לנצח את אוראל גרינפלד

חזרה לנתניה – ב״שׁ בשמינית הגמר: השיפוט של אוראל גריפלד היה הפלטורמה לגבורה הנתנייתית.

  1. למרות שעברו חמישה ימים מאז הניצחון של נתניה על ב״ש בגביע, שווה לחזור ולהתעכב עליו כי זה היה מסוג המשחקים שבונים מיתולוגיה ועוזרים לתמוך בעמוד השדרה של אהדת המועדון. כמו נוזל שנאגר בדיסק שנמצא בין שתי חוליות בגב, הגבורה והדרך בה הקבוצה שרדה את שמינית הגמר, מצליחים להחזיק את הגוף ישר, חזק, מתפקד. זה התחיל מזהות היריבה והאנטגוניזם שיצרה נגדה בכל רחבי הליגה בכלל ובנתניה בפרט, עבר בצורה שהמשחק התפתח, בהשפעתו של האויב הגדול שהגרביים הורודות שנגרבו עד פאתי ברכיו אמנם נראו מגוחכים, אבל השריקות שיצאו מפיו היו מגוחכות אף יותר. והסיומת, או הסיומת: ההחמצה של בן שהר. ההדיפות של דני עמוס. ההחטאה של דודי תירם. הקתרזיס של גיא מלמד. תחגוג, מלמד, תחגוג. אם לא עכשיו, אימתי? אם לא מולם, מול מי?
  2. זה היה משחק שאנשים דומעים מאושר בסופו, וצוחקים מאושר בבוקר שלמחרת. משחק שמעורר אותך כמו שובל ריחו של בושם שמישהי השאירה במעלית. והמשחקים האלה הם מה שנותר למועדון ואוהדיו שלא ראו תואר כבר 36 שנים (פאק). על כן הייתה אכזבה ממספר הצופים ביציע. סביב ה4,000. הפוטנציאל הנתנייתי נע בין עשרת אלפים לעשרים אלף, נניח בגמר גביע. והנה, חמישה גמרי גביע עומדים בפנינו, כולל הגמר עצמו. את השמינית נתניה עברה. עכשיו, שני רבעי גמר בשיטת בית חוץ, שיטה בזויה, אנטי ספורטיבית שמוציאה את הקסם ממשחקי הגביע ומטרתה לנטרל סינדרלות. ואז חצי הגמר והגמר. חמישה משחקי אליפות. איפה אתם, נתנייתים?

במחצית המשחק, במסדרון ליד דוכני הפיצה, הבורקס, הסחלב החם ומרק האפונה (כן, כן), התארגנה לה חבורה אוהדים לתפילת ערבית. מי שהתקרב נדמה שיכול היה לשמוע תפילה לעילוי שריקותיו של השופט גרינפלד. המתפללים הטרמפיסטים, אלה נטולי הכיפה שהרגישו צורך להתחזק לקראת המחצית השנייה, לקחו מדוכן הפיצה את הקרטונים הקטנים לנשיאת הפיצה, והשתמשו בהם לכיסוי ראש. אחרים, במקום להתפלל לכיוון ירושלים, כיוונו את ההתפילות שלהם לרמת גן, להתאחדות השופטים, בתפילה שלא ישלחו יותר את גרינפלד לשפוט את נתניה, או לשפוט בכלל. הם עדיין לא ידעו מה מצפה להם במחצית השנייה. שופט בעייתי רואים כבר בעשר הדקות הראשונות של המשחק, כשהתעלם מעבירות של ב״ש ושלף צהובים לנתניה על עבירות מאותה דרגת חומרה. פעם ראשונה מקרה. פעם שנייה קורה, פעם שלישית הדם עולה. פעם רביעית הווריד מתפקע. היה נראה שגרינפלד שומר על שחקני ב״ש כאילו היו הפורצלנים של אלונה ברקת. הס פן ייפגעו, וכל מי שעובר לידם מוענש. ככל שהתקדם המשחק, הקהל הנתנייתי קיווה יותר לשליפת צהוב לשחקן באר שבעי מאשר שהוא קיווה לגול נתנייתי. רק כדי לקבל סימן מגרינפלד שהוא לא לגמרי מוטה. כמו ילד שמחפש נזיפה מהוריו, כי גם נזיפה זו התייחסות. אבל גרינפלד – יוק. עטוף ביהירותו, בוטח בטעויותיו. אבל אז, צהוב לבאר שבע. יש! טאפוקו בדקה השבעים, אבל רגע. גם צהוב שני לניקו אולסק על מגע גבולי עם טאפוקו. לא היה צריך הילוך חוזר. אפשר היה לראות בבירור גם מדוכן הבורקס שאין כאן אירוע. בוא נתקדם. אבל גרינפלד הרחיק את אולסק ולקהל נותר רק למשוך בשערותיו ולהפעיל את מיתרי הקול. וכך הפך בין רגע היציע הנתנייתי, מקום ידידותי לילדים בדרך כלל, למקום שאוי לאזניים רכות שכך תשמענה. הכאב זעק. הפה קילל. יותר משנתניה רצתה לנצח את ב״ש, היא רצתה לנצח את אוראל גרינפלד.

  1. אם תרצו, זו הייתה אכיפה בררנית. בהשאלה, גרינפלד מייצג את הפרקליטות המוטה והחונטה המשפטית בראשות שי ניצן, שמוביל מחנה שלא מסוגל לנצח בבחירות ועל כן מנסה להדיח ראש ממשלה באמצעים משפטיים, הזויים ככל שיהיו. והקהל הנתנייתי, כמו מרבית הציבור הישראלי, רואה את העובדות, את תפירת התיקים בתפרים גסים, ומתפלץ. לא ביבי לא חוקרים, לא נתניה לא שורקים. הצהוב השני לאולסק היה שיאו של מופע שחצני, יהיר ומלא בעצמו של גרינפלד. אבל האגו של גרינפלד היה גם הפלטפורמה עליה נוצקה הגבורה הנתנייתית. שסיפקה את הגאווה להמשיך להחזיק מעמד ואף לנסות ליזום התקפית למרות החסרון המספרי, את התשוקה ההגנתית, את המשך ההיאחזות בציפורניים במשחק.
  2. נתניה של פוסט תקופת ערן לוי ודיא סבע היא קבוצה נטולת בועט איכותי של מצבים חופשיים. בעיטות הקרן הפכו, לאחר שהיריבות סוגרות את טים הויבך ודודי תירם, לנטולות פואנטה. פנדלים נראו כמו פתרון לא רע בכלל בחסרון מספרי. רק שייגמרו 120 הדקות. כשהן נגמרו, נגמר גם הסיפור של ב״ש. את הרגליים הרועדות של שחקני ב״ש היה אפשר למדוד גם בסולם ריכטר. ואז גיא מלמד הוריד את החולצה, ורץ ליציע. שם, 4000 איש הפכו לעיסה אחת צהובה שחורה של אושר מזוקק. תחגוג, מלמד, תחגוג. אם לא עכשיו, אימתי? אם לא מולם, מול מי?
  3. ביציאה, תכף חצות, נתניה צפרה את ניצחונה אל תוך פקקי היציאה. הילדים לומדים מחר אבל לאף אחד לא אכפת כי יש להם חתיכת סיפור לספר בבית ספר. והעיניים נוצצות. והקור נעים. ונתניה ברבע הגמר. ב״ש התכנסה אל תוך השובע שלה, דוחפת אצבע לגרונה כדי להקיא יהירות ולעשות מקום לקצת רעב ספורטיבי. לשווא. בחדר ההלבשה של השופטים אוראל גרינפלד קילף מרגליו את גרביו הוורודות, הניח את המשרוקית בצד, ובעודו צועד למקלחת המהבילה, נשם לרווחה. בתוך תוכו גם הוא ידע שלמרות השופט, הצדק ניצח.

 

 

 

אמאימא שלכם
מה אנחנו לומדים מסיפור סולשיאר?

54 Comments

אמיתי 20 בינואר 2019

אישתו של אוראל גרינפלד במחסום ווטש או עושה קינוחים לא כשרים? חבר בוט שואל

D! פה ועכשיו 21 בינואר 2019

חחחח :) הרגת אותי

Dr.van nostrand 20 בינואר 2019

כיף לקרוא ולהכנס לאווירה.
הייתי לפני כמה שנים בגמר הגביע כטרמפיסט לכל דבר ולדעתי נתניה הביאה מעל 20 אלף לאותו גמר מול קרית שמונה (אז נתניה היתה עוד קבוצת לאומית לא לשכוח).
הפוטנציאל עצום, זאת עיר שאוהבת ספורט ואם היה על מה לשחק בליגה אין ספק שגם האצטדיון העירוני החדש לא היה עונה על הביקוש.

ההופעה היחסית דלילה ביציעים נובעת מכך ששיטת הליגה הרדימה את העניין וחיסלה את התחרות והסיכוי של קבוצות לשחק על משהו חשוב באמת.
אז גם כשמידי פעם מגיע נוקאאוט שהקבוצה לשם שינוי כן תלויה בעצמה ויכולה להתחרות, הציבור כ"כ עייף ורדום שהגיוני שלא ישימו לב אפילו, כי הגביע זה משהו קצר ואקראי שנזרק עליך באופן ספונטני וזה לא משהו שבתודעה.
עד הארואיקה מול ב"ש כאמור.
אז כן, כיוון שסנחריב בלבל את הקבוצות בליגה ואין להם עוד על מה לשחק…הגביע זו ההזדמנות היחידה להציל משהו מהכבוד וההרגשה שאתה שווה משהו.
תוסיף לכך שהעיר צמאה לתואר, לכל דבר מוכסף אשר יהיה…וקיבלנו תסריט בו השופט אכן הצליח להעיר את האנשים.

מסכים לגמרי שצמד המשחקים ברבע הגמר נועד לסנן את הסינדרלות, במקרה הזה כפר קאסם ועפולה.
לא נורא…חדרה לכלוכית לא פחות, על המפה ובהכל.

בסופו של דבר אפשר מדי פעם לדבר ל רומנטיקה ופוטנציאל של אהבה לקבוצה ולספורט…אבל כל עוד לא עושים משהו לשנות את המבנה התחרותי בליגה עצמה, זה יישאר בתחום הפנטזיה והשאיפות הטובות שלא יתממשו לעולם.

אז שיהיה לנו בהצלחה, מה עוד יש להגיד.

20.1

אורי 21 בינואר 2019

כפר קאסם, עפולה ומכבי חיפה

גיא זהר 21 בינואר 2019

לדחוף את שי ניצן והיועץ המשפחתי (שסגר שישה משבעה תיקים למופרעת והורה לא לחקור את הצוללות) לכאן זה כמו לא להבין שגררינפלד אולי שופט גרוע אבל במקרה של ההרחקה הסתמך על השופט הרביעי שטען שאולסק חנק את טאפוקו (היה לך חמישה ימים לקרוא על זה, ראבק). כאוהד ב"ש דווקא מסמפט אתכם ומגיעות לנו כל הביקורות שהרווחנו ביושר וגם ההפסד הזה ספציפית. נתניה, בטח אחרי העונה שעברה, מאכזבת מבחינת כמות הקהל ובעיקר כמות המינויים. לא מובן.

קפטן קוקי 21 בינואר 2019

לא ראיתי את המשחק כולו, ולכן אין לי מה לומר בכל נושא האכיפה הבררנית.
אבל אני מסכים איתך לגמרי ששופט (יהא זה צוות השיפוט) שמחליט להרחיק שחקן על צהוב שני בגלל דחיפות הדדיות חייב להיות בטוח שזה מה שקרה שם.
זה קרה גם בדרבי. השופטים לא באמת רואים מה קורה, אבל אין להם בעיה להרחיק שחקנים (אולי מתוך גישה חינוכית?).
זה שופט גרוע שלא מבין את המשמעות של התפקיד שלו.

צור שפי 21 בינואר 2019

אולמרט, קצב, הירשזון, דרעי – אכן אכיפה בררנית. קשקשן.

איתן 21 בינואר 2019

+1

משה 21 בינואר 2019

צור, אל תאכיל את הטרול.

אריאל 21 בינואר 2019

שים את ביבי בצד אני בעד שיעמוד לדין. גם לא מסמפט אותו.
אין אכיפה בררנית ? ביבי מסמיק ליד שרון ובניו בע"מ החשדות נגד שרון היו במיליוני דולרים ובפרשיות שונות שמערבות אילי הון עיתון אבל ההתנתקות באה טוב לכולם. אז היועמש הפך את החלטת הפרקליטות והמשטרה וסגר את התיק. תחשוב שמנדלבליט עכשיו יסגור את התיק. הוא גמור. מני מזוז לעומת זאת שופט היום בעליון וממשיך ללחום בשחיתות משם.

אמיתי 21 בינואר 2019

אריאל. זה אומר שהייתה אכיפה בררנית? יכול להיות שלא היו עדים ועדויות מספיקות? כמו עם ליברמן למשל?
אגב בנו של שרון ישב בכלא. ואגב #2 ביבי לא מסמיק ליד אף אחד.
מנדלבליט ייחשב גמור גם אם יחליט לתבוע. פשוט עי הימין

אריאל 21 בינואר 2019

אמיתי. אחרי שמזוז סגר את התיק הוגשה עתירה לבגץ שכן יוגש כתב אישום. בגץ דחה את העתירה 8-1. 8 זה ברק ושבעת הגמדים. חשין זה האחד. לימים הוא אמר כך להארץ: "אני יכול רק לומר שכשאדם מקבל 600 אלף דולר והבטחה לעוד 2 מיליון בשביל לשוטט באינטרנט, צריך להיות שוטה כדי לחשוב שהוא באמת קיבל את הכסף בשביל העבודה (…) אבל באותו זמן כל העם רצה ששרון לא יעמוד לדין בגלל שהייתה תוכנית ההתנתקות. ואם שרון היה עומד לדין, לא הייתה התנתקות".
אז זה חשין ורק רק בפרשת האי היווני.
ב 2003 הפרקליטות הגישה המלצה. בדצמבר 2003 שרון הצהיר על ההתנתקות באפריל 2004 מזוז סגר את התיק. אין פה הוכחות תאמין במה שנראה לך יותר.

אמיתי 21 בינואר 2019

החלטת בגץ לא קשורה. הוא לא בית משפט לעירעורים במקרה הזה.
אישית ברור לי ששרון כמו ליברמן היה מושחת. אבל זה עניין משפטי לא אמוני. ולא הכול אפשר להוכיח בבית משפט.
וכמובן יש את הדוגמא הנגדית. אולמרט. שהוגש נגדו כתב אישום למרות החתירה שלו להסכם עם הפלשתינאיים.
והקטע הוא שגם אולמרט הורשע באיזה סעיף וחצי מחמש. כי קשה להרשיע בעבירות האלו.
ואמירות בסגנון "כל העם..משו" הן לא רציניות. משני הצדדים

אריאל 21 בינואר 2019

החלטת בגץ לא קשורה וחשין לא רציני זה לעשות חיים קלים. אני ארחיב יותר מאוחר על בגץ כי הוא הכי קשור כרגע מוגבל לזמן סיגריה. אבל זורם איתך. נניח שהוא מושחת אבל אי אפשר להוכיח. היית מצפה לשמוע את התקשורת. ראש ממשלה בחקירה יוצא למהלך מדיני הכי משמעותי שיש שעומד בסתירה לכל מה שידענו על האיש ושגובש ללא ידיעת אף אחד מהקבינט אבל כן בידיעת מנהל הקמפיין שלו בפורום החווה. לא צועק ספין ? לא צועק שחיתות? אז אי אפשר בבית משפט נעשה לו את המוות בעיתון ובחדשות או לפחות נשאל… אולי זה שחיתות בשקט ? לא קרה. עפו על שרון המבוגר האחראי לאחד אומלל גם נפלט האתרוג. או שאולי זה לא הזמן לשאול שאלות עיין ערך רביב דרוקר ועופר שלח שהחזיקו בתזה הזאת אבל ידעו לפרסם אותה רק אחרי ההתנתקות כי יש סדרי עדיפויות בחיים.

אמיתי 21 בינואר 2019

קצת נסחפנו פה. דבר דבר.
בגץ לא דן בתיק. דן בהחלטת היועץ. היא הייתה סבירה. זה הכל.
האמירה של חשין לא רצינית ולא נכונה עובדתית- לא ככ בטוח שכל העם תמך בהתנתקות. ובין לא להיות תמים לבין הרשעה יש מרחק רב.
לא מסכים על הפיסקה עם אולמרט אבל זה פחות לעניין. לא בתקשורת עסקינן פה.
אשמח שתתייחס למה שכתבתי על ליברמן ואולמרט.
באופן פילוסופי מערכת משפט (כל מערכת משפט) היא בררנית- היא מוגבלת למה שניתן להוכיח. מה לעשות שנגד ביבי יש שלושה ארבעה עדי מדינה והמון עדויות והוכחות נגד אולמרט הייתה אחת ונגד שרון, הבן שלו לקח הכל עליו?

אריאל 21 בינואר 2019

לגבי אולמרט אני לא טוען שזו מערכת שבה הכל מושחת וכל פעם שתזין 1 תקבל 0. גם אפי נוה לא עשה כל שופטת מספיקה אחת. לא הבנתי מה אתה אומר בזה. מעבר לזה ההסכמים של אולמרט היו סתם הזיה לא היתה היתכנות כזאת חוץ מבמוחו של אולמרט. זה לא היה קמפ דיוויד הפלסטינים עצמם לא הבינו מה הוא רוצה אבל שוין.
לגבי השדה המשפטי – אתה אומר מה אתה רוצה יש פה עדי מדינה יש ראיות ואני אומר זהו בדיוק. עדי המדינה האלה לא נולדו מעצמם הבטיחו להם הרים וגבעות. הראיות האלה ואחרות הושגו במוטיבציית שיא כמו שצריך להיות. אבל זו בדיוק אכיפה בררנית אצל אחד הופכים עולם ואצל השני מעלעלים בתיק ואומרים טוב זה לא מספיק וסוגרים. זה לא פוטר את ביבי כמובן רק מראה כמה הצדק נזיל.
לגבי התקשורת התעלמת כי זו לא אכיפה. סמנטיקה. התקשורת יוצרת סדר יום. אם היו עושים לשרון עשירית ממה שעשו לביבי לא הייתה התנתקות. בעיניי זה מעמיד את הסיסמאות על שחיתות דמוקרטיה וכלבי השמירה שלה באור מגוחך וצבוע. גם את הלועגים לקהל של הקיסר ביבי. הטרנסגנדר הפוליטי הראשון הוא שרון איך להפוך מרוצח לתקוות השמאל בכמה חודשים. אולי מחר כמה מילים על בגץ.

עידן. 22 בינואר 2019

אריאל- אתה מודע לעובדה ששני תיקים חמורים קודמים נגד נתניהו (בראון- חברון ועמדי) נסגרו בעבר ע"י היועץ המשפטי לממשלה אליקים רובינשטיין (כן, אותו "שמאלני" שאת פסיקותיו ביקרו בימין ללא הרף) וזאת חרף העובדה שהיו המלצות להעמיד את נתניהו לדין בשני התיקים ע"י המשטרה.

אגב, עמדות שופטי עליון. בבג"ץ שנדחה על ההחלטה בבראון-חברון הביע השופט גולדברג עמדה לפיה היה ניתן להגיע למסקנה שונה מזו אליה הגיע היועץ. בפרשת עמדי פורסמה חוות דעתה של מי שתהיה לימים שופטת עליון- עדנה ארבל- לפיה היה צריך להגיש כתב אישום כנגד נתניהו.

מעניין שאז לא היו טענות לאכיפה בררנית ולא גידופים כנגד נציגי שלטון החוק.

אמיתי 22 בינואר 2019

עידן. גם נגד אישתו נסגרו רוב התיקים עי החונטה..
אריאל. סתרתי את הטענה העיקרית שלך עי אולמרט וליברמן. אז באת עם בגץ וחשין. גם את זה סתרתי. עכשיו זה התקשורת ועדי מדינה. וההסכם של אולמרט!
מי שמאמין (!!) בקונספירציות לא ישתכנע משום הוכחה. תמיד יהיה עוד משו. לכן. בוא נתרכז במה שמולנו- ביבי. אתה מסכים שהוא מושחת לא? אז אפילו כשאתה מודע לזה יש לך חוסר אמון ביועהש ובפרקליטות? מה צריך לעשות? להוציא את שרון מהקבר למשפט ראווה?
ככ קשה להגיד וואלה- טוב שיש מי שלא מפחד מראש ממשלה (תפקיד מה לעשות עם הכי הרבה כוח בישראל) וחוקר את מעשיו?

אריאל 22 בינואר 2019

אנחנו לא עוסקים פה בהוכחות. הטענה שלך ושל עידן לא מוכחת בדיוק באותו אופן. שה שלא העמידו את ביבי בתיק x או העמידו את אולמרט בתיק Y מה זה מוכיח ? שתמיד המערכת עושה מה שטוב ונכון ? מעניין אותי למה ההפגנות מול הבית של מנדלבליט ובכיכרות ? למה הלחץ התקשורתי ? הרי אתם כ"כ בוטחים בשלטון החוק, תנו למנדל לעשות את העבודה… ואם הוא לא יגיש כתב אישום? בטח תגידו אה בסדר כנראה באמת לא היה כלום.
אל תבלבלו תמוח הסיפור פה הוא של אמון והאמון הזה לא מובן מאליו היום. ואמיתי לא סתרת כלום אם זה לך עושה את זה עוף על עצמך. כל מה שאמרתי לא קשור לקונספירציה. שרון היה השחיתות שלו היתה התקשורת הרימה אותו ובגץ שם לו חותמת כשרות. חשין אומר את זה, רביב דרוקר, ועוד רבים.

בקשר לביבי שוב – טוב שיש מי שלא מפחד וחוקר את מעשיו. תדמיין שאני צועק את זה. ההישג הכי רע שלו שהמדינה מחולקת לפרו ביבי ואנטי ביבי ואם אני בא להגיד מילה על שרון או על בגץ אז מה זה קשור בכלל אתה נגד ביבי או איתו.

עידן. 22 בינואר 2019

אריאל- אני מניח ששום דבר שקרה בעבר לא יכול להוכיח כלום בקשר למה שקורה היום, אבל אתה זה שדאגת לציין שאצל שרון היועץ הפך את המלצות הפרקליטות והמשטרה, סגר את התיק. אח"כ, במקרה או שלא, מונה להיות שופט עליון (וקיבל "ביקורת" שיפוטית על ההחלטה).

אז הראתי לך שגם אצל נתניהו בעבר היועץ סגר את התיק נגדו בניגול להמלצות המשטרה והפרקליטות. אח"כ, במקרה או שלא, מונה להיות שופט (וקיבל "ביקורת" שיפוטית על ההחלטה).

אגב, גם אצל ליברמן ווינשטיין סגר את התיק, לא רק בניגוד להמלצות שהיו, אלא לאחר שכבר הכריז על הגשת כתב אישום (ולאחר "ביזבוז זמן" חשוד מצדו).

אז מה? בעניין שרון מזוז היה משוחת (בשל רצונו להתמנות לעליון) ובעניין נתניהו רובינשטיין היה בסדר (ועדיין קיבל איכשהו את המינוי לעליון למרות "החונטה השמאלנית"). בכלל, כמו שכבר אמרו פה, לטעון שבג"ץ נתן "חותמת כשרות" על ההחלטה בעניין שרון זה לא להבין את תפקידו של בית המשפט העליון בהליכים מנהליים, בהן נבדקת רק סבירות ההחלטה (ותנוח דעתך, היה ומנדלבליט יסגור את התיקים נגד ביבי, בג"ץ לא יתערב בהחלטה).

אריאל 22 בינואר 2019

בגץ –
שרון נבחר על מצע הליכוד. סוף 2003 בעקבות החקירה הוא מודיע על ההתנתקות. מכריחים אותו ללכת למשאל מתפקדי הליכוד.ההתנתקות לא עוברת משאל. שרון לוקח איתו פורשים מהליכוד ומקים את קדימה. נבחר שוב. מנסה להעביר את ההתנתקות אבל אין רוב כי שס פורשת. מגייס 3 חברי כנסת שנבחרו במצע סופר ימני (צומת של רפול) אחת מתחרטת שניים עוברים אליו תמורת מינוי סגני שר. גולדפרב וגונן. גונן היום מורשע בריגול לאיראנים. מעביר החלטה להתנתקות ברוב מוחץ. 61 חכים שלמים מול 59.
משו כאן מצלצל מחטף ? לא מוסרי ? מגישים בגץ על הפיצול של גונן ושגב כי צריך מינימום 3 ואחת התחרטה ומדובר בשוחד פוליטי בהחלטה שהיא קריטית. אהרון ברק שהמציא את הכל שפיט הפעם צנוע ועניו הוא לא מוצא סיבה להתערב זה לא המנדט שלו.
מגישים בגץ נוסף על בסיס חוק כבוד האדם וחרותו ויש פגיעה במתיישבים. ברק אומר שאכן יש פגיעה אבל צריך לתת לממשלה לבצע מדיניות וזה העיקרון הגובר. כמה צניעות.
חוק המסתננים למשל לא חוקתי שמה בגץ מתערב ושומר על הדמוקרטיה. חוק ההסדרה לא חוקתי .חוק הלאום בעייתי. תפילת יהודים בהר הבית מה שנקרא חופש הפולחן בגץ מצטער אבל לא יכול לעזור כי המשטרה ממליצה נגד. אבל עזוב הכל קונספירציות.

עידן. 22 בינואר 2019

טוב, עושה רושם שאין מה להמשיך בדיון כי אין לך ממש מושג על מה אתה מדבר.

גונן שגב וגולדפרב אפשרו את ההתנתקות? חביבי, לך בערך 10 שנים אחורה (או שפשוט תפתח ויקיפדיה לפני שאתה מגיב).

עידן. 22 בינואר 2019

ומעניין אגב שכאשר בג"ץ דחה את העתירות כנגד ההחלטות לסגור את תיקי נתניהו וליברמן לא שמענו את זעקות הקונספירציה המגוחכות הללו.

אמיתי 22 בינואר 2019

אתה מבלבל בהתייחסות לבגץ. כשאין חוק ורוצים לחוקק זה דבר אחד. כשיש חוק הפרשנות שלו היא דבר אחר.
המיתוס שבגץ הוא זה שמונע מהממשלה למשול הוא חסר רגליים. ועוד אחרי ששקד מינתה ארבעה (?) שופטים לשם. אחרי שביבי ממנה שני יועמש.
מה לעשות שבדמוקרטיה תפקיד הרשות השופטת והיועצים המשפטיים הוא לעבוד לפי החוק ולאזן את הרשות המבצעת? תיכף תתלונן שהמשטרה רודפת עבריינים..

אריאל 22 בינואר 2019

אמיתי אתה טועה. בשביל ההתנתקות חוקקו חוק. חוק ההתנתקות. הוגש בגץ. השופט אדמונד לוי טען שהוא לא חוקתי. אבל הפסיד 10-1. אם את מתערבים תתערבו לשני הצדדים ואם לא גם בסדר. כשעושים בזה אני כן מתערב ובזה לא כי בלה בלה בלה זה אכיפה בררנית וזו הנקודה שלי. אתם לא חייבים להסכים רק תבינו שציבור גדול מרגיש ככה ולא בהכרח כי הוא טיפש.

אמיתי 22 בינואר 2019

אתה טועה. החוק לא חוקק..
שוב. בדמוקרטיה ככה זה. ובגץ התערב באופן כללי מעט אך גם לטובת הימין. אגב גם מנע מממשלות שמאל לעשות דברים. מה לעשות שהימין שולט?

אריאל 22 בינואר 2019

ויקיפדיה "חוק יישום תוכנית ההתנתקות, התשס"ה-2005, הידוע בכינוי חוק פינוי-פיצוי, נחקק בעקבות החלטת ראש הממשלה אריאל שרון על תוכנית ההתנתקות ונועד לאפשר את ביצועה באופן חוקי…
כנגד החוק הוגשה גם עתירה לבג"ץ, שפסק (ב-9 ביוני 2005), ברוב של עשרה שופטים מול אחד, כי החוק בעיקרו תקף. בדעת מיעוט היה השופט אדמונד לוי, שפסק שהחוק אינו חוקתי."

עכשיו שים לב שאדמונד לוי ימני ברק שמאלני. איך הסתדרו הכוכבים שדווקא הימני חושב שזה לא חוקתי והשמאלנים חושבים שכן. וההסדרה הפוך. אדמונד לוי כתב דוח שמכשיר התנחלויות ובגץ קבע שלא. פשוט די להיתמם בגץ פוליטי. עד כאן בשבילי יום טוב אחי.

אמיתי 22 בינואר 2019

אריאל. רוב ההכרעות השיפוטיות הן גם ערכיות. לאו דווקא ימין/שמאל. ככה זה בני אדם. עם זאת במערכת המשפט צריך לנמק החלטות. יש פרקטיקה. הבעיה לדעתי נובעת בראש ובראשונה מזה שהימין בשילטון-מעביר חוקים- חלקם הם אנטי דמוקרטים- מאשים את מערכת המשפט. אין דרך גם להיות דמוקרטי וגם לעשות כל העולה על דעת הרוב. יום טוב ובהצלחה לנו (;

ישי 21 בינואר 2019

גם מול אולמרט. תיק 1000 חמור הרבה פחות מעטי אולמרט שלא נחקרו (אלא רק אי הדיווח לגביהם).

אמיתי 21 בינואר 2019

איך חמור פחות? אולמרט קיבל עטים מחצי עולם. ביבי שמפניות וסיגרים מאותו בעל אינטרס שהוא עזר לו.
מבחינה משפטית אין השוואה

ישי 22 בינואר 2019

להפך, הוא קיבל הטבות מחבר, ואולמרט קיבל הטבות מכל מי שרצה שיעזור לו.
ובוודאי שהעזרה של ביבי למילצ'ן, אם בכלל היה דבר כזה, לא הייתה בשווי כל כך גבוה.

אמיתי 22 בינואר 2019

לעניין השוחד אין חשיבות לשווי. וקיבלת פעם מ״חבר״ סיגרים ושמפניות באלפי דולרים?

ישי 22 בינואר 2019

אין חשיבות כאשר ברור שיש שוחד. אם יש לך תיעוד של עסקת שוחד באמת לא משנה גם אם זה היה תמורת הקלה קטנה. כשאתה צריך להחליט אם אדם עשיר נתן מתנות לחבר שלו, או שהוא נתן לו את זה כשוחד בשביל הטבה שולית, שווי ההטבה משחק בהחלט תפקיד, כי לא סביר שמישהו ייתן הרבה כסף בשביל הטבה ששווה פחות מזה. אז שוב אם יש לי את חוזה השוחד חתום, לא משנה שהוא לא הגיוני, אבל כשאני מעלה השערה על שוחד ומדובר בעסקה לא הגיונית, אפשר לקבל את ההנחה שזה כנראה לא מה שהיה.
אין לי חברים עשירים, אז כנראה שלא צריך לשאול אותי. שאל את יאיר לפיד, לו יש (אחד, מילצ'ן, אם שמעת עליו). ולא מדובר על לקבל 'פעם' סיגרים ושמפניות באלפי דולרים אלא לקבל מדי פעם. זה דבר שונה לחלוטין.

אמיתי 22 בינואר 2019

ישי. החוק לוקח בחשבון את הטבע האנושי- אנשים עושים דברים לא הגיוניים. ואין פה ממש השערה. יש עדויות ומסמכים. וזה לא "מידי פעם". זה בהזמנה..
תגיש תלונה נגד לפיד. תביא הןכחות שעזר למילצן. מה שכן- גם מילצן וגם מוזס צריכים לעמוד לדין

ישי 23 בינואר 2019

איזה עדויות ומסמכים?
יש עובדה פשוטה שבה כולם מודים והיא שמילצ'ן נתן לביבי סיגרים ושמפניות. אתה טוען שזו עסקת שוחד, ואתה מוזמן להוכיח את זה. המשטרה טוענת שיש בסיס ראייתי מספיק כדי להוכיח את זה, ואולי זה עוד ייבחן בבית משפט, אבל אתה לא יכול לקחת צד אחד מראש.
בכל אופן, הדיון פה הוא מול אולמרט. גם שם יש עובדה פשוטה, והיא שהרבה אנשים נתנו לאולמרט עטים מאוד מאוד יקרים. אז אנחנו לא מדברים על זה שלא העמידו את אולמרט לדין, שאז תוכל לטעון שהראיות לא הספיקו לדעת מישהו, אלא שבכלל לא חקרו את זה. בסיס ההשוואה פה הוא הפתיחה בחקירה, ואז גם המשטרה לא טענה הרי שיש בסיס ראייתי להעמדה לדין (לא צריך בסיס כזה, צריך חשד, והוא היה קיים אצל אולמרט שקיבל עטים מאנשים שלא היה איתם בקשרי חברות אלא בקשרים שהם צריכים את טובתו כבעל תפקיד, מאשר שהיה קיים אצל ביבי שקיבל אותם מחבר, ועוד לפני שהיה בעל תפקיד).

אמיתי 23 בינואר 2019

תראה. אינני עובד בפרקליטות. אני ניזון כמוך אני מניח מהתקשורת. לפי מה שפורסם זה נראה שוחד. המשטרה חושבת שזה שווה משפט. גם אני.
בקשר לעטים של אולמרט למיטב זיכרוני זה נבדק. אבל מה הטענה פה? הרי הוא ״נרדף״ ונתפס עי אותה פרקליטות שלשיטתך לא רצתה לבדוק. לוגיקה מוזרה

ישי 23 בינואר 2019

הוא לא נרדף. הוא לקח שוחד באופן מאוד בוטה, כנראה הרבה יותר ממה שידוע. לא היה מדובר בסוד כמוס. הוא נחקר על שוחד מאוד ברור ועל קבלת דבר במרמה, על העטים הוא לא נחקר. אגב באולמרטורס הוא זוכה מחמת הספק, כאשר לא ברור למי בדיוק יכול להיות ספק במצב הראייתי המוצק שהיה שם. שם היו מסמכים, היה כתב יד שלו על המסמכים, ממש מה שתרצה, והוא זוכה מחמת הספק. הוא אוהב לטעון שהוא נרדף, אבל זה קשקוש. אגב פה צריך להבהיר משהו – זה נכון שכמעט כל עבריין טוען שרודפים אותו, וממילא הטענה הזו לא צריכה להזיז שום דבר, אבל זה לא סותר את הטענה שיש אנשים שרודפים אותם.

אמיתי 23 בינואר 2019

שוב. לא ברורה הלוגיקה. אולמרט הודח מראשות הממשלה והוכנס לכלא. מה הבעיה פה? שלא קיבל מאסר עולם?
נדמה לי ששנינו לא משפטנים ולא קראנו את כל פסקי הדין והעדויות. יש לך אסמכתא שלא הייתה חקירה על העטים? כל הטיעונים מתמצים בווטאבאוטיזם?

Ollie Williams 21 בינואר 2019

אז תיארת את מה שכמעט כל אוהד כדורגל מרגיש לגבי השופט בכל משחק (תוהה אם כשקראת את התלונות של אוהדי מכבי על השופט בדרבי חשת אמפתיה, או שרוב הסיכויים סיננת לעצמך איזה משהו על המכביסטים המפונקים והבכיינים האלה).לא שאני בעד גרינפלד או חושב שההרחקה קרובה להיות מוצדקת, אבל זו בדיחה שאנחנו רואים באופן קבוע.

וכמובן עוד קצת נהי פוליטי קלאסי על התקשורת ומערכת המשפט, קצת אכלו לי שתו לי תפרו לי מסכן שכמותי. ממש מכבי-בי נתניה-ו. רחמיי נכמרים.
מביך

פרילי 21 בינואר 2019

ענק.

ישי 21 בינואר 2019

מתפללים לירושלים, לא למזרח.
כנראה לא הייתה מספיק הדתה במערכת החינוך.

קרמר 21 בינואר 2019

תוקן תודה. אכן לא הייתה מספיק…

ירקון 21 בינואר 2019

די נודניק, שטיפת המח של המנהיג הנערץ עובדת עליך חזק מדי.

אל תזהם לי את הקבוצה עם דף המסרים של ביבי.

מאוהד מכבי נתניה שלא רואה את הפרקליטות המוטה. כן רואה איך שני ימנים עם כיפה, אחד מהם מתנחל, שביבי מינה, מבינים שהוא עבר על החוק ולא מוותרים לו ולא מעלימים עין כמו שאר מלחכי הפנחה שנותרו בימין.

בגין מתהפך בקברו ממה שהפכה המפלגה שלכם להיות.

מיכאל 21 בינואר 2019

קרמר, כמה מאמץ כדי להציג אנלוגיה פתטית ולא קשורה. כתוב על ספורט, אתה טוב בזה.
תחזיק בדעותיך, זה בסדר אבל בחיאת תביא נימוקים אינטיליגנטים.

ג'נובי 21 בינואר 2019

אני מבין את הצורך לדחוף את המטאפורה הפוליטית הלא קשורה הזו ובהתחלה לא התכוונתי ליפול ולהגיב לאמירה הנבובה והלא מגובה הזו עד שהבנתי שבהפוך על הפוך אתה לגמרי צודק.
התלונות של ביבי אכן שקולות לתלונות של אוהד כדורגל ממוצע נגד השופט שמקפח את קבוצתו. אותה רמת אובייקטיביות, אותה דרמטיות לא פרופורציונאלית, אותו הקשר למציאות.

Ollie Williams 22 בינואר 2019

מעולה
מייחל ליום שהמנטליות בפוליטיקה, מצד בוחרים ונבחרים כאחד, תתעלה רק במעט על זו של אוהדי כדורגל

ערן (המקורי) 22 בינואר 2019

איזה באסה, רציתי להימנע מלהגיב ולא יכולתי…
ביבי לא סתם מינה את מנדלבליט – הוא דאג לזה שלא יהיה מועמד אחר. מועמד יחיד, ובלי צינון! רק אתמול היה המזכיר הצמוד והיום צריך להתמודד עם אלף פרשיות נתניהו. שדאג למנות אותו חרף התנגדות נשיא העליון דאז גרוניס.
ואלשיך – נבחר כימני, מתנחל, מזרחי, הפרופיל הנאמן שביבי ו״רעייתי״ אוהבים.
לדבריך, שני אלה עשו יד אחת להדיח בכל מחיר ראש ממשלה מכהן כי המחנה שלהם (הם עכשיו שמאלנים, כן?) לא יכול לזכות בבחירות.
בשונה מטוקבקיסטים בכסף, נראה לי שאתה אשכרה מאמין בתאוריית הקונספירציה הזו. וביום שתתפכח, ותראה את המציאות העלובה והעצובה בנוגע לנוכל מבלפור- וזה יקרה – וואוו. יהיה מאד קשה ומביך. מקווה שיהיה לך אומץ להודות (לפחות כלפי עצמך, בלב) בטעות האיומה והמתמשכת שלך.

Dr. van nostrand 22 בינואר 2019

אני בטוח שכל מי שקורא למר נתניהו בשמות גנאי הוא פי אלף יותר מלוכלך ובוודאות פי מליון פחות מוכשר כמנהיג ומדינאי.
מר נתניהו הוא המנהיג הנבחר והראוי של הציבור הישראלי ועושה עבודה מצוינת.
נמשיך לתמוך בו.

אמיתי 22 בינואר 2019

ברגע שביבי יחזור לשילטון אנחנו נראה לכל העולם מה זה!!

Ollie Williams 22 בינואר 2019

אל תדאג.
אם בית המשפט ימצא את ביבי זכאי – "אמרנו לכם".
אם "בית המשפט ימצא אותו אשם – "בית המשפט שמאלני, תפרו לו תיק, D9, מנצחים רק בקלפי" ושאר ססמאות.

הרי לפחות חברת כנסת אחת (מאור הדור נאווה בוקר) כבר הודיעה בגאווה שאם בית המשפט ימצא את ביבי אשם – היא לא תקבל את ההחלטה.

Dr.van nostrand 23 בינואר 2019

מעניין שמי שרוצה לכאורה 'להציל' את הדמוקרטיה זה אותם אנשים שלא מוכנים לקבל את התוצאות הברורות של ציבור הבוחרים.

בהנחה שלא ניתן להמנע לחלוטין מבכי,
מתברר שרוב הציבור מעדיף שיבכו מי שרוצים על קטנות מספסלי האופוזיציה מאשר שיבכו היהודים על אובדן אדמתם ובטחונם.

אז…

אמיתי 23 בינואר 2019

מעניין שמי שמעוניין ״להציל״ את המדינה מוכן להרוס אותה בשביל מנהיג מושחת

Dr.van nostrand 23 בינואר 2019

אתה אומר מושחת.
רוב הציבור רואה מדינאי מצטיין ומנהיג אומה חזקה.
נתראה בבחירות.

funfun 22 בינואר 2019

כל עוד נישארת בעניני נתניה – הקסמת אותי
המעבר המיותר להקבלה הפוליטית אכן מאולץ משהו ומאכזב
לעניין צוות השיפוט – לא פחות משערוריה מסריחה. כבוד ליהלומים על משחק לתפארת

Comments closed