קוף אחרי בן אדם

כשצעקות וגסות רוח הופכות לעניין המרכזי אפשר להבין את הקוף, וזה לא מי שאתם חושבים עליו.

scream

1.  אני לא מחבב את יורם שפטל, וזה בלשון המעטה.  הוא משתמש בשפה זולה, הוא מדבר בזלזול, בעוינות ובגסות רוח כלפי מאזינים (חוץ מלאלי וילנר) והוא מחדיר לשפה העברית מטבעות לשון נוטפות שנאה.  פתאום שומעים יותר ויותר קולות, פתאום קוראים יותר ויותר תגובות המכילות בתוכן מלים ומשפטים כ"מחבלים תקשורתיים", "הבית של המחבלים", "אל ערד", ו"הסרסור של האויב הערבי".

ומה שגרוע מכל – הוא פופולרי.

אני לא מחבב את רון קופמן, וזה בלשון המעטה.  הוא משתמש בשפה זולה, הוא מדבר בזלזול, בעוינות ובגסות רוח כלפי מרואיינים (חוץ מלעמוס לוזון) והוא מחדיר לשפה העברית מטבעות לשון נוטפות בזיה.  פתאום שומעים יותר ויותר קולות, פתאום קוראים יותר ויותר תגובות המכילות בתוכן מלים ומשפטים כ"מיץ של הזבל", "ביזיון", "קולקציה של כלום ושום דבר/אפסים וסמרטוטים" ומשפט המאה: "דעה זה כמו רקטום – לכל אחד יש".

ומה שגרוע מכל – הוא פופולרי.

*

אני לא מתיימר להיות מי שאיני – אני מכיר את כל ביטויי הלשון הללו מפני שגם אני מאזין לתוכניות הרדיו של הנ"ל.  ובכל פעם מחדש מכה האמת בפרצוף – שיש מי שמדבר בגסות רוח שכזו כלפי או על אדם אחר, עד כדי אבק לשון הרע, אולי אפילו יותר מכך.

כשאני  עוצר לעוד רגע של מחשבה, קל לי יותר להקשיב לתוכניות הנ"ל מברלין.  כשאני מגיע לארץ זו תמיד חופשה, אין סיבה אמיתית להדליק את הרדיו.  מכאן, ממרחקים, זה נשמע ומרגיש כמו מערכון וולגרי במיוחד.

יש רק בעיה אחת: על כל שפטל אחד יש עשרה נוספים על הסקאלה שמסוגלים להעביר את משנתם בדרך אחרת, סדורה ונעימה יותר, גם אם עדיין רחוקה שנות אור מדעותיי האישיות.  על כל קופמן אחד יש עשרה נוספים שנשמעים פחות או יותר כמוהו, וזה לא הולך להשתנות בזמן הקרוב.

יש האומרים שדעות של ישראלי המתגורר בחו"ל שוות כקליפת השום, ואולי יש בזה משהו.  קל יותר להתמודד עם העשייה הפוליטית בארץ ממרחק, אתם יודעים, רחוק מהעין…  לא כך הדבר בספורט, כאן אין פוליטיקה, לפחות לא באופן אישי – אני מייחל בכל לבי להצלחת קבוצות וספורטאים מישראל באשר הם, מתעניין בקורות הליגות וענפים השונים ומקווה שיום אחד יהיה שם אירופה.

ואז אני שומע רדיו ומבין שהיום הזה עדיין רחוק.

 ——

2.  אתמול בערב צפינו דנה ואני בפרק של "קופיקו" (עונה 3, פרק 18).  אהבתי את ספרי "קופיקו" כילד, הסדרה עצמה די מבדרת, ובזכות אהבתה של דנה לקוף המדבר צפיתי בלא מעט פרקים.

9:12 דקות מתחילת הפרק הבנתי ש"קופיקו" היא לא רק סדרה מצחיקה אלא גם מחנכת, שמלמדת את הילדים את עובדות החיים:

יורם, הילד מהמשפחה המאמצת של קופיקו, רוצה להירשם לקבוצת הכדורגל של הפועל עין גנים.  הוריו אוסרים עליו להירשם וקופיקו, שמבקש לעזור ליורם, ממציא סיפור: דדי בן דיין ראה את יורם משחק ואמר שמזמן לא ראה כשרון כזה, "ודדי בן דיין הוא לא איזה שחקן מהפועל עין גנים, הוא שחקן בינלאומי!"  האב שלומק'ה דורש לפגוש את דדי בן דיין ולשמוע זאת ממנו וקופיקו יוצא לחפש אותו.

קופיקו מגיע לחדר ההלבשה של נבחרת ישראל, מברך את השחקנים לשלום ונתקל במבטים תמהים.  קופיקו שואל: "מה אתם מסתכלים עליי ככה? אף פעם לא ראיתם קוף אוהד כדורגל?" אחד  השחקנים מחייך ועונה: "ראינו אוהדים של בית"ר".

יומן האליפות של הג'איינטס 4 - משחק מקדים עם פיטסבורג
יויה

20 Comments

אורן 8 באוגוסט 2013

כששפטל קורא לכולם נאצים,וקופמן מדבר על היהודונים,אחר כך מתפלאים על זה שאוהדים מדברים ככה.תקשורת הספורט אינטרסנטית מאד,אבל חמור מזה ,חלקים ממנה אלימים.מי שלא רואה את ההקצנה שהם יוצרים עיוור.עצוב שהתקשורת דואגת רק לרייטינג ולא חושב על ההשלכות שלה.ערוץ הספורט מחזיר עכשיו את קופמן,ובמקביל מריץ קמפיינים נגד אלימות.מראה שחורה.

משה 8 באוגוסט 2013

אתה רוצה להנות משפטל תקשיב למערכונים של טייכר וזרחוביץ' :
http://www.icast.co.il/default.aspx?p=Podcast&id=366397&cid=445111

תומר חרוב 9 באוגוסט 2013

הקדמת אותי יא מפאיניק עלוב שמנוני ומתרפס

משה 9 באוגוסט 2013

מי אתה חושב שאתה, חתיכת שקית זבל עם ברכיים.

משה 8 באוגוסט 2013

ולגבי קופמן, פעם חשבתי שהוא דוחה אבל לפחות אוהב ספורט ומעלה סוגיות אמיתיות הנוגעות בשחיתות. בתקופה האחרונה הבנתי שהוא גם דוחה וגם מושחת.

אורן 8 באוגוסט 2013

ונשמע שהוא ממש שונא ספורט.

אלעד 8 באוגוסט 2013

העיוות הטלביזיוני שעשו לקופיקו מגעיל וחסר אחריות. כשהייתי ילד אהבתי את הספרים האלו, הם הציתו את הדמיון והצחיקו. הבת שלי אוהבת את קופיקו דרך הטלביזיה. ראיתי את אחד הפרקים טהזדעזעתי. שפה נמוכה, לעיתים וולגרית, הומור של פיפי-קקי, אתה פשוט רואה שהכותבים שכחו שהסידרה מכוונת לילדים בגיל הגן. חוסר אחריות משווע. הבאתי לה ספרי קופיקו מהספרייה – קופיקו מגדל חיות, אוסף ביצים וכו'.. ארץ ישראל היפה. אבל אחרי שהילד רואה את הסידרה בטלביזיה הספרים כבר לא מעניינים.

פורד פרפקט 10 באוגוסט 2013

1+

אבנעזר בלפור 9 באוגוסט 2013

עו"ד יורם שפטל אולי גס רוח,אך טיעוניו ודבריו הם תמיד לעניין וקשה לסתור אותם.זה מה שמעצבן את מתנגדיו! אגב,הביטוי שהוא השריש -"מחבל תקשורתי", הוא לא פחות מגאוני.

משה 9 באוגוסט 2013

והוא גם קובע מיהו מחבל תקשורתי ?
מבחינתי מחבלים תקשורתיים הם עמוס רגב, דרור אידר והמשת"פ דן מרגלית, האם מקובל עליך ?

אסף the kop 9 באוגוסט 2013

מותר לשפטל להגיד מה שהוא רוצה, כל עוד לא עבר על החוק. ממש כמו התעמולנים גדעון לוי ועמיר הס.

חופש הביטוי וכו', אתה יודע.

משה 9 באוגוסט 2013

אכן חופש ביטוי אבל זה אומר שגם לאמירה הס יש חופש ביטוי וברגע שאתה קורא לה "מחבלת תקשורתית" זה אומר שהפעולה שלה לא לגיטימית.

משה 9 באוגוסט 2013

באתה הכוונה לשפטל.

אסף THE KOP 9 באוגוסט 2013

הוא יכול לקרוא לה מחבלת תקשורתית והיא יכולה לקרוא לו איך שבה לה.

הם שניהם מוזמנים לתבוע אחד את השני דיבה.

הצקצקנות לגבי שפטל מביכה.

אסף the kop 9 באוגוסט 2013

נחמד. קטלת את שפטל הימני, השוות את אוהדי בית"ר לקופים ולפני מס' שבועות כתבת טור דמיוני על אוהדים גרמנים אנטישמים שחיפשו לכלות את זעמם ביהודי, ושלא במפתיע, הם מצאו אותו, מכל המקומות, בסניף הבנק.

ברלין הולמת אותך.

ערן לוי 9 באוגוסט 2013

קטלתי את שפטל הימני אבל לא בגלל שהוא ימני, ציטטתי תוכנית טלויזיה שהשוותה את אוהדי ביתר לקופים, אבל כשבאים עם דעה מהבית קל יותר להתעלם מעובדות ולקטלג אנשים . בכל אופן,אתה עוקב אחרי הפוסטים שלי, מה לי כי אלין?

אסף THE KOP 9 באוגוסט 2013

אני מנטר אותם.
אתה צודק.

ג'וני 9 באוגוסט 2013

אייל ברקוביץ לא פחות אלים מרון קופמן
ההבדל הוא שקופמן לפחות מבין בספורט ואילו אייל ברקוביץ העילג לא מבין אפילו בכדורגל הענף ששמנו הוא בא.

בני תבורי 9 באוגוסט 2013

מסכים מאוד!

סופרפלי 10 באוגוסט 2013

ניתוח מעמדי/עדתי של סדרת הספרים קופיקו –

http://tinyurl.com/ln6wlfz

Comments closed