אלונה, לוני, איל, אלי

In כללי

1. התגובה הראשונית לעזיבתה הצפויה של אלונה ברקת את הפועל ב"ש, היא "מגיע להם". הבבונים האלימים והפרובינציאליים הרוויחו את זה ביושר , ועכשיו שיתבשלו במיץ של עצמם, בטמפרטורה של המדבר. שיחנקו עם ה"רוצים שחקני בית" שלהם, שירדו ליגה עם "אנחנו רוצים כדורגל התקפי" הקלישאתי. שיישארו עם מכירת המשחקים, והפרוטקשן, והשנים 1975-1976. אנחנו ניסע בכביש העוקף בדרך לאילת וננופף להם לשלום כשהם ישארו לבד אחרי שנוער השוליים הזה יוריד מהכביש, תוך כדי נסיעה פרועה וסיכון חיי אדם, עוד איש מקצוע ראוי שיגורש מהשכונה שלהם. את הפיפי נעשה בדימונה.
גם לסולידריות עם גיא עזורי מצד ארגון המאמנים יש מקום ואולי חרם מקצועי יכול להעביר מסר נגד האירועים האחרונים. שראש הקנוניה יאמן שם וכל העדר יהיה מרוצה.
אבל זו רק התגובה הראשונית. אם אני מאמין לאלונה ברקת, ואני מאמין לאלונה ברקת, היא רואה בבעלות על קבוצת כדורגל מהנגב שליחות.
אני לא רוצה להגיד לוני הרציקוביץ', אבל לוני הרציקוביץ' ניסה לשנות על ידי חינוך. אני דווקא אהבתי את הרעיון הזה. הוא אולי היה תמים, ויש שיאמרו מתנשא בגישתו, אבל איך שלא תהפכו את זה, חינוך הוא עדיין התשובה. הקהל של מכבי שקט עכשיו כי הגורו שלהם מאמן. אבל אף לא אחד מהם באמת ניסה להבין וליישם מסרים שהרציקוביץ' ניסה להעביר. גם אם הוא ציפה להתנהגות של מנויי הפילהרמונית. אני בטוח שהוא היה מסתפק בהרבה פחות. כל מה שהוא קיבל היה שנאה.
כשהרציקוביץ' ירד מובס, החברה הישראלית הובסה איתו. נורא קל לרדת עליו ועל האשכנזיות שלו, אבל השורה התחתונה היא שהוא צדק.
ברקת לא פעלה באגרסיביות כמו הרציקוביץ' כדי לחנך את הקהל, יש לה כסף והיא יודעת לתת להם כבוד, אז היא לא מטרה מבחינתם כמו שהרציקוביץ' היה. היא אלונה, לא א-לוני. אז הכל נפל על עזורי, קולט הברקים של קהל חסר פרופורציה.
אבל כדי לחולל שינוי אמיתי, צריך לעקור שורשים, גם אם הם כבר התפשטו לכל עבר. ובבאר שבע, למרות המדבר מסביב,השורשים כבר יוצאים מתחת לבלטות. ברקת פשוט החליטה לעזוב, וכשהגנן עוזב, גידולי הפרא משתלטים.

2. במשחק הקרוב של נבחרת ישראל מול רומניה, משחק חסר חשיבות בעצם, החליטו בערוץ צ'רלטון, בעלי הזכויות למשחק, להושיב באולפן את אייל ברקוביץ' ואופירה אסייג כדי להגיש את המשדר המקדים למשחק וברקוביץ' אף יהיה הפרשן במשחק לצידו של מאיר איינשטיין. המאמן על הקוים יהיה כמובן אלי אוחנה, ההוא מהנאום של ברקוביץ', שישמש מאמן זמני. נדמה שהכעס הגדול ביותר על אסייג וברקוביץ' הוא שהם גרמו לרבים, שאוחנה לא היה כוס התה שלהם, להפוך את דעתם במחי מסיבת עיתונאים אחת ולהפוך את אוחנה, גם אם לא לכוס תה, לפחות למעמול מתוק שטובלים בתה. האצבעות שיוחזקו לאוחנה במשך המשחק יכולות להיות התחלה לא רעה לפתיחתו של מאגר ביומטרי.
עכשיו רק ניתן לתהות אם התפאורה באולפן תהיה בצורת גיליוטינה, חבל תלייה או מכונית שמנסה להוריד את אוחנה לשוליים.

5 Comments

ודים 1 במרץ 2010

לא נורא- אלונה תעזוב. הקבוצה תרד חזרה ללאומית והכדורסל המקומי רק ירוויח.

doron kramer 1 במרץ 2010

זו גם דרך לראות את הדברים.

צחי 2 במרץ 2010

נורא, נורא. (גם) בגלל אוהדים כאלו – הרוב השפוי לא יכול להגיע למגרשים לראות כדורגל בכיף. (גם) בלל אוהדים כאלו, אף איש עסקים רציני לא יישאר בכדורגל – ההפסד כולו שלנו.

אני בא מקטמון 2 במרץ 2010

כבר אמרתי קבוצות אוהדים?

אוף נהייתי נודניק עם האובססיה שלי :-)

עומר 5 במרץ 2010

היא די מסכנה. היא ניסתה לתרום ולעזור, ובתמימותה היא חשבה שהם יאהבו אותה וילכו בדרך שלה. לצערי הרב זה לא קרה…

Comments closed