הסיפתח של קטש

רשימת הקרדיטים של קטש הולכת לפיב"א, משרד הפנים, דריל מורי על אקסטזי ותמיר בלאט, הצעיר הכי זקן בסביבה.

1. נדמה שבאינטרס הישראלי הצר, מלחמת לוחות הזמנים והכאוס בין פיב"א ליורוליג, שיצרה שיטה מעוותת לקביעת העולות למונדובאסקט טובה ליהודים. עם מאמן חדש וסגל שרובו זוכה לקרדיט גדול בפעם הראשונה, יריבות פחות איכותיות שבדרך כלל נחשבות בלתי עבירות מבחינת ישראל (יוון) הן מתנה משמיים כדי להיכנס לעניינים, לרפרף על ההתרגשות וגם להשיג תוצאות. הטראומה מהקיץ האחרון גרמה לתחושה שצריך לבנות לטווח רחוק, אליפות אירופה ב2021. אבל אי אפשר להתעלם מההזדמנות שאפשר לגנוב כאן הופעה במונדובאסקט. כן, יש כאלה שזה מרגש אותם. הבחירה בין שמינית גמר יורובאסקט (המטרה אליה כיוונו בקיץ האחרון) ב 2021 לבין הופעה באליפות העולם 2019 ברורה בצורה חד משמעית לכיוון המפעל בו השתתפנו בו בפעם האחרונה ב1986 (מקום 7!).

וכל הדיבורים על שיטה עקומה ומגוחכת, והיא אכן עקומה ומגוחכת, ועל משחקים מול נבחרות שלא מייצגות את הרמה האמיתית של הכדורסל בארצן, לא רלבנטיים. חלק ממשחקי מוקדמות מונדיאל 1970 המיתולוגי והחד פעמי מבחינת ישראל, נערך מול נבחרות ששיחקו עם שחקנים יחפים.

2. אז איך היה הסיפתח של קטש? סביר פלוס מול נבחרת שנראה שהמנהל המקצועי שלה הוא דריל מורי על אקסטזי, שקונסת כל מי שזורק ל-2 נקודות, ששואלת כל הזמן למה לזרוק ל2 אם אפשר ל3, ולכן מאפשרת פתרונות הגנתיים נוחים כמו חילופים על כל חסימה שמנטרלים את הקלעים (במיוחד עם גבוה עם ידיים טובות כמו ריצ'ארד האוול) או איזורית בהפוך על הפוך שמאפשרת כיסוי טוב של הקלעים. האיזורית של קטש קצת הפתיעה אותי כי במו אוזניי שמעתי אותו אומר ש"כבר אין דבר כזה איזורית" והחוקים ההגנתיים הם אותם חוקים. הוא כמובן צודק אבל נדמה שהשימוש באיזורית שמור לקבוצות ברמה נמוכה ומעוטות כלים התקפיים.

התקפית, הפתעה הפתעה, ראינו המון וריאציות של פיק אנד רול וכמה תנועות התקפיות שלמרות תקופת ההכנה הקצרצרה נראו מתורגלות ומאומנות. והדבר החשוב ביותר שהנבחרת צריכה, בטח בסוג כזה של הכנה, הן עקרונות: לאורך מרבית הקריירה שלו כמאמן הכדורסל של קטש היה בנוי על עקרונות ופחות על תרגילים מורכבים. זה מה שהוא הביא. ריווח, לאן זזים כשיש חדירה מפיק אנד רול, מה עושים כשהפיק אנד רול לא תפס (מנסים שוב), ואיך זזים כשהכדור נכנס פנימה. ההיכרות של השחקנים מהליגה, עם הטרנדים המתחלפים (הובלה לביין ליין בלואו פוסט) עוזרת להכניס חוקים מוכרים.

קטש הרבה להחליף, שמר על רגליים טריות מרבית הזמן והשתמש ברוטציה רחבה כדי להכניס כמה שיותר שחקנים לעניינים. תמיר בלאט נזרק למשחק ברבע הראשון ושיחק כאילו היה שם תמיד, והופעת הבכורה הטובה שלו מגיעה שבוע לאחר מה שנראה היה כפציעה מסיימת עונה. הבחור הוא זן נדיר. אבי בן שימול, שותף עבר לצ'ייסרים עם קטש, עם הופעת בכורה בגיל 32, נראה מתרגש הרבה יותר ממנו. חואקין שוכמן, קפטן נבחרת בעתיד, הוא כל מה ששחקן ישראלי חייב בסט הכלים שלו: קליעה משולבת באתלטיות, אופי בלתי מתפשר וחיפוש טובת הקבוצה בכל עת. איתו, בלאט, זלמנסון, גינת,דאוסן, מנקו (וזוסמן ושגב) קיבלנו הצצה אל העתיד והוא נראה לא רע בכלל. מכל אלה יש כרגע אולי שני שחקנים על גבול היורוליג אבל אפשר להתנחם בגרעין שיכול לתת אופי ורעננות לנבחרת המוכה מהקיץ האחרון.

3. וקטש, כמו מאמני נבחרת בעבר, מודה לחוקי ההתאזרחות הישראליים ולצדיקות שנלחמות עבור עם ישראל. את מזל האוול ניתן לצרף אל הרשימה המפוארת של גיבורות ישראל הכוללות את מרים שארפ, דבורה הנביאה, יעל אשת חבר הקיני וציפי לבני והשמועות שסעיב עריקאת מכיר ממש מקרוב. אשת חיל מי ימצא? משרד הפנים כמובן.

מתאזרח הבונוס, ג'ייק כהן, נראה קצת כועס והירבה להתעסק עם אסטונים חביבים שרק רצו להטיח עוד ועוד שלשות בעוד הוא שולח לעברם מרפקים לא מדויקים. אם דין יששכרוף השקרן היה משחק בנבחרת ישראל הוא כנראה היה מבקש מכהן להצטרף למלשינים של "שוברים שתיקה", ולהעיד שזה בגלל אקיבוש, במידה והוא היה מוצא את האסטוני הנכון כמובן. אולי כהן נעלב שמכבי ת"א בחרו להקריב אותו לטובת היחסים עם הנבחרת וזה מעיד על המעמד שלו בקבוצה. מצד שני הוא נמנע מהתבוסה בברצלונה והרוויח 2398 פעמים בהם הכרוז, שכנראה הוא בעל מניות בחברה לייבוא מכשירי שמיעה, הכריח את הקהל להשמיע את הקריאה המאולצת, שאף פעם לא נמאסת (סתם), שלעולם לא יימצא לה תחליף, שתלווה אותנו עד קברנו, "אל אל ישראל".

4. וקצת מורשת קולין קאפרניק לסיום: אם האיגוד מביא זמר לשיר את ההמנון לפני המשחק זה סבבה לגמרי, אבל אפשר לבקש מהבחור האלמוני שיכבד את ההמנון ולא יגיע במכנס דמוי טרנינג שמגיעים לו עד מעל הקרסוליים, חולצה שנלקחה מהארון בעיניים עצומות, וסניקרס נטולי גרביים, בגרדרובה שמתאימה להוריד את הכלב לסיבוב פיפי בשש בבוקר כשאף אחד לא רואה אותך, ולא לשירת המנון לאומי.

לעשות שיהיה לה טוב
 לקראת ולנסיה - משחק הצהרה

207 Comments

רוני לופו 25 בנובמבר 2017

כשרון כתיבה+ הבנת המקצוע, כבר אמרנו? = קרמר

גיא זהר 25 בנובמבר 2017

אם יש עורך, יופיע עכשיו!

אלעד כץ 25 בנובמבר 2017

הכתיבה שלך על כדורסל מדויקת ומלבבת.
לא ברור לי למה לדחוף בכח נושאים שאין בינם לבין הטקסט דבר וחצי דבר, כגון ציפי לבני ודין ישכרוף.
מילא האנלוגיות היו מוצלחות, אבל זה נראה כמו סתם עוד נסיון טיפשי לדחוף סיכה לגופה המדדה של השמאל הישראלי.

אלון3131 25 בנובמבר 2017

מילא יששכרוף שבאמת אקטואלי להשבוע. הרפרנס לשטות הזאת על ציפי לבני ממש לא קשורה. אם זה עקיצה ללבני אז זה נמוך, אם יש פה איזשהו בדיחה צינית אז פספסתי כנראה.

צור שפי 25 בנובמבר 2017

קרמר, נגיד שהייתי כותב שאמא שלך זונה, אני מניח שלא היית אוהב את זה ובצדק. אז למה?

דורפן 25 בנובמבר 2017

מעבר לכך שזה שקר- השקר זה מצביע יפה על תפיסת הבטחון של (חלק מ)הימין. כלומר מקרקרים על בטחון, אבל אחרי שמקרקרים על בטחון מסתבר שכבוד הווגינה היהודית יותר חשוב.

אביאל 25 בנובמבר 2017

דורפן – תחת ממשלות ימין מתים ונפצעים הכי פחות, אם תזקק את זה עוד יותר תראה שתחת נתניהו מתים ונפצעים הכי מעט, בפער, כנראה שתפיסת הבטחון עובדת.

עובדת הרבה יותר מתפיסותיהם של פרס-רבין-ברק שחימשו היטב את הפלסטינים וקיבלנו 2000 הרוגים (רובם אזרחים).

דורפן 25 בנובמבר 2017

והשמאל ניצח יותר מלחמות ובצורה יותר מוחצת. אבל זה לא הדיון. הדיון הוא באובססיה של ההגנה על הווגינה היהודית. זה פשוט מטריף אנשים פין זר בתור ווגינה יהודיה.

דיזידין 25 בנובמבר 2017

זה לא נכון. בתקופת שרון והליכוד נרצחו ונפצעו הכי הרבה ישראלים. אתה יכול לטעון שזה ירושה של אוסלו, או של ברק, ועדיין המשפט שכתבת פשוט לא נכון.
ומעבר לכך, מאז 1977 רוב מכריע של ההרוגים בקרב והנרצחים בפיגועים היו בתקופות שהימין שלט.
ומעבר לכך, אני לא בטוח שמניין ההרוגים הוא המדד להצלחת תפיסת הביטחון. תשאל את צ׳מברליין וצ׳רצ׳יל.

אביאל 25 בנובמבר 2017

דורפן – נו באמת, בוא נגיד שזה עניין דיי גלובלי, תמיד התירוץ של יחטפו לכם את הבנות עבד.

דיזידין – בתקופת ברק אתה מתכוון וזה תוצאה ישירה של מעשים של ברק בתקופת שרון, יש קשר ישיר, אני אחפש את הגרף שהיה לי פעם שמראה שהפלסטינים עושים פחות פיגועים בזמן ממשלות ליכוד.

אתה שוב עושה את הטעות כמו שעשית עם ברק, צ׳מרבליין, כמו ברק סלל את הדרך, שכנראה היתה בלתי נמנעת בשני המקרים אבל בכל זאת, אגב׳ צ׳ירצ׳יל ניצח להזכירך, ככה שהשוואה לא טובה.

דיזידין 25 בנובמבר 2017

אביאל, אנחנו מדברים על סטטיסטיקה ולא על פוליטיקה.
הכי הרבה נרצחים בפיגועים היו בתקופת שרון והליכוד. נקודה. והכי הרבה הרוגים בקרב היו בתקופת בגין והליכוד. נקודה.
אתה מוזמן להאשים את השמאל בזה, אבל כאמור התייחסתי לטעויות הסטטיסטיות שלך ולא לטעויות הפוליטיות שלך.

צור שפי 25 בנובמבר 2017

אביאל, מה הקשר בין דיון לגיטימי על תפיסות בטחון ובין הזוהמה שקרמר שפך פה.

אביאל 25 בנובמבר 2017

דיזדין – נראה לי שהכי הרבה הרוגים היו בתקופת גולדה ויום כיפור ואם כבר העלת פוליטיקה, אז זה נחמד שאתה מתעלם מנתון חשוב בנוגע לבחירות הפוליטיות שלי והיא העובדה שתחת נתניהו הכי פחות נפצעים ונהרגים.

צור – אני גם לא מבין את הקשר כי אין כזה, הגבתי למה שדורפן אמר על הימין והבטחון.

צור שפי 25 בנובמבר 2017

אביאל, דורפן לא כתב על ימין ובטחון אלא על חלק מהימין שמקרקר על בטחון אבל שמבחינתו כבוד הווגינה יותר חשוב. מסכים שהוא יכול היה לוותר על הסוגריים….

אביאל 25 בנובמבר 2017

צור – זה קצת יותר עמוק מזה, כי ברור שהאג׳נדה הימנית היא בראש ובראשונה של ניציות בטחונית וברור שההערה של דורפן מכילה בתוכה גם את הפן הביקורתי על התפיסה הזאת.

אגב, בקריאה נוספת מה שבאמת מצחיק כאן זה שההערה של קרמר ושל דורפן לא באמת כאלו שונות, הן רק שוב הוכחה שאחד יתקבל (שזה מגיע משמאל), בעוד האחר הרבה פחות.

BRT 25 בנובמבר 2017

שקר 1-אין שום זוהמה חוץ מבראש שלכם,
שקר 2- הכי הרבה הרוגים מאוסלו היו בתקופת ברק !
שקר 3- שזה מטריף מישהו עם מי כל אישה יהודייה שוכבת,
אלא מה שמטריף פה זה הפבלוביות שלכם כשמישהו כותב משהו עם קונטצייה קצת יותר ימנית ישר המחנה שלכם מתכווץ בהיסטריה ובתגובות שמתאימות לפרבדה

BRT 25 בנובמבר 2017

לא ידעתי שלבני
היא האימא של כל השמאל

צור שפי 25 בנובמבר 2017

לא, היא האמא של הילדים שלה, כמו שהאמא של קרמר היא האמא שלו.

BRT 25 בנובמבר 2017

נראה לי שזה גנטי.
לא ראיתי אותך מזדעק ככה
כשכתבו תרעלות פה באופן חופשי
ובצורה הרבה יותר מגעילה (כעובדות ולא שמועות)
על מירי רגב,
ציפי חוטובלי
או איילת שקד רחמנא לצלן,
כנראה שהרדאר שלך לא רגיש כשזה נוגע אליהן.
צביעות כבר אמרנו

צור שפי 26 בנובמבר 2017

לא ראית כי אתה עיוור

BRT 28 בנובמבר 2017

פששש זאת קללה חדשה?

אלעדכ 25 בנובמבר 2017

זה טריק שעובד כל פעם. קרמר כותב טקסט באמת טוב על כדורסל, דוחף באמצע הערה פוליטית מכוערת ולא קשורה, ואז מישהו מתלונן על זה ומיד קמים עליו כל אבירי חופש הביטוי של הימין. העצה שלי אליך לפעם הבאה – ותהיה פעם הבאה – פשוט להתעלם

אביאל 25 בנובמבר 2017

חשבתי שאבירי זכויות האדם מגיעים מהשמאל.

אלעד כץ 25 בנובמבר 2017

אביאל, אף אחד לא מציע להכניס את קרמר לכלא.
התלונות הן על אנלוגיות מצוצות מהתחת, שאם היו מחזקות את הטקסט הייתי מקבל ואף מחייך, אבל שהכוונה היחידה בהן היא להכנס בשמאל, ואין להן כל ערך מעבר לזה זה ירוד ובזוי בעיני.

אביאל 25 בנובמבר 2017

נו והתגובה שלך על אבירי זכויות האדם מהימין שונה במה ?

גיל שלי 25 בנובמבר 2017

אביאל, ציפי לבני אישה נשואה. לכתוב עליה ששכבה עם אחר זה לא פוליטי, וזה מה שמפריע לי

גיל שלי 25 בנובמבר 2017

ומשום מה יש לי תחושה שלא קראנו סיפורים דומים על אף גבר, הכוונה לא לסיפורי בגידה באשתו, אלא ששכב עם משהי כאקט בוגדני לא רק בזוגתו אלא גם במדינה

אביאל 25 בנובמבר 2017

גיל – כתבתי למעלה, דיי ברור שקרמר כתב אתה בהצלה, אמר שזה שמועה ונתן לינק לכתבה שעסקה בדיוק בזה שמדובר באיזה שמועה זדונית או משהו כזה.

בקשר ליחסי יהודים-ערביים, חוץ מחנן עשראווי כמה פוליטיקאיות פלסטיניות אתה מכיר ? ובדקת מה מצב זכויות האישה ברשות הפלסטינית ? שלא נדבר על עזה, אגב בכתבה מצוין שהסיפור (שׁהאמת שלא שמעתי עליו עד היום) בכלל הודלף בעיתונות הערבית, אז באמת שאין מה להקאות על חטא פמיניסטי-ישראלי במקרה הזה.

אמיתי 25 בנובמבר 2017

נו באמת אביאל צריך לחזור על כל דבר שנכתב בעיתונות הערבית? זה מנקה את האחריות של קרמר? זה כמו יאיר נתניהו והקריקטורות האנטישמיות. מצטער חביבי זה סתם הערה מגעילה. אין סיבה וצורך להגן עליה (וכן זכותו להיות מגעיל)

אביאל 25 בנובמבר 2017

אמיתי – מגעיל זה כנראה עניין יחסי, לא שמעתי על הסיפור וזה נשמע כל כך הזוי שזה אפילו הצחיק אותי וגרם לי להיות נבוך שמישהו בכלל חשב על זה.

הדגמת שוב את הבעיה בישראל, הקריקטורה שיאיר נתניהו שיתף, בניגוד לשיתופיות, בהארץ יש מגוון רחב של קריקטורות אנטישמיות לחלוטין, שאותה לא שיתפו אלא יצרו, אבל אף אחד לא יגיד אף פעם מילה, כי חופש הביטוי שייך לצד אחד בלבד.

גיל שלי 25 בנובמבר 2017

אני לא הבנתי את זה כהלצה, וכמובן שלא כיבדתי את הלינק בכניסה שלי, אני משוכנע שיש רבים כמוני.

גיל שלי 25 בנובמבר 2017

אחרון חביב אני חובב מאוד קטן של ציפי לבני

אמיתי 25 בנובמבר 2017

אביאל. אין קשר לחופש הביטוי. שחרר. גוללללל.
נתניהו לא נתבע אלא הוקע באופן ציבורי. כמו שאתה עושה להארץ. מציע לך בתור אקדמאי לבדוק את ההגדרה של חופש הביטוי. השאלה פה היא איכות הביטוי.

אביאל 25 בנובמבר 2017

גיל – האמת שחבל שלא נכנסת ללינק, זה היה מסביר את הסיפור כולו, גם שם זה מוגדר כמשהו הזוי ויותר לכיוון של הלצה.

מה זה הוקע באופן ציבורי ? כמו שאבא שלו מוקע כל פעם באופן ציבורי לדברייך ובכל זאת הוא כבר נבחר לראשות הממשלה שלוש פעמים ברצף, אולי יש משהו באותה הוקעה ציבורית שאתה מדבר עליה.

אם נכנסים לעניין של טעם וריח אז באמת הדיון מיותר, כי בדה באזר אין לאף אחד מונופול על רמת האסתטיות של כותב כזה או אחר, אותה איכות שאתה מדבר עליה נקבעת על ידי מי ? על ידך ?

אמיתי 25 בנובמבר 2017

כן. לדעתי זה ירוד. זה הדבר היחיד שאני אומר.

יונתן ליבנה 25 בנובמבר 2017

אדירררר!

דורפן 25 בנובמבר 2017

אתה סתם מזלזל. לא שיחקנו נגד שום שחקן יחף ב-70. ניצחונו ניצחונות טכניים ומשתי נבחרות ששיחקנו נגדן רק אחת רצתה לארח

דורון קרמר 25 בנובמבר 2017

הדיין שקבע את הניצחון הטכני היה יחף.

גיל שלי 25 בנובמבר 2017

הפוסט הזה מספיק טוב כדי שתמנע מללכלך אותו עם האזכור המיותר והמכפיש של ציפי לבני.

גיא זהר 25 בנובמבר 2017

האיזכור של ליבני כל כך מכוער. טאקיטוס היה גאה בך (אם כי לפחות היה מתוחכם).

אביאל 25 בנובמבר 2017

מה עם חופש הביטוי ? מזכיר את הסערה השבועית (שבוע שעבר יותר נכון) של הכפייה של ריבלין, שנתניהו הולבש על גרינג או עם חבל תלייה זו לא הסתה אני מניח.

איציק 25 בנובמבר 2017

האין גבולות גם לחופש זה?

אביאל 25 בנובמבר 2017

איציק – בוא נראה, לקלל מישהו זה בסדר גמור, גם אם זה לא נוח, לתת לינק והלצה על ציפי ליבני זה עדיין בגדר חופש הביטוי, במיוחד שקרמר הדגיש שאלה שמועות, יותר מזה, זה לא נוגע אליך בכלל, זה נוגע למפרסם ולמי שעלול להיפגע ולצורך העניין אם קרמר היה מפרסם בעצמו את הדברים אז לבני יכולה לתבוע אותו דיבה, אתה לא, המקסימום שאתה יכול לעשות הוא להביע מחאה על הדפים הוירטואליים או להפסיק לקרוא.

אם התכוונת לריבלין ונתניהו, זה מצחיק שהתקשורת ובמיוחד עיתון הארץ קפצו, עיתון הארץ במיוחד שכן כותביו (הקבועים) מחלקים את שמות החיבה, היטלר, נאצים, פשיסטים, גבלס ועוד באופן קבוע למחנה מסוים, בעיקר על בסיס ההרגשה שלהם והרבה פחות לגבי העובדות (העובדה הפשוטה למשל שישראל מדורגת בכל המדדים המקובלים הבוחנים את מצב הדמוקרטיה בשיא מבחינתה). אז קודם כל אין עילה פלילית מבחינת החוק, שכן הדרישה לחקירה של הסתה דורשת רף גבוה יותר. שנית, חמורה הרבה יותר היא התופעה של אכיפה סלקטיבית, שכן אם המשטרה פועלת לפי רצון התקשורת (וזה מה שקורה, תראה איך הפסיקו לתקוף את אלשייך ברגע שהתחילו חקירות נתניהו), כאשר האחרונה רואה בריבלין בכאפיה כהתסה בעוד שנתניהו עם חבל תלייה לידו לא זוכה להתייחסות היא עניין שצריך להטריד את האזרח הממוצע הרבה יותר, אכיפה סלקטיבית היא עניין גרוע בהרבה.

איציק 25 בנובמבר 2017

אביאל, תנשום עמוק, תספור עד 10 ואז תחשוב שוב על תשובתך.
את מה ששאלתי אותך, צריך לשאול לא פחות את אלו שמחלקים שמות חיבה. שאלתי שאלה עקרונית, עזוב את קרמר, עזוב את הארץ או כל אחד אחר. האם יש גבול לחופש הביטוי פרט לגבול שבו אפשר לתבוע דיבה? האם מה שאומר קרמר זה ראוי גם אם חוקי? האם השימוש כלפי אנשי הימין היטלר, נאצי או פשיסטי הוא ראוי כי הוא חוקי? האם היחס לריבלין הוא ראוי כי הוא חוקי?

אביאל 25 בנובמבר 2017

איציק – אני דיברתי בהקשר של קרמר, הנחתי שאתה שואל בהקשר הזה, אם בפעם הבאה תרצה לשאול שאלות באופן כללי עדיף לציין את זה מאשר להגיד לי לנשום עמוק.

בקשר לחופש הדיבור והגבלתו, בהחלט, עד לגבול שזה מאיים על הדמוקרטיה (רפוליבקת וייאמר לדוגמא) או שזה מביא באופן ישיר לפגיעה (שזה עניין שקשה מאוד להוכחה דרך אגב). בדיוק בשביל זה יש את המכשיר של תביעת דיבה, שאנשים לא יכתבו מה שבא להם וזה נראה לי עובד דיי טוב, להתחיל להגיד למי מותר להגיד מה ומתי זה פתח למדרון חלקלק מאוד.

בקשר לראוי, לא ראוי, היות שדה באזר הוא אתר פרטי, הזכות של לבחון ראוי או לא ראוי שמורה לעורכיו, למשתמשים (כמוך וכמוני) יש רק את האפשרות של לקרוא או לא לקרוא.
בקשר לנאצים, יש חוקים ברורים בארצנו לגבי מה מותר ומה אסור בהקשר, אם זה בסדר לשים את ראשו של נתניהו על גופו של גרינג זה בסדר גמור גם לשים את ריבלין בכפייה, כל עוד אין עבירה על החוק זה בסדר מצידי, אני לא בא לחנך אנשים לשמור על הפה שלהם נוסח התקופה הויקטוריאנית.

איציק 25 בנובמבר 2017

אז כאן אני לא מסכים איתך. ברגע שזה מאיים על הדמוקרטיה זה כבר לא "לא ראוי" כי אם לא חוקי כנראה. ודה-באזר זה אתר פרטי שכותביו רשאים לכתוב מה שבא להם (כל עוד זה חוקי) ולנו הקוראים יש אפשרות לא לקרוא (ואני עושה זאת לא רק כשלא נעים לי אלה גם סתם כי יש נושאים שלא מעניינים אותי), אבל גם יש לנו את הזכות לכתוב שזה לא ראוי, וזה מה שחלק מהמגיבים עושים פה. אתה יכול לכתוב שתגובת ה"לא ראוי" שלהם לא ראויה. אבל לומר להם לא לקרוא, זה קטנוני. להסתתר מאחורי חוקי, זה לא ראוי. לומר שגם הם עושים, זה עוד יותר קטנוני, כי אז אתה הופך להיות גרוע כמוהם. כל הדברים הללו בעיני די בזויים. קרמר כותב יפה. קרמר מייצג דעות ימין וזה עוד יותר יפה. לקרמר יש ציניות ראויה לציון, וחוש הומור בריא. אבל יש לו שינאה בלתי נשלטת (ברמת הכתיבה בלבד אני מקווה) לאלו שבצד הלא נכון מבחינה פוליטית וזה מוציא ממנו שורות לא ראויות בפוסט טוב. אז אפשר לכתוב זאת והשמיים לא יפלו. מה הבעיה?

אלון3131 25 בנובמבר 2017

תודה איציק. מילה במילה

אביאל 25 בנובמבר 2017

איציק – לא אמרתי בשום מקום לאנשים מה לעשות, אמרתי שיש כאן חופש ביטוי וזהו, אתה התחלת לשאול לגבי הגבולות. זה מצחיק לשמוע אנשים שחופש הביטוי הוא נר לרגליהם (הכוונה היא לא אליך, אלא למגיבים אחרים) שפתאום שחופש הביטוי לא בצד שלהם אז זה לא כזה חשוב, זו הנקודה שלי. נתתי את הדוגמא של ריבלין מול נתניהו בדיוק בהקשר, שזה מגיע מימין (כאפיה) זה חושך, פשיזם וכו׳, שזה מגיע משמאל מבטלים את זה בשטות שמישהו עשה בפייסבוק או כאקט אומנותי חסר ערך, זו היתה הכוונה שלי.

איציק 25 בנובמבר 2017

אביאל, אגדיר זאת כך. אני בהתחלה דואג לניקיון שלי בתוך הבית. אני מגנה אתה מה שעשו לריבלין (ומאד מוזר לי שאנשי שמאל צריכים להגן על דמוקרט ורביזיוניסט אמתי מפני הימין). אני מגנה על ניבולי הפה של רגב, ביטן ואמסלם שאני בוש וניכלם בהם. ואז ידי נקיות לתקוף את השמאל על הקפייה של של ביבי או בגדים נאצים. צריך להיכנס באמאמא של כל הנבלות מכל הצדדים גם אם זה הכי לא פוליטקלי קורקט אך זה הכי ערכי שיש, אבל אל תביא את הסחבה לשכנים לפני שניקית את הבית שלך, גם אם שלהם מזוהם יותר.

אביאל 25 בנובמבר 2017

איציק – אם המגרש היה מאוזן הייתי מתנהג כמוך, אני בניגוד אליך חושב שהמגרש עקום ביותר, התקשורת, האקדמיה ומערכת המשפט נוקטות כבר באופן מוצהר וברור קו פוליטי ברור, סער, ארדן ושאר ״בכירי״ הליכוד נמצאים בכיסים שלהם מזמן, לכן אני מוכן להתעלם מהרטוריקה (שאגב הביקורת עליה אפופה בניחוח גזעני, לא שלך, אלא של המסגור התקשורתי) של רגב, ביטן ואמסלם ומהקיצוניות שיש לעיתים אצל רגב ושקד כי הם בניגוד לנסיכי הליכוד, אלה שהמערך היה יורק על משפחתם, קורא להם היטלר ורוצחים הפכו לכלבלבים של יריביהם, כולל ריבלין (שאישית אף פעם לא הערכתי), אדם שאומר שבני עמו בחרו בטרור אחרי אירוע אחד הוא פסול, כרגיל נתניהו מבין את המהלכים הפוליטיים עשרות צעדים לפני השאר, כבר חצי מהתומכים בו בקרב הליכוד הביעו חרטה על הבחירה בו, הוא מאוהב בחיבוק החם שהוא מקבל מהתקשורת, לראשונה בחייו, אנשים שכינו אותו פשיסט, טיפש ושלא היה יוצא ממנו כלום אם לא היה בנו של אביו עכשיו רואים בו את המאור הגדול, מזכיר לי הבדיחה שהשמאל נזכר בערגה בבגין, שהיו מכנים אותו רוצח והיטלר, בדיחה אחת גדולה.

איציק 25 בנובמבר 2017

אביאל – תשאל את בן-גביר כמה בתי המשפט מוטים שמאלה. אם לא הם, הוא וגופשטיין היו נמקים מזמן בכלא, אך הוא מגיע כל פעם לבית המשפט וכל פעם זוכה. כנראה הם לא לגמרי מוטים.
על כל השאר אין טעם לענות כי זה שוב יהיה שיח חרשים.

אביאל 26 בנובמבר 2017

איציק – אתה ממחיש את הבעיה, ראשית בתי המשפט בערכאות הנמוכות הם הטרוגניים בהרבה והם לא לוקחים עליהם לחנך את העם, מי שעושה את זה הוא בג״ץ. אתה ממחיש את הבעיה כי אתה מסתכל לאן שנוח לך, אני הייתי תוהה על הפרקליטות, איך הוגשו 46 כתבי אישום נגד אדם והוא יצא 46 פעמים זכאי, זו שאלה שהייתה פותחת כל מהדורה בעולם המערבי, אבל שזה איתמר בן גביר זה בסדר, לא שאני מחבב את הדביל.

אמיתי 26 בנובמבר 2017

אענה בשם איציק. בברהמ היו פותרים את זה בקלות. תופסים דוב ומענים אותו עד שהוא מודה שהוא גושפיין והוא אשם. המערכת פה סלחנית ורכה

איציק 26 בנובמבר 2017

אביאל, עובדה שבתי המשפט מזכים אותו. שנינו מסכימים על כך (גם בקשר לחיבה אליו אנחנו מסכימים). לגבי הפרקליטות… את הפרקליט הראשי ממנה הממשלה, והוא מטווה את הקו. אם זה מה שביבי בחר, זה מה שביבי קיבל. כנראה אפילו הבחירות שלו לא חושבות כמוהו וכמו בן-גביר. כאן אתה לא יכול להפיל את זה על השמאל. זה כבר בחירה מהבית. השמאל דווקא מזכה אותם.

איציק 26 בנובמבר 2017

אמיתי, אין צורך בדובים. גובשטיין במקרה זה הוא דובילה קל לטיפול. ואם כבר הרמת להנחתה:
מצאו במצריים חנוט נוסף ואין מושג מיהו. הגיעו צוותים מכל העולם, חקרו, בדקו, ניסו לקרוא קצת כתב חרטומים, כלום. הגיע צוות מברה"מ, כולם אנשי ק.ג.ב. עם ניסיון מפואר וביקשו שבוע לעבוד על החידה. אחרי שבוע עם שיער פרוע בקשו עוד זמן, אחרי חודש עם חולצות קרועות ועיניים אדומות הודיע שהם על סף פריצת דרך. אחרי שנה יוצאים ומודיעים שזה תות אנחמון ה-15. כששאלו אותם לפי אילו עדויות הם קבעו זאת, התשובה שהתקבלה "הודע לבד."

אביאל 26 בנובמבר 2017

איציק – כמו שכתבתי בערכאות הנמוכות עושים משפט, שאמרתי מערכת המשפט התכוונתי לבג״ץ.
בקשר ליועץ, פשוט לא נכון, אני בספק רב אם מנדלבליט בכלל קשור לתיקים ברמה כזאת, אגב, מרבית הזיכויים היו בעשור הקודם.
הפרקליטות היא גם כן עם כיוון שמאלני, זכורות התבטאויות נגד מתנחלים, ראה את יועצי הפרקליטות ודעותיהם הפוליטיות, קח אפילו את דנה זילבר שחורגת בהרבה מתפקידה עם נטייה פוליטית ברורה.

איציק 26 בנובמבר 2017

אביאל, אתה כבר מתחיל להתקטנן. בעשור הקודם הפרקליטות לא הייתה יותר ימנית. בבג"ץ ג'וברן (שופט ערבי) נתן את אחת הפסיקות הכי ימניות שיש בקשר להפקעת קרקעות. אז מה לעשות, כנראה הרוב מוטה שמאלה, אבל עדיין אני סומך על מערכת המשפט עם עיניים עצומות (לרוחה).

אלון3131 25 בנובמבר 2017

חופש הביטוי חופשי. תגיד מה שאתה רוצה. זה לא מחייב כל במה לתת לך להשמיע את זה.

אביאל 25 בנובמבר 2017

אלון – בפעם האחרונה שבדקתי אתה לא הבעלים של דה באזר, אם לבעלים של דה באזר תיהיה בעיה לפרסם את הדברים של קרמר אז הם יפתרו את זה בעצמם, נראה לי שהם יסתדרו בלעדייך, אין לך שום יכולת לסתום לאנשים כאן את הפה, המקסימום שאתה יכול לעשות היא להפסיק לקרוא.

אלון3131 25 בנובמבר 2017

המקסימום שאני יכול לעשות עשיתי. העברתי ביקורת. לא אמרתי להחרים, או קיללתי את הכותב או פקפקתי במוסריותי. העברתי ביקורת על סגנון הכתיבה.
שקרמר יכתוב מה שבא לו. ושיתמודד עם הביקורת.

אביאל 25 בנובמבר 2017

אלון – הגבת לדברים שלי ואני הגבתי לדברים שלך, אני לא רואה קשר בין מה שכתבת למה שאמרתי לך, אמרת שחופש הביטוי לא מחייב לתת כל במה ואני אמרתי לך שההחלטה לגבי הבמה נוגעת לבעלים ולעורכים של האתר.

דורון קרמר 25 בנובמבר 2017

אלון – הבלוג שלי הוא בלוג פרטי. ונדמה לי שכל הקטע של חופש ביטוי הוא לאו דווקא הבמה שמאפשרת או לא, אלא היכולת שלך לקבל את חופש הביטוי של האחר גם אם אתה לא מסכים לדברים.

אלעדכ 25 בנובמבר 2017

מסקרן אותי אם כיוונת לזה שבפוסט שעוסק בכדורסל, 90% מהתגובות יהיו פוליטיות

אלעד כץ 25 בנובמבר 2017

דורון, כמו שכתבתי לאביאל למעלה, ברור שזו זכותך. אף אחד פה לא מנסה לקחת לך אותה.
הבעיה היא שזה מחליש את הטקסטים המצוינים שלך. באמת ובלי ציניות עולם הדימויים שלך הוא נפלא ומעשיר – עד שזה מגיע לפן הפוליטי ואז נראה עלוב ובזוי. ולא בגלל הדעות שלי אלא כי נראה פשוט לא שייך.

אלון3131 25 בנובמבר 2017

+1

אביאל 25 בנובמבר 2017

אלעד – אנחנו בהחלט חיים בעולם בו כולם פרשנים, מומחים וכו׳, לאחד זה נראה לגטימי ולאחר לא, גם אני יכול לתקוף כאן כותבים שאוהדי יונייטד או ליברפול ולהגיד להם שהתחזיות שלהם בעקבות נצחון כזה או אחר הוא ניתוק מוחלט מהמציאות והוא פוגע בטקסטים שלהם שנוגעים לטקטיקה, או לעקיצות של ערן על כל דבר שמריח מימין או על המסורתיות שמשתקפת בפוסטים של אלפסי, אבל לא ראיתי אנשים עושים דה לגטימציה לכותב או לדברים שלו כמו שעושים פה לקרמר.

אני לא יודע מאיפה אתה שואב את האדונות הזאת להגיד לאנשים שהדברים שלהם עלוביים ובזויים כאילו האמת והאסתטיקה נמצאות באצבעות הידיים שלך. אם לכותב זה נראה שייך אז זה שייך, מוטב שתלמד טקסטים בסיסיים בספרות או בלשנות כדי להבין את חשיבותו של המחבר.

BRT 25 בנובמבר 2017

אביאל
להם מותר אם לא הבנת לעשות הכל,
הימין הוא צריך לשבת בכלא מחשבתי
מותר לו לומר "מה שנכון" בעינהם,
רגב ביטן וכו הם "מתלהמים" כמו קרמר
ואילו השמאל הוא אביר הזכויות,
טהרנים בשקל תשעים

צור שפי 25 בנובמבר 2017

קרמר, אביאל ושות׳ הדיון, מבחינתי לפחות, איננו על חופש הביטוי, נסכים על זכותך קרמר, ללכלך ולרדת הכי נמוך שאתה יכול במסגרת החוק. הדיון הוא על איכות האוויר שאנחנו נושמים כאן וגם, בעיקר בעקבות התגובות, על חוסר היכולת של חלק מהמגיבים להגיד – המעשה של קרמר היה מכוער. נקודה. בלי אם, בלי אבל, בלי ״הארץ״, בלי איך שקראו לבגין/שרון וכו׳ כי כל החרא הזה פשוט לא רלבנטי. נשבע לכם שבכל פעם שיש יציאה מכוערת משמאל אין לי שום בעיה לגנות אותה נטו, לא מבין למה לכם יש. זה די דומה לדיון העקר על האולטראס למיניהם רק ששם איכשהו נדמה לי שכבר הסכמנו שכל אחד צריך להסתכל על הדבשת של עצמו.

אביאל 25 בנובמבר 2017

צור – כמו שכתבתי לאלעד, אני לא יודע מי קובע את רמת האסתטיות של משפט (או במקרה שלך את רמת איכות האוויר), זה בטח לא אני ובטח לא אתה וזו היתה הנקודה שלי מההתחלה. השוק החופשי (במקרה הזה, הפלטפורה החינמית) והקוראים יחליטו לגבי זה, מי שלא טוב לו שלא יקרא.

עוד מעניין שדיונים כאלה מתפתחים דווקא אצל קרמר, בעוד שכותבים מהצד השני של המפה לא יזכו לאותו דיון על איכות האוויר באותה כמות, אני לא מדבר אישית עליך אלא על כלל המגיבים, שזה ימין קופצים, שזה שמאל מעבירים, בגלל זה גם נתתי את התגובה של ריבלין בכאפייה ואת נתניהו עם החבל או עם גרינג, זו הנקודה שלי.

צור שפי 25 בנובמבר 2017

אביאל, זו אולי הפעם הראשונה שמישהו יאשים אותך בפוסט-מודרניזם אבל מה שכתבת זה בדיוק זה. אני טוען שכאשר מישהו מחרבן באמצע הרחוב אין דיון אם זו התנהגות מקובלת בחברה או לא, אתה כאן טוען את ההפך, שזה בעיני המתבונן. טענה פוסט-מודרניסטית קלאסית, אין מוסכמות, אין עובדות, אין היררכיה בין טוב לרע, כל אחד והמצפן וה״נראטיב״ שלו.

אלעד כץ 25 בנובמבר 2017

אביאל, מי שקופץ בפלוביות להגן על כל אמירה "אנטי שמאלנית" הוא דווקא אתה. ואם היית קורא את מה שכתבתי אז כתבתי בפרוש שאם זה היה ראוי ומתאים כדי לחזק נקודה בטקסט אז לא היתה לי שום בעיה עם זה.
וכן כתבתי עלוב ובזוי כי זה הרושם מהכתוב.
אם היה רוצה לכתוב טקסט פוליטי מנומק לא הייתי מעיר. אבל להכניס עקיצות מכוערות ולא קשורות לטקסט על כדורסל זה בעיקר מכער את הכתוב ואת הכותב.

אביאל 25 בנובמבר 2017

צור – לא לא, גבולות השיח ורמתן נקבעות בשתי רמות, אחת על ידי הבעלים (הפרטי) ובני הסביר היטב שאין פה בעיה. השנייה, על ידי נורמות של המשתתפים, בגלל זה כתבתי כבר בהתחלה, מי שלא רוצה לא יקרא את קרמר, זו לא פעם ראשונה שקרמר משתמש בהערות עוקצניות. אני לא יודע על סמך מה אתה קובע בדיוק את רמת השיח ? אם מבחינתי, זה שגיל שלי לא למד כלכלה לא נותן לו שום הרשאה לדבר על עניינים כלכליים ויותר מזה שו רשלנות מקצועית, זה מקובל ? לא (אגב, כלכלן מפורסם אמר את זה פעם לגיל וכמובן שאני חושב שגיל מבין בכלכלה הרבה יותר מכלכלנים מקצועיים אחרים שאני מכיר) או זה שאלפסי מייצג כביכול את הדת היהודית כאן למרות שהוא לא רב ולא מוסמך משום קהילה לייצג אותה. הנקודה היא צור שאתה לא קובע מהי רמת האיכות של הדיון, הציבור יקבע אותה, אם אף אחד לא יכנס ויקרא ויגיב את קרמר אז אולי הוא יעשה את ההתאמות, בדיוק כמו שבשלב מסוים בהיסטוריה האנושית הפסיקו לחרבן ברחוב, אגב מטעמים בריאותיים יותר מאשר אסתטיים.
ובוא נחזור לנקודה, קרמר כתב את זה בהלצה הרי איך תחבר דמויות כמו שהוא ציין אם לא בהלצה, כתב שזו רכילות (מה יותר ברור מזה ?) ונתן לינק, לא שאמר שציפי ליבני שכבה עם עריקאת אלא דיווח על רמת ההזיה שהגיעה מהעיתונות הערבית, מה כבר היה פה שהוא ברמה של לחרבן באמצע רחוב ?

BRT 25 בנובמבר 2017

כשאר הכותבים פה מחרבנים על כל הימין והזהות היהודית באשר היא
כולכם נאלמתם דום,
אפילו מנגינה של מארש לא הוצאתם מהפה,
איזו צביעות והתחסדות לשמה.
כל הכבוד קרמר שהוצאת את המרצע מהשק,
המשך כך עם עוד בדיחות מוצלחות שכאלו !!!
מחזק עוד יותר את ידך
פוסט מופלא !!!

אביאל 25 בנובמבר 2017

אלעד – אתה מדגים היטב את היסודות הבולשבקיים שנשארו כאן, זכר למפ״ם, מי אתה שתגיד לכותב מה לכתוב, הוא עובד אצלך ? אתה משלם לו ? הוא צריך לקבל את רשותך כדי להחליט אם לכתוב טקסט פוליטי או להכניס עקיצות ? תחסוך לי את ההטפות והעריכות הספרותיות שלך, הן לא מחזיקות מים, אין לך שום זכות להגיד לכותב איך לכתוב ולהביע את עצמו, ברגע שאתה מגדיר לו את קווי השיח את במילים אחרות סותם לו את הפה.

אלעד כץ 25 בנובמבר 2017

אביאל, אני לא מגביל אף אחד. אני מביע את דעתי כמו שקרמר מביע את דעתו וכמו שאתה.
עכשיו יש לך משהו לומר לעניין האנלוגיות עצמן? אשמח לשמוע את דעתך על הכתוב מעבר ללומר לי את המובן מאליו לגבי הזכות שלו לכתוב מה שהוא רוצה. תודה ושבוע טוב.

דני 25 בנובמבר 2017

קרמר, זו התממות. הבלוג שלך הוא לא רק פרטי. דורפן הזמין אותך לכתוב כאן, אתה כותב תחת המטריה של דה באזר שמביאה לך הרבה קוראים שלא היו מגיעים לבלוג שלך לו היה במקום נידח באינטרנט, ואתה חלק מהמותג של דה באזר.

הטענות הן לא רק נגדך אלא גם נגד בעלי האתר שמאפשרים לזה לקרות. את מנחם לס העיפו מכאן כך שהטענה שהבלוג שלו פרטי לא החזיקה מים. זה ביחוד נראה מגוחך לאור מה שתבורי כתב לפני כמה שבועות על תגובות פוגעניות. הוא כנראה לא שיער שזה יגיע מאחד הכותבים שלו.

אביאל 25 בנובמבר 2017

דני – אתה צריך לעבוד על המושגים שלך, הדברים של קרמר פרטיים (בני הסביר למטה) והאתר פרטי, הוא לא מומן על ידי גוף מוסדי מטעם המדינה (ממה שאני יודע) והבעלות עליו לא נסחרת בשוק והוא איננו כפוף לרגולציה לגבי התכנים שלו, אז בטח שהוא פרטי.

צור שפי 25 בנובמבר 2017

״דה באזר״ פרטי כמו שקבוצת כדורגל היא פרטית. בשני המקרים למרות שזה פרטי יש לבעלים אחריות כלפי האוהדים.

אביאל 25 בנובמבר 2017

צור – לא, קבוצת כדורגל כפופה לרגולציה של ההתאחדות, המנהלת וכו׳, דה באזר לא, הוא גם לא באמת מחויב כלפי הקוראים שלו, הוא עושה את מה שהוא עושה כדי למשוך קוראים על סמך דעתו והדרך הנכונה אותה הוא בחר בהתסמך על סט הערכים שלו. בני גם הראה למטה (אני מניח שזה מבוסס משפטית) שאם יש דיבה בפוסט של אחד הכותבים אז זה על אחריות הכותב ולא על אחריות דה באזר. ככה שהטיעון שלך לא תופס.

דני 25 בנובמבר 2017

אתה צריך לעבוד על הבנת הנקרא שלך. לא אמרתי שהוא לא פרטי אלא זה שהוא לא רק שלו. אין בכלל קשר למימון אלא לשרתים שהוא פועל בהם. זה לא וורדפרס שכל אחד יכול לפתוח שם בלוג ולאתר אין אחריות למה שנכתב. קרמר הוזמן כמו כל כותב אחר לכתוב פה. האתר סלקטיבי. אם מישהו מהכותבים כותב דיבה למשל, גם דורפן ותבורי ישאו באחריות ולא רק הכותב.

צור שפי 25 בנובמבר 2017

אביאל, אתה מתעקש על הבטים פורמליים ואני אמשיך להתעקש על הבטים נורמטיביים. לחרבן במקום ציבורי זה מגעיל גם אם אין חוק נגד זה והיעדרה של רגולציה איננה מסירה את האחריות הנורמטיבית של בעלי הבלוג למה שקורה בו.

איציק 25 בנובמבר 2017

צור, אולי לחרבן במקום ציבורי מותר, אך לחשוף את מבושיך ואחוריך אסור. הוא הולך לעשות במכנסים ;)

אביאל 25 בנובמבר 2017

דני – אולי עדיף שתקרא את הדברים של בני למטה לפני שאתה קופץ ומחליט מה מצב העניינים בדה באזר מבחינת האחריות.

צור – תדייק, היבטים נורמטייבים נקבעים בדיוק כמו שאמרתי, בהתפתחות הדרגתית של חברה או קהילה, חוקים פורמליים נעשים על ידי נבחרי ציבור בצורה דמוקרטית, שניהם קשורים זה לזה.

אגב, זה לא חוקי לעשות את הצרכים בפומבי, יש קנס ובכל מקרה כמו שכתבתי זה נובע לא מהיבט נורמטיבי כי אם מהיבט בריאותי.

דני 26 בנובמבר 2017

אביאל, קראתי מה שתבורי כתב ולא השתכנעתי. זה עוד ניסיון להתנער מאחריות כשהוא ודורפן נותנים לו את הבמה לכתוב פה. בלי ההזמנה שלהם, השרתים וההרשאות, הוא לא יכול לכתוב פה. אני די משוכנע שאם מישהו יתבע דיבה את אחד הכותבים גם הם יצטרכו לשאת באחריות. עובדה שהם כבר העיפו כותב אחר על הרבה פחות.

איציק 26 בנובמבר 2017

אביאל, אתה בטוח שזה לא חוקי? נראה לי זה בסדר אם אחרי זה אתה אוסף את זה בשקית וזורק לזבל :-)

אביאל 26 בנובמבר 2017

דני – אני חושב, בכל זאת, שבני יודע טוב ממך, מנחם לס עזב בגלל הרבה סיבות, יותר חברתיות (קהילתיות) ממה שאני זוכר.

איציק – לא תופס אצל בני אדם :)

גל ד 27 בנובמבר 2017

חופש הביטוי אינו חופש מביקורת. וההזדעקויות הללו על סתימת פיות כל פעם שנשמעת ביקורת כנגד אמירה כלשהיא הן תמיד צבועות ואינטרסנטיות, גם מימין וגם משמאל, ואף פעם לא ממישהו שנאמן בכנות לעקרונות כלשהם.

שמעון 25 בנובמבר 2017

נשמע טוב- לא ראיתי את המשחק, בכל זאת אסטוניה, שעצהריים כבד עליי,אמת גכחתי שיש חק למרות כל הפרסומות בלי הכרהל ערוץ 5 אבל נשמע מעודד.
את המשחק מול יוון ב' כן אראה, זה קמת יותר מעניין.

מיקיג' 25 בנובמבר 2017

חרפה לדה באזר הטור הזה. המשפט על לבני חייב להימחק (על יששכרוף גם עלוב אבל נניח שזה לגיטימי בויכוח הפוליטי).

צ׳זרה 25 בנובמבר 2017

כרגיל, מצוין.
לגבי הסייפא, טעם וריח יש לפתח..

צ׳זרה 25 בנובמבר 2017

אגב, אני מניח שקרמר יהיה מבסוט פחות הערב אחרי המשחק נגד חיפה, אבל זו רק תחושה..

מאשקה 25 בנובמבר 2017

אחרי 4 אימונים של הנבחרת, עדיין מעט קשה לקבוע סגנון משחק, השחקנים טרם הפנימו עד הסוף את כל התרגילים בגלל הזמן הקצר של אימונים יחדיו, עם מאמן חדש.
מבורך מאוד הנבחרת החדשה, עם שחקנים צעירים, עם דם חדש ומאמן חדש. היה כיף לראות אותם משחקים יחדיו. נקווה שיספיק גם מול יוון ביום שני, ואם לא, לא נורא, רק תחילת הדרך החדשה של עידן עודד קטש. בהצלחה, ותודה קרמר.

שחר ש 25 בנובמבר 2017

איזה יופי לראות שחודש אחרי שעורך האתר ואחד ממנהליו כותב שהוא לא יהסס למחוק כל תגובה פוגענית מבזה ומזלזלת הוא מפרגן לטור שרומז (טוב, לא רומז, ממש כותב בברור) שאשתו של האוול ואשתו של דרק שארפ השתמשו במיניות שלהן בכדי להביא אותם לנבחרת ישראל (בשביל לחסוך שיטוט ברשת למי שלא מכיר את הסיפור, על יעל אשת חבר הקיני נאמר שפיתתה את סיסרא שנלחם בישראל להיכנס לאוהל שלה ושכבה איתו בכדי להרוג אותו). ציפי ליבני בן אדם ציבורי ורגילה שאנשים כמו קרמר מלכלכים אותה. קרוב לוודאי לא אוהבת את זה, אבל מספיק זמן במרחב הציבורי בשביל לדעת איזה שיח מתנהל בו, והנה גם באתר דהבאזר. למה זה מגיע לנשים האחרות?

אלון3131 25 בנובמבר 2017

על הנשים האלו אפשר להגיד שיש פה שימוש(ציני) בלהכנס בשיטת המתאזרחים הבעייתית. האזכור של לבני פשוט לא קשור לכלום. באותה מידה היה יכול להכניס בסוף המשפט הזה מתכון לעוף בתנור.

שחר ש 25 בנובמבר 2017

אלון – אז יהיה נחמד שימצא דרך להכנס בשיטת המתאזרחים בלי להציג את הנשים שלהם כמי ששוכבות איתם כדי לאזרח אותם. זו לא ציניות ולא הומור. וכבר היו פה הודעות של גולשות שאמרו במפורש למה לא נעים לגלוש פה, רגע לפני (ואולי כגורם לכך) שבני תבורי רשם על מדיניות חסרת סובלנות להודעות פוגעניות.
ואז מגיע הגועל נפש הזה ומחיאות הכפיים של העורך.
האזכור של ליבני הוא פוליטי, היא מהצד שקרמר מנסה לפגוע בו בכל טור, ומי שנכנס וקורא את הטורים שלו יודע שהוא משלב עקיצות פוליטיות בתוך הכתיבה על הספורט. בכתיבה פוליטית היום אין נמוך מדי אלא אם האתר בו מתפרסם התוכן מחליט על רף תחתון. ופה בינתיים לא החליטו שיש נמוך מדי.

BRT 25 בנובמבר 2017

אוי אוי
קרמר אתה ממש פויה,
פגעת רחמנא לצלן ברגשותיהם של שחר ואלון,
יקירי הנשים באשר הן,
ולא בגלל השקפותיך הפוליטיות פשוט ככה יצא

אלון3131 25 בנובמבר 2017

מזל שקרמר יודע להתמודד עם ביקורת בלי להכנס לפסים אישיים מול המגיבים.

BRT 25 בנובמבר 2017

חחחח
מצחיק אתה,
אתה נותן ציונים לכל 1 פה,ובוכה כשמגיבים לך
לא נורא יעבור לך

BRT 25 בנובמבר 2017

תודה קרמר ,אחלה פוסט !
ולכל המצקצקים ישנו קישור לבדיחה על לבני,
עד כמה שהבנתי מותר לצחוק גם על אנשי שמאל,
או שזה אסור בבועה

משה 25 בנובמבר 2017

הייתי במשחק, נחמד בשישי צהריים לקחת את הבן שלי ולהנות מנבחרת צעירה ומלאת מוטיבציה.
מעבר לכדורסל עד מתי אוהד ספורט בארץ יצטרך לסבול ארגון חובבני ומזלזל ? תורים של יותר מחצי שעה בקופה, חלק גדול מהקהל נכנס הרבה לאחר תחילת המשחק. לצאת מהחניון ההזוי של הדרייב אין לקח לי כארבעים דקות כי עיריית תל אביב צריכה להקפיד ולגבות 25 שקלים על חניה בשישי בצהריים ממאה איש…וכל זה במשחק בו נכחו 2000 איש בערך, לא בקאמפ נואו.
לגבי הפוליטיקה והסקסיזם בפוסט אני לא אגיב, נראה שבמקרה שלך הכותב הוא הטרול.

איציק 25 בנובמבר 2017

אם הייתה במשחק, אתה יכול לתאר מה הייתה הבעיה עם ההכנסה המאוחרת של האוהדים? למה זה קרה?

משה 25 בנובמבר 2017

היו שלוש עמדות לאיסוף כרטיסים שנקנו באינטרנט (לא ניתן היה להדפיס בבית, למה לעשות לצופים את החיים קלים ???). אני אעשה חישוב שלוקח הנחות סופר מקלות :
נניח שהיו 200 מעטפות עם כרטיסים (סביר להניח שהיו הרבה יותר) ו-3 קופות, חלוקת מעטפה לקחה כחצי דקה (ואני נדיב איתם, לקח להם 3 דקות למצוא את המעטפה של הבחור שעמד לפניי). הגעתי לקופה באיזור 13:35 ונכנסתי באמצע הרבע הראשון. מאחורי היו עוד עשרות אנשים.

מאשקה 25 בנובמבר 2017

כל כך מתאים לאיגוד הכדורסל הביזיון הזה !!!

יואב 25 בנובמבר 2017

קרמר,
איך אתה מתרשם מזוסמן? מה הפוטינציאל שלו?

ברקוביץ 25 בנובמבר 2017

קרמר, איך אתה מתרשם מלבני? האם היא זונה של ערבים?

יואב 25 בנובמבר 2017

ובכל זאת… מה אתה חושב על זוסמן?

מייק 25 בנובמבר 2017

בושה וחרפה שזו הראשית ובכלל באתר.
מיזוגניות וגזענות, 25.11.2017.
יעשה טוב דה באזר ויכחיד את הפוסט.

MOBY 25 בנובמבר 2017

חבל שלא מתעסקים בכדורסל הישראלי.
לא אוהב(שוב) את איוש הנבחרת. הישראלי ה-5 היחידי שיש לנו (צוברוביץ) בכלל לא זומן ומסביב הס.
ה-4 הכי יעיל בהרבה מנופה ברגע האחרון.
מקווה שהיוונים (שהיסטורית מביאים ענק מוגבל שעושה מאיתנו קרקס) לא יענישו אותנו על נבחרת ללא סנטר אמיתי (או 4.5 שהאוול הוא כזה).
מקווה שאטעה.
שוכמן ובלאט, בונבון.

איציק 25 בנובמבר 2017

אומר זאת כך, אם צ'וברוביץ' הוא ה-5 היחיד שיש לנו, עדיף להתחיל מ-4 ולוותר על 5.
שוכמן ובלאט, בונבון.

עידן. 25 בנובמבר 2017

אם אתה רוצה להביע עמדה פוליטית באתר זה בסדר גמור. הייתי מעדיף שתכתוב פוסט שהוא בבירור פוליטי ולא תסתיר את זה במשפט בתוך פוסט על כדורסל (ככה שאוכל להחליט מראש אם בא לי לקרוא), אבל זה באמת בקטנה.

מה שלי מפריע בהערות הפוליטיות בטקסט זה עד כמה שהן לא קשורות לשום דבר שכתוב בו. האנלוגיות כל כך מביכות וחסרות קשר שפשוט היית יכול לכתוב בסופו "וכל השמאלנים בני זונה" והאפקט היה דומה.

בני תבורי 25 בנובמבר 2017

חברים יקרים,
חופש הביטוי וזכות הבעת דעה שמורה לכל, כולל לכם. מותר לקרמר לפרוש את תובנותיו ומותר לכם לחשוב שקרמר גזען ומיזוגן. הטקסט באחריות קרמר והפרשנויות שלכם באחריותכם. אם קרמר או כל כותב אחר יחטא בהפצת שקרים ובלשון הרע ומי שאליו ממוענת כוונת הכותב יחליט לברר את הדברים דרך תביעה משפטית, קרמר וכל כותב אחר יצטרכו להגן על דבריהם לבד.
דה באזר גאה בדיונים המתקיימים במרחבו, כולל אלה.

שלו 25 בנובמבר 2017

בני ידידי,
אני באמת מבין קטן מאוד בכדורסל, האמת גם בפוליטיקה וחוקי הפוליטקלי קורקט.
בהזניית השיח הציבורי היום כנראה הרבה דברים עוברים תחת חופש הביטוי.
נדמה לי שחלק לא קטן מהמגיבים כאן, ניסו לומר שהם מאוד אוהבים לקרא את קרמר.
ונדמה לי קצת ברוח התקופה, ניסו גם לומר, שהיום יש דברים שהם לא לגיטימיים. בטח אצל כותבים מרתקים כמו שיש כאן באתר.
ומעבר לכך, כנראה גם זה לא מרכז הכיתוב, או בכלל בעל משמעות עמוקה.
לא צריך לקחת כל דבר תמיד למבחן בג"ץ.
חכם לא נכנס לבורות שפיקח יודע לצאת מהם.
ביקשו לטעמי להיות חכמים.

אם יורשה לי, מקרה נתן זהבי והדס שטייף הוא דוגמה להתנגשות עולמות של זה שלא מבין את השפה המדוברת היום לזאת שמכירה אותה עד דק.
מצד אחד הגיש תלונה שכנראה תחייב אותו להעיד או להסיר אותה.
מצד שני, היא ידע וביטחה את עצמה מראש בעדויות מספיקות כדי לא לצאת חייבת בדין.
והוא אף דיבר באופן חופשי בצורה שיכולה ממש להתפרש כהודאה באישומים.
כמו שכבר אמר ספירו אגניו ("הממזרים שינו את כללי המשחק ולא טרחו להגיד לי")

אביאל 25 בנובמבר 2017

שלו – אתה ממחיש בדיוק את בעיית הPC, מי בדיוק יקבע מהן המלכודות שהפיקח יודע לצאת מהן ? קובעים איזה סטנדרט שלא מבוסס על כלום ופתאום משטרת המחשבות קופצת כאילו הטוב, האתסטיקה ורמת האוויר פה בדה באזר שייכת לאדם או קבוצה כזאת או אחרת, במידה מסוימת זה מדגים היטב את הבעיה שהשמאל הישראלי לוקה בה, הוא עדיין מתנהג כאילו האמת נמצאת אצלו בכיס, הוא יקבע מה נכון להגיד ומה לא, מהי הרמה הנאותה של השייח הציבורי וכו׳.

שלו 25 בנובמבר 2017

איזה משטרת מחשבות?
הערה, הסיבה שכתבתי לבני היא בין השאר שהאתר שייך למשהו, ושרצותו תהיה אווירה אחת או אחרת.
אני לא מכיר את השמאל הישראלי, אם תמצא אותו, האמת שזה כבר לא מעניין אותי יותר מדי שנים.
אני לא יודע על האמת כלום, נראה לי, שהשיח הציבורי צריך להיות אחר. אם זה לא מוצא חן בעינך, אז אני משטרת המחשבות?
נוח לך ככה, לבריאות, לי לא.
אני כאן כבר לדעתי יותר מעשר שנים בגלגולים השונים.
היו תקופות נעימות יותר ופחות להגיב על כותבים כאלו או אחרים, מעולם לא בדקתי מה שמו בכלפי, אבל הביעו דעות לכאן או לכאן.
הניסיון ליחס אליטיזם לשמאל האשכנזי מעמד ביניים גבוה הוא תגובה כמעט פאבלובית.
גדלתי בבת-ים הליכודניקית, סבא שלי היה מהליברלים העצמאיים. אמא עוזבת קיבוץ השומר הצעיר עם הרבה ביקורת לא הצביעה מעולם לפרס גם אם זה העלה לשילטון את בגין ב 77, וב 81 ושמיר ב 84 ו 88 וביבי ב 96.
כלכלית תמיד היינו מעמד בינוני נמוך.
אני בור חסר תעודת בגרות שבכוחות עצמו ממן לימודים במוסד השכלה גבוהה סביר ("הטכניון") וסיימו פעמיים כבר.
שירתתי 4.5 שני בחי"ר בסדיר וכבר יותר מ 20 שנה במילואים, החל בשרות מאסיבי לשהיה בלבנון דרך האינתפאדה השנייה ומלחמת לבנון השנייה לא פספסתי כלום.
אני לא יודע תחת איזה קטגוריה אני נופל אצלך.
אבל את דעתי אנסה לנסח תמיד בצורה מכבדת ומכובדת.
קצת נמאס לי להצטדק, ולהסביר למה ראוי לחברה לנהל שיח מכבד. אבל אני חושב שהרווחתי ביושר את הזכות.
הכי קל לברוח לשמאלנות או ימניות, אבל זה טיעון קצת חלש.

אביאל 25 בנובמבר 2017

שלו – לא דיברתי עליך אישית ומי שבינתיים עושה בדיקת קורות חיים זה אתה בתגובה שלך, זה ממש לא חשוב לי עם מי אני מנהל את הדיון, אני מדבר על הרעיונות והטיעונים, לא אכפת לי שזה יהיה סיני או שוודי.
לא אמרתי גם שאתה משטרת המחשבות, אמרתי שמאמצים איזה סטנדרט שלא מבוסס על כלום זה מה שעלול לקרות ואנחנו רואים את בתגובות, את הסטנדרט קובעים כאן בני ודורפן ולא אף אחד אחר, אצלהם זה מקובל בהחלט הדברים (לפחות ממה שראיתי) וזו הנקודה.

southport 25 בנובמבר 2017

נהנתי מאד מהפוסט על הכדורסל!
חבל שטינפת את הפוסט עם ה"לא הבדיחה" לגבי ליבני..

ישי 25 בנובמבר 2017

אני רואה שכולם מדברים על ציפי לבני, אבל אף אחד לא שואל – איך דבורה הנביאה קשורה לעסק?

shadow 25 בנובמבר 2017

לא ידעתי שקרמר הפך לטרול הראשי של דה באזר.

לדעתי סתם חיבור מקושקש בין דברים. מה שחבל(מבחינתי) הוא שלרגע הרגשתי שנכנסתי לוואן. אתר שרגלי לא דרכה בו לפחות 7 שנים. הכותרת מפתה אותך להיכנס, כי מה לעשות אני אוהב כדורסל וסופסוף יש פוסט על כדורסל. כנראה שהייתי צריך להיות חד יותר ולשער שאם רשום "משרד הפנים" אני הולך לקבל גם שיעור על זונות ובני זונות.

דרך אגב, אני מתנגד לדרישה להורדת הפוסט. ההיפך, אם אתה נקניק/נקניקייה, עדיף שישאירו אותך על הגריל שתישרף טוב טוב.

אנונימית 25 בנובמבר 2017

כבר התרגלתי למיזוגניות מצד המגיבים אבל שזה יגיע מצד הכותבים זה מאוד מאכזב. הטענות שלי הן לא כנגד הכותב, שהוא בסך הכל עוד מיזוגן ישראלי כל כך נפוץ, אלא שהאנשים האחראים על האתר מתחבאים תחת הגדרות משפטיות ומתנערים מאחריות. הרי זה לא שקרמר כותב כאן באופן אקראי. אתם הזמנתם אותו לכתוב באתר וגם אם יש לו יד חופשית לכתוב מה שהוא רוצה עדיין יש לכם אחריות לא לפגוע בחצי מהציבור. איך זה שאף אחד מהכותבים הקבועים כאן, בעיקר בני תבורי ודורפן לא יוצאים בצורה חד משמעית נגד האמירות המיזוגניות? זה רק מראה שהטענות על בלוג פרטי מופרכות לגמרי.

כבר כתב דזמונד טוטו שבמצבים של אי צדק, שמירה על נייטרליות היא בחירה של הצד המדכא. אז אתם בחרת בצד המיזוגני ותחיו עם הבחירה שלכם. אתם חושבים אולי שאתם לא כמו וואן, אבל אתם גרועים ממנו, כי וואן לפחות לא מתיימר להיות אתר מכובד ותרבותי.

איציק 25 בנובמבר 2017

אנונימית, אני רואה שהדבר היחיד שמעניין אותך באתר זה לחפור על מיזוגניות וכמה בעלי האתר אשמים וכמה הכל חרה. לא זוכר שראיתי אותך מגיבה על ספורט, או על עניינים אחרים. זכותך כמובן, סתם הסתקרנתי. אחרי שכתבת את מה שכתבת, יש גם צד שני. ראי כמה אנשים, למרות שנהנו מהחלק הכדורסלני, יצאו חוצץ נגד החלק האחר. ד.א., כולם גברים. מאשקה, האישה מספר אחת מבין המגיבים (גם מבין הגברים) לא התייחסה לזה בכלל. אז אולי לא ממש הכל רע? אני לא באמת מאמין בזה. לדעתי הכל רע כמובן.

אנונימית 25 בנובמבר 2017

איציק, אני כותבת על מה שחשוב לי בדיוק כמו שאני מניחה שאתה כותב על מה שחשוב לך. למחות על כתיבה פוגענית נגד חצי מהאוכלוסיה היא לא חפירה וכמו שאף אחד לא אומר לך על מה להגיב אני לא זקוקה לעצות מתי להגיב ועל מה.

רק בשביל להבהיר, אני לא דיברתי על המגיבים שאכן בחלקם יצאו נגד הכתוב. אלא נגד מקימי האתר והכותבים הקבועים כאן שבחרו להתחמק. מבין כותבי הפוסטים, גיל שלי היחיד שיצא נגד וכל הכבוד לו.

אמיתי 25 בנובמבר 2017

גם דורפן כתב אבל מצטער זה לא העניין. זה לא תפקידם לצנזר. אם יש לך ביקורת יש פה את האפשרות להעביר אותה. לתפיסתי דה באזר זה יותר מהכל פלטפורמה של המגיבים. וככה אני אוהב את זה

אנונימית 25 בנובמבר 2017

זו בדיוק הבעיה אמיתי. כבוד לנשים ואי התייחסות מיזוגנית ופוגענית לנשים צריכים להיות משהו בסיסי שלא נתון במחלוקת ואין לו מקום באתר שמתיימר לעשות דברים בצורה אחרת. בפועל, הכתיבה על ספורט כאן אינה שונה מכתיבה אלימה ומיזוגנית שמגובה בסובלנות של הכותבים ומקימי האתר ולכן לא מזמינה נשים.

אמיתי 25 בנובמבר 2017

אני לא חושב כמוך בכלל..
לא חושב שהאתר הזה יכול להתיימר להיות שונה מהחברה בה הוא פועל.גם אין בזה טעם וגם אני לא מרגיש כמוך שהוא מלא במיזוגניה. כמו שאירועי החודש האחרון מראים יחס לנשים לא קשור למעמד או רמה אינטלקטואלית. לצערנו.
שנית אני נגד סתימת פיות וצנזורה. מעדיף שהגועל יהיה בחוץ ואפשר יהיה להתמודד איתו.
הסובלנות הולכת לכל הכיוונים וטוב שכך כי מה לעשות לא לכולנו אותם ערכים ואמונות

איציק 26 בנובמבר 2017

אמיתי, שמח לחתום כמעט על כל מילה שכתבת.
נדיר, אבל כשקורה…

אמיתי 26 בנובמבר 2017

מבחינתי נרשמת לקורס

איציק 26 בנובמבר 2017

על זה כבר כתבתי לך, סגור, אין נרשמים. גם אם רשמת אותי ללא ידיעתי, לא אגיע. דופק נפקדות.

אמיתי 26 בנובמבר 2017

נעשה לך יום אוריינטציה וזלאטן בשלישי

איציק 26 בנובמבר 2017

עזוב, תגיע אלי, תצא מרוצה.

אמיתי 26 בנובמבר 2017

איך מגיעים? יש מעבורת?

איציק 26 בנובמבר 2017

אל תדאג, כיוצאי ברה"מ לשעבר… אנחנו כבר נגיע אליך.
יש לנו את השיטות שלנו.

איציק 25 בנובמבר 2017

אנונימית, אני חס וחלילה לא אומר מה ועל מה לכתוב. אני פשוט מתפלא שאני רואה אותך רק בדיונים כאלו, כאילו זה חזות הכל ולא כך הדבר. אני מקבל שיש אמירות מקוממות שצריך לצאת נגדן, אבל אופן הכתיבה שלך (גם בפעם הקודמת שנתקלתי) מכליל לטעמי כאילו זה כל מה שיש בדה-באזר ולדעתי זה לא הוגן. אם את אוהבת ספורט, אני בטוח שיש לך גם ממה ליהנות ועל מה להגיב (כמובן שאין חובה כזאת). אפשר לאהוב דברים אחדים ולגנות אחרים באותו האתר ממש. חבל שאת לא מגיבה גם על דברים אחרים.

אמיתי 25 בנובמבר 2017

איציק. אני לא חושב כמו האנונימית אבל זכותה לחשוב ככה. מה שלי לא ברור זה למה לא לענות לעניין? למה לתקוף אותה ולא את הטענות שלה?

איציק 25 בנובמבר 2017

אני חושב שעניתי לעניין והסברתי מה חבל לי. הטענות שלה מוצדקות חלקית לטעמי, ואני מגיב על מה שחורה לי בתגובות שלה. אני לא מבין מה הבעיה בזה. אני גם הסברתי מה מפריע לי. היא יכולה לקבל את טענותי או לטעות (כפי שאתה עושה פעמים רבות) אך עדיין גם לי מותר לכתוב מה מפריע לי בתגובות שלה. נראה לי גם שהיא כותבת בסדר והצליחה לענות לי.

ברקוביץ 25 בנובמבר 2017

אל תהי חמוצה

BRT 25 בנובמבר 2017

מרוב שטויות של המגיבים פה על לבני,
שכחתי לשאול מי היה הזמר בהתחלה?
(בתור מישהו שלא יכול לראות שידור נורמלי של המשחק,עקב נסיעה לחול)

דני 26 בנובמבר 2017

כותבי דה באזר, על מנת להימנע מפיגועים אלו בעתיד, הפתרון הטוב ביותר הוא פשוט לכתוב הרבה יותר טורים על כדורסל, כך שגם שמגיע טור בעייתי או לא בעני הקורא לא יהיה לו זמן להגיב כי כבר יש עוד פוסט מנוסח היטב וכתוב לעילא. לתשומת ליבכם!!!

BRT 26 בנובמבר 2017

איפה היה פיגוע? ומתי?

דני 26 בנובמבר 2017

כל מה שלפני תגובה מספר 26 :)

היסטוריה לעניים 26 בנובמבר 2017

יצא לי לקרוא שוב את מה שריי אלן כתב על הביקור שלו באושוויץ.
מומלץ אם מחפשים קטע עם אינטיליגנציה ריגשית, איזשהו קשר לכדורסל אמיתי (שני דברים שאין ממש בפוסט שכאן) ורגישות (הפוסט פה לא התיימר לזה).

אחרת כדאי שתשארו עם מה שיש כאן- 3 תגובות על האין-כדורסל הישראלי ו200 תגובות על סגנון כתיבה וכן או לא מיזוגניות.

קירקגור 26 בנובמבר 2017

והשקרן הזה!

באבא ימים 27 בנובמבר 2017

מודה שלא הבנתי על מה המהומה משני הכיוונים:

א. לכל הזועקים על הפגיעה בחופש הביטוי. להגיד שדברים של מישהו הם מגעילים, פוגעניים, פשיסטים, קומוניסטים, מיזוגנים, נוטפים מעליונות לבנה ושמוטב היה אמלא נאמרו אינם פגיעה בחופש הביטוי שלו.

ב. לגבי תוכן הדברים – רק לי זה נראה כמו בדיחה על הדבר היחיד שיותר מגוחך מהעיתונות הישראלית – העיתונות הערבית? אתם באמת חושבים שקרמר מאמין לדברים הללו?

אחרון חביב – מישהו יכול לנסח עבורי מה מיזוגני במה שקרמר כתב?

איציק 27 בנובמבר 2017

א. אתה צודק.
ב. לא בטוח שזה נראה כך, אבל גם לא נראה לי שזה נכון. אני מניח שהעיתונות הערבית טובה יותר (לא קראתי אותה אף פעם אבל את הישראלית כן).
אחרון חביב – יש פה את אנונימית שכל פעם שמדברים על נשים מכנסה תגובה על מיזוגניות אז אולי היא זו שצריכה לענות.

באבא ימים 27 בנובמבר 2017

העתונות הערבית כתבה פעם שהמוסד מאלף כרישים.

אמיתי 27 בנובמבר 2017

לא כזה מופרך. הצי האמריקאי אילף דולפינים. היה להם משו עם יונים או בזים..

איציק 27 בנובמבר 2017

אני מכיר עיתונים ישראלים שטענו שהממשלה שלנו מתנהלת באופן תקין. סיפור הכרישים נשמע יותר אמין.

תומרג 27 בנובמבר 2017

ב. מסכים ככל שהדברים אמורים בלבני (אם כי הערה סרת טעם ומיותרת). לא מסכים או לא מבין בעניין דין יששכרוף. למען הסר ספק, אם כותב שמאלני היה כותב שליברפול גנבה את הנצחון כמו שביבי הגנב עשה לצוללות לא הייתי חושב אחרת.

איציק 27 בנובמבר 2017

מה זאת אומרת "לא היתי חושב אחרת"? האם זה אוצר שגם אתה הייתה חושב שליברפול גנבה את הניצחון כמו שביבי עשה לצוללות?

אמיתי 27 בנובמבר 2017

כל ניצחון של ליברפול הוא גניבה ושוד. לא כל צוללת ביבי גנב. זה יהיה במבחן!!

איציק 27 בנובמבר 2017

ותה כמובן תיכשל בו.

אמיתי 27 בנובמבר 2017

אני בנאדם של מועדי ב

איציק 27 בנובמבר 2017

שכנראה גם בהם אתה נכשל.
לך מלא טופס בקשה למועד מיוחד.

אמיתי 27 בנובמבר 2017

נישלח כבר. עם עורב

איציק 27 בנובמבר 2017

אני מאמין שאתה מצפה לתשובה מסרסיי.
לא בטוח שתאהב אותה.
מציע לחזור ליונים.

דן 27 בנובמבר 2017

סתם איכס.
חבל.

באבא ימים 27 בנובמבר 2017

אני חוזר על השאלה שלי – מה מיזוגני בטקסט?

אמיתי 27 בנובמבר 2017

זה די פשוט ואלמנטרי- הוא הביא קישור בטקסט להכפשה על ציפי ליבני. הכפשה מינית. החזרה על השקר היא מגעילה. המהות של השקר היא מיזוגנית. לא נראה לך בטעם רע ומשפיל לנשים?

איציק 27 בנובמבר 2017

אמיתי, מיזוגניה זו שנאת נשים. יציאה נגד אישה ספציפית או כמה נשים ספציפיות אינו מהווה שנאת נשים אלה חוסר כבוד, ואולי אף שנאה לנשים אלו. ניתן לאהוב ולכבד נשים ככלל אבל לשנוא כמה מהן לא בגלל שהן נשים כי אם כי ככה יצא לגביהן.

אמיתי 27 בנובמבר 2017

אפשר לשנוא את כולם אבל שימוש במיניות הנשית בשביל שינאה זו ההגדרה של מיזוגניה. היא לא חייבת להיות נגד כלל הנשים

איציק 27 בנובמבר 2017

בשבילך גם משולש יכול להיות מוגדר כריבוע. בגלל זה אתה נכשל פעם אחר פעם. מיזוגניות דורשת הכללה כלפי כלל הנשים, וכאן יש קבוצה קטנה של נשים שלדעת הכותב עשו מעשה לא ראוי. איך ייתכן שזו מיזוגניות?
וכן, אפשר לשנוא את כולם ואולי אף ראוי אך גם זה אינו מיזוגניות.

אמיתי 27 בנובמבר 2017

אין צורך בהכללה אבל מה שמשתמע הוא שזה דבר נורא לשכב עם ערבים- זו מיזוגניה

איציק 27 בנובמבר 2017

מיזוגניה זו שנאת נשים (הכללה) ולא שוכבות עם ערבים (יש גם ערביות כאלו). אתה יכול לטעון שזה מביש לשנוא מישהי משום כך, אך איך זה קשור להגדרה (ד.א. יתכן שיש גם נשים השונאות נשים אלו). תיצמד להגדרה, זה יקל עליך ולא תצטרך להמציא הגדרות משלך. לפי הגיון זה כל אחד ששונא את הגברים ששוכבים עם ערביות הוא מיזאנדריה גם אם הוא גבר בעצמו ואולי חולק את חייו עם גבר אחר?

באבא ימים 27 בנובמבר 2017

אני מזכיר משהו – קרמר הביא קישור לכתבה בעיתון ערבי. הוא לא הוסיף ולא גרע דבר. אמיתי טען כרגע שעל פי העיתונות הערבית (!) לשכב עם ערבים זה דבר נורא.

באבא ימים 27 בנובמבר 2017

עכשיו אני רוצה לשאול את השאלה מכיוון אחר לגמרי. תארו לעצמכם שהסיפור על ציפי ליבני נכון*. מה תהיה התבטאות מיזוגנית: לקרוא לה זונה או לאמר "וואו, אין לה אלוהים, אני רוצה אותה כראש ממשלה"?

* Trigger warning: היפותטי, היפותטתי, באמא שלי היפותטי.

אמיתי 27 בנובמבר 2017

באבא. אני מבין שסיימת את קורס ההטרחות עם הנחה איציק..
קודם אתה אומר שקרנר צחק- אף אחד לא טען שהוא מתכוון לזה ברצינות. זה לא העניין.
עכשיו אתה סתם מיתמם. קרמר שם את הקישור בקונטקסט מסויים מאד. טענתי שאליבא דה קרמר זה דבר רע. תנסה לעקוב עם קצת תשומת לב ואם מנסים להתדיין ברצינות אז בלי הטרלות ודמגוגיה של כיתה ב. בכל זאת אתה כבר לא ילד

איציק 27 בנובמבר 2017

התבטאות מיזוגנית תהייה השתתפות בצערו של אבו מאזן.

אמיתי 27 בנובמבר 2017

איציק מיזוגניה לא חייבת הכללה..
מה שמיזוגני הוא השימוש במיניות הנשית והרחם כעילה לשינאה ולהשפלה. גם להגיד שמישהי שמתלבשת חושפני (מישהי ספציפית) היא פרוצה זה מיזוגני.

איציק 27 בנובמבר 2017

אמיתי, התגובה שלך לבאבא לא רצינית עם נגיעות של מיזאנדריה.
התגובה כלפי היא פשוט לא נכונה וחבל שאתה נתפס למשהו ומתבייש להודות שטעית. זה אפילו לא הטרלה, זו סתם שטות.

אמיתי 27 בנובמבר 2017

אשמח לאיזו אסמכתא לעניין ההכללה אבל כמו שכבר כתבתי לך הקונטקסט של מה שקרמר כתב הוא שזה רע (לכל הנשים או לכל הנשים היהודיות או לכל הפוליטיקאיות היהודיות) לשכב עם ערבים. מזכיר שגם יאיר נתניהו צחק כששיתף קריקטורות אנטישמיות. והוא באמת סתם טיפש

איציק 27 בנובמבר 2017

תגגל ותמצא מיד, אפילו בויקי.
לגבי הבן של, אנחנו מסכימים.

באבא ימים 27 בנובמבר 2017

בתור מי שמתיימר לתת ציונים לאיך שאנשים מתדיינים נכון היה אם היית מיישם ולו מקצת מהסטנדרטים הללו על עצמך.

נתחיל בטענות חסרות בסיס: אנא הבא ראיות לכך שקרמר סבור שלשכב עם ערבים זה דבר רע. תבסס את זה ונתקדם משם.

אמיתי 27 בנובמבר 2017

באבא. אם אנחנו מסכימים שקרמר צחק אז על מה הוא צוחק פה? מה עשו הנשים ברשימה לפני ליבני? מה הקונטקסט? זה דחקה על העיתונות הערבית?

באבא ימים 27 בנובמבר 2017

אמיתי. הקטע על לבני כן. בניגוד לגברות האוול ושארפ הסיפור שלה לא קרה.

אמיתי 27 בנובמבר 2017

באבא. אנא הבא ראיות לזה שזו דחקה על העיתונות הערבית. בלי להכנס לשאלה אם הסיפור על יעל קרה..

באבא ימים 27 בנובמבר 2017

הכותרת אליה מפנה קרמר:

״עלילת מין: "לבני שכבה עם עריקאת – וצילמה בסתר"
לפני שבועיים פרסם עיתון מצרי דיווח מפוברק על עברה האפל של ציפי לבני, והיום התפרסם דיווח דומה בלבנון״

אם קרמר לא היה סבור שזה קשקוש, האם הוא היה מפנה לכותרת הקובעת שזה קשקוש?

קרמר מפנה לכתבה לפיה עיתון ערבי אחד כותב שטויות ועיתון אחר חוזר עליהן. מה נראה לך עמדתו כלפי הדיווחים או כלפי העיתונות הערבית?

עכשיו תורך- אנא הבא ראיות לכך שקרמר חושב שלשכב עם ערבים זה דבר נורא.

אמיתי 27 בנובמבר 2017

זה לא קרוב. הוא מפנה לקישור בשביל שנבין את הקשר בין שאר הנשים לאיזכור של ליבני. אין פה שום דחקה על עיתונות ערבית. זה כמו להגיד שהדחקה על דובר שוברים שתיקה היא על הפאן ערביות..
מאחר וזה לא פוסט ראשון של קרמר ולא פעם ראשונה שהוא מכניס דברים נגד השמאל יש לדברים רקע. כל הנשים שניזכרו כגיבורות השתמשו במיניות וברחם שלהם למען המדינה. האיזכור של ליבני כמישהי ששכבה עם מנהיג ערבי בא כקונטרה לאותן נשים ולאיך שהשמאל מוכן לעשות הכל למען השלום אפילו לשכב חס וחלילה עם אוייבנו כי הרי השמאל הוא בוגד ופחדן. הדחקה היא על ליבני ועל השמאל שהדרדר עד כדי מין עם ערבים. קצת זהה לסבתא הערבייה של פרס. וכן אני יודע שכולם בטוחים שסבתא ערבייה זה מחמאה.

אמיתי 27 בנובמבר 2017

ואגב מעניין שרק אתה הבנת את זה כדחקה על העיתונות הערבית.. אדוני עוסק בספרות השוואתית במקרה? אין לי הסבר אחר לעודף דימיון הזה

איציק 27 בנובמבר 2017

סליחה, אבל אתם סוטים מהנושא. הנושא הוא מיזוגניות. נא לחזור למסלול במהירות האפשרית.

אמיתי 27 בנובמבר 2017

צמע. אם אתה לא מבין שלעליל על אישה שהיא שוכבת עם מנהיג יריב שאיתו היא מנהלת מומ זה מיזוגניה בדיוק כמו להעליל על יהודי עשיר שהוא שולט בתקשורת העולמית זה אנטישמיות אז קצרה ידי

איציק 27 בנובמבר 2017

להגיד על שחור ספציפי שהוא רוצח זו לא שנאת השחורים. להאשים יהודי ספציפי שהוא שולט בתקשורת זו לא אנטישמיות.
להאשים שחור כשחור שהוא רוצח זה שנאת שחורים. להאשים יהודים ששולטים בתקשורת זו אנטישמיות.
באותו אופן, להאשים אישה ספציפית (בדוגמה המדובר ליבני) בכך שהיא שוכבת עם ערבים זו לא מיזוגניות, האשמת כל אישה עבריה בכך, גם לא בטוח, האשמת כלל הנשים בעולם בכך זו יתכן שכן, או טענה של שנאת ערבים כי זה חטא לשכב איתם.
נראה לי שיש לך בלקאווט.

איציק 27 בנובמבר 2017

תוסיף לכך, שגם לו הטענה השגויה שלך הייתה נכונה, עדיין ההתדיינות האחרונה בינכם לא הייתה על זה!!!

אמיתי 27 בנובמבר 2017

יש לך כשל בהבנת גזענות. היא יכולה להיות מופנת לאינדיבידואל. מה שעושה אותה לכוללנית הוא השימוש בסטיגמה המסויימת. כמו ששחורים סוחרי סמים או שנשים הן פרוצות. אין צורך להאשים את כל היהודים בחמדנות כדי להיות אנטישמי. מספיק להשתמש בסטיגמה על יהודים. צא ולמד חביבי

איציק 27 בנובמבר 2017

איזה סטיגמה שלילית היתה במקרה של ליבני?
אל תענה, אתה מפריע בזמן משחק.

אמיתי 27 בנובמבר 2017

ארשה לעצמי להפריע לך. בכל זאת חינוך והשכלה זה חשוב. אם זה לא ברור לך אז שוב. כמו במקרה הסבתא של פרס- בישראל כל מה שקשור בערבים הוא רע למעט חומוס.
עכשיו שאלה. מה הפריע לך בדברים של קרמר?
תענה גם ככה בש משעממת השנה

איציק 27 בנובמבר 2017

לדעתי זו הייתה הערה לא במקום כלפיה. לגבי שתי הישראליות, אם זה נכון שסידרו אותן תמורת תשלום בשביל אזרחות אז זו עברה פלילית (ועד כמה שאני יודע, לא היה ולא נברא), ואם לא אז זו הכפשה מגעילה. זה לא קשור למיזוגניות, סתם טעם רע. אתה יודע, גם זה יכול להיות. הסטתי עיניי מהמשחק כדי לעזור לך לרכוש השכלה.

באבא ימים 27 בנובמבר 2017

הבנתי.

אז קרמר כדי להוכיח את טענתו שלבני שוכבת עם ערבים מפנה לכתבה שטוענת… בדיוק את ההיפך. אכן הגיון ברזל.

אגב היות שלבני לא שכבה עם ערבים והיות שלא דבורה הנביאה ולא יעל אשת חבר הקיני השתמשו ברחם שלהן ובמיניות שלהן כלל וכלל (לך תקרא) והיות שהגברות הוואל ושארפ לא עשו דבר למען המדינה אלא סתם בחרו לחיות עם הגבר שהן אוהבות, לא זו בלבד שהטענה שלך לפי ואני מצטט ״על הנשים שנזכרו כגיבורות השתמשו ברחם שלהן למען המדינה״ לא נכונה. היא ב 100% לא נכונה. אף אחת (!) מהנשים הללו לא השתמשה במיניות שלה למען המדינה.

אם נסכם לכן את הטענה שלך:

1. קרמר לא אוהב את השמאל ורוצה לרדת עליו.
2. כדי להוכיח את טענתו לפיה השמאל יעשה שלום בכל מחיר הוא מעלה את הטענה לפיה לבני שוכבת עם עריקאת. ומקשר את זה למקרים אחרים של נשים שעשו שימוש במדיניות שלהם למען המדינה.
3 כדי להביא תימוכין לחיזוק טענתו הוא מפנה לכתבה ש…קובעת שהסיפור הזה הוא קשקוש, ובוחר כדוגמה נשים שלא(!) עשו שימוש במיניות שלהם למען המדינה.

נניח לרגע בצד את המונומט לצלילות מחשבה שהקמת- חשבת פעם על הדעות הקדומות שלך? מבחינתך אם מישהו מתנגד לשמאל הוא אוטומטית מיזוגן. אתה יכול להסביר את הקשר בין הדברים? אדם לא יכול להחזיק בדיעה לפיה אין פרטנר לשלום ועדיין לתמוך בזכויות נשים? כנראה שלא בעולם שלך שכולו שחור ולבן, טובים ורעים, שבטיות פוליטית, עליונות מוסרית מזויפת, אפס יכולת להבחין בניואנסים, חד מימדיות ועצלות מחשבה.

ואם כבר מדברים על מיזגניה בוא נראה: חיות כאן שתי קהילות- הצד החשוך באחת מהן שולל יחסי מין בין הקהילות ללא הבחנה בין גברים לנשים. הצד האחר מגן על נשותיו אבל נשות הצד האחר הן fair game. מי כאן המיזוגן?

איך אמרת- התשובה היא אלמנטרית

תומרג 27 בנובמבר 2017

אני חושב שהטענה על מיזוגניות התייחסה יותר לקטע של "גבורת" הנשים שהתחתנו עם שחקנים זרים ובכך הפכו אותם למתאזרחים.

איציק 27 בנובמבר 2017

אבל זה הפוך מהכללה כלפי כל הנשים אלה התמקדות בקבוצה ספציפית שיתכן ולא אוהבים אותן בגלל מעשיהן.

באבא ימים 27 בנובמבר 2017

ומה מיזוגני בזה? אנא נסח את מה שמשתמע לדעתך מן המשפט של קרמר.

תומרג 28 בנובמבר 2017

אני לא כל כך בטוח לגבי המיזוגניות (לגבי המיותרות, הרמה הנמוכה, הבוטות להכעיס וגסות הרוח אני דווקא די בטוח).
אנסה לנסח בכל זאת: קרמר הזכיר במאמר שלו גברים, הזכיר גם נשים.
הגברים (כולל יששכרוב) הוזכרו כולם בהקשר של מה שהם עושים, הכדורסלנים כדורסלנים ויששכרוב כשובר שתיקה נאלח (אליבא דקרמר). הנשים הוזכרו בטור רק על בסיס היותן נשים ולא עוד אלא רק בתפקיד מכשיר לגיור ההאוולים שלנו או במקרה לבני – כ"גיבורת ישראל" על בסיס רכיילות שקרית על מיניותה.
האם קרמר שונא נשים? אין לי מושג.
האם הטור הזה נגוע במיזוגניה? לא חושב, וודאי שלא בפרשנות האקדמית של המונח, שאינה רלוונטית לדעתי.
האם הוא גס, תת רמה ואף מדכדך (בקטע הזה)? במידה רבה כן.

קרמר הולך ומסתמן לדאבון הלב ככותב שמעדיף את הפרובוקציה המכוערת על פני הכתיבה היפה וחבל.

איציק 28 בנובמבר 2017

או, לזה אני מסכים במידה רבה. יש כאלו שלא, אך בכל מקרה, אין כאן סתם זריקת ססמאות באוויר אלה הבאת דעה.

באבא ימים 27 בנובמבר 2017

נניח (ואני חולק על כך) שקרמר סבור שהדברים הכתובים בכתבה נכונים (לדעתי זו עדיין בדיחה על ההתחרפנות של העיתומות הערבית) עדיין זו התבטאות נגד אישה אחת. האם כל שקר מעליב נגד אישה הוא מיזוגניה? על סמך ההגיון הזה אם אני חוזר על טענה לפיה ישיעהו ליבוביץ מטריד מינית אני אנטישמי?

איציק 27 בנובמבר 2017

באבא, זו מיזוגניות כי אנונימית אחת כתבה "כבר התרגלתי למיזוגניות מצד המגיבים אבל שזה יגיע מצד הכותבים זה מאוד מאכזב. הטענות שלי הן לא כנגד הכותב, שהוא בסך הכל עוד מיזוגן ישראלי כל כך נפוץ, אלא שהאנשים האחראים על האתר מתחבאים תחת הגדרות משפטיות ומתנערים מאחריות." כנראה שזה מספיק.

באבא ימים 27 בנובמבר 2017

מצטער- אני סבור ששנאת נשים זה דבר רע מאוד. אני לא מוצא במקרה שקרמר כתב ביטוי לשנאת נשים. אשמח אם מישהו יוכיח אחרת אבל צריך לעשות את זה על בסיס ראיות ולא יומרות לקרוא מחשבות או חיפוש עם משקפת של חיידקים אחרי הפרשנות האפשרית הכי נוראית לדבריו של מישהו.

איציק 27 בנובמבר 2017

באבא, התגובה שלי היתה צינית. האנונימית מגיבה לעתים רחוקות ולרוב כדי לצעוק מיזוגניות. ואם היא צעקה זאת, כנראה שזה נכון. מ.ש.ל.
נ.ב.: אני חושב שההערות הללו של קרמר היו מיותרות ולא תרמו כלום לפוסט, אבל זו דעה אישית בלבד.

אמיתי 27 בנובמבר 2017

אעבור לפה
באבא. שאלת עניתי בקצרה מה רע בלשכב עם ערבים.
מה שאתה מסרב להבין זה הקונטקסט. הכתבה אכן טוענת שזה שקר אבל בקונטקסט זה לא ברור. ככה מתחילים השקרים והעלילות הגדולות. פייק ניוז במיטבו. ככה התחילו הפרוטוקולים של זיקני ציון.. הגיון פשוט.
העניין הוא לא מה קרה אלא איך זה מתואר. ולפי קרמר הנשים האלו כל תפקידן וגבורתן הוא במיניותן. גם יעל. תקרא. ולכן האיזכור של הכתבה הוא מיזוגני.
אתה שוב שם איש קש ונלחם בו כמו עם זה שטענת שהכל בצחוק.. לא כתבתי שמי שמחזיק בדעות ימניות הוא מיזוגן. בשום מקום. ושוב כשביקשתי ממך סימוכין לכוונתו של קרמר לצחוק על העיתונות הערבית(!) העלית חרס בידך.
כל שאר הדברים שכתבת על שיבטיות וכו בכלל לא קשורים לדיון ולמען האמת גם לא מעניינים. לא ברור לי איך הגעת אליהם וקישרת אותם אליי אבל לבריאות.
לסיכומו של עניין אף אחד חוץ ממך לא הבין את זה כביקורת עיתונות. כולל מגיבים ימניים פה. כולם ראו את זה כירידה על ליבני והשמאל. עכשיו אין בעיה מבחינתי לצחוק על השמאל או שוברים שתיקה ומה שלא יהיה. אבל לרדת ככ נמוך זה סתם מגעיל וכן במקרה הזה גם מיזוגני. אתה בוחר להתעלם מזה זכותך.

אריאל 27 בנובמבר 2017

קרמר התכוון לעקוץ את השמאלנים פה. ליבני היא לא העניין גם לא הנשים או הערבים. אולי זה לא בטוב טעם אני גם יכול לקבל דעה שאין לזה מקום אבל לאן עפתם עם האידאלזיציה שעשיתם לזה.

אמיתי 27 בנובמבר 2017

צודק. זה מה שכתבתי לאביאל למעלה פשוט כשאני רואה מולי את דון קישוט וסנשו פנשו (איציק ובאבא) אני חייב לעשות להם schoolin כי הם foolin.
פיספסתי קריירה כמחנך לגיל השלישי

איציק 27 בנובמבר 2017

בקיצור, יצאת די טמבל.

איציק 27 בנובמבר 2017

מתנצל, לא ראוי (גם אם…) אבל לא הבאת שום טענה רצינית לא בקשר למיזוגניות ולא לשום דבר אחר.
לגבי המיותר ולא ראוי, גם אני כתבתי זאת, אז לא חידשת כלום.

אמיתי 27 בנובמבר 2017

הבאתי דווקא. והרבה. זה שאתה לא מקבל/ מתעצבן/ מודה בטעותך זה כבר לא בשליטתי. אני ניסיתי לחנך אבל לפעמים הבעיה היא בתלמיד

איציק 27 בנובמבר 2017

אם אתה מחנך מצבינו הרבה יותר חמור ממה שניתן היה לתאר.
אבל אתה לא רק מחנך גרוע, אתה גם תלמיד גרוע הלוקה בלוגיקה בסיסית. הדוגמאות שאתה חושב שהבאת לא שייכות ולא מתאימות לכלום ושום דבר. חבל שזה כל מה שאתה מצליח להביא.
בנוסף לכך, גם דפקת לנו את המשחק. לא נורא, נסגור חשבון בפעם אחרת.

אריאל 27 בנובמבר 2017

טיפ מהמאסטר מתאים לכל סיטואציה
https://youtu.be/BQ4yd2W50No

אמיתי 27 בנובמבר 2017

רק תזכור להאכיל את הסוס דון קישוט. ואני לא טחנת רוח

איציק 27 בנובמבר 2017

אתה אפילו לא תחנת רוח. הסוס לומד לעבוד בלי אוכל.

דן 28 בנובמבר 2017

קצת עצוב לטעמי שהפכתם את כל העניין לדיון פילוסופי של הגדרת המיזוגניה וחופש הביטוי.
בסך הכל מדובר באמירה נמוכה, מגעילה ומטופשת (בלי שום קשר לקונוטציה הפוליטית שלה) שאינה מוסיפה כבוד לאתר הזה, כותביו וקוראיו. וכל זה בפוסט שאחרת הוא בסך הכל מעניין ובעל ערך מוסף. אפשר היה להתייחס לנושא המתאזרחים, שהוא לגיטימי, בצורה אחרת.

כל שאר ההתפלספויות סביב זה הן לטעמי מיותרות.

Comments closed