זנב וראש

המפרום של אימא ירוק יותר

kuh

 

 

קשה לי להבין את הטענות כלפי שחקנים שיוצאים לחו"ל, בעיקר לבלגיה.  אולי מפני שגם אני עשיתי צעד זהה ואינני מתחרט לרגע, אולי גם מפני שאני לא שחקן כדורגל וחי בעיקר את מה שנמצא מחוץ לאצטדיון.  ליגה אירופית, שחקנים בינלאומיים, משכורות גבוהות, תנאים מעולים, תרבות ואירועים ואטרקציות, כאן אין צורך בטורניר של ההתאחדות כדי להרגיש אירופה.

 יש יותר מדי אנשים שבטוחים שמהליגה הישראלית יוצאים רק לטופ, מקסימום דרג ב'.  אולי לא ברצלונה או יונייטד, אבל בטח איזה ליברפול או סביליה תשמח להחזיק ישראל ישראלי קטן משלה.  בלגיה? מדינה עם פסל של ילד משתין.

 אחרי לא מעט שחקנים ישראלים שעזבו ועברו מתחילים גם אצלנו ליישר קו עם העולם, ובדרך לאירופה הופכת לפתע צרפת לאופציה לא רעה.  פתאום לא רואים במעבר לריימס או ולנסיאן פחיתות כבוד, גם אם לא שמענו עליהן קודם. אולי פעם יקנה מיליארדר רוסי את שרלרואה ויחתים תואמי זלאטן ופלקאו, אולי פתאום הנהירה לבלגיה לא תראה כל כך דודו-דהאנית.

 אז עוזבים ומתמקמים ביבשת הישנה., ובדרך מביטים באלה שחוזרים הביתה, לא רק מבלגיה.  גילי ורמוט עזב את גרמניה, ערן זהבי חזר לבלומפילד, ועכשיו גם איתי שכטר עם חוזה לחמש עונות וכמה מאות אלפי דולרים בעונה, כי זו כנראה עלותו של נסיון בחימום ספסלים אירופים.  את קייזרסלאוטרן הוא לא הציל מירידה ומזל גדול שלא בחר באיזה וויגאן או בולטון מצחיקות כאלה, לפחות יש לו גביע אנגלי בקו"ח.

 *

 חזרתי אחורה כדי לשחק, סיפר.  יכול להיות שיכולתי להרוויח הרבה יותר כסף בחו"ל, התגאה.    בגרמניה יורד שלג, בטח קשה לרוץ על הדשא הקפוא.  חוץ מזה הגרמנים אנשים קרים וסוונסי היא כמו משפחה.  תאמינו או לא, גם חולון היא משפחה, הרבה יותר מסוונסי, והנה אני (ובן) בברלין.

 פעם גם אני שיחקתי כדורגל בימי שישי במגרש הכדוריד של המתנ"ס, עשר דקות או שני גולים.  רצינו לנצח, אבל היו גם כאלה שרק רצו לשחק, לא לשבת בצד.  הם היו בוחרים את השחקנים החלשים ויודעים שגם אם הקבוצה שלהם תפסיד, הם יהיו אלה שייבחרו למשחק הבא על ידי החבר'ה שממתינים בחוץ.  לכל מגרש מתנ"ס מקומי היה את השכטר שלו.  עכשיו גם לליגת העל יש אחד משלה.

 "אתה יודע מה זה אומר שאתה מגיע הביתה בלילה לאישה שתעניק לך קצת אהבה, קצת חיבה, קצת עדינות? זה אומר שאתה בבית הלא נכון" – ג'ורג' ברנס.

 *

יורדי קרויף פנה להרטה ברלין כדי לנסות ולמשוך ממנה את בן שהר לטובת פרוייקט מכבי. המנהל מיכאל פריץ אמר 'לא', ולי יש תחושה חזקה שגם בן היה נותן את אותה התשובה.  פגשתי אותו בחורף האחרון והבנתי מה מעניין אותו: להיות באירופה.  הוא לא הכחיש שהוא קורא ביקורות, הוא כן סיפר שאחרי שבע שנים בחו"ל הוא כבר לא מתרגש מהן.

 הכי קל לרדת עליו, לספור את הקבוצות שעבר, את הספסלים שחרך, את ההבטחה שנמוגה, את חוק שהר.  אחרי שעושים את זה חוזרים למעמקי מיצי ליגת העל ובן נשאר בברלין, בבונדסליגה, עם חוזה לשנתיים ועם מאמן שרוצה אותו במועדון.

 יכול להיות שגם בישראל יש שחקנים מוכשרים ממנו.  אבל המאמן שלו הוא יוס לוהוקאי שמאמין בו ורוצה אותו למרות שדודו דהאן לא בתמונה.  אולי הוא לא יהיה כוכב בבונדסליגה,  אבל גם ככה לא כולם שם כוכבים, צריך גם סתם שחקנים.   הוא רוצה להמשיך ולהיות שם, כמו ריברי ולבנדובסקי וכמו שטפן קיסלינג ומוריץ לייטנר, אולי אפילו כמו אלמוג כהן.

 *

 הבוקר (שני) עדכן ערוץ הספורט על הפניה של קרויף להרטה תוך ציטוט כתבה שפורסמה בעניין בעיתון הגרמני "בילד".  להלן הפסקה האחרונה מהכתבה המתורגמת:

 יועצו של שהר, ניקולאס בלאק, הוסיף ואמר: "אני יודע על האינטרס של מכבי, ויצרו איתי קשר.  אבל בן נשאר בהרטה, אני מקווה".

 במה להתחיל… ה"אני מקווה" לא היה ציטוט של היועץ כי אם תוספת של העורך הגרמני לכתבה המקורית.  נקסט: היועץ לא אמר דבר על "על האינטרס של מכבי" כי אם על העניין של מכבי, זה מה שמקבלים בגוגל טרנסלייט כשמקלידים את המילה הגרמנית Interesse (עניין).  כשממשיכים להשתמש בגוגל מחליטים שלשהר יש יועץ במקום סוכן.  ומה קורה כשנותנים אמון מלא במנוע התרגום המהולל? מקלידים שם של סוכן – ניקולאי שוורצר – ומקבלים שם של יועץ – ניקולאס בלאק.

אליפות (יומן רטרו של 15 שנה)
בחוץ הילדים התחננו לכרטיסים - תומר חרוב

14 Comments

אריאל גרייזס 18 ביוני 2013

וואי, הקטע האחרון מביך.

matipool 18 ביוני 2013

לגמרי מביך .

אריק 18 ביוני 2013

לפחות למדו להשתמש בטרנסלייט. איטס היי סטארט

D! בארץ הקודש 18 ביוני 2013

אפשר לומר שלפחות הבינו את איזה קטע לקחת כדי לטרנסלייט אבל זה עדיין יהיה סופר מביך

גילעד 18 ביוני 2013

אבל לפעמים גם מצחיק :)

י. בז'ז'ק 18 ביוני 2013

פשוט מדהים.
צחוק צחוק, אבל לוזון בארבעה רמות מעל עיתונות הספוט בישראל.

תומר חרוב 18 ביוני 2013

מי הם אלו הטוענים דבר כזה? אני חושב שבסך הכל יש תמימות דעים שמעברים כאלו הם טבעיים לגמרי.

matipool 18 ביוני 2013

ערן – טור מעולה ומחכים ( וגם כתוב יפה וקולח ) .
שינית לי את זוית הראייה על בן שהר .

D! בארץ הקודש 18 ביוני 2013

אני מחכה לדור שיגדל פה ויילך לשחק שנים ארוכות במועדונים אירופיים בכל מיני ליגות "קטנות", אז אולי נראה בודדים מהם שאשכרה מתרוממים ומגיעים לטופ.
אממה, כבר יש כמה כאלו, שמשחקים בליגות שניות ואפילו ליגה שלישית בכל מיני מדינות שהן יותר נחשבות ופחות נחשבות רק שאף אחד לא כותב עליהם. כותבים על כל מיני ארחי פרחי שרצים לאירופה כאילו עדת מעריצות רודפת אחריהם וחוזרים לכאן בגלל התשוקה למשחק/הרצון להציל את המולדת/או כל תירוץ אחר. תכלס פה לא רוצים מהם כלום ומשלמים להם מלא כסף. מי אמר תמיר כהן? (וסליחה מהבודדים שאשכרה חזרו לפה כי הבינו שהם לא מספיק טובים או א מתאימים – שיקום אחד גבר ויגיד את זה).

גיל שלי 18 ביוני 2013

קמו כמה, דקל קינן דוגמה אחת

D! בארץ הקודש 18 ביוני 2013

מתנצר אם לא הובנתי נכון. בוודאי שהיו בודדים וסוג של כבוד להם.

משיח 18 ביוני 2013

אני לא מבין ותקנו אותי אם אני טועה למה הרוב המוחלט של היוצאים לאירופה כשחוזרים לאץ פחות טובים מלפני היציאה

תני 18 ביוני 2013

ראיתי היום ראיון עם איתי שכטר. הוא בטוח שהוא לא הצליח רק בגלל המאמן ואין לו ספק שהוא שייך "לרמות הגבוהות ביותר".

בני תבורי 19 ביוני 2013

חברים, נגמרה הזמניות, זה הזמן לברך את ערן לוי על הצטרפות למערכת דה באזר עם בלוג קבוע וחולצת הרכב ראשון. שאפו ובהצלחה.

Comments closed