כואב הלב

אני לא יודע מה לחשוב, מה לעשות. המשחק הזה תקע אותי חזק, ועכשיו אני קצת המום, וכל כך עצוב.

בני יהודה נראתה כמו קבוצה חזקה, שיודעת מה היא רוצה מעצמה. גם ההתקפה על רובן ראיוס אחרי ששבר את הרגל של רפי דהן רק חידדה את התחושה שהפעם, בניגוד לכל הפעמים ההן, בני יהודה תנצח, יש לה אופי.

ואני לא מצליח להבין מה קרה שם, בדקה ה-96, מול עשרה שחקנים. איך כדור תועה באוויר הפך לשער שוויון של חיפה ולעוד נפילה של בני יהודה. איך איינוגבה, שבכל המשחק לא עשה אף טעות, הודף בצורה שלומיאלית שכזו, ואיך בני יהודה מצליחים, שוב, לאבד יתרון של שני שערים. גם אני, כמו יוסי אבוקסיס, הייתי יורד לחדר ההלבשה. פחות בגלל ש"זה עובר את הגבול הנורמלי של הכדורגל" כמו שהוא טען בראיון בתום המשחק (מה שזה לא אומר, וזה לא אומר כלום), יותר בגלל שכמה כבר אפשר לסבול.

כולם אמרו "בעיה מנטלית", כולם המליצו על פסיכולוג ויועץ מנטלי ופסיכיאטר קליני וסדנאות עוצמה, ואני לא הבנתי איך אף אחד לא מדבר על הכושר הגופני. כי הכי קל לתלות את הכל על המנטליות, בזה אנחנו תמיד היינו טובים, אפילו את ריצ'רד נילסן העפנו בגלל המנטליות. מסובך יותר להאשים את הכושר הגופני, בעיקר אם לא מכירים את מערך האימונים הקבוצתי.

אבל יש דבר אחד שרובנו עשינו, וזה לשחק כדורגל בשכונה, וכולנו זוכרים איך תפקדנו כשהעייפות גאתה בגופנו וכשכל שריר דאב מחוסר בחמצן. אז 0:2, ועוד 0:2, ועוד 0:2, וכולם נזרקים לפח בדקות הסיום, ועכשיו עוד אחד, וחוסר כושר גופני מוביל לחוסר ריכוז ולעייפות ולקבלת החלטות שגויות, כמו השער העצמי של גל כהן.

ודווקא זה האחרון החזיר את העולם למציאות עם הראיון בקולו החנוק, עם ההתקפה המילולית על רובן ראיוס, עם הפרופורציות שמקבלות משמעות עמוקה יותר מנקודה לכאן או לשם, עם הידיעה שהעונש, כל עונש, שיקבל ראיוס, לא ישפר כהוא זה את מצבו של רפי דהן. הנזק נעשה.

*

יש ביוטיוב קטעי וידאו של פציעות ספורט קשות. פעם אחת צפיתי באחד שכזה, מאז אני לא מסוגל. כואב מדי לראות אנשים נפגעים בצורה קשה כל כך, מאבדים משהו מהחיים שלהם, מהקריירה שלהם, מהיכולות הפיזיות העתידיות שלהם. אבל עכשיו, באמצע החיים, בתשע ומשהו בערב, צפיתי בפציעה שכזו בלייב, ככה בפנים, בלי אפשרות להתחמק, להחליט שאני לא רוצה לראות. מאוחר מדי.

אני עצוב שבני יהודה הפסידה שוב שתי נקודות יקרות. בכל יום נתון אני מעדיף את בני יהודה על פני מכבי חיפה, בטח על פני רמת השרון ורעננה. אני עצוב בשביל יוסי אבוקסיס, כי אולי הוא לא יודע מה לעשות, ואולי יש מישהו אחר שיידע מה לעשות, אבל את מה שהוא מרגיש עמוק בפנים אף אחד לא יכול להבין. אני עצוב בשביל ההורים של רפי דהן, שאולי ישבו ביציע או מול הטלויזיה וראו איך ראיוס מפרק להם את הילד הקטן, ומיד נזכר בבת שלי ולא רוצה לחשוב איך אני הייתי מרגיש, מה אני הייתי עושה. אני עצוב בשביל רפי דהן, ולא מפני שהוא ממכבי ת"א כי הייתי עצוב גם אם זה היה קורה לרובן ראיוס – אלא רק מפני שהוא ילד בן 24 שכל החיים והקריירה לפניו, ועכשיו הכל הולך להיות קשה יותר.

ועכשיו, שעה אחרי המשחק, אני יושב בסלון בברלין ובוכה בלב על ערב קשה בקרית אליעזר, ערב שהצליח לזעזע אותי. הלוואי ויכולתי לדבר עכשיו עם הבת שלי, אבל היא כבר מזמן ישנה. בינתיים מתגבר כאב הראש, לא נורא, שני אקמול, לילה טוב ובבוקר הכל ייראה אחרת. מחר גם יחזור לי החשק לכדורגל, ובטח אשכח את ראיוס הרשע. אבל לא את מה שהוא עשה. ובטח לא את רפי דהן.

 

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

השנה של אדר - עידו גבעון
במקום ברכות (לדה באזר יש בלוג צ׳לסי)

46 Comments

ערן (לא לוי) 10 במרץ 2014

הפציעה הנוראית היום החזירה אותי לאלון חלפון מרסק רגל של אלון ברומר, ולכסאח של מליקה על רומן פץ.
מכולם, היום היה הכי מזעזע: הקלוז אפ שהבהיר ברגע המגע בדיוק מה אנחנו רואים, ואיך זה ייגמר, היה מחריד.
לא יודע מתי, אם בכלל, דהן יחזור לשחק. ובספק גדול אם ישחזר את הרמה שלפני הפציעה. קשה לי להאמין.
יש סלחנות רבה מדי כלפי עברייני ספורט דוחים וחסרי בושה כגון ראיוס. חייב לקבל עונש חסר תקדים, ולדעתי גם להיתבע פלילית ונזיקית. זה היה מצמרר עבורי, כאבא לילד שמשחק כדורגל בקבוצת ילדים.

ארז (דא יונג) 10 במרץ 2014

צירוף מקרים מוזר שכל הפציעות האלה התרחשו באותו אצטדיון. מזל שבקרוב הוא כבר לא יארח יותר משחקים.

אריק האדום 10 במרץ 2014

מבאס. כאילו משהו נתקע בגרון. והכי נורא שזה לא נראה כחלק מהמשחק או בטעות. לא חושב שהוא רצה לשבור לו את הרגל אבל רואים שהוא בא בקטע רע. רק בגלל זה צריך להרחיק אותו, לפחות לשנה. חראם על הילד הזה.

ערן (לא לוי) 10 במרץ 2014

בא לגמרי לשבור רגל, לא פחות. סגירת חשבון על כל מיני קטנות מהמשחק.

אודי 10 במרץ 2014

חלק מההסלמה קשורה לשופט הנוראי הזה שי שטרית. הרבה פעמים בוחנים שופטים ע"פי ההחלטות ה"גדולות" שלהם. פנדל, אדומים וכו'. אבל לקבוע נורמות וגבולות במשחק עצמו חשוב ביותר. שטרית ראה שחקנים מתכסחים עם דהן (בעיקר ראיוס ואח"כ גם ידין) כל המשחק, אבל הוריד את הראש שלו ולא התערב גם שהיה שני מטר מאירועים. צהוב יותר מוקדם לכל אחד מהם (אסור להגיד דברים רעים על דהן כרגע, אבל הוא שחקן מלוכלך. זה לא אומר שמגיע לו מה שקרה.) יכול היה למנוע את ההמשך.

אודי 10 במרץ 2014

יפה לראות איך בגלל שזה שחקן זר רוצים להמציא פה את כל החוקים מחדש. באמת את כל ההצעות הספיקו להעלות תוך פחות משעה אחרי הפאול. חוץ מגירוש ביחד עם האריתראים שמענו הכול.

ירושלמי 10 במרץ 2014

מה זה קשור זר או לא זר?
פעולה כזאת משולה לעובד במשרד שנתן אגרוף מכוון ושבר את הפרצוף לקולגה.
אתה היית מסכים להמשיך לעבוד עם מישהו כזה כאילו הכל סבבה?
ונניח שהוא עובד זמני מחו"ל?
ונניח שעד אותו מקרה ההוא היה הבחור הכי נחמד במשרד?
הכל הופך להיות ללא רלוונטי ברגע שזה קרה.

ערן (לא לוי) 10 במרץ 2014

נכון, בגלל שהוא זר. ממש לא כי מדובר בפרא ברוטלי שניסה (והצליח) למדוע קשות בקריירה של קולגה.
וגם קצב בכלא רק כי הוא ״ספרדי״.

ערן (לא לוי) 10 במרץ 2014

זו היתה תגובה לאודי.
למדוע= לפגוע

אודי 10 במרץ 2014

ראיוס צריך להיענש בחומרה, אבל שחקן ישראלי שעושה דבר כזה לא חוטף כזו צליבה.

ירושלמי 10 במרץ 2014

תזכיר לי מתי שחקן ישראלי עשה משהו דומה לאחרונה בליגה?
ואל תלך איתי 10 שנים אחורה.

אבישי (הרמתגני) 10 במרץ 2014

עגייב שבר לתמיר כחלון את עצם השוקית. לפני 3 חודשים.

עדידס 10 במרץ 2014

לא מכיר את המקרה – זה נראה שהיה במכוון ?

ירושלמי 10 במרץ 2014

צפיתי שוב ושוב (לצערי) בשתי התקריות.
אי אפשר בכלל להשוות.
עגייב אמנם ביצע תיקול מכוער כדי לעצור מתפרצת, אבל בבירור ניתן לראות שהוא לא ניסה לסכן או לפצוע את כחלון. אפשר להדיין על השאלה האם מגיע לו כרטיס אדום או צהוב אבל לא יותר מזה.

המקרה של ראיוס שונה לחלוטין.
במקום להסביר למה, פשוט תראה את התמונה.
http://blogs.haaretz.co.il/nivshtendel/files/2014/03/%D7%A8%D7%95%D7%91%D7%9F-%D7%A8%D7%90%D7%99%D7%95%D7%A1-%D7%95%D7%A8%D7%A4%D7%99-%D7%93%D7%94%D7%9F.jpg

ערן לוי 10 במרץ 2014

המקרה של עגייב מראה בדיוק כמה שווה תמונה. אצל עגייב זה נראה כמו כניסה ״רגילה״ מאחור, גם ההתייחסות של שדרית התקציר היתה בהתאם – רגועה, לא מתלהמת. את ראיוס קל יותר לקטול כי בשידור נראה בברור שהוא הולך על הרבל, ואפילו לא למראית עין על הכדור.

אבישי (הרמתגני) 10 במרץ 2014

גם הכניסה של חלפון בברומר לא נראתה חריפה. יורם ארבל בכלל התעלם ממנה ורק אחרי כמה שניות מציין "אני רואה שיש כאן פציעה".https://www.youtube.com/watch?v=O_nbWT9VJfE&feature=youtube_gdata_4

ושיהיה ברור, אני בכלל לא בא להגן על ראיוס. הוא עשה דבור חמור וצריך להענש. אבל פרופורציות אנשים.. הוא כבר התנצל והביע חרטה.

אריאל גרייזס 10 במרץ 2014

אצל ברומר זה הפך לסיפור בעיקר כי אח שלו היה על המגרש וראית את הכאב על הפנים שלו. עולות לי דמעות אפילו עכשיו כשאני נזכר בזה, זה מסוג הדברים שאני לא מאחל לאף אחד

edgecator 10 במרץ 2014

עבירה מזעזעת, אבל יש שתי נקודות שמציקות לי מאוד:

* עבירות מהסוג הזה הן לא מצרך נדיר. שחקנים הולכים על רגליים, זה לא מהיום ולא מאתמול, אבל מעטות הפעמים בהן הפגיעה באמת קשה כל כך. רוצה לומר, כוונה ישנה תמיד והיא לעולם זהה, התוצאה היא שמשתנה בין המקרים והשאלה היא מה צריך להשפיע על חומרת הענישה. האם ראיוס צריך "לסבול" יותר משחקן X שהיה גולש מעט יותר לצד (ולא כי לא כיוון לרגל), או מאשר אם היה מתקל שחקן Y שהוא במקרה קצת זריז יותר מרפי דהן?

* הסקילה הפומבית מגוחכת. ראיוס צריך להיענש ובחומרה, אבל לא לפני שכל אנשי הכדורגל והתקשורת, על שלל הצעות הענישה המגוונות שלהם שכבר הספיקו לצאת לאוויר העולם, יפקידו את המוסר הכפול שלהם בבנק. הרי קל מאוד להיטפל לשחקן זר ולעשות ממנו דוגמה. מעניין איך כל האושיות הספורטיביות הנהדרות של ארצנו היו מגיבות לו היה מדובר בשחקן ישראלי שפוצע שחקן זר. ההסתה הזו רק בתחילתה וכבר עכשיו מקוממת. אני, בכל אופן, מקווה מאוד שלא ייקבע תקדים על גבו של "פושע ספורטיבי" בין פושעים ספורטיביים, ולו בגלל שאין לי ספק שסטנדרט ענישה חדש פשוט לא יופעל בעתיד.

אודי 10 במרץ 2014

בול פגיעה

ירושלמי 10 במרץ 2014

זה שהרבה עושים את זה אבל אף אחד לא נפצע ב-99% מהמקרים זה לא תירוץ.
כמו נהג שנוסע על 150 בכביש החוץ וטוען שכולם עושים את זה, או אחד שגונב רמזור ודורס הולך רגל.
זה שכולם עושים את זה מאות אם לא אלפי פעמים ביום לא פוטר מעונש את זה שתפסו אותו עושה את זה בשעת מעשה, מה גם שפרופורציות זה עניין של תוצאה.
אז אתרע מזלו של ראיוס ודווקא בכניסה שלו התוצאה היא פגיעה קשה בשחקן יריב. כל זה לא מסיר ממנו את האחריות כי "כולם עושים את זה", וכשהוא יצא לגליץ' (גליץ'? תיקול? צריך למצוא מילה חדשה לדבר הזה) הוא היה צריך לקחת בחשבון את התוצאות האפשריות.

גם הילד ההוא מפ"ת שדקר ילד אחד צריך לצאת בזול כי "היום כולם מסתובבים עם סכין"?
הבחור ששתה ודרס את הבן של השופט יכול לטעון ש"היום כולם שותים ונוהגים"?
אז נכון שב-99% מהמקרים אם תעבור על החוק גם אם יתפסו אותך בלי שתגרום נזק ממשי לא תקבל עונש משמעותי, אבל אתה צריך לדעת שאם אתה מהמר אתה עלול גם להפסיד ולשלם על כך ביג טיים.

MOBY 10 במרץ 2014

שנה ארורה,
עכשיו איבדנו גם את התמימות(יש יגידו שמזמן, אני לא אסכים איתם), הכניסה הזו באמת אומרת נסיון חיסול . לא מבין מה עובר בראש של שחקן שמרים את הרגל בגליץ כזה. הצהבת תמיד תוכל להגיד, כן אבל תראו מה עשה ראיוס.
נראה לי ששנה הבאה הוא כבר לא איתנו.
שיחלים מהר ויחזור לכושר משחק.

ארז (דא יונג) 10 במרץ 2014

לא שמעתי על העבירה/פציעה עד שקראתי את הטור הזה. רק אח"כ קראתי את התגובות של אנשי ביצת הכדורגל בארץ שבאמת מאד נוח עבורם לקטול שחקן זר תוך כדי כתיבה בשפה שראיוס לא מבין.

לפחות בנאדם אחד לא התלהם (תודה לאל, כי יש גבול לכל דבר) וזה המאמן של רפי דהן. כנראה שהוא יודע בעצמו שמספר הפעמים שהוא כמעט ריסק לקולגות את הרגליים בעצמו פוסל אותו לעדות.

אנונימוס 10 במרץ 2014

מהתקציר נראה שלאיינוגבה הייתה לפחות טעות קשה אחת נוספת גם במהלך המשחק

אלי 11 10 במרץ 2014

איינוגבה בתקופה רעה מאוד. חוץ משער השוויון הוא גם עשה פנדל ברור על פרישקין אחרי יציאה רעה ולמזלו לא הייתה שריקה.

ערן לוי 10 במרץ 2014

הוא לא עשה פנדל כי לא נשרק פנדל, החוקים ברורים מאוד – השופט קובע. גם היו כרטיסים צהובים שלא נשרקו, אז מה.

אלי 11 10 במרץ 2014

זה שהשופט ובמיוחד הקוון התעלמו מהעבירה לא משנה את העובדה שאיינוגבה עשה שם טעות… עכשיו תגיד לי שאם השופט לא היה שולף אדום לראיוס אז הוא לא עשה פאול…

ערן לוי 10 במרץ 2014

את זה אתה אומר. היתה עבירה גם אם השופט לא שרק. לא היה פנדל כי את זה רק השופט קובע. פשוט מאוד.

אדם 10 במרץ 2014

ערן, פנדל זה מקרהפרטי של עבירה. יש סתירה לוגית במדפט שלך

עדידס 10 במרץ 2014

ערן אני לא בקיא בחוקים לגבי זה…
האם ניתן לתבוע אישית את הפוגע ?? או את קבוצתו ??

במידה ותאמר כן – ויפה שעה אחת קודם,

במידה ותאמר לא – אני מבקש כאן בבלוג שלך ותסלח לי שאני עושה זאת כאן, מהשחקן הבא (גם אם יהיה זר)שיגיע מול רע-יוס לשבור לו את שתי הרגליים כנקמה – כן כנקמה.

ולאודי ומקצץ-קצה :
אם זה היה הילד שלכם הייתם מדברים אחרת, במידה ומקרה אלון "הסוחר" חלפון וברומר היה קורה היום, העליהום היה גדול פי כמה.
החומרה בה התשקורת מטפלת בנושאים אלו היא פונקציה של הכוח שלה והיכולת לסקר ולנתח אירוע לטובת הקורא.

ככל שחולפות השנים, הטכנולוגיה משתפרת והתשקורת מתפתחת הסיקור הוא קיצוני, חד, מהיר וסוביקטיבי יותר. העובדה שהוא זר היא זניחה.

ערן לוי 10 במרץ 2014

באמת חבל שבחרת דווקא בפוסט שלי לומר את הדברים האלה, אבל זו זכותך.
ותרשה לי להגיב:
טוב שאף אחד לא יקשיב לך לקראת המשחק הבא של ראיוס, כי מה שאתה מציע זו אלימות רעה, נקמנית, שלא תעשה טוב לעולם, רק לאיזשהו יצר אפל שלך ושל כל מי שפועל על פי הבטן.
טוב שהחלטות לא מבוססות על תחושה ראשונית, וטוב שמקבלי ההחלטות הם לא ההורים של הילדים הנפגעים. זה כדורגל, יש פציעות קשות, ועד כמה שתיתמם במעטה אלים – זה חלק מהמשחק. אם רפי דהן וראיוס היו מחזיקים בעבודה משרדי . זה היה מתחיל ונגמר בנקמנויות קטנות, הלשנות לבוסים, דברים כאלה. אבל נקמה פיזית? לפגוע באדם בכוונת מכוון עוד לפני שריקת הפתיחה? תרגע קצת, תן לזמן לחלוף, בעוד יום או יומיים, אחרי שנרגעת, כבר לא תתלהם כל כך. אל תקח חלק באלימות ה״תשקורת״ (גם השימוש במילה ״תשקורת״ כבר די נדוש, אתה לא חושב?).

עדידס 10 במרץ 2014

תשמע אני אדם הגיוני…וברור לי שאף אחד לא יתנקם…
יותר מזה – ברור לי גם שאני רק מוציא תסכול ולא באמת מאחל לרע-יוס להפצע…אלא רק להיות מורחק לזמן שיזעזע ביריונים כמוהו.
צודק גם לגבי התשקורת…

אבל מה בנוגע לתביעה , שלו או של קבוצתו ?

ערן לוי 10 במרץ 2014

תפסת אותי לא מוכן בעניין התביעה. אני יכול להניח שיש מקום לכך, אבל זו הנחת הדיוט.
הרחקה מעבר לסטנדרטית כנראה שתהיה, כי עונש צריך לעמוד באיזשהו קנה מידה, וצהוב שני במשחק אינו שווה ערך לכניסה מכוונת. אבל מה אם אותה כניסה היתה מסתיימת בתעופה לאוויר של דהן, נפילה על הקרקע, טיפול רפואי וחזרה למשחק? אנחנו שופטים את העבירה או את התוצאה? בגלל זה צריך לנשום קצת לפני שמחליטים. עונש חמור? מסכים. אבל גם עונש חייב להיות מידתי, ואת זה כל צהובוני הארץ מעדיפים שלא להזכיר, דם רע מוכר יותר עיתונים ומביא יותר קליקים, לא דיון אמיתי על מידתיות.

עדידס 10 במרץ 2014

אם במידתיות עסקינן…אני מסכים עם טענותיך.
לדוגמא : אני חושב שאבוטבול היה צריך להיות מורחק עונה שעברה אחרי ניסיון התנקשות בזהבי…ולא בגלל שזה היה שחקן צהוב. פשוט זה האירוע היחידי שאני זוכר מהשנים האחרונות – נכון גם על אלו שאייני זוכר גם אם נעשו בידיי שחקן צהוב.
הכוונה בעיניי משמעותית בהרבה.
אם אתה שואל אותי – במשחקים גדולים ומתוקשרים – ההחמרה חשובה פי כמה, למען חינוך ילדינו.
יתרה מכך הייתי מעודד שימוש בטלוויזה בכל הנוגע לענישה.
גם אם לא מופיע בדוח השופט – במידה ושחקן מתועד מבצע מעשה אלים (דין גליצ' פרוע כדין אגרוף) להעניש לו את הסבתא…

b 10 במרץ 2014

אני זוכר שהיה לפני בערך שלוש שנים דיבור על תביעה כזאת, לא בטוח אם יצא לפועל.
מה שאני זוכר זה שחאתם בן-ארפה היה מושאל (נראה לי ממארסיי לניוקסאל) ונשברה לו הרגל במשחק. במקרה הזה הדיבור היה שמארסיי יגישו תביעה על הפציעה של שחקן שלה, לא יודע את מי הם התכוונו לתבוע וכאמור אני גם לא יודע אם זה יצא לפועל, ואם כן אז מה הייתה התוצאה.

b 10 במרץ 2014

אחרי בדיקה, זה אכן קרה נייג'ל דה יונג (אז בסיטי) הוא שפגע בבן ארפה, התביעה הייתה אמורה להיות כלפי השחקן. במארסיי טענו שיש עילה לתביעה.
כל מה שראיתי זה רק הודעות על כוונה לתבוע, לא ראיתי שהוא נתבע באמת (גם לא בויקיפדיה של דה יונג), ובטח שלא ראיתי החלטה של בית משפט.
יכול להיות שהתברר שאין סיכוי לתביעה כזו או סתם לא משתלם.

עוד מתן אחד 10 במרץ 2014

אני חושב שהרחקה לשנה מפיפה וכן קנס כספי יעשו את העובודה.

ראיתי את הפציעה פשוט מזעזע וראיוס הוא לא שחקן אלים בד"כ ואני רוצה להאמין שהוא לא ישן כל כך טוב בלילה אחרי מה שעשה…

גילעד 10 במרץ 2014

אז אתה חושב שהוא עשה טעות המנוגדת לאופי שלו ובכל זאת קורא לקחת לו שנה שלמה של פרנסה.
כל הכבוד לתקשורת ולשחקני בני יהודה שעזרו לכולם לרדת מהפסים.

אריאל גרייזס 10 במרץ 2014

אם נשאיר את הפציעה של דהן בצד, הקטע עם הכושר הגופני זה בדיוק מה שחשבתי לעצמי. חבר שלי אמר שמרגע שבני יהודה ספגו את הגול הם איבדו את זה מנטאלית והתגובה הראשונית שלי היתה – או שאין להם כושר. אתה לא מפסיד יתרון בדקות האחרונות פעם אחר פעם בדקות האחרונות בגלל מנטליות, זה סתם סיפורים כדי להימנע מביקורת. ואחרי זה שואלים את אבוקסיס בראיון על זה והוא מנפנף את זה כאילו כלום. מה פתאום כושר, איך כושר קשור לזה שמפסידים בדקות האחרונות?

גיסנו 10 במרץ 2014

כמו שמישהו כתב – עכשיו זה כבר שילוב של השניים.

זה מתחיל מבעיה בכושר, ועכשיו אחרי כ"כ הרבה גולים שהם חטפו בדקות הסיום, ברגע שהשעון עובר את הדקה ה 75 – כל החמצן הולך לביצים בשביל לספק אנרגיה לשקשוק, במקום לשרירי הרגליים.

טרנטה 10 במרץ 2014

תכלס השופט אשם. תפקידו הראשון הוא להגן על בריאות אם היה מוציא כרטיס צהוב או שניים על ההתחלה ואולי איזה אדום לצינון הרוחות אני בטוח שדהן לא היה נפצע.
אני מנוי למכבי וכמעט בכל משחק אני רואה שחקנים שמשחקים בפראות והשופט "מפעיל שיקול דעת" ו"כדי לא להרוס את המשחק" לא מוציא צהובים / אדומים על ההתחלה ואוכף את החוקה.
הנה סתם דוגמא קטנה משנה שעברה לאלימות קשה ללא תגובת השופט:
http://www.youtube.com/watch?v=jy0h6wmOmNU

טרנטה 10 במרץ 2014

להגן על בריאות השחקנים. אם היה מוציא…

צרפתי 10 במרץ 2014

אכן ׳מרשים׳… הכרטיס האדום אמור היה לעשות כאן שעות נוספות.
הצעתי, למקרים של פציעות בהן מוכח רצונו של התוקף לפגוע (דה יונג…), יורחק הנ׳׳ל לתקופה המקבילה לזמן שיידרש לנפגע לשוב לשחק. חיסל קריירה? חיסל את שלו גם כן.

מייק 10 במרץ 2014

מה שבאמת מפריע לי במקרים כמו של ראמוס זו הפחדנות.

רוצה ללכת מכות, תבוא תלך מכות, זה חלק מהגועל שבלהיות אנושי…

אבל ככה, לנצל את המשחק כדי לתקוף פיזית שחקן אחר, כאילו במסגרת תיקול, זו פחדנות דוחה שהופכת את הענף והספורטיביות לקרדום לחפור בו.

איש הפח 11 במרץ 2014

הכי מפריע לי זה הצביעות בבנוגע ל"מבחן התוצאה" אם שחקן הולך על הרגל של שחקן אחר ולא פוגע אז הכל בסדר, אם שחקן הולך לשחקן אחר על הרגל ופוגע אז מיד הוא הופך לפושע.
מה ההבדל בין נסיון לשבור רגל שלא צלח לבין נסיון לשבור רגל שצלח מלבד העובדה ששחקן אחד יודע לתקל טוב ושחקן אחר לא?

שלומי 11 במרץ 2014

התוצאה, זה כל ההבדל.

וכן, גם שחקן שהולך על רגל של שחקן אחר במכוון (ראה ערך שי אבוטבול מול ערן זהבי, עלה לי בשלוף)ולא פוגע צריך לחטוף עונש – אבל לא אותו עונש של זה שכן פגע.

בן 11 במרץ 2014

כמה שטויות חסרות פרופורציות ומלאות התלהמות יש פה
במחצית הראשונה אוהד קדוסי כמעט סיים את הקריירה של ראיוס עם עבירה שמחייבת כרטיס אדום. הוא פספס בכמה סנטימטרים זה הכל. השחקנים הערסים של בני יהודה הם שחקנים מטונפים, אין מילה אחרת. כל המשחק מקללים ועושים עבירות קטנות שהשופט לא רואה.
וכל התגובות של כל מיני פסאודו-שחקנים מליגת העל, שאלוהים ישמור. בתגובות האלו מתמצה ההסבר למצב של הכדורגל הישראלים שמתבסס על ערסים בלי מוח שלא ראו בית ספר מכיתה ג'.
ורפי דהן, כן, אותו רפי דהן המסכן, שמקפיד להזכיר את אלוהים שלא סולח, ואף מעניש. בינתיים אתה, ערס טיפש ואלים, נמצא בבית חולים בלי ברך. אני מאוד מצטער על מה שקרה לו, וזה היה פאול מחריד שאין לו שום הצדקה. אבל איפה הענווה שלך מר דהן? למה לא לסתום את הפה ולתת לתקשורת לעשות את העבודה? כמה טיפש אתה עוד יכול להיות?

Comments closed