יומן הפלייאוף של ירושלים – פרק 6 ואחרון

קטש ליד שולחן הרולטה

ז'יטונים
כשהחלטתי ללוות את ירושלים בפלייאוף השנה זה היה בעיקר בגלל עודד קטש. באחת התגובות לפרקים הקודמים אמרתי שמהאינטרקציות המועטות שהיו לי איתו נחשפתי לראש מקורי, חושב מחוץ לקופסה, מערער על מוסכמות כדורסל שהתקבעו אצלנו שנים. זה היה מרענן.

הנסיון לעקוב אחרי מאמן שנראה היה שהגיע לבשלות ובגרות, ולראות את תפקודו בסדרת פלייאוף ובפיינל פור היה מלווה בתקווה סמויה שזה יוציא ממנו את המיטב. ואחרי חצי הגמר, כשהסגולים חוגגים, קטש לפתע נראה רזה יותר.

אבל קטש לא אימן אתמול. הוא התיישב סביב שולחן רולטה ושיחק עם המגלגלים הכבדים, בתקווה שהז'יטונים המועטים שהוא בחר להשתמש בהם ייקחו אותו אל הגמר, אחד מהם היה ז'יטון שחזר מפציעה ארוכה והועדף על פני אלה שהובילו אותו אל המעמד.

נשאלת השאלה, למה? למה להעדיף את יוגב אוחיון, שחוזר מפציעה, על פני יותם הלפרין וקיילין לוקאס?

אז כבר אמרנו בפוסטים קודמים שהוא לא מאמין בלוקאס בגלל הבנת המשחק שלו ויכולת הביצוע בפיק אנד רול. האיש לא מתחבר אליו. בסדר, מובן.
אבל למה לא הלפרין? אולי לדעתו הלפרין לא מתפקד במשחקים גדולים. לגיטימי, חלקית, כי הלפרין הביא לדני פרנקו אליפות. אבל כשאוחיון לא בעניין במחצית השנייה? למה לא לנסות?

הסניגור של קטש היה אומר שגם אם הוא חשב להחזיר את הלפרין, דייסון וקינזי התחילו לגרד מהפך לקראת סוף הרבע השלישי, עלו ליתרון ברביעי וכבר לא היה טעם בחילוף, ובסוף המשחק נסגר על שני פוזשנים אחרונים. גם גירסה לגיטימית.

אבל תוצאת המשחק נופלת על הכתפיים של קטש לא כהאשמה אוטומטית ומתלהמת על מאמן, לא בגלל הלוזריות שהפגין ריצ'ארד האוול, אלא בגלל שבאופן יחסי, סך כל הפעולות שלו, אלה שעשה ובעיקר אלה שלא עשה, השפיעו ישירות על מערך התגובות שהוא יכול היה להוציא מחולון, ולא הצליח למצות את הסגל העמוק שלו שהיה מוכן (או לא) ליום פקודה.

בפעם הבאה שנעביר ביקורת על מאמן זר, "מקובע", ש"מגיע עם החילופים מהבית" ולא גמיש מספיק טקטית כדי להגיב להתפתחויות שקורות במשחק, אנא זיכרו את ניהול המשחק של חצי הגמר של מאמן נבחרת ישראל. אומרים, בצדק, שצריכים לתת לשחקנים לנצח. אבל לפעמים מאמנים מתעקשים לשים את עצמם במרכז הסיפור. על כן אם היה גיליון דמוי פלייבוי למאמני כדורסל, עודד קטש היה מוצא את עצמו הלילה בכפולת האמצע.

ואם אתם בנעליים של הלפרין, וקטש ממשיך לאמן שנה הבאה, כמה עמוק משבר האמון ביניכם?

דייסון
פעם ככה, פעם ככה. היום יצא הככה הפחות טוב. התלות העצומה בו היום יכולה הייתה להיעזר ביותם הלפרין. אבל ראה לעיל. גארד יצירתי לצידו על המשבצת של לוקאס צריך להיות הצעד הראשון של מי שבונה את הקבוצה שנה הבאה. לא, לא הייתי מחזיר את קרטיס ג'רלס.

מה עשתה חולון?
ראשית, כל הרעש המשפטי והתקנוני שהיא ייצרה השבוע שהעלו את גלן רייס ג'וניור לדרגת אלילות שבגללה היו קוראים על שמו את מוזיאון הילדים בחולון, הפך לדלק מוטיבציה עבור זה שהובא במקומו, ג'ורדן המילטון. המילטון שיחק כמי שנמצא בשליחות. מחצית ראשונה אדירה, היעלמות במחצית השנייה וכמה פעולות מפתח בסוף להבטחת הניצחון. אז מה חולון עשתה? השחקן המרכזי שלה הופיע למשחק. כלל ראשון במדריך ההפעלה של משחקים גדולים.

חולון הרגה את המשחק בין גבוהים של ירושלים. כמעט כל ניסיונות ההאלי הופ והמסירות בין האוול (או אליהו) לרוברטס נתקלו בהתכווצות הגנתית שהדפה את הכדור. ג'ו אלכסנדר, שחטף כל כך הרבה טינופים בקריירה על אופיו הבעייתי משחק פצוע כמו גיבור ויצר הרתעה בצבע, כשטיישון תומאס אקטיבי ומגבה אותו. תמיר בלאט הפך תחת דן שמיר לרכז מוביל (לצד רכז זר) בליגה. לא מובן מאליו למי שמגרד 180 ס"מ מלמטה.

בקשה לסיום
ירושלים גומרת עונה בטעם רע. שלושה מאמנים, ללא תארים, עתיד לוט בערפל. סגל שחלקו ראוי להמשיך ולהוביל אבל זקוק לריענון רציני בגזרת הישראלים המובילים לצד בר טימור (לצד החתמת הזר שצוינה למעלה).

רק בקשה קטנה מאורי אלון, במידה ויישאר בקבוצה: האם תוכל לבקש בבקשה מאהוד אולמרט להימנע מלהביא את נוכחותו המושחתת אל מעגלי האהדה של הקבוצה שלך?

בלי עתיד, בלי תקווה, בלי חלום
שערים שהיו נכנסים להיסטוריה אם ברזיל הייתה מבקיעה אותם

24 Comments

איציק 12 ביוני 2018

אני חושב שהלפרין בנוסף להעלמות במעמדים חשובים גורר זוג רגלים זקנות ואטיות בהגנה. במשחק של אתמול הוא היה סוג של 4 על 5 בהגנה כאשר יש גם את אליהו זה יכל להיות 3.5 על 5. קטש לא יכל להרשות זאת לעצמו, ויותם הפעיל יפה מאד את הקבוצה בהתקפה במיוחד בפוזשנים הראשונים שלו. מי שהפתיע לרעה הוא בר תימור. דווקא זכרתי שלו אין בעיה במשחקים כשהכסף על השולחן, אולי פשוט יום פחות מוצלח. יתכן שקטש גם שמר את הלפרין כשפן מהקובע למשחק הגמר, מישהו שאף אחד לא מכיר ולא סופר. חוץ מזה היה אחלה של משחק, היו אחלה שני חצאי גמרים, עכשיו נשאר רק שהגמר יהיה טוב ושהקבוצה בצהוב תנצח.

משה 12 ביוני 2018

התכוונת שאוחיון הפעיל את הקבוצה בפוזשנים הראשונים ?

איציק 12 ביוני 2018

אכן, כשנכנס, בפוזשנים הראשונים שלו הפעיל יפה מאד את הגבוהים. אחר כך היה בסדר, בטח בייחס למישהו שלא שיחק המון זמן.

משה 12 ביוני 2018

הדבר המצער הוא שבקונסטלציה אחרת חולון יכלה להיות שינוי מרענן אבל אחרי פרשות המילטון ורייס קשה לסמפט אותם.

matipool 12 ביוני 2018

מאחר והבקשה והרצון להחזיר את רייס הגיע מהשחקנים ולא מההנהלה, אין לי שום בעיה לסמפט אותם, בטח לא כאוהד כורסא שלהם מאז תחילת האייטיז. קח בחשבון גם שחולון סבלה / סובלת העונה ממכת פציעות מטורפת ולמעשה מרבית העונה שיחקה רק עם 3 זרים (להבדיל – זה מספר הזרים שמכבי לא רושמת לכל משחק עם דגש והשחרה של המילה "לא"). בהשוואה להיסטוריה של מכבי, ממליץ לך למצוא את היכולת לסמפט את חולון.. (-:

איציק 12 ביוני 2018

תגיד שאתה שונא מכבי וכול הדרכים כשרות לשנאה זו.

7even 12 ביוני 2018

כשרות כמו בנק פנאן?

איציק 12 ביוני 2018

באיזה סניף אתה?

משה 12 ביוני 2018

בקרב בין חולון למכבי חוסר החיבה להנהלה הצהובה יוביל אותי לבלוע את הרוק וללכת איתך.

יובל 12 ביוני 2018

"הלפרין הביא לדני פרנקו אליפות" – אתה בטוח שכתבת את המשפט הזה ולא החזקת את הבטן מצחוק?
הלפרין מקסימום הביא מגבות לברייסי רייט ודונטה סמית' שהם אלה שהביאו לירושלים את אותה אליפות
( יחד עם הלוזריות של מכבי והפציעה של קאליף וייאט ).

NoOne 12 ביוני 2018

אני לא עוקב אחרי כדורסל ישראלי כבר תקופה ארוכה .
אבל תמיד טוב לראות את חולון נותנים בראש לירושליים וקטש המאמן הופך את זה לבונוס.
חבל רק שהפועל תל אביב לא בגמר כי אין תענוג יותר גדול מלמחוץ שני זבובים אדומים באותו שבוע

ניינר/ווריור 12 ביוני 2018

משחק סופר מבאס. צריך לעשות פריש מיש רציני לעונה הבאה אבל אסור לוותר על קטש. אולי להוריד סמכויות מגיא הראל שלא עושה עבודה מי יודע מה טובה.

איציק 12 ביוני 2018

למה מבאס?

אריאל 12 ביוני 2018

ברכות לחולון ניצחו בצדק שיחקו יפה חיתוכים בק דור כדורסל יפה. לצערי הפועל היתה חושך בהגנה ובהתקפה. לא מבין את קטש. נכון הלפרין חלש בהגנה ולא סקורר אבל הוא מסדר את ההתקפה כשהוא על המגרש אתה רואה תרגיל ולא ראש בקיר. יודע מה תעלה אותו לחמש דקות תראה איך זה הולך. בטח שאוחיון שכח איך נראה המגרש ובר לא היה במיטבו. שורה תחתונה לא שיחקנו משהו העונה ולא הגיע לנו.

אדם 12 ביוני 2018

ועכשיו זה נראה שמר אלון סתם עשה סיבוב על ירושלים ושוב לא נצטרך להוסיף א׳ או ב׳ אחרי המילה מכבי.

איציק 12 ביוני 2018

מצד אחד, שמעתי שאלון במגעים עם כמה קבוצות. מצד שני, שמעתי שהוא רשם את הבן שלו לבית-ספר ב-LA, אם זה מרמז על משהו.

אורן השני 12 ביוני 2018

בדיוק באתי לשאול אותך לפני שקראתי את התגובות מה מורשתו של אורי אלון, אבל הרסת את אלמנט הפתעה

איציק 12 ביוני 2018

מצטער, כזה אני.

יואב 12 ביוני 2018

לא מרגיש לי כמו סיבוב. השתנו הנסיבות האישיות שלו. אם הייתי אוהד ים, הייתי אסיר תודה על כל מה שנתן וקידם. ים לא תיעלם, יש לה בסיס ומסורת חזקים.

אדם 12 ביוני 2018

לבסיס ולמסורת שלה אין כל קשר לאלון ועכשיו היא תצטרך לרדת מעץ המשכורות שהיא לא תוכל לעמוד בו (אני מנחש). לקום ולהודיע אני עוזב בלי להכין את הקרקע לכך זה בהחלט עושה רושם של סיבוב.

יואב 12 ביוני 2018

זאת לא התרשמותי. יש בעלים לים. פשוט אחרים.
אם הכין את הקרקע? נראה לי שמי שצריך לדעת, ידע. הניהול עבר לאנשים אחרים- עובדתית. החיים משתנים, הנסיבות. זה אולי אפילו אחראי מצידו לזוז הצידה כדי שים תהנה מתשומת הלב הניהולית שזה דורש.
וגם בתקציבים "רגילים" היא היתה רוב הזמן הכי תחרותית למכבי- להלן המסורת(ושאלון כאוהד גדל למסורת הזאת כמובן).

שי ס. 12 ביוני 2018

אני משוכנע שההחלטה לא לשתף את הלפרין אתמול לא באה מעודד…

איציק 12 ביוני 2018

יש שמועות שזה בא בהודעת SMS מטביב.

שלו 12 ביוני 2018

תמיד מי ששיחק פחות היה חסר, זה א' ב' של חוכמה בדיעבד.
יוגב נכנס למשחק טוב מאוד עם שני אסיסטים יפים.
הלפרין זה שקר גדול עוד מאותו גמר שהתחבא מאחורי השומר שלו נעלב כמו דוד לוי.
קארמה היא עניין מוזר אבל הוא אף פעם לא גדל להיות הציפיות ממנו.
הרבה שנים לא צפיתי בכדורסל הישראלי, אבל היו שני חצאי גמר טובים מאוד לדעתי.
גם הפועל ת"א נתנה כל מה שיש לה, לפעמים זה לא מספיק.
בקרב בין ירושלים לחולון, לדעתי, היו שתי קבוצות טובות, אבל בסוף רק אחת יכולה לנצח.

Comments closed