במים צלולים מדי לא ישחו דגים

עונת 2013/14 בליגה הלאומית תיפתח ביום א' עם חמש עשרה קבוצות בלבד. מי תהיה הקבוצה השש עשרה? להתאחדות פתרונים.

1. יום ה-23 במאי היה התאריך האחרון להגשת טפסי הרישום לבונדסליגה 2. עד לתאריך זה נדרשו הקבוצות המעוניינות ברשיון ליגה להמציא הוכחות ליציבות פיננסית ולתקציב לעונה מלאההבדיקה ארכה שישה ימיםוביום ה-29 במאי הכריזה מנהלת הבונדסליגה כי מ.ס.וו דואיסבורג לא עמדה בתנאים הנדרשים ולא תזכה לרשיון ליגהבאותה ישיבה הודיעה המנהלת כי לקבוצה תינתן זכות לערעור שיוגש לא יאוחר מיום ה-5 ביוני.

הקבוצה הגישה ערעור בזמן הנקוב ושבועיים לאחר מכן התבשרה כי הערעור נדחה על ידי בית הדין לבוררותמנכ"ל דואיסבורג אודו קרימסה אמר: “ברור שלאחר המאמצים הרבים שעשינו אנחנו מאוכזביםאבל היינו מוכנים להחלטה הזו".

המועד האחרון להגשת טפסי הרישום: 23.5.2013

החלטת מנהלת הליגה על שלילת רשיון הליגה: 29.5.2013

המועד האחרון להגשת הערעור: 5.6.2013

פרסום דחיית הערעור: 19.6.2013

סה"כ זמן הליכים: 27 ימים.

סה"כ זמן עד לפתיחת העונה בבונדסליגה 2: 30 יום.

*

יום ה-27 ביוני היה המועד האחרון להגשת טפסי הרישום לליגה הלאומיתעד לתאריך זה נדרשו הקבוצות המעוניינות ברשיון ליגה להמציא הוכחות ליציבות פיננסית ולתקציב לעונה מלאה עד למועד האחרון להגשה לא הציגה מכבי אום אל פאחם את המסמכים הדרושים.

הקבוצה קיבלה ארכה של ארבעה ימים להגשת המסמכים אך לשווא – המסמכים לא הגיעו.

ביום ה-11 ביולי פסקה ההתאחדות לכדורגל כי בשל אי קבלת מסמכי הרישום והתקציב מצידה של מכבי אום אל פאחם לא תזכה הקבוצה לרשיון משחק בליגה הלאומית ותרד לליגה א'. למרות שאום אל פאחם לא טרחה להגיש את המסמכים הנדרשים גם עם תום ההארכה שניתנה לה קיבלה הקבוצה את זכות הערעור על ההחלטה.

תאריך הדיון בערעור נדחה כמה פעמים בשל מאבק ההתאחדות והטוטו וביום ה-14באוגוסטשבועיים בלבד לפני פתיחת העונה המקוריתהודיע בית הדין של ההתאחדות כי הוא דוחה את ערעור אום אל פאחם ומוריד אותה לליגה א'. פרנסי אום אל פאחם נפגשו עם אנשי הבקרה התקציבית והגיעו להסכמה כי אם תגיש הקבוצה את טפסי הרישום והתקציב עד ליום שניה-19 באוגוסטתפנה הבקרה לבית הדין ותבקש להפוך את ההחלטה ולאפשר לאום אל פאחם להופיע בעונה הקרובה בליגה הלאומית בלה בלה בלה

*

זה מתחיל להיות ארוך מדיואין לי כוח וחשק לעקוב אחר כל התהפוכות בסאגת מכבי אום אל פאחם.  אותי זה די מגעילבעיקר בשל הלך הרוח אך גם בעקבות התבטאותו של היו”ר מחמוד אבו רג'ה אותו יו”ר שלא טרח להגיש את מסמכי הרישום באף אחד מהמועדים הנקובים ושזכה לאין ספור ארכות וזמן להתארגן – שטען כי בית הדין הוריד את אום אל פאחם לליגה השלישית "בגלל שאנחנו קבוצה ערבית".  אף אחד לא צודק בסיפור הזהאף אחד גם לא חכם גדול.

אני גם מניח שאתם מבינים לאן אני חותרהליגה נפתחת בעוד כיממה ואיש אינו יודע מי תהיה הקבוצה השש עשרה.

*

פעם עוד הייתי מתאמץ ומחפש סטרימינג של יום שישי למשחק בליגה הלאומיתהיום אין לי רבע עניין בליגה הירודה הזומשעממת וחלשה ואינה מסוגלת להעניק ערך מוסף לאוהד הממוצע.  את הפיקנטריה אפשר לשמור לאלה שעדיין מתעניינים בה.

ויש מי שמתענייןיש אוהדים לאום אל פאחם ולכפ"סוהם רוצים לדעת מה קורה עם הקבוצות שלהםוהם לא יודעים כי ההתאחדות לכדורגל בחרה לעסוק במאבקי כבוד לאורך הקיץ כולולהשפיל את כל מי שמתנגד לדרכה ולנהל מאבקים מלוכלכים על הגב של האוהדיםשיזדיינו להם בסבלנות וימתינו עד שלוזון או חלובה יחליטו אם בא להם להתפנות לנושא המשני הזה ולהוריד  או לא להוריד את אום אל פאחם ליגהבלי שום קשר לנהלים ולמנהל תקין.

הרקבון פושה והמוניטין באדמהאז אסיים את הפוסט עם עובדותהן לא נגועות בדעה אישיתהן פשוט עובדות:

המועד האחרון להגשת טפסי הרישום: 27.6.2013

המועד האחרון המיוחד שנקבע עבור א.אפאחם: 30.6.2013

החלטת מנהלת הליגה על שלילת רשיון המשחק בלאומית: 7.9.2013

המועד האחרון להגשת הערעורלא ידוע

פרסום דחיית הערעור: 14.8.2013

פרסום שני לדחיית הערעור: 19.8.2013

תאריך הקפאת הליכי הירידה (בית הדין המחוזי): 4.9.2013

סה"כ זמן הליכים (שעדיין לא הסתיימו): 71 ימים.

סה"כ זמן עד לפתיחת העונה בליגה הלאומית (נכון ליום 7.9.2013): יום אחד.

*

2. כך נראית טבלת הליגה הלאומית ערב פתיחתה באתר ההתאחדות (7.9):

 liga

כך נראה לוח המשחקים באתר ההתאחדות ערב פתיחת העונה (7.9):

Plan

נויש על מי לסמוך?

 

כדורגל גרמני בטייק אווי
אולי צריך להחליף את החלום

תגובות

 • אורן

  נהדר.העיקר שיש איזו 9001.

 • Cabrio

  פוסט חשוב ומנומק. תודה.

 • D! בארץ הקודש

  מחודד ומדוייק

 • כריסטי ברטו

  ואצלנו בקטמון, כמו כל קבוצות הליגה הלאומית, מתחילים את העונה במינוס 600,000 ש"ח שההתאחדות הבטיחה וכעת לא יכולה לספק. כמובן שכל הקבוצות כבר החתימו שחקנים וסגל על סמך החוזים הללו, ופתאום בשבוע שלפני מגלים שהכסף שעבר בבקרה כהתחייבות בטוחה נעלם. אף אחד לא ישחרר שחקנים פתאום, זה מעיד על חולשה מול הקבוצות האחרות. אז קבוצות ישקרו לשחקנים ויעכבו להם את המשכורות, עד שלא ישלמו בכלל. ההגונים יותר רק יגלגלו את החוב לשנים הבאות, וקבוצות עם גב עירוני חזק יקחו מהקופה הציבורית של העיר כסף שהיה בוודאי מיועד לגינון או לפינוי אשפה.

  שיטה זבל מייצרת ליגה זבל. מכבי א.א.פ היא לא הבעיה, היא סימפטום אחד מני רבים.

 • כלומניק

  מה עם מכבי נתניה הפועל קטמון הפועל פ"ת
  אילו כן קבוצות ששוה לבוא לראות
  יש להם קהל והן מעניינות

Comments are closed.