא קל להפנות שינאה כלפי האיש בש"ג, אנחנו מכירים את זה מהנציגים בבנק ובבזק דרך המאבטחים ועד הנציגים בחברת הוט, אנחנו יודעים שהם אנשים קטנים שמקריאים תסריט, שהם עובדים המון שעות והכסף שאנחנו משלמים לא הולך לכיסים שלהם ולמרות זאת הם יחטפו עכשיו את הכעס שלנו. אותו דבר נכון גם פה ולמרות אלפי ההבדלות בין החייל לבין השוטרים ההרוגים בדלאס שניהם חוטפים אש על אשמה שהרבה יותר גדולה מהם. שניהם בסה"כ הגיעו לאן שהגיעו מתוך רצון להגן על אחרים

ניר 12 ביולי 2016

לא פחות משהחייל מותקף הוא מקבל גם הגנה וחיזוקים, אז זה לא נכון להציג צד אחד של המשוואה.

מעבר לכך מי שהפך את החייל לסמל אלה דווקא המגינים עליו ובכל אולי הוציאו את המקרה מפרופורציה, אבל בוודאי שהוא צריך להיענש על מעשיו, ועניין הגיבור או לא בוודאי רלוונטי, כי לא תוקפים אותו כ"רוצח", אלא כקורבן של הנסיבות, שזה לכל הפחות לגיטימי.

לגבי האשמה הגדולה – אכן בסוף מעמידים פרצופים כסמלים למשהו שגדול מהם, אבל אל תשכח שהרבה חיילים/שוטרים (על אף שיש הבדל גדול בין השניים) עומדים יום יום באותן סיטואציות ופועלים בצורה אחרת, כך שעדיין יש מקום גם לביקורת אישית במקרים האלה, וההגנה שהמדינה צריכה לתת לאותם חיילים היא אולי מוגברת אבל בטח שהיא לא בכל מקרה ובכל מחיר, בסוף אנשים צריכים לדעת שיש גם אחריות למעשים שלהם.

ניר 12 ביולי 2016

דרך אגב לפי העדויות שמצטברות, יש סיכוי שאם היינו רואים את כל התמונה כפי שקרמר מבקש (שזה דבר ראוי כשלעצמו) אז דווקא דעת הקהל נגד החייל הייתה אפילו שלילית יותר.

ניימן 12 ביולי 2016

נשבע לך שאני לא יודע איך ענית לשאלה שלי:)

Eyal 12 ביולי 2016

הסינריו שבו היינו רואים את אותו בחור הולך ליד חיילים, דוקר אותם באטרף ושולח אחד מהם לבית חולים מדמם שלאחריו בה ההרג של הבחור היה משנה לחלוטין את היחס של המדינה כולה לאותו מקרה. כמקרה הוא עדיין חמור אבל הוא היה נשאר בגבולות הפרופורציה הנכונות (לדעתי) ולכן היה משנה גם את היחס שלי אליו

קשקשן בקומוקום 12 ביולי 2016

בעיקר אם היית יושב במשך 11 דקות ורואה שבהם קרה…כלום?
כי זה היה הסרט המלא

ניימן 12 ביולי 2016

נשמע לי שאת היחס שלך אליו כבר קבעת כאילו הסרטון פורסם, לא?

שזאת בדיוק נקודה שלי. כולם כבר קבעו את הדעה שלהם כאילו יש כזה סרטון. מי בעד, ומי נגד החייל (ואז מתעלם מפעולות המחבל – שידועות לכל).

דעתי – שאגב הקפדתי לא לכתוב אותה פה למרות שכל מיני אנשים התווכחו כבר עם דעה שלא קבעתי – גם לא הייתה משתנה. אני ילד גדול. הדעות שלי לא נקבעות עקב זעזוע ממראות קשים.

אסף THE KOP 12 ביולי 2016

גם אצל רובוטים.

ניר 12 ביולי 2016

היחס לא נקבע רק על פי הסרטון, אלא על פי עדויות של חיילים ומפקדים מהשטח, ונגיד שאני זורם איתך וקבענו את דעתנו בצורה שרירותית, אז ייתכן שהדעה היתה משתנה לחיוב כלפי החייל, ייתכן שהיתה משתנה לשלילה כלפי החייל וייתכן שלא היתה משתנה כלל, מה שבטוח זה שהחייל הזה לא גיבור, אז נגיד שהיה מקבל קצת יותר אמפטיה, בסופו של דבר מי שהוציא את העסק מפרופרציות ועד היום עושה זאת אלה התומכים בחייל.

ומשכל זה נאמר, הדוגמה הזאת לא רלוונטית לדיון ולא קשורה לטים דאנקן ולא ברור ההקשר שקרמר עשה בפוסט הזה בין טים דאנקן לשאר המלל הפוליטי.

Eyal 12 ביולי 2016

קודם כל אין ויכוח יש דיון מעניין (-: מסכים שקודם כל יש חוק מאוד ברור ועל זה אין עוררין השאלה הנכונה היא מה העונש הראוי והנכון לתת על כל מקרה ובעתיד אני בטוח שהמקרה הזה הולך להיות סמן ברור למקרים הבאים

אסף THE KOP 12 ביולי 2016

מי שהוציא את העסק מפרופורציות הם העיתונאים שקראו לו רוצח ושר הביטחון שכבר פסק את דינו.
למי ששכח – מי שבא לרצוח באותו היום הוא זה שמת.

ניר 12 ביולי 2016

אייל – דיון מעניין זה מה שחשוב, כל השאר זה רק התפלפלויות (:
אני מקווה שבסופו של דבר יינתן לחייל עונש מידתי שלא יושפע מקולות לכאן או לכאן ויתחשב בנסיבות המיוחדות.

אסף – ואולי זה ראש הממשלה שהתקשר להוריו, שרון גל שתפס טרמפ עם עצרת לא ברורה, הצל ודומיו, מגייסי כספים למיניהם.
המשפט האחרון סתם דמגוגי, המקרה מסמל משהו הרבה יותר עמוק כלפי החברה הישראלית ושווה לכל הפחות דיון, אבל למה לא לפטור את זה במשפט פשטני אם אפשר…

the bird 12 ביולי 2016

באיזה עולם מקביל אתם חיים?
לולי התקשורת ואנשי השמאל "שצמאים לדמו" של החייל
"רוצח" "החייל היורה"
החייל שרצח" "התבהמות" "מזכירים את הנאצים בשנות ה30" ועוד ועוד כינויי גנאי וביטויים מגעילים ….כל התנועה למענו הייתה מאבדת את כוחה,כשיש שטנה קמה לה תנועת נגד

ניר 12 ביולי 2016

זה היה אולי ביומיים הראשונים, מאז כבר כמה חודשים אלה התומכים שמשאירים את העניין על סדר היום ושדואגים לשרבב את שמו הרבה יותר מדי בין אם בתקשורת ובין אם ברשתות החברתיות השונות.

אסף THE KOP 12 ביולי 2016

המקרה הזה מסמל דבר אחד – לחברה הישראלית נמאס לראות רוצחים מכייפים בכלא ומשתחררים בעסקאות שבויים.
אני בעד לשפוט את החייל, לא לשפוך את דמו.

ניר 13 ביולי 2016

אפשר גם שהמקרה הזה מסמל הקצנה ופאשיזם בעם, אני מאמין שאחוז האנשים בחברה הישראלית שרוצה לשמוע על מחבלים שצופים ביורו לא ממש השתנה בגלל המקרה והיה אפסי גם קודם לכן זה עדיין לא מתיר לחייל לעשות בית דין שדה, ולהזכירך ביבי הוא זה שביצע את עסקת שחרור המחבלים עם דם על הידיים האחרונה שדווקא אולמרט כל כך התנגד לה, אז בנקודה זאת הכתובת לתלונות היא דווקא בצד הימני של המפה.

אני כמוך בעד לשפוט את החייל ואני מניח שאתה גם בעד משפט הוגן וצודק.

אתה אומר לא לשפוך את דמו ומצד שני יהיה מי שיגיד לא להלל מעשה פסול.

ארז (דא יונג) 12 ביולי 2016

שכחת רק את סטטיסטיקת ה 1100 הרוגים מירי שוטרים ב 2015 (כמובן שרק מיעוטם שחורים, אם כי עדיין ביחס של פי 3 או 4 מחלקם באוכלוסיה), אבל כנראה שזה לא שירת את כתב הפלסתר המגוחך שלך שמשווה בין ארגונים שמטרתם לחשוף את מה שהתקשורת והצבא מנסים להסתיר ותו לא לבין מיעוט קטן ב BLM שמנסה בחסות התנועה לקדם אג'נדה מיליטנטית פסולה. אבל היי- כל הכושים הרי אותו דבר, נכון, אז אם אחוזים בודדים מהם לא מביעים זעזוע מהרג השוטרים אז בטח כולם ככה.

מעניין שההגיון הזה לא עובד אצלך כשזה מגיע לתמיכה (הגדולה הרבה יותר) שמקבל אלאור עזריה .

אלי 12 ביולי 2016

סטטיסטיקה לא רלוונטית.
אני משאר, אין לי את הנתונים, שמספר השחורים שנכנסו לעימות עם שוטרים גבוה מהיחס שלהם באוכלוסיה, ולכן זה בכלל לא מפתיע שמספר גבוה יותר של שחורים נהרג ע"י שוטרים.

בלייק 12 ביולי 2016

גם 40% מרציחות השוטרים בארה"ב בעשור האחרון (לפני הירי בהפגנה) שהתבצעו על ידי שחורים, פי כמה וכמה מחלקם באוכלוסיה.

ההתנהלות של BLM זוכה לביקורת גם מקרב האוכלוסיה השחורה ומיעוטים אחרים. הבחירה להתמקד בנושאים כמו ירי של שוטרים לבנים על אזרחים שחורים תמימים, היא כנראה מודעת, ומתסיסה במכוון. וזה לא מיעוט רדיקלי בתנועה, אלא בחירות ההנהגה שלהם.

אסף the kop 12 ביולי 2016

התקשורת ימנית.
זה ידוע.

אלכס 12 ביולי 2016

יופי של כתבה, דורון.

אלעד 12 ביולי 2016

בקיצור, אם דאנקן היה ישראלי מזרחי היו אומרים עליו שהשתכנז…

גיא זהר 12 ביולי 2016

אנשים מתבלבלים בין דאנקן לג'ורדן נניח. ג'ורדן בחר לשתוק במודע בעניינים שנויים במחלוקת כי גם רפובליקאים קונים נעליים ודאנקן שותק. נקודה. בעיקר כי הוא איש מופנם. ראסל וגם ג'אבר שבעלי אופי דומה, במיוחד האחרון, אומרים דברים קשים מאוד כנגד הגזענות וראסל אף עבר מבוסטון לל.א בגללה.

אלעד 12 ביולי 2016

אני מאמין שמי שקרא את האוטו-ביוגרפיה של ביל ראסל, היה משנה חלקים מסויימים בפוסט הזה. בכל מקרה, קצת קשה להיכנס לנעליים שחורות מתוך עמדה של פריבילג לבן.

NoOne 12 ביולי 2016

הציטוט הזה שנוכס לג'ורדן מעולם לא נאמר על ידיו.

אלי 12 ביולי 2016

כמו הרבה ציטוטים היסטוריים שמגדירים אנשים, כמו גייטס ו 64kb.

קשקשן בקומוקום 12 ביולי 2016

ציטוט או לא ציטוט הבן אדם לא אמר אמירה ערכית אחת כל חייו. מכונה לעשיית כסף ומיתוג עצמי שמעולם לא הרגישה צורך להשתמש בכח האדיר שיש לה כדי לשפר קצת העולם שהיא חיה בו. חבל

צור שפי 12 ביולי 2016

ניסיתי לנסח לעצמי מה מפריע לי בפוסט. נדמה לי שזו ההתמקדות שלו בתגובות קיצוניות ורדיקליות מדי לתופעות מסויימות במקום בתופעות עצמן ו/או בגימודן של האחרונות. אנסה להסביר: יש בעיית עומק אמיתית של גזענות בארצות הברית כמו שיש אצלנו בעייה אמיתית של שליטה בעם אחר. יש גורמים שמגיבים לבעיות האלה באופן רדיקלי/קיצוני. הם ראויים לביקורת. ״שוברים שתיקה״ למשל ראוייה להוקרה על העלאתו לדיון של נושא מוסר הלחימה בצבא אבל באותו זמן ראוייה לביקורת חריפה על מינוף העיסוק בנושא החשוב הזה והפיכתו למקור הכנסה תוך שת״פ עם גורמים המתנגדים לזכות הקיום של מדינת היהודים. הביקורת המוצדקת על ״שוברים שתיקה״ עדיין איננה צריכה להעלים מאיתנו שקיימת בעייה אמיתית של שליטה בעם אחר. מבעיית היסוד הזו, כמו מקבילתה לצורך העניין – היחס המפלה לשחורים בארה״ב, קרמר מתעלם או מגמד אותה תוך התמקדות מוחלטת בתוצרי הלוואי הרדיקליים שלהן שהם כמובן שליליים בפני עצמם. במלים אחרות, עיסוק בטפל, מקומם, צעקני, קולני ומרגיז ככל שיהיה, הוא עדיין עיסוק בטפל.

צור שפי 12 ביולי 2016

עוד דוגמה – היתה ביקורת על מחאת האוהלים ברוטשילד שזה מיזם של אנשי שמאל קיצוני. נניח שיש בזה אמת. עדיין קיימת בעייה אמיתית של יוקר מחייה ויוקר דיור ומי שמתמקד בשמאלנים מהמאהל ומתעלם מהבעיות עצמן מתעסק בטפל ולא בעיקר.

רועי 12 ביולי 2016

אתה יכול להוריד את ה"נניח שיש בזה אמת", באורח פלא כל מי שהיה קשור למחאה הזו מצא את עצמו ח"כ מטעם מפלגת העבודה.
זה היה מהלך מבריק שלהם וניצול ציני ודוחה של בעיה שקיימת ונופחה מעבר לכל פרופורציה לטובת אג'נדה אישית.

צור שפי 12 ביולי 2016

רועי – יש היום למיטב זכרוני שלושה אנשים שהיו קשורים למחאה במפלגת העבודה – שפיר, שמולי וטרכטנברג (אותו בכלל גייס נתניהו). אם שכחתי מישהו אני מתנצל. זה ״כל מי שהיה קשור למחאה״?
שנית, וזה הרבה יותר חשוב, הבעיות הן אמיתיות ולא נופחו מעבר לכל פרופורציה. הבעיות הן גם לב העניין ולא אם שניים-שלושה אנשים מינפו את המחאה לקריירה פוליטית (שגם זה לא פסול).

רועי 12 ביולי 2016

ועוד איך נופחה.
יש הבדל בין למנף את המחאה לקריירה פוליטית לבין ליזום ולתכנן מחאה לטובת אג'נדה שאין לה קשר למחאה עצמה, אלא לשאיפות של גופים מסויימים בשילוב ממשלות זרות. אל תהיה תמים.

צור שפי 12 ביולי 2016

נסכים שלא להסכים.

השמן 12 ביולי 2016

באמת מפלגת העבודה כבר מוגדרת פה שמאל קיצוני??

ר.בקצה 12 ביולי 2016

יש במפלגת העבודה גורמים מן השמאל הקיצוני.
אנשי המפלגה מודים בכך בעצמם:
http://m.nrg.co.il/online/1/ART2/703/131.html?mob_referrer=

צור שפי 12 ביולי 2016

הוויכוח הזה שולי. נניח שיש במפלגת העבודה גורמים שנסכים להגדיר אותם כשמאל קיצוני ובליכוד כאלה שנסכים להגדיר אותם ימין קיצוני – על זה הוויכוח? זו בדיוק הבעיה של הפוסט. הויכוח צריך להיות על הנושאים עצמם ולא על תיוגים והגדרות.

השמן 12 ביולי 2016

אוקיי. אבל באמת בעיניך סתיו שפיר ואיציק שמולי הן שמאל קיצוני?

סלבישה 12 ביולי 2016

שמולי – ממש לא.
סתו שפיר היא האם אמא של השמאל הקיצוני. היא בהשקפותיה היתה צריכה להיות בחד"ש (ראה לדוגמא את תגובתה לעניין זועבי, לעומת חברי כנסת שפויים בעבודה), אך מאחר שהיא אופרטוניסטית חסרת גבולות, היא סברה שיש לה סיכוי רב יותר להתקדם במסגרת העבודה.

ר.בקצה 12 ביולי 2016

פספסת את הנקודה- שמולי (וגם איתן ברושי) מתריעים על שבמפלגת העבודה מסתובבים גורמי שמאל קיצוני. ולכן, לשאלתך – שפיר היא שמאל קיצוני ושמולי לא.
http://goo.gl/q5x0P7

צור שפי 12 ביולי 2016

אם להיגרר לדיון הזה אז ככה: אנחנו קודם כל צריכים להגדיר לעצמנו מה זה "שמאל קיצוני" (אני מעדיף "רדיקלי" על פני "קיצוני" אבל ניחא). אני מוכן לקבל לצורך הדיון שהדוגמה שמביא כאן ר' – ההתבטאות של ח"כ שפיר ביחס להמנון היא מסממניו של השמאל הקיצוני. השאלה היא האם בהסתמך על ההתבטאות הזו, ועליה בלבד, ניתן לתייג אותה כשמאל קיצוני. אני מודה שאין לי מושג אם היו לה התבטאויות דומות או אם לחילופין היא חזרה בה מאז מאותה אמירה. לטעמי, באופן עקרוני, להתבסס על מקרה אחד זה שגוי. יש כאלה שבמשך שנים מנסים להציג את ח"כ יחימוביץ' כ"שמאל קיצוני" כי לפני עשרים שנה היא הצביעה פעם חד"ש. זה מופרך ומגוחך בדיוק באותה מידה כמו לכנות את השר שטייניץ שמאלני כי בצעירותו הוא היה חבר ב"שלום עכשיו". אני חושש שהניסיונות לתייג אנשים כ"שמאל קיצוני" הם לא יותר מתירוץ שלא להיכנס לדיון מהותי בדעות, בעמדות ובעבודה של האנשים האלה. אותו הדבר אגב ביחס לימין. קל מאוד לתייג את יהודה גליק או משה פייגלין כ"ימין קיצוני" – קל מדי וגם לא חכם. אלה שני אנשים אינטליגנטים ומנומקים והדיון צריך להיות כנ"ל על עמדות, דעות והכי חשוב – עובדות. כשמורידים את הקצף האידאולוגי מהשפתיים די קל לראות שדברי טעם אינם נחלתו של מחנה פוליטי אחד ושהם נשמעים ר"ל אפילו אצל מי שנתפסים לפעמים כ"קיצוניים".

אמיתי 12 ביולי 2016

בדיוק

קשקשן בקומוקום 12 ביולי 2016

חוץ מההיא שהתחילה אותה. וכל השאר – כל מי שהוא לא שמולי או סתיו שפיר. להכניס פנימה את טרכטנברג זה קשקוש, לא קשור. מי שהכניס אותו לעניין המחאה זה ביבי. יש לי תחושה שהוא לא דאג לקריירה הפוליטית שלו בעבודה.

בכלל זה מדהים – אמרו לאנשי המחאה שהם לא מייצגים ושמדיניות משנים בקלפי, חלק אפילו קראו לזה "נסיון להפיל ממשלה". אז הם הלכו לפוליטיקה, ועכשיו גם זה משמש נגדם. יפה

ר.בקצה 12 ביולי 2016

בדוק מי היה הצוות המייעץ למחאה, שהוקם כמשקל נגד לוועדת טרכטנברג. בערך מחצית מהאנשים הגיעו מהשמאל הקיצוני.
רמז- התחל בשמו של הצוות..
https://goo.gl/kriZKa

בני תבורי 12 ביולי 2016

ר. יקירי,
אני מפציר בך, אנא השתמש בלינק הזה כשאתה רוצה לשבץ קישור בתגובות שלך כדי לקבל לינק קצר ואיכותי. זה יהפוך את החיים שלך לקלים באחריות… :) הפעם אני עושה את זה בשבילך.
https://goo.gl/

ר.בקצה 12 ביולי 2016

צודק, תודה.

אלעד כץ 12 ביולי 2016

מדברייך אני מבין שאין יותר שמאל בארץ. יש ימין קיצוני, ימין מתון ושמאל קיצוני.
אכן חלוקה נוחה מאוד להשתלחות.

ר.בקצה 12 ביולי 2016

יש שמאל בארץ, ואפילו במפלגת העבודה. אלא שבאותה מפלגה מסתובבים גם גורמי שמאל קיצוני, המוברגים היטב-היטב בצמרת המפלגה.

מתן גילור 12 ביולי 2016

עוד טור מעולה דורון.
האפרו-אמריקאים כמו המוסלמים – כשהם רוצחים אחד את השני זה לא מעניין אף אחד מה שמראה בדיוק את האג'נדה של העוסקים בדבר.
וכן, אולי מבחינה משפטית אין הבדל, אבל אם חייל היה יורה במחבל שרצח את הלל יפה אריאל בדיוק באותה הסיטואציה, ההתייחסות הציבורית והתקשורתית היו שונות מאד.

גיא זהר 12 ביולי 2016

נכון שזו תקופה אחרת אבל קו 300 מוכיח שהדברים שלך לא מדויקים

ר.בקצה 12 ביולי 2016

קו 300 הוא מקרה שונה- שם היה טיוח מלמעלה למטה, שכלל קרבות עסיסיים בין צה"ל לשב"כ.

גיא זהר 12 ביולי 2016

איפה שלא מצלמים -מטייחים. ברור שיש שוני בין האירועים.

איתמר 12 ביולי 2016

מחבל פצוע שלא נשקפת ממנו סכנה הוא בחזקת שבוי (גם אם מדינת ישראל בחרה מסיבותיה להגדירו באופן אחר).
אין אף סיטואציה שבה מותר להוציא להורג שבוי.

אני מציע כלל ברזל : אל תעשה ללוחמי האויב שלך את מה שאינך רוצה שהאויב יעשה ללוחמיך.

איך הייתם מגיבים אילו צפיתם בסרטון ובו היה נראה חייל צה״ל שוכב פצוע על הכביש, מסביבו מתנהלים בשלווה ובשאננות חמושים פלסטינים. כעבור דקות ארוכות אחד החמושים נראה בסרטון דורך את נשקו, יורה בראשו של החייל וגורם למותו.
האם יש כאן מישהו שלא היה מגדיר את המעשה הזה כרצח ?

רועי 12 ביולי 2016

לוחמי האויב.
וואו.

the bird 13 ביולי 2016

זה כבר מזמן לוחמי אוייב ,
איך לא ידעת יא ימני בור ועם הארץ שכמוך !
נראה לי שצריך לקבור אותם במדים של הצבא שלהם
זה פשוט לא מכובד איך שמתייחסים אליהם אצלנו

ר.בקצה 12 ביולי 2016

אז הוא בכלל לוחם? כמה מפתיע…
תגיד, במה הובדל ה"לוחם" הזה מאחיו האזרחים? האם לבש מדים? האם היה בתפקיד?
מדוע אתה ודומיך מתעקשים לבטל את ההפרדה בין אזרחים ולוחמים, ואח"כ טוענים בחוצפה שצה"ל אינו מבדיל בין לוחמים לאזרחים?

קשקשן בקומוקום 12 ביולי 2016

חלק מהמחיר של הדבר הזה שנקרא "שליטה צבאית על עם אחר", מבטל את ההבדלה הזאת…

קארל מרקס אנד ספנסר 12 ביולי 2016

מישהו למעלה עשה השוואה נכונה. זה מאמר גידי אורשרי. בורות ופשטנוצ כזאת אין לה תשובה. יש אנשים , אפילו בימין האמריקאי הקשה (ניוט גינגריץ) שהיו משתעשעים מחוסר הידע כאן ומהניסיון להיות חסר תקינות (ואין כבר בינה לפוליטיות הרבה ).

7even 12 ביולי 2016

איפה אתה בכל הפוסטים השמאל גזענים(אותו דבר) שרצים פה חדשות לבקרים?

Yavor 12 ביולי 2016

אתה בטוח שזה 2000 נפגעי ירי מתחילת השנה בשיקגו בלבד?!
זה ממוצע של בערך 10 ביום – רק בשיקגו – זה המון.

קארל מרקס אנד ספנסר 12 ביולי 2016

בעניין המספרים הוא צודק. בכל השאר, אין לו ממש מושג.

7even 12 ביולי 2016

לך יש?

דורון קרמר 12 ביולי 2016

and counting. בנתניה מגרדים בראש ממבוכה:

http://crime.chicagotribune.com/chicago/shootings/

7even 12 ביולי 2016

פוסט אדיר דורון.
אני באמת נבוך בשביל כל אלו שתקופים אותו על אופי הפוסט.
פוסטים עם נימה גזענית שמאלנית(אלו דברים מקבילים) נכתבים פה מדי שבוע.

רק לפני 4-5 ימים נכתב פה פושט, של דורטור כביכול, עם אג'נדה שמאלית(וגזענית מו הסתם) קשה שבו הוא השתמש במילים:
'אנחנו' 'שלנו' 'אותנו' 'כלפינו' בלי להניד עפעף. האם מישהו מכל המגיבים בפוסט פה למעלה התייחסו לזה? ברור שלא.
הם הזדהו עם זה.

בני תבורי 12 ביולי 2016

מה זה דורטור כביכול?

7even 12 ביולי 2016

דוקטור* כביכול.
זכור לי שזה היה פוסט אורח של דוקטור / מרצה באקדמיה.

Eyal 12 ביולי 2016

מסכים איתך שחשוב שיהיו גם פוסטים כאלו אבל הפוסט של הד"ר כביכול בשבוע שעבר היה פוסט מאלף שלא דיבר בכלל על פוליטיקה אלא על אנשים. ממליץ לך לשוב ולקרוא אותו וממליץ לדה באזר להמשיך להביא כמה שיותר פוסטים כאלה. היה פוסט מצוין

7even 12 ביולי 2016

אייל…רשמתי גם בפוסט ההוא שהוא היה פוסט מצויין, אך מלא מלא ברמזים בוטים.
אין סרט כזה שפוסט יהיה מפוצץ במילים 'אנחנו' 'שלנו' 'אותנו' 'כלפינו' בהתייחסות לזרם מסויים באופן כ"כ בוטה.

האם זה נועד לעצבן? להעליב? האם זה מעיד על אטימות….כנראה שכן. אדם שחי בבועה. אני בעיקר מרחם עליו.

בני תבורי 12 ביולי 2016

הוא באמת דוקטור, לא כביכול והוא ביטא השקפת עולם מאוד לגיטימית שמאוד לגיטימי מצדך להתנגד לה. אם הזדהיתי או לא זה עניין שלי ואינני זקוק לכשרות ממישהו אחר.

7even 12 ביולי 2016

בני, לא אמרתי שאסור שתהיה לו השקפת עולם.
אם הוא רושם פוסט באתר 'הארץ' שייצא מנקודת הנחה שקוראים אותו מפגינים נגד צה"ל שזה רוב קוראי העיתון וידבר אליהם כאילו הוא והם באותה משפחה. זה אין לי בעייה.
אבל פה בדהבאזר, שהוא ערב רב של אנשים עם דעות שונות?
מצטער, זה ממש לא מקובל.

הטור היה מצויין אבל נטפה ממנו תחושה קשה של גזענות.

the bird 12 ביולי 2016

7
אתה לא הבנת שכאן זה מבחינה פוליטית כמו הארץ?
כמות הכותבים שמזדהה פוליטית עם הארץ היא פי 20 מאשר משקלה באוכלוסייה
אז בהחלט "אנחנו" "שלנו" וכו' תופס פה לחלוטין

קארל מרקס אנד ספנסר 12 ביולי 2016

ואף מילה על טיים אימפלה? איזה ערב בלתי נשכח

שלומי 8 12 ביולי 2016

אחלה פוסט.

the bird 12 ביולי 2016

תודה דורון על פוסט משובח !
(סוג של ימות המשיח בדה באזר )

קשקשן בקומקום 12 ביולי 2016

זה קרמר או בן דרור ימיני?

אריק 12 ביולי 2016

הטקסט הכי דוחה וגזעני שנכתב בדהבאזר. שאפו!!!

7even 12 ביולי 2016

לדעתי פוסט מצוין.

כמה טוב שאנחנו בדמוקרטיה.

אריק 12 ביולי 2016

אתה בטח גם גזען

אסף the kop 12 ביולי 2016

שכחת את הפוסטים על אברה-סוארס.
אתה מאכזב אותי.

אריק 12 ביולי 2016

עזוב. הוא מסביר לשחורים איך להיות מנומסים ונעימים. הוא הרי גדל בגטו ומבין את מצבם.
לא המשכתי אחרי זה.

באבא ימים 12 ביולי 2016

לעניין החייל היורה.

אני מעריך שוידיאו מלא לא היה משנה. מי שתמך בו לפני היה תומך בו אחרי ולהיפך.

ולגבי המקרה של הלל יפה- האיש שהרג אותה הוא מפלצת ועדיין אני מקוה שלו ניתן היה לתפוס אותו חי היינו עושים את זה. אייכמן מפלצת הרבה יותר גדולה ועדיין- תפסנו אותו חי ועשינו לו משפט.

זה נכון גם כעניין מוסרי וגם כעניין תועלתני. ישראל חייבת גם מטעמים פנימיים וגם מטעמים בינלאומיים (דיפלומטיים, פוליטיים וגם ואולי בעיקר כלכליים) להתנהל כמדינת חוק. המודרניות של מדינת ישראל היא נכס אסטרטגי.

אסף the kop 12 ביולי 2016

את אייכמן תלו.
רוצחי החמאס רואים את היורו עד עסקת השבויים הבאה.

לא שאני חושב שצריך לירות במחבל מנוטרל ומאידך לא שאני חושב שצריך לצאת מגדרנו על מנת לתפוס חלאות כאלה בחיים.

נולי 12 ביולי 2016

את אייכמן תלו אחרי משפט. לא חיסלו אותו ברחוב בארגנטינה

טיפה סרוחה 12 ביולי 2016

יש לי הרגשה שאם היתה הוצאה להורג בתלייה למחבלים אזריה לא היה יורה..
ושאם תופסי אייכמן היו חושבים שעונשו של אייכמן יהיה לשחק פיפ"א ולראות יורו בכלא הם היו מבצעים משפט שדה..

נולי 12 ביולי 2016

אם ההרגשה שלך נכונה, אזריה ירה במחבל ללא שום הצדקה חוקית.

טיפה סרוחה 12 ביולי 2016

נכון.בדומה לכדורגל החוקה זקוקה לעדכון דחוף

תומר 12 ביולי 2016

אני לא יכול להתווכח עם ההרגשה שלך ולא חסרו "ציידי נאצים" שחיסלו את מי שהם תפשו (אמנם יותר בשנים שמייד אחרי המלחמה) אבל גם כשתפסו את קלאוס ברבי למשל או את דמיאניוק, אף אחד לא ירה בהם, למרות שהיה ברור שהסיכויים שיתלו אותם הם אפסיים.

טיפה סרוחה 12 ביולי 2016

יכול באמת להיות שההרגשה שלי מוטעית אבל אל תשכח שזה גם תלוי נסיבות: האם קיים סיכון שתועמד לדין,האם הזיהוי שלך ודאי,האם אתה באזור הומה אדם ויכול לפגוע בחפים מפשע וכו'.תקן אותי אם אני טועה אבל זכור לי לגבי שני המקרים שציינת שהם נעצרו בהסכם הסגרה כך שזה כבר יותר מסובך להוציא להורג במיידי.

טיפה סרוחה 12 ביולי 2016

אה ושים לב שציינתי שתופסי אייכמן היו חושבים שהוא יהנה בכלא מהטבות כאלו ואחרות,להוציא ישיבה בכלא בתנאים בסיסיים שם ההרגשה שלי כבר מתערפלת :)

איתמר 12 ביולי 2016

את אייכמן הביאו לישראל בחיים כדי לקיים כאן משפט ראווה.

לא פחות מההוצאה להורג שביצע אזריה, הדהימה אותי התנהלותם השלווה והשאננה של הקצינים, החיילים והאזרחים לאחר הירי.
כאילו שזה לא היה דבר חדש ויוצא דופן מבחינתם.
כאילו שהם כבר היו נוכחים באירוע דומה ולכן לא ניכרו בהם כל ריגוש או זעזוע (שכל אדם סביר היה חווה בסיטואציה כזו).

ר.בקצה 12 ביולי 2016

מה רצית, שיצאו במצהלות כמו החבר'ה שלכם ששחטו את עדן זאדה?

קשקשן בקומוקום 12 ביולי 2016

ר. בקצה –
אתה אשכרה כתבת את זה לאיתמר? שחבריו (והוא? – "החבר'ה שלך") יצאו במצהלות- על לינץ'…?
ככה אתה מתווכח?

ר.בקצה 12 ביולי 2016

בוודאי.
החבר'ה שלכם- בני בריתכם הפוליטיים.
להזכירך, לפני הבחירות האחרונות מנהיגתך גלאון שיחרה אחר שיתוף פעולה פוליטי עם הכנופיה המשותפת, שחבריה (בגלגולם הקודם, כמפלגות נפרדות) טענו, ללא יוצא מהכלל, שרוצחי עדן זאדה (רוצח מתועב בפני עצמו) פעלו מתוך הגנה עצמית והצדיקו את רציחתו. בתיעוד האירוע נראה שהקהל משולהב ונמצא באקסטזה.
בשפרעם עצמה הצביעו לכנופיה המשותפת בערך 3/4 מהתושבים.
אעיז ואומר שמבצעי ותומכי הלינץ' היו בין מצביעיה.

קשקשן בקומוקום 12 ביולי 2016

אז הם החבר'ה שלי. הבנתי. אם ככה אז כנראה ששורפי משפחת דוואבשה הם החבר'ה שלך. ככה: אני מניח שהם הצביעו למישהו כמו אלי ישי שהלך עם מרזל ושביבי בשמחה היה הולך איתו לקואליציה אם היה עובר את אחוז החסימה.
אחלה דרך להתווכח. נעשה "six ways to kevin baycon" לכל אחד ויסתבר שהוא או נאצי או בולשוויק אצל סטאלין.

אגב עדן נתן זאדה היה מחבל מנוטרל. אז אני מניח שמבצעי הלינץ' הם "הילדים של כולנו" – לפחות הם לא חיכו 11 דקות. לא?

אלעד 12 ביולי 2016

ת'כלס – אלו שביצעו לינץ' בנתן זאדה הם יותר כמו החבר'ה של אלאור אזריה, לא?

ר.בקצה 12 ביולי 2016

מדוע להניח הנחות?
פשוט בדוק את העובדות- לאחר בחירות 2009 נתניהו סירב להכניס את האיחוד הלאומי (שכלל את המרזל התורן- מיכאל בן ארי) לקואליציה, והמפלגה ישבה באופוזיציה.
אלא מאי, שבשביל זה צריך יושרה, מצרך נדיר במחנה שלך. מי שמתנגד לכהניזם, מן הראוי שיתנגד אליו בשלל צורותיו, כולל זו שחובשת כאפייה.
מישהו כפה עליכם לשתף פעולה עם תומכי חיזבאללה וקדאפי?
עם מעריצי הגזען המורשע ראאד סלאח?
עם משתתפי כנס תמיכה בדיקטטור המרצח אסד?
זו הייתה בחירה חופשית שלכם, ולאור ההיכרות עמכם, היא תהיה כזו גם בעתיד.

קשקשן בקומוקום 12 ביולי 2016

מי שכפהו זה ליברמן וביבי שכפו על הערבים להתאחד. ככה הוא יצר בדיוק את המצב הזה – או שאתה מסרב ללכת עם ערבים בכלל (20% מהאוכלוסיה) או שתאלץ לבלוע את הצפרדע הזאת. זאת האמת, ואותה, אגב, כתב בדיוק היום משה ארנס (לא בדיוק שמאלן) בעיתון שאתם טוענים שמשתף פעולה עם האויב.

לגבי ביבי: ביבי לא "סירב", ביבי לא היה צריך כי ברק מיד קפץ לממשלה שלו וייתר את הדיון. אז נכון שעובדתית הוא לא צירף אותם, את מבחן הכוונה נבחן שנינו בנפרד אני מניח.

ר.בקצה 12 ביולי 2016

ביבי וליברמן כפו על על מנהיגתך לתור אחר שיתוף פעולה עם הכהניסטים בכאפיות? על מי אתה עובד?
אתם חשבתם שהערבים ינצחו לכם את הבחירות, ולכן זרקתם את מעט היושרה שלכם לפח, ורצתם להתחנף לקדאפיסטים ואסדיסטים. זאת ועוד, אם מחר בבוקר ייערכו שוב בחירות, אתם תרוצו אליהם מבלי להניד עפעף, למרות שאתם יודעים בדיוק מיהם ומהם. למרבה הגיחוך, אתם מעזים להלין על כהניסטים אחרים, שלא שונים במאומה מאלה שעומדים אתכם כתף אל כתף.

נתניהו, בניגוד אליכם ולמרות שהוא ידוע כחובב ממשלות רחבות, הבין את משמעותו של שת"פ עם כהניסטים ולכן סירב להכניסם לממשלה.
זה ההבדל בין יושרה לאסלה.

קשקשן בקומוקום 12 ביולי 2016

אהבתי את ה"אתם", שוב. ואני אגיד שוב – קודם כל, לא זכור לי נניח שלביבי היתה בעיה לשתף פעולה עם אותם כהניסטים בבחירת שופט בית משפט עליון בוועדה למינוי שופטים כ"נציגי האופוזיציה", כשהיה לו נוח. רק דוגמא, יש עוד רבות. אז הנה היושרה "שלכם" הלכה לפח. אני מבין שאתה נהיה לזרוק רפש, אבל הסכם עודפים הוא לא בדיוק מינוי לממשלה, ולא זכור לי שבאותן בחירות זהבה גלאון היתה מועמדת להרכיב אותה.

עכשיו -תתעלם מזה כמה שאתה רוצה אבל הימין יצר קונסטלציה שבה או ש 12 מנדטים של הערבים יילכו לפח, או שהם יצטרכו להתאחד, ואז – כשיתאחדו, נצבע את כולם בצבע של זועבי. האמת? הצלחתם. סחטיין.

ואם אתה כבר מתעקש, יש בקואליציה הזאת כמה חברים שכהנא מחוויר לידם. אני בניגוד אליך לא אומר "אתם", "החברים שלך", וכו'

ר.בקצה 13 ביולי 2016

אל תספר מעשיות- לא צריך לצבוע את כולם בצבע של זועבי, הם עושים זאת לבד.

להזכירך-
-מי שליווה את הגזען המורשע סאלח בכל משפטיו זה החבר שלכם מחד"ש, איימן עודה.
-מי שפרסם הודעת גינוי להגדרה של חיזבאללה כארגון טרור הייתה בת הברית שלכם חד"ש.
-מי שהשתתף בכנס תמיכה באסד היו החברים שלכם, מחד"ש.
– מי שביקר אצל קדאפי היו שוב, החברים שלכם מחד"ש.
– מנהיגה הקודם של חד"ש, בארכה, צעד במצעד לכבוד טובחי חברון- האלה מתרפ"ט, לא גולדשטיין.

אתה ודומיך צועדים איתם כתף אל כתף, יד ביד בכל ההפגנות, למען ה"דמוקרטיה", למרבה הגיחוך. בכל הפגנה מנהיגתך גלאון עומדת כתף אל כתף עם תומך הטרור הנאלח עודה וחבריו, ועמדה גם עם קודמיו.
http://goo.gl/ERvEAS
את זה אתה משווה להצבעות זהות בוועדה לבחירת שופטים?
האם אתה מוצא את נתניהו מפגין עם מרזל?

ר.בקצה 13 ביולי 2016

קישור מתוקן:
http://goo.gl/StGJTM

קשקשן בקומקום 13 ביולי 2016

שמחתי שאתה יודע לאיזה הפגנות אני הולך, ומי הם דומי.

הצבעה זהה? אולי ככה הוא השיג את הרוב שלו? עם קולות ה "אופוזיציה"? ואגב למה יש יותר השפעה על החיים שלי ושלך על מי שופט במדינה או על הודעות גינוי של חבר כנסת?

ביבי לא צריך ללכת להפגנות, יש לו מי שעושה בשבילו את העבודה המלוכלכת. הוא תמיד יכול להוציא איזו הכחשה רפה מאיזו מקורב או לראות לאן הרוח נושבת ולהחליט מה עמדתו.

לא ראיתי שהפריע לו או שהוא עשה משהו בנידון כשסגן שר מהמפלגה שלו אמר לערבים "שיגידו תודה שיש להם אזרחות", לא ראיתי שיש לו בעיה שתחת המשמרת שלו יש ראשי ערים ופוליטיקאים אחרים שקוראים להפריד בין ערבים ליהודים, אבל כשאורשר אומר משהו הוא רץ לפייסבוק. לא ראיתי שיש לו בעיה עם אלימות נגד נשים (נתן אשל, מישהו) עד שהוא חשב שנמצאה לו פנינה בדמות אונס על רקע לאומני, שכמובן לא קרה. ובניגוד לבארכה או לגלאון – הוא ראש הממשלה.

אז לא – הוא לא יושב עם מרזל. אבל את המסר כולם מבינים

ר.בקצה 13 ביולי 2016

האם אתה משווה ברצינות בין הצבעה זהה בוועדה למינוי שופטים לבין הדרך הפוליטית המשותפת והארוכה שחולקת מפלגתך ומנהיגיה עם כהניסטים בכאפיות? לעובדה שאנשי מפלגתך מפגינים איתם כתף אל כתף?
הרי כשליברמן ישב באופוזיציה, הוא גם הצביע נגד הקואליציה ועם האופוזיציה. לשיטתך העקומה, הוא שותפה של הכנופיה המשותפת לדרך..

קשקשן בקומקום 13 ביולי 2016

אני חושב שמרצ לא צריכה להוכיח את הנאמנות שלה למדינה למישהו כמוך או לערימת המשתמטים שבממשלה. מרצ משתפת פעולה עם האוכלוסיה והמפלגה הערבית בנושאים מסוימים, וזה לא אומר שהם מסכימים עם כל מה שהם עושים.
ואגב – ההשפעה על החיים שלי של בחירת שופטים (והנקודה היא לא הצבעה זהה, הנקודה היא שדאגו לרוב בוועדה למינוי שופטים ע"י הכנסת מפלגה כהניסטית אליה, כי היא "באופוזיציה", קל לך לצבוע את זה בצבע אחר. במילים אחרות – לשון המאזניים בבחירת השופטים היה כהניסט, ולביבי שלך זה לא הפריע.

מה שהתחיל את הדיון הזה זה, שאתה החלטת ש"החברה שלי" צוהלים על לינץ', בגלל שמרצ משתתפת בחלק מההפגנות עם חד"ש, כשברור לך שמרצ לא רק שמתנגדים ללינץ', מרצ עקביים בכל נושא זכויות אדם יותר מכל מפלגה שלך. אבל מה אכפת לך. עכשיו מרצ צוהלים כשיש לינץ' ברוצח יהודי, מחר הם בכלל מכוונים את הטילים של חיזבאללה (לא משנה שהבן של זהבה גלאון נלחם בהם באותו זמן). תמיד הייתם גדולים בלבדוק פטריוטיות ונאמנות של אחרים

ר.בקצה 17 ביולי 2016

על מי אתה עובד, קשקשן?
אתם מפגינים עם הכנופיה המשותפת למען "דמוקרטיה", ואח"כ בחוצפתכם מלינים על הקיצוניות של הימין, ועוד טוענים שמי שסירב להכניס לממשלתו כהניסטים, משתף איתם פעולה, וכל זאת שאתם עומדים עם כהניסטים כתף אל כתף, בכל הזדמנות.

האם מנהיגתך גינתה את תמיכתו של מנהיג הכנופיה המשותפת בגזען המורשע והנאלח ראד סלאח?
האם מנהיגתך גינתה את התנגדותה של כנופיית חד"ש להגדרת חיזבאללה כארגון טרור?
האם מנהיגתך גינתה את תמיכתה של כנופיית חד"ש בדיקטטור המרצח אסד?

אגב, אני טענתי שבני בריתכם צוהלים על הלינץ', וזה נכון- אתם פשוט לא טורחים לגנות את זה (כמה "מפתיע"..)

קירקגור 12 ביולי 2016

נגיד, אז איפה לברון או ביונסה עומדים בסקאלת ה״כושי הטוב״? כי מצד אחד הם עשירים ומנהלים עסקים כמו לבנים (אגב, הייתה גם התנהלות לבנה שגרמה למשבר כלכלי ב-2008, סתם אומר) ומצד שני הם הביעו תמיכה במחאה. לברון שחור יותר ומאיים יותר, זה בטוח. אבל ביונסה אמרה את הדברים שלה בלונדון על גבי במה, שזה קצת לבייש את ישראל, סליחה אמריקה, מול כל העולם.

דורון (אחר) 12 ביולי 2016

לא תופס מעצמי מומחה לעניין, אבל יש לי יסוד להניח שגם קרמר לא, אז אני מרשה לעצמי להגיב.
יש הרבה אלימות ובעיות בכלל בקהילה השחורה בארה"ב, רובן כתוצאה מהזנחה ואפליה של הממסד לאורך דורות.
העובדה שיש אלימות בקהילה לא מבטלת, ואולי גם מחזקת, את האלימות הממסדית הגורפת נגד האוכלוסיה. הנתונים שאני כן מכיר הם חד משמעיים – אזרחים שחורים נמצאים בסכנה הרבה יותר גדולה מאזרחים לבנים להיפגע ע"י המשטרה או אפילו סתם להיעצר ללא סיבה.
אין הצדקה לירי בדאלאס, אבל זו תגובת נגד למציאות שנחשפת בשנים האחרונות בהרחבה בגלל הטכנולוגיה והרשתות החברתיות, מציאות בה חיים שחורים נחשבים פחות בעיני הממסד, מציאות שנמשכת לאורך דורות ומותירה צלקות עמוקות.

קשקשן בקומקום 12 ביולי 2016

ביום נפתחים מעל 70 תיקי אלימות במשפחה בישראל, עשרות נשים נרצחות בשנה ע"י בני זוגם, אלפים מסרטן בגלל זיהום אוויר בחיפה. אבל כשחוטפים שלושה נערים – יוצאים למלחמה. היהודים האלה

עופר פרוסנר 12 ביולי 2016

אני חושב שיש שתי בעיות בפוסט הזה
1. לא מוזכרת העובדה שזה שיש אלימות בין שחורים זה פועל יוצא מאיך שהממשלות הקודמות התנהלו כלפי השחורים. בכיר בממשל ניקסון סיפר בראיון שכל נושא המלחמה בסמים, למשל, היה נגד השחורים. כשיש לך מדיניות בפועל נגד שחורים, זה מחלחל, ואתה יוצר פרקטיקה של הפרד ומשול, ומשאיר לשחורים הרבה פחות אופציות להקדמות חברתית בחיים. זה מעגל שממשיך באלימות.

2. אין כאן ניסיון להיכנס ולבדוק – האם השחורים מנסים לפתור את הבעיה, ומה קורה בעצם כשהבעיה הזו נשארת ומחלחלת והופכת ליותר ויותר אקוטית. השנה ספייק לי, לא בדיוק אנקל טום, עשה סרט על האלימות בין שחורים בשיקגו (Chi Raq – לא בין הטובים שלו בעיני אבל יש לו חן. מבוסס על ליזיסטרטה). אבל המצב מלכתחילה בעייתי.

עכשיו, כשאנחנו מדברים על בלאק לייבס מאטר, הרי העניין של ההרוגים כאן (וזה די ברור) הוא הרי פועל יוצא של ראשיאל פרופיילינג, ונניח אני מבין מאיפה זה מגיע, ונניח אתה משווה את זה כאן לעובדה שערבים יקבלו יחס שונה מיהודים כשזה מגיע לנושא הביטחוני. אבל הבעיה היא לא ההרוגים. זה הרי מינורי. הבעיה היא כל שאר הדברים שלא יגיעו לווידאו: שלמרות שהשחורים באוכלוסיה הם בערך 11-12%, הכמות שלהם בבתי הכלא בארה"ב עומדת על 37% לפי הממשל האמריקאי ב-2014. האם פער כזה קשור אך ורק בשחורים?
אתה יכול להגיד שכן. אתה יכול להגיד, שזה רק השחורים אשמים, אתה יכול להגיד שהם כמו שוברים שתיקה או בצלם, או כל אירגון אחר – אבל יש פה איזה פער שקשה להסביר – כששתי האופציות הן א)שחורים הם אינהרנטלי יותר אלימים מלבנים ומבצעים יותר פשעים. ב)לממשל יש בעיה של גזענות אינהרנטית.

אני הרי לא יכול לשכנע אף אחד – רק להציג נתונים. בסופו של דבר, כל אחד חושב את מה שהוא חושב, וזה בסדר. אבל הנתונים נראים איך נאר, מוזרים.

ובשורה התחתונה – אם ילד שחור יודע שהוא בסיכוי של 1 ל-3 להיכנס לכלא במהלך החיים שלו, ואני מקווה שאין חולק על כך שזה סיכוי די גבוה, אני מעריך שהוא פחות מאמין בזה שהוא יכול להיות טימי דנקן, ויותר זה שהוא יגמור כמו פילנדו קסטיל.

בלייק 12 ביולי 2016

אתה צודק, אבל להבנתי זאת בדיוק היתה הכוונה של קרמר. הוא לא התרעם על טענות קיפוח ואפליה של האוכלוסיה השחורה בארה"ב, אלא על BLM שמסיתים את הדיון החשוב הזה לקצוות הרדיקלים (שלא לומר פופוליסטיים) וחוטאים לאוכלוסיה שהם עצמם מתיימרים לייצג.
אם BLM היו דואגים באמת לאוכלוסיה הזאת, הם לא היו מסיתים נגד שוטרים אלא מטפלים בבעיות שמביאות להזנחה בשיכונים, לאבטלה ולפעילויות של כנופיות סמים/נשק. קרמר לא ניתח בפוסט את בעיות העומק האלה, אלא רק ביקר את BLM שנובחים על העץ הלבן הממסדי הקרוב והנוח, במקום להתיחס לבעיות האמיתיות.

עסק שחור 12 ביולי 2016

קודם כל אני לא ראיתי הסתה נגד שוטרים. יש תסכול נגד ההתנהלות של המשטרה אבל לא ראיתי בשום מקום הסתה אלא רק ביקורת (לגיטימית לדעתי).

דבר שני, חשוב גם להלחם נגד מלחמת הכנופיות וגם נגד הגזענות של המשטרה ומערכת המשפט. זה לא בהכרח בא אחד על חשבון השני. לשחור הממוצע הרבה יותר מטריד שהוא חשוד מידי על ידי המשטרה ושגם במקרים של חוסר צדק מערכת המשפט לא תגן עליו מעצם היותו שחור מאשר שכמה חברי כנופיות שחורים הורגים אחד את השני. אני חושב שזאת הבעיה האמיתית. תחושת הקיפוח (הלגיטימית לדעתי).

בלייק 12 ביולי 2016

אני לא מתיימר לחשוב שאני יודע מה מטריד את האדם השחור הממוצע (זאת לא ביקורת על מה שכתבת. אתה אולי קראת/דיברת/שמעת ובעמדה טובה יותר ממני לקבוע את זה).
הסברתי מה הבנתי מהטיעונים של קרמר בפוסט. לא עם כל מה שהוא כתב אני מסכים (או לא מסכים, אגב. לא חייבים להתיחס לכל טיעון בפריזמה של מסכים/לא מסכים).
לגבי BLM דווקא קראתי כמה מאמרים לאחרונה, ועל בסיסם אני קובע שיש הסתה. למשל, דוברים או פעילים בולטים שמגיעים חמושים לאירועים המוניים כאלה, חוסר הנכונות מצד חלקים גדולים בארגון להוריד את מפלס הלהבות אחרי רצח השוטרים, ההתמקדות בנושא השוטרים שבפועל מגדיר מי הוא האוייב ועוד.
לא מזמן בקנדה התקיים מצעד גאווה. ארגון הלהט"ב המארגן הזמין את BLM כאורחי כבוד (סולידריות בין ארגונים המייצגים מיעוטים מוחלשים). אז הם הגיעו, עצרו את המצעד והציגו רשימת דרישות כדי לאפשר חמצעד להמשיך. חלקן קשור לאג'נדה של חלוקת תקציבים בארגון הלהט"ב (הם גילו קבוצות של שחורים בתוך הארגון שיש להם מימון נמוך וכאלה דברים), וחלקם "סתם" נגד שוטרים, כמו לאסור על התארגנות של שוטרים להט"בים לצעוד במצעד.

עסק שחור 12 ביולי 2016

תודה.

הדיון הזה גרם לי להבין שאני נותן יותר מידי משקל לפיד שלי בפייסבוק שהוא בטוח לא מדגם מספיק גדול וגם כנראה לא מייצג.

מתוך סקרנות אני אשאל את בת דודה של אישתי (היא חצי שחורה) שהשתתפה בהפגנות בוושינגטון מה דעתה.

עופר פרוסנר 12 ביולי 2016

בלייק – כאמור, קישרתי כאן בין שני דברים. בלאק לייבס מאטר, לא רק במובן של לא לדפוק להם כדור כשעוצרים אותם על זה שהפנס באוטו לא תקין – אלא כמשהו שהוא יותר מוסדי ואינהרנטי. אם אני מבין נכון את קרמר (ואם אני לא מבין וטועה אז אני מתנצל) – הוא כותב שיש אחוז קטן של שוטרים שסרחו, ומה שאני אומר זה שהשוטרים הם לא הבעיה אלא משהו ממסדי וכולל. זה לא "נגד המשטרה" – זה נגד הממסד בכללותו, אני חושב, ונגד המצב הקשה.

בלייק 12 ביולי 2016

שוב, אני מסכים איתך בגדול. חשבתי שגם קרמר, על פי הפוסט. הוא מציין את האחוז הקטן של שוטרים שסרחו כדי להצביע שלא זאת הבעיה ("האמיתית").

תומר חרוב 12 ביולי 2016

כתבת את הדבר הכי חכם פה.

אזי 12 ביולי 2016

זה לא אחד לשלוש אלא פי 3 יותר מאדם לבן. (אלא אם כן הגעת ל1 מ3 לפי נתונים אחרים שלא מופיעים פה)
ואני תמיד מאוד אוהב את הסטטיסטיקה הזו כי אף אחד אף פעם לא מציין כמה שחורים פושעים בפועל?
הרי זה לא סביר סטטיסטית שיש כל כך הרבה פושעים שחורים.
אבל אם זה לא סביר, אז תגיד כמה יש?
איך יודעים?
איך מחליטים שהמספר הזה הוא לא נכון?

כן, אולי הגזענות הממסדית חילחלה וגרמה לשחורים לפנות לאלימות.
זה לא אומר שאין אלימות וזה לא אומר שלא צריך לטפל בה רק כי מה שגרם לה זה גזענות.

תומר חרוב 12 ביולי 2016

כל הקטע על ההתנהגות של דאנקן מטופש לגמרי. עד כמה שידוע לי, הוא לא הביע את דעתו בנושאים האלו ויתכן לגמרי שהוא חושב אחרת לגמרי ממך ושאולי שחורים צריכים להיות יותר מיליטנטים ולתבוע צדק ולצאת לרחובות ואז כל התיאוריה שלך די הולכת לפח. דבר שני, זו זכותו לא להביע את דעתו אבל זו לא מעלה גדולה. אני מעריך בהרבה את הבעת העמדה של כרמלו אנתוני או את לברון ודווין וויד בזמנו.
ומשהו על כל הטון של "נכון שיש בעיות ולא הכל מושלם אבל BLM/שוברים שתיקה/בצלם הם צבועים שניזונים מסבלם של אלו שהם מנסים להגן עליהם"- מבחינתי זה די מיצה את עצמו. בכלל, להגיד למישהו בדיון שהוא צבוע זה מאוד מיותר כי וואלה יש מליון עמדות שמתנגשות אחת עם השנייה וכולנו צבועים כמו שכולנו גזענים, ההבדל הוא בין אלו שמודעים לזה ומנסים להתעמת לבין אלו שלא. ויש את אלו שגם מנצלים את זה כדי להשתיק כל עמדה אחרת. אראל סגל/בן דרור ימיני/עירית לינור עושים על זה אחלה קריירה וכמו כל אחד שיצעק צביעות הם גם צודקים לא פעם. אז מה? זה מתחיל לשעמם, היום אותי ומחר את כולם, אין לזה עתיד. התפיסה היאיר לפידית (וכן, גם ביבי ובוז'י וכו') של אני לא צריך באמת להגיד משהו על המציאות אלא רק להתנגד לאלו שאבוי, אמרו משהו על המציאות, תחלוף מהעולם ואלו שאימצו אותה ישארו בלי כלום, שום רלוונטיות.

קשקשן בקומוקום 12 ביולי 2016

כל מילה. בן דרור ימיני היה חותם על כל מילה בטור הזה

ר.בקצה 12 ביולי 2016

הטון בעניינם של בצלם ושוברים שתיקה אינו עוסק בצביעותם, אלא בשיתוף הפעולה שלהם עם האויב הבי.די.אסי, עיוות העובדות, והיותם סוכנים פוליטיים זרים של מדינות זרות.
למעשה, הטענה שמדובר בצביעות פוטרת אותם בלא כלום.

קשקשן בקומוקום 12 ביולי 2016

עירפו את ראשם!
העיקר שאת הימין יממנו מיליארדרים מחו"ל. הרי הם אנשים פרטיים – לא מדינות שאפשר גם לדבר איתם או להגיב. הם אנשים פרטיים, אל רובם גם אלוהים מדבר אישית, ולאחד מהם הוא גם אמר שלא נורא אם ישראל לא תהיה דמוקרטיה – אז שיחרבו פה את המדינה בכספם הפרטי. זה – חוקי! שוק חופשי

ר.בקצה 12 ביולי 2016

תנוח דעתך, עמותות השמאל נהנות גם הן ממימון פרטי, למשל מהעבריין המורשע ג'ורג' סורוס.
המעניין הוא, וכאן ההתייחסות לצביעות ארגוני הקרן החד"שה במקומה, שבמקרה שבו מדינות אחרות ממנות ארגונים במדינות רחוקות, מחנה השמאל מכנה זאת אימפריאליזם וטוען שהיא אסורה. ולראיה, הפעילות האמריקאית במדינות אמריקה הלטינית.
כמה "לא אופייני" למחנה הזה, מה?

קשקשן בקומוקום 12 ביולי 2016

מעולם לא טענתי שלא. טענתי שהבחירה ב"מימון מדינות זרות" היא רק כלי לפגיעה פוליטית – ככה הממשלה יכולה לפגוע רק בצד אחד של המפה". אם מפריעה התערבות זרה – תמנעו את זה וזהו. לא מבין ולא הבנתי למה ממשלות שאיתם אפשר לנהל שיח זה יותר גרוע מאנשים פרטיים. זה הכל

יריב 13 ביולי 2016

הבעיה עם התערבות אמריקנית במדינות זרות היא כשהיא נעשית על ידי הפיכות, כל עוד הם מסתפקים בתעמולה אין בעיה.

תומר חרוב 12 ביולי 2016

סבבה, זו הטענה שלך. אבל הטענה של קרמר בכלל לא דיברה על זה, וכדי שאף אחד לא יאשים אותי בעיוות, הנה ציטוט:
כן, ממש כמו בצלם ושוברים שתיקה. לא רווחת הפלסטינים או איסוף עדויות עניינן, אלא הכפשה סיסטמתית ומעוותת של מדינת ישראל

איתמר 12 ביולי 2016

הטענה שזה פרץ במשמרת של אובמה היא חסרת שחר.
מה שקרה בשנות הכהונה של אובמה זו התפתחות טכנולוגית שאיפשרה להעביר את תמונות הרג שחורים בידי שוטרים באופן מיידי וללא תיווך התקשורת הממוסדת.
הגזענות בחברה האמריקנית והאלימות של המשטרה כלפי שחורים ומיעוטים אחרים נותרו כשהיו בכל העשורים האחרונים.
מי שיבחן את דבריו של אובמה בנושא יחסי שחורים-משטרה יגלה עקביות עוד מימיו בסנאט.
אובמה דיבר פעמים רבות על כך שקיימת גזענות גלויה וברורה באמריקה ושהחברה האמריקנית חייבת לעסוק בסוגיה הזו ולמצוא לה פתרונות. באותן הזדמנויות אובמה דיבר גם על חשיבות תפקידה של המשטרה ועל כך שהשוטרים ראויים להכרת תודה על העבודה הקשה והמסוכנת שהם מבצעים מדי יום ומדי לילה ברחבי ארצות הברית.
אי אפשר כמובן לנתק את הדברים הללו מהעיסוק של אובמה בנושא הקלות הבלתי נסבלת שבה ניתן לרכוש נשק באמריקה.

זינק 12 ביולי 2016

אובמה דיבר על כך שהחברה האמריקנית חייבת לדבר, אבל בתור האיש הבכיר ביותר בחברה האמריקנית הוא בוחר שלא לומר כלום (או סתם סיסמאות ריקות מתוכן לצורך הדיון).
לא יהיה מופרך לטעון שחלק גדול מהציפיות ממנו לפני שנבחר, היו להוציא את התפו"א הלוהט הזה מהאש. מסתבר שקשה לו עם חום…

עפר ויקסלבאום 12 ביולי 2016

הפוליטיקלי קורקט נוסד מכל הסיבות הנכונות, אבל משמש היום קרדום לחפור בו לכל המשתיקים, יפי הנפש, אבירי חופש הביטוי מטעם עצמם. כל דעה שונה משלהם הופכת מטרה לכניסה חזיתית חריפה ושוללת כל אפשרות לקבלה, הכלה והתדיינות.

קשקשן בקומקום 13 ביולי 2016

אין פה שום עניין של פוליטיקלי קורקט. אף אחד לא בא בתלונות על זה שהוא כתב ששחורים מתים משחורים הרבה יותר. התלונה היא על הסטראוטיפ המטופש, ההתלות בדאנקן כדי להראות "איך שחור טוב צריך להתנהג", ההקטנה של היד על ההדק של המשטרה, והפטרונות שאומרת שאם לא שמעתי אותך נאבק נגד אלימות בחברה שלך, אז שב בצד ותשתוק ובטח אל תבוא בתלונות על האלימות שלי כלפיך. וכמובן – הוא יודע טוב מכולם מה הם חושבים ולמה הם עושים את זה (כי הם בוגדים כמו שוברים שתיקה)

Walter 12 ביולי 2016

דורון,
לא מסכים עם המון מאבחנותיך בטור. ממליץ לך בחום לקרוא את הספר בלינק המצורף, שלעניות דעתי יעזור לך להבין טוב יותר את מצב השחורים בארה״ב. חוץ מזה טימי זהב, שיקגו כסף (בקיץ, כן?) וטפירו לשלטון.

https://www.amazon.com/Ghettoside-True-Story-Murder-America/dp/0385529988

טל 12 12 ביולי 2016

זה נשמע לי קצת כמו,ברור מי מאחורי הפגנות שחורים בארה"ב ,הם הרי מקבלים תמיכה מהקרן החדשה לישראל ועד אשר לא נגמור עם הסיפור הפלסטיני ישראלי בדרך זו או אחרת,לא ניתן באמת למחות נגד תופועת כאלו ואחרות כי הרי ידוע שהמטרה האמיתית מאחורי כל המחאות היא להחליף את שלטון הימין בישראל ואז הרי השמאל יעלה לשלטון וימכור את אמא שלו והמדינה לערבים.מדובר בציבור לא פטריוטי.

ארנון 12 ביולי 2016

עמלק, פרעה, המן, אנטיוכוס… היטלר, אייכמן… נאצר, אסאד, חומייני, סדאם, ערפאת, אחמדניג'אד… בצלם ושוברים שתיקה. טוב שתמיד יש לנו בובות לשרוף בל"ג בעומר.
וכל זאת בפוסט שנפתח במילות הוקרה לקדוש מס' 21.
מאכזב.

the bird 13 ביולי 2016

לא נורא זה בריא שתתאכזב קצת פה…הרי בדרך כלל רב הפוסטים פה הם אורגיה שמאלנית בכל מה שקשור לפוליטיקה.
ורק שתדע בגידה זה יותר גרוע,
מלציין שמות של אוייבים בגלוי
סתם ציינתי את זה כדיי שתתאכזב יותר

אסף The Kop 13 ביולי 2016

ארנון הוא דמגוג ידוע.
הזוועה האמיתית היא שיש הורים המסכימים שהברנש הזה יחנך את ילדיהם.

מאנו 13 ביולי 2016

נו, עוד אידיוט מ'ישראל היום'. חבל שהזוהמה הגיעה גם למדור הספורט, שדווקא מתהדר בדורפן והופמן שאני מאוד אוהב (אבל לא קורא בעיתון עצמו).
מביך.

the bird 13 ביולי 2016

זה בדיוק סוג התגובות המאפיינות ביותר את השמאל הקיצוני המנותק שנמצא פה בדה באזר,
בואו נחליף את העם למענכם…אולי זה יהפוך אתכם לליברלים פפחחח

מאנו 13 ביולי 2016

אני מתנצל על המילה "אידיוט". עם זאת, אני כן חושב שהמילה 'זוהמה' מתאימה (לצערי) לטור הזה.
לגבי להחליף את העם – הלוואי וזה היה אפשרי.

the bird 13 ביולי 2016

נראה לי שרק הוכחת עוד יותר עד כמה הדעה "שלכם" לא רלוונטית….תמשיכו לחיות בבועה

קשקשן בקומקום 13 ביולי 2016

מפנה אותך לתגובה אחת למטה. ונראה לי שהכותב שלה ימני

יוסי 13 ביולי 2016

מישהו פה תפס שאדלסון מרפד את אלו שמפיצים בורות וגזענות והתחיל להתאמן בהפצתה.

אפשר להיות ימני בלי להיות בור וגזען, וחבל מאוד שאין יותר כתיבה ימנית ללא בורות וגזענות.

איתמר 13 ביולי 2016

נתון מעניין שסותר את האשמות כלפי אובמה :
According to the Officers Down Memorial Page, which tracks police fatalities, the number of law enforcement officers who have been intentionally killed on the job has fallen from 101 per year under President Reagan, to 90 per year under George H.W. Bush; to 81 per year under Bill Clinton; to 72 per year under George W. Bush; to 62 per year under Barack Obama — a figure that doesn't change when accounting for the Dallas ambush

Comments closed