לחי שנייה לא תוגש

חולון יצרה את האלימות, מכבי הגיבה, המזכירות הוסיפה תבלינים, וכולם יצאו בתחושת גועל נפש. עוד ערב של כדורסל ישראלי.

פורסם היום ברובו ב"ישראל היום":

1. כדי לתת פרספקטיבה השוואתית, נדמה שניתן להכניס את אוהדי חולון שיושבים מאחורי ספסל הקבוצה האורחת לאותה קטגוריה של אוהדי לה פמיליה מבית"ר ירושלים והחלק המיליטנטי של אוהדי הפועל ת"א. זה הקונטקסט. קהל אלים, שמטרתו העיקרית היא להוציא משיווי משקל ולהפריע לקבוצה האורחת. לגיטימי? אולי למי שכבר קהו עיניו לזהות אלימות. נסו לתת לגיטימציה כשתצטרכו לנגב מעצמכם את הרוק של אחד הג'נטלמנים האלה (כפי שצויין בדו"ח המשקיף ועל פי עדויותיהם של אנשי מכבי ת"א), שמקללים קללות נוראיות וגזעניות, שנוגעות בעצבים החשופים של שחקנים אפרו אמריקאיים. סגירת שתי שורות ביציע הזה או התקנת מחסום גבוה כמו שמנהלת הליגה דורשת מחולון, זו בדיחה עצובה. לאנשים האלה אין מקום במגרשים, אבל עם משטרה עצלה ובתי משפט רחמנים השיירה היורקת נוע תנוע, והג'ורה שלהם מספיק עמוקה כדי לייצר מוחטות תלולות מסלול ודציבלים שיחוררו גם אוזניות כבדות במיוחד.

חבל שהניהול הנהדר של שלמה אייזיק והעבודה האיכותית של דן שמיר מוכתמים על ידי אנטי אוהדים, אבל לא יכול להיות שקבוצות אורחות לא ירגישו בטוחות בחולון ויעבירו פסקי זמן תחת טרור.

2. חולון עשתה ניצחון עם כוכבית. מכבי הגיעה בפוסט טראומת חימקי, קצת עזרה מהמזכירות, מהשופטים והרבה אווירה עוינת, בחולון טוענים שהטעות של המזכירות דווקא עזרה למכבי. הנתונים מראים שלדשון תומאס יש 91% מהקו בליגה (71% ביורוליג) ולפייר ג'קסון 73% מהקו בליגה (85% ביורוליג). אז מי עדיף? לא ברור. אבל האם עדיף ששחקן שסחט עבירה ונמצא בקצב טוב כמו שהיה בו תומאס (קלע שתי זריקות עונשין כמה מהלכים לפני העבירה המדוברת לשלוש) יזרוק על פני שחקן שעולה מהספסל? מנטלית, מדובר במעמסה עבור השחקן שמוקפץ לקו בגלל עניין טכני.

את אמות הסיפים שרעדו מהעידוד החולוני ניתן היה לחוש גם דרך מסך הטלוויזיה. תצוגת העידוד היוונית הזו יצרה אווירת הסגר סביב שחקני ת"א שהרגישו שהמוצא היחידי במצב כזה הוא תגובה אגרסיבית של ספאחיה, קיין וג'קסון. גם אם הם ספורטאים ש"צריכים להתעלות ולהבליג", קשה לראות מי בסיטואציה הזו היה יכול להתעלם. הלחי של מכבי מצולקת דיו מכדי שהיא תגיש את הלחי השנייה. הלחי של חולון מצולקת גם היא, שנים של יריבות הוסיפו לא רק קמטים, גם צלקות. אבל עם העידוד היווני הגיעו תוספות ישראליות של פלישה למרחב אישי מיושבי השורה הראשונה שנתנו פינאלה של ערסיאדה פינת ריב נהגים על מתן זכות קדימה. את האלימות יצרה חולון, מכבי הגיבה, המזכירות הוסיפה תבלינים, וכולם יצאו בתחושת גועל נפש.

3. הטעות של שופטי המזכירות, ששכחו להרחיק את דשון תומאס, היא אנושית אבל בלתי נסלחת בהקשר של משחק טעון כזה, וראויה לתגובה משמעתית. גם הצורה שגלן רייס נשרק חייבת לעבור טיפול יסודי, והשופטים חייבים לראות וידאו וללמוד את המגע שהוא מייצר ועד כמה שפת הגוף שלו מנסה למכור עבירות. במשחק הספציפי הזה היה ניתן לראות שיפור מסויים והוא לא קיבל את האוטומט אליו הוא התרגל.

בכלל, ההתייחסות בברנז'ת השחקנים האמריקאיים לכבוד המוגזם שרייס מקבל מזכירה בתחושותיה את התחושות של שחקני הפועל ת"א (ושאר הליגה) כלפיי מכבי ת"א והשופטים בשנות השמונים – זה מרגיש מכור. שחקנים כמו נוריס קול, עם שתי טבעות אליפות בNBA בכלל משתגעים, כי אם רייס היה משחק איתו בNBA, רייס היה סוחב לו את המזוודות, וכאן הוא מתנהל כמו טווס, משחק כמו בת יענה ומקבל כבוד של אריה.

4. ספאחיה הפך להיות חלק מהבעיה בחוזק המנטלי של מכבי ת"א. שחקנים מסתכלים על הפרצוף של המנהיג שלהם ובמקרה הזה הם מזהים היסטריה. שפת הגוף שלו נעה בין אבדון לייאוש, בין חוסר אמון בשחקנים לציניות רעילה, שמודלקת בכל שריקה ומועצמת בכל מיני משבר. אם הוא לא מצליח להגיע לשקט פנימי עליו לזכור, אולי מישהו יזכיר לו, שאין דבר שציפרלקס לא יכול לפתור.

ספאחיה, שבילה בשנים האחרונות בליגה שמאדירה את השחקן, לא הפנים שהכל אנשים. נדמה שהוא צריך לקחת את נוריס קול למסעדה כדי ששניהם ידברו מלב אל לב, בכנות אכזרית. קול יוכל לשאול למה לעזאזל הלכו לג'ייק כהן בפוסט במהלכים האחרונים מול חולון וספאחיה יבהיר את ציפיותיו. שניהם חייבים ללמוד לקבל מהשני את הטוב ולחיות עם הרע, כי סיר הלחץ שהעמידה מולם חולון הוא רק הפרומו לשלבים המכריעים.

5. במחזור היורוליג האחרון, צסק"א מוסקבה התארחה אצל פנרבחצ'ה באיסטנבול. משחק צמוד, רמה גבוהה, הרבה עצבים. לקראת הסוף נזרקה כוס מים לעבר הפרקט. איך אני יודע, הרי לא הראו כלום מהמהלך הזה? כי המשחק הופסק, המנגבים אצו רצו לנגב את המגרש, אז בשיטת האלימניציה מדובר בניחוש מושכל. אבל על המסך? יוק. הבמאי בחר לא להראות כלום בהילוך חוזר, לא הפנה את המצלמה כלפיי היציע, למרות שהיה ברור שיש שם התרחשות, וכל מה שנותר לצופה הוא לנחש. מדובר בשערוריה שפוגעת בחוויית הצפייה ופוגמת באמינות ובשקיפות של היורוליג. ההתעלמות הזו בגלל "הבמאי הטורקי" או הספונסרשיפ של טורקיש איירליינס יוצרת ארומה של רמאות ומתעלמת מאלימות. אם גוף משדר רוצה לזכות באמון, הכל חייב להיות על השולחן, גם אם היא תפיל לו רגל. התמונה הושלמה בעזרת צדיקים קטנים: חלק מהקהל טורקי נראה רוטן כלפיי היציע שממנו הושלכו המים, המבטים של האנשים (לא של הבמאי) הופנו למעלה ליציע, ולאחר כמה שניות, שוב ניחוש מושכל, המשליכים הוצאו מהיציע כי הקהל החל למחוא כפיים בשביעות רצון. אולי שיעור קטן לקהל השפוי של חולון.

הנראטיב של אלכסי שבד
על יצירתיות והנמכת סטנדרטים

תגובות

 • למאר

  בבונים צריכים לצאת החוצה.
  הם פוגעים במוצר.
  כעת כל הערסים שבאים למשחק להתפרק יצוצו מהחורים שלהם.

  הגב
 • יורם

  אני ממש לא מבין איך אפשר לטעון שמכבי תל אביב נפגעה מטעות השיפוט ולא הרוויחה ממנה. תומאס היה אמור להיות מורחק לפני שתי זריקות עונשין ולסיים את דרכו במשחק בערך 45 שניות מוקדם יותר. כלומר, פייר ג'קסון היה נכנס לזרוק עונשין (עם ה-73% שלו) מוקדם יותר.

  עובדה: אחרי העבירה הטכנית ספאחיה לא יזם חילוף ולא הוציא את תומאס. מסקנה בלתי נמנעת: הוא חשב שטוב לו שתומאס ישחק. מסקנה בלתי נמנעת נוספת: מכבי תל אביב הרוויחה מטעות השיפוט, לפחות לדעתו של ספאחיה.

  ולגבי ג'קסון: זו הייתה בחירה של ספאחיה להכניס אותו לזריקות העונשין ולא מישהו אחר, אז על מי הוא מתלונן?

  הגב
 • שמעון

  טוב מאד מה שחולון עשו להם וטוב מאד שמכבי הושפלו. הם במאזן 3-0 מול חולון העונה. הגיע הזמן שבמכבי יתעוררו הם הפסידו העונה כל משחק חשוב וקובע, אולי ההשפלה שאוהדי חולון עשו להם תעיר אותם וילמדו לקלוע עונשין, כל העונה מנגרים את התחת מהקו.

  מה ספאחיה בוכה? הוא הפסיד במו ידיו את המשחק שביתרון 7 רבע אחרון נתן לשגב וזוסמן לשחק והם החטיאו 4 התקפות רצוף וחולון עלתה לנקודה, הפסד רק של ספאחיה.
  איפה פייר ג'סון היה דקות ארוכות?
  ואני לא מדבר על נגר העל דיאנדרה קיין שלא מסוגל לשים עונשין מתחילת העונה וגם ביורוליג זריקות העונשין שלו עלו למכבי ביוקר בהרבה משחקים.
  שמכבי יתעוררו ויפסיקו לבכות ולהיות מושפלים, כדאי שיתחילו לנצח משחקים חשובים.

  כל הכבוד לחולון

  הגב
 • דורון קרמר

  מבחינת מהלכי המשחק לא באמת ניתן לדעת מה היה קורה לו תומאס היה מורחק בזמן. מבחינה מנטלית, קבוצה שצריכה חהעלות מהספסל שחקן שנמצא בקצב טוב ומוצא מהמשחק כי גילו שהיו צריכים להרחיק אותו, נמצאת בעמדת נחיתות.

  הגב
  • דורון קרמר

   התגובה ליורם.

   הגב
   • יורם

    תודה, דורון, אבל אני חושב שאתה לא צודק.
    אילולא הטעות של המזכירות תומאס היה מורחק שני מהלכים קודם, בדיוק באותה נקודה - לפני שתי זריקות עונשין (ולא שלוש). גם באותה נקודה קבוצתו הייתה צריכה להחליף שחקן שנמצא בקצב טוב.

    הגב
 • NoOne

  משעשע

  אוהדי חולון נהנים מהטור הזה כמו אריק קרטמן כשהוא מלקק את הדמעות של סקוט טאנרמן

  הגב
  • מתן

   אני בספק אם יש בארץ קהל קיצוני כמו הפרק ההוא. הייתי צריך כמה ימים להירגע אחרי שראיתי אותו בפעם הראשונה

   הגב
 • Srtest - ארטסט

  "חולון עשתה ניצחון עם כוכבית."

  זה כל מה שאני צריך לדעת עליך. בסופו של יום אתה פשוט סוגד לכוח.

  הגב
  • 7even

   * גם גביע

   (בדיחה של אוהדי הפועל באליפות הקיזוז ההיא)

   הגב
 • Matipool

  אז אתה חושב שהיו צריכים לתת לתומאס לזרוק את העונשין גם כשכבר עלו על הטעות? משונה מאד.
  אם חולון הייתה מפסידה, לדעתי זו עילה למשחק חוזר.

  הגב
  • דורון קרמר

   לא ממש לא. רק שהטיימינג של זיהוי הטעות לא נתן למכבי יתרון, ואולי אף פגע בה.

   הגב
   • דודי

    תומאס "יצר" מהלך לא חוקי (מכיוון שלא היה אמור להימצא על הפרקט). בזכות סחיטת העבירה (שלא היתה כי בוצעה בפועל על שחקן מורחק) מכבי קיבלה אפשרות לנצח/להשוות את המשחק. גם אם השחקן הזורק בסופו של דבר לא היה תומאס. יש נפגעת אחת ברורה לפיאסקו המזכירות וזו בוודאי לא מכבי.

    הגב
 • צור שפי

  מה שכתבת על אלימות האוהדים - כל מילה.
  על טעות השופטים - התבכיינות של קוזק נגזל.

  הגב
 • עודד

  לא צריך ללכת רחוק לשנות השמונים, רק לפני כמה שנים כל כדור ששחוציאניטיס קיבל אוטומטית נשרקה לטובתו עבירה.
  ואתה צודק, צריך למצוא דרך להוציא את אלימות מהספורט. אולי לשחק בשעות מוקדמות יותר כדי שיותר משפחות יוכלו לצפות. הייתי באולסטאר הישראלי עם שני ילדים קטנים שנהנו מכל רגע (ולא ידעו שהרמה הייתה שכונתית עם הגנות כמו נגד ההרלם גלטבטרוטרס).

  הגב
  • ישי

   הצחקת אותי. סופו ממש לא קיבל שריקות אוטומטיות, להפך, שחקנים היו יכולים להיתלות עליו כמו ילדים קטנים על אבא והמשרוקית הייתה נשארת דוממת בגלל שהוא כזה ענק. השיפוט פרו מכבי לא נגמר בשנות ה-80, אבל כבר מזמן שהוא לא קיים.

   הגב
  • איציק

   שחורציאניטיס הוא אחד השחקנים שקיבל הכי הרבה עברות תוקף שלא ביצע רק בגלל שהיריב עף כי פשוט היה קטן וחלש יותר ולא בגלל עברה.
   שחורציאניטיס הוא אחד השחקנים שלא קיבל הכי הרבה עברות שבוצעו עליו כי נראה שעכבר לא יכול לעבור עברה על פיל.
   תגובתך או צינית או חסרת הבנה, מה שבא קודם.

   הגב
   • זינק

    והיית עדין איציק....
    את סופו היה צריך להוריד עם צוות קומנדו + שריון כבד כדי שישרקו לעבירה.
    באמת אחד השחקנים שהכי סבל שיפוט בעיתי בגלל גודלו.

    הגב
 • אדם בן דוד

  וואו.
  באמת?
  לא.
  וואו.
  קודם כל יפה מאוד שלא מראים את האלימות. בכדורגל העלומי זה מזמן קורה. הפירסום רק מעודד את החולגניזים.
  מוזר שבחרת להשוות את הקהל האלים של חולון לאוהדי בית"ר והפועל. מוזר שקבוצות שמתארחות ביד וזוכות ליריקות וקונדומים! נשמע לך לגיטימי.
  המזכירות לא מרחיקה שחקן של מכבי שלוקח עךליו את ההתקפה ומכבי הם אלה שנדפקו. יפה.

  שיהיה ברור- הקהל של חולון הוא מהטובים אך גם מהאלימים בליגה.
  כבר שנים.
  הוא ראוי לכל גינוי אבל אם אפשר קצת איזון. אפשר לדבר על אלימות אבל לא להיתמם.
  הדיבור אצל השחקנים האמריקאים הוא שרייס מקבל כבוד מהשופטים?
  פשששש
  מסכנים.
  רייס הוא ה-כוכב של הליגה השנה. עושים עליו המון עבירות.
  יכול להיות שהוא זוכה ליחס של כוכב מהשופטים- אין בזה חדש.
  קול אולי זכה בשתי אליפויות נבא. פה, אצלנו בליגה, השנה- הוא לא הראה מדוע רייס צריך לסחוב לו את המזוודות.

  הגב
 • 7even

  יש מישהו שספאחיה לא הלך איתו או רצה ללכת איתו מכות השנה?

  הגב
 • איציק

  סוף סוף יש עוד מישהו שכותב על עודף עברות שרייס מקבל על מגע שהוא יוצר בכניסה מכוונת לשטח המחיה של המגן. אני חושב שאפשר היה לשרוק לרייס הרבה עברות תוקף על זה (בכלל בליגה ולא רק במשחק זה), אבל הכי חכם היה לא לשרוק כלל, לתת לשחקנים להתמודד עם האירוע ולהמשיך לשחק.

  הגב
  • זינק

   הבעיה בסוג של משחק כזה היא שמחסור בשרירות והמשחק יכול לרדת מהפסים בשניות.
   גם כהה משחק טעון ולתת לשחקנים להשתולל מיוחד, יכול לגרום לשופטים לאבד את המשחק.

   הגב
   • איציק

    אם זו הגישה, אז רייס היה צריך לקבל תוקף או שניים.
    אני לא טוען שלא עושים עליו עברות, ועוד איך עושים, אבל הרבה פחות ממה ששורקים לו. הרבה שריקות הוא מקבל על משחק פיזי חוקי או עברת תוקף שלו. הוא מאד אוהב או לדחוף עם היד (להבדיל מלהגן על הכדור איתה) או להכניס את הגוף לתוך המגן. בשני המקרים זה לא חוקי או על גבול החוקי מצדו ובאופן מוזר הוא זה שמרוויח.

    הגב
 • ישי

  גם אתמול בירושלים היה שיפוט מוזר.

  הגב
 • יוני לוי

  כמה שטויות בכתבה אחת? מה קורה לך? אתה מסיט ומגזים.

  הגב
 • מתן

  אוהד מכבי שמתלונן על שיפוט נגדו. הגמל לא רואה את הדבשת.
  בקשר לקהל של חולון, אם היו יריקות וקריאות גזעניות ברור שזה לא בסדר וצריך להעניש אותם, אבל לא ברורה לי התלונה על זה שהם מנסים להוציא משיווי משקל את השחקנים והצוות המקצועי של הקבוצה היריבה. אולי שכחת את זה כי אצלכם באים למשחק ע"מ להצטלם לאינסטגרם כי זה מגניב, אבל זאת בדיוק המטרה של קהל - לעזור לקבוצה שלו ולהפריע לקבוצה השניה. אם הם הצליחו, כל הכבוד להם (ואגב, גם למכבי יש שירים גזעניים, במקרה שלהם כלפי ערבים, וגם הם ירקו על הספסל של הפועל בדרבי האחרון).
  בקשר לספאחיה אני לא אוסיף, אני פשוט אמתין להתפרעות הבאה שלו בעוד שבוע וכבר אחבר את זה לקודמות.

  הגב
  • 7even

   צוק בהכל למעט דבר אחד.
   קרמר לא מכביסט.

   הגב
   • מתן

    אז אני מתנצל על ההאשמה החמורה, זה מה שהשתקף מדבריו. בכל אופן, מכבי צריכים להפסיד עוד כמה עשרות תארים בגלל שיפוט עד שהמצב יהיה קרוב לאיזון ותהיה להם זכות להתלונן.

    הגב
   • גדי

    גם אם לא אוהד מכבי אז שמעון מזרחי לא היה מנסח יותר טוב את המניפסט.

    הגב
 • 7even

  צודק*

  הגב
 • זינק

  לחולון יש אולם ביתי בטירוף.
  קהל חם שדוחף את הקבוצה הצורה יוצאת דופן כשמדובר בכדורסל.
  יש אזורים מסוימים שחורגים ממה שמה שמקובל במגרשים, אבל הטיפול בהם לא צריך להעשות על ידי גורמי חוק ולא אייזיק או שאר סו קול מחנכים.
  לספאחיה יש בעיני חלק לא מבוטל בעניין. הוא מתעסק וגורם לקבוצה שלו להתעסק יותר מדיי בשיפוט או במלחמות הטראש מול רייס (זה מה שלדעתי הפסיד למכבי את הגביע).
  מה שהתחיל כעונה עם קבוצה סימפטית ומחוברת, מגיע (שוב) לסיר לחץ בטמפרטורת המקסימום.

  הגב
  • זינק

   צריך להעשות על יד גורמי חוק

   הגב
 • עופר מוריץ

  אדון קרמר הנכבד ... איך אתה יכול לכתוב משהו על הקהל של חולון אם לא נכחת אפילו פעם אחת במגרש שלנו בשנתיים האחרונות ... כל המידע שלך ניזון ממה שמכבי תל אביב אמרו וממה שאחרים אומרים וכמובן בעלי אינטרסים ... הרי ברור לכולם שזה נובע מהפחד שמא אנחנו ניקח עוד תואר השנה ... אתה פשוט כותב טעויות על גבי טעויות ... אתה ממש לא עיתונאי מכובד !!!!!

  הגב
  • איציק

   האם צריך להיות ליד צ'רנוביל כדי להבין עד כמה זה מסוכן? רואים את מה שקרה מאחורי הספסל של הקבוצה האורחת טוב מאד. היה שידור והשדרנים לא היו מוטים לטובת מכבי, ועדיין תיארו את הבושה.
   נ.ב.: חולון כנראה תיקח ת'אליפות בכול מיקרה, והייתה לוקחת גם בסדרה כי היא פשוט קבוצה טובה יותר. אין לזה כל קשר למה שקרה מאחורי הספסל של מכבי.

   הגב
   • ישי

    אם היא הייתה קבוצה יותר טובה היא לא הייתה צריכה עזרה מהשופטים.
    עם החוק הרוסי יש בערך שוויון בין שתי הקבוצות (בלי החוק הרוסי ברור שמכבי הרבה יותר טובה), ולדעתי עדיפות קלה למכבי בתנאים רגועים (אבל נראה שספאחיה לא מסוגל ליצור כאלה תנאים).

    הגב
    • איציק

     קראת את ה-נ.ב. לפני התגובה?
     ועל איזה עזרה אתה בכלל מדבר. מכבי הפכה לשק חבטות של השופטים בשנתיים האחרונות. אין שום כבוד למועדון (וכל מועדון ראוי שהשופטים יכבדו, זה לא אומר שיטו את ההחלטות לטובתו), אבל זה לא הנושא. היה משהו מכוער, צריך לגנות, וזה לא קשור לתוצאה.

     הגב
     • ישי

      איבדת את הרצף - כתבתי שאם חולון הייתה טובה יותר, כמו שטענת בנ.ב., היא לא הייתה צריכה מהשופטים כדי לנצח את מכבי. בשני הניצחונות האחרונים היא קיבלה לא מעט עזרה עם השריקות לטובת רייס.

      הגב
      • איציק

       כמו שכתבתי אצל בני בזמנו, שריקות אלו הם מצב נתון ומתמשך כבר מחזורים רבים. כל הקבוצות יודעות שהשופטים בארץ קונים את זה ושורקים לטובתו וצריכים להיערך בהתאם. לא הצליחו להיערך, בעיה שלהם (זה כולל גם את מכבי). יש פתרונות לעניין, רק צריך להתאמץ במקום להתלונן.

      • ישי

       ברור שזה בעיה שלהם.
       אבל אני מתייחס לשאלה מי קבוצה טובה יותר בהינתן שיפוט נורמלי. מי שלוקח אליפות ב-WWF (או איך שלא קוראים לו אחרי שינוי השם) הוא לא יותר טוב...

     • אמיתי

      הדברים הגיעו לידי כך שעו״ד ש. מזרחי כבר לא יכול לבטל תיקי דריסה. אפילו תיאבון לפיצה כבר אין. אנה אנו באים?

      הגב
      • איציק

       נראה ששמעון כבר לא יכול (נקודה). אין לזה קשר לכלום, גם למסטר יודה מזרחי אבד הכח.

      • אמיתי

       דארת׳ ווידר התכוונת

      • איציק

       אם כבר, אניקין סקיווקר.

      • אמיתי

       President Skroob

   • בורדו פאפי

    איציק היקר, מילה קטנה לגבי השדרנים שאינם מוטים:
    ניב רסקין, אוהד ידוע של מכבי ת"א. התרשמתי שבד"כ הוא אובייקטיבי ומתלהב בצורה שווה לטובת כל קבוצה, אבל בטח שלא הייתי מכנה אותו "לא מוטה".
    גור שלף, אם אני לא טועה, שיחק בעבר במכבי ת"א דקה או שתיים ואף שימש בתפקיד ניהולי בקבוצה.
    אגב, לפני המשחק, אותו שלף-לא-מוטה לדבריך עבר על פני האוהדים שישבו מאחורי הספסל ולקח לאחד מהם חבילת טישו מהיד. מיותר לצייןף ללא שום התגרות מצידו של האוהד.

    חייב להגיד שבחיים לא חשבתי שאצטרף לבכיינות של אוהדים על ערוץ הספורט המוטה לטובת מכבי ת"א, אבל זה באמת מוגזם. להגיד ששלף ורסקין לא מוטים זה פשוט לא נכון.

    הגב
    • איציק

     ידידי המלומד בורדו פאפי,
     אם אתה מקשיב לשלף, אז אתה שומע המון ביקורת על מכבי. הוא עזב את מכבי עם בטן מלאה, ולא נראה לי שזה גורם לו להיות מוטה לטובתם.
     אם אתה חושב שהם עד כדי כך מוטים שהם יתארו יריקות והתפרעות בלי שחשבו שהייתה, נראה לי שאתה חיי בסטרס תמידי של רדיפה.

     הגב
     • NoOne

      כן , כי התקשורת אף פעם לא מגזימים או משקרים כדי שנרטיב מסוים יעבוד בשביל שיהיה להם יותר רייטינג.
      אין שחקנים ורמאים יותר מכל זונות הרייטינג האלו

      הגב
      • איציק

       ואוו, איזה תובנות, מזל שהגבת.
       לאיזה צד הם מגזימים "לא היה כלום" או "הם חרבו כל מה שהיה"?

     • בורדו פאפי

      איציק,
      הייתי במשחק. ישבתי בדיוק מאחורי הספסל של מכבי. וגם אם אני נרתע בד"כ מהקללות וההתגרויות מצד הקהל "השרוף" של חולוניה, לא ראיתי מימיי יריקות או משהו שחרג מקללות באנגלית שבורה.
      לעומת זאת, הבעלים של מכבי ת"א, שמעון מזרחי, ישב על הפרקט והתפרץ לפחות פעמיים לכיוון השופטים. מאמן מכבי ת"א היה צריך לקבל 3-4 טכניות לפחות ולא קיבל. ואם זה ממש יעניין אותך, אשמח לשלוח לך באופן פרטי תמונות של הקהל של מכבי ת"א. ילדים שהיו עסוקים בעיקר בלקלל את הפועל חולון ולעשות לנו תנועות של שחיטה ואצבעות משולשות.
      שוב - הקהל של חולון לא מורכב מצדיקים, אבל יריקות לא היו (לא ראיתי) ולא היה שום דבר שחרג מההתנהלות הרגילה.

      הגב
      • איציק

       טוב, אז הכל לשונות ראות נגד צדיקי חולון.
       נ.ב.: אם היה צריך להעיף את שמעון או ספחיה והשופטים לא עשו זאת (ולא בפעם הראשונה), חבל מאד.

 • Amir A

  אפשר בלי יריקות, בלי לזרוק חפצים ובלי אלימות. הנה, אולי אפשר לקחת דוגמא מהקהל האמריקאי, זה שאוהבים לומר כאן כל הזמן שהם "לא אוהדים אמיתיים" וש"אין להם חום כמו לאוהדים באירופה וישראל".
  https://www.youtube.com/watch?v=ylmJKJ2Pm7Y

  הגב
  • 7even

   אוי זה ענק !

   הגב
  • BRT

   גדול,
   אין ספק שהקהל במכללות הרבה יותר יצירתי (;

   הגב
  • אריאל

   יפה

   הגב
 • red sox

  בדיוק כמו אוהדי הפועל ובית"ר. ולא, חלילה, כמו אוהדי מכבי שזורקים קונדומים, כוסות ומציתים על ספסל הפועל בפסקי זמן ביד אליהו. אצלם זה משהו אחר לגמרי.

  לעניין המזכירות - מכבי הרוויחה בבירור כיוון שבסוף מהלך ששותף בו שחקן מורחק היא קיבלה 3 זריקות עונשין. זהו. מי זרק, איך זרק וכו' ממש לא רלוונטי. הרי מרגע שעלו על הטעות לשופטים לא באמת היה שיקול דעת האם להשאיר את המורחק במגרש.

  הגב
 • רוני שטנאי

  גילוי נאות, אני מנוי של הפועל חולון זו השנה השנייה ונכחתי במשחק עם שני בניי, צר לי אבל איני מסכים עם חלק גדול מהדברים והנה כמה הערות שלי :

  ניצחון עם כוכבית – ממתי טעות של המזכירות שאי אפשר בכלל לדעת למי היא תרמה יותר זה ניצחון עם כוכבית ? כשקבוצה עושה עבירה במינוס שלוש עם הרבה זמן על השעון במקום לעשות הגנה, קולעת שלוש נק' בהארכה , עושה עבירה בזריקה המכרעת של הקבוצה היריבה ולא מקבלת שריקה והניצחון הוא עם כוכבית ?

  רייס אמור לסחוב את המזוודות לנוריס קול ? שחקן עם ממוצעים של 7 נק' בליגה הטובה בעולם שמגיע לאירופה בגיל 29 וקולע ביורוליג בקוצה שכרגע עדיין מנסה לסיים בשמונה הגדולות 11 נק' למשחק , זה שחקן שצריך לסחוב לו מזוודות ? אפשר לחשוב שקול או שחקנים אחרים שמסתובבים כאן מתקרבים לקליבר של מייק מיצ'ל או פרוויס שורט.

  נקודה אחת שאני מסכים איתה היא שאסור לאוהד בשום פנים ואופן להכנס למרחב האישי של שחקנים.

  אגב השאלה למה לעזאזל הלכו לג'ייק כהן בפוסט היא אחת השאלות הקלות אפשר היה לראות בקלות שהוא קיבל בחילופים בהגנה שחקן נמוך ממנו, פעם אחת הוצאת הכדור שלו יצרה את עבירת השלשה המכריעה על תומאס...

  עוד דבר על רייס והעבירות, שופטים לדעתי לא צריכים ללכת לראות וידאו לפני משחקים ולהגיע "מוכנים" והעובדה שהם עושים זאת רק מראה שהם אינם שופטים את מה שם רואים. כך שופטים ב NBA - על פי החולצות של השחקנים זו הסיבה שלא תראה כמעט את לברון או דוראנט למשל מקבלים שש עבירות, ושחקנים טירונים בלי פרופיל גבוה מקבלים יחס אחר. אם שופטים לא יודעים לזהות פלופ או סחיטת עבירה זו הבעיה שלהם ושום התכוננות לא צריכה להיות על חשבון שיפוט על פי מראה עיניים. מכאן ועד להרגשה של "משחק מכור" המרחק גדול מאוד - רייס עמד על הקו 10 פעמים (שיחק 41 דק', ג'קסון ששיחק חצי ממנו והיה על הקו 7 פעמים), כשלא יודעים איך להתמודד עם שחקן מחפשים למצוא פתרונות , פתרון של להתבכיין על שיפוט זו בריחה מאחריות.

  לגבי יריקות, אסור שהן יתרחשו ומי שאמור לעצור את הדבר הנואל הנ"ל זו הרשות האוכפת והשופטת. אלא שאתה כבר עשית את המלאכה של כולם וכמו שכתבת על פי עדות אנשי מכבי, אני יכול לכתוב על פי עדות של אנשי חולון ולאחר בדיקה במצלמות האבטחה לא נראו יריקות, לכן כדאי לבחון את ההאשמות ולא להניח הנחות.

  האווירה מאחורי הספסל עויינת זה נכון (אני יושב בצד השני וקצת למעלה אז אני לא יכול להעיד ממקור ראשון), אבל במידה ואין איום פיזי ממשי אין מקום להשוות את ההתנהגות ללה פמיליה. צעקות והפרעות, עד כמה שאני יודע הן עדיין חלק מהמשחק.

  קללות גזעניות, אלימות, יריקות, אלימות מילולית קשה כמו שהייתה כלפי פנאן מצד אוהדי הפועל וכדומה הן דבר שצריך להוציא מהמגרשים באופן מיידי.
  אני לא מתמם ובהחלט יש בקהל חלק שלא ראוי להיות במגרשים כמו למשל "אוהדים" שיורקים על אוהדי קבוצה יריבה רק בגלל שלבשו את הצבע הלא נכון (וזה על סמך מראה עיניים) הרחקת אנשים כאלה רק תגרום לאווירה טובה יותר ולמשיכה של קהל איכותי, ילדים ומשפחות. אבל באמת שאינני יודע באם במשחק האחרון היו אנשים שהתנהגו בצורה מבזה שאמורה למנוע מהם לפקוד את המגרשים מבחינתי לפחות - ושוב יריקות וגזענות מבחינתי הן מחוץ לתחום הסביר.

  תגובה לאווירה עויינת צריכה להיות תגובה אגרסיבית?? אולי פשוט לשחק טוב יותר ולהשתיק את הקהל זו התגובה הראויה. קצת התבלבלו היוצרות כאן, קבוצה עם תקציב גבוה פי כמה מפסידה לקבוצה עם שלושה זרים והיא יוצאת המסכנה ?

  חבל שבמקום ליהנות ממשחק מותח, אווירה מחשמלת של אלפי אוהדים כולל ילדים ונשים, מתעסקים בעיקר בדברים שמגיעים מהמפסידה שאינה חפה מפשע.

  הגב
 • גדי

  מה מוני ז"ל היה עושה מעל ספסל היריבה?

  הגב
  • NoOne

   היה מאיים על השופטים שאם הם לא שורקים לטובת מכבי הוא יגנוב להם את כל הכסף שהם השקיעו בבנק הפירמידה שלו.

   הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *