עוד רבות ידובר, יתואר, יסופר ויושר

קולי נאלם, ליבי נרגש - הפועל עכו מארחת את הפועל ת"א. לא אוהד הפועל, גם לא של עכו, אבל יש דברים שהם מעבר לכדורגל. נוסטלגיה למשל.

zuhir

1. יש רגעים מכוננים בחיים, כאלה שהופכים סיטואציה מסויימת לחשובה, למרתקת. זה לא צריך להיות משהו גדול, גם לא משהו הגיוני. יום אחד זה פשוט קורה, וזה תופס אותנו בדיוק כשאנחנו לא מוכנים. ולרוב גודל האכזבה כגודל הציפיות, ומה שהווה לא מתקרב לרגע ההוא, אבל החיפזון הוא מהשטן, ולפעמים הציפיה משתלמת.

*

אחותי, בעלה, הילדים שלהם, אמא שלו, החבר שלה, ההורים שלנו, אחותי הקטנה, הבת שלי ואני – שנים עשר איש בסלון, נחים אחרי הארוחה תוך כדי פירוק אדממה. מישהו הדליק את הטלויזיה, העביר ערוצים ועצר בשריקת הפתיחה של הפועל ת”א – הפועל עכו. 0:1 בדקה החמישית. 0:2 בדקה ה-13. 1:2 בדקה ה-27. אוקוצ'ה מפרק את באדיר, שלושה צהובים תוך שתי דקות והפסקה. עכשיו אף אחד לא העז לזפזפ. משחק נהדר, 3:5 להפועל ת"א בסיום, ואני נכבשתי.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

מאז אני משתדל לצפות בכל שידור ישיר של הפועל ת"א – הפועל עכו. לרוב זה סביר, לא יותר. וגם אם אני נופל על משחק גרוע אני עדיין שבוי בכבלי אותו 3:5, ובסיזיפיות חסרת פשר אני ממשיך לעקוב, לקוות. בעונה שעברה, אחרי שני 0:0, כמעט והתייאשתי, אבל כבר בפסקה השניה ציינתי שלא תמיד זה הגיוני. אז המשכתי.

ואחרי ארבע שנים נפלתי שוב על אחלה משחק.

*

בהפסקה נראה הפוסט שלי לגמרי אחרת. הפועל ת"א שלטה לחלוטין במגרש, הפועל עכו רשמה אפס בעיטות לשער. אחרי האפס בעיטות שלה לשער במחזור הקודם, אחרי שני שערי זכות וארבע נקודות בשמונת המשחקים האחרונים שלה, אחרי ה-1:0 של עומר דמארי, לא מצאתי יותר מדי קרדיט בארנק להפועל עכו. זכרונות אוקוצ'ה, עבדלראזק ורועי דיין לא הצליחו ליצוק בי אופטימיות יתר לקראת המחצית השניה. לא פלא שעכו לא מבקיעה, אמרתי לעצמי, כל כך שכונתית הקבוצה הזו, בלי יעד, בלי מסר, בלי כלום.

ואז החלה המחצית השניה, ואני לא מבין מה קרה שם, איך פתאום הפכה עכו למכונה דורסנית. התקפה, עוד התקפה, ופתאום יובל נעים העצבני עם הפה המלוכלך הפך לגאון טקטי. הוא הסיט את ספדאסיו לאחור וקיבל ממנו שער נהדר בבעיטה מחוץ לרחבה. הוא הכניס את יוסי אסייג למשחק ואחרי חמש דקות קיבל ממנו שער ניצחון. מהנקודה הזו אף אחד לא יכול היה לקחת את הניצחון מעכו, אפילו לא מנשה משיח. סתאאם, נו.

ויובל נעים המשיך באותו מערך עד לסיום, ואף שחקן של עכו לא ניסה לבזבז זמן. דווקא השחקנים של הפועל, עם חוסר ריכוז והרבה עצבים בעיניים, היו אלה שבדקות הסיום התווכחו עם השופט על שריקותיו ושרפו זמן יקר. מגיע להם ההפסד.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

ומגיע לעכו הנצחון הראשון בתולדותיה על הפועל ת”א (והראשון של יובל נעים על הפועל ת”א). ומגיע לי להיזכר במשחק ההוא, במרץ 2010 בארץ, עם כל המשפחה, ולדעת שיש סיבה לרגעים מכוננים בחיים, רגעים שמביאים את הפועל ת"א – הפועל עכו לברלין. בונדסליגה שמונדסליגה. ליגת העל – תמיד שלנו, לנצח שלי. למה? משוגע.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

*

2. בלי מלים (שלי):

"היי קרול, זה לואיס מ– Sound mix-a-lot. אני מתקשר אלייך כי אווה לונגוריה, השחקנית, היא צריכה להקליט מחדש את כל הטקסט לסרט בו היא מגלמת אשת מאפיונר קוקנית. צירפתי את קובץ הקול כדי שתוכלי לבדוק אותו. היא נשמעת כמו פיראטית מפגרת ולכן האולפן משלם על עבודה עם מדריך, וחשבתי עלייך. סליחה, מעולם לא השתמשתי במלה "מפגר" בצורה מעליבה, אני שונא כשאנשים עושים את זה, אני מתנצל אם יש לך בן דוד או חבר מפגרים, לא התכוונתי לזה ככה, אז סליחה"

(מתוך הסרט In A World, סצנת הפתיחה)

 

***

– "אז טעית או לא טעית. אתה נותן לי הסברים כמו וועדת אגרנט. טעית או לא טעית?אמרתי שההחלטה היתה אמורה להתקבל בצורה אחרת".

 – "אמרתי שההחלטה היתה אמורה להתקבל בצורה אחרת".

 – "לא, לא, לא, לא, לא, לא, מנשה, תגיד לי פשוט דבר אחד, תגיד לי 'טעיתי', עזוב אותך אחרת…"

 – "לא, אני לא מתבייש…"

 – "אז תגיד 'אני טעיתי'!"

 – "מה? אמרתי! השער היה צריך להיפסל. אמרתי, חד וחלק, לא בושה להגיד את זה."

 – "אמר! השער היה צריך להיפסל."

 – "גם קודם הוא אמר 'החלטה לא נכונה'. רוני, אתה לא קשוב, אתה לא קשוב."

 – "מאיר, מאיר, מאיר, תעשה לי טובה, נכון אני מפגר, אבל אני רוצה שמנשה ידבר אליי כאל מפגר, ויאמר 'טעיתי'! כשופט ראשי – 'טעיתי'. לא 'טעינו' – 'טעיתי'!"

 – "רון, אף אחד כאן לא מפגר, זה דיון פורה."

 – "לא, אני מפגר. תגיד 'טעיתי'!”

(רון קופמן, מתוך ראיון עם מנשה משיח)

(נחשו בעצמכם איזה טקסט שלו)

 

 

סוצ׳י (4). קרלינג. הפרקים ההזויים ביומן האליפות הבאה של הפורטי ניינרס
מייקל סאם. הארון

26 Comments

גיא זהר 11 בפברואר 2014

מה שאני לא מבין זה מדוע יש עדיין אנשים שעולים לשידור בתוכנית הזו הוא מקבילתה המעולה. הסכמת לעלות לשידור, אכלת אותה.

אנונימוס 11 בפברואר 2014

כי אם הם לא עולים, אז אוכלים אותם בלי מלח בשידור עוד יותר, כעונש

גיא זהר 11 בפברואר 2014

לפעמים המדיניות של מכבי רגל שלא מדברים לפני משחק נראית נבונה. עד שרוב שדרי הספורט בארץ לא יתנהגו כמו שצריך אם הייתי מרואיין פוטנציאלי הייתי מחרים. אז ירדו עליי, מי זה בדיוק קופמן או לחילופין ברקוביץ' את אופירע והם רק חלק. טיפת דרך ארץ. שישארו עם אזגי ואבו סובחי.

חדש בשכונה 11 בפברואר 2014

מילים כדורבנות. שבמהות יראיינו בהמות.

יואב 11 בפברואר 2014

נהדר.
אגב, בהלול כבר לא חינני בעיני. רק דעתן נודניק שכבר שכח לשדר ומתעקש לטרחן.
או שהתבגרתי.

ניינר 11 בפברואר 2014

אולי התבגרת אבל אתה גם מאד צודק בעניינו. טרחן ונודניק שאין דברים כאלו וחבל

חיים הצהוב 11 בפברואר 2014

לבן אדם יש מקצוע שהוא באמת טוב בו שזה שדרן חוץ מזה ההבנה שלו והידע שלו בכדורגל שואפים לאפס והטורים שלו הם אוסף השטויות הכי גדול שראיתי.
אסור לתת לו לעשות משהו אחר חוץ מלשדר הוא רק עושה לעצמו נזק, גם אני פעם ממש אהבתי אותו.

גיל שלי 11 בפברואר 2014

יציע העיתונות אתמול שבר עוד שיא, כל הכבוד על ההתמדה. ברקוביץ ושלמה שרף מתעקשים שלא יבלבלו אותם עם עובדות, אם מדברים על השופט, סימן שהוא גרוע. הם ממציאים את הלוגיקה מחדש, ממליץ שאוניברסיטת תל אביב יעסיקו אותם כמרצים, אולי כך יפנו את התכניות בערוצי הספורט לאנשים שממש רוצים לדבר על ספורט

תורג׳י 11 בפברואר 2014

הייתי בהלם. לא רק מהשטויות שהם דיברו, אלא מזה שחיימוביץ׳ ושטייף לא קמו והלכו באמצע שידור.

ds 11 בפברואר 2014

למה אתם רואים את הגועל נפש הזה? חבורה של עילגים מתנשאים שצועקים אחד על השני ועל כולם. פשוט תת רמה.

חיים הצהוב 11 בפברואר 2014

זה היה אתמול בכל נושא אפשרי לא רק בנושא השיפוט אבל אני מסכים שנשבר שיא אתמול בדיון על השיפוט. הם מזכירים לי את האקסית שלי, לא נותנים לעובדות לבלבל אותם ויגידו כל שטות או שקר אפשרי כדי להצדיק את הדעה שלהם.
אני לא מבין גם למה הם חייבים להגזים בכל דבר, מדוע לאף אחד שם אין פרופורציות הכל חייב להיות בהגזמה.
אגב אתמול ראיתי פעם ראשונה את הסיכום מחזור של אתר וואלה ואני חייב לומר שזו תוכנית הכדורגל הטובה בארץ בהפרש ענק מהשאר.
אשכרה דיברו שם על כדורגל…

חיים הצהוב 11 בפברואר 2014

אגב מסתבר שלפי ברקוביץ פריצה היה בנבדל בפנדל, הוא התעקש על הקביעה הזו בכמה מקרים, האם ברקוביץ הסתכל על ההילוך החוזר? האם לא ראה את המגן השמאלי עומד מטר מאחורי פריצה?

RAMI 11 בפברואר 2014

ברקוביץ לא זקוק לשידורים חוזרים. הוא גם קבע שהמעידה של פריצה (לדעתי נתקע ברגליים של עצמו) היא פנדל. האיש הזוי. צריך לפתוח עצומה נגד הופעה שלו בטלויזיה/רדיו/עיתון/ירחון/מודעה/עיתון מקומי בנשר.
שליימה היה חייב להצדיק את זה ש"אני אמרתי לכם, אני אמרתי לכם כל הזמן אני אמרתי", שמשיח לא שופט מספיק טוב לטעמו. על זה צריך להוסיף את נהג האוטובוס (היה יכול לעשות קריירה ענקית בגיא פינס) שטען שאיגוד שהשופטים שקל לשנות את השיבוץ של משיח, מה שאומר שהם לא בסדר/חסרי עמוד שדרה/נתונים להשפעת התקשורת (כאילו אין אופציה לשיקולים אחרים כלשהם בייקום). רסקין אגב, לא פחות גרוע מקופמן ובכל 12 הדק' של האייטם נתקע כמו איזה תקליט שרוט על המילה טעיתי. בכל תכנית הם שוברים את שיאי הגועל של עצמם, ובגדול זאת אשמתנו שאנחנו עוד נותנים לזה יד. חייב להגיד שאני באופן אישי הפסקתי לצפות במופע הזוועה שלהם ביום שבת, כי זה בלתי נסבל, אבל בימי שני וחמישי אני עוד צופה לפעמים, וזה תמיד מזעזע.
מה שכן, אני מת על הדיון כדורגל אירופי שלהם. הרבה הבנה הם מגלים שם, המון טיעונים מקצועיים סטייל "מסי הראה לכולם מאיפה משתין הדג" "מסי המלך" "מסי שולטטתתת" "אני אומר שריאל יזכו כי יש להם סגל עמוק" "מויס לא מצליח כי הוא חסר מזל". מדהים שהאנשים האלה מקבלים שכר כדי להגיד את השטויות האלה.

ניינר 11 בפברואר 2014

"טאלנטים" עאלק

דודו 11 בפברואר 2014

אהבתי!
מה שעצוב שאני עדיין רואה את מופע העילגות הזה..
גמילה מישהו?

חדש בשכונה 11 בפברואר 2014

חייב להגיד שמתמכרים לדבר הזה, שהוא להתעצבן כמה טיפש/בוטה/אינטרסנט/חסר מודעות עצמית יכול להיות שלמה שרף/אייל ברקוביץ. בעצם אולי אפשר לומר שאנחנו מסתכלים כדי לראות לאיזה שיא הם יגיעו הפעם.

yaron 12 בפברואר 2014

אני בעד שיאמן את מכבי חיפה כמו שחלק גדול מהאוהדים רוצים…
גילוי נאות, אני אוהד מכבי ת"א :-)

childish 11 בפברואר 2014

אני בהלם שאתם עדין רואים את התוכנית הזאת.
לפעמים בגלל שיש לי חסכים עקב הורדת ESPN מהממירים וזה שאני לא יכול לראות ATH אני מסתכל שם אחרי עשר שניות אני מעביר ערוץ

בלייק 11 בפברואר 2014

מסכים עם הנכתב בתגובות, ורק רוצה להוסיף קטנה משלי:
שימו לב לרסקין שבדרך כלל נתפס כשפוי הנייטרלי שסביבו שלל טיפוסים משונים (בעדינות). קצת לפי המודל הקומי הידוע כפי ששודרג לדרגה עילאית ב"סיינפלד". אמנם, בזמן האחרון גם הוא מקבל יותר ויותר התיחסויות וביקורות ועדיין תדמיתו יחסית נקיה.
בכל אופן, בסיום "חדשות הספורט" הוא עלה לשידור (באופן רגיל, כדי לקדם את התכנית הבאה) ואמר שכמובן ידברו על "הטעויות של מנשה משיח" במשחק העונה. לא יודע אם זה היה מכוון (כנראה שכן), אבל איזה מן דיון מערך כאשר הדמות הנייטרלית כביכול כבר קבעה מה תוצאות הדיון?

אבישי (הרמתגני) 11 בפברואר 2014

בעוד שכולם פה בהלם מהרמה הנמוכה של היציע, אני עדיין בשוק שאשכרה יש פה פוסט על המשחק בין הפועל ועכו, בגלל הקסם שבו. :)

מתי 11 בפברואר 2014

פעם ראיתי 4:4 בין מכבי תל אביב למכבי הרצליה. מאז אני לא מפספס אף משחק ביניהן…

7even 11 בפברואר 2014

קופמן העיתונאי היחידי שחושף שחיתויות של כל מיני מוסדות הממומנות ע"י הציבור כמו ההתאחדות לכדורגל/לכדורסל/לכדורעף/לג'ודו וכו' וכו'.
אמנם לאף אחד מאיתנו לא אכפת מהם אבל הם עושים פשעים בכסף שלנו.

פשוט מאז שהוא יצא נגד שודדי האגרה מיד אליהו כמה עיתונאי חצר שמקבלים סקופים ישירים מהדון, החליטו שזה לא טוב בשבילם.

גם אני אישית סולד מחלק מההתבטאויות שלו והוא האחרון שיכול להסביר לאנשים איך להתנהל כספית, אבל לפחות הוא לא מתבייש לדבר על דברים שלאחרים נראים כמו פרות קדשות.

7even 11 בפברואר 2014

הממומנים *

איתן מסוארי 11 בפברואר 2014

בסוף המשחק ניר לוין נתן את הקטע של "שים לב, שהפועל תל אביב אינה בין שלשת הראשונים, משום שאם הייתה בין שלשת הראשונים ….."

השדרן הצעיר לא הבין על מה הוא מדבר…

משיח 12 בפברואר 2014

שיר ענק,

וברקוביץ ביציע זה רמה מתחת לכולם הקוסם התנתק מהמציאות וחי בבבלה לנד משלו

ג'וני 14 בפברואר 2014

פיני גרשון הוא החולייה החזקה ביציע העיתונות
בלעדיו אפשר לסגור את התכנית המשעממת הזאת.
אייל ברקוביץ העילג והמתוסכל הוריד את התכנית לזנות .

Comments closed