יום יפה לכדורגל, יום יפה לכל דבר

הנצחון הגדול של המחזור שייך לעולה החדשה - הרטה ברלין הביסה את איינטרכט פרנקפורט. הייתי שם.

6

השעה 11:00.  אפליקציית מזג האוויר באייפד מראה 23.4 מעלות.  השמש זורחת, עננים בודדים בשמיים.  הפועלים באתר הבנייה הנשקף מעבר לחלון עירומי פלג גוף עליון, חושפים כרס גדולה וזרועות בשרניות לעולם.  יום יפה לכדורגל, יום יפה לכל דבר.

כל השבוע לא הפסיקה דנה לדבר על המשחק.  בערב שבת היא הניחה את הדגל והצעיף על השולחן בחדר שלה, שלא תשכח.  לפני שיצאנו מהבית היא אמרה לי "אולי היום הרטה תבקיע…נגיד…שישה שערים".  שישה, הנהנתי בחיוך, כן, אמרה, ואז יהיה 0:6.  העיקר שהיא מתלהבת.  בכל ארבעים וחמש שנות חיי לא פסעתי מעולם בשערי אצטדיון עם שאינה זכר, ואז נולדה בתי.

*

שעה לפני תחילת המשחק, אנחנו יושבים על פלטת עץ בצל תחנת הרכבת ואוכלים נקניקיה בלחמניה.  הנקניקיה שמנונית וחלקלקה אבל תורמת לאווירה השבת-של-כדורגל.  האוהדים ממשיכים לזרום מהתחנה לכיוון האצטדיון ואנו צופים בהם, צופים ולועסים. תראה כמה שיכורים, היא אומרת, לא יודעת שפעם גם אני החזקתי בקבוק בירה ביד עוד לפני הכניסה לאצטדיון.  אני לוגם ממיץ התפוחים המוגז ומעביר לה את הבקבוק.

אברהמי ומאיה מגיעים ואנחנו מתחילים להתקדם ליציע.  בכניסת חברי המועדון עוצר אותי השומר ומבשר לי שלא אוכל להכניס איתי אדם נוסף.  אבל בעונה שעברה זה היה אפשרי, תמיד היינו מכניסים איתנו חברים נטולי חברוּת.  גם בעונה שעברה זה היה אסור, פשוט נהגנו להעלים עין, הסביר.  תוכל להעלים עין פעם אחת נוספת, שאלתי.  כן, חייך, זה בסדר, תיכנסו.

*

המשחק נפתח והשמיים מתקדרים באפור כהה.  הרטה לא מפסיקה לתקוף ובאופן כללי נראית מאוד מסודרת יחסית לקבוצה במחזור הראשון, כששחקן אחד מעל כולם:  הוג'ימה הוסוגאי לא מפסיק לרוץ, לתקל, לרדוף אחרי מגן, לכדרר בוירטואוזיות, ולאורך המשחק הוא עוד הולך ומשתפר.  כדאי לכם להגניב מבט מדי פעם, לא תתאכזבו.

תיכף יגיע הגשם, מנבא אברהמי, והוא מגיע ושוטף את המגרש, אבל לא לפני שהרטה מבקיעה שני שערים.  היציעים מקורים אך הרוחות מצליחות לדחוק את הגשם אל מתחת לגג וזרזיפים מתחילים להכות בפנים.  דנה רוצה ללכת הביתה, נגמר לה החשק.  אני מתקשר ליוהאנס שיושב ביציע המרכזי היבש ומבקש ממנו להמתין לנו בכניסה ליציע בזמן ההפסקה.  אלכסנדר מאייר מבקיע שער מצמק לפרנקפורט ואנחנו בדרך החוצה.

אחרי הליכה של רבע שעה לצד השני של האצטדיון אנחנו פוגשים את יוהאנס.  הוא כבר שריין לנו את הכניסה פנימה, קומבינה היא כנראה לא המצאה ישראלית.

*

בפנים נמצאים כל החבר'ה הקבועים, איתם ישבתי בכל משחק ליגה ביתי בחמש השנים האחרונות, עד שהחורף הקשה הכניע ושכנע אותי לוותר על המנוי השנתי.  הם מקניטים אבל לא כועסים, שמחים שאנחנו שם, במחזור הראשון, מעדכנים אותי שמכירת המנויים עדיין נמשכת.  אני נזכר באפס מעלות, מחזיר חיוך ולא מתחרט לרגע.

ואז מתחילה החגיגה האמיתית.  הגשם מפסיק, העננים מתפזרים, השמש יוצאת והרטה מתחילה להפגיז.  שער שלישי, שער רביעי.  שחקני איינטרכט פרנקפורט נראים מיואשים, לא מצליחים להתקרב לשער של קראפט, והיציעים בשמיים.  אחרי השער השלישי יוהאנס באקסטזה, צורח וקופץ ושולח חיבוקים והיי פייבס לכל מי שנקרה בדרכו.  אחרי הרביעי הוא כחולם בהקיץ.

אני צמאה, אומרת דנה, את לא יכולה לחכות רבע שעה, אני שואל, לא אבא, אם אני לא ישתה עכשיו אני ימות.  אני יורד למטה להביא מיץ לדנה ומאיה וחוזר ליציע לקראת סיום התקפה של הרטה, מספיק כדי לראות קצה בישול ושער חמישי.  מזל גדול, אני שונא להפסיד שערים בלייב.

בסוף נגמר 1:6.  ושלושה משקופים.  ושער שנפסל.  אבל מי סופר ביום שכזה.

*

הקהל ביציע המזרחי שר בקול וממתין לשחקנים שיסיימו להתחבק ויגיעו אליו למופע הניצחון.  היציעים האחרים מתרוקנים אבל אנחנו נשארים עד הסוף, עד שכל השחקנים נעלמים בחדר ההלבשה.  דנה ומאיה נהנו מאוד, צפו לראותן כאן שוב בקרוב.  עד אז הן רצות על המדשאה וקוטפות פרחים לבנים, יפהפיים ומסריחים.

המחזור הראשון עדיין לא הסתיים, יש עוד שני משחקים ביום א', אבל נכון לעכשיו (וסביר להניח שגם ערב המחזור השני) נראית הטבלה כך:

ta

כבר עכשיו אני קונה חילופי מקומות עם באייר לברקוזן בסוף העונה – הם במקום הראשון, אנחנו ברביעי.  אבל זה לא יקרה, כנראה בגללם, נוורקוזנים שכמותם.  ועד שזה (לא) יקרה שברה הרטה כמה שיאים: הפעם  האחרונה בה הבקיעה שישה שערים במשחק בונדסליגה היתה ב-2004 (0:6 מול בורוסיה מנשנגלאדבך).  בנוסף היה זה הניצחון הגדול במחזור הראשון של הבונדסליגה מאז 1974 (קיקרס אופנבך – באיירן מינכן 0:6), כמו גם הנצחון הגדול ביותר במחזור הראשון של עולה חדשה בתולדות הבונדסליגה.

בעוד שבועיים תגיע המבורג לברלין, בעוד חמישה שבועות שטוטגרט.  אולי הייתי צריך לקנות מנוי.

(אפס מעלות…)

 **

קטנות:

1. מחזור ראשון, בן שהר לא בסגל, הרטה מביסה את איינטרכט פרנקפורט 'בלעדיו' והמלים מתחילות להיערם בפורומים השונים בואכה תוכנית הספורט של XXX fm, מנבאים לשהר עזיבה בינואר ותוהים למה הוא עדיין שם.

לא קל בסגל של הרטה.  יש ראמוס ו-ווגנר, בן חטירה ואלאגוי, ומהספסל מציצים בביטחה ניקו שולץ ופייר-מישל לאסוגה.  אבל אצל יוס לוהוקאי לא מדברים השמות, מדברת היכולת.  אם בן לא יצליח להגיע ליכולת מספקת הוא לא יהיה בסגל, אבל אם כן – המאמן לא יעלים עין.

רוני, הכוכב הבלתי מעורער של העונה שעברה, פתח את העונה על הספסל מפני שאלכסנדר באומיוהן בכושר טוב יותר ממנו.  הוא החליף את באומיוהן בדקה ה-76 והבקיע את השער השישי של הרטה בדקה ה-89 במבצע אישי מפוצץ באמביציה.  ככה זה אצל יוס – מי שעובד קשה מרוויח.

זה יכול לקרות בשבוע הבא, בעוד חודש או אולי במחזור ה-11, אבל יש מחיר לעבודה קשה, לרצון להצליח, להשתפר ולהיות טוב יותר מאלה שלפניך, ליכולת להיות זמין ודרוך בכל פעם מחדש.  בסוף זה יגיע, גם בן יודע.

2. הבונדסליגה מתקדמת, תופסת את מקומן של ליגות אירופיות מובילות, שובה יותר ויותר לבבות אוהדי כדורגל ישראלים – על YNET הקשקוש  הזה לא עובד, כי בשביל מה צריך להשקיע, כולה הרטה ברלין.

זה מה שכתבו ב-YNET על המשחק:

 gu

'גוסטבו ראמוס (17) וג'ונתן ברוקסבנק (52) קבעו 0:2 למארחת… אדריאן ראמוס כבש (72) את החמישי…'

אין בסגל הרחב של הרטה שחקן בשם ג'ונתן ברוקסבנק.  יש שחקן הגנה בשם ג'ון אנתוני ברוקס, והוא זה שהבקיע את השער השני, וזה לא קרה בדקה ה-52 אלא ה-32.

מעניין? חכו רגע: על פי YNET הבקיע גוסטבו ראמוס את השער הראשון, בעוד את השער החמישי כבש אדריאן ראמוס.  אחד לגוסטבו ואחד לאדריאן? שני ראמוס בקבוצה? לא ממש.  שחקן אחד הבקיע את שני השערים, שחקן אחד ששמו המלא הוא גוסטבו אדריאן ראמוס ואסקז (Gustavo Adrián Ramos Vásquez).

אבל מה זה חשוב, העיקר שמסי עשה פיפי לפני שפגש את פרס.

"טיפש או מלך" - היום הראשון לאליפות העולם באתלטיקה
הפעם הראשונה - אסף שלום

29 Comments

יובל 11 באוגוסט 2013

תותח על. שלא תיגמר לעולם.

בני תבורי 11 באוגוסט 2013

"לא אבא, אם אני לא ישתה עכשיו אני ימות"…מתי ואיפה לעזאזל הילדים האלה מתאמים עמדות ושטיקים?

בלינדר 15 באוגוסט 2013

בפייסוש, כשאתם לא מסתכלים

פאןפאן 11 באוגוסט 2013

יפה, נקי, עושה חשק

רועי 11 באוגוסט 2013

ענק! אוהב מאוד את הכתיבה שלך. משחק גדול של הרטה, פירטתי את דעתי בפורום.

מתי 11 באוגוסט 2013

אתה כותב מעולה
אגב, שנה שעברה הימרתי על אליפות של לברקוזן ובשלב מסוים זה אפילו נראה בכיוון..

עידוקוליס ליפשיץ 11 באוגוסט 2013

כמה חיכיתי כבר לטור שלך
מעולה

אריק החדש 11 באוגוסט 2013

יפה מאד.
בגללך אני שם עין על הרטה ברלין.
בעוד שבועים אני בברלין.
מתחיל לחפש קומבינות לראות משחקים.
מנסה גם את הרטה ברלין.
שיהיה בהצלחה

רועי ויינברג 11 באוגוסט 2013

כתבה מצויינת. ראית את הטבלה ההזויה בישראל היום (מפתיע, יש שם עיתונאים מצויינים כמו דורפן, וייסברג ואלי סהר)? קישור כאן- https://www.facebook.com/photo.php?fbid=327888780681385&set=pb.158616067608658.-2207520000.1376216563.&type=3&theater

ערן לוי 11 באוגוסט 2013

ראיתי, ויש לי גם תיאוריה:
יש שיטת ניקוד למקומות 1-3: שתי נקודות עבור שער זכות, נקודה אחת עבור שער חובה. תבדוק, זה מסתדר בול.

לגבי מקומות 4-5: לשם הם לא הגיעו, הרי מי בכלל מתעניין במקומות האלה בבונדסליגה, הרי באיירן ודורטמונד לא יהיו שם בתום העונה. אפילו הטעויות מגמתיות…

רועי ויינברג 11 באוגוסט 2013

צודק, זה כמו בליגה הספרדית ששם כל העניין נמצא רק בברצלונה וריאל מדריד (העניין במקומות 4-5).

מתי 11 באוגוסט 2013

לך תדע, אולי הם רואים את מספר הנקודות ארבעה שבועות קדימה (אם כי במקרה הזה באיירן תשיג רק 2 מ-12 הבאות)

עידוקוליס ליפשיץ 11 באוגוסט 2013

כמה שחיכיתי לטור שלך.
פשוט מעולה.

עידן 11 באוגוסט 2013

חבר'ה, מי שרוצה להנות מערן והכתיבה הפנטסטית שלו, מוזמן לפורום אייסוקר הכולל פורום כדורגל מכל רחבי העולם. ולך ערן, שרק תרווה נחת מקבוצתך האהובה ותמשיך לרתק אותנו עם כתבות כאלו :) אה, והדבר הטוב ביותר עבורכם זה שאדריאן ראמוס משחק אצלכם בשנת מונדיאל. עכשיו תראה איך הוא פותח מבערים בשביל פקרמן.

עומר 11 באוגוסט 2013

ערן, שלא תיגמר, תענוג כל פעם….
מה שכן, להמר על אליפות של לברקוזן, אפילו בצחוק, זה חטא שלא ייעשה בליגה הגרמנית….

D! בארץ הקודש 11 באוגוסט 2013

ערן, מי ייתן תדע עוד מלא עונג העונג מהילדה ומהקבוצה

ערן לוי 11 באוגוסט 2013

תודה לכולכם (:

עופר פרוסנר 11 באוגוסט 2013

יופי של פוסט ערן. עושה לי חשק לחזור לברלין.

אנונימוס 12 באוגוסט 2013

נהדר. רק מה זה אומר "תמיד היינו מכניסים איתנו חברים נטולי חברוּת"? חברות במה בדיוק? ולמה לא מכניסים אותם?

ערן לוי 12 באוגוסט 2013

יש לחברי מועדון פריבילגיה: שער כניסה לאצטדיון משלהם. התור קצר יותר, ההליך מהיר יותר. אחת הפריבילגיות הנוספות שהיתה לנו היא הכנסת אדם נוסף איתנו, אדם שאינו חבר מועדון. חברי מועדון שהגיעו למשחק עם אדם שאינו חבר מועדון לא היו צריכים להיפרד בכניסה לאצטדיון וללכת איש איש לשער כניסה אחר. זה מה שהיה, זה מה שבוטל.

אנונימוס 13 באוגוסט 2013

מעניין מאד. ומה בדיוק הופך את השער הנפרד ליותר מהיר? נכנסים לאותו יציע אחרי הכל.
אתה יכול אולי לפרט על עוד הטבות ייחודיות שיש לחברי מועדון? עכשיו בהפועל תל אביב יש הרבה התמרמרות בקרב מי שאינם חברי עמותת האדומים החדשה על הטבות שניתנות לחברי עמותה.
יהיה מעניין לשמוע דיווח "מהשטח" מה מקובל בגרמניה

ערן לוי 13 באוגוסט 2013

היתרון הוא בכניסה למתחם האצטדיון. יש כניסות רגילות ויש כניסה אליה ניתן להיכנס רק עם כרטיס חבר. המשמעות גדולה הרבה יותר במשחקים מרכזיים עם 65 אלף צופים ויותר. בעוד אלפים צובאים על השערים הרגילים עומדים חברי המועדון בתור כחמש דקות לכל היותר (לעומת כחצי שעה בכניסות הרגילות).
יתרונות חברות מועדון לבקשתך:
– 10% הנחה על מנוי שנתי
– 10%הנחה על מוצרים בחנויות המועדון
– זכות קדימה ברכישת כרטיסים למשחקי חוץ
– הנחה לכרטיס חד פעמי (בשערים ייעודיים)
– כמתואר למעלה: כניסות נפרדות למתחם האצטדיון
– קופונים לקבלת מגזין המשחק ללא תשלום
– זכות דיבור והצבעה בישיבות הנהלת המועדון
– ניוזלטר
– הנחות מפרטנרים עסקיים

לעתים מוצעות הנחות מיוחדות למשחקי חוץ, כדוגמת 2 כרטיסים במחיר של 1, כרטיסים בחינם לתערוכות שמתקיימות בעיר וכו׳

אנונימוס 13 באוגוסט 2013

תדוה רבה על התשובה המפורטת!

עידוקוליס ליפשיץ 12 באוגוסט 2013

כמה חיכיתי לטור שלך.
מעולה.

עידוקוליס ליפשיץ 12 באוגוסט 2013

אגב, בגלל בעיית התגובות בדה באזר, נאלצתי להיכנס לטור שלך לפחות 5 פעמים ולרשום לך 5 פעמים שונות שהטור שלך מעולה.

קח את זה כמחמאה.
מנהלי דה באזר – קחו את זה כבעיה שיש לתקן.

נלסון מנסה 12 באוגוסט 2013

כתוב נפלא.

ממש עושה חשק ליסוע לברלין

צור שפי 13 באוגוסט 2013

שהר לא היה בסגל כי סבל מקלקול קיבה שנגרם בנופש באנטליה. על זה יש לי להגיד שני דברים:
1. כמה ישראלי מצידו.
2. תופצץ המרמרה לאלתר.

רוני 14 באוגוסט 2013

כל עוד ראמוס בקבוצה וכשיר, בן שהר יראה פירורים, מה גם שאלגואי יכול למיטב זכרוני לשחק חלוץ מרכזי (מהימים במיינץ ובליגה השנייה) וגם הוא טוב ממנו.

Comments closed