זה הכדורגל

In כללי

בחלק גדול מקבוצות הכדורסל בארץ, האימון הראשון אחרי המשחק, שמגיע לאחר יום חופש, הוא אימון שעובדים בו יותר על יכולות אישיות, שיפור ותרגול של קליעה, משחקי תנועה ומשחק חופשי. אם הקבוצה ניצחה במשחק, יש באימון אוירה מבודחת, השחקנים חשים תחושה של סיפוק בעוד המאמן כבר חושב על המשחק הבא, ובכל פינה תשמעו ניתוחים ושיחזורים של מהלכים מהמשחק. האוירה הזו מביאה לעיתים חלק מהמאמנים לנסות ולשבור את השיגרה. ואין שבירת שיגרה טובה יותר ממשחק קטרגל של כדורסלנים. וכן, זה רע כמו שזה נשמע.

ברגע שהכדור מובא למגרש משהו נדלק אצל השחקנים הישראלים. הרי כדורגל הוא משחק הילדות המרכזי של ילדים ישראליים וכולנו שיחקנו שעות בבית הספר, תוך כדי הלימודים או אחריהם. המשחק הזה מנסה לשבור שיגרה אבל בעצם נותן לכולם הצצה לרגע לילדות שלהם. הוא מספק הוכחה מי באמת אול אראונד ספורטאי. לפתע רואים, על פי ההתנהגויות של כולם, שמה שכולנו בעצם היינו רוצים להיות הם שחקני כדורגל, להריח את ריח הדשא מול איצטדיון מלא ולרוץ באקסטזה אחרי שער. דילמת מה עדיף, עונה של 25 נקודות בממוצע או להבקיע שער ניצחוןן בהארכה של גמר הגביע תישאר ללא פיתרון.

וכשהמשחק מתחיל הנה לפתע סמול פורוורד מנתר באוויר ונוגח בתנועת חימום. הנה פאוור פורוורד נותן פס רוחב ורץ לתפוס מקום ברחבה. הנה רכז מעביר למישהו קטנה בין הרגליים. הנה הסנטר נזרק, מושפל, ללא יכולת לערער על ההחלטה, לעמוד בין שני הקונוסים שמסמלים את השער. והוא יעמוד שם לאורך כל המשחק, גמיש כמו שוער מפלסטיק המסתובב על מוט ברזל בכדורגל שולחן.

והנה עוד מסקנות:

1. רכזים הם שחקני הכדורגל הטובים ביותר מבין שחקני הכדורסל.
2. במשחקים האלה תמיד יהיה מישהו שיגיד "ספגנו שער לא מחוייב המציאות" ויהיה בטוח שהוא מה זה מצחיק.
3. במגרשי האספלט של דטרויט ולוס אנג'לס, או כל עיר אמריקאית אחרת, החבר'ה בשכונה לא משחקים כדורגל.
4. בגלל הנאמר בסעיף 3 זרים אמריקאיים שמשחקים בארץ יעדיפו לעשות מתיחות בזמן המשחק, להיות שוערים, או, כשהם מנסים למסור פס פשוט והכדור עושה את דרכו ליציע הם יתהו באיזו צומת בקריירה שלהם הם לקחו את הפנייה הלא נכונה שהביאה אותם למשחק קטרגל באולם זיסמן בר"ג.
5. בכל פעם שכדורסלן פוגש בכדרוגלן מפורסם הוא בהלם ממימדיו הקטנטנים של הכדורגלן וחושב לעצמו "אם הייתי מוריד אותו ללואו פוסט הייתי מפרק אותו".
6. אבל אז הוא מתבאס שהגמד הכחוש עושה בוודאי הרבה יותר כסף ממנו.
7.באיזשהו שלב במשחק תמיד יהיה ויכוח אם היה גול או לא. התשובה היא בטח שהיה.
8. אם איש המשק יצטרף למשחק כדי שיהיה מספר שווה של שחקנים בכל קבוצה הוא יראה אמביציה יוצאת דופן.
9. אצל כל השחקנים תעבור המחשבה שזה יהיה ממש טיפשי להיפצע במשחק קטרגל. לכן אף אחד לא באמת מתאמץ.
10. אם מדובר באימון ראשון אחרי הפסד אז יש שיחה די ארוכה על המשחק, כולם שותקים כמעט לאורך כל האימון והכדורגל נשאר בארון. מסקנה: עדיף לנצח.

4 Comments

שרונה 9 במרץ 2010

אוףףףףף, מה,זה לא מצחיק להגיד "ספגנו שער לא מחוייב המציאות"? באסה איתך, זה הבדיחה הקבועה שלי…

D! 9 במרץ 2010

השאלה היא מה קורה כשהכדורגלנים מנסים לשחק כדורסל?
ואיזו בדיחה שחוקה הם מציגים?

doron kramer 9 במרץ 2010

ל D! – בטח מנמיכים את הסלים לקטסל ואומרים "שיחקנו 5נגד 7".
לשרונה – תנסי את "תקפנו גלים גלים".

שרונה 9 במרץ 2010

לאאאאא, אני חושבת שהפעם אני פשוט אנסה את הגלידריה החדשה בשכונה שלי. שמעתי שאליפות.

Comments closed