שיעור בצניעות לנובורישים

אם זו האלופה ומובילת הטבלה, הגעגוע הנתנייתי שואל למה לא אנחנו, למה לא עכשיו?

פורסם הבוקר (ברובו) ב"ישראל היום":

את קורט ההתנשאות הנובורישית של ב"ש שנישא באוויר היה ניתן להריח היטב מתוכניות הדיבורים בטלוויזיה וברדיו לקראת המשחק, כאילו השנתיים האחרונות והמוצלחות של ב"ש עומדות תלויות ללא הקשר זמן, והפכו את נתניה להערת אגב בתולדות הכדורגל הישראלי. זה הרגיז כמו מישהו שעוקף אותך בתור תוך התעלמות מוחלטת ממך.

לכן אתמול בערב הייתה הזדמנות נאותה לתת שיעור בצניעות סטייל נתניה ולעשות קצת צדק. וצניעות היא מילת המפתח. למשל ערן לוי, השסתום שדרכו זורמת או נתקעת ההתקפה, ברצונו יחזיק את הכדור כאילו יש לו בראש שעון התקפה של 24 שניות והוא מנסה למצות אותו עד תום, ברצונו יעביר מסירת אומן שטובי הפיזיקאים מנסים לברר כיצד ניתן לייצר זווית כזו עם נעל כדורגל, וברצונו יבעט לכיוון השער, יפגוש במסגרת, ברשת, או יקפיץ את כיפת ברזל לירי תלול מסלול לאזור עוטף פולג. בכל מקרה, לוי בדרך כלל מתעקש לסחוב כמעט 90 דקות עד שהוא מבקש חילוף, הסכים לוותר בדקה ה־74 כדי לתת למחליף דידייה קוגבניה את הכבוד להצניע את בכר ושות'.

עוד קצת שיעור בצניעות? השלט שניתלה ביציע האוהדים הבאר שבעי הצהיר: "תראה בני, כאן הורדנו אותם ליגה", זכר למשחק הירידה בעונה הראשונה באיצטדיון. אז בגלל שנתניה היא יישות דמוקרטית ומלאת הומור, בדרך כלל אין לנו בעיה עם עקיצות סרקסטיות מהסוג הלא מזיק הנ"ל. אבל מבאר שבע? שעד לפני כמה שנים הורידו מאמן מהכביש וכמעט גרמו לו לתאונת דרכים? שהסירחון מהקבוצה השתווה בחומציותו לזה שמגיע מרמת חובב? מכם נקבל התנשאות? השתנה על השטיח בסלון הבית? אחד הסימפטומים הבעייתים בנובורישיות היא הנטייה, בגלל הרצון להיטמע בגבהים החדשים אליהם המריאה, לשכוח מאיפה היא הגיעה. אז לעיתים מגיע איזה אביב אברהם כזה להנחית אותם לקרקע.

ואביב אברהם הוא חתיכת יהלום.

אז עם קצת יותר ריכוז מקייטה וסבע וקצת יותר צריכת חמצן מלוי זה היה יכול להיגמר עם חבילה נאה יותר, אבל צנועים בנתניה. היא חזרה למה שאפיין אותה עד לפני שאמרו שהיא הלהיט של הליגה ואתמול ממש שיחקה כמו הייתה הלהיט של הליגה. זו קבוצה שמכירה כיוון אחד, לצד התקפי לב סדרתיים ברמה ההגנתית: הגנה היא התקפה, קישור הוא התקפה והכל נע כמו כריש שחייב לזוז כל הזמן קדימה על מנת לא למות: אם היא לא מתקיפה, נתניה מתה. ועוד מילה על ההגנה שלה: הויבך ובראנקו הם מסוג השחקנים שנכנסים לך ללב. השילוב בין פעולות הירואיות לשטויות מסמרות שיער לא מאפשרות מרווח לכעוס עליהם. שני הכמעט בישולים לדן אייבינדר בסוף יכלו לכתוב את המשחק הזה אחרת לגמרי.

למרות הכישלון השיווקי למלא את האיצטדיון ולמרות שרב חב"ד שהדליק את החנוכייה לפני המשחק השווה את נתניה לבני האור, מה שבאלימינציה הותיר את ב"ש כבני החושך (אולי המלך המשיח נתן להם מידע מוקדם על השלט הנבזי של ב"ש), המשחק כולו היה געגוע לדומיננטיות נתנייתית היסטורית. אז אחרי שתי ההחמצות של איינבינדר בתוספת הזמן, שירת "על הניסים ועל הנפלאות" פרצה ביציעים, כי חכמת ההמונים לא תפספס הזדמנות לחבר בין קלישאת חנוכה וניצחון המכבים.

ובאופוריית הסיום, נזכרנו בקבוצת הפייסבוק "זכרונות ילדות מנתניה" שהשתלטה על הפיד, שם מופיעה מילה אחת כמעט בכל פוסט, לצד דמויות מיתולוגיות, מורים נערצים ושוטי הכפר לדורותיהם: "יחסרה". עם דגש כבד על הח'.

יחסרה בטריפוליטאית – סוג של געגוע. אז אם זו האלופה ומובילת הטבלה, וזו צורת המשחק של הקבוצה המקומית הנוכחית, הגעגוע הנתנייתי שב ועולה. ואם האימפריה אמנם עוד תחזור, השאלה צפה וחוזרת איתה: יחסרה, למה לא אנחנו, למה לא עכשיו?

לחזור לגדולה דרך הכאוס
נו האדל

40 Comments

איציק 18 בדצמבר 2017

דורון, אולי הפוסט נכון. לצערי לא ראיתי את המשחק, גם לא בתקצירים. אולי כל מה שכתבת נכון מילה במילה. בו ונניח שאתה באמת צודק בכל מילה. ממך לא הייתי מצפה שתצא נגד ההתנשאות הנובורישית. זה יכול להתאים לתומר, אך לא לך.

Ollie Wiiliams 18 בדצמבר 2017

מצחיק, פתאום כשיש איזה פרט שנחמד להם להזכר בו, ההסטוריה של הכדורגל העולמי מתחילה לפני 2015…

אוהדי מכבי אומרים את זה כבר שנתיים ואז קוראים לנו קנאים….
מהרגע שב"ש זכתה באליפות הראשונה, חלקים נרחבים בקהל שלה משוכנעים שזה הופך אותם למועדון הגדול בהסטוריה כי "רק ההווה חשוב". לא מוכנים לקבל את זה שהיותם המועדון המוביל כרגע לא משנה את העבר לא שלהם ולא של הליגה. שלמרות שהקמפיין האירופי שלהם היה יפה מאוד הוא לא הכי גדול אי פעם, ששני נצחונות על אינטר לא אומרים ש"עשינו בשנה אחת באירופה יותר ממה שמכבי עשתה כל ההסטוריה שלה".

כן, גם אם לא אתה באופן אישי, גיא זוהר, יש חלק ממש ממש לא זניח בקהל שלכם שחושב ככה.

לא חושב שלנתניה יש מספיק עצמה ויציבות כדי לקחת אליפות, אבל מקום 3-4 עם גביע בהחלט ראויים לעונה הזו.

איציק 18 בדצמבר 2017

נכון, זה משהו ייחודי רק לאוהדי באר-שבע!!!

אמיתי 18 בדצמבר 2017

לחלק הלא מחונך והלא משכיל שלהם

איציק 18 בדצמבר 2017

לא בדקתי, מאד ייתכן, אבל חלקים כאלו יש בכל קבוצה. לא מפתיע. עדיף ככה משיריי שואה או איחולי מוות. לא שאוהדי באר-שבע תמיד היו נופת צופים, אבל מה שמתואר הוא לא משהו מפתיע ולא משהו חמור. הטרלה של אוהדים, לא יותר. מי אנחנו שנצא נגד הטרלה…

אמיתי 18 בדצמבר 2017

אתה רואה שאתה מורה לא משו- ניסיתי להטריל אותך בסגנונך..

איציק 18 בדצמבר 2017

הבנתי, ואני בעד, רק מה, בהטרלה היה גם חלק שראוי לתגובה יותר רצינית. זה נקרא ניצול הזדמנויות.

אמיתי 18 בדצמבר 2017

אני יותר מתמחה בהטרלה של בולשביקים אוהדי קבוצות קומוניסטיות

איציק 18 בדצמבר 2017

נראה לי שיש אוהד מכבי חיפה ששרפת לו פיוז עכשיו.

אמיתי 18 בדצמבר 2017

יותר נכון אוהד הפועל פת ופוליטרוק ההומור כאן

Ollie Williams 18 בדצמבר 2017

לא, זה רק חלק מזה שהם החליטו להעתיק את הצדדים העלובים של אוהדי חיפה

איציק 18 בדצמבר 2017

איזו מהחיפאיות?
לפי תגובתך אתה נראה לי אוהד אחת התל-אביביות שמאמין שהשם זורחת לכם מה… אז גם לכם היא לא זורחת משם. לאף אחד היא לא זורחת משם. אבל התגובה שלך חושפת שאת לא פחות עלוב מהם במובן זה.

Ollie Williams 18 בדצמבר 2017

לא הכחשתי לרגע את היותי אוהד מכבי ת"א ואף די הודיתי בזה בתגובה המקורית.
כמו כן גם ציינתי שנכון לשנתיים-שלוש האחרונות הפועל בבש הוא המועדון המוביל כרגע בארץ. זו עובדה.
כמו העובדה למשל שמכבי ת"א היא המועדון המעוטר בהסטוריה של הכדורגל הישראלי, לפני ואחרי קום המדינה.
כמו העובדה שהפועל ב"ש למרות הקמפיין היםה מאוד שנה שעברה באירופית עדיין לא רחוקה מההישגים של מכבי באירופה מרחק מכובד, וכמו שמכבי ת"א עוד לא עשתה באירופה חלק מהדברים שמכבי חיפה והפועל ת"א כן עשו.
חבל איציק, לרוב אתה לא לוקה בהבנת הנקרא ובהכרה בעובדות.

התגובה אומרת שאני נוטה לא לסלף עובדות עבר ולא מוחק מההסטוריה את כל ההישגים של היריבות שלי כדי לחזק טענה שקרית שנובעת מהזכרון הסלקטיבי שלי.

איציק 18 בדצמבר 2017

כל מה שאתה כותב כעובדות, חלקן בעיני המתבונן (שים לב, חלקן, לא כולם. זה שמכבי תל-אביב הכי מעוטרת, זה ספירת מלאי מתקבלת כעובדה, לגבי איכות הקמפיין כל אחד רואה את מה שרוצה ואני בכלל לא נכנס לזה). לגבי העובדה שלכל קבוצה יש גרעין שחושב שהשמש זורחת לו מהתחת, אני חושב שנכון גם אם זו לא קבוצה גדולה. אני בטוח שללסטר היו אוהדים כאלו (ואולי עדיין יש) אחרי האליפות, ומזה להוציא מסכנות לא נכון לדעתי. מה שהדליק לי את ה… זו הכתיבה שלך "שהם החליטו להעתיק את הצדדים העלובים של אוהדי חיפה" כלומר אוהדי מכבי חיפה (לא כולם) עלובים בזה שהם חושבים שהם המועדון. לדעתי, אמירה עלובה, במיוחד שאם מסתכלים על ההישגים שלהם, יש להם קייס לא רע אם מכניסים את העובדה שקבוצה שזכתה בהמון אליפויות לפני מאתיים שנה כבר לא מועדון גדול, והיו לכם הרבה שנים כאלו ובתקופה זו מכבי חיפה הייתה אימפריה ועשתה דברים יפים גם באירופה. הערה מאד מיותרת מצדך.

Ollie Wiiliams 19 בדצמבר 2017

לא איציק, אתה שוב מסרב בכח להבין ומסלף ציטוטים ועובדות רק כדי לצאת עוד קצת אבי נעלבי.

– אם רשימת תארים זה סתם "ספירת מלאי" אז למה משחקים בכלל? מה המטרה? כי משתמע מהטענה שלך שזו סתם רשימה לא חשובה. אז אתה רוצה לומר שברגע שקבוצה שאינה ב"ש תזכה באליפות – זה יקרה מתישהו אני מניח – אז האליפויות הנוכחיות של ב"ש שוות כקליפת השום? זו הרי רק "ספירת מלאי המתקבלת כעובדה". יש מוסכמות מה זה תואר, יש מוסכמות על ההיררכיה שבין התארים. בשני אלו שנחשבים לחשובים ביותר למכבי ת"א יש הכי הרבה זכיות. בין אם תספור כולל התקופה שלפני קום המדינה ובין אם אחרי. זו עובדה. גם בתואר השלישי הכי חשוב אגב, למרות שהוא משוחק רק 33 שנה.

– אתה רוצה להתווכח איזו העפלה מהליגה האירופית שווה יותר- מהבית של ב"ש עונה שעברה או מזה שמכבי של סוזה העפילה ממנו. זה סובייקטיבי. אובייקטיבית, מכבי ת"א עשתה בעבר את הישג השיא של הפועל ב"ש באירופה ( = העפלה ל 32 האחרונות של האירופית), העפילה לשלב הבתים יותר פעמים, והעפילה פעמיים לצ'מפיונס. כך שלומר "ב"ש עשתה בשנתיים באירופה יותר ממה שמכבי עשתה בכל ההסטוריה שלה" – טיעון ששמעתי לא פעם ולא פעמיים – זה שקר וכזב ונוגד את כל הע-ו-ב-ד-ו-ת. ד"א גם לפספס העפלה לצ'מפיונס על חודו של שער זה משהו שמכבי עשתה בערך 20 שנה לפני שב"ש הגיעה לשם.

– ובאותה מידה מכבי חיפה והפועל ת"א הגיעו לשלבים במפעלים שמכבי לא הגיעו אליהם, כולל הביצועים באותו קמפיין צ'מפיונס ב 2002. אז אני לא טוען שמכבי ת"א היא הישראלית הכי מצליחה באירופה אי פעם כי זה פשוט, עובדתית, לא נכון.

– וזו מהות הדיון – ההסטוריה. לבטל ככה בהינף יד כל מה שקרה בעבר כי עכשיו במקרה אתה יותר טוב, זה מהלך עלוב. וזה משהו שגם חלק לא קטן מאוהדי חיפה מתמצא בו.

– ולכן ציינתי "את הצדדים העלובים של אוהדי חיפה". לכל קהל יש את הצדדים העלובים שלו, חלקם מגעילים יותר וחלקם מגעילים פחות. דוגמה לצדדים עלובים של קהל:
* לקרוא ליריבה "גרמניה" ולאוהדיה "גרמנים" גם בשיחות חולין וניתוחים מקצועיים.
* להחליט איזה שנים חשובות יותר ואיזה שנים חשובות פחות כדי לחזק את הטענה ההסטורית שלך.

סתם שתי דוגמאות למשהו שאוהדי חיפה מאוד אוהבים לעשות ואוהדי ב"ש החליטו לחקות כולל אתה עצמך בתגובה האחרונה.

רותה לומר מי המועדון הכי גדול בשנתיים האחרונות? זה משהו אחד. ב 30 השנים האחרונות? משהו אחר. בהיסטוריה בכלל? אז תשפוט את כל ההסטוריה ולא רק את חתיכת הטיימליין שמחזקת את הטענה שלך.

Ollie Wiiliams 19 בדצמבר 2017

ושים לב אגב, אם תרצה אשכרה לנסות להבין מה כתבתי, שציינתי מס' פעמים שמכבי ת"א כרגע לא המועדון המוביל בארץ אלא ב"ש, ושלמכבי ת"א אין את ההישגים הכי מרשימים לאורך השנים במפעלים האירופיים – לעומת מכבי חיפה והפועל ת"א – גם אם אלו של מכבי עדיפים משמעותית על אלו של ב"ש לאורך כ-ל השנים שבהן ישראל משחקת באופ"א.

Ollie Wiiliams 19 בדצמבר 2017

ואחרון בגלל שאי אפשר לערוף תגובות בדיעבד –
גם שמעתי שעדיף לנצח את סלטיק פעם אחת אבל לעוף בנוקאאוט, מאשר לעשות פעמיים תיקו נגד באזל ולעלות לצ'מפיונס. כיוון שאני מניח שאוהדי ב"ש מבינים את המטרה של התמודדות נוקאאוט המורכבת משני משחקים, בוא תסביר לי מה בדיוק אני אמור להבין מזה.

איציק 19 בדצמבר 2017

Ollie Williams,
אני לא נעלב (בטח לא בשם חיפה), וקראתי היטב. אני חושב שאם נניח היתם זוכים בעשרים אליפויות עד 1980 ועוד 10 אליפויות משנת 2000 ובעשרים שנה שח החור חיפה הייתה זוכה 15 ומשנת 2000 עוד 5 פעמים, אז נכון משלכם היו 30 אליפויות ולחיפה רק 20, עדיין 20 מתוך שלכם היה בעבר הרחוק ולא היה ניתן לדבר על כך שהמועדון שלכם גדול יותר, כי הגדולה שלכם הייתה בעבר הרחוק והרבה פחות רלוונטי (יש מה שנקרא, מקדם שכחה). אם תסתכל על זה כך, תראה שמכבי חיפה בטח לא עלובה לעומתכם.
אני לא מכניס את באר-שבע למשוואה בכלל כי ברור לי ששני המועדונים הללו רחוקים מאד מבאר-שבע. אנחנו קבוצה טובה בשנים האחרונות אך כמועדון יש לנו עוד דרך ארוכה.
לסיכום, כמובן שכמות התארים חשובה, אך יש גם חשיבות גדולה מתי הוסגו, אחרת תחשוב שנוטינגהם פורס הוא אחלה מועדון. וכשמסתכלים על זה בצורה הנכונה, היהירות שלך כלפי חיפה הוא די חסר בסיס. זה הכל, אתה לא צריך לבנות תאוריות יותר מדי גדולות.
אבל אתה יודע מה, למה לי להכניס ראש חולה למיטה בריאה. שיבוא איזה אוהד מכבי חיפה ויריב הוא איתך. אם זה מקובל עליהם, מה אכפת לי.

תומר חרוב 18 בדצמבר 2017

יחסרה על הימים שהיית כותב על מכבי נתניה בעיתון ראשון, איך הייתי מחכה לטורים האלה.
פוסט גדול.

דורון קרמר 18 בדצמבר 2017

תודה תומר. (:

גיא זהר 18 בדצמבר 2017

בשורה התחתונה נצחון מוצדק. אנחנו לא נראים מספיק טוב מתחילת העונה (וזה בלי קשר שמדובר במשחק חמישי ב-17 יום).
לגבי השלט שכל כך זעזע אנשים, יש דם רע בין הגרעין הקשה של האוהדים הרבה לפני 2013, יותר לכיוון 98 כששתי הקבוצות נאבקו על העלייה ואז דווקא ידם של "טריפולי" הייתה על העליונה והגמלים נתקעו בליגה השנייה לעוד כמה שנים. חוץ מזה שהשלט הזה הוא תגובה לשלט שתלו אוהדי נתניה שעלינו ליגה לפני עשור בערך: "גמלים, טעיתם בדרך" (קרמר וידיעתהיסטוריה לא הולכים ביחד, את זה אנחנו יודעים) ברור שאם ההצלחה מתלווה גם השחצנות, זוהי דרכו של עולם (חוץ מאלו שנולדים עם זה). ולגבי הצנועים (המאמנים שלכם דוגמא בעניין, הבעלים לא בהכרח), לאט לכם. יש לכם אחלה קבוצה, אבל המרחק מהמקום הראשון כמדומני צומצם לשבע נקודות ולא זכור לי שערן לוי התחפש לאוחנה. אם תמשיכו בהתקדמות הזו יש מצב שעוד שנתיים-שלוש תהיו מועמדים רציניים.

איציק 18 בדצמבר 2017

גיא, התגובה שלך לא מתכתבת היטב עם תגובתו של תומר. בעייתי משהו.

יוני 18 בדצמבר 2017

לא מבין מה זעזע אנשים בשלט. זו הברקה קופירייטירית של אוהדים, זה הכל. יתכבדו אוהדי נתניה וייכנסו ישיבת קריאייטיב ויפצחו תגובה מהממת למפגש הבא בין הקבוצות.

ברלה 18 בדצמבר 2017

+1 יוני

שי 18 בדצמבר 2017

שששש, שלא תתפתח פה בטעות תרבות כדורגל

אורי 18 בדצמבר 2017

בשנה הבאה הקונטרה (או אולי כבר בפלייאוף) "תראה בני, כאן דפקנו להם את האליפות"

איציק 18 בדצמבר 2017

לא דפקתם שום דבר. לא ניקח אליפות עם הנקודות שלכם או בלי הנקודות. אנחנו נותנים שנתיים בראש ונכנסים לתרדמת של 40 שנה (אולי נגנוב גביע על הדרך).

yaron 18 בדצמבר 2017

קודם כל שאפו (וגם תודות) על הניצחון אתמול.
אם נצליח (מכבי ת"א) היום להוריד את הקוף האכזרי שהתלבש עלינו מהגב יש לכולנו עונה מרתקת השנה.
לגבי נתניה – אמנם הדי אן איי התקפי אבל נתניה הגדולה היתה וואחד קבוצה מאוזנת מהשוער ועד החלוצים. אתם רחוקים משם. להיות הלהיט של הליגה זה כמו להיות הלהיט של הקיץ, משהו מדליק שבא והולך… אתם יכולים לנצח כל קבוצה בליגה, אתם יכולים וצריכים להתברג בפלייאוף העליון ואתם גם יכולים לקחת גביע. האם יש לכם סיכוי לקחת אליפות השנה? כן. סיכוי גבוה? ממש לא.
ערן לוי – אין ספק שהוא יכול להיות זהבי של הלאומית, שים אותו בחצי מהקבוצות והן מועמדות לעליה.
אם אתם רוצים להתקדם תצטרכו או לוותר עליו או ללמד אותו להיות יצחקי/בניון במצבם הנוכחי.
קהל – אם אתם לא ממלאים איצטדיון במשחק כזה משהו דפוק במערכת או שגם הקהל מבין שאתם "רק" הלהיט של הליגה כרגע ועדיין לא מגוייס למבצע אליפות הירואי.
ב"ש – כתבתי לפני יומיים שאם ינצחו אתכם, ההפסד בגמר הטוטו יישכח. ההפסד אתמול הבהיר לכולם שהם פגיעים השנה. הם עדיין בראש הטבלה ועדיין פייבוריטים אבל הכרישים כבר מריחים דם.

שלו 18 בדצמבר 2017

דבר ראשון ששמתי לב במשחק הוא שנתניה ניסתה (בהצלחה גדולה כל עוד היה אוויר בריאות) לעשות לב"ש מה שמכבי עשתה לה בגמר הטוטו.
לחץ על כל המגרש על כל השחקנים וכאשר חטפה את הכדור לנוע קדימה עם מסירות קצרות.
עיקר הלחץ היה על אוגו, ראדי ומליקסון במטרה להוציא אותם מהמשחק.
ב"ש צריכה להבין שעכשיו כל קבוצה תשחק נגדה ככה עד שבכר ימצא פתרון.
למזלה של ב"ש יש לה את חיפה בשבוע הבא.
נתניה קבוצה טובה בטח קבוצה יפלייאוף עליון, אני מקווה שלא תעוף על עצמה ותצא להרפתקאות.
יש לה קבוצה שעומדת בתקציב (אני מנחש), תיקון קטן בחלון של ינואר והיא יכולה להתחיל להכין את השנה הבאה.

טוב לי שבית"ר היום תעלה כפייבוריטית,
אם מכבי תהיה צנועה לא תפסיד – נקודה בשלב בזה של חיינו בטדי, לפי תוצאות המחזור תהיה תוצאה טובה.

גיא זהר 18 בדצמבר 2017

החסרון של ויטור (וגם צדק במידה מסוימת), מעבר ליכולותיו ההגנתיות, שהשנה לא משהו, מתבטא, וניתן היה לראות זאת גם בשנה שעברה בדיוק בעניין הזה, של הנעת הכדור שהחלה ממנו. חזרה שלו במהרה בימינו תפתור חלק מהעניין הזה.

גיא זהר 18 בדצמבר 2017

ועוד דבר, כשמתקשים בהנעת הכדור, מעיפים כדור לוואקמה ומקויים לטוב. בשני המשחקים האחרונים שניהם נעדרו ולכן הקושי הגדול.

אוריה 18 בדצמבר 2017

אבל זה לא צפוי…
השאלה היא האם לאור פריכותו של ויטור וחסרונו של צדק יביאו חיזוק להגנה בינואר?

שלו 18 בדצמבר 2017

צדק היה השנה חלש (בטח יחסית לעונות הקודמות).
ב"ש (כמו מכבי ד"א) עייפה ותצטרך להמציא את עצמה מחדש.
בכר וכאן הערכה רבה שלי אליו ניסה כבר אתמול למצוא פתרון למה שתקע את ב"ש בגמר הטוטו.
הפתרון הוא לשפוך כישרון לתוך ההרכב, בכדרוגל שלנו הכישרון מוגבל.
אוסיף ואומר שאם ב"ש מבקיע בעשרים הדקות הראשונות, כל התאוריה שלי קורסת.
ההבדל הגדול בין מכבי לב"ש השנה היא שב"ש הצליחה להוציא יותר במשחקים שהייתה לא טובה. וכשהייתה טובה הייתה הרבה יותר טובה.
באופן אישי אני רואה בזה עלבון שכל הזמן מעלים את נושא ויטור ונאוקמה, לדעתי מליקסון הרבה יותר משמעותי ואובדן הנקודות הגדול של ב"ש בעונה שעברה היה כשמליקסון היה פצוע.

גיא זהר 18 בדצמבר 2017

שלו, מליקסון משמעותי מבוזגלו ולכן כששניהם היו בריאים הועדף על פניו. עם ויטור בשנה שעברה למיטב זכרוני איבדנו חמש נקודות שלא במשחקי גארבג' טיים.

yaron 18 בדצמבר 2017

לגמרי הטרלה של אוהדים ולגמרי מקובל. חותם על שחצנות כזאת מכל הקהלים במקום גזענות,שואה וניבולי פה.
מזכיר לי את השיר של אוהדי בוקה לאוהדי ריבר. מומלץ בחום :-)
https://youtu.be/78xXFxrm2lw
סלחו לי על תרגום גוגל:
River, tell me you feel, Have played the National, I swear that although the years go by, We will never forget, That you went to the B, Burned the Monumental, That stain is never erased anymore, Che hen you cag * n, you hit a player, What cowards the drunkards of the Board …

יואב 18 בדצמבר 2017

אחלה פוסט קרמר.

שמעון 18 בדצמבר 2017

ואני חשבתי שבליגה של גאונים אמורים להסתדבר בלי זהבי ו-וואקמה. הכל חרטא כמעט כל הקבוצות אותה רמה וגם השחקנים.

BRT 18 בדצמבר 2017

תודה על הפוסט (:
למרות שאינני מחובבי ב"ש,
אהבתי את השלט,הלוואי עוד יצירתיות כזו במאבקי אוהדים,
ולא ניבולי פה ואלימות וכו' (:

Dr.van nostrand 19 בדצמבר 2017

מובן שהכתיבה נפלאה ומענגת.
אך אין זה מעיד כי הרחש הכללי נכון, לא בעניין ב"ש ואוהדיה.
מנאמניה של האלופה בפורום מכובד זה לא קלטתי התנשאות או זלזול באף יריבה, הגם שהם היו דומיננטיים ביכולת על הדשא לאורך זמן ובמגמה מתמדת של שיפור.

יש חבר'ה שובבים בכל התכנסות 'שבטית/דתית' שהכיף שלהם הוא מסרים מעין אלו שהוזכרו במאמר.
זה בהחלט לא מלמד על הרוב.

מה שכן, נתניה בהחלט עם סיכוי גבוה יותר לקחת אליפות השנה מאשר שאביא את הלוטו…אז יש תקווה.

Dr. van nostrand 20 בדצמבר 2017

לך תדע.. היו דברים מעולם.
למרות היותי מתנגד חריף ובוטה למתכונת הליגה הנוכחית, זה לא יהיה חסר תקדים אם קבוצה כמו נתניה תעלה על רצף טוב ותעקוף קבוצות פייבוריטיות עם תקציבים גדולים בהרבה.
יש הרגשה שבאר שבע ומכבי ת"א לא במיטבן ומעבר לשיאים שהיו בהם בחמש העונות האחרונות.
אם נתניה איכשהו תעשה 75 אחוז עד סוף העונה ( long shot אבל קרו דברים יותר הזויים בשנים האחרונות בליגות שונות באירופה ואף בארץ ), יש לה סיכוי מעשי איכשהו- כי מכורח הנסיבות ייתכן ואולי נראה היחלשות הדרגתית של הצדדים המקובלים כפייבוריטים.
כמובן שכל זה תקף עד גדילת הפער הבאה שיכולה לקרות כבר עוד כמה ימים ואם היה שער שוויון בסוף המשחק הקודם.

מכיוון שלא כך היה ועוד לא הגענו לעתיד,
למה לא באמת… ליהנות מהרגע.
לא עולה כסף.

Comments closed