נייר הלקמוס של אייל ברקוביץ'

עם גזענות לא מודעת לעצמה, בורות מבורכת והרבה אינפנטיליות, אייל ברקוביץ' הפך לסיוט של כל צבוע, אינטרסנט ושרלטן. תשאלו את מני נפתלי ואלדד יניב.

1. אפשר להתעלם בעיפעוף מתנשא מתוכנית הטלוויזיה של אופירה אסייג ואייל ברקוביץ'. לצקצק שמדובר בטראש טלוויזיוני, זבל מהונדס להמונים. אפשר להישבע שכריות אצבעותיך לעולם לא ילחצו על הכפתורים בשלט שיעבירו אל הערוץ בו משודרת התוכנית. אפשר להגיד שאתה צופה בתוכנית מסיבות אנתרופולוגיות, שנמאס לך מארוחות שישי, שהטלוויזיה במקרה הייתה פתוחה על הערוץ.

או אפשר פשוט להישען לאחור, לבקש מדרי הבית להיות בשקט, ולצפות בטלוויזיה המרתקת שמייצר אייל ברקוביץ'.

2. מה יש לברקוביץ' להציע? הרבה דברים פסולים. קורטוב גזענות לא מודעת לעצמה, מתובלת בבורות מבורכת, משולבת בסטריאוטיפים, דעות קדומות, שמרנות נטולת עוגנים של ידע, המפחדת מהשונה ואינה מכירה ברבדים עמוקים של דיון. אה, ואינפנטיליות. תוסיפו לזה את הטיקט של הדוגריות בו ברקוביץ' אוהב להשתמש לאורך השנים, שמתמצה ב"אני אומר את מה שאני חושב כי ככה אני, ואני דוגרי ואני גבר", ותקבלו אסון עבור מי שנתקל בו על המסך מנסה לברר על חיי המין של דוגמנית שנולדה כגבר ובחרה לחיות כאשה או מול זמרת ערביה שנפרדה מהחבר היהודי שלה. על פי חוברת ההפעלה של הפוליטקלי קורקט מדובר באסון מהלך המפר את כל החוקים בחוברת.

3. אבל מעבר לכל התכונות הפסולות הללו, ברקוביץ' הפך ללהיט טלוויזיוני כי הוא התגלה בקונטקסט הזה כמגה מפלצת של נייר לקמוס המחלקת תווי תקן של אותנטיות. עם טיעונים על סף הדאחקה, ואווירה של פרלמנט בבית קפה של יום שישי, הוא מצליח, בפשטות טיעוניו, לחשוף צביעות, שרלטנות, פוזה או אינטרס סמוי. מה שברקוביץ' עושה פשוט עובד. בחריקת שיניים והתכווצות על הספה של הצופה, במבוכה לא מודעת עבורו, אבל זה עובד. למשל:

את מני נפתלי הוא קילף בהאשמות של ריב נהגים ("אתה לא גבר") שפגעו באגו המנופח והרגיש של נפתלי עד שזה שנאלץ לברוח מהאולפן.

לישראל כץ אמר שאין לו סיכוי להיות ראש ממשלה כי אין לו כריזמה והצליח לשבור שיא עולם בצניחת לסתות לרצפה בשידור חי כשפרצופו המיוסר של כץ הוכה באמת המרה.

את רוני מאנה הוא שלח להתחבא בטוויטר, יורד נמוך ומלכלך כמו תינוק נטול חיתול לאחר שברקוביץ' הותיר אותו ערום ועריה, כשניסה לקבל קצת תשומת לב עם טינופים חלולים על נתניהו.

גם הצלופחיות המזויפת של אלדד יניב נתקלה בקיר של דאחקות, טיעונים אינפנטיליים, המתאימים לירידות של תלמידי חטיבת ביניים שמנסים למצוא את מקומם בחבורת השווים על ידי ירידות על בני גילם. אבל ברקוביץ' הפך את הלוחם דה לה שמעטא מרוטשילד לאחד שצריך להגן על הטענה שכל הרעש הלבן שהוא מקים זו בעצם הסחת דעת ענקית שמכסה על מירוץ פוליטי ואינטרס מגלומני ואגואיסטי של יניב.

ספק אם ברקוביץ' יודע על מרטין שלאף, על עמותות ברק, ועל כל שאר השחיתויות שיניב העיד שהיה עד להן. הכדורים במחסנית של ברקוביץ' טענו שיניב דומה לטל פרידמן, וש"יש לך פרצוף של סטנדאפיסט". אבל פלא פלאים, זה עשה את העבודה. על פרצופו של יניב נמרח חיוך מזויף, שהתקשה להדוף את הטענות. כשיניב יצא מהאולפן והסתכל על בין רגליו, הוא בוודאי ראה שם זנב מקופל, בכל הכוח.

4. רבים ממחנה הימין רואים בברקוביץ' סוג של גיבור. האיש האמיתי שסוף סוף אומר את מה שהם חושבים. אבל ברקוביץ' אינו ימין. הוא ברקוביץ'. הוא לא יותר מחיזוק מוראלי, לא פסל חירות אידיאולוגי. הוא פלוגה מסייעת של אמירת אמת שחשוב שתיאמר, רגע לפני שהפרצופים חמורי הסבר של האולפנים של שמונה בערב ישתלטו על האג'נדה, והאווירה תחמיץ.

הטיעון של ברקוביץ' פשוט, ולכן עובד: טוב כאן – כלכלית, מדינית, בטחונית. כל השאר זה צביעות ואינטרסים. הוא לא צריך לקרוא את אתר "מידה" על מנת לדעת את זה או כדי לקבל תגבורת אידיאולוגית. הוא לא צריך להתכתב עם יהודים לאורך ההיסטוריה על מנת לדעת שמרביתם היו מתחלפים עם היהודים החיים כעת במדינת ישראל. על רקע געיות הצחוק של אסייג, האמת של ברקוביץ' נשמעת צלולה.

5. ביקור באולפן של אסייג וברקוביץ', מעבר להופעות היח"צ של קשת, הפכו לסוג של מסע אומץ, כמו מסלול מכשולים סטייל WIPE OUT, באם שרדת את האינטואיציה הבריאה של תחושות הבטן של ברקוביץ', יש לך סיכוי גם בציבור. אבל אם לא עמדת בו, אתה צפוי לחשיפת ערווה פומבית, ללעגו של כל מי שיהיה עד לכך ולחבלה קשה בתדמיתך.

רק על השירות הזה לציבור הייתי נותן לו, כאות הוקרה, לאמן את נבחרת ישראל.

כאן הקפטנית שלכם מדברת
גן העדן האבוד (חלק א') / משה יחזקאל

282 Comments

אסף the kop 19 בינואר 2018

נפתלי, יניב ומאנה הם לא באמת יריב. את הזיוף שלהם מרחים מקילומטרים.
קצת עלוב שברקוביץ הפך להיות הפרצוף של הימין.

אסף the kop 19 בינואר 2018

מריחים

איתן 19 בינואר 2018

וואלה לא יצאת גבר בטור, צפה פגיעה מפירה חחח סתם.

הישראלי הממוצע סביר להניח הוא גזען,שוביניסט ושמרן שדי דומה בתפיסתיו לאלו של ברקוביץ,שאת הסטאז' שלו עשה אצל קופמן ביציע העיתונות-אז ככה שבישראל אין שכל אין דאגות ,גם ככה הזיכרון הציבורי קצר והמוסר לוקה בחסר(דרעי משר הפנים לכלא וחזרה למשרד הפנים???),וגם ככה מרימים אותו בארץ נהדרת-וכאמור אני מניח שלא איכפת לו שיורדים עליו,הוא מקבל פרסום חינם.

לטובתו של ברקוביץ נעיד שכוחו היה ברגלים, פיו גרם לו לקבל בעיטות בראש,למרות שהפה שלו מספק לא מעט בידור כמו בשנותיו היפות ככדורגלן.

לדעתי גם המרואיינים מבינים שהם יושבים מול אדם לא כלכך יציב,שמוכן לשבור את הכלים בשביל רייטינג,מצד שני אין להם יותר מידי נשק לשלוף נגדו כמו גם שהם לא רוצים לרדת למלחמת קללות של כיתה ג' מול ברקוביץ ,הרי זה לא אמנון אברמוביץ,יאיר לפיד-שאפשר תמיד להגיד שהם מקושרים פוליטית(שמאלנים,עוכרי ישראל) ולציין את שגיאותיהם בפוליטיקה.אז לכאורה הם כמו דג מחוץ למים שברקוביץ פשוט מחכה לשים אותו בסל השלל שלו כדי לעשות מהם קציצות.

אבל לדעתי כל מי שמגיע לתוכנית שהוא כבר יודע ומכיר את הפורמט הוא אדיוט,כי זה לא התוכנית פגוש את העיתונות, זה יציע העיתונות גירסת הפוליטיקה

אלון3131 20 בינואר 2018

בעולם שבו בזים לאינטליגנציה כי זה התנשאות ואליטיסטיות,עולם שבו עדיף להיות דוגרי מאשר לחקור ולדעת. עולם שעדיף לדבר בגסות אל מיעוטים ולצחוק על מישהו שהמיניות שלו שונהמאשר חלילה להיות מנומס או פוליטיקטלי קורקט פלא שברקוביץ הפך לגיבור "תרבות"?

איתן 20 בינואר 2018

ככה זה כאשר בני נוער היום סוגדים לדוגמנית תחתונים\מנחה בריאליטי שמעלימה מס וזמר מוזיקה מזרחית שמתעסק עם קטינות יחד עם אבא.
מאשר לאנשים שפיתחו טכנולוגיה או תרופה שתשנה את חיינו.

זה דור מסריח,כיום גם אין סולם ערכים,יש כאלה שאומרים שצריך להיות בישראל איזה שנה שנתיים קומוזניזם כדי שאנשים יתיישרו או לפחות יוציאו את הראש מהתחת של עצמם ויתחילו להסתכל גם מסביבם

רוני 20 בינואר 2018

למה, בדור הקודם העריצו את גאנדי או יונה סאלק או אלברט איינשטיין?
בני נוער תמיד אוהבים שטויות ואחר כך מתבגרים.

משה 20 בינואר 2018

1+
טור שמהלל את ה״לוחם״ לחשיפת פניהם האמיתיות של אלה שלא חושבים שטוב פה או לפחות את התוצאה, נו באמת.

אסף the kop 20 בינואר 2018

הצד השני של המטבע הוא שאסור בכלל לדבר על מיעוטים, מבלי שתתויג כגזען.
במצב מקרים זה אין פלא שכלומניקים כמו פרחחי האנטיפה נחשבים לטובים במשהו מכהניסטים.

אביאל 20 בינואר 2018

אלון – מה הקשר בין דוגרי לחקור ולדעת ? ובכל מקרה הוא היה גיבור תרבות גם לפני התוכנית, בגלל שהיתה לו יכולת מופלאה לשחק במשחק האהוב והנצפה מכולם אל תשכח את זה.

קרקו 20 בינואר 2018

"את מני נפתלי הוא קילף בהאשמות של ריב נהגים ("אתה לא גבר") שפגעו באגו המנופח והרגיש של נפתלי עד שזה שנאלץ לברוח מהאולפן." – מה בדיוק "קולף" פה?
על איזה "שיחרות לציבור" אתה מדבר? האיש לא מקלף ולא חושף שומדבר. מתגזען ויורד על מי שלא בא לא טוב. נקודה.
מביך לחשוב שזה הופך אותו לגיבור תרבות אותנטי וחושף צביעויות והעמדות פנים.
עילגות היא עילגות, בורות היא בורות וגזענות היא גזענות.
לך אליו לאולפן, קבל מוחטה לפנים – הערות שאתה טאוויל, יש לך אוזניים בולטות או השד יודע מה – ולא נראה לי שתמשיך להתלהב מהאמת שלו.

אביאל 20 בינואר 2018

קרקו – קילוף לחלוטין, בכל תוכנית טלווזיה או ראיון מני נפלתי ואלדד יניב מקבלים יחס מיוחד, בלי שאלות קשות, בלי לנסות לראות מה עומד מאחורי הקמפיין שלהם, הרי בוא נגיד שאדם שיושב באולפן ואומר שהוא הסכים לאכול חרא כדי לקבל קביעות במשרה ממשלתית ואחד מגדולי המשוחתים שהיו כאן הם לא בדיוק הפנים הטובות ביותר לקמפיין נגד שחיתות, ברקוביץ׳ שאל שאלה מדויקת, מה בדיוק האינטרס האישי שלהם בכל הסיפור, שאלה שלא נשאלת.

רק הערה, היחיד שבאמת נכנס באלדד יניב היה ליאור שליין לא מזמן וגם שם זה נעשה במסגרת שהיא ברובה סאטירית.

קרקו 20 בינואר 2018

לדעתי, להכנס במשהו בבברוטליות, בלי שמץ של ביסוס עובדתי לא חושף ולא מקלף שומדבר. אילו אני הייתי עכשיו כותב שהתגובה שלך נובעת ממניע אישי, שבטח יש לך רווח אישי מתקיפת מני ננפתלי כי יש לך חשבון יש איתו (לא שטרחתי לבדוק, אבל מה אכפת) – מה בדיוק זה היה מקלף?

קרקו 20 בינואר 2018

אה, ואתה גם לא גבר כי אתה כותב טוקבקים
באתר של חננות!

אביאל 20 בינואר 2018

קרקו – כמו שאמרתי, שבכל המקומות האחרים בעיקר מלטפים ולא שואלים שאלות קשות אז פה הבעיה המרכזית. אני גם לא חושב שהיתה איזה כניסה ברוטלית, הם סך הכל דיי דיברו באותה השפה, הטיעונים של נפלתי הם דיי עלובים, סבלתי שנתיים, ברקוביץ׳, היה היחידי ששאל למה סבלת שנתיים והמשכת לעבוד (בשום מקום לא שאלו שאלה כל כך בסיסית) והוא אמר בלי שמץ של בושה שהוא עשה את זה כדי לקבל קביעות ואחרי זה קפץ לו שהוא היה קרבי, כאילו שזה משנה בדיון הזה, ככה שלא ראיתי איזה ברוטליות יוצאת דופן, בעיקר דיברו באותה שפה.

אגב, לי בהחלט יש אינטרס לתקוף את מני נפלתי, הוא עושה שימוש במושג חשוב כמו שחיתות כדי לנקום בבוס שלו לשעבר וזה לא מוצא חן בעיני.

קרקו 20 בינואר 2018

לנפתלי יש הסברים ברורים והגיוניים לכל השאלות האלה, רק שברקוביץ לא הממש התעניין בהן.

BRT 20 בינואר 2018

כן ממש הסברים טובים,
כשלא שואלים שאלות קשות,
מקבלים כל חרטא מהאדם הזה

אמיתי 20 בינואר 2018

חחח..אחת ההטרלות..כנראה שלא רק מתנשאים סמולנים יודעים לעשות הפוך על הפוך. בטח רדיו חיפה זה התשובה הציונית לערוץ החמאס..אובר אנדר של 120 תגובות עד ראשון. בט הזהב

תומר הוותיק 20 בינואר 2018

מצטרף לאובר אנדר, הבעיה היא השעה המאוחרת…
אם היה מעלה בשעה סבירה, היה מקבל תוך שעה

אריאל גרייזס 20 בינואר 2018

רק הגיוני שאחרי שאימצו לחיקם את הטרול טראמפ ש"אומר את הדברים בלי לפחד", יאמצו להם גם את הטרול ברקוביץ' שאומר את הדברים בלי לפחד. פעם פשוט היו קוראים לאנשים האלו אידיוטים, היום מריצים אותם לאימון נבחרת.
טוב, אני מניח שאם ברקוביץ' יפסיד בתור מאמן הוא פשוט יוכל להאשים את השחקנים שלו שמכרו את המשחק

Trailblazer 20 בינואר 2018

לבאר בול הנשיא הבא?

אסף the kop 20 בינואר 2018

טראמפ טרול ?
אתה מצחיק גרייזס.

BRT 20 בינואר 2018

עוד כינוי שמעליב את עצמכם

holden 20 בינואר 2018

ארצ'י באנקר ללא הבירה וללא הצורך לקום כל בוקר לעבודה

shadow 20 בינואר 2018

שמע לפחות אפשר להגיד שהטורים שלך הולכים ומתקרבים לרמה של התוכנית של הליצן הזה.

אולי ימנו אותך בסוף למאמן נבחרת ישראל.

ניק 20 בינואר 2018

באמת טור עצוב.
לא מכיר את הכותב, אבל מרמת הכתיבה נראה שמדובר באדם רהוט ומשכיל ואם זאת הוא מצליח להגן ולהלל את הבדיחה העצובה ואת כל החולי שתוכנית שכזאת מייצגת.
והכי עצוב שהספורט בארץ עד כדי כך בשפל שמציעים לברקוביץ – שאין לו שמץ של מושג בכדורגל (אם כל הכבוד לעבר שלו כשחקן – תשמעו אותו מפרשן), שלא יודע להצביע על שום נקודה עובדתית בשום דיון בחיים שלו, שהסביר בגאווה איך אמר לילדים שלו לאהוד את היריבה של נבחרת ישראל כי הוא לא זומן לסגל – לאמן את הנבחרת.

tazza 20 בינואר 2018

לא נראה שמגן, אלא מראה צד שונה של הדברים.

צבי 20 בינואר 2018

סה"כ בנאדם הבין מאיפה מרוחה החמאה.
הדרך לאימון הנבחרת עוברת אצל מירי רגב.
מכאן הטון והאג'נדה.

האינטרס כאן כל כך ברור.
זה שכל כך הרבה בעלי זכות בחירה מייחסים לסוציומט הזה פרומיל של אותנטיות, זו בדיוק הבעיה בדמוקרטיה.

כמו כן אובר 120 עוד היום

BRT 20 בינואר 2018

פששש ממש מתוחכם אתה

עמית גלילי 20 בינואר 2018

העדפתי אותו בתור כדורגלן

משה 20 בינואר 2018

ואת קרמר בתור כדורסלן.

NoOne 20 בינואר 2018

לא ראיתי את התכנית מעולם אבל לפי התמונה ברקוביץ' נראה כמו המקסיקני שעושה לי את הסטאקו בבית
אתם בטוחים שלא קוראים לו אלברטו?

ניינר / ווריור 20 בינואר 2018

"לוחם דה לה שמאטע." אתה יכול לטנף על אלדד יניב כמה שאתה רוצה אבל הרבה בזכותו אלפים מפגינים כל שבוע נגד השחיתות המטורפת במדינה הזו.
הבנתי, אתה מודד אנשים לפי איך שהם יצאו אצל הצמד הזה בטלוויזיה. טור פתטי

טל המנצ'סטרי 20 בינואר 2018

אלדד יניב בעצמו הוא אחד המושחתים בכי גדולים שהמדינה הזו ידעה, לפי הטענה של האיש עצמו אם היו בודקים סביר להניח שהיה יושב מאחורי סורג ובריח, "אחלה" דמות ללכת אחריה…

אלו הן לא הפגנות נגד השחיתות במדינה, אלה הן הפגנות פוליטיות עם שלטי BDS ושכאלה.

טל המנצ'סטרי 20 בינואר 2018

* הכי

קירקגור 20 בינואר 2018

טל שתדע ראיתי בהפגנות גם שלטים של החזית לשחרור בעלי חיים וגם שלט אחד של #wengerout (באמת).

אני לא באמת מאמין לך שאתה חושב שהכל בסינכרונזיציה מתואמת ביחד עם ה-BDS.

דאג קולינס 20 בינואר 2018

יניב מרבה להתבטא על יחסי הון ושלטון בישראל. בין היתר העיד על עצמו: "אני חושב שבעתיד המאוד לא רחוק יכניסו אנשים לכלא על דברים שאני עשיתי. הדברים שעשיתי ייחשבו לעבירות, דברים הרסניים ונוראים במשמעותם… יש הון ויש שלטון ומישהו… צריך לחבר ביניהם. אני הייתי הכבל שמחבר ביניהם"[6].
מתוך ויקיפדיה

אסף the kop 20 בינואר 2018

אלדד יניב עושה עליהם סיבוב.
אתה חושב לרגע שהוא טוב במשהו מאלו שהוא מפגין נגדם.
תכל'ס, הוא והנפתלי הם נכס לימין.

D! כאן ועכשיו 20 בינואר 2018

פעם ראשונה שאני מסכים איתך על משהו פוליטי.
כמעט מסכים – אלדד יניב לא נכס לאף אחד. הוא חלק מסיבי בבעיה. של כולם.

אסף the kop 20 בינואר 2018

שלא תתרגל חלילה

D! כאן ועכשיו 20 בינואר 2018

אני לא מודאג, אסף
אבל האיש הזה מוציא אותי מהכלים באופן קבוע. יותר נכון אנשים שנופלים לפח שלו

אסף the kop 20 בינואר 2018

רק מעיד על הייאוש שהשמאל הדרדר אליו

יוני 20 בינואר 2018

מה שאי אפשר לקחת מיניב זה שהוא חשף שחיתויות עמוקות מאוד, בלי לפחד להיכנס כמעט בכל קצוות המפה הפוליטית, בלי לפחד מתביעות דיבה (כי כנראה יש אמת בדבריו). אני מעדיף שאחד שהיה פעם מסריח, אבל שינה את דרכיו, מאשר סירחון שלא זז מהכסא. אם ביבי היה אמיץ, הוא היה מנקה את האורוות וכל העם היה מאחוריו, גם אני הייתי הראשון להצביע לו. אבל הוא טבוע כל כך עמוק בחרא הזה של הון-שלטון, ששום דבר כבר לא יעזור לו.
לפחות יניב יצא מהביבים לפני שטבע לגמרי, הוא כבר שנים לא בוחש וירד מרוב נכסיו (כך לפחות הצהיר). אפשר לא לאהוב את הסגנון והפרסונה, אבל התוצאה של המעשים שלו יחד עם המחאה ב2011 היא התייחסות שונה של התקשורת ומערכת המשפט לטייקונים ופוליטיקאים והבאת נושא השחיתות לקדמת הבמה של סדר היום בארץ.

Matipool 20 בינואר 2018

יוני – כל מילה לגבי אלדד יניב.
בזמנו כשהוא פרסם את הפוסטים שלו כל שישי ב"וואלה", הייתי נפעם מהכנות והאומץ לספר הכל. הייתי תופס את הראש מהסיפורים שם ולא מאמין שאנחנו עד כדי כך רקובים ומושחתים.

handsome dick manitoba 21 בינואר 2018

לא בטוח בכלל שיניב ירד מנכסיו, ולבחוש הוא בוחש באבוה, רק במקומות אחרים ודרכים אחרות. הוא היה טרמפיסט על מחאת 2011 ומפליא אותי איך אנשים שאני מעריך לא קולטים מיד שהאיש נוכל במהותו, שלא לומר מצביעים בשבילו.

אביאל 20 בינואר 2018

ניינר – מעניין שאלדד יניב פתח את הפה יום אחרי שהוא כבר לא היה צריך לשלם את מחיר השחיתות שהוא היה מעורב בה, כזאת, בהתאם לסרטונים שהוא היה מעלה פעם (שהוא ניסה לרוץ לבד וקיבל פחות מעשרת אלפים קולות) בה הפרשות שהוא מתלונן נגדם הן אפסיות, זו האירוניה.

טל המנצ'סטרי 20 בינואר 2018

מה ההבדל בין ברקוביץ' לרון קופמן שכבר שנים עושה את אותו הדבר, ברדיו ובטלוויזיה?
רק שקופמן שייך ל"צד השני" של המפה הפוליטית.

אני אישית לא מבזבז את הזמן על תוכניות שאופירה אסייאג נמצאת בהן, וזה לא משנה מי יושב לצידה.

אסף the kop 20 בינואר 2018

צודק ב 1000%

D! כאן ועכשיו 20 בינואר 2018

לא ראיתי את ברקוביץ', לשמחתי גם את קופמן לא ראיתי לפחות שמונה שנים.
שניהם נבלות גדולים שלא ראוי שישדרו בשום מקום – לא בגלל הדעות שלהם אלא בגלל הבהמיות, בגלל שזה שוטף את המוח של כל מי שצופה בזה. מדרדר את היכולת לשוחח ולהקשיב ולכבד מישהו אחר.

לכל מדינה יש את הקופמנים הנוראיים שלה ואת הברקוביצ'ים המביכים שלה. נדמה לי שלרוב הם לא משדרים בערוצים אם כלכך הרבה צופים. אולי אני טועש.

yaron 20 בינואר 2018

יש בארץ ערוצים עם "כל כך הרבה צופים"?
הציבור מאס בתקשורת הממסדית בכל הנוגע לחדשות ואקטואליה.

D! כאן ועכשיו 20 בינואר 2018

יש. כן.
"הציבור" לא מאס בכלום. ה"ציבור" מואס במה שאומרים לו למאוס. ל"ציבור" אין דיעה עצמאית

yaron 20 בינואר 2018

אם הציבור היה מואס במה שאומרים לו למאוס, הליכוד ובטח שביבי כבר מזמן לא היו בשלטון.
לי דווקא נראה לציבור נמאס שאומרים לו מה לחשוב, מה נכון ובמה למאוס.

אורן השני 20 בינואר 2018

גם וגם. מעטים אלו שמפתחים דעה וחשיבה עצמאית בנושאים האלו

אמיתי 20 בינואר 2018

יש כמה כשלים לוגים בתיאוריה שלך ירון-
נניח שהציבור מאס בתקשורת ( ולא ניכנס לספירת מלאי של ימנים ושמאלנים) אז הפייסבוק של ביבי זו הברירת מחדל? או הליצן הזה מערוץ 20?
ומה גורם לך לחשוב שהפייסבוק של ביבי הוא לא ״ממסדי״? ובלי לדבר על הקשרים שכן יש לו בתקשורת הממסדית- ישראל היום וחברו משכבר נוני.
בסוף אנשים כמוך הם אלו שמזלזלים בציבור (כאילו שבמדינת ישראל השיבטית יש כזה דבר..)-
הרי הם מחליטים למי להצביע רק על סמך מה שאומרים או לא אומרים בתקשורת ולא נניח על סמך הציאות שאותה הם חווים. אתה עושה מהם מטומטמים שמצביעים ביבי רק בגלל אלדד יניב ולא בגלל המצב הכלכלי המשופר (כאילו שלפני שביבי עלה לשילטון היינו עם תלג של אלבניה).
הטיעונים שלך לגבי התקשורת משוללי הגיון ובטח לא לוקחים בחשבון שבכל העולם פייסבוק ודומיה השתלטו על חלקים גדולים במדיה על חשבון המיינסטרים. אין לזה קשר לימין ושמאל

yaron 20 בינואר 2018

אמיתי,
מעל לשני מיליון עוקבים של ביבי ראו ביקור מדהים בהודו בניגוד לחבריהם שניזונים מערוצי החדשות. הם קודם כל מבסוטים מביבי וחושבים שהוא אחד משרי החוץ הטובים שידעה המדינה, על הדרך הם גם מבחינים בחד צדדיות של התקשורת.
שני מיליון עוקבים של ביבי ראו הרצאה מרתקת שלו בכנס הכלכלי של גלובס בה הוא שוטח את משנתו הכלכלית בזמן שחבריהם עסוקים בהקלטות סתר של הנסיך.
הם לא בוחרים ימין כדי "לדפוק את השמאל", הם לא בוחרים ימין בגלל אלדד יניב, רובם בוחרים ימין כי זה נראה להם יותר טוב ויותר נכון, אלדד יניב זה אקסטרה.
עד שבשמאל לא ינסו לנהל איתם דיון ענייני השמאל לא ינצח בחירות בישראל.

אמיתי 20 בינואר 2018

נו מה כתבתי ומה ענית..
2 מיליון העוקבים שלו כבודם במקומו מונח. זה עדיין לא פנזין של מוזיקת אינדי..זה אמצעי תקשורת שמנוהל עי מקצוענים.
ועם כל הכבוד להרצאות ולהישגים המדיניים של ביבי (ווטאבר. הודו לא ככ עוזרת לנו בזירה הבינלאומית והיא מגדולות הסוחרות עם אירן) אנשים מצביעים בגלל התלוש ובגלל הנדלן.
השמאל לא נבחר בגלל מחסור בתרבות דיון או טיעונים. השמאל לא נבחר כי א. גישתו המדינית לא מקובלת. מבחינת הכלכלה אין הבדל פה. ב. ביבי גאון תקשורתי- ולא מסכנציק כמו שאתה מנסה לתאר אותו. ג. אין לא מועמדים בעלי שיעור קומה.
אין לזה קשר לתקשורת ולביקורים בהודו ובטח לא להקלטות כאלו או אחרות. מה שאתה יכול להיות בטוח בו זה שביבי עסוק קודם כל בבעיותיו המשפטיות ואחכ בבעיותיו המשפחתיות ובסוף בסוף קצת בביטחון. בטח לא בבוחריו ואזרחיו- עע הצעות החוק שהם מעלים והבטחות השווא לבנייה בשטחים ושלילת הסיוע לפלסטינאיים וגזר דין מוות למחבלים. מסך עשן שמאחוריו אפס עשייה למען ה"ציבור"

yaron 20 בינואר 2018

איפה ראית אותי הופך את ביבי ל"מיסכנצ'יק"? הבן אדם תותח על.
ברור שהפייס שלו סופר מקצועני, זה בדיוק העניין. בזמן שבתקשורת עסוקים בחרטא הוא מתקשר בצורה ישירה עם הבוחרים שלו.
אתם באמת לא קולטים מה הולך כאן? נתתם לו 80% מזמן המסך בישראל (דיי דומה למתנה שטראמפ קיבל מהתקשורת בארה"ב), ובזמן שאתם שורפים את כל הזמן הזה על אלדד יניב, שרה, יאיר, חמגשיות ובקבוקים הוא מנהל שיח יומיומי עם הבוחרים שלו. הם דיי מבסוטים ממנו בסך הכל.
אין לי בעיה עם מי שחושב אחרת ממני, יש לי בעיה עם מי שחושב שמי שחושב אחרת ממנו, מטומטם.

אמיתי 20 בינואר 2018

מיסכנצ׳יק מבחינה תקשורתית- כולם נגדו..
ולא ברור לי עדיין מה לא ממסדי בעמוד פייסבוק של ראש ממשלה? ומה ההבדל בין זה לבין גופי תקשורת ששירתו את השילטון לאורך ההיסטוריה?
בזה שאתה מאשים את התקשורת בהכל אתה בעצם אומר המציאות לא חשובה. רק איך שהיא מוצגת- ועםי זה הכל נמדד. וזה לקרוא לכולם בעצם (ימין ושמאל) מטומטמים.
ושורפים זמן גם על עוד דברים שנתניהו עושה-
פרשות משפטיות. הבטחות הזויות. אי עמידה בהבטחות אחרות. קל למי שניזון רק מהפייסבוק לתאר את כל התקשורת כמיקשה אחת וככזו שעוסקת רק בזוטות. כי כנראה לזה הוא רגיל וככה הכי נוח לו.
ולחשוב שכל הדיון התחיל מזה שדמות כמו ברקו מקבלת זמן מסך בפריים טיים. אבל התקשורת הרי נגד נתניהו..פשוט כל הטיעונים שלך סותרים את מה שקורה במציאות

אביאל 20 בינואר 2018

אמיתי – ומה קורה בדיוק במציאות ?

אמיתי 20 בינואר 2018

אביאל. הצעתי לכם כבר פעם-
בוא נתחלף. אתם תהיו בתקשורת ואנחנו בשילטון. הולך?

yaron 20 בינואר 2018

אמיתי, סוף סוף הצעה רצינית מהשמאל שמלמדת על חשיבה טקטית ואסטרטגית :-)
איך ביבי אמר? מי שרוצה לחטוב עצים ולשפוך עליהם דיו, שיהיה בהצלחה :-)
לא צריכים את התקשורת "שלכם", הפכתם אותה ללא רלוונטית. הימין מצא אפיקים חליפיים והדבר היחיד שמוזר בכל הסיפור הזה שאתם לא מבינים מה הולך מתחת לאף שלכם.

סתם דוגמא,
לאראל סגל בגל" צ (דיגיטל בלבד) יש יותר מאזינים מאשר לכל שאר תוכנית האקטואלה בתחנה ב י ח ד. הוא עושה את זה עם ארבע שעות שבועיות בלבד!
גל”צ מסרו את הנתונים רק בעקבות איום בעתירה לבית המשפט…

אמיתי 20 בינואר 2018

אוייש נו. אתה לא מבין את הפראדוכס בכל הטיעונים שלך? אין בזה הגיון גם להגיד תקשורת שלכם וגם להתפאר בהצלחה של שדר ימני..
ממליץ לך לחפש את הרייטינג של ערוץ 20.
אבל עזוב את המסביב- אתה טוען שהכל בגלל התקשורת ומצד שני טוען שהיא שמאלנית מובכל זאת ביבי נבחר. איך זה מתיישב עם איזשהו הגיון?

yaron 20 בינואר 2018

אני לא טוען ש"הכל בגלל התקשורת" אתה מתעקש לייחס לי מחשבות וכוונות נסתרות…
אני טוען שהכל בזכות ביבי – הציבור שבחר בו חושב שהוא עושה עבודה טובה וחוזר ובוחר בו. זה הכל, מאוד פשוט.
"התקשורת" לא אשמה בכלום אבל רובה הפכה לפוליטית והציבור מבין את זה.
אראל סגל זאת רק דוגמא למה קורה כשנותנים לעיתונאי ימני ארבע שעות אומללות בשבוע.

אביאל 20 בינואר 2018

אמיתי – זה מעבר לשלטון תמורת תקשורת, אני בעד מציע לקרוא את הספר של ארז תדמור כדי לקבל פרספקטיבה מדויקת והשם מסביר הכל, מדוע אני מצביע ימין ומקבל שמאל ולא אני לא מסכים שהימין יקבל חלקים נרחבים בכוח השלטוני ובקרב במקבלי ההחלטות שלא נבחרים בצורה דמוקרטית, כמו שקורה בבית המשפט העליון, אם זה היה הפוך, אז אולי השמאל היה בשלטון אבל בג״ץ שמרני וימני שפוסק (כדברי ברק ומזוז לא מזמן) על פי דעתם ופרשנותם האישית של ״הציבור הנאור״ לא היה מאשר למסור גרגיר אדמה ליישות שנקראת הרשות הפלסטינית, היה מגרש כל שוהה בלתי חוקי בלי להתחשב בשום דבר, כל זאת עם תמיכה תקשורתית מלאה ותמיכה אקדמית או תרבותית, לא הייתי רוצה שלימין יהיו כוחות כאלה, לא דמוקרטיים, לא הייתי רוצה שהימין יעשה מהפכה משפטית שתיקח כוח מהנבחרים ותעביר אותם לפקידים לא נבחרים, לא מתחלפים ושהם מתחלפים הם באים מאותה תפיסת עולם, ראה הדברים של אהרון ברק על אחת מגדולות המשפט בישראל רות גביזון.

אמיתי 20 בינואר 2018

"אתם עושים את העבודה לימין, כל מה שנשאר להם לעשות זה לשבת ולחייך…" מי אמר ובאילו נסיבות? אתה מתפאר בפייסבוק של ביבי כאילו זה ממש משנה משהו. אז אני מסיק שהמציאות הווירטואלית חשובה לך מהמציאות האמיתית..
אביאל. זה היה בצחוק עם עקיצה. במקום לשלוט אתם בוכים על התקשורת שנותנת במה לברקו הלקמוס ול"עיתונאי" אראל סגל (בקושי פובליציסט אבל יאללה). עדיין לא ברור לי מה לא בסדר- יש שילטון ויש תקשורת שבחלקה מבקרת אותו וכן יש לה אגנדות. לא חדש. וכן אני יודע- בגלל הפקידים אתם מעבירים חוקי המלצות וגזרי דין אבל זה כבר חביבי דיון אחר

yaron 21 בינואר 2018

באמת לא הבנת… "מה לא בסדר?" כלום, הכל טוב, תמשיכו כך!
כן, הרבה מהימנים שאני מכיר נשענים אחורה, מחייכים ונותנים לכם לעשות את העבודה.
חוזר ואומר – הדבר היחידי שלא ברור לי זה איך בכל השמאל אף אחד לא קולט שאתם נוסעים בכיוון ההפוך…
איך זה שבכל הציבור המשכיל והמתוחכם הזה לא קולטים מה באמת קורה בשטח.
אנשים באמת מאמינים שזאת הדרך להעביר מצביעים מימין לשמאל???

פייסבוק – לא מתפאר (זאת לא עבודה שלי) ולא טוען שזה תחליף, באמת ממליץ לך להפסיק לייחס לי מחשבות או כוונות.
מה כן? ביבי עושה עבודה סופר מקצועית במדיה.
היה לו ביקור יוצא דופן בהודו, קיבלו אותו כאילו היה נשיא ארה"ב, באמת מרגש. בתקשורת סיקרו כלאחר יד, בכל זאת חייבים… העוקבים שלו קיבלו סיקור אחר! מבחינתם הוא אחד משרי החוץ הטובים שידעה המדינה. הם לא חייבים את ערוץ 2 יותר…
ביבי נתן הרצאה מרתקת בוועידת העסקים של גלובס והעלה לפיד. לא כולם ראו את הכל ולא כולם הבינו את הכל אבל רוב העוקבים חושבים שהוא אחד משרי האוצר הטובים שהיו במדינה.
משנה אם הם מבינים בכלכלה? תומכי שלי וסתיו מבינים יותר? משנה אם הם צודקים? יש בכלל "צודק"?
וכן הלאה…
אין לי בעיה שתחלוק על הדברים, טבעי, לגיטימי ומקובל. הדבר היחיד שלא נתפס זה ההתעלמות מתהליכים רבים במדינה וטמינת הראש בחול. פאתטי…

עכשיו ברצינות –
לא הכל טוב. ממש לא.
שנאת החינם גדלה מיום ליום וגובה מחיר מכולנו בין אם אנחנו מודעים לכך ובין אם לא.
במקום הזה אני מאוד לא מתחבר עם ברקו ואופירה כמו שאני לא מתחבר עם מירי רגב, גרבוז או מפגינים מול בית הכנסת של היועץ (מצטער על כל מי שהשמטתי ונפגע).

את הדבר הזה (שנאת חינם) כ ו ל נ ו מפספסים ובגדול וזוהי אחת הסיבות שבגללן אני לא משתתף בבחירות…

אמיתי 21 בינואר 2018

קצת דו שיח של חרשים אז אנסה מכיוון אחר.
מחר ביבי מורשע. אתה ואביאל משנים את הניק ודימחה וצהלה במוזסייה.
משהו ישתנה במדינה? לטובה? לרעה? התלג ייפול? הסורים יהיו על הגדרות? העבודה תככב עם 45 מנדטים?
אני פשוט לא נותן לו קראדיט כזה גדול וגם לא לתקשורת. מבחינה כלכלית אין הבדלים משמעותיים ושלום אינו באופק. ההישג בהודו לא משנה לא לי ולא לך ולא מעלה לנו את התלוש או מקצר את התור לmri. אז אני לא טוען שהכל רע. ממש לא. אני מבקר את מה שנראה לי ניתן לשפר. השמאל יעלה לשילטון כשהמציאות תשתנה ולא כשהתקשורת תשתנה. רק אלחה יודע מתי

אביאל 20 בינואר 2018

אמיתי – כמו שאמרתי, שליטה לא נגמרת בזה שיש לך 61 אצבעות, יש עוד מוקדי כוח, אלה שבוצרו היטב אחרי שהבינו שהימין הולך לשלוט כאן פוליטית, רובם באקטים לא דמוקרטיים בשום צורה.
מי בדיוק בכה על ברקוביץ׳ ואופירה ? אראל סגל הוא מראיין מצוין, הוא נכנס חזק גם באנשי ימין, אתה מוזמן להקשיב לרזי ברקאי לפני ולרינו צרור אחרי ולראות איך מלטפים יופי יופי, לסגל יש מקום חשוב ונתוני הרייטיניג (אמנם דיגטליים) מוכיחים את זה בצורה מובהקת ואם מדברים על סגל, איך תסביר את כל מה שקרה בגל״צ שהכריזו על תוכנית שלו ? איפה הדמוקרטיה והפלורליזם כאן ? תראה איך התהפכו על יקירי התקשורת אברי גלעד ועירית לינור שהם הפכו לאנשי ימין, תראה מה עושים לגדי טאוב. אגב, אם תקרא את הטורים של סגל מימי מעריב תראה שמדובר באינטלקטואל מהמעלה הראשונה, עם רמת ידע מרשימה ביותר, בטח לעומת דינוזאור כמו רזי ברקאי שהתפרסם בגלל שהוא אומר לאנשים בטון סמכותי ״שים נקודה״ ויושב על משבצת רייטניג מרכזית כבר עשרים שנה, שכל דיבור על שינוי מעורר חצי מהפרשנים והשדרנים ממרבצם.
אין שום בעיה בביקורת של התקשורת, ראשית היא צריכה לבקר את כולם, היא לא יכול לצעוק על דרעי יום ולילה ואז לשתוק לנוכח הדברים שפורסמו על פרי, תראה מה אילנה דיין חטפה על הפרסום, תיזכר שאילנה דיין גנזה את החלק השני של התחקיר על עזרא נאוי בעקבות התגובות של חבריה לתקשורת, תראה איך מתייחסים לביטן ששותק שרק לפני שנתיים הריצו מועמד לראש הממשלה בחיבוק גדול ששתק בחקירות, על זה בדיוק אני מדבר, למה אתה לא מגיב לדברים האלה ? איך אתה מסביר אותם ?

אמיתי 20 בינואר 2018

הרבה דברים צור.. קצרה היריעה. כשיהיה טור על אברי גלעד נדבר עליו. וכך גם על כל מי ששתק בחקירות ויש הרבה. טאוב כותב בהארץ לא?- אסור לבקר את דעותיו?
התקשורת לא מושלמת אבל האלטרנטיבה של להאמין לפייסבוק של השילטון היא ההיפך מדמוקרטיה. להלין על זה שלא כל שופט ופקיד באוצר נבחר דמוקרטית זה לא להבין את המהות של השילטון הדמוקרטי. שילטון הרוב איננו מהות הדמוקרטיה

אמיתי 20 בינואר 2018

אביאל כמובן.. עדיין שיכור מהניצחון הגדול היום

זינק 20 בינואר 2018

לא שרון קופמן הוא נופת צופים, אבל להשוות ביניהם זו בדיחה.
לקופמן לרוב יש ידע עצום בנושאים שהוא מדבר עליהם, לברקו יש… יש את פירה.

משה 20 בינואר 2018

בדיוק, קופמן בחור חכם עם ידע רב שמתנהג כמו בהמה, ברקוביץ׳ סתם בהמה. את שניהם אני לא צורך.

אסף the kop 20 בינואר 2018

הטיעון הגזעני הרגיל.
השמאלן מחושב
הימיני מדבר מהבטן…

נקסט

זינק 20 בינואר 2018

תקרא את המגיב הראשון – קצת עלוב שברקוביץ הפך להיות הפרצוף של הימין…

אסף the kop 20 בינואר 2018

בדיוק

yaron 20 בינואר 2018

ברקוביץ' הפך להיות הפרצוף של הימין? זה אולי מה שהתקשורת רוצה לייצר… ברקוביץ' טרמפיסט שקלט לאן הרוח נושבת ומצטרף להפלגה דקה לפני שהספינה יוצאת. לפחות יש לו חושים מחודדים כדי לבחור בספינה הנכונה. אם היה חושב שהולכת להיות כאן מחאה חברתית שתפיל את ביבי היה תופס טרמפ לכיוון הזה…

D! כאן ועכשיו 20 בינואר 2018

לא חושב, מקווה, שמשה טען שקופמן מחושב, הוא רק טען שהוא ידען.
בספר שלי, אגב, זה הרבה יותר גרוע.

tazza 20 בינואר 2018

נו אסף די להפוך את זה לפוליטי.
קופמן באמת יש לו ידע, אני רק כמה תגובות פה קודם גיליתי שהוא שמאלן (עד היום לא עניין אותי בכלל ולא ידעתי) אז לא ניתן להאשים אותי בסטיגמה.
קופמן לפני 10 שנים הראה שיש לו ידע ואז התחילה ההדרדרות המאסיבית בתקשורת.

אסף the kop 20 בינואר 2018

לקופמן אין ידע.
מדובר באיש נבער ומביך.
הוא וברקוביץ תואמים את מצב הכדורגל הישראלי.

משה 20 בינואר 2018

טרול מחבר פוסט וטרול אחר מקבץ תגובות, צמד מוצלח.

אסף the kop 20 בינואר 2018

וטרול אחר מתגזען

ניימן 20 בינואר 2018

גזעני?!

מאיפה אתה חושב שברקוביץ' בדיוק? מצנעא?

יוני 20 בינואר 2018

ההבדל הוא שקופמן מביש יותר, כי אצלו זה פחות אותנטי. הוא מוציא את הקוף כי על זה משלמים לו, ועל זה הוא מקבל קמפיינים. כשאני שומע אותו מתעצבן זה לפעמים מרגיש מזויף כמו שחקן שנה א בניסן נתיב

אביאל 20 בינואר 2018

טל – מזכיר גם את הטענות נגד שפטל, שכחו שבואתה תחנה שידרו\משדרים שניים, נתן זהבי וגבי גזית, אבל זו רק דוגמא אחת לצביעות בעניין.

רק מהשבוע, תאר לך שיעקב פרי הוא ח״כ מטעם הבית היהודי, הליכוד, כולנו וכו׳. איזה מטעמים התקשורת היתה עושה.

ומלפני שבועיים, ביטן שותק בחקירות, צעקות איך יו״ר הקואליציה מרשה לעצמו לשמור על זכות השתיקה ואז המבוכה עולה שנזכרים שהרצוג, מועמד לראשות הממשלה שתק בחקירה, אבל נו, מתרגלים.

yaron 20 בינואר 2018

ראית מבוכה עולה?

אביאל 20 בינואר 2018

המבוכה היתה אצלי :)

tazza 20 בינואר 2018

ואחרי זה מתפלאים במעוזות השמאל למה הימין לא מתפעם מכוחם ועליונותם המוסרים.
פשוט בדיחה

פרילי 21 בינואר 2018

למרות שאני רחוק מלהיות שמאלני אני ממש אוהב קופמן עוד מההתחלה ב 2006, אז הסגנון שלו קצת מחוספס אפשר לחשוב, שמעתי אותו אומר דברים בשידור ישיר שצונזרו אחר כך בתוספת השהיה, אבל הוא לא מייפה את המציאות לאף כיוון אף פעם, ובהמשך לדיון פה הוא ממש שונא שחיתות.

פרילי 21 בינואר 2018

*את

yaron 20 בינואר 2018

במדינה בה אלדד יניב ומני נפתלי מובילים מחאה חברתית "נגד השחיתות" כשמאחוריהם גדודים של "הציבור הנאור" פלא שתופעה כמו ברקוביץ' משגשגת?
מה ההבדל???
האם התקשורת ואבירי הדמוקרטיה עצרו לרגע לחשוב איך הגיעו למצב ששני אלה מובילים אותם? אז כן, מדי פעם יש הבלחות כמו הטור של ליבסקינד אבל בגדול הכלבים נובחים והשיירה עוברת (מוחאת כפיים).

החוקים השתנו ושכחו לספר להם…

לביבי מעל לשני מיליון עוקבים, הם קיבלו דיווח הרבה יותר אמין ומעניין על הביקור יוצא הדופן שלו בהודו מאשר בכל הערוצים הממסדיים.

איתן 20 בינואר 2018

העוקבים של ביבי גם קיבלו דיווח אמין בפרשת 1000,2000 פרשת הצוללות,פרשת בזק,פרשיות שרה ועובדי המעון,פרשת החשמלאי,פרשת בראון חברון,פרשת ארנו מימרן,פרשת עמדי,ביביטורס,רהיטי הגן?

או שכרגיל כולם שמאלנים עוכרי ישראל,שממומנים על ידי הקרן החדשה, וזו רדיפה—ממש זעקת הקוזאק הנגזל

להזכירך ברוב הפרשות מעורב כסף ציבורי,חלק מן הפרשיות נסגרו מחוסר ראיות ולא מחוסר אשמה.
איש ציבור יכול להיתפס בניגוד עניינים,וחובה לדווח על כך, אך ריבוי הפרשיות מעיד שזה לא מקרי,אלא שיטת מצליח, או שיטת מנדלבליט,נראה איך הוא יוציא אותו מזה.

ואחרי כלכך הרבה פרשיות אתה מופתע שיש כאלה שאיכפת להם ומפגינים בכיכרות?

ניינר / ווריור 20 בינואר 2018

אז אסור להפגין נגד ביבי המושחת וממשלתו המושחתת העלובה והמרושעת רק כי יניב ונפתלי מובילים את המחאה? הבנתי

yaron 20 בינואר 2018

איתן, ניינר,
מותר להפגין על מה שרוצים, מותר לתת למי שרוצים להוביל את ההפגנות.
מותר גם להיות חכם ולהבין שביבי עושה לכם בית ספר, מותר ורצוי לנסות ולהבין למה.
מותר ורצוי לחשוב ממש ממש חזק איך מגיעים לתוצאות הרצויות במקום לחזק את "היריב".

בחיים לא בחרתי ביבי או ליכוד, אני כבר הרבה מאוד מערכות לא בוחר בכלל.
נטיותי הפוליטיות ידועות אבל אני מנסה בין היתר להסתכל בצורה אובייקטיבית (ככל הניתן) ולא מצליח להבין – אתם לא רואים שאתם מביקיעים גול עצמי אחרי גול עצמי?
אתם לא מבינים שאם היום מתקיימות בחירות ביבי לא רק שמנצח אלא גם מגדיל את כוחו?
בהצלחה :-)

ניינר / ווריור 20 בינואר 2018

נו, מה לעשות שהעם שלנו כל כך מטומטם?

yaron 20 בינואר 2018

יש הרבה דברים שאפשר לעשות.
אפשר לדוגמא להגיד לעם שהוא מטומטם.
אפשר להשוות את ביבי להיטלר.
אפשר לצאת להפגנות בהובלת מני ואלדד.
הרבה דברים.
אני בטוח שהרבה מאוד "מטומטמים" מחייכים בכל פעם מחדש כשהם רואים איך השמאל מנסה לנצח בבחירות.

yaron 20 בינואר 2018

אורן,
החיוכים הם לא בגלל ש"ההכנסנו לשמאל" החיוכים הם על "איך השמאל לא מבין?". אתם עושים את העבודה לימין, כל מה שנשאר להם לעשות זה לשבת ולחייך…
אני יודע שזה בלתי נתפס, אבל תתפלא, רוב הימין בוחר ימין כי הוא מאמין שזה מה שנכון.
כל עוד תחשבו שכל ישראלי שני הוא מטומטם רק כי הוא חושב אחרת ממכם, נצחון הימין מובטח.

אורן השני 20 בינואר 2018

אין ספק שניצחון הימין מובטח, והבוחרים מאמינים שזה מה שנכון, אך אם תשאל אותם למה – אני לא השתכנעתי שזה מסיבות רציונליות וענייניות. אם אתה חושב שאני תומך בגישה ובהתנהלות של ראשי השמאל אז ממש לא, זה לא משנה את המתאם הגבוה בין ערסים וחסרי השכלה ותרבות לימין, מספיק לראות את חברי הכנסת של הליכוד ובעיקר אלו שהגיעו מהבחירות האיזוריות. ברור שלא כל המצביעים כאלה, כמו שהתחום בין "ימין" ל"מרכז" ל"שמאל" אפור מאוד כיום אם מתעלמים מהחריגים בשני הקצוות.

אסף the kop 20 בינואר 2018

ושוב פעם הטיעון הגזעני

מצבעי הימין ערסים וחסרי השכלה
השמאל ישראל היפה

תמשיכו

אורן השני 20 בינואר 2018

מזל טוב, אתה ברקו (קח את זה כמחמאה).

אתה מדבר על גזענים? לך תלמד מה זה "מתאם" ו"לא כולם" ואז תחזור לפה.

yaron 20 בינואר 2018

אורן, אז מה אם יש מתאם? האם חוסר השכלה קשור לחוכמה? ארס חייב להיות טיפש?
בסופו של דבר אנשים עושים בחירה בין שתי אופציות. קח את "פתרון הסכסוך" לדוגמא, לכל צד דרך שונה והציבור בוחר. האם הדרך של השמאל יותר "חכמה"??? האם זה שבן אדם חסר השכלה לחלוטין בחר באחת מהן הופך אותה למטומטמת?

אסף the kop 20 בינואר 2018

אתה רד-נק שמאלני שמתגזען על הימין

תשאל אפילו את אורן הראשון

אורן השני 20 בינואר 2018

ירון, הנקודה שלי היא שלדעתי, מחוויותיי ברשת, המצביעים עליהם אני מדבר לא באמת בוחנים את הדרכים המוצעות לפתרון הסכסוך או בוחנים את הנציגים לכנסת ברשימות של המפלגות, הישגי עבר וכו'. זה הכל. לגבי השאר, לא אמרתי את הדברים האלה וזה לא רלוונטי מי יותר חכם או צודק.

אביאל 20 בינואר 2018

אורן – קח חייזר, ספר לו שהצעת לצד השני 97 אחוזים ממה שהוא דרש בתחילת המשא ומתן, קיבלת סירוב ובתמורה קיבלת 2000 הרוגים, רובם המוחלט אזרחים, שאל אותו מי הטיפש בסיפור, זה שמנסה שוב או זה שיחכה שהצד השני יחליט שהוא רוצה משא ומתן.

BRT 20 בינואר 2018

אתה מבקש בקשה קשה,
איך הוא יסביר שהוא עם דעות חשוכות וגזעניות?
אבל לגיטימיות לחלוטין בשיח השמאל הטיפוסי

אורן השני 21 בינואר 2018

בי.אר.טי, בתור ילדה קטנה ומעודדת אתה אחלה, פחות בלתרום לדיון או לפחות לכתוב משהו בעל משמעות.

אורן השני 21 בינואר 2018

אביאל, כבר אמרתי שאני לא נכנס פה למי צודק ומה נכון לעשות (למשל בעניין הסדר מדיני שהזכרת וכל מה שקשור ביחס לפלסטינים אני מסכים לגמרי). בחזרה למה שאני טוען, שים לב איך מנהיגי הימין הם אלו שחושבים שהציבור שלהם מטומטם ולכן מדברים אליו ככה, ו-הפתעה! זה עובד! אתה חושב שזה בזכות השקפת העולם והחזון או משהו ענייני אחר? סבבה, זכותך.

BRT 21 בינואר 2018

אוי קראת לי ילדה איזה גאון אתה,
מצביע שמאל נאור שכמוך,
עם מנהיגים פוליטיים חכמים מאוד,
חוזי מציאות יותר טובים מאסטרולוגים,
כמעט טיפשים כמוך

אורן השני 21 בינואר 2018

במקום להביא איזה רעיון משלך תמשיך לעודד את אביאל בכל פוסט, עד שמצאת משהו שאתה טוב בו. לא אתפלא אם אתה גם חולם עליו בלילה

BRT 21 בינואר 2018

כשיש טענות דביליות כמו שלך,
אז תוקפים אישית את מי שמתנגד לך,
לא נורא הכאב עובר,לצערך הטמטום לא

אורן השני 20 בינואר 2018

שלא ישתמע שאני מסכים עם השאר, אתייחס רק למשפט האחרון – זו בדיוק הבעיה, ההרגשה היא ש"שוב הכנסנו לשמאל, חס וחלילה שלא יעלו לשלטון יזרקו אותנו לים אלה" ו"אף אחד לא ינצח את ביבי המלך" אלו הסיבות לחייך אצל רוב המצביעים, ולא איזה טיעון ענייני ורציני על מעלותיו של האיש וחברי מפלגתו.

אביאל 20 בינואר 2018

אורן – איזה טיעון צריך שהמציאות עובדת, הכלכלה בשיאים היסטוריים, המצב המדיני והמצב הבטחונים מצוינים, שמעת את זה בתקשורת ?

אורן השני 20 בינואר 2018

אני מזמן לא צופה או בקיא כמוך בתקשורת או במצב המדינה, גם אם נניח שאתה צודק לגבי שניהם אני מדבר על האנשים שאני מכיר ואלו שמגיבים בפייסבוק ועל טיעוניהם, בוא נגיד שהם רבים (הרבה) יותר מהמגיבים בדה-באזר ולא תשמע אותם מדברים יפה כמוך.

אביאל 20 בינואר 2018

אורן – הנקודה היא אחרת, ברגע שמתחילים להתעסק בכל מיני דברים ״אחרים״ במקום בעיקר, בקלות עוברים לקללות ולשיח קשה (מה גם שברשתות החברתיות היד קלה על ההדק, במציאות מרבית האנשים לא היו מתבטאים ככה), שאין תשובה לכלכלה משגשגת, בטחון שאמנם תמיד יכול להיות טוב אבל סך הכל תחת נתניהו מתים ונפצעים הכי מעט אנשים ושהמצב המדיני מצוין, עוברים לשחיתות מדומיינת, צורת השיח עצמה לא חשובה במיוחד, ישראל לא מושחתת בצורה יוצאת דופן, לא אלימה ובסך הכל במקום טוב ברוב הדירוגים הכללים, התקשורת צריכה רייטינג ולכן אתה שומע בעיקר דברים רעים, הכל חוזר לחוק הישן של התקשורת, שכלב נשך בן אדם זה לא מעניין שאדם נשך כלב זו כותרת.

אורן השני 20 בינואר 2018

אוקיי, מקבל. שים לב שבטיעון שלי אני לא חווה פה דעה על ביבי טוב או רע או השחיתות כי כאמור אני לא בקיא בכך. הנקודה שלי היא שאני באמת לא חושב שרוב המצביעים עושים את המסלול הלוגי הזה שאתה עושה אלא מצביעים מה"בית" או מפחדים כנגד הצד השני.

רק בשרשור הזה יש דוגמה למגיב שכנראה לא למד לקראת הפסיכומטרי (או קודם) שאם א' גורר את ב', זה לא אומר ש-ב' גורר את א', או על ההבדל בין מתאם וקשר לבין סיבתיות.

אביאל 20 בינואר 2018

אורן – אני לא חושב שבדמוקרטיה מצביעים צריכים שני תארים כדי לקבל איזה זכות הצבעה כלשהי או כשירות להצבעה, סיימנו את התקופה הזו. זה שלאדם אין נימוקים להצבעה שלו לא פוסל את זכותו המלאה להצביע ככל שיעלה על רוחו, אגב, אני חושב שלמרבית האנשים יש נימוקים טובים ומגוונים, אם רק היו שואלים אותם היו מקבלים תשובות.

זו דווקא הנקודה לטובת הרשתות החברתיות והנגשת המידע, חצי מהדברים שאני כותב כאן לאורך השנים לא היו מגיעים אלי לפני עשור שהייתי תלוי רק באמצעים כמו העיתון או כמה ערוצי טלווזיה מצומצים, הם מנגישים את המידע לקהלים רחבים ומגוונים יותר ומאפשרים להם לקבל יותר מידע או בקיצור המסגור התקשורתי מאבד מכוחו.

yaron 20 בינואר 2018

אורן, מאחר ואותו מגיב באמת לא למד לפסיכומטרי, תוכל בבקשה להסביר למה התכוונת כשכתבת "זה לא משנה את המתאם הגבוה בין ערסים וחסרי השכלה ותרבות לימין"?

אורן השני 21 בינואר 2018

ירון, לא יודע אם אתה חושב שכיוונת אליך (לא), לשאלתך – תראה למי מצביעים רובם המוחלט של כותבי התגובות המתלהמות והאלימות ברשת (ואת הכמות היחסית שלהם), מהי הרמה של חברי הכנסת של אותה מפלגה ואיך מבצעים עליהם מניפולציות זולות (שעובדות) כמו הדרכים לעודד את אותם מצבעים להצביע.

BRT 21 בינואר 2018

תמשיך על הצורה שעובדת על הימנים הטיפשים,
כי אתה החכם שמבין כמו שלמה המלך,
ההתנשאות שלכם מראה כמה אין לכם מושג,
שום טיעון ענייני מלבד תקיפות אישיות והשחרת הימין אין לכם מה לחפש,
אזאתם מתפלאים שכולם מסביבכם
"מטומטמים", רק לא הסתכלת במראה לפני

אביאל 20 בינואר 2018

ניינר – מי המטומטם האמיתי ?

תקרא את הדברים של אדם גולד (שם פיקטיבי) שעושה שמות בפייסבוק לכל מהלך של השמאל, תקרא ותגיד לי מה המטומטם שלא מבין את המצב, אתה או העם ?

1. מה שבאמת מדהים זה שלהקת המעודדות שלא הפסיקה לרייר על אובמה האליל, הסטייל של מישל, המתיקות של ממליה וסשה, הפלייליסט המתוחכם, הכלבים, האינטלקט, דן שפירו, הנאומים, האופנה, הצ'ארם והתבונה הנאצלת של אובמה –
להקת המעודדות המביכה הזו תמשיך להטיף לנו עד קץ כל הדורות.

2. חבורת הפתטים הנאיבית הזו לא תעצור לרגע לחשוב האם זה שהאליל שלהם אפשר לארגון טרור רצחני לשגשג, רק כדי לעודד דיל מפוקפק שהעניק למדינה פסיכוטית מיליארדי דולרים ואוויר לנשימה, וכל זה בדרך להשתלטות שיעית על המזרח התיכון –
האם יש מצב שהעובדה הזו אומרת משהו על כושר השיפוט שלהם?

3. וזה לא רק אובמה, הם טעו כמעט בהכל:
באוסלו כשהתעקשו לייבא הנה את ערפאת וחבורת הארכי-טרוריסטים,
כשחימשו את הפסיכופטים למרות שהימין התחנן "אל תתנו להם רובים", כשהציעו בקמפ דיוויד הכל וקיבלו בתמורה אוטובוסים מתפוצצים, כשלפני 'חומת מגן' וכנגד זעקות הימין ("תנו לצה"ל לנצח") הסבירו לנו בהתנשאות שטרור לא מנצחים בכוח,
כשדחפו שוב ושוב להעניק לסורים את רמת הגולן,
בהתנתקות בדרום כשהסתלבטו על הימין שהזהיר מטילים על אשקלון,
כשהאמינו לערבויות בינלאומיות והתבשמו מהחלטות מגוחכות כמו 1701, כשהתריעו באינספור תחזיות החל משנות השבעים על בידוד מוחלט שאוטוטו מרסק את ישראל וכשהסבירו לנו בפטרונות על איך דמותה המוסרית של החברה הישראלית מיד "תושחת כליל בגלל הכיבוש".

הם טעו בטראמפ, בערבים, בביטחון, בשינויים במזרח התיכון, בחיזוי הפוליטי, בהבנת טבע האדם ואפילו בקריאת סקרים תוך שכנוע פנימי פתולוגי שביבי כבר 20 שנה מסיים את הקריירה ושהשמאל עוד שנייה בשלטון.

4. אז תנו לי לזרוק רעיון מטורף.
אולי אחרי שיצאתם הזויים פעם אחרי פעם,
אחרי שההרפתקאות שלכם עלו למדינת ישראל בנהרות של דם,
אולי תראו מינימום ענווה ותעצרו שנייה לחשבון נפש, רגע לפני שאתם דוהרים קדימה ושוב מסבירים לנו בהתנשאות למה דווקא כשהמזרח התיכון כולו בוער הפעולה הכי קריטית למדינת ישראל היא לפנק חבורה של ברברים פראי אדם, במדינה קומפלט מטר מנתב"ג וגוש דן?!

אז מי הטיפש האמיתי כאן ?

טל המנצ'סטרי 20 בינואר 2018

אביאל

ענק, למסגר ולתלות!!!

אביאל 20 בינואר 2018

טל – שמרתי את זה בטלפון, העתק, הדבק, זה בינתיים השתיק לפחות עשרה אנשים.

בכל מקרה, כמו שכתבתי, אני ממליץ לעקוב אחרי אדם גולד בפייסבוק, כמות העובדות (הכל מגובה דרך אגב בלינקים ומסמכים) היא מדהימה, אנשים משתאים שם.

אסף the kop 20 בינואר 2018

ושוב פעם הטיעון הגזעני

מצבעי הימין ערסים וחסרי השכלה
השמאל ישראל היפה

תמשיכו !

BRT 20 בינואר 2018

חחחחח העם מטומטם זה גדול,
יאללה תמשיכו !

tazza 20 בינואר 2018

ירון, לפעמים אני חוטא ומגיב לחבר בפייסבוק שהוא גם שמאלן לא קטן, הוא בדיוק מהסוג האינטיליגנט (לא ציני) המבין, הקורא, החושב, אבל כשזה מגיע לפוליטיקה הוא נעשה סתם עוקצני ובקיצור פוץ סטיגמתי.
ניסיתי בעוונותי להסביר לו שהשמאל יורה לעצמו ברגל עם ההתנהלות שלו, ושהוא חייב לנסות לשבת בקואליציה ולא להתעסק בשטויות כמו שחיתות, כי ביבי עושה ג'ודו תקשורתי לכל דבר. ללא יוצא מן הכלל.
רוח דברי התשובה שלו הייתה "אתה עוד אחד שחושב שרק הקולות בקלפי קובעים ולכן אתה X Y Z ".
רציתי לענות לו, אבל לא רציתי להוסיף חטא נוסף למאגר, שלפי מה שמרץ וחבריהם אומרים ביבי יושב 20 שנה באולימפוס ומדרדר את המדינה, אז לא צריך אותי שיגיד את זה.
הם חייבים שאפל דחוף לסדר עדיפויות שלהם.

איתן 20 בינואר 2018

גם צ'אוצ'סקו,סדאם סטאלין והיטלר עשו לאזרחים במדינתם ביתספר, עד שלב ההתפכחות של האוכלוסיה…שעון החול של ביבי הולך ואוזל, הבעיה היא שיהיה קשה מאוד והרבה זמן לשקם את המדינה ממחדליו של זה-לכאורה

אסף the kop 20 בינואר 2018

כן.
בוא נשווה את ביבי לסטאלין, היטלר וצ'אוסקו ואז נאונן כל 4 בנובמבר על ההסתה נגד רבין.

אביאל 20 בינואר 2018

איתן – כן בגלל שאנחנו עומדים הופכים לרומניה, עיראק, ברה״מ וגרמניה הנאצית כל חברה גלובלית מזריקה לכאן מילארדים, בגלל זה כל סוכנות דירוג כלכלית מעלה לישראל את הדירוג באופן קבוע, בגלל זה יש פעם אינספור משלחות, בכל תחום מכל פינה בכדור הארץ שבאה ללמוד, בגלל זה אנחנו נמצאים בשיא שלנו לפי כל מדדי הדמוקרטיה, אבל נו שעון החול נגמר, כמה זמן לוקח לו ? הוא כבר התהפך ב96 לא ?

tazza 20 בינואר 2018

וואו איתן פשוט וואו.
בוא תשווה את ביבי להיטלר, שגרם להחרבת ברלין עקב טעויות אסטרטגיות איומות בחזית המזרחית.
בוא תשווה את ביבי לסטלין, ששלח אסירים מהגולאג בלי תחמושת לבזבז לאויב תחמושת.
אם ביבי היה היטלר/סטלין היית במחנה ריכוז/בית כלא סגור בלי ארוחה חמה בעשור.

איתן 20 בינואר 2018

אני משווה את הנ"ל לביבי בכך שהם השתמשו בפרופגנדה כדי לשלוט או לעוור את עיני הציבור ממה שבאמת מתרחש במדינה,ואם עד עכשיו לא יכלו לעשות מה שרצו אז בממשלת השרצים מעבירים חוקי שחיתות וחוקים פרסונלים,כולל כאלה שמקדמים אותנו למדינה דתית כמו אירן,וחוסר שקיפות(חוק המרכולים,חוק ההמלצות)

אביאל מה שתיארת כאן זה ממש שנהפכנו לשוויץ,אני עוד רגע מוציא את המזחלת וגולש בשלג לכיוון עזה,זה לא מסתדר עם מדדי הOECD

ישראל מאוד יקרה(אפילו לתיירים),אנשים לא גומרים את החודש,מחטטים באשפה,המשכנתא חונקת,משפחות הפשע חוגגות,ומחוברות לשלטון(ביטן כדוגמא).
הטייקונים קונים את הפוליטיקאים בכסף,מקבלים חוקים פרסונלים.

האנשים הנ"ל השתמשו במשאבי המדינה כדי לעשות לעצמם ולטובת האידאל שלהם שלא היה לטובת המדינה.
תזכיר לי עוד ארוע במדינה בהם עפו טילים על רוב מדינת ישראל במשך 60 יום וקראו לזה מבצע ולא מלחמה!
כשאתה שולח חיילים לא מקצועיים,בני 18 לתוך מנהרות טרור אתה ייתכן מאוד שולח את חלקם לעולם הבא,למה ביבי לא שלח את בנו למנהרת טרור,ובמקום הוא מסתובב בבתי זונות.
הסתה? איזו הסתה?תזכירו לי מי קרא בדם ואש את רבין נגרש,מי קרא עליו פולסא דנורה? זה היה השמאל נכון?
כזכור לי בכל יום שנה לרצח אני רואה אנשים שיורקים לכיוון האנדרטה בכיכר.

אז באמת יש אנשים שהראש שלהם לא עמוק בחול ואיכפתלהם אז הם מפגינים,אי אפשר לעבוד על כל האנשים כל הזמן,אפשר לעבוד על חלק מהאנשים כל הזמן,ועל כל האנשים חלק מהזמן…אל תרגישו רע עם זה ,זה פשוט הגדולה של ביבי,בכל השאר,כלכלה,ביטחון תשתיות,בריאות,רווחה,מדיני הוא הגרוע שבגרועים

אייב 20 בינואר 2018

ללא קשר להשוואה הטיפשית והמופרכת שעשית, מתי אוכלוסיית גרמניה הנאצית 'התפכחה' והחליטה להדיח את היטלר מרצונה? לקשר יולי היו שותפים בכירים מאוד מסויימים בצבא הגרמני, והם ממש לא פעלו בשם רצון העם הגרמני.
את היטלר הדיחו סטאלין ובעלות הברית. לא התפכחות אוכלוסייה ולא נעליים.
אותו דבר סטאלין. באיזו מהפיכה הוא הודח? מתי העם יצא נגדו? העם הסובייטי לא היה צריך להתפכח מסטאלין, כי אף אחד לא היה בעדו מלכתחילה, כולל אהובו לנין. ההדחה שלו לא קשורה בשום צורה להתפכחות של העם, אלא במקרה הטוב לפעולה אקטיבית של בריה ובמקרה הרע פחד כל כך גדול של הנתינים שלו מפניו, עד כדי שפחדו להפריע לו למות.

מסתבר שדבילים יש גם מחוץ לטלויזיה ולמחנה הימין.

BRT 20 בינואר 2018

איתן
אתה סתם נשמע מטומטם (איך זה ניינר? )

איתן 21 בינואר 2018

אייב,לא רשמתי שהאזרחים העיפו אותם מהשלטון,אתה פשוט מעוות את דברי,האג'נדות של אותן מדינות השתנתה מקומוניסטי\סוציאל נציונלי\טוטליטרי לדמוקרטי, זו ההתפכחות…כך גם יקרה לאזרחים בישראל לאחר שלטון ביבי,הם ירגישו שמכרו להם שקרים

וBRT
אתה סתם חסר עמוד שדרה ואפילו ללא שם שמצטרף כמו עדר כדי להגן על הקיסר מקיסריה

BRT 21 בינואר 2018

פשש ממש הבנת את מה שרשמתי,
לך לעבור פסיכומטרי לפני שתמשיך עם השטויות שלך.
אעלק להגן על הקיסר,אין לך את זה ביותר שמאל דבילי?

אביאל 20 בינואר 2018

איתן – פרופגנדה אתה אומר, מה יותר פרופגנדה ממה שאתה אומר כאן ? טייקונים, חוקים פרסנוליים, אנשים אוכלים מהזבל, שחיתות בכל פינה, מדינה תיאוקרטית – תראה אם היית טורח לקרוא מעט היסטוריה, היית יודע שמדינות עם מאפיינים כמו שאתה מציין לא צומחות כלכלית (הצמיחה השנייה הכי גבוה בOECD מאז 2009), לא היו עוקפות את צרפת (כמו שקרה השנה) בתל״ג לנפש, לא היתה להם תעסוקה מלאה (או במילים אחרות אין אבטלה), לא היתה מורידה את החוב הלאומי שלה למינימום היסטורי (60 אחוז, בהשוואה למה שקורה בשאר מדינות הOECD שם המגמה הפוכה, חוב לאומי שלא מפסיק לגדול, ראה טרי מהיום, איך הממשל משותק בארה״ב מהסיבה הזאת), שלא היתה מפסיקה לצמוח בכמעט כל מדד אפשרי בעשור האחרון, אם הדברים שלך היו נכונים כל הדברים הללו לא היו מתרחשים, אלה עובדות, אתה מדבר על הדברים של קרמר, רמת הטיעונים שלך לא שונה מברקוביץ׳ ואופירה, משפחות פשע, טייקונים, איראן, זה לא שונה בכלום מצורת ההתבטאות שאתה מתלונן עליה.

אבל נו העיקר שנתניהו או סטלין וצ׳אוצסקו לדעתך כי שניהם עושים פרופגנדה.

אגב, לא הבנתי מה קשור מלחמה או מבצע לצוק איתן ולזה ששולחים חיילים להילחם, לא שלחו אותם ב48 ? 67 ? 73 ? 82 ? 2006 ? מה היה אחרת ?! נתניהו הוא ראש ממשלה יוני מאוד שזה נוגע למלחמות, אם כבר איבוד חיילים וילדים, זה יקרה שראש הממשלה שיגיע אחרי נתניהו יצטרך להוכיח את עצמו ויצא בחוסר מוכנות ובהכתבה מלמעלה כמו שקרה לאולמרט.

יאיר אלון 20 בינואר 2018

הטור הכי מאכזב שלך קרמר

ברקו ואופירה זו פשוט רמה נמוכה ולא שום דבר מעבר לזה. זה כמו האח הגדול, מי שנהנה מזה אחלה אבל אין פה שום דבר מעבר

no propaganda 20 בינואר 2018

1+

Matipool 20 בינואר 2018

+2

tazza 20 בינואר 2018

נקודת מבט מעניינת, אבל אני בכל זאת לא מסכים אתך דורון.
אנחנו חיים בחברה מקצינה, כל צד מושך את כולם עוד יותר לאזור שפעם היו קוראים לו קיצון.
אז ברקוביץ מושך לקיצון של "הדוגרי, האמת בפנים" וזה מבטא ומקדם את ההקצנה הזו וכולנו יודעים שהקצנה סופה רע, היא מעוותת את המוסר ושוחטת את הפרות הקדושות הלא נכונות.

דווקא בזמנים אלו ראוי לתת ביטוי לאנשים המביאים טענות בשפה פשוטה וברורה, מעמתים את טענות שני הצדדים בצורה אובייקטיבית ואז נותנים הכרעה לפי הגיון ולא לפי זהות האנשים הטוענים אותה או שיוך אתני/מיני/מגדרי/פוליטי.
לא ראיתי תוכנית פריים טיים אחת שמנסה לעשות את זה.

אנשים רוצים דמוקרטיה והתנהגות ערכית אבל לא מתנהגים בדמוקרטיות ובצורה ערכית, לכן אין דמוקרטיה והתנהגות ערכית.
היום זה ברקוביץ ומחר זה יגאל עמיר2.

רומן 22 בינואר 2018

כן ראית.
רזי ברקאי הוא בדיוק כזה

אבישי 20 בינואר 2018

העניין עם נייר לקמוס שהוא עקבי ואובייקטיבי. ברקוביץ הוא יותר כמו שבשבת. פעם, כששלום עוד היה משהו לשאוף אליו, הוא קרא לשבור למתנחלים את הידיים והרגליים.

איתמר 20 בינואר 2018

ברקוביץ ואסייג בסך הכל מייצגים היטב את השפל התרבותי (והפוליטי) שמאפיין את העידן האפל של נתניהו (שמש העמים החדש של האידרים, הריקלינים, הסגלים, הציפרים וכנראה גם הקרמרים).
יום אחד ברקוביץ יהיה ראש ממשלה ואסייג תהיה נשיאה (או להיפך).
עוד נתגעגע למירי רגב, אורן חזן, נאווה בוקר ושאר חבורת הליצנים הנוכחית.
אגב, אל תתפלאו אם הזוג נתניהו, אומללים בבדידותם וכמהים לאהבה (ראיתם את הצילום הפרחי והוולגרי שלהם עומדים על הספסל מול הטאג׳ מאהל? גם אם תתאמצו, תתקשו למצוא תמונה דומה), יהפכו גם את ברקוביץ ואסייג לאורחי קבע בבלפור.

אסף the kop 20 בינואר 2018

באמיר, נפתלי וכבל תנוחם.

אביאל 20 בינואר 2018

איתמר – התרגלנו לזה שאתה זורק דברי נאצה לא מבוססים ובורח, אבל באמת באמת תצא רק מאזור הנוחות ותגיב לשאלה קטנה, מה היה וולגרי או פרחי בתמונה ? באמת שאני חייב להבין.

אסף the kop 20 בינואר 2018

פייק ניוז של שמאלן ששלשל פה ולא ניקה אחריו. אתה אשכרה מצפה ממנו לתשובה ?

כוכבית 20 בינואר 2018

אני עדיין מתחבט בשאלה האם אני קורא לא נכון את הכתוב, ושזה עוד מקרה קלסי של חוק פו.

funfun 21 בינואר 2018

חחח – הכי מזוקק שיש :-)
#גמאני

כחול 20 בינואר 2018

אסף, אביאל, ירון ושאר המגיבים הימנים הקונסיסטנטיים בבלוג

אתם באמת מוכנים לעמוד מאחורי מה שקרמר אומר בפוסט הזה? נראה לכם סביר להציג את ברקו ואופירע באור הזה?
אשמח לשמוע מה דעתכם בנוגע לשתי הדמויות האלו ומקומם בתקשורת שכיביכול מקדשת שמאלנות (שבה העיתון הכי נפוץ במדינה משמש כביטאון הפרסונלי של רוה"מ הימני, אם כי אמנם כן כקונטרה לעיתון האנטי-ביבי של מוזס)

אגיד רק איך אני רואה אותם – זוג אינטרסנטיים שמעניין אותם רק עצמם, ואם זה יעזור להם יעלו עם טרקטור על שילה ואם יעזור אז ייכנסו עם D9 בבהמ"ש העליון. והדבר האחרון, באמת אחרון (בניגוד למוכשר, משעשע, הזוי, מגעיל) שאפשר להגיד על ברקו זה שהוא אותנטי. זה צמד השקרנים הצבוע ביותר שיש על המסך – כל מה שמעניין אותם זה רק עצמם.
ד"א אפשר לטעון טענות דומות לגבי יניב (ולא לגבי נפתלי), אבל אני לא הולך למחות בגלל שהוא שם – אני הולך למחות כי השחיתות מפריעה לי ואני חושב שהיא צריכה להפריע גם לכם. אבל אני לא אטען שיניב הוא אוטנתי, אני אטען שהוא שימושי at best.

באופן כללי הייתי שמח לפוסטים קצת פחות מגוכחים מהצד הימני של המפה באתר הזה, מרים לכם את הכפפה ומקווה שתכתבו דברים שמייצגים תמונה קוהרנטית יותר ומגוכחת פחות (בעיני, כמובן) של העמדה הימנית.
למה זה מגוכך? אני יכול לנתח בערך כל משפט בפוסט הזה ולהראות למה הוא משולל היגיון וקשר למציאות אבל אין לי זמן ואפשר גם לסכם את זה במשפט אחד:
"ברקוביץ' הפך ללהיט טלוויזיוני כי הוא התגלה בקונטקסט הזה כמגה מפלצת של נייר לקמוס המחלקת תווי תקן של אותנטיות" – מי שמקבל תו תקן לאוטנתיות מברקו, כנראה לוקח שיעורים בכריזמה מהרצוג, וקורסים בפתרון סכסוכים מאובאמה. כמעט כל הפוסט הזה רואה את המציאות בצורה מעוותת – כאילו ברקו הוא בן-אדם שמעניין אותו משהו חוץ מההנאה שלו עצמו, וכאילו יש איזה שהוא הגיון בלהעניק לו פרס על זה שהוא עושה מה בראש שלו ובדרך מתנהג לאנשים באופן מגעיל ובהמי, ומתייחס אליהם כאילו הם משב אוויר. עצוב לי שהדיון שמתעורר פה בבלוג הוא על פוסט עלוב כזה. צריכה להיות ביקורת על התקשורת בארץ ועל איך שהיא מציגה דברים, וניתן לתהות איך ברקו ושות' מוצאים עצמם מול מצלמות, אבל הדרך שבה הביקורת הזאת מוצגת בפוסט פה היא indefensible (במובן הטיעוני) בעיני. ואני בטוח לחלוטין שיש לימנים כאן ביקורת הרבה יותר נכונה ומעניינת לגבי התקשורת בארץ ממה שיש לפוסט הזה להציע.

אסף the kop 20 בינואר 2018

קרא את תגובה 1

כחול 20 בינואר 2018

קראתי. עכשיו חזרתי וקראתי שוב.
כנראה שיש לי פער בהבנה אז אני אאלץ לשאול שוב ישירות –
אתה עומד מאחורי מה שקרמר כותב? יש לברקו שמץ של אמינות בעיניך? אתה מסכים שהוא מספק תו-תקן לאוטנתיות? באיזה סיטואציה אתה חושב שלאדם כזה מגיע מצלמה? (חוץ מהאח הגדול וכו' – שזו תכלס הסיבה שאנשים צופים בו)

אסף the kop 20 בינואר 2018

ברקו אידיוט.

כחול 20 בינואר 2018

אז אני מבין שזה אומר שאתה מסכים איתי שרוב מה שקרמר אומר כאן זה שטויות במיץ עגבניות? (כדי להבהיר – לא הקטע לגבי הבעיות בתקשורת הישראלית, אלא הקטע שבו ברקו הוא כל כך הרבה דברים ויש לו כל כך הרבה תכונות, כשבעצם הוא אדיוט-בהמה-אינטרסנט שלקרוא לו אוטנתי זה מצחיק כמו אנדי קארול/פיטר קרואץ' לצ'לסי)

אסף the kop 20 בינואר 2018

אני חושב שהתוכנית שלהם דבילית, ועדיין הם גורמים לפחות נזק מתעמולנים בתחפושת כדוגמת אולפני שישי למינהם.

כחול 20 בינואר 2018

תשמע אני לא רוצה לחפור על זה שוב, אבל תראה מה כתבתי לאביאל בנוגע ל-whataboutism. נניח שאתה צודק ב100% ושאולפני שישי הם אנטי-ציונים עוכרי ישראל שזוממים להפיל את ביבי.
עדיין – יש הצדקה לפוסט הזה של קרמר? אני לא שואל אותך אם ברקו חכם/טיפש. בעיני הפוסט הזה הוא תעודת עניות לעמדות ימניות שניתן לבסס אותן באופן הרבה יותר רציני מהעולב הזה שקרמר הקיא כאן. ברקו ואופירע הן לא הפנים של הימין, אין בהן שמץ של אוטנתיות, יש בדבריהם אפס אמת ולא צריכה להיות להם תכנית כי הם מתנהלים בצורה כל כך דוחה שלא הייתי מצפה מילדים בגן של ההיטלר-יוגנד.
אלו הטענות שלי. עזוב את אולפן שישי. זורם איתך שהם יותר גרועים. עדיין – אתה מסכים או לא מסכים עם הטענות הללו או שאתה רוצה להגן על מה שקרמר אומר כן ב"אבל תראה את החארות שמעבר לכביש"?

אסף the kop 20 בינואר 2018

מה שאתה עושה בעצם זה לתמוך בסתימת פיות.
אתה רוצה להשתיק את קרמר ואתה חושב שצריך גם לסתום לברקו את הפה.
זה לא מוציא אותך דמוקרט גדול.

מבחינתי שכל אחד יכתוב מה שהוא רוצה וכל אחד יגיב איך שבא לו.

איתן 20 בינואר 2018

+1

אביאל 20 בינואר 2018

כחול –

ראשית להאשים מישהו באינטרסנטיוץ זה תמיד עניין שמצחיק אותי, כולנו אינטרסנטים שפועלים לטובת האני שלנו בבמרבית הפעולות שלנו, כולל הפעולות האלטרואטסטיות שאנחנו עושים פה ושם.

בקשר לברקוביץ-אסייג, אני לא רואה את התוכנית, ראיתי פה ושם חלקים שאנשים שיתפו בפייסבוק או בטוויטר.
אני לא אוהב את הסגנון שלהם, אני רק חושב שבמצב העניינים הנוכחי של התקשורת הישראלית אני לא מתפלא על כלום, ראשית אנחנו חיים בדמוקרטיה, ככה שיש מקום להכל, לא רק ל״תוכן איכותי״ שחותרים לתוכן כזה מקבלים טונות של כסף נשפכים בצד אחד בלבד של המתרס, שמציג צד אחד בלבד, אין כמו תעשיית הקולנוע להוכיח את זה, ארז תדמור מראה בספר שלו איך כל סרט עם סניטימנט ימני (לדוגמא, סרט על התנחלות שמציג את התושבים באור חיובי) מסורב פעם אחר פעם בקרנות השונות ואיך רוב מוחלט של התקציבים הולכים לסגנון מסוים בלבד, כולל מאות אלפים שהלכו לסרט של גיתאי שראו אותו כמה מאות אנשים בסינמטק בת״א לדוגמא.
אני לא מוכן לקבל את זה שאדם שבגד במקצוע שלו, כמו אמנון אברמוביץ יושב כל יום שישי ומטיף לכולם מבלי להסתכל על עצמו, בשום מדינה מתוקנת עיתונאי שהודה שהוא הסתיר, גיבה ואפילו המציא מושג (אתרוג) על ראש מדינה שחשוד בשחיתות חמורה ביותר (שלושה מיליון דולר) כדי לא לפגוע בתהליך פוליטי כמו ההתנתקות שמשרת את דעתו הפוליטית, בשום מדינה אדם כזה לא היה נשאר במרקע ועוד בערוץ מרכזי כל כך, אז אין לי בעיה, שאברמוביץ׳ ילך שיסגרו גם את אופירה וברקוביץ׳, זה חלק מרכזי מהבעיה הישראלית של אכיפה סלקטיבית וצביעות, נתתי את הדוגמאות של יעקב פרי או השתיקה של דוד ביטן לעומת הרצוג כדי להמחיש את זה.
זו אותה נקודה שכתבתי כאן פעם על ביטן ואמסלם, אני לא מת על הסגנון, אבל שחצי מהכנסת נמצאים בכיס של נוני מוזס (והחקירה האחרונה של מוזס ואיתן כבל אכן מוכיחה שיש דברים בגו) אז אין ברירה וזה הרבה יותר רחב מזה, שבית המשפט העליון לוקח לעצמו סמכויות לא לו, שהפקידים הממשלתיים (ראה דנה זילבר) הופכים למקבלי החלטות לא נבחרים, שאנשי האקדמיה בוחרים רק משלהם, אז אין ברירה, רק ככה הימין יכול לשלוט, אחרת אנחנו מקבלים כנסת ימנית עם החלטות של השמאל, תראה איך כל המערכת מתהפכת על חוק הלאום, חוק כל כך ברור, זה מתחיל להראות כמו הרשות הפלסטינית שמשתגעת מזה שמדינה רואה בירושלים את הבירה שלנו, ללא ספק שעוד מאה שנה יצחקו על האבסורד הזה.

כחול 20 בינואר 2018

קודם כל, לא ענית על השאלה הבסיסית שלי, שאעשה לה C&P שוב –
אתה עומד מאחורי מה שקרמר כותב? יש לברקו שמץ של אמינות בעיניך? אתה מסכים שהוא מספק תו-תקן לאוטנתיות? באיזה סיטואציה אתה חושב שלאדם כזה מגיע מצלמה? (חוץ מהאח הגדול וכו' – שזו תכלס הסיבה שאנשים צופים בו)
מה שאתה ענית פה זה whataboutism, מונח שאני בטוח שאתה מכיר אבל אולי אחרים לא אז אני אסביר בקצרה – כשנשאלים האם דבר X בסדר/קביל/מוסרי עונים: "אבל תסתכל על Y, איזה גועל נפש". אל תגיד לי על אמנון וגיתאי. תענה על השאלות ששאלתי. גם לא שאלתי אם זה הסגנון שלך. שאלתי האם אתה עומד מאחורי מה שקרמר כתב, האם יש להם קמצוץ של אמינות, והאם ראוי/הגיוני שיש להם תכנית בהתחשב בהתנהלות שלהם. מעניין אותי אם אתם יכולים להגן על דבר כזה בלי ללכת ל'שתו לי אכלו לי'.

בנוגע לטענות הקונקרטיות לגבי אמנון – לא מכיר, אם מה שאתה אומר נכון, מסכים איתך.
יעקב פרי זוכה לאותו יחס מהארץ שהיה זוכה לו ח"כ במעמד דומה מהבית היהודי – ברור שאתה לא קורא אדוק של העיתון. וזה בסדר גמור, אבל אל תגיד כאילו לא מסקרים את הפרשה באופן הוגן. לגבי ביטן – לא זכור לי שראיתי כזו התרעמות על זה שהוא שתק בחקירה (למעשה לא זוכר שראיתי על זה כתבה אחת מעבר לזו שיידעה אותי שזה מה שקרה, לא שונה ממה שהיה עם הרצוג).
וזה שחצי מהכנסת נמצאת בכיס של נוני – שטויות. יש ח"כים בכנסת בכיס של נוני, כמו שיש בכיס של תשובה, והיו פעם בכיס של נוחי, ויהיו בכיס של אמאזון. מוזס הוא עוד אחד מבעלי ההון שמנהלים את המדינה, לא היחיד, ולא הכי משפיע. הכי משפיע זה אחד, שלדון אדלסון – כי הח"כ שיש לו בכיס הוא ביבי. עכשיו, אני לא טוען שזה שנוני מוזס היה מעורב בחוק ישראל היום זה תקין – כבל צריך לחטוף על זה. אבל הסיבה שהוא עשה את מה שהוא עשה זה כי האינטרסים שלו ושל נוני מתלכדים (כלומר להחליש את הביטאון של ביבי) ולא בגלל שהוא בכיס שלו.
לגבי בהמ"ש – כבר ניהלנו את הדיון הזה, אקטיביזם שיפוטי היא פרקטיקה שנמצאת במחלוקת בכל העולם, ישראל לא חריגה במובן הזה בשום צורה, והשופטים לא עושים דברים שאין בסמכותם לעשות. אני ד"א לא מתומכי האקטיביזם, בטח לא כפי שהונהג ע"י ברק ו"הציבור הנאור" שלו. בעיני זו הייתה הפיכה ולא מהפכה. אבל חוקי זה היה, וחוקי זה נשאר, וזה בטח ובטח היה ונותר בסמכות בהמ"ש.
אני ארחיב על זה קצת כי אני חייב לירון מדיון קודם – ברק הוא שמוק מתנשא שהנזק שהוא וחבריו עשו למערכת המשפט הוא חמור מאד:
א. הצורה שבה ברק בחר לנסח את שיקוליו דורשת לאטמה. מי הוא שיחליט מה דעותיו של הציבור הנאור, מי זה בכלל הציבור הנאור, ולמה דעותיו הן אלו שצריכות לקבוע? נעשתה בישראל ביקורת שיפוטית (בק"ש) גם לפניו ותעשה גם אחריו, לא היה שום צורך לנסח את זה בצורה מרתיחה כל כך. הניסוח שלו מציג את העיניינים כאילו יש ציבור נאור שמותר לו להגיד לשאר טוב ורע, כשהאמת היא שהחוק הוא indeterminate (אין לי מילה בעברית לזה) ושפשוט אין מנוס מבק"ש מסוימת, ושאנחנו כחברה, כחלק מהחוזה החברתי, מסכימים אליה כמו שאנחנו מסכימים שהשוטר הזה, שלא היה לנו יד במינויו, יחליט האם בוצעה עבירה ויכניס אותי (או שלא) לניידת.
ב. מבחן הביניים שלו משריש פגיעה בהון החברתי. ברק בחר במודע להתעלם מהתוכן החברתי שניתן היה להכניס לכבוה"א והכניס רק ערכים שתואמים את העמדות הקפיטליסטיות שלו, שאמנם יש להן מקום, אבל כמו שאמרו כבר משפטנים רבים, אינם תואמים את ההיסטוריה החוקית, חוקתית, או פסיקתית של מדינת ישראל שנוסדה על עקרונות שיתופיים ומסוגלת להתקיים רק בגללם (שירות חובה, מיסוי גדול בשביל להחזיק צבא כזה וכו'). בכך שהוא התעלם מהערונות החברתיים וכפה את העקרונות הליברליים (או ניאו-ליברליים, תלוי את מי שואלים) הוא הביא להגברת העלייה של כוחות ההון, והחלשת העובד הישראלי. התוצאה של זה היא מסמוס ההון החברתי.
ג. הוא בוחר בכוונה להיות יהיר ומתנשא באופן שיכול רק להשניא את עצמו על אנשים, וכנציג החשוב ביותר של מערכת המשפט הוא עושה נזק לכל המערכת, ומשניא אותה על הציבור. למשל פס"ד מופז (אם אני זוכר נכון) שבו האירוניה וההתנשאות הגיע לשיאה, כאשר בחוק נכתב ששום בית דין לא יכול לדון בסוגיה, וברק השיב בפשטות – שום בית דין חוץ ממני. אפשר היה להנהל אחרת, היה אפשר להגיד שעצם הקביעה ששום בית דין לא יכול לעסוק איננה חוקתית (דיעה שאני מסכים איתה), אבל ברק היה חייב להאדיר את עצמו ותקוע אצבע בפנים של הליטיגטורים – כי למה לא. אני יכול להמשיך אבל זה יספיק לבינתיים.
אבל כל מה שברק עשה, היה לגמרי בגבולות החוק. הוא ובהמ"ש מעולם לא חרגו ממה שמותר להם (וממה שנעשה גם במדינות אחרות).
את מה שאמרת בנוגע לחוק הלאום לא הבנתי.

אביאל 20 בינואר 2018

כחול – כתבתי, אין לי בעיה עם ברקוביץ׳ כל עוד אמנון אברמוביץ עומד ממול, שהמגרש יהיה שטוח אני מוכן לעשות ניקוי אורבות גם בימין.
בקשר לwhataboutism, זה לא תופס כאן, הסברתי למה התכוונתי שכתבתי את הדברים, אין פה ואקום, יש פה משוואה ברורה, שצד אחד עיוות לחלוטין ובתגובה אני מוכן לקבל גם דברים שלא הייתי מקבל אם המשוואה היתה מאוזנת, זו הנקודה ולכן בהחלט אני יכול להסתכל על הצד השני, פוליטיקה היא משחק סכום אפס, לכן הצד השני חשוב.

במקרה אני מנוי לעיתון הארץ, עיתון הארץ לא מעניין אותי בהקשרים כאלה, אני מדבר על חדשות 2, 10, רשת ב׳, גל״צ וYnet, כל השאר זניחים ביחס להשפעה על דעת הקהל שלהם. אם כבר העלנו את פרשת ביטן, אז ראשית המושחת הראשי בפרשה הוא דב צור, ראש עירית ראשון לציון, רק מה הוא שייך למפלגת העבודה, לכן הוא לא בכותרות, קוראים לזה פרשת ביטן וכן היו כותרות ענקיות בכל העיתונים, האתרים והשידורים שביטן שותק בחקירה, מה שכן אי אפשר להגיד שההתמכרות לתקשורת של ביטן לא עולה לו גם בפרשה הזאת, אבל בכל זאת, תשאל את האדם ברחוב והוא לא ידע מי זה דב צור.

בקשר למוזס, אפשר להגיד על תשובה, דנקנר וכו׳, תביא הוכחות, לי יש הוכחות מוצקות על מוזס, 42 אצבעות בעד חוק ישראל היום, ציפי לבני, שרת המשפטים מגיע לועדה עם מסמך שמומן ע״י ידיעות אחרונות, איתן כבל מתקשר עם מוזס סביב הימים ההם בצורה חסרת פרופרציות (מאות שיחות והודעות) ובהקלטות בתיק 2000 שומעים את מוזס כאילו הוא הבוס של כבל.
אגב, שלדון אכן משפיע, אבל בניגוד למוזס ושאר השמות שציינת אין לו כאן שום אינטרס כלכלי וזה הבדל חשוב ביותר, הרי ראית שמוזס מוכן לעשות ברית עם נתניהו כדי שזה יגרום להורדה של מוסף השבוע של ישראל היום (המוסף הכי רווחי לעיתונים).

בקשר לאקטיביזים, לי אישית אין שום בעיה עם התפיסה, זה עובד מצוין בדמוקרטיה החשובה בעולם, כמו שאמרתי אז, בניגוד לארה״ב ולכל מדינה אחרת, האקטיביזם יונק מחוקה מוסכמת וברורה, כאן הוא נעשה במחטף (23 הצבעות בעד, בסוף קנדציה, שמרביתם חרדים וימנים שלא הבינו על מה הם מצביעים, כל אחד מהם העיד על כך, יותר מכך בפרוטוקולים של ישיבות הועדה נאמר במפורש ע״י איתי מיקי איתן שאין כאן שום כוונה להפר את האיזון בין הרשויות ושאין לבג״ץ כוח לפסול חוקים) ושפורש ע״י אהרון ברק, על סמך דעתו האישית ופרשנותו האישית (במאמר מוסגר, יש מאמר נפלא של פרופסור דן אבנון, לא איש ימין, שבו הוא מרסק את כל הטענות של ברק, הן לגבי המושג ״הציבור הנאור״ והן לגבי ההתסמכות שלו על פסיקות עבר, אם תרצה תגיד לי ואשלח לך).

אם כבר ברק ואם כבר יותר האמירה של מני מזוז לא מזמן (לפיה היועץ המשפטי יכול להתעלם מהחוק אם הוא מרגיש בבטן, בבטן !!! שמשהו לא חוקי), אז במקרה קראתי לא מזמן את הדרך לשעבוד של פרדירך האייק, ללא ספק אחד משני הכלכלנים המשפיעים ביותר במאה ה20, זוכה פרס נובל והוגה דעות מבריק, שם נתקבלתי במושג וזה התחבר לי נפלא לאיך בג״ץ מתנהג, החל בברק ובסופו של דבר אצל מזוז: פריירכטסשולה (Freirechtsschule) – אסכולת ה״חוק החופשי״ בפילוסופיה של המשפט. לפי תפיסה זו, בסמכותו של שופט לחרוץ דין לפי הבנתו את הנדרש. במצב מסוים, אפילו בניגוד לנוסח החוק.
״רב משמעות ואופייני הוא שהסוציאלסיטים (והנאצים) התמידו תמיד למחות נגד צדק שהוא פורמלי בלבד, שהתמידו תמיד להתנגד למשפט שאין לו השקפות באשר למידת העושר הראויה לאנשים מסוימים, ושהתמידו לדרוש ״סוציליאזציה של החוק״ ותקפו את אי תלותם של שופטים, ובתוך כך נתנו את תמיכתם לכל התנועות כדוגמת הפריירכטסשולה שחתרו תחת שלטון החוק״.

yaron 21 בינואר 2018

כחול,
תודה על תגובתך.
אני חושב שמעבר לנזק האדיר שעשה ברק, ראוי להעמיד נקודה אחת לזכותו – הוא חשף לגמרי את פרצופו האמיתי (שלו ושל כמותו) כשהשתמש בביטוי "הציבור הנאור".
לדעתי הוא לגמרי התכוון לכך ש"יש ציבור נאור שמותר לו להגיד לשאר טוב ורע".

yaron 20 בינואר 2018

כחול, העתקתי לך תגובה שלי מלמעלה:
"ברקוביץ' הפך להיות הפרצוף של הימין? זה אולי מה שהתקשורת רוצה לייצר… ברקוביץ' טרמפיסט שקלט לאן הרוח נושבת ומצטרף להפלגה דקה לפני שהספינה יוצאת. לפחות יש לו חושים מחודדים כדי לבחור בספינה הנכונה. אם היה חושב שהולכת להיות כאן מחאה חברתית שתפיל את ביבי היה תופס טרמפ לכיוון הזה…"

מה שמוזר לי (ממש בלתי נתפס) זה ששמאלנים מסוגלים להתעסק בברקו וברמתו ובאותו זמן ללכת להפגנות "נגד השחיתות" בהובלת מני ואלדד. לא קולטים את האירוניה?
לא קולטים למה אנשים הולכים עם הבולשיט של ברקו?
לא ברור שזה היה אמור לבוא ממכם?
נראה לכם שאני אי פעם אלך להפגנה שברקו ואופירה יארגנו???
איך, איך לעזאזל בחרתם/נתתם למני ואלדד להוביל מחאה "נגד השחיתות"????

שמעון 21 בינואר 2018

איזה מחאה זו עם ה2000 איש שמקבלים כסף בשביל להרים שלטים מאגודות השמאל?

צור שפי 20 בינואר 2018

סליחה על הבוטות, נייר לקמוס בתחת שלי. בנוסף לכל מה שציינת (בורות, עילגות, גזענות, חוסר מודעות עצמית) ומשום מה מיהרת לסלוח, תוסיף גם, ואולי בעיקר, חכם על חלשים ומתיירא מהשררה. על ענבל אור המעפנה קל לרדת אבל מול כחלון ווייס רעדו לו הביצים. הקוסם במיל. הוא הדוגמה המובהקת לאמירה של לין יאוטנג ״במקום בו אנשים קטנים מטילים צל גדול סימן שהשמש שוקעת״. טינופת מבישה בפריים טיים.

כחול 20 בינואר 2018

תמונה בוטה ולא נעימה אתה מעלה פה. אבל תואמת את הפוסט no doubt.

אסף the kop 20 בינואר 2018

בחייאת צור
האיש עלג ולא חכן גדטל, ועדיין, הנזק הטלווזיוני שהוא גורם נמוך מתעמולנים כמו אמנון אברמוביץ'.

אסף the kop 20 בינואר 2018

חכם גדול

כחול 20 בינואר 2018

מה זה משנה מאברמוביץ' עושה? בגלל שאדלסון ותשובה היו מעורבים בגיבוש של מתווה הגז (ולא מהצד שהם צריכים להיות בו) האם זה אומר שנוני מוזס צריך להיות מעורב בחוק ישראל היום? מספיק עם ה-whataboutism הזה.
ברקו הוא טינופת, נקודה. והפוסט הזה שמהלל אותו צריך למצוא עצמו בפח האשפה.
מה שאתם עושים פה שקול לכך שכשידברו על המעורבות של גבאי בפרשיית בזק אני אגיד – אבל תראו איזה מושחת ביבי. זה לא קשור.

yaron 20 בינואר 2018

אל תדאג, לא ידברו על גבאי ובזק.

כחול 20 בינואר 2018

אתה יודע טוב מאד איך התקשורת כאן עובדת. אם למישהו יש שבריר של פסיק של שמועה שיש מעורבות – זה ישר מגיע למהדורה. לא מתאפקים או מחכים להתפתחויות בתקשורת בארץ, לא משנה מי מעורב. (אפשר לחשוב שעל אולמרט או בן-אליעזר ריחמו כאן)

אסף the kop 20 בינואר 2018

מספיק להתלונן על הוואטאוביזם…
אי אפשר להתנתק מהקונטקסט של הדברים.
ברקו אידיוט אבל התוכנית שלו היא בסה"כ קאמפ.
התעמולנים מהסוג של אברמוביץ' מסוכנים הרבה יותר בשטיפת המח שלהם.

זאת דעתי. מה לעשות ?

אביאל 20 בינואר 2018

כחול – מה הקשר בין אדלסון למתווה הגז ? אם כבר הלוביסט מספר אחד של החוק היה לא אחר מדן שפירו (שגריר ארה״ב בישראל), שאפילו הציע לחברי הכנסת של המפלגה המשותפת שארה״ב תתמוך בהם בעניינים מסוימים בתמורה לאצבעות, שלא נדבר על תמיכה של אובמה ושל הלוביסט (בתשלום) ביל קלינטון, לארה״ב היה אינטרס גדול (מראייה כמובן שהילארי קלינטון תירש את אובמה) שחברת גז אמריקאית תיהיה בעלת רוב המניות על מאגר הגז של ישראל ואז הגיע טראמפ.

אביאל 20 בינואר 2018

ועוד משהו, מי דיבר על גבאי ? מה שלי יחימוביץ׳ ומיקי רוזנטל עשו לניר גלעד (אגב בצדק) שהוא עבר מלהיות החשב הכללי למנכ״ל של החברה לישראל ופתאום גבאי שהפך מהרגולטור של בזק באגף התקציבים לבכיר בבזק ובהמשך למנכ״ל, אבל נו, כמו שכתבתי למעלה, הכל תלוי באיזה צד אתה.

yaron 21 בינואר 2018

ציפי לבני נוסעת לחו"ל על חשבון "הארץ" ותומכת בחוק "ישראל היום" בסדר?
מביאה לוועדת הכנסת נתונים שקיבלה (ולא בדקה) מטעם מוזס בסדר?
כמה ועל מה דיברה איתו, בדקו?

אמיתי 21 בינואר 2018

מילא שזה קרה מזמן אבל גבאי עבר לבזק כשעוד הייתה ממשלתית

צור שפי 20 בינואר 2018

לא יודע למה כתבתי וייס (מי זה?) כשהתכוונתי לגבאי.
לאסף – כמי שמכלול השקפתו קרוב לשמאל גם אני לא מתלהב ממה שנהיה מאברמוביץ (וברנע) אבל אני חושב שמה שאתה מכנה ״קונטקסט״ מזיק לדיון. ההליכה שלו לכיוון ימין-שמאל הצפוי, הלעוס, והמאוס היא טעות. מבחינה פוליטית-אורניתולוגית ברקו איננו נץ וגם לא יונה. הוא טווס, עוף נמוך אינטליגנציה המתהדר בנוצותיו.

רומן 22 בינואר 2018

צור, אתה אחד המגיבים השקולים העדינים והמנומסים.
בחיאת ממך לא ציפיתי.

צור שפי 22 בינואר 2018

נו רומן. ביקשתי סליחה. יש פער תהומי בין הקוסם על המגרש לבהמה על המסך והקפיץ לי את הפיוז שקרמר רואה בו מבחן למשהו חוץ מאשר לסחי שהוא.

קלבדוס 20 בינואר 2018

חבל. טרוליזם מסמן את הכותב כמי שאפשר ואולי רצוי לוותר עליו בהמשך, כי זמננו קצר, הכותבים רבים, והפרובוקציה מעייפת.
בטוח שזה מה שרצית להשיג?

אסף the kop 20 בינואר 2018

מישהו מכריח אותך לקרוא ?
תחזור לעיסוקיך המרובים.

מתן 20 בינואר 2018

כל מה שראיתי מהתכנית הזאת הוא רק חלק קטן מהראיון עם (נשבע שבהתחלה כתבתי "מול" ואז קלטתי את הטעות..) ענבל אור והאמת היא שנהניתי. אין ספק שהוא טיפש, מתלהם וחסר מודעות עצמית, אבל היה כמעט מענג לראות מישהו מטיח בה את האמת בפרצוף ולא נותן לה להיחלץ בשקרים ממה שהיא עשתה לאנשים.

אמיתי 20 בינואר 2018

זה היה מעורר רחמים. היא חולת נפש במצב קטטוני. כבר לא בטוח מי ניצל את מי שם

BRT 20 בינואר 2018

תודה קרמר
הניצוצות שעפים פהכשאתה כותב שווים המון,
אנא המשך.
וברקוביץ זה אחד האנשים הכי אוגמניאקים הקיימים בעולם,
נחמד לראות איך זה מתנגש עם האגו של השמאל בתקשורת.

איתן 21 בינואר 2018

בי אר טי:
אני את הפסיכומטרי שלי כבר עשיתי מזמן,אני כבר אחרי דוקטורט…אוי ממש נפגעתי ממגיב הזוי ללא שם באינטרנט.
אני מניח שאתה פסאודו פרופסור מאוניברסיטת שקר כלשהוא

BRT 21 בינואר 2018

ממש לתפארת הנאורות אתה,
זה שאתה דוקטור לא עושה את מה שאתה אומר
לפחות דבילי רק נותן לזה תעודה

tazza 21 בינואר 2018

מדהימה אותי הנאורות המזויפת הזו, כל הזמן מתייפחים על חוסר התמיכה בחלשים ואז מתנשאים על אנשים בעלי מאפיינים מוחלשים (לא לומד במוסדות נחשבים, מחסור בהשכלה), בטוח שאם בי אר טי היה דור שני לעולים אתיופים מוחלשים סוציואקונומית לא הייתה מגיב ככה.

נ.ב- תגיד לי באיזה דוקטורט עשית כחלק ממחקר השוואה בין היטלר סטלין ונתניהו?
מסקרן אותי, בור ועם הארץ שכמותי

איתן 21 בינואר 2018

דוקטורט ברפואה מבלי קשר להשוואה,זוהי פשוט דעתי האישית, לגבי הפרופגנדה והחיים בשקר שנותנים כאן לחיות

מיקו 21 בינואר 2018

טור מקושקש שמלקק לימנו-דבילים שפה.
ברקוביץ לא חושף כלום ולא מקלף כלום. הוא סתם אוויל צבוע שמשחק במשחק לא לו. אם זה הנשק של הימין כיום, אז הימין הוא אכן, בחלקו הלא קטן, אספסוף של בורים שלא יודעים לטעון טיעונים רלוונטים, ולא קשקושי "אתה לא גבר".

אסף the kop 21 בינואר 2018

נו… עוד סמולן מטופש יצא מהחור

tazza 21 בינואר 2018

אתה מסלף להנאתך, לימין יש המון טיעונים פשוטים וטובים.
אישית אני מסכים עם חלקם ועם חלקם לא (בעיקר מכיוון שימין הוא מונח מטריה להמון תפישות בעלות נטייה ימינה).
מצד שני, ברקוביץ אכן מדבר להמון ישראלים, אמנם לא אליי, אבל לאחרים כן. דורון אומר שמבעד לכל האינפנטיליות של ברקוביץ יש פה מישהו שמצביע על המלך הוא עירום, לא משנה אם הוא ערום שמאלה או ערום ימינה.
אני חושב שזה לא הסגנון שצריך להיות, אבל זה עובד ואי אפשר להתעלם מזה.

אתה מוציא לדורון מילים שהוא לא כתב בציטוט "אם זה הנשק של הימין כיום," מי טען במחנה הימין (לא אדם פרטי כמו דורון) שברקוביץ הוא הנשק שלו? תראה לי אחד!
לדעתי הנשק הכי חזק של הימין הוא היד הרופסת של השמאל שמתעסקת במועדוני החשפנות של יאיר יותר מיאיר עצמו.

כחול 21 בינואר 2018

אביאל ירון ואסף – אני אענה במרוכז כיהגעתי עכשיו והשעה מאוחרת.

אביאל ואסף בנוגע ל-whataboutism-
פוליטיקה היא לא משחק סכום אפס, בהגדרה. אפשר לשחק אותה ככה, בדומה לקפיטליזם. אפשר לפעול ככה שכל מי שמתחרה בך יסבול ויכשל, או שאפשר להיות ה-top dog בלי לזיין את המתחרים, ע"י זה שאתה מספק את השירות הכי טוב. ככה גם בפוליטיקה – אתם לא מצביעים (אני מקווה) לביבי כי הוא מזיין שמאלנים (אם כי ממה שאני קורא, נראה לי שזה לא מזיק מבחינתכם). אתם מצביעים לו כי אתם חושבים שהוא משרת הכי טוב את הציבור בכלל (אולי אפשר להוציא מזה את הערבים) – כולל גם שמאלנים כמוני. זה הטיעונים שבד"כ שומעים – הכלכלה פורחת/ בטוח פה וכו' – טיעונים שמטיחים בביבי אנשים מהצד השני של המפה הפוליטית שחושבים שלא מספיק טוב פה כלכלית, ושיש הרבה לאיפה לשאוף מבחינת הביטחון.
זה רק מראה שגם אתם לא חושבים שהפוליטיקה היא משחק סכום אפס. אבל אין ספק שהיא יכולה להיות. וברור שהחשיבה שלכם כאן הופכת אותה לכזאת. למשל, אני חושב שאם באיזו שהיא סיטואציה הזויה ליצמן או דרעי יהפכו לרוה"מ, זה יהיה רע לכולם, גם לציבור הבוחרים שלהם. כנ"ל לגבי אם עודה יהפוך לשר הביטחון. יש דברים שברור שהם גרועים לציבור הרחב. ויש גם דברים שברור שהם טובים לציבור הרחב – למשל שתהיה מגבלה על כמות הכהונות של רוה"מ. יש אנשים שברור שהם מזיקים לציבור בישראל – אברמוביץ' (אם מה שאתם אומרים הוא נכון, ונזרום אתכם שזה אכן המצב) למשל. אבל אופירע וברקו באותה המידה. זה לא משנה אם יורידו את אברמוביץ. אם יורידו אותו יהיה טוב לכולם (גם לי, שאני לא אפול לשקרים אינטרסנטיים). אבל גם אם יורידו את אופירע וברקו זה יהיה טוב לכולם. כי הם עושים כמעט רק נזק. אין שום סיבה להגן עליהם כמו שאתם עושים.
מההסתכלות שלכם עולה תמונה יש שני צדדים בציבור הישראלי שנלחמים אחד בשני (שמאל-ימין). זה נכון, אבל ברמה העקרונית זה ממש לא מתחייב, וזה גם לא ככה בהרבה מדינות אחרות (צרפת, איטליה, צ'כיה, סלובקיה, שוודיה, דנמרק to name a few). בארץ, כל מי שמשלם מיסים או עושה מילואים (בערך חצי מהאוכלוסייה) נמצא באותה סירה בדיוק כי הוא זה שמשלם את רוב המחיר על ההכרעות הפוליטיות. האויב של הימין הוא לא השמאל ולהיפך – זה לא שממשלת גבאי/לפיד תקים מדינה פלסטינית או תעבור לקומוניזם, וממשלת נתניהו לא תיכנס למלחמה עם איראן סתם בשביל הכיף. יש הרבה הבדלים אבל הם נובעים מדרכים שונות לקדם את הטוב המשותף – ולדעת כל אחד מהצדדים הוא יודע יותר טוב. אבל זה לא שאחד הצדדים רוה לדפוק את השני.
מי כן רוצה לדפוק אחרים? אברמוביץ. ברקו. אופירע. מוזס. אדלסון. תשובה.
כל זה כמובן ברמה העקרונית – בפועל נהיה בארץ מלחמה בין שמאל לימין. למה זה נהיה ככה? כנראה בעיקר בגלל טעויות שנעשו בתקופת בן-גוריון (אי כינון חוקה, אפליית המזרחים, משטר צבאי לערבים – לא שאני הייתי מצליח יותר טוב, כן?) ואחריו (המהפכה החוקתית, רצח רבין, קמפ-דייויד, ההתנתקות, מדיניות השיסוי של ביבי ועוד) אבל לחשוב שככה זה צריך להיות זה שטות. ולחשוב שצריך את ברקו בשביל לאזן את אברמוביץ זה גם שטות. אין בזה שום היגיון – זה נבלה וזה טרפה ואם אפשר להוריד רק אחד מהם (למשל אברמוביץ) אז כדאי. כמו שלא צריך להשאיר את גזית בשביל לאזן את סגל & ריקלין. מי שתוריד מהם – הרי זה מבורך. לא צריך קיזוזים. מה שכן צריך זה מוכנות לראות מעבר לתמונה שמנסים ליצור כאילו זה 'או אנחנו או הוא' או 'זה או אנחנו או הם' (סלוגנים מהבחירות האחרונות למי ששכח). כולנו פה ביחד, זה חייב להיות משחק סכום אפס וכמו בכלכלה – אם ננסה לחיות כאילו זה משחק סכום אפס, אנחנו בעצם מכניסים שיקולים זרים שהופכים את התוצאאה לכזאת שאיננה יעילה.

טענות נוספות –
בנוגע לראשון. זה לא בעיתונים כי זה פחות מעניין. היה סיפור שלם עם ראש עיריית רמה"ש לפני כמה זמן. זה לא קיבל סיקור כמו ביטן למרות שהוא לא בדיוק מרצ. הסיבה לכך היא שהוא לא ח"כ. משום מה בתפיסה הציבורית ח"כ מעניין יותר מראש עיר, זה הסיבה להבדל בסיקור ותו לא.
בנוגע לחוק ישראל היום – 42 ח"כ הצביעו בעד כי זה משרת את האינטרס שלהם – דהיינו להחליש את הכוח הבלתי-פרופורציונלי בעליל שיש לראש ממשלה על הציבור בכך שהעיתון הכי פופולארי במדינה הוא הביטאון האישי שלו. לא שמעתי ממכם התנגדות לעובדה הזאת אז אני משער שאתם מסכימים שזה נכון אחרת הייתם אומרים משוה (תתקנו אם לא, אשמח להעלות כאן פוסט שלם שמנתח תגובות של העיתון הזה ולהראות איך הוא לפני הכל ביטאון של ביבי לפני שהוא ימין, שמאל או פיסת נייר). הסיבה שידיעות היו מעורבים היא כי האינטרסים של הצדדים התכנסו כאן והם עשו יד אחת בשביל להחליש את ישראל היום וביבי (ששוב, אחד הם). הם לא בכיס של אף אחד. שוב – זה לא כשר ואני חושב שלפי איך שזה נראה, כבל צריך לחטוף חזק. לגבי ליבני אני עוד לא ראיתי ראיות שהיא עשתה משהו פסול – מוזמנים לשתף.
בנוגע לאקטיביזם – קראתי הרבה מהדרך לשעבוד (כנראה שתופתעו לשמוע שמלמדים את זה באונ' תל אביב כטסקט חובה, וזה בגלל שכל מיני פובליציסטים חפרו שהאקדמיה זה בסטיון שמאלני. כנראה שהם לא לימדו באוניברסיטה מאז שנות ה-90). מה שמעניין בהקשר הזה שבניגוד לטענה שסוציאליסטים תמכו בחוק חופשי, ברק הוא קפיטליסט (ואפילו אנטי-חברתי) גמור שתומך בזה. מה שרק מראה שאין שום קשר לימין שמאל פה (כמו שרואים יפה מאד בעליון בארה"ב) אלא שיש תפיסות שונות של מהו המשפט. הסיבה לכך היא שהחוק הוא indeterminate ולא שפרשנות אקטיביסטית משרתת צד מסוים – היא תשרת את מי שעושה אותה (וגם זה לא נכון תמיד). הדיון של דוורקין מול רז הוא יפה מאד בסוגיה הזאת. בכל אופן, מה שלא יהיו הטענות של איתן, כל המשפטנים הבכירים במדינה מסכימים שמה שברק עשה היה חוקי (אפילו מתנגדיו החריפים ביותר). זה שמה שהוא עשה היה שפל זה משהו אחר, וזה שאפשר לרסק כל טיעון שלו (ובהחלט ניתן ואשמח לראות את המאמר) לא משנה את העובדה הזאת. עשו בק"ש לפניו, יעשו אחריו.

בנוגע ללמה ללכת להפגנה אם בראשה עומד יניב, אותה שאלה אפשר לשאול הפוך – למה לתמוך בקואליציה שבראשה עומד אמסלם? (ובבקשה אל תגידו לי שהוא יותר טוב. שניהם דוחים, נקודה) התשובה היא כי זה שימושי, כי זה מקדם מטרה טובה בעינכם. רק טהרן לא יתמוך בתנועה חיובית רק בגלל שבראשה עומד אדם מפוקפק. בעיני המחאה כנגד השחיתות היא דבר טוב, ומי שלקח אותה על עצמו הוא לצערי יניב. אם היה לוקח את זה על עצמו יוסי יונה כנראה הייתי שלם יותר, אבל זה בטוח לא היה כזה אפקטיבי. צריך לעשות פשרות בין טוהר המידות לבין השגת מטרות (כמו שאני משער שאתם עושים ביחס לביבי).
אבל כל זה לא ישנה את דעתכם בפרומיל כנראה. חבל שאתם לא מסוגלים לפחות לגנות במעט את הפוסט הזה של קרמר, שהוא כמעט כולו גוש של קקי. אולי אם תפסיקו לראות את הכל במשקפיים של שמאל-ימין תבינו שכמו שעושים על השמאלנים כאן קופה, עושים גם על הימנים.

BRT 21 בינואר 2018

לכתוב כל כך הרבה מלל,
רק כדי להכשיר את זה שהפוסט של קרמר
"הוא כמעט כולו גוש של קקי"
רק מראה כמה אין לך מושג,
תמשיכו ככה כל השמאלנים בגרוש פה.
ואומר שוב
תודה קרמר !
שאתה מוציא את הפרצוף האמיתי של השמאל "הנאור" אעלק (;

אסף the kop 21 בינואר 2018

א י חוזר שוב על מה שאמרתי.
מותר לכתוב מה שרוצים ומותר להגיב איך שרוצים.
אני לא מוכן למשטרת מחשבות או סתימת פיות.
הבולשביזם כל כך מוטמע בשמאל שהוא אפילו לא מודע לכך.

כחול 21 בינואר 2018

על איזה בולשביזם אתה מדבר? מי עוקב אחריך ומוודא שאתה עומד בדף המסרים? אפשר לחשוב שמישהו סותם לכם את הפה פה בבלוג או בישראל בכלל.
בעינ הפוסט הזה של קרמר הוא מביך וכל מי שהוא מתיימר לייצג את דעתו צריך להתבייש שזה ה-champion שלו. זאת דעתי, ועד כה, לא הצגתם טיעון אחד למה מה שקרמר אומר כאן (למשל שברקו הוא אינקוויזיטור שמוציא את האמת מכל נחקר ושהוא נותן תו-תקן לרותנטיות) נכון.
אני בתמימותי חשבתי שיש טעם לבוא איתכם בדין ודברים על הפוסט הזה, כי זה בדיוק מה שהייתם דורשים ממני ומשאיר המגיבים השמאלנים כאן בבלוג אם היה פוסט דומה מהכיוון השני של המפה (ולראייה ראה מה הלך כאן כשיואב ברקוביץ כתב כאן). חשבתי שיש קרקע משותפת שאפשר להסכים עליה – למשל שברקו הוא טינופת ושהוא לא מייצג שום דבר ובטח שלא שבריר של אמת.
אבל כנראה שהייתי תמים ושאף אחד כאן לא יכול לראות שום דבר מעבר לפריזמה של ימין-שמאל. אחלה מדינה שתהיה לנו.

אסף the kop 21 בינואר 2018

הבולשביזם שרוצה לסתום פיות:
לקרמר.
לברקוביץ.
לישראל היום.
לערוץ 20.

חסר ?

אנ אשמתי לך שברקוביץ הוא אמבציל שבושה שהוא נחשב לאחד שמייצג את הימין. מה אתה עוד רוצה ?

אסף the kop 21 בינואר 2018

אני רשמתי

דוד 21 בינואר 2018

אם אני לא טהרן, ואני אוהב את מה שראה"מ עושה, אני צריך לתמוך בו גם אם יוכח שהאיש *מושחת* (קיבל סיגרים במתנה)?
הרי רק טהרן לא יתמוך בתנועה חיובית רק בגלל שבראשה עומד אדם מפוקפק, לא כן.
דרך אגב, אני לא באמת אוהב את מה שראה"מ שלנו עושה: אני לא אוהב שהוא מתנצל על זה שמאבטח ישראלי הגן על עצמו, אני לא אוהב שהמדינה שלי משלמת פיצויים למשפחות של מחבלים שתקפו ישראלים בשגרירות בירדן.
אני לא אוהב שחבורה של מקופחים מקצועיים (נכים) שודדים את קופת האוצר, שמדינה קפיטליסטית מטילה מס על החזקת דירה, שהתומך הגדול ביותר של השוק החופשי לא מוכן להפריט את מינהל מקרקעי ישראל (ואנשים בוכים על משבר דיור כש-95% מהקרקע שייכים למדינה וכל יוזמת בנייה עוברת דרך עשרות וועדות ואישורים), שהמדינה ממנת מכספי מיסים שידור ציבורי (צפון קוריאה?), שישראל מקפיאה בשטח כשהרוצח ממעלות כבר מכריז בפומבי על ביטול הסכם אוסלו, שבתי המשפט ויועצים משפטיים מהלכים אימים על שרים. בגדול, אני לא אוהב שהימין "בשלטון" 20 שנה, והממשלה מקדמת מדיניות שמאל מובהקת בנושאי כלכלה וביטחון.
אבל מה, סיגרים??? בחייאת. אני מאשים את השמאל בהידרדרות השיח הפוליטי לרמה של ביוב. חוסר הרמה שלכם בדיונים פוליטיים הוא מביך. בנאדם יכול לתת רטוריקה יפה עד השורה החותמת "גוש של קקי". טוב, מי צריך אג'נדה כשהוא בחיים לא ישלוט?

matipool 21 בינואר 2018

דוד – אולי לא הבנתי נכון, אולי זה נכתב בהפוך על הפוך (עם כל התגובות כאן, באמת אפשר להתבלבל), אבל באמת התכוונת למה שכתבת לגבי הנכים? חבורה של מקופחים מקצועיים ששודדים את קופת האוצר? אתה רציני?

דוד 21 בינואר 2018

רציני לחלוטין, התכוונתי לכל מילה. לא הבנתי למה המדינה חייבת משהו לנכים.

matipool 21 בינואר 2018

לא יודע אפילו מאיפה להתחיל לענות לך אבל אני מאד מקווה שאתה או מישהו קרוב אליך לא תהיו בסיטואציה הזו כדי שתבין למה המדינה צריכה לעזור לך.
צריך לצאת מהעבודה עכשיו אבל עוד אחזור לכאן להמשיך את הדיון הזה.

תומרג 21 בינואר 2018

מישהו כתב פעם איפושהו:

"אני ליברטיאן" = המשפט שככל שתקדים לשמוע אותו יוכל לחסוך לך יותר זמן

דוד 21 בינואר 2018

תיקון: החברה צריכה לעזור לי, אם היא רוצה בכך. למדינה אין הכנסות ואין לה הון עצמי ואם מישהו לא אוהב שהמדינה לוקחת לו כסף בכפייה כדי לממן את הנכים, אין לאף אחד שום זכות מוסרית לקחת לו את הכסף. (אישית אני אשמח לתת צדקה, בפרט למי שלא חושב שיש לו זכויות על הכסף שלי בגלל שהוא נכה).

Amir A 21 בינואר 2018

זו גישה מרתקת. מבחינתך, למען אילו מטרות כן מותר למדינה לקחת ממך כסף, בין אם אתה רוצה ובין אם לא?

דוד 21 בינואר 2018

תראה, הכסף שאני משלם במסים חייב לחזור *אליי* עד האגורה האחרונה. זה כל הרעיון של גביית מס. אני מדבר בעיקר על תשתיות והגנה (ביטחון פנים וחוץ).
לצערי בישראל יש גם השתתפות המדינה בחינוך (איך אני יכול לכפות על מי שלא לומד באוניברסיטה או מי ששולח את ילדיו לבי"ס פרטי, לממן את החינוך הציבורי והאקדמיה?) ברפואה (מכריחים אותך לעשות ביטוח רפואי, והשוק מוגבל, ואתה מממן מכיסך תרופות ב"סל" שלעולם לא תזדקק להם), ביטוח לאומי (שוב, כופים עליך לבטח את עצמך!). שידור ציבורי. משרדי ממשלה מנופחים.
אבל זה עוד יכול להיות סבבה, כי אפשר לטעון שזה לתועלת האזרח באיזושהי צורה. אבל לממן את הנכים? ואם לא בא לי? אין למדינה שום זכות לכך. נשאיר את ההחלטה המוסרית לאנשים בעצמם. אם אנשים ייתנו צדקה מרצונם זה גם מוסרי יותר, וגם הכסף לא עובר את הכביסה הבירוקרטית והממסדית של מדינת ישראל.

Matipool 22 בינואר 2018

דוד – אני מבין שעם נכי צה״ל וכוחות הביטחון אין לך בעיה או שגם הם מקופחים מקצועיים ששודדים את קופת האוצר? הרי בסוף אתה מממן גם את הצבא וכוחות הביטחון ובין השאר גם את הנכים שלהם.
עכשיו נעבור ל״נכים הרגילים״ – אלו שגורלם לא שפר עליהם להיות נכי כוחות הביטחון ולהצליח לחיות בכבוד והם נולדו נכים או שהפכו לנכים בעקבות מחלות, תאונות וכו׳ . אנשים ששילמו כל החיים שלהם מיסים וביטוח לאומי בדיוק בשביל הרגע שבו הם יזדקקו למדינה שתתמוך בהם בחזרה.
כמה חוסר מודעות חברתית והשקפת עולם קפיטליסטית צריך בשביל לחשוב ככה, דוד?
במקרה, אני מלווה בתקופה האחרונה חבר לשעבר מהעבודה שמספר חודשים לאחר שפוטר הפך לנכה בעקבות תאונה והוא היום מרותק לכיסא גלגלים ולא שולט בצרכים. כמות הסבל, הכאב הפיזי והנפשי, העצב, התסכול, חוסר האונים, איבוד היכולת להיות עצמאי, איבוד כל החיים כפי שהכרת אותם, הדיכאון, המצוקה הכספית, ההתמודדות עם הבירוקרטיה והממסד היא פשוט לא תיאמן.
חצי שנה הוא שכב בבית לוינשטיין והייתי מגיע לשם פעם בשבוע שבועיים. פשוט נורא. מציע לך לבקר שם. אולי השקפת העולם שלך תשתנה קצת.
לא מאחל לאף אחד לעבור את זה.

דוד 22 בינואר 2018

מצבם של הנכים נוגע ללב. אבל אני לא אוהב שמכריחים אנשים. ואני לא אוהב את המונח "זכויות הנכים". לאף אחד אין זכויות על הכסף של מישהו אחר.
זה מאוד יפה לתת צדקה, וזה מאוד מוסרי, אבל זה עדיין צדקה. המדינה לא יכולה לקחת אחריות על העניין הזה. זו לא חכמה גדולה להאשים אותי בחוסר מוסריות כשבאותה נשימה אתה בעצם עושה פעולה ששקולה לשוד של אנשים ולקיחת כספם בגלל החמלה על הנכים. אני לא בטוח שזה מוסרי יותר. אני כן בטוח שזה הרסני בטווח הארוך. זה התפרקות מוחלטת של רעיון החירות של הפרט שעומד בבסיס החשיבה הדמוקרטית. עכשיו זה נכים, מחר זה מישהו אחר שכחלון חפץ ביקרו (או רועד פחד מוות מפניו, כמו עובדי כנופיית רשות השידור). בסופו של דבר זה מגיע לחבר'ה עם הרובים שאומרים לך תביא את הכסף או שאתה הולך לכלא.

Amir A 22 בינואר 2018

דוד, מעניינות אותי שתי נקודות:
1. מה אמור לעשות מי שנתקל במצב רפואי שאין ביכולתו לממן? מחלה שדורשת תרופה יקרה/אישפוז ארוך וכדומה?
2. מה לגבי הפנסיונרים שמה שהם הצליחו לחסוך בחייהם פשוט לא מספיק לקיום בכבוד בזמן הפרישה?
מה הפתרון שהיית מציע לשני המצבים הללו, מצבים שכיחים לכל הדעות?

דוד 22 בינואר 2018

לאמיר:
תראה, אני יהודי גאה. יש לי אמון בטוב ליבם של האנשים. יש לי אמון בצדקה ובארגוני חסד קהילתיים. למדינה אין אמון בהם, היא מטילה עליהם הגבלות וניירת מטורפת. במקום זה היא לוקחת את הכסף שלנו בכוח ומלבינה אותו בקלחת בירוקרטית וזורקת את מה שנשאר לחולים (שזה המון, אבל הרבה פחות ממה שנלקח). דרך אגב בנושא זה הייתי ממליץ לך לקרוא את המאמר המשעשע הבא: https://mida.org.il/2018/01/01/%D7%94%D7%90%D7%9D-%D7%94%D7%92%D7%99%D7%A2-%D7%94%D7%96%D7%9E%D7%9F-%D7%9C%D7%91%D7%98%D7%9C-%D7%90%D7%AA-%D7%A1%D7%9C-%D7%94%D7%AA%D7%A8%D7%95%D7%A4%D7%95%D7%AA/
בגדול, אני לא מאמין שהתפקיד של המדינה הוא לוודא שאין בה עניים (היא אולי מנסה. זה עובד לה משהו..). זה תפקידה של החברה (כי אם לא, אז מניין למדינה תפקיד זה?) וההבדל הוא עצום. תפקידה של המדינה הוא להגן על זכויות הפרט. בגדול האמונה שהמדינה צריכה לממן קרנות פנסיה או סל תרופות היא מאוד בעייתית: היא מניחה שמימון הנ"ל מהווה חובה מוסרית, ובנוסף היא מניחה שחלק מאיתנו לא מאמין בחובה מוסרית זו ולכן אנחנו צריכים את מוסד המדינה כדי לעשות זאת בכפייה. כלומר יש כאן כפייה של מה שאתה רואה כמוסרי על מי שאינו רואה זאת כך, ובסופו של דבר אמירה שהחזק (ההוא עם המשטרה ומס הכנסה) מנצח. המודל שלי לעומת זאת משאיר את המוסר בתחומו של הפרט והחירות שלו. ייוקמו מוסדות צדקה פרטיים לתמיכה כלכלית בקשישים וחולים.
אנחנו לא מדינה שיש לה אנשים, אחנו אנשים שיש להם מדינה.

Amir A 22 בינואר 2018

עם כל הרצון הטוב, אני לא רואה איך אפשר לתת לנזקקים בחברה חיים ראויים על סמך תרומות וצדקה. אי הוודאות בסיטואציה הזו תהיה בלתי אנושית לחלקים גדולים באוכלוסיה.
אני מעדיף את משנתו של אוליבר וונדל הולמס שאמר שהוא אוהב לשלם מיסים כי איתם הוא קונה ציביליזציה.

אמיתי 22 בינואר 2018

דוד. המהות של מדינה היא כוח שאתה מקבל שהוא מעלייך על מנת שבני אדם יוכלו לחיות יחדיו. אין לזה קשר למוסר אלא לפשרה שאנו עושים בשל הטבע האנושי. הרי אתה יכול להגיד שלדעתך נסיעה ב160 קמש היא הגיונית ומתי יחליט ש200 קמש יותר מתאים לו ובאה המדינה ומסדירה את האינטרסים השונים שלכם ו״מכריחה״ אותכם לחיות יחד בפשרה. מן הסתם הרבה אנשים לא אוהבים הרבה חוקים אך מבינים שבלעדיהם החיים בצוותא אינם אפשריים. למזלך אתה חי במדינה שבה יש לך אפשרות (גם אם תיאורטית) לפעול לשינוי החוקים אך ללא חוקים וציות להם בני אדם מתקשים להסתדר יחדיו וחופש הפרט שלהם נפגע עוד יותר. חוק הינו התפשרות על רצונות. הוא איננו ביטוי של רצון של פרט אחד או מוסר של אדם אחד. כתבתי כבר איפשהו- גם ליברטיאנים וגם קומוניסטים ושאר טוטליטריים טועים בהבנת הטבע האנושי- משני צדדים שונים. אנו רוצים לחיות בחברה בה יש לנו חירות אך גם בכזו בה יש ערבות הדדית ואחריות והמדינה הדמוקרטית היא הדבר הקרוב ביותר לזה. היא הפשרה הטובה ביותר

דוד 22 בינואר 2018

אמיתי
אתה מזהה בטעות את הליברטריאניזם שלי עם השקפה אנרכיסטית שכופרת ברעיון המדינה ובחשיבותם של חוקים. אני לא מבין מתוך מה אתה מסיק את זה, בסך הכל כתבתי שלמדינה יש רק את הסמכויות שהואצלו אליה על ידי הציבור. ברגע שהמדינה מתחזקת ונוטלת לעצמה סמכויות נוספות שמעולם לא ניתנו לה היא הופכת לגרסא משופרת של דיקטטורה ושיעבוד הפרט לצורך "טובת הכלל" (המפלצת שבשמה הוקרבו אינספור קרבנות אדם לאורך ההיסטוריה).
המדינה תתפקד יופי אם תתמקד במה שאין בכוחו של הפרט ותאכוף בנוקשות חוקים העוסקים בהגנה על זכויותיו. אין זה מתפקידה לייצר קולקטיב, לעצב את החברה ולכפות על פרטים בתוכה "להתיישר" עם הרוב.

אמיתי 22 בינואר 2018

דוד. זה הרבה יותר מורכב מזה אבל שאלתי בעינה עומדת-
איך מפשרים בין מהירות הנסיעה "ההגיונית" שלך לזו של מתי?
כמו כן יש להפריד בין חירות רעיונית-ערכית לחירות כלכלית.
בסוג הראשון אני איתך אך לדעתי ישראל תחת נתניהו מתרחקת משם. בשנייה אנחנו כנראה מאד חלוקים וישראל הולכת לכיוונך.

אמיתי 22 בינואר 2018

אה. ועוד קטנה על ליברטיניים (וגם קומוניסטים)- זוהי תפיסת עולם מאד דטרמניסטית שמתעלמת מהמציאות של החיים- הם אינם הוגנים או ניתנים לתכנון. ולכן הטבע האנושי למד להיות אלטרואיסט ומוסרי. ולא צדקה היא לרוב איננה אלטרואיסטית אלא אגואיסטית ואף לא מוסרית לרוב.

דוד 22 בינואר 2018

שאלות על חוקי תחבורה לא נכנסות לדיון: אין ספק שמי שנוסע במהירות מסכן את הזולת ואת עצמו, ובשביל יש לנו מדינה עם משטרה כדי שתאכוף זאת. בוויכוח שלך עם מתי אתם יכולים להיות שניכם קומוניסטים, ליברטריאנים או מה שזה לא יהיה. בשביל מקרים כאלו יש את הכרעת הרוב הפרלמנטרית כדי לקבוע את הקריטריון.
אני לא חושב שהמדינה תחת שלטון ביבי "מתרחקת" מחירות חברתית (המדינה שלנו הוקמה על ידי בריונים קומוניסטים ופעלה כדיקטטורה בירוקרטית לכל דבר ועניין אשר שרידיה נמצאים איתנו עד היום הזה).
אני כן חושב שחלקו של ביבי בהנצחת הדיקטטורה הפקידותית הוא עצום. תראה איך מוסדות בלתי נבחרים מתפרעים וחונקים את הציבור ואת נבחריו: ביהמ"ש העליון משתין על הציבור בקשת, היועצים המשפטיים והמשטרה מהלכת אימים על נבחרי ציבור ומדליפה ללא הכרה, מס הכנסה, משרד התחבורה (בוחני נהיגה), מינהל מקרקעי ישראל, רשות השידור. העסק יצא משליטה לחלוטין.
המשמרת היתה של ביבי במשך הרבה זמן ועדיין המשילות נשארה אצל הפקידים.
המשמעות של הנ"ל היא שלציבור אין מילה. הממשלה ומערכות האכיפה שלה יותר מדי גדולים עליו ו-10 מערכות בחירות לא ישנו זאת (כי שר שירצה לשנות ייחשף לאיומים של היועץ ולביטול החלטותיו בבג"ץ).

אמיתי 22 בינואר 2018

דוד. המהירות הינה רק מטאפורה לאינטרסים או ערכים מנוגדים..
שנית המהות של דמוקרטיה איננה שילטון הרוב אלא ביטוי הפלא שאינך אוהב- זכויות אדם. רוב, משאל עם או בחירות אינן ערובה לדמוקרטיה. בהנחה שאתה דמוקרט. וישראל איננה נשיאותית להזכירך ולמען האמת אף מדינה בעולם איננה קרובה לאוטופיה שבה אתה חפץ.
ישראל הולכת ומתרחקת מלהיות חברה סובלנית לדעות שאינן במרכז. מסכים שבעבר הרחוק זה לא היה טוב יותר. ובכל זאת.
אבל בסופו של דבר מחאה חברתית יש נגד השחיתות של השילטון ולא ממש נגד מס הכנסה. כנראה שהרוב חושב שיש ערך במס הכנסה

אריאל 22 בינואר 2018

אני מתערב כאן כי זה המעניין יותר. רק מוסיף לידע כללי (למעוניינים בלבד) שבהלכה יש מושג כזה שכופין (מלשון כפייה) על בני העיר ליתן צדקה לעניים באופן קבוע. יש דיונים כמה בדיוק אבל זה בניגוד למחשבה הרגילה שצדקה היא רק וולנטרית.

אמיתי 22 בינואר 2018

תתערב בכייפ
אם כך צדקה היא מס דה פאקטו רק שהצדקתו היא אמונית דתית ולא אמונית ממלכתית. לטעמי עוד טיעון נגד צדקה- היא לרוב מפלה בין מוטביה. לפחות יותר מאשר המיסים שאנו משלמים

אריאל 22 בינואר 2018

תדייק. *יש* צדקה שבאה בצורת מס. זו לא הצורה השכיחה. היא לא באה לכולם בשווה זה נכון אבל שני דברים: א. היא לא מחליפה את המס הרגיל אלא בנוסף ב. היא צריכה להתחלק עפ"י הצורך (מי נזקק יותר יקבל יותר) ולכן היא מאזנת יותר מאשר סכום קבוע לכולם

דוד 22 בינואר 2018

אמיתי
היות ואני חש שאתה מסיט את הדיון, אני מרשה לעצמי לחדד את דעתי תוך החרפת הטון (אני מקווה שלא תיפגע…)
מה שכתבת על הקשר בין זכויות אדם לדמוקרטיה זה קשקוש בעיניי. דמוקרטיה פירושה שלטון ועריצות הרוב. בדמוקרטיה המקורית וה"אמיתית" אסיפות בכיכר העיר היו מכריעות את גורלם של נאשמים לשבט או לחסד.
זכויות אדם זו השקפה מוסרית-פילוסופית חובקת כל, ולא אג'נדה פוליטית. או שאתה מאמין בזה או שזה לא מעניין אותך.
בראייתי, קבוצה של פרטים שגרים במקום מסויים התאגדה כדי להקים ארגון שיסדיר את ענייניהם לשביעות רצונם: יגן עליהם מפני אוייבים מבחוץ ובריונים מבפנים, ינפיק מטבע אחיד כדי לתועלת המסחר, ינסח כללים ותקנות להסכמת כולם, שיסדירו את מעמד הפרט בתוך החברה כדי למנוע מצב בו גורמים בריוניים יגזלו את זכויותיו. הארגון מתקיים בעזרת דמי חבר.
לארגון קוראים מדינה, לתקנות קוראים חוקים. לדמי חבר קוראים מסים. קביעת התקנות תיעשה באופן המוסכם על כולם- שזה בלתי אפשרי- אז על הרוב.
מכאן ועד השקפות ואמונות פילוסופיות חובקות עולם כמו "זכויות אדם" או בודהיזם אין שום קשר. יש רק זכויות של הפרט בתוך המדינה, כמי שהוא (הפרט) חבר בה ומיוצג על ידה, והזכויות הן על הרכוש ששייך לו ועל החירות שלו.
ברגע שהמדינה פולשת לתחומו של הפרט בתוכה, לבית שלו ולכיס שלו, המדינה חורגת מתחום סמכותה וגרוע מכך, היא חוטאת לכל הרעיון שעומד בבסיס הקמתה ובכך מאבדת את הלגיטימציה שלה. הקמנו את המדינה כדי להגן על עצמנו מפני בריונים, מי יגן עלינו מפני המדינה?
ואכן, מדינת ישראל חייבת חוקה שתמנע מצב של חקיקת חוקים שפוגעים בזכויות הפרט. חוקים שלא פוגעים בזכויות הפרט יחוקקו על פי רוב הציבור. לכן מה שכתבת על המהירות כמטאפורה לא קשור.
גם מושגים כמו סובלנות לזולת ולדעותיו הן לא בתחום סמכותה של המדינה (זו רק צריכה לדאוג שיהיה חופש ביטוי לכולם- אם הביטוי לא פוגע בזכויות של אחרים כמו דיבה וכד') אלא בתחומה של החברה בעצמה. הרעיון שהמדינה תפתור את בעיות החברה על ידי יצירת קולקטיב ומשטרת מחשבות הוא מגוחך, אנטי דמוקרטי ופשוט לא עובד.

לאריאל-
תודה. הכרתי את ההלכה של כופין על הצדקה. אני דיברתי על צדקה במובן וולונטרי כי במודל של מדינה עם זכויות פרט ואמונה במוסריות של היחיד זה הרבה יותר מתאים.
במודל של מדינת הלכה יש גם כפייה בנושאי דת נוספים. אבל מדינת הלכה זה בדיוק מה שאני לא רוצה (וגם לא אמיתי…). צריך לאפשר לכל אחד להחליט בעצמו באיזה סוג של קהילה הוא רוצה לחיות, ולהוציא את המדינה מהסיפור.

אריאל 22 בינואר 2018

דוד שמח שאתה מכיר וסחטיין. הבאתי את זה כדרך בה היהדות רואה את העניין ברור לי שלא כולם יסכימו. לעצם הטענה שלך אני חושב שהיא לגיטימית לגמרי רק שהיא לא ישימה במדינה קטנה כמו שלנו. בארהב יש חוקים פדרליים ולא פדרלים כי יש מספיק מדינות ואנשים אז אתה יכול ליצור אוטונומיה מסוימת עם חוקים משלה ולעבור לשם. פה אי אפשר פרקטית.

אמיתי 22 בינואר 2018

אנסה לדייק-
הגדרת הדמוקרטיה איננה עניין סובייקטיבי. זה גם לא עד כדי כך נתון במחלוקת אלא סוג של קונצנזוס. ולא חסרות דוגמאות מההיסטוריה שמראות גם למה עריצות הרוב איננה בהגדרה דמוקרטיה. ואנחנו בישראל 2018 לא יוון 218 לפנהס.
הנקודה על המהירות מתקשרת לזה שהרוב במדינת ישראל לא החליף את בגץ ועדיין בעד תשלום מיסים כך שגם לשיטתך טענותייך הן קלושות. מן הסתם לא תוכל לתת לי דוגמא אחת למדינה דמוקרטית או כזו שהיא מודל בשבילך בה אין רשות שופטת עצמאית או לא משלמים בה מיסים. אגב שופטים בהחלט נבחרים רק לא עי הציבור.
החריגה שאתה מתאר היא היא מה שמאפשרת לנו לחיות בצוותא. ועליי להבהיר- דעתי היא שהמדינה צריכה להתערב כמה שפחות בחיי הפרט שלה בטח מההיבט הערכי רעיוני. אך המעט הזה הוא עדיין גדול. בשום מקום לא הבעתי תמיכה במשטרת מחשבות או אפילו קרוב לזה. אבל שוב ההיסטוריה מוכיחה שהיו גם משטרות מחשבות מתוך החברה עצמה ולא רק עי המדינה. הדבר דומה לרעיון השוק החופשי- הרי אין כזו חיה במציאות. לכל שוק יש חוקים אשר מסדירים את פעילותו ואף שוק איננו באמת חופשי מחוקים ותקנות. כך גם חברה מתוקנת- היא איננה יכולה להתקיים ללא סוג של נורמות.
ואחרון חביב- חייב להדגיש- הדמוקרטיה המודרנית מהותה היא זכויות אדם. חידושה הגדול הוא החלפת השליט לא בכוח. בחירות אינן ערך אלא אמצעי מוגבל להסדרת אינטרסים

אמיתי 22 בינואר 2018

ואם כבר אני בחברתם של שני צדיקים בואו נתפלל בשביל סוונסי..(-:

אריאל 22 בינואר 2018

לא מתפללים נגד ליברפול. הבנת דה ליברפול פיפול ספר אינף ?

אמיתי 22 בינואר 2018

לא לפי המוסר שלי

אמיתי 23 בינואר 2018

תודה! הצ׳ק לגמח בדואר

אביאל 21 בינואר 2018

כחול –
1.יש 120 חברי כנסת לכן פוליטיקה היא בראש ובראשונה משחק סכום אפס, נמשיך מזה שלכוח יש גבולות מטבע הדברים ולכן גם שם מדובר על משחק סכום אפס, למרות שזה יותר גמיש מהמצב הפרלמנטרי, ככה אני תופס את העניין.

2.הלוואי שהשייח הציבורי היה בנוגע להישגים, כי אז פשוט לא היה מה להגיד, בכל הממדים וכתבתי את זה כאן בערך 100 מאה פעמים ישראל מאז 2009 מצטיינת, השמאל תמיד בורח לכל מיני מקומות אחרים.

3.הגבלת כהונה, העובדה היא שבשום משטר פרלמנטרי אין הגבלה לכהונה של ראש ממשלה, אתה רוצה הגבלה ? תעבור למשטר נשיאותי.

4.כמו שאמרתי תוריד את אברמוביץ׳ ודרוקר, עיתונאים שבגדו במקצוע שלהם ואני אוותר על ברקוביץ׳ ואופירה, אבל לעניינים קצת יותר מציאותיים, שניהם ישארו, זו דמוקרטיה, לא מורידים כאן תוכניות טלווזיה כי לדעתו של מישהו מסוים היא עושה נזק, את זה יש בסין ובצפון קוריאה, בכלכלת ובחברת שוק חופשי אין הגבלות כאלה.

5.מה זה נהיה מלחמות בין שמאל לימין ? אתה מוזמן לפתוח את העיתונים עוד טרם לקום המדינה ולראות באיזה מילים השתמשו, בן גוריון שהיה קורא ליריבו הפוליטי ז׳בוטינסקי היטלר וחברי כנסת ממפלגת העבודה שהיו קוראים לבגין רוצח, שלא נדבר על איך שדיברו על שרון, רפול וכו׳. תמיד היו מלחמות ותמיד יהיו, זו טבעה של פוליטיקה, זה בטח עדיף על איזה קיפאון מחשבתי-פוליטי כמו בגרמניה, בה אנגלה מרקר גונבת מכל מפלגה את הרעיונות שלה ובסוף מאפשרת למיליון פליטים להיכנס למדינה ואם כבר מדברים על הגבלת כהונה מעניין שמשום איש אקדמיה או עיתונאי לא ראיתי תלונה בנושא לגבי מרקל, הצעות הן בהתאם לפוזיציה.

6.אני שוב חוזר, מזה בדיוק ״להוריד״ מי בדיוק יחליט על זה ? אני מצטער מאוד אבל הדברים שלך מנותקים מהמציאות, אין כאן שום גוף שיבחר את מי להוריד ואת מי לא, בוא נראה את התוצאות, ברקוביץ׳ ואופירה החיו משבצת רייטינג של שידורים חוזרים ותוכניות בישול ולאראל סגל (לא שאני שם אותם באותה סירה חס וחלילה) מאזינים בדיגטיל יותר מכל שעות האקטואליה ביחד, אז מה לא בסדר בזה ? זה מה שאני רוצים לשמוע ובבקשה תחסוך את זה שתחליט לאנשים מה לראות ולמה להקשיב, הימים האלה נגמרו והדיון הזה נגמר לפני שני עשורים.

7.אני בוגר תואר בכלכלה ומדע המדינה ותואר שני במדע המדינה מהאוניבריסטה העברית ומעולם בשום שיעור אף מרצה לא השמיע את השם האייק, תחשוב על האירוניה שחמישה אנשים שאני מכיר באגף התקציבים שפועלים ועובדים לפי התפיסות של האייק בכלל לא שמעו עליו.

8.בבית המשפט העליון בארה״ב לא רואים הבדל בין שמאל לימין ? אתה רציני ? אחד הדברים שנשיאים הכי מצפים להם זה מינויים לבית המשפט העליון, זה המקום בו מרבית הדברים הגדולים התרחשו בחברה האמריקאית, אימוץ, זכויות אדם, יחסי לבנים-שחורים, קהילה גאה וכו׳. תראה איזה מלחמת עולם מתנהלת על כל מינוי.

9.מה בדיוק הבעיה באמסלם ? מחוקק מצטיין, מה הוא עשה פסול ? זה בכלל מצחיק שאתה שם אותו באותה מדרגה עם אדם כמו אלדד יניב שסיפר איך הוא היה מושחת לחלוטין, מה מפוקפק באמסלם ? הבליץ התקשורתי על זה שהוא מזרחי, שמן ודיבר על הידיים עם יקיר התקשורת (זה שפעם קראו לו פשיסט ורוצח אותם עיתונאים) בני בגין ?

10.הכי מצחיק בדיון עם אנשי שמאל הוא שהם תמיד מצפים מאנשים לעשות דברים, אז לא אני לא צריך לגנות את הפוסט של קרמר, אני לא ראיתי גינויים כאן לפוסט שגימד שריפת דגלי ישראל במרכז ברלין, אז בבקשה מי שמצפה מאנשים למשהו שלפחות יעשה את זה בעצמו. זה בדיוק מה שמצחיק, שאנשי ימין אומרים משהו זה במשקפיים של שמאל\ימין, שאנשי שמאל אומרים משהו זו האמת לאמיתה ואין אחרת, דברי אלוהים חיים, זו הבדיחה הגדולה.

שמעון 22 בינואר 2018

אני איתך

שמעון 21 בינואר 2018

אני מופתע שאתם מבזבזים אנרגיה הכל זה הצגה. נכון שאם תלכו לבימה תהנו פחות וזו אכן ההצגה הכי טובה בעיר אין כמו פוליטיקה. שמאל ימין הכל חרטא כולם רוצים כסף וכוח ולא משנה איך מעניין להם את התחת כל השאר. ברקו הוא מכונת רייטינג אין מה לעשות זה מה שאנשים אוהבים. צריך לדעתי גם לצרף את קופמן לתכנית עם אופירה וברקו ואת נתן זהבי ואייל גולן יהיה ענק אני אומר לכם יביא רייטינג כפול ויעבור את כל תכניות הריאליטי.

אסף the kop 21 בינואר 2018

ובינתיים, כמה בולשביקים מהסמול המוטרף הטרידו את היועץ המשפטי לממשלה בבית הכנסת.
נשאלת השאלה מדוע עוד לא קמה תנועה אזרחית לצורך הגנה על היועץ (והדמוקרטיה) מפני חבלני הסמול הבולשביקי האלו ?
אולי הגיע העת לרדוף אותם ברחובות ולהחזירם לקוטנם הטבעי.

no propaganda 21 בינואר 2018

תקים, מישהו מפריע לך?
היא לא קמה כי אף אחד לא חושב שזה מספיק חשוב.

אסף the kop 21 בינואר 2018

ואם לא בא לי ?
היא לא קמה כי מצפים שהמשטרה תעשה את העבודה שלה כנראה.

no propaganda 21 בינואר 2018

לא בא לך, אל תקים, מדינה חופשית.
ובנוגע למשטרה, יש דברים כל כך הרבה יותר חשובים שהם לא מטפלים בהם שהתלונה שלך היא אמנם מוצדקת אבל לא ברת ישום.
בכלל עניין המשטרה הוא בעייתי מאוד בארץ(ולא רק, תראה מה קורה בשוודיה), הם לא עושים כלום כמעט בכל החזיתות החשובות אז לצפות מהם למשהו במקרה הזה נראה לי whisful thinking

אסף the kop 21 בינואר 2018

עד שיפגעו בו פיזית.
בינתיים מה שעושים לו חמור פי אלף מטמבל בכנסת שטען שצריך לעלות על בג"צ עם D-9

צור שפי 22 בינואר 2018

אסף, נדמה לי שהבולשביזם הפעם הזאת בא מהכיוון שלך דווקא. בשרשור אחר בפוסט הזה טענת שכל אחד יכול להגיב כפי הבנתו אבל כאן אתה תוקף מפגינים שלא הפריעו למנדלבליט להתפלל וגם לא נקטו אלימות משום סוג. ואת זה אתה משווה למחוקק איש ציבור שטען שצריך להשמיד את בית המשפט העליון ועוד טוען שזה הרבה יותר חמור. משונה ובעייתי.

שמעון 22 בינואר 2018

לא צריך להשמיד את העליון אלא להחליף שם את כולם, צריך אנשים שמה שמנחה אותם קודם כל זה הגנת העם היהודי בארצו ולא השמדתו על מנת למצוא חן בעיני המשפט הבינלאומי בהאג (אני צוחק מהמילים האלו המשפט הבינלאומי בהאג)

רומן 21 בינואר 2018

דוקטור, פאס בין 2 אתה יודע לתת?
להארטסון ולאוסטנסטד יש עדיין את התמונה של הגאון מרגבה תלויה בין ישו למריו הקדושה על הקיר.
איש ישר, מצחיק, ילדותי, חד מחשבה בצורה מטורפת, משפיל את כל השרלטנים דוגמת מני נפתלי.
קיצר, מלך.
עכשיו לנבחרת

Ollie Williams 21 בינואר 2018

להארטסון בהחלט יש תמונה של ברקוביץ'
בפרופיל קל
בגובה המותן פלוס מינוס

כי גם אחרי הפרישה צריך לשמור על הדיוק והעצמה של השמאלית

רומן 21 בינואר 2018

אגב, אני מצטער על התגובה הקודמת, קראתי רק את הפסקא הראשונה, עכשיו כשקראתי הכל אני חייב להגיד שאני מסכים עם כל מילה.

תומרג 21 בינואר 2018

בלת"ק, מניח שאחזור על חלק מהדברים שנכתבו

בעונה השניה של 'מראה שחורה' יש פרק על וולדו, דמות מצוירת של חיה – משהו בין דוב לכלב – שהטיקט שלה הוא בוטות, וולגריות, גסות רוח ובהמיות. סוג של האלטר אגו המשותף לכולנו – מה שהיינו רוצים להגיד או לעשות בעצמנו לולא הכבלים הארורים של התקינות הפוליטית ימ"ש.
בסדרה הופך וולדו למועמד בבחירות או משהו כזה וסופו שגם השחקן שמגלם אותו לא מצליח לעצור את כדור השלג המצחין שהוא יצר.

אני מודה שאני גם מופתע וגם מדוכדך כשאני לומד לדעת שהטייפקאסט הזה הופך מחזון דיסטופי למודל לחיקוי על ידי איש תקשורת, היום, בישראל.

tazza 21 בינואר 2018

השמאל (כלומר מרץ ואנשי שמאל מובהקים במחנ"צ+אישים ציבורים הבאים מטעם גורמי שמאל מובהקים) עסוק הרבה יותר מדי במעשים השערורייתיים והמבזים *לכאורה* של הימין מאשר הימין עסוק בכאלו. הימין עסוק בלנצל את המומנטום לטובתו בהנהגת נתניהיו ובני מפלגתו.
אם לשמאל הייתה דרך להציג לעם תוכנית סדורה והגיונית, עם סדר עדיפויות שמתאים למדינה דמוקרטית בלבנט ולא למדינה מערב אירופאית, ולהנגיש אותה לא דרך מדיומים של המיינסטרים אלא באופן כמעט אישי לאנשים מכלל המדינה ולא ברחוב רוטשילד או יישובים במרכז, אז היה סיכוי.

מה עושים במקום? מתעסקים ביאיר והחשפניות.
כן, זה לא להיט מה שהלך שם, אבל מה יקרה גם אם ביבי יודה שהבן שלו מחורבן? זהו, יתפטר וכולם יעופו ופיות מנצנצות יפזרו על כולנו אבקת אהבה ושלום?
בשביל זה משלמים לחברי כנסת? בשביל שיימינג שגם אני יכול לעשות בפחות זמן וטירחה?

שמעון 21 בינואר 2018

אכן, אני תמיד רואה חדשות החל מהשעה 8:40 אחרי שסיימו לדבר על צוללות, יאיר, פרשת 100 2000 3000 וה5000 שתבוא ועל ירידה בסקרים ועל טראמפ בקיצור אחרי התעמולה , אחרי זה מידי פעם יש מה לראות אבל רק בערוץ 11, שאר הערוצים אלוהים ישמור.

holden 21 בינואר 2018

התכנית של ברקו ואופירה זו תמונת ראי של ישראל 2018,
לא ישראל של רמת החייל, לא ישראל של חולתא, לא ישראל של הטכניון,

התכנית משקפת את הבהמיות בחברה הישראלית, את הקהל שמעריץ את אייל גולן ועומר אדם, תכנית שמבלי להתכוון יוצאת נגד ישראל הלבנה, ישראל של פעם, ישראל שבה אנשים ממש קראו ספרים, ישראל התמימה והנאיבית.

זו תכנית עם הפרעת קשב והמון צעקות,
מעבר לויכוח הפוליטי יש בתכנית הרבה מהישראלי המצוי 2018 לטוב וגם לרע.

רוב התגובות פה עסקו בנדבך הפוליטי אבל התכנית בעצם מוכיחה שיש פה עדיין שני ישראל,
ישראל של פעם וישראל של היום

שמעון 21 בינואר 2018

פעם בגלל הנאיביות סוג מסויים רק דפק את המערכת בשקט בחיוך ובצנעה. היום כולם מנסים לדפוק.
היום אומנות הערבוב השתבחה פלאים כמו כל תחום.
פעם אנשים היו מאמינים יותר לתקשורת, היום כל אחד הוא תקשורת בפני עצמו.
לי טוב היום, לא יודע מה אתם מתלוננים.

אביאל 21 בינואר 2018

ישראל של פעם ששמה 20 אחוז מהאזרחים שלה במשטר צבאי ? ששיכנה אוכלוסיות חלשות בעיירות פיתוח וקברו להם ולעוד שני דורות את העתיד ? ישראל שהשפריצה DDT על אחיהם היהודים ? שכינו אותם פרמטיבים ? ישראל של אפליה נוסח הפנקס האדום ? ישראל של פעם שכל הכסף והכוח היה בידיים של מעטים ? ישראל של פעם שהגנה על העובדים החזקים על חשבון החזקים ? (אה סליחה זה ככה עד היום), ישראל של הקיבוצים שפשטו את הרגל וקיבלו עשרות מילארדים מהמדינה ? ישראל שנתנה את שיכוני צמרת בחינם לפקידים והסתירה את האפשרות מהשכנים שלהם בגבעת עמל ?

זו ללא ספק אחת התגובות הכי גזעניות שהיו כאן אי פעם.

אמיתי 21 בינואר 2018

אביאל. מה שקצת עצוב בתגובה הדי צפויה שלך זה שבהרבה תגובות אתה בעצם עושה את אותו השטיק שאתה מלין עליו רק לאשכנזים-שמאלנים-קיבוצים. הם כולם אשמים בטרור-אפלייה-גניבת קרקעות.והכי גרוע זה שאין לך ספק. הכל עם סימן קריאה. עכשיו מהיכרותי איתך אני כן מעריך אותך ואת הידע שלך ואתה בהחלט מעשיר את הדיונים פה אבל נאה דורש נאה מקיים. ומה לעשות שלפעמים קשה להגיד משהו בעל משמעות בלי להכליל בצורה כזו או אחרת, זה לא בהכרח גזענות

אביאל 22 בינואר 2018

אמיתי – לא הבנתי, לא האשמתי בכלום, אני מודע לכורח המציאות שהיתה אז, אבל הרבה עוולות נעשו, אסור לקבור אותן וזה נראה לי פתטי במיוחד שרוצים לחזור לישראל הלבנה, כאילו אז הכל היה טוב ויפה, זה שקר אחד גדול, אנחנו במצב פי 1000 יותר טוב היום, אז נכון שלאותם אנשים אין את הכוח שהיה להם פעם והם מתלוננים על זה, אבל אף אדם עם טיפת הגינות לא היה רוצה לחזור לתקופה ההיא.

אמיתי 22 בינואר 2018

הבנתי. לא נכנס לעניין עצמו אלא רק למיסגור של התגובה כגזענית. לדעתי היה מיותר..אבל לא משנה

yaron 21 בינואר 2018

מה הבעיה עם עומר אדם אם מותר לשאול?

אמיתי 21 בינואר 2018

הוא הג׳ורג׳ מייקל של המיזרחית

holden 21 בינואר 2018

לזכותו של עומר אדם אגיד שבמקום מגוריו ביליתי ימים קסומים

אביאל 21 בינואר 2018

הוא מדבר עם ע׳ וח׳ אם לא הבנת, זה מה שנחמד עם מגיבים כמו הולדן, מתפלקת להם הגזענות, מילא לתקוף (ובצדק) את אייל גולן על ההתנהגות הבזויה שלו, אבל בוא נצרף על הדרך גם את עומר אדם.

holden 21 בינואר 2018

הקשר לגזענות לא בא ממני , מה הקשר גזענות?
ברקוביץ אשכנזי למהדרין, זו תכנית רדודה שמייצגת את ישראל 2018, ישראל שבלילות השכנים עושים חפלות קריוקי , ברמזור עוד לפני שהצבע מתחלף צופרים ומאיצים בך לזוז,

ישראל חסרת סבלנות, ישראל שרוב האנשים הולכים עם מבט בסמארטפון , ישראל שאוהבת סיפוק מיידי,
עומר אדם הוזכר כמייצג של תרבות הנוער העכשווי,
כנראה שרגשי נחיתות עדיין לא עברו לחלק מהאנשים שעל כל דבר שלא מקובל זה עובר לפסים של גזען

איתן 21 בינואר 2018

ישראל שבה אתה מקבל דקירה או לינץ של בני נוער אם אתה מבקש שקט ב2 בלילה,מכות על חניה,ישראל של שניה אני עוצר על מעבר חציה כדי לקנות סיגריות\פלאפל…ישראל של גזענות במוסדות ציבוריים\תחבורה ציבורית…של חוסר הזדמנויות בחינוך\בעבודה. ישראל שבה ישנה אלימות תלמידים והורים מול מורים עם חוסר גיבוי מהמוסדות,ישראל שבה מביאים עבריינים כדי לפוצץמכות מאבטחים וסניטר בבית חולים,או שורפים למוות אחות סתם כי לא היית מרוצה מהטיפול בקופת חולים.
אנשים שמשפצים \מובילים דירה ביום שבת.

דור של אינסטנט אגוצנטרי ואנטיפטי

לתפארת מדינת ישראל

שמעון 22 בינואר 2018

אפשר לחשוב בארהב או באירופה אין את זה או סתם איזה רוצח סידרתי. שינאה עצמית זה לא בריא. המדינה שלנו נהדרת. אם לא היו פה ערבים שמנסים לחבל במדינה היינו מספר 1. הכלכלה פה נהדרת ולא כמו שהשמאל מנסה להשיג אנשים חיים ברמת חיים נהדרת כל שנה טסים לחול כל היום במסעדות ובתי קפה לכולם פה יש סמארטפונים לפטופים ומה שתרצה דירות נמכרות כמו לחמניות הכל נגיש יש צבא חזק וטוב למרות שהשמאל והממשלה מנסה לסרס אותו ולהחליש את כוחו. למעט אוסטרליה אין מדינה שהייתי רוצה לחיות בה יותר מפה. אבל הבנתי שהערבים מתחילים להגיע גם לגן העדן שנקרא אוסטרליה כפליטים ומנסים להרעיל גם את הסביבה שם אבל לפי מה שקראתי האוסטרלים טיפה קיבלו שכל ולא מכניסים אותם. זה שמביאים כמה מסוממים לרוטשילד עם שלטי מחאה לא אומר שהמצב לא טוב. העיקר כולם בכו על הדיור בא כחלון נתן פתרונות נחמדים ועדיין אנשים מתלוננים צוחקים פה הגרלות וכו ועדיין עדיף הגרלות על כלום ועדיין אלו שזכו במכרזים הרוויחו. בא כחלון והוריד את מחירי הטלפון והתקשורת וחסך לאנשים לפחות 500 שח בחודש וזה בתקופה קצרה. עדיין יותר ממה שכל פוליטיקאי עשה למען האנשים. השמאל בכלל הזייה ממציאים סיסמאות ולא מבינים שבידראל 2018 הפוליטקלי קורקט מת כמו שצריך למות בכל העולם. תכף שאירופה יקרסו במלמות עם הערבים הפליטים בתוכם גם שם זה יעלם.

איתן 22 בינואר 2018

שמעון
לא יודע איזה סקרים אתה קורא או עיתונים,כנראה אתה חי בחלום,תוריד את המשקפיים הורודות של…כנראה אתה קמפיינר של כחלון,שמנסה לקנות את העם בכמה הטבות ולא מבין שיוקר המחייה עולה ודירות מתפוררות שנבנו בשנות ה70 שקנו אותם בשנות ה2000 היום הם שוות פי 3.

איזה קניית דירות? המשק בהאטה,הכל שקרים,כמו מדד האבטלה שמחשיב גם אדם עובד בתור אחד שדיווח שעבד שעה בשבוע,כמו גם חיילים בסדיר נחשבים מועסקים וכדומה.

ארה"ב מאוד גדולה ובנויה ממס' מדינות,כמו שגם כל מפגר בן 21 יכול לקנות שם נשק,רוצח סדרתי כמה זה נפוץ?
יש לך את סקנדיביה וקנדה שיש שם שקט ,כן אותה סקנדינביה מפוצצת במוסלמים,כמו שבדיה מדינה עם גוון יותר סוציאליסטי מאשר קפיטליסטי,יש בעיות אבל אנשים חיים בשקט.
יש שכונות באירופה אתה רואה דירות קרקע אפילו בלי סורגים.
סמארטפונים ולפטופים זה לא דוגמא אתה יכול להשיג אחד חדש סביר ב500 שקל,ומשומש בחצי מחיר…כמו גם הטיסות לחו"ל כבר לא כסף גדול…אז זה לא מהווה מדד.
תעשהחישוב כמה משכורות לעומת אירופה\ארהב צריך כדי לקנות כאן דירה או רכב או כדי לגדל ילד קטן(פעוטון\צהרון…)

שמעון 22 בינואר 2018

איתן- איזה סקרים? של השמאל? דירות בארץ נמכרות כמו לחמניות, זה עובדה וערכם רק עולה, זה לא רק "משקיעים". המצב בארץ מעולה, תמיד אפשר לשפר אבל הוא יותר טוב מכל מדינות אירופה. זה שהתקשורת מנסה לייצר נרטיב שהכל חרא פה פה בגלל ביבי זה לא יעזור, זה שקר וכולם יודעים. אם היה עוני עם ישראל לא היה יושב כל יום במסעדות ומבלה בחופשות וקונה דירות ורכבים. עניים יש בכל מדינה, מה לעשות זה החיים אבל הם לא רבים והמצב פה מעולה.
לי יותר מפריעים איימן עודה, אחמד טיבי, זועבי, מרים נאור, אהרון ברק ואלו, הרבה יותר מכל פוליטיקאי אחר.
אני קמפיינר? חח הצחקת אותי, פוליטיקאים בשבילי זה קומדיה.
פשוט הירידות על כחלון בתקשורת הן מגוחכות בשביל להכפיש את ביביץ כחלון עשה פה יותר ממה שעשה כל פוליטיקאי ב-30 השנים האחרונות במדינה בשביל אזרחים, זו האמת גם אם אתה אוהב או לא. תביא לי 3 החלטות של כל פוליטיקאי אחר שהשפיעו על הכיס שלך באופן חודשי ולא דברים שלא ניתנים להוכחה כמו כל מיני סקרים ומדיניות מאקרו מניפולטיבית של יחצן כלשהו. אתה מוזמן אני מחכה..

שמעון 22 בינואר 2018

אנשים חיים בשקט בסקנדינביה? חח אתה צודק אולי לפני 10 שנים. היום לא הייתי מתקרב לשם וחכה עוד 10 שנים לשקט המופתי שיהיה שם.

שמעון 22 בינואר 2018

גם פה אתה יכול לקנות דירה במחיר סבבה שהוא לא צפון ת"א. לך לב"ש, ירושלים, חיפה, יש מספיק דירות.
אבל אם אתה מחפש בצפון ת"א אז אולי יהיה לך בעיה. שוב הדירות עפות כמו לחמניות. עוד לא ראיתי בניין שנבנה ולא אוייש

אורן השני 21 בינואר 2018

1+

שיקראו לי גזען עד מחר, לא קשה לנחש למי האנשים האלימים האלו מצביעים, כמוהם כך גם הנציגים שלהם בכנסת

BRT 22 בינואר 2018

תמשיכו ככה ,תוציאו את האמת הגזענית שלכם בלי תחפושות,
ורק תמשיכו להתפלא כמה אתם מנותקים מהעם

אורן השני 22 בינואר 2018

ילדון, אפילו בלחקות את אסף דה קופ אתה חלש, כדאי שתחזור לנבחרת המעודדות.

אגב איפה אתה רואה פה גזע? סתם, לא באמת מצפה לתגובה רצינית ממך, מחכה להעתק הדבק הקבוע שלך, הנה אחסוך לך: "ווהו אביאל קרמר!!! שמאלנים מטומטמים המשיכו כך!!"

שמעון 22 בינואר 2018

מה עדיף להיות קוף אלים או נחש באיצטלה של משכיל נאור שמחייך וגונב ורומס בשקט? ומפעיל חונטה משלו ?לדעתי שניהם זהים בתי המשפט הנאורים מנסים להרוס את המדינה בכל דרך

BRT 22 בינואר 2018

אוי הוא קרא לי ילדון,
תמשיכו להתעסק בקקי פיפי בגן ילדים
הבועתי והמתנשא הגזעני שלכם,
והעם ימשיך לדרוך לכם על הפרצוף של כל השטויות שלכם

אביאל 22 בינואר 2018

מה הקשר לגזענות ? אולי תסביר לי למה דחפת את עומר אדם לדברים שלך ? על בסיס מה ?

אגב, זה שדיברת על ברקוביץ לא אומר שהדברים לא גזעניים, הנאצים לדוגמא הרגו גם ארים כשרים לחלוטין, זה לא פותר אותם מגזענות, הרצון ובעיקר השקר של ישראל הלבנה (מילים שלך) היא גזענות נטו, הנה באו המזרחיים, המסורתיים, הערבים, החרדים והמתנחלים וגנבו לנו את המדינה, בדיוק אותה רטוריקה רומנטית שקרית ששימשה אינספור דיקטטורים במאה ה20.

holden 22 בינואר 2018

למה יש לי הרגשה אביאל שאתה כל כך רגיש לניואנסים? כאילו דרכתי לך על יבלת כואבת?
את התכנית הזו של אופירה וברקו אני לא ממש אוהב, לדעתי היא משקפת את הרדידות בהרבה תחומים בחברה הישראלית,
ציינתי את עומר אדם כי אני לא מוצא בשירים שלו איזשהו עומק מינימלי,

זה יכול להיות גם סטטיק ובן אל או הרבה זמרים אחרים לצורך העניין,
אני אישית אוהב ואפילו מעריץ גם את אריק אינשטיין וגם את זהר ארגוב כך שלא רואה פה גזענות מובהקת בתגובה שלי,
צא לי בעוונותי לראות את השניים ממרחק קרוב מאוד, את אריק סתם הולך ברחוב תל אביב ואת זהר כמה פעמים בארוע משפחתי ופעם אחת בהופעה במועדון בדרום תל אביב,

אריק היה יותר מופנם, מסוגר, מבוייש משהו, זהר היה קריזיונר, איש של מצבי רוח, שזוהר היה במוד חיובי הוא סחף את כל הקהל בקלי קלות,

זהר זה ישראל השנייה-אריק זו ישראל הלבנה, ישראל הבורגנית , ישראל שגם לה יש שובבות משלה,

ישראל של מדי פעם התחלה בוטה עם נשים בחיוך ובקריצת עין, מיידלע וכאלו,

אצל זהר הכל היה קיצוני יותר, זהר בא לקחת, מה ששלו שלו וגם מה שלא שלו הוא רצה לקחת,

בז'אנר המוסיקלי השניים היו רחוקים מאוד זה מסגנונו של זה,

אני מעריך גם את השובבות של אריק וגם את ההתקרחנות של זוהר, לא בוחר צד בגלל מוצא או צבע למרות מה שאתה חושב אביאל,
מה שכן אני יכול להבין למה התבלבלת,
לשכנע אותי שהתכנית של ברקו ראוייה לא תצליח.

אביאל 22 בינואר 2018

הולדן – תחסוך לי את השטויות, איזה עומק יש בשירים של אינשטיין ? עם כל הכבוד למוזיקה הישראלית, אין לה עשירית מהעומק של האמריקאים הגדולים, בכל זאת אנחנו בפריפריה של העולם, אז לא אינשטיין ולא עומר אדם, גם בישראל ״הלבנה״ (ואני עדיין דיי בהלם שאתה משתמש במילה הזאת) לא היה איזה עומק מיוחד, היו סרטים שביזו כל אלמנט נשי או חברתי ושהסתירו תופעות גועליות לחלוטין בחברה, לא כל כך שונה מהיום.

אני לא צריך לשכנע אותך שהתוכנית של ברקוביץ׳ ואופירה ראויה, כמו שכתבתי ראיתי קצת חלקים באינטרנט, אני פשוט לא עוסק בדיון, שהואא בהחלט מאפיין של ישראל פעם לגבי מה ראוי ומה לא ראוי, נגמרו הימים של ועדות שיחליטו מה ראוי ומה לא, כוחות השוק יקבעו והרצון של אנשים, אם אתה רוצה להנדס חברה אתה מוזמן לעבור לסין או לצפון קוריאה.

שמעון 22 בינואר 2018

אני אישית לא יכול לשמוע אייל גולן אבל סתם מקנאים בו כי הוא מזרחי אסלי, מצליח, מרוויח בוכטות ומזיין בלי סוף.

קטינות? בנות 16 היום הן כבר לא קטינות בראש בטח לא אלו שנכנסות למסיבות שלו ונהנות מכל רגע. הוא לא אמור לבדוק תעודת זהות, זה הכל צביעות, אפשר לחשוב רוקרים וראפרים בארה"ב לא שכבו עם בנות 16. הן באו אליו אז לא להתייפף פה. אף אחד לא מכריח אותן, בנות יודעות בדיוק מה הן רוצות ואיך להשיג את זה בדיוק כמו הגברים, אינטרס משותף מה שנקרא.
שיעשה מה שבא לו הוא לא חייב דין וחשבון על חיי המין שלו לתקשורת.

שמעון 22 בינואר 2018

המוזיקה שלו צורמת לו לאוזן חווה אלברשטיין זה קלאס ישראל של פעם ושושנה דמרי ויפה ירקוני. שלא תחשבו אגב שאני שומע את זה או את זה. אבל עומר אדם נראה סבבה של בן אדם לגמרי ואפילו בא ממשפחה טובה…

אריאל 22 בינואר 2018

אם הבחירה היא בין הוולגריות של ברקו לבין הרומנטיקה של אלה שמתגעגעים ל"ישראל הלבנה" אני עם ברקו

אמיתי 22 בינואר 2018

זו לא באמת הבחירה. והפוסט מעמיד משוואה אחרת לגמרי. כחול ניזה להבין אם אתם (מייצגי הימין או ווטאבר) מסכימים לה

אריאל 22 בינואר 2018

אני בחרתי להגיב להולדן. לא יודע מה כחול כתב אתה מוזמן לאמלק. אין פה לדעתי קשר לימין שמאל. דעתי בקצרה ברקו לא גיבור ולא נעליים ובטח לא הכי עדין. מצד שני הוא גם לא שונה יותר מדי, יש בטיוי לונדון וקירש' ויש בעיקר האח הגדול וגיא פינס ויו ניים איט. אז הוא לא נופל בסוגה עילית, על מה הרעש לא הבנתי

אמיתי 22 בינואר 2018

השאלה היא האם יש בו ובמה שהוא מייצג (נניח) איכות- אותנטיות שמצליחה לחשוף זיוף..
אם אפשר להגיד שישראל של פעם הייתה פגומה האם זה מונע מאיתנו להגיד שגם היום יש הרבה פגמים ומיגרעות?
לדעתי לא. לשתי השאלות

אריאל 22 בינואר 2018

השאלה השנייה ברור שלא. יש פגמים. מקווה שהבנתי אותך כי זה נראה לי אובייס.
לגבי ברקו הוא אותנטי אבל וולגרי. אני אישית חושב שאם האותנטיות שלך פוגעת באנשים סתום תפה. היו מקרים שלדעתי הוא חצה את הגבול והיו כאלה שלא.

אמיתי 22 בינואר 2018

השאלה הראשונה איננה אם הוא עצמו אותנטי אלא אם כמאמר הפוסט הוא נייר לאקמוס.
השאלה השנייה מתייחסת לתגובה של הולדן- תיאור המצב הקיים עם מגרעותיו ללא ציון המגרעות של ישראל של פעם.

אריאל 22 בינואר 2018

הוא נייר לאקמוס שבא עם מחיר. אבל בגדול כן. לגבי פעם אין לי מה לחדש. היה טוב והיה רע בדיוק כמו היום. לא המצאנו את השטחיות והגסות הם היו שם תמיד באופן יחסי לדור. הגמרא אומרת " יפתח בדורו כשמואל בדורו".

אמיתי 22 בינואר 2018

אוקי. אז אתה מצדד בקרמר. לגיטימי. אישית אינני רואה שם ערך חוץ מבידור אבל סבבה.
בקשר לחלק השני- פעם לא כולם קראו (כמטאפורה לידע או סקרנות) היום קצת מרגיש שאף אחד לא קורא. אבל זה בעיני המתבונן

אריאל 22 בינואר 2018

אני מסכים איתו שבמובן מסוים הוא נייר לקמוס ואני עדיין חושב שעדיף בלעדיו. ועל הדרך שיקח איתו את הקופמנים והנתן זהבים והשפטלים למינהם.
החלק השני שלך נכון מציאותית אבל לא כמטאפורה. הידע והסקרנות שם. לא קל לקרוא ספר בעידן היוטיוב ואני חובב קריאה מושבע.

Ollie Williams 21 בינואר 2018

בקיצור, גם אתה כמו כל מעריצי הדרעק הזה, מכניס התנהגויות אנושיות כמו כבוד הדדי מינימלי, אדיבות, נימוס ודרך ארץ תחת המטריה של "פוליטיקלי קורקט".

איתן 22 בינואר 2018

תשים לב, ככה גם בני עדות ה… שתמיד התלוננו זכו להטבות, כי הרי להתנהג יפה ולהיות מנומס\מתורבת כפי שהיה נהוג בארצות המוצא זה לא עובד לא כלפי הממשלה,ולא לתקשורת, ובמיוחד לא במזרח התיכון.

תשים לב שבעולם האגרוף\לחימה משולבת,אלה שמוכרים הכי הרבה,ןמרוויחים הכי הרבה, הם אלה שעושים הכי הרבה טראש טוק ופרובוקציות-כמו קונור מקגרגור ופלוייד מייוו'תר- וזה היום מודל לחיקוי לנוער.
למזלו ייאמר שהוא מגבה לפחות את אמירותיו ביכולת בזירה

Ljos 21 בינואר 2018

וואו, האתר איבד כל שמץ של מראית עין של דיון מכבד והוגן.
הצורח מנצח, המקלל גובר והאלים ממשיך הלאה לסיבוב הבא.
ברקוביץ' אר אס.

אמיתי 21 בינואר 2018

זה התחיל מאז שיש פה טור על בארסה..(:

Ljos 21 בינואר 2018

אני דורש שימחקו את התגובה הזו. מוריניו לחלוטין אשם.

אמיתי 21 בינואר 2018

צחוק בצד- היו פה גם דיונים לגטימיים. וזה חשוב.

Ljos 21 בינואר 2018

אני מאמין לך. וטוב שהיו. לא חושב שהצלחתי לפנות מספיק את היער כדי להגיע אליהם.

זיו 21 בינואר 2018

כמה הערות:
1. ברקוביץ ככל הנראה, לפחות מה שהוא אומר, בכלל לא מצביע ליכוד אלא כחלון.
2. מה זאת אומרת מגיעה לו או לא מגיעה לו תוכנית ? מי אמור לקבוע למי מגיעה תוכנית ? עברו הימים שרק סוג אחד של אנשים הגיע לטלויזיה וראית רק שידורים של חיים שכאלה של סוג מסוים מאוד של אנשים ושל ערבי שירה מהקיבוצים. גם לאנשים כמו ברקוביץ מגיע לקבל חשיפה. נראה לי שאם ניקח את כל הדעות שלו ונעשה סקר נגיע לאחוזי תמיכה יפים (בטח שליש).
3. לא מכריחים אף אחד לבוא להתראיין אבל נניח מהתוכנית השניה/שלישית כבר היה ברור לכל מי שבא לאם הוא נכנס ואני בטוח שהיו ויהיו הרבה שייותרו אבל יהיה גם כאלה שירצו דווקא לבוא ולצאת "גבר" מול ברקוביץ.
4. גם לא מכריחים אף אחד לצפות. אפשר באותו רגע ממש לעבור במנהרת הזמן לשנות ה – 90 ולראות את דידי הררי (או יס דוקו).
5. חייבים למנות את ברקוביץ – אם לא נמנה תמיד תהיה את התהייה "מה היה קורה אילו". אם יצליח – יצא גדול; אם נכשל – יהיה לכל המתנגדים תחמושת לכל החיים.

Comments closed