יומן הפלייאוף של ירושלים – פרק 3

מבחנה של המעטפת

פוסטר
יש ניצחונות שמתחילים במשרד הפנים ונגמרים במשחק גדול ובחטיפה שסוגרת את המשחק. ריצ׳ארד האוול הוא האיזרוח הכי משמעותי בכדורסל הישראלי מאז דרק שארפ (ודומה מאוד בנסיבות: חתונה-אזרחות-גירושי בזק-נבחרת-הארכת קריירה). לירושלים יש כמה פרצופים שהיא יכולה לשים על הפוסטר של הסיסטם שלה, האוול הוא אחד המרכזיים שבהם. ההתעקשות של קטש על משחק לכיוונו הצדיקה את עצמה לגמרי במשחק 3. אבל איזו גלבוע זו.

גלבוע צהוב
לרגעים היה נדמה שיכולת החזרה של גלבוע סורסה. אולי העייפות, אולי התסכול מהצבת ההגנתי הירושלמי. אבל זו קבוצה שלא התרגשה גם כשהייתה במינוס 30 העונה. היא לובשת אדום, ורחוקה ממכבי ת״א כרחוק הגלבוע מהירקון, אבל יש בה משהו מכביסטי, של פעם, בצורה בה היא לא אומרת נואש. סוג של גלבוע צהוב ונוסטלגי, כזה עם ״עלית״ על הגופיה. אריאל בית הלחמי בחר לרשום את אלייז׳ה ג׳ונסון במקום ג׳קורי ויליאמס. בינגו. בסדרה כזו אינטנסיבית שיש משחק רצח כל יומיים, כוח טרי כזה שעולה מהספסל, כשהשחקן הוא באופיו אינסטנט אופנס, החזירה את מכבי גלבוע לחיים. ג׳ונסון היה טרי, רעב ועם געגועים לשחק. הוא השאיר את התקווה של גלבוע דולקת עד שהאוול כיבה אותה.

התשישות הזו, ברמת האינטנסיביות והאגרסיביות שראינו, יכולה להוביל למשחק נפל כמו זה של ג׳קובן בראון. ואז בזכות ההתעוררות של ג׳ונסון גם בראון התעורר. השלשה שהשוותה את המשחק קצת עושה עוול לעבודה ההגנתית שעשו עליו קינזי ודייסון. ירושלים נראתה טרייה יותר, וגלבוע נראתה עד לסוף הרבע השלישי כמי שמתגעגת למשחק אחד בשבוע.

המעטפת
בלו״ז הפלייאוף המטורף הזה, המערכת שעוטפת את הקבוצה, הפיזיותרפיסטים, המסאז׳יסטים, מאמני היכולת הגופנית, צריכים להתגייס על מנת לשמור את החיילים רעננים, בריאים וכשירים. הרי אפילו הצופים מתעייפים מלראות את אותם פרצופים כל יומיים אז לשחק באינטנסיביות הזו? מתיחות, פילאטיס, שינה, קצת וידאו וקצת זריקות. פלייאוף? יותר מטחנת בשר.

מעניין אם השחקנים של הקבוצות שמעורבות בפלייאוף הזה ממשומעים מספיק לא להתפתות ולקום באמצע הלילה לראות את גמר הnba, ולחכות לבוקר כדי לראות את המשחק. משחק שנגמר סביב 23:30, אחרי מקלחת, אוכל, אדרנלין, מוביל לשינה לא לפני 2:30. משחק הnba מתחיל ב3:00. יש כאלה שיסחבו אותו.

אורנג׳דה
ירושלים פתחה במטח שלשות. היא זרקה 18 במחצית, קלעה רק 5, אבל בכל פעם שהחטיאה תיקנה עם ריבאונד התקפה. במחצית השנייה ובהארכה זרקה עוד 11 בלבד, קלעה 4, ושוב אותו סיפור עם ההזדמנויות השניות. שם גלבוע נפגעה בצורה קריטית.

אם לקטש תהיה סבלנות לראות שוב את המשחק נדמה לי שהוא יתחרט שהוא לא החזיר את בר טימור מוקדם יותר במחצית השנייה. טימור דחף את הכדור, שיחק בקצב גבוה, והיה עדיף על הלפרין האנמי שסירב לאיים על הטבעת. לפעמים בא לי לשאול את הלפרין, סטייל מה יש לך מאורג׳נדה, משה?, ״מה יש לך מלשחק לרוחב, יותם?״.

במחצית הראשונה, אחרי שבחר לא לזרוק שלשות, פעמיים באותה התקפה, אלייז׳ה ג׳ונסון עושה עליו עבירה בלתי ספורטיבית והלפרין קם אליו, עצבני, אולי לראשונה בקריירה שלו. ככה בדיוק אנחנו מרגישים כלפיו כשהוא משחק כאילו אין טבעות. אבל למי יש כוח לקום אליו מהספה בסלון.

משחק 4
עוד מבחן למעטפת. זו לא סדרת פלייאוף, זה מירוץ איש ברזל, ג׳ירו ד׳פלייאוף. מהר לעמק, להר.

לקראת משחק מספר 2
עולים לרשת -מריה שארפובה-סרינה ווילאמס -המשחק של השמינית

9 Comments

יובל 4 ביוני 2018

ושום מילה על השופטים שנתנו לירושלים את המשחק במתנה.
דייסון וקינזי עושים פלופים משל היו מאנו ג'ינובילי ועל כל פלופ מקבלים שריקה. זו כנראה הדרך היחידה שלהם לעצור את לידיי.
דייסון מכשיל שחקן יריב בעבירה לא ספורטיבית בעליל ומוציא התקפה מתפרצת בסיומה ירושלים מקבלת עבירה בלתי ספורטיבית ( מצוצה מהאצבע, מיותר לציין ) לזכותה. במקום 4 נקודות אפשריות לצד אחד – 4 נקודות לצד השני.
עם שיפוט כזה, הדרך של ירושלים לאליפות סלולה.

עירן 4 ביוני 2018

בול !!! זה היה די קשה לצפייה.

העכבר הצהוב 4 ביוני 2018

האם בשניות הסיום ההטחת כדור של בר טימור בשלטי הפרסום לא שווה עבירה טכנית?

ברקוביץ 4 ביוני 2018

שופטים של מכבי ב׳!

יואב 4 ביוני 2018

לול

איתמר 4 ביוני 2018

צריך לאמץ את השיטה הזו של משחק כל יומיים בסדרות פלייאוף גם לשנים הבאות.
זה מלהיב, דחוס, דרמטי, רווי יצרים.
זה הדבר הכי טוב שיצא מהשביתה.

נביא בעירו 4 ביוני 2018

תגובות אומללות. הטקסט מנתח את המשחק מכמה פרספקטיבות מעניינות ואתם מתרכזים באיזשהי קונספירציה של שיפוט שאפילו אנשי הגלבוע לא טוענים שהיתה. את הבלתי ספורטיבית ששרקו לרוברטס ראיתם? את עבירת החצי של לבנובסקי שהיתה גומרת את המשחק ולא שרקו? ולא שאני טוען שהשופטים דפקו את הפועל. היה משחק מאוד מאוד קשה לשיפוט ואני לא חושב שיש מישהו שטוען ברצינות שהושפטים הם שהכריעו אותו…

יותם 4 ביוני 2018

האם האיש שכתב על "הכדורסל הסוציאליסטי של ארז אדלשטיין" (שם הזכיר בין היתר את האזור בארץ ממנו מגיע ארז כגורם לתפיסת הכדורסל שלו) מכנה את חבורת האידיאליסטים הלוחמניים מהגלבוע בשם מכבי גלבוע?!?

גיא זהר 7 ביוני 2018

באיחור קל, הערה לגבי נישואי דרק ומרים: זה אומנם נגמר מלוכלך ביניהם, אבל יש להם ילד משותף והם התחתנו כשדרק שיחק במגדל העמק והיה שם סקורר חסר מצפון. בעיניי מקרה שונה מהאוול.

Comments closed