יסודות של חיבור

רמי הדר הביא חוק וסדר. ווימס הביא מנהיגות, גאודלק דהר במרחבים הפתוחים ודי ג'יי סילי הביא הכל. מכבי ת"א חזרה לחיים.

1. רמי הדר, טייס המשנה שקיבל את ההגאים מידיו של הטייס הקפריזי ונטול קור הרוח, הצליח לייצב את המטוס שעשה את דרכו לקרקע. נורות החירום, לעת עתה, כובו, אבל חגורות הבטיחות עדיין מהודקות. הצורה בה הדר ניהל את הסיטואציה מאז קיבל את הקבוצה מעוררת הערכה. לאחר טראומת הסט ההתקפי היומרני, הסוציאליסטי והטהרני של אדלשטיין, הקבוצה הייתה זקוקה להיגיון התקפי וחוק וסדר הגנתי. הפואנטות שהדר הכניס החלו מדברות את שפתם המקצועית של השחקנים וביטאו את יתרונותיו של הסגל העמוס בכישרון.

מטרתו של הדר היא לא להרשים משתתפים בהשתלמויות מאמנים או לייצר כדורסל שיוכיח כמה הוא גדול וחכם. מטרתו היא לנצח משחקים בעזרת הכלים שיש לו. פשטות זה כוח, וכדורסלנים, כמו ילדים קטנים, צריכים את שיווי המשקל בין גבולות לחופש. לכן המסר ההגנתי שהדר מעביר לשחקנים הוא שהאחריות האישית שלהם תעלה להם בדקות משחק, ורפיסות או טעויות בסיסיות לא יתקבלו. וכשהגבולות ברורים, החופש מוביל לצמיחה ולא לכאוס.

שפת הגוף ופעולות הרצון של השחקנים, כמו זינוקים לרצפה, הקרבת עבירות ושמירה על קור רוח במומנטום שלילי, מעידים שמכבי של הדר מראה יסודות של חיבור. החשיבות של דווין סמית' גדולה מדיי מכדי לוותר עליו בליגה. סוני ווימס נתן תצוגת מנהיגות. ואת הדבק מספק דיג'יי סילי, עם קבלת החלטות מצוינת בהתקפה ונשכנות הגנתית.

ויש את עניין אנדרו גאודלוק, אולי השחקן שזקוק יותר מכולם לגבולות. יש שחקנים שהם נותני אנרגיה ויש כאלה שלוקחי אנרגיה. גאודלוק מסתמן מהסוג השני. הדר משתמש בו כסוס פרא, משלח אותו לדהור במרחבים הפתוחים ואז מושך חזק במושכות כשהוא משתולל יותר מדיי.

כאן גם נכנס החיבור הקבוצתי וחוזק השרשרת. האם השחקנים האחרים, ה"בויז" שלו או גורמים אחרים בחדר ההלבשה ינטרלו את הכיוון השלילי שאליו זה יכול להוביל ויחבקו את גאודלוק באהבה קשוחה? נדמה לי שהתשובה חיובית. עם סט היכולות ההתקפיות שלו צריכים לשמר אצלו תחושת דחיפות כי הוא השחקן שייצר עבור מכבי ברגעים קשים.

2. את הפתרונות ההגנתיים לפיק אנד רול שנותן קולטון אייברסון היה אפשר לראות באנרגיות ובתנועתיות שהוא מכניס כבר נגד חולון וגאלאטסראיי, אבל מול ז'לגיריס התחלנו לראות את מה שנראה כפתרון מתאים יותר עבור צירבס – הישארות שלו בצבע והכלה שמרנית יותר של הפיק אנד רול.
הטיפול בפיק אנד רול הוא מפתח הגנתי ראשון שהדר חייב לשפר, ולהחליט איזה סוג פתרון מתאים לאיזה גבוה צהוב ואיזה גארד יריב. יש מספר דו ספרתי של פתרונות וקבוצה צריכה לדעת את כולן. הקיבעון על פתרון שנותן רק "אגרסיביות" כמו הלפ אנד ריקאבר הוא מחשבה ילדותית נטולת גמישות.

וכמובן שהדר לא יפתור את בעיית הפיק אנד רול כי היא פשוט לא בעיה פתירה, לא במכבי ולא באף קבוצה אחרת. כל מה שהוא צריך זה להכיל את הבעיה ולהקטין אותה.

3. הדר גרף לא רק שני ניצחונות על לוח התוצאות, אלא גם בהתמודדות התקשורתית והציבורית. ההתקפות הנבזיות עליו, עוד לפני שמילימטר אוויר ננשף במשרוקית שלו באימון אחד, היו ניסיון מהיר מדיי לגרוף קופון פופוליסטי על חשבון מאמן שחטאו המרכזי היה אלמוניותו היחסית לאנשים מחוץ לענף, סגירת חשבונות ישנים, לנקום את נקמתו ההיסטרית של המאמן הקודם ולהענישו על הבחירה לא להתפטר.

המשמיצים והמתקיפים התעלמו מהדינמיקה בה לפעמים אנשים מגיבים לסיטואציות מהסוג הזה ומהעובדה שאם רק אנשים "ראויים" כביכול יקבלו הזדמנויות, תקרות זכוכית אף פעם לא ינופצו ונקבל עוד מאותו דבר.

ההצטמצמות התקשורתית של הדר מסתמנת כצעד נכון, אנטיתזה למתקן האיות האוטומטי שעמד על הקווים לפניו, ומעידה שהיא לא רק עניין של אופי אלא גם של נטרול עניינים לא הכרחיים לביצוע עבודה תחת לוחות זמנים עמוסים יחד עם עומס מנטלי ורגשי. עוד זה מדבר ודרבי בא.

4. תקופת אדלשטיין מחייבת סיכום: הניסיון ליישם אג'נדה התקפית שלא התאימה לסגל השחקנים, מודל סוציאליסטי לקבוצה ששיווי המשקל שלה בנוי על יכולות אישיות – התרסק. לאחר גילוי החסרונות ההגנתיים, לא אובחן שום ניסיון לשפר את העניין, "טביעת אצבע", קוראים לזה, והקבוצה מיתגה את עצמה כחסרת יכולת ליצור עצירות הגנתיות המבוססות על שיטה. הגמישות הטקטית והאסטרטגית שהייתה נחוצה לעשות התאמות תוך כדי תנועה, ללא החלפת או הוספת שחקנים, התפיידה בתירוצים של חוסר זמן. סימני הזיעה ניכרו היטב. הניצחונות בליגה היו מאולצים. ההפסדים ביורוליג היו חד משמעיים. הלחץ וכובד התפקיד ניכרו בכל תנועה. אבל מה שהפיל אותו בסופו של דבר התרחש הרחק מעיני הציבור. זה היה בחדר ההלבשה, בשיחות הטלפון, באינטראקציה היומיומית. ההחלטה לפטר את אדלשטיין הייתה ניסיון לצמצם נזקים ולהציל את העונה. זו הייתה החלטה אמיצה, גם אם "פשוטה" כדברי דייויד פדרמן. על פי הימים האחרונים נראה שזו הייתה גם החלטה נכונה.

מכונת הזמן - עם כל הוטרנים בחזרה בשיאם מי תהיה אלופת ה-NBA?
האפס-אפס עם ברנלי

71 Comments

מיקו גוטליב אהלן סבבה 29 באוקטובר 2016

או בקיצור : הקבוצה הפסידה שני משחקים קשים, ניצחה שני משחקים קלים, ועכשיו בוא ננסה למרות שזה יומרני עד בלתי אפשרי לקבל מזה מסקנות.
גם עם אדלשטיין מכבי הייתה מנצחת את שני המשחקים, וכנראה שגם עם הדר היא הייתה מפסידה לריאל מדריד.

רועי 29 באוקטובר 2016

כן, כמו שעם אדלשטיין היא כמעט הפסידה לבני הרצליה, התבזתה נגד הפועל ירושלים, כמעט הפסידה בנהריה אם לא התעלות אדירה של פניני ומשחק אדיר של גאודלוק.

שמעון 29 באוקטובר 2016

ארז הלך הביתה בגלל ההשפלה מול י-ם ובצדק. למכבי יש קבוצה הרבה יותר טובה וי-ם נתנה לה בראש במשחק שהיה סופר חשוב לשני הקבוצות להצהיר כוונות.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 29 באוקטובר 2016

לפטר מאמן בגלל הפסד בגביע הטוטו במשחק הרשמי השלישי של העונה זאת ההגדרה לשכונה, לא משנה כמה ההפסד רציני. אפילו עוד יותר שכונה זה לפטר מאמן חודש אחרי שזה קורה.

שמעון 29 באוקטובר 2016

זה גביע טוטו על הנייר, אבל 2 הקבוצות באו אליו כמו למשחק על אליפות ומכבי נחלה תבוסה מהדהדת שהיא הקבוצה שעדיפה בהרבה על הנייר. הבפיטורים היו מוצדקים מאד, ארז מאמן מקובע בשנות ה-80 ומדבר המון שטויות.

גיא זהר 29 באוקטובר 2016

סימני הזיעה ניקרו זה חינני אבל בעברית כותבים ניכרו. ולגבי סמית, עם כל הכבוד לדרבי או לליגה בכלל (שתוכרע ביוני במשחק אחד ושמכבי בה ללא הפסד), ארבעה משחקים בשבוע והשבתת אותו לחודשיים

דורון קרמר 29 באוקטובר 2016

תוקן. תודה.

אלון3131 29 באוקטובר 2016

אם הדר יצליח להפוך את גאודלוק לשחקן 6 שמפציץ מהספסל סטייל קרופורד בקליפרס הוא יוצא מלך, זה ניסוי מסוכן כי הוא בא לפה כסופרסטאר.

מכבי בבעיה רצינית מבחינת עמדה מספר 4, הם תלויים שם בדווין סמית', שחקן שיעדר בשלב מסויים בסביבות החודש-חודשיים, ראד לא יציב מספיק.
דווין סמית' לא יכול לשחק פעמיים בשבוע באופן רציף, הברכיים שלו מחוברים בפלסטרים, אבל שהוא מגיע רענן הוא באמת אחד השחקנים הכי יעילים ביורוליג, אנדרייטד גדול לאורך השנים.

שמעון 29 באוקטובר 2016

איזה שחקן 6? גאודלוק הוא פוטנציאל להיות השחקן הטוב באירופה, הוא השחקן הכי טוב של מכבי, בגלל מחשבות כאלו כמו שלך מכבי נראית פח, מכבי צריכים לשחק בשביל גאודלוק כמו שהקאבס משחקים בשביל לברון, כמו שאוק משחקת בשביל ראסל, כמו שהלייקרס שיחקו בשביל קובי. אופצייה ראשונה תמיד צריכה להיות גאודלוק ב1 על אחד זה הצאנס הכי טוב של מכבי לעשות סלים. מול קבוצות איכותיות שנועלות הגנה רק שחקנים כמו גאודלוק מנצחים משחקים ושחקנים כמו רייס פארגו ביינום (מה שהתקשורת פה לא אוהבת אבל אלו השחקנים שסיפקו את הסחורה בפיינל פורים ולא כל מיני מקלים והלפרינים).

אלון3131 29 באוקטובר 2016

כל השחקנים שציינת היו שחקני הגנה טובים ומעלה. מה לעשות שהכדורסל משחקים בשני הצדדים

שמעון 29 באוקטובר 2016

לגרום לכוכב לשחק הגנה זו עבודת מאמן גם

איציק 29 באוקטובר 2016

מה אני אגיד לך, אני רואה איך כל המאמנים גורמים להארדן להיות עילוי בהגנה.

יוסי 29 באוקטובר 2016

אצל אובראדוביץ' גאודלוק היה שומר מעולה. ראה סדרת ההצלבה מול מכבי ב-2015.

איציק 29 באוקטובר 2016

אצל אוברדוביץ' גם הארדן היה שומר.

שמעון 29 באוקטובר 2016

זליקו היה מודח ע"י הארדן בשנייה הוא לא יחזיק דקה באןביאיי עם כל הערכה שלי אליו. הארדן הוא בין 10 השחקנים הטובים בעולם, אני מוכן לקבל אותו בכל קבוצה שלי, גם מסי ורונלדו לא שומרים אז?

איציק 29 באוקטובר 2016

להשוות בין כדורגל לכדורסל לא לעיניין, גם בופון לא מתפקד בהתקפה. בכדורגל התפקידים הרבה יותר מוגדרים. מסי ורונאלדו קצתמציקים בקדמת הבמה אך לא שחקני הגנה (רונאלדו עוזר יותר).
אם הארדן ב-10 הטובים בעולם אז למישהו מאיתנו יש בעיה בהבנת המשחק (רמז: לא לי).

שמעון 29 באוקטובר 2016

הארדן בכל רגע נתון טופ 10, הוא סקורר ענק, יש לך קרי דוראנט ראסל לברון דיויס פול ג'ורג' גריפין נגיד קוואי ליליארד והארדן. מי אתה שם לפני הארדן עוד?

איציק 29 באוקטובר 2016

כתבת ב-10 הטובים בעולם ולא ב-10 טופ סקוררים הטובים בעולם. יש הבדל ענק בין שני אלו.

אילן 30 באוקטובר 2016

זה קל. אני שם את ווסטברוק לפני הארדן. הרבה לפני.

שמעון 30 באוקטובר 2016

גם אני שמתי את ראסל לפני הארדן :).

שחקנים שהייתי לוקח לפני הארדן זה לברון, דוראנט, קרי, ראסל, דיוויס, פול ג'ורג', בלייק גריפין, ליליארד, קוואי.
עכשיו יש כאלו שיגידו שגם כריס פול, קליי תומפסון, וויגינס, קיירי, קאזינס, טאונס אולי עדיפים עליו ועדיין במקרה הגרוע ביותר הוא טופ 17 בעולם גם עבור ההייטרים שלו. אז גם בלי הגנה הוא שחקן מהטובים בעולם.
אצלי הוא טופ 10 בכל מקרה.

שמעון 29 באוקטובר 2016

הארדן לא צריך לשמור כי כל יוסטון בנויה על תזה של אל תשמרו בבקשה, אף אחד לא מבקש מהארדן לשמור ביוסטון או מכל שחקן אחר כבר הרבה שנים. התזה שלהם זה תספוג סל ותקלע שלשה -הוא הותווה ע"י הג'נרל מנג'ר האידיוט שם שפעם קראתי כתבה שהוא מחפש רק קלעי שלשות ומשחק מהיר=אין הגנה.
תביא את תיבודו ליוסטון ואז תראה מה הארדן יכול לעשות.

איציק 29 באוקטובר 2016

הוא מזה שמר באוקלהומה… שמעתי שגם מבקשים ממנו שאם הוא לא זורק לסל אז שימסור רק לקבוצת היריב.

שמעון 29 באוקטובר 2016

שוב עיניין של מאמן, יש שחקנים שמטבעם לא אוהבים לשמור במיוחד כוכבים, לשם כך יש מאמנים ושמביאים מאמנים כמו דאנטוני איש לא ישמור, והוא היה שומר לא רע באוק ממה שאני זוכר, גם על דמיאן ליליארד אתה יכול לומר שהוא לא שומר גדול או על קרי. אז מה? כמה שחקנים יש בעולם שעושים הגנה והתקפה אותו רמה כסופרסטארים? 5 במקרה הטוב, כל שאר השחקנים בעולם הם התקפיים או הגנתיים, אז בהנחה שבאירופה אתה לא תמצא סקורר כמו גאודלוק שגם עושה הגנה מעולה (לא קיים כזה שחקן באירופה) זה מה יש.
בהנחה שבאן בי איי אתה לא יכול להביא את ראסל דוראנט קרי לברון או דיוויס הארדן יהיה בחירה של הרבה מאד אנשים, בסוף צריך מי שישים נק ואם יש מישהו ששם 30 נק כל ערב בקלות הוא חתיכת שחקן ללא קשר להגנה שלו.

איציק 29 באוקטובר 2016

גאליס לא עשה כלום עם הקבוצה שלו באירופה, לימוז' לקחה אליפות בלי התקפה, והבאד בויס בעיקר בגלל התקפה (למרות שהיו לה גם כלים התקפיים חזקים). סקוררים שלא השיגו כלום היו רבים, למשל ברנארד קינג, אך לא מגיעים איתם לשום מקום, עם רובם. הארדן לא היה ניבחר על-ידי אף קבוצה עם שאיפות להיתמודד על הטבעת כבחירה לבניית קבוצה סביבו. אין סרט כזה.

איציק 29 באוקטובר 2016

אכן ניתוח מעניין של מה שעשה רמי הדר, אך ניראה לי שקבוצות יותר מיומנות יפרקו את ההגנה הזו.
שאלה: איך מטפלים בבעית גאודלוק שלא עולה בחמישיה. בשבילו זה סכין באמצעו של האגו. בעיה קשה למאמן לאורך זמן.
שאלה: איך מכניסים את לנסברג למשוואה כשיחלים, או שיצטרך לחמם ספסלים?
הערה: עם כל הביקורת על ארז, בכתיבה שלך נראה שזו שינאה אישית. גם אם זה כך, אז לא ראוי לבטא אותה באופן זה, או לפחות ראוי היה לכתוב שיש משקעים קודמים המשפיעים על הכתיבה.

ברלה 29 באוקטובר 2016

גם אני הרגשתי ככה בכמה מהטורים האחרונים. בדרך כלל קרמר כותב עם הרבה כבוד ואמפתיה לספורטאים ולמאמנים, גם כשמעביר ביקורת. בטורים האחרונים יש מן שמחה לאיד שלא רגילים לראות בטורים שלו, וחבל ("מתקן האיות האוטומטי שעמד על הקווים לפניו"????)

רני 29 באוקטובר 2016

גם אני חשתי שהכותב מביא לטור מטען אישי אבל מהכיוון השני, בעד רמי הדר, וזוכר שקראתי איפשהו שרמי הדר אימן בהוד השרון.
כשפיני גרשון מראיין את רמי הדר בסוף המשחק ומנסה להציג את הניצחון על קובנה ככלום שבכלום אנחנו לא צריכים גלוי נאות מצידו כי הכול שקוף וידוע.
אולי במקרה הזה הגילוי הנאות כן נחוץ.
וחוץ מזה כרגיל הכתיבה והניתוח של הכדורסל לעילא ועילא.

דורון קרמר 29 באוקטובר 2016

אין צורך בגילוי נאות כי אין מה לגלות. מעולם לא שיחקתי עבור רמי הדר (הקבוצות ששיחקתי בהן בעיקר ניצחו את הקבוצות שלו) וכמובן שלא עבור ארז אדלשטיין (הלוואי).

רועי 29 באוקטובר 2016

אני חושב שגם הפרשנים (החברים של) צריכים להודות עכשיו להנהלת מכבי על המהלך.
במשך חודשיים הם הלכו נגד הטבע שלהם, קרועים בין הצורך להיכנס במועדון כמו שהם אוהבים, לבין הצורך לאתרג את יקיר נפשם, הם החזיקו את עצמם מלקרוע לגזרים את הקבוצה על איך שהיא נראית, רק כדי לא לפגוע בחברם. לכן, עד השבוע הזה שמענו בעיקר פרשנות חלבית, חסרת שיניים, שמתעסקת בעיקר בשחקנים ספציפים (צירבס לא יכול לשמור פיקנרול, ראד מעופף וכו').
עכשיו סוף סוף אנחנו מקבלים פרשנוית מקצועיות על מה שהקבוצה עושה, מה היא מנסה לעשות בהגנה, מה התרגילים בהתקפה, כמובן שזה עדיין מהול בזלזול מופגן ברמי הדר, ובמידה רבה גם בצופים.
אבל לפחות אנחנו מקבלים משהו, אפילו הפסיכולוגיה בגרוש של רסקין על הפרצופים של גאודלוק זה חידוש, כי על הפרצופים שלהם בתקופת אדלשטיין, עכשיו כשידוע לנו טיב היחסים ביניהם, לא שמענו מילה בזמן אמת (שוב, כדי לא להרוס חלילה לארז).

כמובן שכל הנאמר כאן לא מתייחס לכותב פוסט זה שתמיד נתן פרשנות מקצועית של הקבוצה.

רועי 29 באוקטובר 2016

ובנוגע לחלק המקצועי,
אותי מעניין לדעת האם ההחלטה ללכת עם סמית ופניני בארבע ולהוציא את ראד מהרוטאציה היא החלטה שהתקבלה במיוחד לשני המשחקים האלה, תוך כדי התחשבות ביריבות ובמה שיש להן להציע בצבע (ולאור הכושר הרע של ראד לאחרונה) או שזו החלטה לטווח ארוך, כי נגד קבוצות טובות יותר, עם שחקני פנים טובים יותר בעמדות 4-5 זה יהיה קשה מאוד. יהיו חייבים למצוא דרך להחזיר את ראד לעניינים, ולשלב את אלכסנדר יותר.
לגבי גאודלוק אני פחות מודאג, אני לא חושב שהוא ימצא את עצמו מחוץ לחמישיה הפותחת ביותר מדי משחקים.
ומה שחשוב יותר, זה שב 4-5 דקות האחרונות הוא יהיה בקו האחורי יחד סילי ולא אוחיון/מקל.

דורון קרמר 29 באוקטובר 2016

אני לא חושב שכדאי לוותר על ראד לטווח הרחוק גם בגלל כמות המשחקים ובעיקר כי הוא הראה פוטנציאל אקספלוסיבי לבידודים על 4 כבדים (פיליפה רייס) ויחד עם יותר כיוון בבחירת הזריקות שלו זה רווח נטו של סטרץ'/אקספלוסיב 4. בעיה בריבאונד? אכן, אבל זו בעיית עומק שצפויה כמעט בכל הרכב ותהיה חייבת למצוא פתרון בגזרת הרוח וסגנון המשחק (יותר פוזשנים). הפתרון אצל קווינסי? יש מצב. אלכסנדר? שואב אנרגיה רציני. כל הזמן צריך להתעסק איתו, כשהוא משחק ולא משחק. מוותר על התענוג. דורש יותר מדיי התייחסות יחסית לתפוקה, ההתקפית בלבד.

רועי 29 באוקטובר 2016

ממה שזכור לי מהקדנציה הקודמת שלו לפני שנתיים, לא זכור לי שהוא היה מצריך הרבה התעסקות. או שאני פשוט מדחיק.

דורון קרמר 29 באוקטובר 2016

בטח שהצריך. פעם שאלתי חבר-שחקן מי היה המאמן שהוא הכי אהב: "כל מי שנתן לי לשחק 40 דקות" הוא אמר. זו תפיסת החיים של ג'ו אלכסנדר.

רועי 29 באוקטובר 2016

אז לא נותר אלא לחכות לשובו של הקווינסי.

שמעון 29 באוקטובר 2016

אלכסנדר פוטנציאל גדול שהמאמן הקודם לא ידע מה לעשות איתו וכנראה גם החדש לא ידע, אחלה שחקן.

אזי 29 באוקטובר 2016

אני לא יודע אם רמי הדר תמיד היה כזה, או שהוא המציא אג'נדה לעומתית בעקבות הפיטורים של אדלשטיין, אבל בולט מאוד שאם אדלשטיין פוטר כי לא היה לו את הכוח לעמוד מול הכוכבים שלו, הדר לא סופר אף אחד.
הדר החליט להפוך את גאודלוק לשחקן משלים, להעניש מיידית כל שחקן, בכל מעמד, אם עשה משהו שלא לרוחו, ואפילו לספסל את ווימס למנוחה ארוכה נגד ז'לגיריס לקראת הרבע הרביעי (מה שהתקבל בהערכה אפילו על ידי פיני גרשון).
אומרים וצודקים שזה לא הוגן לשפוט את ארז אחרי שני משחקים קשים ואת הדר אחרי שני משחקים קלים (הכל על הנייר). זה נכון.
אני לא אומר שמכבי יותר טובה, קשה להגיד את זה.
אבל בברור, יש הרבה בעיות שראינו בסגנון האימון של ארז – שנפתרו.

השאלה האם רמי הדר מסוגל לייצר קבוצת טופ יורוליג במכבי תל אביב עדיין פתוחה, אבל לכל הפחות, הוא מסוגל לייצר קבוצה.

שמעון 29 באוקטובר 2016

אדר לא החליט כלום לגבי גאודלוק ואם זה ימשך לאורך כמה משחקים אתה יודע טוב מאד מי ילך הביתה וזה לא יהיה גאודלוק. בלי גאודלוק מכבי תחטוף מכל קבוצה טובה באירופה כי אין לה חוץ מווימס שחקנים שמייצרים באחד על אחד וזה מה שמביא גביעי אירופה, לא סתם דה קולו וספאנוליס הניפו את הגביעים האחרונים 2 שחקני אחד על אחד מעולים עם גאמפ ושלשות

יוסי 29 באוקטובר 2016

דווקא לפני דה קולו מי שהניף היה סרחיו רודריגז (או יהיה מי שיהיה הקפטן בריאל מדריד), שם לא היה גו-טו-גאי אחד ויחיד. שנה לפני כן פניני הניף, ואז כמובן היה את רייס. ספאנוליס הניף את הגביע לאחרונה ב-2013.

שמעון 29 באוקטובר 2016

סרחיו כמובן לא היה גו טו גאי לבד כי לאסו חתיכת אידיוט על שהפסיד עוד כמה גביעי אירופה כי סרחיו שיחק רק 20 דק כל משחק! והיכולת האישית של גאודלוק עולה על כל מי שציינת.

שמעון 29 באוקטובר 2016

וחוץ מזה לריאל היה קבוצת כוכבים משלה אז אין סיבה לשחק שם ככה. במכבי אין כ"כ הרבה כישרון.

שמעון 29 באוקטובר 2016

אגיד את זה כבר בפעם המאה, מכבי ת"א צריכה לשחק בסגנון אן בי איי עם הרבה בידודים כי זה השחקנים האיכותיים שיש לה על מנת שיפיקו את המקסימום. גאודלוק הוא הסקורר הכי טוב באירופה ועם פונציאל להיות השחקן הטוב באירופה וצריך לפתוח לו הרבה מצבים לאחד על אחד ולקליעה, הוא בקלות יכול לשים 30 נק כל ערב מול כל יריב והוא לא מנוצל בכלל!! מריצים כל מי תריגילים מיותרים של שעות שנגמרות בכלום. אתמול הוא במשחק גרוע ושם ב-19 דק 18 נק!! איך יכול להיות שמקל הפח פותח לפניו?
אני לא רואה במכבי שום שינוי גדול למעט קצת יותר רצון בהגנה שלא תמיד מצליח. הם שיחקו מול 2 הקבוצות החלשות ביורליג יחד עם באמברג, גם ארז הפח כנראה היה מנצח את המשחקים האלו. באן בי איי כמעט לא תראו התקפות שלברון קרי דוראנט ראסל הארדן דיויס לא נוגעים בכדור אז למה במכבי שגאודלוק וווימס לא יהיו אותו דבר? אלו שחקנים שאם רוצים למקסם את היכולת שלהם ולהתמודד על גביע אירופה חייבים לעבור לשחק בסגנון אן ביאיי עם משחק ריצה והמון בידודים ולא משחק משחק מסירות אינסופי ללא מטרה ולבטל את היתרונות שלהם כמו שרוב המאמנים האירופאים המקובעים משחקים.
בצסקא אין כמעט התקפה שדה קולו לא נוגע בכדור, ואיטודיס המאמן מהיחידים שמשחק בסגנון אן בי איי שם.
למכבי יש קבוצה אדירה ואיכותית השנה שהיא טופ 6 גם על הנייר באירופה.
יש לי תחושת בטן שהדר יצליח במכבי, הגנה זה רק רצון ולמידה והיא נראית רע מאד כרגע מבחינת כל השחקנים, הצבע של מכבי הוא טיילת.

רועי 29 באוקטובר 2016

דווקא בשני המשחקים האחרונים צמצמו את הטיילת בצבע על חשבון שלשות די חופשיות של היריבה.

שמעון 29 באוקטובר 2016

זה כי היו יריבות פח, נראה לך שקבוצות טובות יחטיאו שלשות כאלו לבד? היום משחק הכדורסל עובר לקשת ה-3 וקבוצות שתקועות בשנות ה-80 לא יגיעו רחוק. למכבי גם יש אחלה קלעים ושחקנים אתלטים, צריכים לגרום להם לשמור חזק וכל הזמן בלי ירידות מתח ובשביל זה יש מאמנים וזה תפקידם ולא להגביל שחקנים כמו גאודלוק בהתקפה. הדבר הטוב היחיד שהדר עשה כרגע זה לשים את אייברסון בחמישייה במקום החור צירבס שכל פיק אנד רול איתו נגמר בלייאפ, מאד מזכיר לי את סופו. שחקן התקפי נפלא וחר הגנתי נהדר.

49ers 29 באוקטובר 2016

אתה מזכיר לי את אלו שרוצים שנבחרת ישראל תעלה עם 11 חלוצים…
לשחק בשביל גאודולוק? עם כל הכבוד, הוא לא פטרוביץ וגם לא קובי.
כדורסל משחקים 5 נגד 5.
שישחק 20-25 דקות, יקלע 20-25 נקודות ויגיע רענן ורעב לתקופה החשובה בעונה.

שמעון 29 באוקטובר 2016

הוא פטרוביץ וקובי בסגל הקיים במכבי ולעומת השחקנים הקיימים ביורוליג

ShiR 29 באוקטובר 2016

דווקא כן משחקים על ווימס ודאודלוק, הרבה מאוד. הכדור תמיד עובר אצל אחד מהם בידיים, ואם שניהם על המגרש ויש מסירה בהתקפה, אז אצל שניהם. בהתקפות מסודרות כמובן.

שמעון 29 באוקטובר 2016

אני לא ראיתי את זה כ"כ, היו יותר מידי התקפות שהם לא נגעו בכדור ומה שיצא מזה היה רק איבודים או החטאות אלא אם כן סמית עשה משהו. שאני אומר כדור אצלם זה לא שהם צריכים לשחק 1 על 5 אמורים לסדר להם תרגילים לקליעה או כדורים לאחד על אחד באזורים הנוחים שלהם ולא שהם יקפיצו 20 שניות ויזרקו על 2 שחקנים. גם גולדן מסדרים לקרי ולקליי תרגילים למרבה הפלא. אני בכלל לא ראיתי תרגיל קליעה 1 שסידרו לגאודלוק על חסימות וכו והוא קלעי אדיר. אני מאמין שזה יגיע בהמשך.

שמעון כסאח 29 באוקטובר 2016

סוף סוף ירדו מהעזור וחזור על הפיק אנד רול, אי יכולת הביצוע עד כדי גיחוך גרמה לנזקים בלבד ללא שום רווחים, מעבר בכח על החסימה/חילוף כמו ששיחק נגד ז'לגיריס הביאו גם דיבידנדים וממילא מתאימים יותר להרכב השחקנים, הפסקנו לראות שחקנים חופשיים לקרש-סל וגם פחות רוטציות הביאו לעמדה טובה יותר לכדורים חוזרים בהגנה.

בעונה הקודמת רמי הדר נחל הצלחה עם העזור וחזור במכבי חיפה רק מה, היה לו את צוברביץ שעם כל מגבלותיו ההתקפיות בהגנה כשהוא התנפל על השחקן עם הכדור הבחור ברח עד לחלק העליון של היציע.

יאיר אלון 29 באוקטובר 2016

אין כמו יריבות נוחות כדי שההתקפה תיראה מתואמת וההגנה תיראה לוחמת.. בואו נחכה למבחנים רציניים יותר או לפחות לאיזשהו רצף

יואב 29 באוקטובר 2016

כמה כיף שאתה כותב פה יותר.
מכבי יכולה להיות קבוצת התקפה מפחידה באמת.
אבל האנרגיות לזה יגיעו מהגנה וסולידריות. יש לי תחושה טובה.
בקשר לאדלשטיין, פשוט אי אפשר להכיל ולהתנהל איתו. הסיפורים שאני שומע ממקורות מאד אמינים בעיקר מדברים על זה. להחלטות המקצועיות המאד שנויות במחלוקת שלו כמעט ולא מתייחסים. אחת מההחלטות הקלות ביותר של מכבי לתולדותיה.

גיא זהר 29 באוקטובר 2016

הפיטורים היו מחויבי המציאות, אבל מדהים איך מכבי נופלים בבורות האלו כל הזמן. היה ברור מי זה אדלשטיין, למה בכלל להביא אותו?

יוני 29 באוקטובר 2016

לי הרגיש כמו סימון ׳וי׳. קצת כמו אפי בשעתו

יואב 29 באוקטובר 2016

יוני,
אני חושב שאתה צודק. והם יודעים שטעו כבר לפני חודש.
גיא,
סיטואציית מאמן זר אולי הרתיעה אותם אחרי טבק. אבל זאת טעות ויאמר לזכותם שהם לא בורחים ממנה ומודים בה מוקדם.

יובב 29 באוקטובר 2016

קרמר – אל תירא!
ראד – באופן אבסורדי עליו ושכמותו תיפול מכבי:
זה נקרא הרווח השולי – ווימס וגאודלוק הם הבסיס. בלעדי היכולות שלהם (והיכולת למצות אותן) מכבי לא תגיע גם לטופ 16. כך שהשאלה היא ביכולות של שחקני המשנה – הם התוספת שבתקווה תופסת.
סילי ככזה מסתמן כהצלחה. ראד 'מריח" כסט יכולות שצריך כיוונון ומסוגל להגיע רחוק (במגבלות הזאנר).
לעניות דעתי, הדר לא שיחק איתו (כמעט) בגלל ההתאמה הגדולה בהרבה שלו למשחקי הליגה בשלב זה. הדרבי הוא אירוע מכונן בתיזמון הנוכחי, ולכן ניסה(והצליח) לשמור את ראד (סמית לא רשום) כ 4-5 לשם.
אחלה שבוע

רועי 29 באוקטובר 2016

מכבי כבר בטופ 16.

טרוצקי 29 באוקטובר 2016

לייצב קבוצה מעורערת זו עבודה שתפורה על רמי הדר. אז כולם מחויבים ומעמד המאמן השתקם אחרי ארז. זו סיטואציה חלומית עבור הדר,רעה לאדלשטיין שנתן להביא עוזר שמייצג תכונות הפוכות משלו ושילם על כך במשרה. עוזר אפור יותר היה מעכב את ההחלטה של ההנהלה. המקרה הזה הוא ראיה לכל המאמנים הבלנדרים שמשחקים משחק משולש מול ההנהלה והתקשורת, ארז לא ידע לשחק, וחטף. הנזק הוא של כולנו

גיא זהר 29 באוקטובר 2016

רם נוציא את האן.בי.איי מכלל דיון, אני לא זוכר שהעוזר שהוקפץ לעמדת המאמן הצליח לפתח קריירה אח"כ. עלייה להצלבה פלוס אליפות בארץ תסדר להדר עוד עונה שבה הוא יתרסק.

יואב 29 באוקטובר 2016

דייויד בלאט שהיה עוזר של שיבק?
הצליח לו לא רע אני סבור.

גיא זהר 30 באוקטובר 2016

בלאט הצליח בגליל כמו שאדלשטיין בר"ג. לא חוכמה גדולה. ואח"כ חזר להיות עוזר. פעמיים. הכוונה היא עוזר שהוקפץ בקבוצה גדולה ומיד החל קריירה מכובדת.

רועי 30 באוקטובר 2016

איטודיס המאמן של צסקא,
היה עוזר של אוברדוביץ' 13 שנה בפאו, אימן את בנביט שנה ואז צסקא.

גיא זהר 30 באוקטובר 2016

רוב המאמנים הגדולים החלו כעוזרים. אני מתכוון לכזה שהחל כעוזר בקבוצה גדולה, החליף את המאמן ואח"כ החל קריירת אימון גדולה. זיזו נתן חצי עונה פנומנאלית. בוא נראה מה יהיה הלאה. (בד"כ התקדמות שלא בטובתה זורקת אותך למצב הקודם בו היית ע"ע בנאדו, גרנט ויש עוד).

ניר 29 באוקטובר 2016

הניתוח המקצועי מעמיק ומעשיר, אבל לקחת את הדיון לפן המקצועי כשמאמן אחד אימן 5 משחקים בליגה וביורוליג והשני שניים, לא נותן הרבה מקום לשיפוט מקצועי ולבחינת טביעת האצבע של המאמן.

מה שרשמת בסוף לגבי איבוד המשרה של אדלשטיין הרחק מעיני הציבור זו הנקודה העיקרית, כיוון שאדלשטיין לא פוטר על רקע מקצועי אלא אישי, אסור לשכוח שבהכנה מכבי נראו לא רע וניצחו את פנאתנייקוס ואת ברצלונה בלי גאודלוק, כאשר גאודלוק ווימס חזרו ושיחקו יחד הקבוצה יצאה מאיזון אבל בהחלט ייתכן שאדלשטיין היה מצליח לחבר את העסק.

את רמי הדר מוקדם לשפוט, אמנם הוא עשה את המוטל עליו בצורה טובה, אך כיוון שאימן רק שני משחקים ואלה משחקי יורוליג שמכבי היתה חייבת לנצח ובנוסף השחקנים היו מחוייבים קודם כל לעצמם, להוכיח שהם לא היו הבעיה אלא המאמן הקודם.

המבחן הרציני שלו יהיה כשהאבק ישקע ויגיע המשבר הראשון, עוד צפויים לו משחקי יורוליג קשים וגם בליגה כמה מוקשים, רק לאחר מכן ניתן יהיה לראות אם הוא בכיוון.

Srtest - ארטסט 29 באוקטובר 2016

"ההפסדים ביורוליג היו חד משמעיים".

הפסדים חד משמעיים הם כשמכבי חדרה כמעט יורדת ליגה ואז אחרי פיטורי המאמן מסתבר שיש סגל טוב.

תשאל את ריאל מדריד אם הניצחון במילאנו היה חד משמעי או אפילו את בלאט. מה איתו? סוציאליסט? יש לו קבוצה דיי מאוזנת, מה זה אומר מר דמגוג?

אדלשטיין לא אדם נחמד ובניגוד לכל חורשי השמועות שמעתי ממקורות קצת יותר קרובים. זאת גם בניגוד לכל הנחמדים שצצו כאן לא מאהבת מרדכי אלא משנאת המן ולא ברור אם אצלם היוצרות התהפכו או שארז הפך להמן כי הוא כבר לא משלהם. ימים יגידו אם הקבוצה הזו אם עוד משהו חוץ מצלמם של מזרחי ופרדמן שכמו שראינו בניינטיז לא היה משהו לכתוב עליו הביתה אבל כנראה שצמחו משם כל מיני כתבנים בשקל שדיברו על אלטרנטיבה.

המאמן 30 באוקטובר 2016

קרמר,
מתנצל לצנן את ההתלהבות.
כמו בחיפה, ניהול משחק בינוני מינוס של הדר. לקח לו מחצית שלמה לזהות שהליטאים נגרים מהשלוש ולעבור לאזורית, וחזר לאישית מאוחר מדי כשהשלשות נכנסו.
היה צריך לגמור את המשחק הרבה קודם, ולנצח ב-20 הפרש.
גאודולוק. עם שחקן ברמה הזו אתה לא משחק פינג פונג, מכניס ומוציא אותו ומשגע לו את השכל.

עידו 30 באוקטובר 2016

1. עד כמה שהבנתי, ראד נפצע בכתף ולכן כמעט לא שותף.
2. אני מתפלא שלא מתייחסים להתעלמות של גאודלוק ווימס מפניני. הוא עומד חופשי בהתקפה על הפרימטר מושיט ידיים ומשווע לכדור, אך נראה שהחברים שלו לא סופרים אותו.
3. מקל – נכון לעכשיו הוא ממש מיותר והורס לקבוצה בכל רגע שהוא על המגרש. עצוב.

המאמן 30 באוקטובר 2016

הזרים לא פראיירים.
הם לא ימסרו למישהו שלא יקלע.
הישראלים נערי פוסטר.

מקל צריך להוביל. אפילו בדאלאס הוא שיחק כך. כל סיטואציה אחרת לא נוחה לו.

רועי 30 באוקטובר 2016

מקל צריך להוביל, הבעיה היא שהוא לא מסוגל להוביל קבוצת יורוליג, לכן הוא מיותר.

ד"ר פיל 30 באוקטובר 2016

זה באמת מדהים כמה היכולת קליעה של שחקנים ישראלים בכירים לא קיימת (מקל אוחיון לימונד חנוכי ברקוביץ). יש שני שחקנים ישראלים בכירים עם קליעה אבסולוטית- יבזורי הלפרין, שניהם לא ממש רלוונטיים. למעשה היחיד שאני יכול לחשוב עליו כשחקן מוביל עם קליעה יציבה זה בר טימור.

המאמן 30 באוקטובר 2016

בר טימור בהחלט מתאים יותר לכדורסל העכשווי.

קשקשן בקומקום 30 באוקטובר 2016

הדבר הראשון שהוכח זה שההנהלה של מכבי, בהנחה שהיה ברור שהם הבינו (אלוהים יודע למה, לא מבין מה השתנה בין יוני לאוקטובר) את הטעות בהחתמה של ארז, פיטרה אותו בזמן – לפני שינצח שתי קבוצות מאוד חלשות כמו ז'לגיריס וגאלא, כי אז היו נתקעים איתו.

הדבר השני שהוכח – זה ששאראס גם צריך עוד זמן, אם בכלל. אם יש דבר עם פחות טביעת אצבע של מאמן ממכבי של אדלשטיין, זאת ז'לגיריס של שאראס.

ובקיצור – הסקת מסקנות מוגזמת מאוד לאור שני נצחונות לא ממש משכנעים על שתיים מהקבוצות החלשות בליגה.
מוקדם מאוד מאוד מאוד

המאמן 30 באוקטובר 2016

ז'לגריס הגיעו להמון קליעות חופשיות, אבל החטיאו. השחקנים שם פשוט לא מוכשרים מספיק. לא אשמת המאמן.

Comments closed