פשוט כל כך

כולם מחפשים מתחת לפנס. כיף שם מתחת לפנס. יש חבר'ה, יש אור, נעים יותר לחפש מתחת לפנס. אז יאללה, לפנס.

גילוי נאות: אני לא אוהד הפועל ת"א בכדורסל. אני גם לא אוהד מכבי ת"א בכדורסל. אנשים אמנם מניחים שאני כן, אבל מה לעשות – נאמנות למועדון באשר הוא, בכל ענף שהוא, אינה כלולה בסל הנאמנות שלי, ובכדורסל שמור לבי להפועל חולון. ומצידי שגם הפועל ת"א וגם מכבי ת"א יירדו ליגה בעונה הבאה.

ועכשיו אני מרשה לעצמי לשאול: מה אתם רוצים מאוהדי הפועל ת"א?

egrofan

*

טוענים שהקללות שלהם מגעילות, נבזיות, או בתיאור הפופולרי ביותר בימים אלה, שיצא לאוויר העולם מפיו של אדם די פופולרי העובד באולפני ספורט למיניהם, אוחז בכינוי הלקוח מהג'ונגל ומנבל את פיו תחת כל מיקרופון רענן – ביזיוניות. שואה, התאבדות, אונס, מוות. אוי ואבוי, נחרדים נסיכי שוויץ. מה קרה לנו, תמהים אבירי הכבוד האבוד של פינלנד. איך מעזים אוהדי הפועל לדבר ככה אל אנשים אחרים? אל יהודים אחרים? אל ח ת ן  פ ר ס י ש ר א ל ! ?

אין צורך לחזור על מה שנאמר על אוהדי הפועל, טחנו את זה מכל פינה אפשרית, וכל המוסיף גורע. במקום זה, הנה ציטוט של דברי אוהד מכבי ת"א, שנכתבו בעקבות פוסט בפייסבוק שגינה את הנפת השלט האחרון (ה'שמעון מזרחי תתאבד כבר'):

"לכל אוהדי מכבי תל אביב ללכת לבית כנסת ולהתפלל שיהיה פיגוע בשער 4/5 בעזרת השם,אנחנו לא רוצים שאוהדי הגועל ימותו להיפך שישאירו בחיים קטועי ידיים ורגליים שיחיו וייסבלו כל החיים זה מה שמגיע להם,כן יהי רצון ונאמר אמן סלה

אפשר לדבר על הבובה של אובארוב, העציץ של מני לוי, ורגב פנאן, ושמעון מזרחי, אבל את הפה המלוכלך לא המציאו אוהדי הפועל. קל מאוד לשמוע 'שואה' ולהתחלחל, ולומר ששבוע אחרי יום השואה עדיין לא למדנו דבר, אבל את הציטוט הבא אף אחד לא ישמע, סתם כי זה תקוע באיזשהו אתר שרובנו לא קוראים:

"תאמינו לי שהנאצים שהם כ"כ מתאמצים לחקות היו הרבה פחות גרועים מהם".

וגם היה אוהד מכבי ת"א אחד, אור לגויים, שטען אחרת:

 "אולי כדאי שנסתכל גם על עצמנו? הגיע הזמן להפסיק את קריאות "טועמה מחבל" ושאר גזענויות ביציע, זה לא פחות נורא מקללות שואה".

למותר לציין שאף אחד לא התייחס לתגובה הזו. להפסיק לנבל את הפה? להפסיק להתלהם? אז מה נעשה במקום? אנחנו כבר כאן, והשלט כבר הונף, חבל.

*

וכולם מצפים לתגובה קשה מרמי כהן, כאילו שרמי כהן הוא נציג האלוהים עלי אדמות. כאילו שרמי כהן התחייב בפני מישהו בשמיים (או במנהלת) לשמור על שפה נקיה בכדורסל הישראלי. רמי כהן הוא בעל עמדה במועדון הפועל ת”א, כנראה גם אוהד, אולי חדש בתפקיד, ואין לו ממי ללמוד חוץ מאשר הוותיקים, ביניהם אחד, שמעון מזרחי.

אז גם רמי כהן עושה מעשה שימון ומגן על האנשים שלו. והם לא השתכרו והסתבכו בקטטה, והם לא היו מסוממים ערב משחק, והם לא קפצו לקהל כדי לרדוף אחרי אוהד שקילל אותם (כי אוהדים מקללים כל הזמן, ושחקנים קופצים כל הזמן ליציעים כדי לרדוף אחרי אוהדים מקללים. כי אם זה היה נפוץ כל כך כנראה שלא היו חוזרים מאה שנה אחורה, למקרה ארל ויליאמס במדריד, כדי למצוא מקרה להשוואה). הם אוהדים, כנראה די אידיוטים, שמתנהגים כמו שמתנהגים בסביבה הטבעית שלהם. ומקללים, ומתלהמים, ומוצאים פורקן בישיבה ביציע ובחימום היצרים אצל אוהדי היריבה המושבעת. בדיוק כמו שעושים אוהדי היריבה המושבעת, אבל הם לא אומרים "שואה” או “תתאבד”, אז זה בסדר.

פתאום כולם בעלי מצפון, לא מסוגלים לשמוע את הדברים האיומים האלה, וקוראים להעניש את אוהדי הפועל, להרחיק אותם מהיציעים. והם מאמינים שההנהלה לא עושה את העבודה שלה, אבל לא מביטים לחצר האחורית שלהם, לשכונה שלהם, אולי אפילו לכיוון החברים שלהם, ולא רואים שזה לא הפועל – זה כולם.

ימין ושמאל מכים אחד בשני (בשפה דיפלומטית. לפעמים), אגרופים עפים לפרצוף רק בגלל שהבטת על איזו בחורה בצורה שלא באה טוב לבן לוויתה, אישה בת 78 נרצחת בבניין בו היא מתגוררת בשל ויכוח על כמה שקלים, ויורם שפטל מכנה אנשים שחושבים אחרת ממנו 'יהודונאצים', 'יודוקוויזלינגים' ו'אנטישמים'. אלימות ואלימות ואלימות בכל פינה, אבל היי, בלי להזכיר שואה והתאבדויות, כי זה כבר לא מוסרי.

יש אנשים שחוו את השואה על בשרם וטסים לבקר בגרמניה. יש אנשים, דור שביעי בארץ, שלא יכניסו מוצר גרמני לבתיהם. היו שאמרו לי "מכל המקומות בעולם, דווקא בגרמניה?”. וסבתא שלי אמרה לי "אנשים רעים יש בכל מקום בעולם". ובטח יש אנשים שמישהו במשפחתם התאבד, ושלטים כגון זה שהונף באוסישקין לא מגרד להם את קצה הבוהן, לא מעניין אותם.

אבל כולם יודעים מה מוסרי ומה לא, וכולם שומרים בקנאות על הזכות לחסל מועדון כדורסל באשמת קללות בלתי מוסריות. ואני מביט מהצד ולא מבין: מאיפה היוהרה לקבוע מה נכון ומה לא? מה מוסרי ומה לא? ומה פתאום נטפלים באדיקות מפחידה שכזו דווקא לאוהדי הפועל ת"א בכדורסל ולא ל'לה פמיליה' למשל, שאצלם דווקא יש סימנים של אלימות מאורגנת ומוסדרת קצת יותר ממרקר שחור על בריסטול ביציע שמציע התאבדות? הנה עוד גילוי נאות: גם אני הייתי מעדיף להילחם בפרשי בריסטולים על פני אגרופני המשפחה.

*

זה מה שנקרא 'לחפש את המטבע מתחת לפנס'. כולם מחפשים שם, ואם כולם נמצאים שם כדי לחפש, בטח ייפול מתישהו למישהו מטבע מהכיס, וכולם יקפצו עליו כמוצאי שלל, ויכריזו שעכשיו, אחרי שנמצא המטבע, צריך לכבות את הפנס. ורחובות העיר מלאים במטבעות, והם זרוקים בכל פינה שלה, ואותם אף אחד לא אוסף, כי שם זה רחוק מדי, ולשם אין להם זיקה מיידית. כי מה אכפת לפוליטיקה מהאדם הפשוט, כי מי יילך להתעסק עם עבריינים שהדם עולה להם לראש בחצי שנייה והם מחסלים אחרים על שטויות, כי מי ישלח בלב שלם ורגוע את הילד בן השש עשרה למועדון ריקודים?

הפועל ת"א. פשוט כל כך.

 

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 ערן לוי, ברלין

 

 

 

ליגת שוקי ההון - הסבר מורכב לכך שאני אופטימי
האימונים של מב

156 Comments

אורן 4 במאי 2014

ואוו,משתחווה.

איציק 4 במאי 2014

מה טוב בפוסט הזה? זה שכל המדינה גועל נפש ולא רק הפועל תל-אביב, זה עושה לך טוב.
זה שהמדינה גועל נפש וזה בסדר, שישאר כך?
באמת, מצפים לקצת יותר…
כבר התכתבנו והסכמנו שצריך לטפל בכולם… פה המסכנה בפוסט שזה החיים ושישאר ככה… איך אפשר להתפאל מזה?

י.א. 4 במאי 2014

אז שיתחילו לטפל בכל המדינה ולא בקבוצת אוהדים אחת. על הדרך אפשר גם לטפל בצביעות של אלה הנטפלים רק לאוהדי הפועל ת"א, אבל יותר קל לתת להם חתן פרס ישראל.

Fluttershy 4 במאי 2014

מצעטר שזה לא קשור ישירות לפוסט, אבל אם כבר מדברים על הפועל, מישהו יודע מה קורה עם רועי סיני? הוא לא כתב שום פוסט בדה-באזר ב-2014, אהבתי מאוד את הכתיבה שלו, מקווה שהוא יחזור לכתוב כאן.

אורן 4 במאי 2014

הפועל זה ליטרת הבשר של כמה כותבים פה. זה מוציא מהם תגובות אלימות שהם חייבים להוציא מדי פעם. חלילה מבחינתם שזה ייפסק.ליטרת הבשר חייבת להתקיים. הם יקפצו על זה על כל שלט ושלט ,ולא יעזור שום זריקת חפצים,קונדומים,קריאות גזעניות של כל אוהד קבוצה אחרת.הטורים פה הם אך ורק על שלטי הפועל תל אביב.יש פה כמה כותבים בכירים שזה נורא מגרה אותם.
דוגמא טובה היתה פה אחרי חצי גמר הגביע.הפועל הביאה 6000 צופים עם אחלה תצוגת עידוד.50 איש צעקו את שיר השואה הנורא(באמת)והשאר השתיקו עם בוז גדול.וכל מה שהיה לאותו כתב לציין מהמשחק זה איך הקהל של הפועל שר שואה.והוא עוד איש כדורסל.

7even 4 במאי 2014

צריך למלא שורות…יש התחייבות לרונן

אלון 4 במאי 2014

מצוין.

דאג לי 4 במאי 2014

טור אמיץ. כל הכבוד!

מור 4 במאי 2014

אני לא ממש מסכים, אוהדי הפועל חצו כמה גבולות שאסור שיחצו:
סימון צלבי קרס בעזרת הידיים במהלך משחק
ריסוס צלבי קרס
שירת ״מה מה מכבי, תשאפו ת׳ציקלון בי״
מכבי למשרפות
שלט סופריודנראט
הקלטת שיר: ״שימו שימו את מכבי בתאים״
והכי נורא, משהו שחוויתי רק במשחקים בחו״ל מצד ניאו נאצים, כשהם התקרבו לאוהדי מכבי ועשו: תסססססס (תאי גזים)

בכלל יש ביציע שלהם תרבות כזו שבה אוהד מקניט אוהד אחר על ידי קריאת ״יהודי,יא יהודון אחד״

אין לי בעיה עם קריאות התאבדות למיניהן, זה מלוכלך אבל כשר, הבעיה היא שעל שאר הדברים שהם עושים נזמן היו מענישים אותם במדינות כמו גרמניה/אנגליה וכו׳.

יותם 4 במאי 2014

שירי מוני פנאן למיניהם וריסוס על הקברים של ההורים של חולדאי תופסים פה מקום של כבוד.

נועם 4 במאי 2014

מה יותר גרוע – לשיר על פנאן כמו אוהדי הפועל, או לא לבוא ללוויה שלו כמו שמעון מזרחי?

7even 4 במאי 2014

למה כשאוהדי מכבי ריססו תלבי קרס לא באת והתרעת כאן?
שאני אגיד לך כמה אוהדי מכבי שאני מכיר מזלזלים בשואה?

דניאל 4 במאי 2014

מתי כל זה קרה? איזה קשקוש, זה מזמן כבר
בעבר.

פלג 4 במאי 2014

בתור אוהד הפועל שביקר ביד אליהו לא מעט (הזוועה) – ה"טסססס" שאנחנו עושים שם זה על הסירחון של מכבי, השחיתות והיעדר הספורטיביות שלה ושל הליגה שהיא מנהלת – ולא שום דבר אחר.

מור 4 במאי 2014

תשמע דמגוגיה כזו המון זמן לא ראיתי, אני פשוט לא מאמין איך אתם משקרים לעצמכם כבר.
תכף תגיד שאת צלבי הקרס אתם עושים מתוך כבוד להינדים רק שלפעמים אתם מתבלבלים בין הצדדים.

ולהוא שאמר שאוהדי מכבי מרססים צלבי קרס, אם תמצא לי הוכחה כזו אני עושה קעקוע של אולטרס הפועל.

דאג לי 4 במאי 2014

ומכבי תל אביב הקבוצה היחידה ששיחקה ביום הזיכרון.
לא זכור לי שראשיה הורחקו מהכדורסל הישראלי בשל כך.
מה יותר גרוע, לשיר את הדירים המתועבים שהזכרת, או לשחק כדורסל בזמן שעם ישראל עומד בצפירה ומתייחד עם זכר הנופלים?
לפני שאתה מטיף מוסר לאחרים, תדאג שמי שהעלה את הקבוצה שלו למגרש ביום הזיכרון ייענש (אבל תכף תסביר לי שלשחק ביום הזיכרון זה בסדר ולא ראוי לעונש, אבל לשיר שיר מגעיל זו חציית קו אדום)

יותם 4 במאי 2014

אין לי סיבה כי מדןבר בתחושות סובייקטיביות, אבל כן, השירים האלו גורמים לי יותר אי נוחות מאשר המשחק המדובר.

מאשקה 4 במאי 2014

+ 1,000,000

היסטוריון של ספורט 4 במאי 2014

קישקוש בלבוש.
גליל שיחקה רב בשבוע שעבר בשעה 17.30 במפעל החשוב הליגה הבלקנית…מכבי שיחקה ביום הזיכרון בארץ אך לא בחו"ל ב 1991 הייתה טעות ומכבי הפכו את העולם והבהירו שהם יחרימו גמר יורוליג ב2011 אם המשחק לא יוזז ….האם היו עושים זאת שחקני הפועל ת"א ששיחקו למשל בראש השנה וזה לא גירד להם את …השמאלית ?
די כבר לבלבל את המוח

Asterix 5 במאי 2014

הסטוריון, נכשלת בהיסטוריה.

לפני עשר שנים, מכבי תא רגל שיחקה בערב ראש השנה באיצטדיון רג.

rflct 4 במאי 2014

מה זה קשור בכלל? עד כדי כך נגמרו הטיעונים?
מדובר במפעל אחר.
עפ"י חוקי היורוליג אין שום מניעה לשחק ביום הזיכרון ובישראל אין סמכות להעניש את מכבי. בלי להזכיר בכלל שלא הייתה אז ברירה והמשחק שוחק בארץ זרה.

אדמדם 4 במאי 2014

אין מניעה. אבל אני מדבר על מוסר והטפות מוסר. פה אוהדי מכבי מטיפים בנוגע להתנהגות אוהדי הפועל. אבל בנוגע לקבוצה ששיחקה בזמן שבישראל היה יום הזיכרון, בזמן שבישראל עמדו דום בצפירה – ואז מה אם זה היה בפאריס? – הם מוצאים טיעונים להצדיק זאת (זה היה בחו"ל, זו הייתה טעות…אין מניעה)
אבל העיקר שמצד אחד תמשיכו להצדיק משחק בזמן יום הזיכרון אבל להטיף מוסר לכמה אידיוטים ששרים שירים מגעילים ביציע.

פרילנס 4 במאי 2014

מצד אחד ברור לי שצריך לעמוד לצד הפועל ת"א מול חתן פרס ישראל ועושי דברו בתקשורת כי זה הדבר הנכון והצודק. מצד שני התרבות שמור מתאר היא פשוט מגעילה, שאתה שומע את זה כבר לא בא לך לעמוד לצידם. גם אם אני יודע שלא מדובר באמת בניאו נאצים אלא בילדים מחוצקנים בני 16 שחושבים שזה מגניב להשתמש בז'רגון הזה, עדיין מבחינה רגשית זה פשוט מבאס. יעשו טוב לעצמם אוהדי הפועל ת"א אם יוותרו על הצורך הפסיכוטי להתעסק בשואה בצורה הזאת, ואז גם יהיה הרבה יותר קל להגן על זכותם לחופש ביטוי שכן גם כולל קללות ואיחולים לא נעימים.

איציק 4 במאי 2014

אחד הפוסטים הגרועים שקראתי!!!
היתה לך הזדמנות למנף את זה ולומר שיש לטפל בכול הקבוצות.
היתה לך הזדמנות ולומר שגם מזרחי הכניס את הראש בחול אז גם הוא צריך להיות מושמץ.
היתה לך הזדמנות לומר שמה שקורה במועדונים, לזקנה בת 78 וההתנהגות של שפטל זו התדרדרות מוסרית של החברה בישראל וצריכה טיפול דחוף.
במקום זה בחרת לומר שכל זה גשם, נבוא הביתה ועד אז זה כבר יתייבש. ככה בדיוק הורסים מדינה.
אכן הפוליטיקאים, שפטל, ומה שקורה במועדונים חמור ממה שעושים בהפועל תל-אביב, במכבי, או בבית"ר, וצריך לטפל בהם בסדר עדיפויות גבוהה יותר. איך זה מנקה את כל הגועל בהפועל, לא הבנתי. כל מה שהבנתי שיש עוד כמה בגועל הזה (וידעתי את זה גם קודם) ורצוי לטפל בכולם. ונניח שרמי כהן לקח דוגמא רעה משמעון מזרחי, זה מכשיר את השרץ??? ונניח שמה שעושה הפועל זה מה שעשו קודם מכבי, בית"ר, חולון וחיפה, אז צריך להמשיך (או לפחות זה בסדר). לא מבין מסר רדוד זה. קום וצא על כולם, זה נכון… להשתמש בגועל של כולם כדי לומר שזה בסדר… כמו שאתה אומר שכל המגנים צבועים, אני אומר שאתה שותף לפשע!!!

אריק 4 במאי 2014

+1,000,000

יותם 4 במאי 2014

בדיוק! ואוסיף: זה שהם צבועים לא עושה אותם טועים. רוצים להוכיח שאתם ערכיים יותר? שונים? טובים יותר? שנו את ההתנהגות בעצמכם, ואז תוכלו להטיף לכולנו מוסר כמו צמחוניים שראו את האור.

איתמר 4 במאי 2014

את הדבקות שלנו בערכים כבר הוכחנו בעבר :
הקמנו קבוצה חדשה בליגה ב׳ (בלי קיצורי דרך ובניגוד למהלך שעשו אוהדי קטמון שבחרו תחילה להתאחד עם הקבוצה של מבשרת בליגה א׳) וסירבנו להצעת הקומבינה של אבנר קופל לעלות לליגת העל (לאחר שהפסדנו בסדרת הגמר לבקעה).
הייתי מוסיף לכך גם את ההתנגדות להצטרפותו של דורון הרציקוביץ כבעלים של הקבוצה לנוכח דרישתו שיחד עימו יגיע להפועל גם העסקן הרקוב מוטי אמסלם.
אלמלא דבקותנו בערכים,שהם מרכיב חשוב בחזון הרחב יותר של הפועל תל אביב,לא היינו נדרשים למסע הארוך מליגה ב׳ אל ליגת העל והיינו היום קבוצה עם תקציב הרבה יותר גבוה.

באבא ימים 4 במאי 2014

נו – אז אם אתם כאלה סופר ערכיים וצדיקים גדולים מה הבעיה שלכם לומר ״אוהדי בית״ר הם גזעניים, אוהדי מכבי שרים שירים מגונים לטועמה. אנחנו טובים מזה. אנחנו נעודד אבל באופן לא אלים. אנחנו נגנה אלימות מילולית בקרב אוהדינו״.

אם אתה מגן על מי ששר שירים כאלה בטענה שאוהדים אחרים עושים את זה אתה מודה שאתה לא יותר טוב מהם.

יוני (המקורי, מפעם) 4 במאי 2014

איציק, מבחינתי המסר הוא שיש דברים יותר חשובים מאוהדי הפועל בכדורסל, שבהם צריך לטפל קודם. סתם דוגמא, החייל שנרצח במועדון לפני שבועיים. אני אוהד הפועל ת"א כדורסל מגיל 8 ולא יכול ללכת למשחקים שלה בגלל האוהדים. זה מגעיל אותי. ובכדורגל, כשמקללים את אבי לוזון, זה נסבל. לא כיף, מבאס, אבל נסבל. כי זה רק "בן זונה".

אז, מה בעצם הפתרון? לאסור על שימוש בכל מה שקשור לשואה בחוק העונשין? אזכורי שואה באירועי ספורט? זה לא סביר בעיניי, בכנות. לעצור אדם שמציע לאחר להתאבד? ראיתי תמונה שראשי התיבות שלה היו "שמעון מזרחי תתאבד כבר" שקיבלה לייקים מאנשים שפויים וחכמים, וכשמישהו אמר שזה מגעיל, היתממו ואמרו שזה "תלך כבר". ואללה יופי. אז מה, שוב יש את נושא החינוך, שהוא לטווח ארוך, לעומת בעיה מיידית. לי אין תשובה, אבל יש כוח ומוטיבציה לפעול. בטוח שאני לא היחיד.

איציק 4 במאי 2014

יוני,
מבחינתי "שמעון מזרחי תתאבד," "טועמה מחבל" ודומיהם לא נימצאים בקטגוריה של קללות אותן אולי לא נעים לשמוע אבל לא צריך, לדעתי, לאסור. אותם יש לקחת כפרויקט ארוך טווח של חינוך. משהו כמו תאהוד, אל תשנא. מה שכתבתי קודם לעניות דעתי (ובניגוד לדעתם של כמה אוהדי הפועל, מהתגובות אתמול) זו הסתה, וכך צריך להתייחס אליה. לא חינוך, כי אם בית-משפט וענישה. זו אלימות מילולית שיכולה להתפרץ לאלימות פיזית, אם מצד האוהדים (ראה מאבטח שאיבד אצבעות) או מצד המגיב (ראה מקרה סופו). אם תהחייה אנישה אישית לפורעים הללו, לא יהיו קריאות נגד טעמה, מזרחי, או ערבים. זה לא אומר שאסור להפגין נגד מזרחי כמו שרוצים אוהדי הפועל, פשוט לעשות את זה בדרך ברורה, מוחצנת, בקול רם אך לא אלימה.
הפוסט הזה לעומת זאת, אומר, שהכל בסדר וזה בסדר שזה מגעיל. פלה אמר ששבעה הרוגי בניית האיצטדיונים למונדיאל זה בהחלט סביר. כותב הבלוג, משתמע, אומר שעם דקירות במועדונים פה ושם אפשר לחיות (אני מניח שלא זו הכוונה אך זה משתמע). אני לא מוכן לקבל זאת. אני לא רוצה לחיות במדינה שמקבלת את זה כגזרה משמים.

ק. 4 במאי 2014

איציק, גם אם יש אמת בחלק מדבריך (מסר על החברה הישראלית וכו'), נראה לי פיספסת את הנקודה של הפוסט והיא בדיוק על מה שאתה עושה: מחליט מה מקובל יותר ומה פחות, מה אפשר לנפח למימדים של פיל (כי זה יותר נח) וממה אפשר להתעלם.
בקיצור, הנקודה היא הצביעות, לא נסיונות הצדקה למעשים המגעילים של אוהדי הפועל או לדקירות במועדונים.

איציק 4 במאי 2014

אני מסכים עם נקודת הצביעות, רק מהפוסט משתמע שזה שכולם כאלו זה בסדר ואפשר לקבל אותם ולחיות איתם, ואני לא מוכן לקבל אותם. זה מתחיל מהבית של כל אחד מאיתנו אבל חייב גם טיפול במימדים הרבה יותר רחבים.

the bird 5 במאי 2014

יפה איציק
אני כבר הבנתי לפי הפוסט שהגיע הזמן להיות חרא בנאדם,
זה הכי משתלם….למה ככה כי "כולם" חראות

דגש 4 במאי 2014

ההבדל הוא שאצל הפועל הרוע וחוסר הגבולות הוא במיינסטרים לא בשוליים.

אדמדם 4 במאי 2014

אבל אתה לא מבין שאיציק לא רוצה להעלים את השירים האלה? הוא רוצה להעלים את הפועל תל אביב בכדורסל (זו דעתי). ולכן את מסע הצלב נגד השירים ביציעים צריך להתחיל אחרי שיר של אוהדי הפועל תל אביב.
לא אחרי שזרקו כוס שתייה על ג'ף אלן באמצע דרבי (מה היה קורה אילו הייתה נזרקת כוס שתייה על דווין סמית'?), לא אחרי "נשחט את הפועל", לא אחרי שמכבי מינתה לקפטן את גיא פניני, לא אחרי ששחורציאניטיס עלה ליציע והרביץ לאוהדים, לא אחרי "טועמה מחבל", לא אחרי "אין אדומים אין פיגועים".
את מסע הצלב לא יתחילו בחזק, שהיו"ר שלו הוא יו"ר האיגוד בפועל (כי הוא מ"מ יו"ר האיגוד ויו"ר אין). את מסע הצלב יתחילו בלהרוס את הפועל תל אביב בכדורסל.
כי זו המטרה המרכזית של העליהום הנוכחי. לא מיגור הקללות, אלא מיגור הפועל תל אביב בכדורסל.

איציק 4 במאי 2014

אני מניח שאתה מתיחחס לאיציק אלפסי (אם אלי אז אין לי מושג על מה אתה מדבר) ולכן אומר לך שזו שפלות מה שאתה כותב. איציק אלפסי הוא אוהד בית"ר והראשונים שיצא נגדם היו הלה-פמיליה. הוא יוצא קודם כל נגד תופעות בתוך הבית, אז להאשים אותו האשמות מגעילות ממש לא לעינין, לא הגון ולא צריך לעשות זאת.

סימנטוב 4 במאי 2014

נכון. זוכר שאיציק אלפסי כתב באיזה אתר (לא בדה באזר) לפני כמה שנים על ביתר

איציק 4 במאי 2014

גם בדה-באזר היו לו הרבה פוסטים על בית"ר ולה-פמיליה.

אדמדם 4 במאי 2014

לא התכוונתי לאלפסי. התכוונתי למי שמציע להתחיל את המאבק בשירים מסויימים באופן מקרי לגמרי דווקא בהפועל תל אביב.

איציק 4 במאי 2014

האיציק הנוסף כאן זה אני, ואם תראה איפה כתבתי להתחיל מכם או לגמור עם משהו אחר, אופתע מאוד. אני באמת חושב שיש לכם המון בעיות, אך אין פה מי ראשון ומי שני, כי אם כולם כל הזמן. מה שאני שומע מאוהדים אדומים רבים, שהם אומרים שמה שאנחנו עושים זה לגיטימי גם אם לא נשמע טוב, ומכבי לא בסדר, בית"ר גרועים, חיפה צבועים. את זה אני לא מקבל. אני גם לא מקבל שכאשר כותבים עליכם אתם מיד עונים אבל למה לא עליהם. הרי כשכתבו על בית"ר לא ציפיתו ולא עיניין אותי אבל למה הפועל. כשבית"ר עשו את שעשו צריך היה ליפול עליהם בלי קשר לאחרים. כנל עם מכבי בעיניין פניני, או חיפה וטואטחה. כל אחד צריך לקבל את שמגיע לו בזמן שמגיע לו… ויש מספיק לכולם.

אדמדם 4 במאי 2014

הדיון צריך להיות סביב שני דברים: 1. שאסור בשום פנים ואופן להעמיד לדין את הפועל תל אביב על דברים שמותרים לפי התקנון ונעשים בכל מגרש (קללות סטנדרטיות. ואני לא אוהב קללות בכלל) 2. מה קוד ההתנהגות שרוצים שיהיה במגרשי הספורט בארץ. דיון מקיף, ארוך מאוד, יסודי, שיכלול אוהדים, בעלי תפקידים, אנשי ציבור ועוד, שיגבש איזה עקרונות בסיסיים. ואז שיפעלו לפיהם ויענישו בהתאם.
אתה מסכים איתי?

the bird 5 במאי 2014

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
אסור להעמיד את הפועל לדין חחחחחחחחחחחחחחחחח

איזו תגובה לפנתיאון חחחחחחחחחח

ערן לוי 4 במאי 2014

איציק – השתלחת באדמדם רק מפני שנדמה היה לך שהוא מתכוון בדבריו לאלפסי. יצאת נגדי רק מפני שנדמה לך שאני מקבל בשלווה אלימות. אולי הגיע הזמן לבחון את עצמך?

איציק 4 במאי 2014

ערן,
אני שמח שהגבת.
א. לא השתלחתי, אמרתי שזה לא הגון אם הסתיגות מפורשת אם הכוונה לאיציק אלפסי. כתבתי גם שאם הכוונה אלי, אין לי מושג על מה הוא מדבר (האם זו השתלחות), כיוון שלא היה איציק נוסף בדיונים. זה או אני או אלפסי ובשי המקרים מה שהוא כותב לא נכון!!!
ב. גם לגביך לא השתלחתי אם כי ציינתי עובדות. ואני עומד מאחורי זה. היכן בפוסט מינפת למשהו קונסטרוקטיבי, אופרטיבי. רק סיפרת שכולם לא בסדר באופן נטראלי. אני לא יודע, אולי אתה נגד כל זה, אבל בשום מקום לא כתבת. מה אני אמור להסיק מכך? אם לכתוב שהיתה לך הזדמנות והיא פוספסה זו השתלחות, מודה אני. אם לומר שאני חושב שזה פוסט גרוע, מודה אני. למרות שאני מודה בעובדות, קשה לי להבין למה זו השתלחות.

ערן לוי 4 במאי 2014

:)
משהו קונסטרוקטיבי? יש לי את היכולת להביע את דעתי בפומבי, במקום בולט פחות או יותר במדיה, ועל כך אני מודה. ואין לי רעיון קונסטרוקטיבי, כי לא כל דעה שמוצגת מחוייבת ברעיון קונסטרוקטיבי. דעתי היא שגם זכות ההיעלבות אינה קולקטיבית. ואני לא נכנס לויכוח אם קללה זו או אחרת היא מוסרית או לא, חוקית או לא. קללות הן קללות, נאצות הן נאצות, ואף אחד – לא במכבי, לא בהפועל, לא בשום קבוצה – יוצא חכם או נבון מהמלחמה המטופשת הזו, מההגדרות הנכון/לא נכון. וכל מה שקורה במגרשים הוא לא פועל יוצא של היות אדם אוהד הפועל או היות אדם אוהד מכבי – הוא פועל יוצא של אלימות גרעינית, שמוצאת את דרכה לתקשורת בעיקר מפני שהיא שם, באוסישקין, ולא בבית דירות בפתח תקווה או במועדון ברעננה.

אבל אתה רוצה משהו קונסטרוקטיבי, אז הנה: תביטו בעצמכם לפני שאתם שופטים אחרים (גם אני), כי אם אתם מספיק כנים כדי להביט פנימה, אתם תהיו מספיק כנים כדי להפסיק להאשים אחד את השני, להפסיק לחפש סיבות לביטול זה או אחר, ופשוט להפסיק.

איציק 4 במאי 2014

טוב, ההצעה שלך די דומה לשלי, אבל ההבדל בינינו שאני רק מגיב ואתה כותב פוסטים!!!
את זה בדיוק רציתי שתכתוב בפוסט אם זה מה שאתה חושב. כמובן שרציתי יותר מזה, אבל אני רואה חשיבות גדולה אם כל מחזיק מקלדת יביע דעתו בכיוון זה. אולי תיוצר מסה קריטית אם כותבי הספורט, וכותבי התרבות, וכותבי הכלכלה, הפוליטיקה והביטחון, כולם כולל כולם יכתבו שנמאס מהאלימות הפיזית והמילולית, מההסתה של הצדדים (וכן, של כל הצדדים), אז אולי לאלה שיושבים למלע עם מכוניות שרד יזוז משהו בקלבסה שלהם והם יתחילו לעשות משהו קונסטרוקטיבי ופרודוקטיבי. אולי זו מחאה חברתי לא פחות חשובה ממחאת הקוטג' או הדיור. בכול אופן היא משלימה אותן לא רע. לצערי שום דבר לא מזיז אותם אך זו לא סיבה לא לכתוב.

סימנטוב 4 במאי 2014

היר היר איציק (וגם ערן על ההצעה)

ערן לוי 4 במאי 2014

אני טוען שכתבתי את מה שאתה היית רוצה שאכתוב (פנס הרחוב וגו'), אבל נתת לי חומר למחשבה על העניין ועל רעיונות לבחינת הדרכים בהן אני בוחר לבטא את דעותיי בקוהרנטיות רעיונית ברורה יותר. תודה.

סימנטוב 4 במאי 2014

ואיך שאני יוצא מהעמוד הזה אני קורא את דסקל בפייסבוק
"לא תהיה כאן תרבות ספורט עד שיבינו את חשיבות האוהד לספורט המקצועני.
כמו כן, לדבר ככה על אנשים (שבמובנים רבים אחראים ללגיטימציה שלך ככתב ספורט) זה עוד שפל עיתונאי אליו הגיע העיתונאי הרציני לשעבר, רון קופמן."
בהקשר לזה
http://www.scooper.co.il/pr/1030478/

red sox 4 במאי 2014

אוהדי הפועל לא מחכים לאוהדי היריבה בחניה עם אבנים.
אוהדי הפועל לא מגיעים לנקודת מפגש להסעה למשחק חוץ של קבוצה אחרת עם שרשראות ואגרופנים.
אוהדי הפועל לא שונאים אף שחקן בגלל מוצאו ולא מקללים אף שחקן על רקע גזעני.
אוהדי הפועל לא מחללים ימי זיכרון לאומיים.

להצהיר ש"אין להם גבולות" זה פופוליסטי. כדאי לפעמים לשים לב שמה שאצלם לא קיים אפילו בשוליים הוא הנורמה במיינסטרים של קבוצות אחרות. זה לא הופך אותם לקדושים ולא מכשיר את מה שהם כן עושים, רק שם גברים בפרופורציות ובקונטקסט הנכון.

red sox 4 במאי 2014

זו כמובן תגובה ל"דגש". סליחה.

רועי 4 במאי 2014

לא, אתם רק משחיטים קברים.

רועי 4 במאי 2014

משחיתים*

אדמדם 4 במאי 2014

רועי, עד היום לא הוכח שאוהדי הפועל השחיתו את הקברים. אבל תמשיך. זה כמו שטוענים שרמי כהן אמר ש"בלי קללות אין טעם לכדורסל", בעוד שהוא לא אמר את זה מעולם. אבל שוב, תמשיך.

red sox 4 במאי 2014

רועי – אני שמח שהבנת את ההבדל שבין המיינסטרים לשוליים. יופי, אנחנו מתקדמים.

רועי 4 במאי 2014

כשהמיינטסרים נותן גיבוי בפה מלא לשוליים,
אז השוליים הופכים למיינסטרים.

7even 4 במאי 2014

אל תנסה להתווכח עם רועי.
הוא מתייחס להכל חוץ מהטענות נגד אוהדי מכבי בכדורסל.
אתה יכול לכתוב לו שעות…אבל הוא הוא במנטרה שלו, ימשיך להתעלם ממה שתכתוב כי ז לא תואם את האג'נדה שמתפוצצת לו בפנים.

אדמדם 4 במאי 2014

עזוב, רד סוקס. לאוהדי הפועל יש מספיק חרא שצריך לתקן אותו. לא צריך להתעלם מזה. יש לא מעט דברים שמרגיזים אותי ומבאסים אותי. ורצוי למגר אותם ולתקן אותם כמה שיותר מהר.
הדיון צריך להיות סביב שני דברים:
1. שאסור בשום פנים ואופן להעמיד לדין את הפועל תל אביב על דברים שמותרים לפי התקנון ונעשים בכל מגרש (קללות סטנדרטיות. ואני לא אוהב קללות בכלל)
2. מה קוד ההתנהגות שרוצים שיהיה במגרשי הספורט בארץ. דיון מקיף, ארוך מאוד, יסודי, שיכלול אוהדים, בעלי תפקידים, אנשי ציבור ועוד, שיגבש איזה עקרונות בסיסיים. ואז שיפעלו לפיהם ויענישו בהתאם.

red sox 4 במאי 2014

אם כולם היו מבינים את שתי הנקודות הפשוטות האלה היינו היום במקום שאפשר להתחיל לעבוד ממנו.

בינתיים אנחנו בנקודה שבה "אוהדי הפועל משחיתים קברים".

יותם 4 במאי 2014

הבעיה היא שאוהדי הפועל כמו איתמר פה נמצאים ב"אנחנו משחיתים קברים? הם שרים טועמה מחבל!"

אדמדם 4 במאי 2014

לא, הם לא.
הם פשוט אומרים את זה במובן של לא ייתכן שהפועל תל אביב מועמדת לדין על משהו שלא מנוגד לתקנון (הגם שמוטב שהוא לא יהיה במגרשים), בעוד שמכבי תל אבוב וקבוצות אחרות לא מועמדות לדין על דברים דומים וגם על דברים מנוגדים לתקנון (טועמה מחבל זו קריאה גזענית מנוגדת לתקנון, וזריקת כוס על ראשו של ג'ף אלן מנוגד לתקנון).
זה מקומם
* אגב, במאמר מוסגר, אני נגד להעמיד לדין גם את מכבי בגלל מעשים של אוהדים בודדים. אוהד שר שיר לא ראוי? זרק חפץ? שהמשטרה תטפל בו. הקבוצה, מכבי, הפועל או בית"ר לא צריכה להיענש.

דורצח 4 במאי 2014

מחשבותיי במדויק.

7even 4 במאי 2014

בוא ניתן רגע מבט על מי ומה, אנחנו, אוהדי הספורט במדינת ישראל ,רואים ושומעים מדי ערב בערוץ הספורט הגדול במדינה:

משפחת רקנאטי – בעלי המועדון הצהוב ובעלי הערוץ
פיני גרשון – מכביסט כל ימי חייו
ניב רסקין – מכביסט כל ימי חייו
גיל ברק – מכביסט כל ימי חייו
צביקה שרף(יחזור כשבא לו) מכביסט כל ימי חייו
אבי נמני – מכביסט כל ימי חייו
רון קופמן – מעולם לא היה מכביסט אך לאחר שקיבל בעיטה מבעלי הערוץ(הבעלים הצהוב יש להזכיר), חזר "מחונך" וחושש לומר מילה רעה על המועדון וגרורותיו

איזו מעטפת נפלאה, ממש מותק.
עכשיו נראה מי יעז לפרוץ לנו את המעטפת הנפלאה הזו שבנינו לנו שם.
נראה מי יעז לומר מילה רעה על מועדון הבית של הערוץ שלנו
אמרת מילה נגד דון שימון והמועדון שלנו? – אתה ביזיון, כלומניק, אפס, חלאה, טינופת, עוכר ישראל שכמוך. טפו עליך.

הערה: לאוהדי מכבי הסידור הזה עובד מצויין. אנא אל תפריעו לשלוותם.

דור 4 במאי 2014

לא מבין את הטענה הזאת שערוץ הספורט הוא ערוץ של מכבי, מספיק לראות את כל מה שנאמר אתמול בערב בתכניות סיכום השבת לגבי האליפות של מכבי כדי להבין שרוב היושבים בפאנלים האלה לא בדיוק מחבבים את המועדון הזה. מעולם לא ראיתי שתי תכניות שכל כך מתעקשות לגמד הישג כזה של מועדון.

7even 4 במאי 2014

אתה מתכחש לצד שלוקח בעלי הערוץ בקבוצתו של הדון?

איתמר 4 במאי 2014

מדוע תקשורת הספורט כה אובססיבית באשר להתנהגותם של אוהדי הפועל ?
שלוש סיבות לכך :
עורכי האתרים יודעים שכל ידיעה שלילית על אוהדי הפועל תניב כניסות ותגובות רבות.
לאתרים השונים יש צורך לשמר את הקשר עם שמעון מזרחי ומכבי תל אביב.
ערוץ הספורט הידוע בכינויו הערוץ של רקאנטי נותן שירותים לשמעון מזרחי ומכבי תל אביב.

כמה דוגמאות לשיטת העבודה של ערוץ הבית של מכבי :
בעונה שעברה כתב ערוץ הספורט עדי הרשליקוביץ׳ (אוהד מכבי) צילם את הנער שסימן בידיו את צלב הקרס בדרבי שהתקיים בבית מכבי בראשון.הרשליקוביץ׳ צילם לאורך המשחק רק את אוהדי הפועל מקללים ומגדפים ונמנע מצילומם של אוהדי מכבי שקיללו וגידפו.מישהו עוד זוכר שבאותו משחק אוהדי מכבי שרו כהרגלם את השיר סלים טועמה מחבל ? מישהו עוד זוכר שאוהדי מכבי שברו למעלה משבעים מושבים ?
אותו עדי הרשליקוביץ׳ אחראי גם לצילום של אוהדי הפועל מקללים ומגדפים בדרבי האחרון.מדוע לא צולמו אוהדי מכבי בדרבי מקללים ומגדפים ? (ואפשר גם להוסיף – מדוע בקטע הוידאו הראשון שהעלה אתר ערוץ הספורט בסיום הדרבי הודבק לקטע המצולם גם סאונד שבו נשמעה הקריאה ״שתהיה שואה למכבי״ בעוד הקריאות של אוהדי הפועל היו ״מוות לצהובים״ ?).
רמי כהן (קודם כל אוהד ורק אחר כך יו״ר נערץ) הגיע לאחר הדרבי לאולפן חדשות הספורט.מירי נבו,שכמו עמיתיה בערוץ נוהגת להשפיל מבט ולהחריש כאשר שמעון מזרחי מגיע להתראיין,ניהלה ראיון תוקפני ואגרסיבי יוצא דופן.לא היתה לי בעיה עם דרך ההתנהלות שלה אלמלא ידעתי שהיא ועמיתיה לעולם לא יעזו להתנהג כך כאשר הם מראיינים את מזרחי.
ערוץ הספורט שמתייפייף בכל מיני קמפיינים נגד האלימות בספורט הוא הגורם התקשורתי האלים ביותר (בצוותא עם תוכנית הרדיו של 103) ומי שאחראי יותר מכולם להחדרת השיח האלים,הגס,ערל הלב,אל תוך המיינסטרים התקשורתי.
מה יותר אירוני מרון קופמן שמכנה את אוהדי הפועל חלאות.

לכל הצדקנים הצהובים מוקדשים הקטעים הבאים :

http://youtu.be/-Ioq_ZFV-78

http://youtu.be/Ay26jZDZ5nE

http://youtu.be/tfuIm7lAxKI

http://youtu.be/kKhU_hRJWjw

http://youtu.be/8RYMqKkYyCA

http://youtu.be/hfCOhChO5v0

http://youtu.be/WZ5LcAbOB0Q

גל ד 4 במאי 2014

אתה מתלונן שכולם נטפלים לאוהדי הפועל, ולא לאוהדי בית"ר. ענק. פשוט ענק.

ערן לוי 4 במאי 2014

את זה אתה החלטת.

באבא ימים 4 במאי 2014

מה זאת אומרת הוא החליט?

״ומה פתאום נטפלים באדיקות מפחידה שכזו דווקא לאוהדי הפועל ת"א בכדורסל ולא ל'לה פמיליה' למשל, שאצלם דווקא יש סימנים של אלימות מאורגנת ומוסדרת קצת יותר ממרקר שחור על בריסטול ביציע שמציע התאבדות?״

ערן לוי 5 במאי 2014

ומזה הסקת שאני בא בטענות על כך שלא נטפלים לאוהדי בית״ר. את המסקנות (הנמהרות, יש לציין) של אנשים אני לא קובע.

גל ד 5 במאי 2014

אני קורא את הציטוט הזה, ואת הטענה שזו לא היתה הכוונה שלך, ועדיין לא מבין איפה הטעות שלנו. רוצה לבאר?

martzianno 4 במאי 2014

הפיסקה הראשונה ממש נטעה בי תקווה,
אבל אחריה שוב נגררתי לדיון המעייף (ולא פחות מזה – המפגר) על מי יותר חלאה. הפועל או מכבי.
ניוז-פלאש: גם אלה וגם אלה לא א-גרוייסע מציאה.
אתם פשוט תמונת מראה אחד של השני.
זה פאתטי!
בני כמה אתם????

אודי 4 במאי 2014

עוד דיון נהדר על מי יותר צדיק

Amir A 4 במאי 2014

אני כתבתי כמה תגובות בטורים של אלפסי ואחרים בנוגע לאוהדי הפועל, כשהסיבה לכך היתה התחושה שדווקא בקבוצה הזו יש אנשים שניתן לדבר איתם. אם מישהו כמו red sox מתווכח איתי על השאלה של חוק לעומת מוסר ביציעי הפועל תל אביב זה אומר שאולי ביציעי הקבוצה הזו יש עדיין כמה ראשים שמסוגלים לחשוב. ביציעי האולטראס של מכבי תל-אביב או בית"ר ירושלים התחושה היא שהיכולת הזו לא קיימת ולכן הדיון איתם ולגביהם חסר תכלית לחלוטין.
הדיונים כאן בתגובות, אגב, הראו שגם לגבי אוהדי הפועל הדיונים האלו כפי הנראה חסרי תועלת. וככה יציעי הספורט ישארו עם הנראטיב של "הוא התחיל אז לי מותר לעשות מה שאני רוצה". העיקר לא לצאת פראייר. צורת החשיבה שכל כך הרבה אנשים בישראל גאים בה ושהיא לדעתי אחת הסיבות המרכזיות למקום שאליו החברה בישראל מתדרדרת.

7even 4 במאי 2014

דווקא לא חושב שזה עניין של "הוא התחיל".

אבל המשפט "אם ביתך עשוי מזכוכית אז אל תזרוק אבנים" מעולם לא היה נכון יותר בהקשר של אוהדי מכבי.
אז שכל צד יעשה מה שבא לו והצד השני ישתוק.

אם רוצים למנוע מצד אחד לעשות מה שבא לו בצורת ענישה(בחסות ערוץ הבית על שלל ערוציו) אז שיימנעו גם מהצד השני

אני באופן כללי נגד קללות באשר הן. מהקללה הכי מקובלת לקללה הכי נוראית. הבעייה בחברה היא לא כתוצאה מהספורט. הקללות לא התחילו בספורט, הן מתחילות מהבית. הספורט הוא עוד אמצעי שבו הן מקבלות ביטוי.
וכאן מגיעה השאלה – מה רמת החשיפה שנותנים לביטוי הזה בכלי התקשורת. אם זה נוח כל הזמן להציג רק צד אחד שלילי אחד בחסות ערוץ הבית אז מן הסתם שהצד השני יתקומם וכך מתחיל לופ בלתי נגמר.

"בבכיינות לא בונים מדינה" אמר פעם יצחק רבין (ומעולם לא התחברתי לבחור, לפועליו, ולצד הפוליטי שוהא ייצג יש לציין…)

כסיפוביץ 4 במאי 2014

מסכים עם מרציאנו
הבמה כרגע מתפנה לאנשי הפועל + מכבי להתנצחויות אין סופיות מי יותר מגעיל.

אז קדימה חברה!!
תמשיכו לבוא למשחקים ולטנף את הפה שלכם ליד הילדים שלכם
תמשיכו לחשוב שהשני הוא האויב

אנחנו האנשים הנורמלים נשב על הכורסה ונמשיך לצקצק בלשון.
ככה נראים היציעים בישיראל.

טל בן יהודה 4 במאי 2014

חושב שלקחת את זה קצת רחוק מדי עם המשפט של:
"מאיפה היוהרה לקבוע מה נכון ומה לא? מה מוסרי ומה לא?"

אתה יודעים מה אומרים על פורנו:
I'll know what it is when I see it.

אז למרות שהתפתחנו מהם, אנחנו לא חבורה של קופים שלא יכולה לחשוב בשביל עצמה ולפתח מחשבה קוהרנטית עצמאית. לא מבין למה אתה לא נותן לעצמך ולעמיתך בני האדם קרדיט לדברים האלה.

כן, אני יודע לומר מהו מוסרי ונכון ומה לא.

אולי אתה לא רוצה לעשות את הקפיצה הזו, אבל אני יודע שלצעוק "טועמה מחבל" ביציע לשחקן ערבי זה לא נכון. אני יודע שהקללות של אוהדים של מכבי ת"א למהראן ראדי זה מחליא. אני יודע ששלט של "בית"ר טהורה לעד" זה לא נכון. אני יודע ששימוש ציני בשואה זה דבר פסול (בין אם זה נעשה על ידי אוהדים של קבוצה מסוימת או חבורת הטבעוניים ההזויה שמשווה בין תעשיית הבשר לבין שואת היהודים).

רועי, אני חושב שגם אתה יודע את הדברים האלה. אל תתבייש להביע את דעתך ולומר מה פסול ומה בסדר. אני סומך עליך שאתה…
will know it when you see it.

ששון 4 במאי 2014

אתה לא מסוגל לזהות "מוסרי" גם כשישימו לך אחד כזה מולך העיניים. אתה ומנהל הקבוצה הגנב שלך, והיו"ר משחד השופטים שלא ידע כלום.

כסיפוביץ 4 במאי 2014

טל
יש לי חדשות בשבילך
כל מי שמקלל ביציע [אפילו אם זה נהוג גם בפאקינג אנגליה] הוא אולי קצת יותר מפותח מן הקוף אבל אלו אנשים שאין להם שום מחשבה קוהרנטית משל עצמם. וגם אם כן אז עדיף כבר באמת קופים ביציע.

אין כאן תחום אפור ומי שחושב שכן הוא מתרץ לעצמו את הזכות להיות בהמה שמקללת ביציע.
תתרץ לעצמך ששירי שואה זה נורא אבל שירי סרטן לשחקן זה או אחר זה בסרר.

יש קללות ויש עידוד.
רוב האנשים כאן מקללים וחושבים שזה עידוד..
כמו ששון למטה שבטוח שהוא צודק אך בסה"כ הוא אותו דבר כמו האנשים שנוהמים ביציע

כסיפוביץ 4 במאי 2014

ששון למעלה..

7even 4 במאי 2014

אני לחלוטין מסכים איתך

טל בן יהודה 4 במאי 2014

אין לי מושג מאיפה הגעת למסקנה הזו שאני חושב ששירי סרטן לשחקן אחר זה בסדר. באמת. בטור האחרון שלי ציינתי במפורש אני נמנעתי מזה.

וששון לא שווה התייחסות, חבל שבכלל הזכרת אותו.

כסיפוביץ 4 במאי 2014

לא חושב טל..בטוח שאתה מהטובים..
סתם אני בטוח שיש אנשים שחושבים ששירי שואה לא נכנסים באותה קטגוריה עם שירי סרטן לדוגמא..

7even 4 במאי 2014

כמו שלהגיד למישהו תתאבד ולהבגיד לו בן ז*** נכנס לאותה קטגוריה.
בעצם לא, להגיד למישהו בן ז** זה הרבה יותר חמור.
כנ"ל על תליית שלט

כסיפוביץ 4 במאי 2014

מה יותר מסריח?
קקי או חרא…

בא נתקדם

טל בן יהודה 4 במאי 2014

ערן, עכשיו שמתי לב שכתבתי "רועי" בסוף…
התנצלותי הכנה.
היה לי בראש לרגע "רועי סיני", התכוונתי כמובן אליך.

איציק 4 במאי 2014

יש לך לינקים כדי לראות על מה אתה מדבר ;)

עדי אבני 4 במאי 2014

דווקא לגבי פורנו יש משפט נפלא של רומן פולנסקי, על ההבדל בינו לבין ארוטיקה: אירוטיקה עושים עם נוצה. פורנו- עם כל התרנגולת

באבא ימים 4 במאי 2014

מכל האנשים בעולם שיכולים לדבר על הנושא אתה הולך לאיש שאנס ילדה בת 13?

zork 4 במאי 2014

מעניין, ראית פעם בית מטבחיים מבפנים ואת הסבל שנגרם לבעלי חיים, ולא עבר לך ה- will know it when you see it. כמה אטימות לב, מעניין איזו רציונליזציה היית צריך לעשות בשביל להשכיח מעצמך שמדובר ביצור חי ולא בחתיכת בשר.

ולנקודה השנייה, כמו שאתה מבין לך ולי יש תפיסות מוסריות שונות. הניסיון שלך לייצר כפייה נורמטיבית בשם הערכים המוסריים שלך, ועוד בצורה הדוחה ביותר של ההצגה שלהם בתור "שקופים" ומשותפים לכל אדם(אני סומך עליך שאתה…) מגעילה.
כשאנחנו פוסלים משהו, למשל קריאות גזעניות, אנחנו לא עושים את כי סתם נדמה לנו. או כי ככה אנחנו מרגישים. אנחנו עושים בחינה של התופעה מנקודות מבט שונות ומהאופן שהיא משפיעה על המציאות, והאופן שהאיסור שלה ישפיע על המציאות. ממש הדרך ההפוכה מאיך שכל הדיון בתגובות כאן התנהל.

דורצח 4 במאי 2014

יופי של טור.
הערת אגב: בכל הדיונים על הגזענות והקללות והשואה וכל הדרעק, איכשהו שנאת הנשים עוברת חלק. כשאוהדי מכבי שרים "זאת עם האדום זונה", זה מבאס אותי לא כאוהד הפועל, אלא פשוט כי אני נהנה לבוא עם החברה שלי למשחקים. אם רוצים שיותר זוגות ומשפחות יבואו למגרשים, גם זה צריך לעלות לדיון המקיף שאדמדם הציע בתגובות כאן.

edgecator 4 במאי 2014

גועל נפש יש בכל מקום. מה שמבדיל את אוהדי הפועל ת"א הוא שאצלם הגועל יוצא במסווה של נאורות ומתחבא מאחורי טיעונים פסבדו-אינטלקטואליים. כשאתה מנסה להצדיק את זה מטעמים רציונליים, זה הרבה יותר גרוע.

אסף the kop 4 במאי 2014

משעשע.
על כל יורם שפטל יש לנו 100 אנשי תקשורת עם מנטרת "אקיבוש" והסתה בלתי פוסקת על המתיישבים בשטחים המשוחררים.

אבל אתה נדבקת דווקא לשפטל.
אתה בדיוק כמו אלה שיצאת נגדם בפוסט שלך.

רביד לימונדה 4 במאי 2014

אני רס"ן במילואים. שירתתי באיזורי קרבות ובמערכות ישראל. איבדתי חברים ואפילו קרוב משפחה בסכסוך העקוב מדם הזה. העובדה ששמעון מזרחי קרא לי "עוכר ישראל" רק בגלל שדרכתי באוסישקין גרועה, בעיניי, לא פחות מקללות "תתאבד כבר".
אם היתה פה מנהלת ליגה עם ביצים, שמעון מזרחי היה מורחק לכל חייו מהענף הזה בעקבות ההתבטאויות הגזעניות האלו.

כסיפוביץ 4 במאי 2014

לא שאני מצדד בשמעון מזרחי אבל האם פעם אחת לקחת את עצמך ויצאת מאסישקין עם עןד 4000 אוהדים כמחאה על אוזלת היד של המנהלת, הנהלת הפועל, הנהלת מכבי ושות'?

אני לא מאמין..

אם היתה כאן מנהלת ליגה נורמלית היא היתה סוגרת את אוסישקין ויד אליהו, ואולם הפחים, ואת האורוה וטדי.

מבחינתי עצם זה שאתה קונה כרטיס ומשלם להנהלות שמעודדות את כל האלימות הזו אתה שותף לעברה בדיוק כמו כולם.

דניאל 5 במאי 2014

אז מה אתה רוצה, שאנשים שאוהבים ספורט ואוהדים את הקבוצה שלהם לא יגיעו למשחקים? את מי זה יזיז? יש 7 קבוצות בליגה בלי אוהדים, זה מעניין את מישהו?

איש הפח 4 במאי 2014

הנה הקלך החדש בדיון הפיפי קקה / מי התחיל ראשון / מי יותר גבר.
העובדה שאתה קצין במילואים לא עושה אותך מוסרי פחות או יותר מכל אדם אחר.
גם אני קצין במיל', נלחמתי, איבדתי חברים והולך מחר לבית קברות במקום לעבודה, ואני לא חושב שזה נותן לי עליונות מוסרית.
מהעבר הני כל מי שנותן את ידו, בין אם בהסכמה, ובין אם בשתיקה לתופעות הנפוצות ביציעי ארצנו, כגון גיזענות, קריאות שואה וסתם אלימות ראוי להתהדר בתואר עוכר ישראל בלי שום בושה.
הנזק האמיתי הוא בניסיון להלבין את ההתנהגות הזאת על ידי תרוצים מגוחכים של הוא התחיל ראשון, או גם הם עושים את זה אז לי מותר.
אתה עוכר ישראל לא בגלל שדרכת באוסישקין אלא בגלל שאתה מדרדר במודע ובכוונה תחילה את השיח לרמות כאלו ועוד מעיז להשתמש בעבר הצבאי שלך כאיזשהו חלק בטיעון.

רביד לימונדה 4 במאי 2014

כנראה שפה אנחנו חלוקים. אני חושב שאם מישהו מקלל שחקן כדורסל בקללת "בן זונה" הוא לא עוכר ישראל.

7even 4 במאי 2014

אתה טועה.
בהגדרה המילונית של אוהדי מכבי – כל מי שלא אוהד מכבי הוא – ערבי/מחבל מתאבד/עוכר ישראל/שונא מתנחלים/בוחר שמאל קיצוני.

אמיר 4 במאי 2014

טור מצוין!! כל הכבוד.
הבעיה של המדינה היא ממש לא אוהדי הפועל למרות מה ששמעון וחבריו מנסים להראות לכל קהל הלקוחות שלהם בערוץ הבית.
הגיע הזמן שמישהו יגיד את האמת בפנים. חבל שטורים כאלו לא מקבלים
במה בראשי ופונים פה לקהל האדוק ולא לקהל הרחב.

אבי ח 4 במאי 2014

טור לא מובן… גם התגובות לא..
מדהים איך הכותסים הקבועים מצליחים לנהל שיח איכותי ומרתק על ספורט אמיתי,וכולם מאבדים את הצפון שזה מגיע " לקבוצות שלכם…"
אחד מבקש פשוט להתעלם מהם,השני מסביר בנאמנות אדומה או צהובה למה מגיע לצד השני..ומי שנפגע זה הצד הנורמלי שמדיר רגליו מהמגרשים..
אני לא לוקח את הילד שלי לראות משחקים!
בגלל האלימות. לא האלימות הפיסית,שהיא נדירה..בגלל השפה,בגלל האווירה,בגלל האטמוספירה הקשה לעיכול הזו.
למה קשה להודות שכל הצדדים,בכל הצבעים הורסים את חווית הספורט שלנו..?
למה כל " הנורמליים" לא זורקים את בני הנוער שמשחיתים את היציעים בשנאת האחר,בטח לא באהדת הקבוצה שלהם..
תסלחו לי,אבל אסור להתעלם,אסור להשלים. חייבים חוויה אחרת..

ערן לוי 4 במאי 2014

אני מניח שלא קראת את הפסקה הראשונה…

אבי ח 4 במאי 2014

דווקא כן..לא יכולתי שלא להבחין שאהדתך לחולון,בטח ממני,שעשה את דרכיו הראשונים באולם הפחים…
ובכל זאת, רמי כהן אדיוט,לא כי הוא למד משימון,הוא אדיוט כי הוא נותן ליגיטמציה,שימון יקח את המיקרופון ביד אליהו,יוריד את היד נהפה הממלמל ,ויזעק שיפסיקו לקלל..
ושוב,אני לא בא להתווכח מי הצודק יותר,או לחילופין מי אדיוט יותר…
מה שאני טוען,שכל מי שמציע הצעות/ הבנות למחללי יציעים וספורט טועה.
חייבת לבוא תכנית הבראה ליציעים. עשו את זה במקומות יותר קשים מיציעי הכדורסל שלנו.
לנו,כאוהבי ספורט אסור להשלים/לקבל/להתעלם/ להבין.
כלום. אין לזה הצדקב מכל יציע בכל צבע.

zork 4 במאי 2014

תקים קבוצה יחד עם כל האנשים הנורמליים, כמו שהאנשים שהקימו את הפועל ת"א מחדש בליגה ב' עשו. אולי במקום להציע תכנית הבראה, תבין שהתפיסה שלך של המציאות היא לא דווקא נכונה, ושלאנשים שונים יש זכות להינות ממשחק כדורסל בדרכים שונות. אבל אצלך כנראה לך יש זכות עליונה להיות המנהיג העליון שייקבע מה בסדר ומה לא.
מה לעזאזל אתה רוצה מרמי כהן או ממי מאנשי הפועל, אין להם שוב חובה לספק לך חוויה שאתה תאהב. הקהל של הפועל ומספר חברי העמותה רק גדל ומתעצם משנה לשנה, במיוחד בכדורסל עם דרך ההתנהלות הדמוקרטית. לא רוצה להביא את הילדים אל תביא, אולי גם תבקש מסקורסזה שייעשה יותר סרטים מצויירים כי לא נעים לך לבוא עם הילד לזאב מוול סטריט.

יותם 5 במאי 2014

לתפארת אגודת הפועל

אבי ח 5 במאי 2014

זו הבעיה..שאתה קובע רף כזה נמוך,שמי שרוצה לעבור חייב להתכופף…
רמי כהן מחוייב לנסות לספק חווית ספורט. כמו שהוא מחוייב בפני האוהדים שלו להרים קבוצה ראויה,ככה הוא מחוייב לספק לצופים חווית ספורט.
בדבר אחד אתה צודק.. יש לי אפשרות פשוט לא לבוא. מזל שיש אי של שפיות בדמות כדורסל בהיכל,בימי חמישי… אפשר להינות גם מקבוצה איכותית,וגם מחווית ספורט.
אם תבין שאני לא מקנטר אותך בזה,יש מצב שתרצה גם להינות מכל העולמות,ולא רק מחופש הביטוי המגעיל שהחלטתם עליו..

הקפטן 4 במאי 2014

אני מצטער, אני 15 שנה ביד אליהו ולא זכור לי בכל התקופה הזאת שלט אחד שהשתמש בביטויים שהם זילות השואה או שלט שקרא למוות של שחקן/בעלים או בן-אדם כלשהו.

לא סתם התגובה של רוב האנשים מהשלטים והקריאות של אוהדי הפועל הוא גועל או בחילה. יש פה הרבה מעבר ליריבות ספורטיבית.

לא מבין איך בכלל אפשר לבוא ולרשום טור כזה מגוחך

red sox 4 במאי 2014

כנראה שאתה יושב בדיוק בצד של יד אליהו שממנו לא רואים את השלט שתלוי בין השפה העליונה לשפה התחתונה בפיו של הקפטן שלכם. אלא אם ב"סרטן בראש" הוא התכוון לאבחנה נוירולוגית ולא לאיחולי מוות. במקרה כזה התנצלותי הכנה מונחת כאן למפרע.
אגב, אתה מוזמן לברר עם חבריך ליציע מהו "סופו של כל אדום, על פי תורתם. אם הכוונה היא לנשיקה בשרנית ולחה מפיו של ענק יווני, קבל נא התנצלותי בשנית.

לסיום, אולי כדאי שתעמוד בפרופיל כשאתה מביט במראה. כך יקל עליך לראות את הדבשת של עצמך. ועכשיו אניח לך. אחרי הכל יום הזיכרון כבר או-טו-טו כאן ואתה בוודאי ממהר למשחק של מכבי.

אריאל 4 במאי 2014

הקפטן

עודד 4 במאי 2014

קראתי בעיון את התגובות, וכל הדיון הזה, היכן הוא התחיל?
הוא התחיל כשסחורציאנטיס הסתער על היציע. אם היווני היה יורד בשקט לחדרי ההלבשה, אף אחד לא היה מדבר על הקהל של הפועל…

אבל על מנת להגן על "סופו", מכבי תל אביב ונציגיה בתקשורת החלו בקמפיין ושינון דף המסרים עד שהדיון עבר מאלימות של שחקן מול אוהדים ל "קללות".
האמת היא, שבמשחק המדובר לא היו "שירי שואה"… אבל מדברים על זה. למה?

ואם כבר מדברים על מותר ואסור בכדורסל הישראלי, אני רוצה לשאול האם מישהו מטפל עדיין בחקירה של פרשת מוני פנאן? מישהו מתכונן להעמיד לדין שחקנים ושופטים שהשתמשו בשירותי "הבנק של מוני" בעודם משחקים נגד שופטים את הקבוצה שהוא היה המנהל שלה?
זה נשמע למישהו פה הגיוני?

אריאל 4 במאי 2014

אנשי מכבי ובכלל שונאי הפועל לא באמת רוצים שיפסיקו לשיר שירי שואה (הרי הרוב המוחלט שורק להם בוז) או שיפסיקו לשיר לפנאן (הרי רגב עצמו כתב אחרי הדרבי שהרוב המוחלט חיבק אותו). להיפך. הם רק מחכים כל פעם מחדש שיקרה איזה מקרה, שהמצלמה תתפוס משהו, שתהיה עוד סיבה להתנגח. המטרה שלהם זה ממש לא למגר את הקללות. המטרה זה למגר את הקבוצה ולקבל עוד חיזוק בתחרות המי פחות/יותר מגעיל.
הדבר הכי גרוע שיכול לקרות מבחינתם זה שאוהדי הפועל יפסיקו לקלל בכלל, אפילו את קללות רחב והמקצוע העתיק. למרות שגם אז הם ימצאו למה להיטפל.
אני מסתובב בפייסבוק. השפה שמדברים שם על הפועל חמורה פי כמה מהשפה שאוהדי הפועל משתמשים בה ואתם מנגחים אותה עליה פה. הנה פותח האשכול נתן לכם דוגמאות. אבל זה לא יפריע לכם, זה לא יקבל במה בוואינט או ספורט5.
לפחות תהיו אמיתיים עם עצמכם.

הקפטן 4 במאי 2014

"אני מסתובב בפייסבוק. השפה שמדברים שם על הפועל חמורה פי כמה מהשפה שאוהדי הפועל משתמשים בה ואתם מנגחים אותה עליה פה"

כנס לפורום של הפועל י-ם והפועל ת"א ונראה אותך יוצא עם אותן המסקנות, לקרוא את התגובות שם זה כמו לראות כתוביות לסרט סנאף, חולני ברמות אחרות.

תפסיקו כבר לקשקש

שני 4 במאי 2014

איזה תגובות נוראיות יש בפורום של הפועל ירושלים, נו בוא תספר לנו בבקשה. לא קוראת בפורום של אוהדי הפועל ת"א, אבל אני מניחה שגם שם אין משהו מיוחד. תעמולה מכביסטית טיפוסית.

אריאל 4 במאי 2014

הקפטן,
אחרי המשחק של הפועל נגד בית״ר השנה בנתניה, בחורה(!) אוהדת הפועל שחטפה ״זפטה״ לפנים והעלתה תמונה של הפגיעה הגיע לסטטוסים מצייצים. בערך 80% מהתגובות שם אמרו שמגיע לה ושטוב מאוד שזה מה שעשו לה.
אחרי דרבי הכדורגל הראשון השנה, מישהו בפורום של הפועל כתב שמספר אוהדי הפועל גנבו לחבר שלו, אוהד מכבי, את הצעיף. כל המגיבים, ללא יוצא מן הכלל, גינו את המעשה בפה מלא.
אני מסתובב בפורומים ומסתובב בפייסבוק. אנשים מרשים לעצמם לדבר על אוהדי הפועל כמו שאני באמת לא חושב שקראתי אוהדי הפועל, במאסות האלה, מדברים. והכי מצחיק זה האירוניה ״הבני זונות מחבלים שימותו סרטן לכל אחד מהם האלה שמאלנים אמרו תתאבד!״
מצער אותי לשחק את משחק המי יותר רע הזה, אבל לא משאירים לי ברירה אלא להגן על הבית שלי

איש הפח 4 במאי 2014

ועכשיו תשאל את עצמך איך הגענו למצב הזה.
לעניות דעתי צריך להשקיע הרבה מאוד מאמצים כדי להשניא את עצמך ברמה כזאת.

אריאל 4 במאי 2014

והנה עוד תגובה מתפלפלת שלא מוכנה לגנות בפה מלא התקפה על בחורה.
הרי השנאתם את עצמכם, מגיע לכם.

אריאל 4 במאי 2014

אה, ותשאל גם איך היהודים האלה הביאו את עצמם למצב שזורקים עליהם רקטות
לעניות דעתי צריך להשקיע מאמץ רב כדי להשניא את עצמך ככה
אותה אנלוגיה.
אחת התגובות המגעילות שקראתי באתר הזה

אנונימוס 4 במאי 2014

ובסוף כצפוי מה שיוצא זה שיש חוק שיותאם למידותיו של אדם אחד מסוים שאסור לקלל אותו.

דנה 4 במאי 2014

הטענה של אוהדי הפועל אינה שהם בסדר. עובדה ששירי השואה הופסקו. וכאשר מספר אנשים מנסים לשיר אותם הם מושתקים בקריאות בוז.

הטענה היא שהדבר שיחיד שאינו חוקי הוא קריאות גזעניות. תזכירו לי את מספר הפעמים שמכבי נשפטה על קריאות גזעניות נגד סלים טועמה שקיימות בכל משחק.
בדרבי של סופו הוצגו תמונות של קהל של מכבי בקריאות גזעניות לקאונסיל – הוחלט שאין מספיק מידע להעמיד אותם לדין.
השלט נגד מזרחי היה בתגובה לעונש של בית הדין נגד הקריאה, והוא בא עם שלט נוסף על מות חופש הביטוי.
רבים מאוהדי הפועל חושבים שזה מיותר ולא לעניין – אבל שוב מכיוון שלא מצלמים באדיקות אף קהל אחר יש תחושה שאוהדי הפועל נרדפים – התוצאה היא חלק משתתקים וחלק עושים דווקא.

יואב 4 במאי 2014

היו קריאות גזעניות ממרחק של מילימטר לאוזנו של סמית.
חשוב לציין גם את זה כדי שעיוות המציאות והפרופגנדה של רמי ״תומך הקללות״ כהן וקהלו האדום לא תהפוך לחזות הכל.

אריאל 4 במאי 2014

הוא התחיל הוא התחיל
(ולא היו)

יואב 5 במאי 2014

בוודאי שהוא התחיל (93-תקרית שדה דב). אנשים בשנות השלושים לחייהם, מחכים לקבוצת כדורסל בשדה התעופה על מנת להשחית את המכוניות שלהם בביטויים שהדעת לא סובלת. והקבוצה אפילו לא שיחקה נגדכם. זה אפילו לא קרה במגרש כדורסל.
וכלום לא באמת השתנה… זה רק צבר עדת מעריצים מטופשים והפך לז׳רגון הקבוע שלכם. זאת רק הבעיה שלכם.

אריאל 5 במאי 2014

לי מותר להמשיך!
הכל עובר אליך וקקי בידיך
אגב גם היהודים התחילו. מצרים מינוס 62848, מכת
חושך. זו רק הבעיה שלהם

אריאל 5 במאי 2014

מה שכן עזרת לי להבין
אלה שכותבים בפייסבוק דברים שהנייר לא יכול להכיל על אוהדי הפועל (לוי נתן דוגמאות בטור, אני המשכתי) עושים את זה בגלל 93. איך לא חשבתי על זה. מגיע להם!

יואב 5 במאי 2014

זאת רק הבעיה שלכם ושל מי שחינך אתכם. והיא תיתקל באפס סובלנות וסבלנות מחוץ להווי הפרטי שלכם.
מאד פשוט ומאד בסיסי. קרא ל א ט.

אריאל 5 במאי 2014

בעיה שלי זה בטח לא ותודה רבה לאפס סובלנות שלך, מחנך הדור. מעניינת אותי אפס הסבלנות שלך לתופעות דומות אחרות.
היום, בטוקבקים למשל, אנשים מרשים לעצמם לדבר על אוהדי הפועל כמו שאוהדי הפועל לעולם לא ירשו לעצמם לדבר. גם ביום השואה נחשפתי בפייסבוק לאיך אנשים מרשים לדבר על הפועל. לא ראיתי שום אוהד הפועל כותב בגסות הזו. אפילו טוקבקים על אוהדים חללים. אבל נגד הפועל זה מותר.
איך אמרת? אפס סבלנות. העם ייחנך אותנו. ומגיע לבחורה שאוהדי בית״ר חינכו אותה במגרש החניה בנתניה! חינכו אותה ונהגו כלפיה באפס סבלנות!

אריאל 5 במאי 2014

אגב, שנתיים לפני 1993 בשדה דב, היה את פאריז ב1991. מאוד אקטואלי…

יואב 5 במאי 2014

כנראה קראת מהר מידי.
אין לי שום עניין לחנך אתכם. רק את הילדים שלי שמעולם לא קיללו במגרש כדורגל, בדיוק כמו אבא שלהם. עץ עקום כבר לא יתיישר ולזילות שואה אין מחילה בספר שלי.
הריקושטים והחום במטבח, זה ממש לא עניין שלי. אבל ממש לא.

אריאל 5 במאי 2014

זילות שואה קיימת על ידי בודדים שמושתקים על ידי כל היתר. פעם אחרונה שהשיר הזה נשמע במקהלה היתה לפני שלוש שנים. אבל זה לא מפריע לכם להתייחס עניינית כי אתם לא באמת רוצים שיפסיקו שירי שואה. אתה רוצים שתפסיק הפועל תל אביב. אז יש (הרבה) פחות שואה ועברנו למסע צלב נגד ״תתאבד״, משהו בוודאי לא יותר חמור מאשר דברים שנשמעים בכל מגרש או אולם.
והריקושטים זה לא עניין שלך. הגיע לבחורה מכות. גם החבר׳ה מהיציע שלך שבאו לוולפסון עם מוטות ובלוקים בשבת הקודמת עשו את זה כנקמה על אירועי שדה דב ולכן אפשר להבין אותם

יואב 5 במאי 2014

בכל הפוסט הזה לא התייחסתי לדבר מעבר לזילות שואה. חופש הדיבור מאפשר גם את זה.
תראה איזה פלא, תויגתי בפייסבוק על ידי אוהד הפועל, חבר שלי. פתאום הגיב אחד, מה אתה מבלה עם ניאו נאצי. עכשיו החלפתם את זה לגרמני ואתם גם מגלגלים עיניים שזאת לא גזענות ובלה בלה בלה. אני לא עושה עסקים עם השטן. מבחינתי, תיענשו גם על להגיד ״תודה״. זה לא עניין שלי. אני לא בא במשא ומתן עם יהודי שקורא ליהודי אחר-נאצי.אחרי קרוב לעשרים שנה מהחרא הזה, מספיק זה מספיק. הרי אין לכם לאן להוליך את השנאה. הביטוי הזה הוא לא מקרי. והשנאה הזאת תמיד תשמר אתכם כמועדון לווין. ללא השנאה, מה יש לך למכור?

אריאל 5 במאי 2014

שוב לא התייחסת עניינית
קריאות השואה פסקו כמעט לחלוטין. כשמתחילים לשיר, מיד יש בוז שמשתיק את מי ששר.
העליהומים, לעומת זאת, לא הפסיקו. למה? כי אתם לא באמת רוצים שיפסיקו

אנונימוס 5 במאי 2014

אילו קריאות גזעניות היו?

דאג לי 5 במאי 2014

יואב, על זילות השואה אתה לא מוחל.
מה בנוגע לזילות יום הזיכרון חלללי מערכות ישראל? על זה אתה מוחל? מה דעתך על קבוצה שעלתה למגרש בזמן שעם ישראל מתייחד עם הנופלים בצפירה? האם את מכבי תל אביב כדורסל אתה מחרים ואתה לא מוחל לה?

יואב 5 במאי 2014

דאג לי,
הייתי במשחק המדובר בברסי. היה כאן צירוף נסיבות אומלל שהיה קשה להימנע ממנו. אבל אני מאמין באמת ובתמים ששמעון ניסה הכל כדי להזיז את שעת המשחק. הוא הרבה יותר פטריוטי ממני למשל. אני לא אתפלפל על שעת המשחק שם וכאן, אומר שנעשתה טעות, בוודאי לא בזדון. בסופו של יום, אנחנו מדברים על סגן אלוף בצבא.
אז אתה נתפס על הארוע הזה, ארוע השיא בכדורסל האירופאי שקשה היה להימנע ממנו וזוקף זאת לרעתו, ואני מאמין באמת ובתמים ברוע הטהור של המושתן התורן, שמסתכל לי בעיניים ושולח אותי למשרפות. והוא כבר דור שלישי לאוהדים מבזי שואה. אני עוד זוכר את דור המייסדים, מנהיגי הקהל הדגולים.
אגב, שורשי הקנאה, רגשי הנחיתות, הפחד והשנאה נזרעו מוקדם הרבה יותר. עוד בשנות ה60, אדם בשם אורי גוטהלף, מורה ומחנך וגם שחקן כדורסל בהפועל איחל למכבי שתתרסק בתאונת מטוס. זה עובר מדור לדור אצלכם.

אריאל 5 במאי 2014

דאג לי, הוא סתם מחפש תירוצים לשנוא ולהכפיש. האסון הכי גדול שלו זה אם הפועל יתנהגו כמו מאמא תרזה. הוא ימשיך לקשקש שואה שואה מבזים מבזים, אבל אצלו בחצר הכל בסדר, גם במשחק ההוא נגד ברצלונה.
עובדה שלתגובה הקודמת שלי, על זה שכבר אין שירי שואה ואם יש אז רוב מוחלט משתיק אותם, הוא לא מצא לנכון להגיב. הוא הרי מוזן, כמו כל המכפישים כאן, מאותם רגעים. הוא לא רוצה שנמשיך להשתיק את הסוררים, הוא רק מחכה לרגעים האלה שישירו שואה ויוכל להתחיל שוב מסע הכפשה. אחרת שוב, איך תסביר למה הוא בחר להתעלם מהתגובה האחרונה שלי אליו?
דור שלישי עלאק

יואב 5 במאי 2014

אולי אריאל יספר לנו איך יד אליהו נקרא בפיהם?
ויצטט את שיר התהלוכה אליו?
כבר אין שירי שואה, אין תסססס, אין זיגים מהיציעים, אין שיר על הבן של אובארוב בכל דרבי!, אין גרמנימני והיום ירד גשם והיה קר.

דאג לי 6 במאי 2014

יפה מאוד שמי שישב ביציע בזמן שהקבוצה שלו שיחקה כדורסל כשבמקביל אזרחי ישראל עומדים דום ומתייחדים עם זכר הנופלים מטיף מוסר לאוהדי הפועל תל אביב. זה מדהים ומרגש כאחד. מצד אחד מסביר לנו שמדובר בנסיבות מצערות, אירוע השיא וחארטה בארטה, כדי להצדיק משחק ביום הזיכרון ומצד שני מטיף מוסר להתנהגות של אחרים.
ואני בכלל לא מדבר על מה שכתבת על אורי גוטהלף, שמעולם לא אמר את הדברים האלה. אני במקומו גם הייתי מגיש נגדך תביעת דיבה ודורש פיצוי כספי.
אורי גוטהלף אמר את המשפט ״אם מכבי משחקים נגד אש״פ, אז אני אש״פ״. משפט סופר לגיטימי. ולא את מה שאתה מייחס לו. שוב, אני במקומו הייתי מגיש תביעת דיבה על הדברים האלה.
אבל תמשיך להטיף מוסר לאוהדי הפועל ולספר לנו שעודדת את מכבי ביציע כשהיא שיחקה בזמן יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל.

יואב 6 במאי 2014

דאג לי,
הדמגוגיה שלך חצתה את הגבול המצחיק.
לא יעזור לך, ביזוי השואה לא יסלח(יומיומי, קבוע, בגיבוי), ואין לי שום בעיה שידפקו אתכם גם על מעבר חצייה.
תקצור את השנאה שזרעת.
אני גם שומע דייויד בואי ביום הזיכרון, אני כנראה מחלל אותו תמיד יעלוב נפש.
אכן משפט לגיטימי אמר מחנך הדור אורי. בסבירות גבוהה שהוא מכיר אנשים שנרצחו על ידי אשף.
ולמה אמר את זה? כי אין לו מה למכור חוץ משנאה. ואם הוא מחנך בישראל, הוא עוד עלול לספוג תביעה יצוגית האפס המאופס הזה. שהוא רואה ילדים הוא אמור לעבור מדרכה.
לנצח בצילנו.

אריאל 5 במאי 2014

הבן של אובארוב זה שיר שואה? לא ידעתי
נא, אין טססס ואין יד ושם. לא במקהלות ולא נעליים. למרות שמאוד היית רוצה שיהיה

אריאל 5 במאי 2014

ומפנה אותך לתגובה של יואח האדום כמה שורות אחרינו
כן, למרות שאני יודע שלקלל זה רוע טהור מבחינתך, אבל לחכות להסעה עם מקלות ואגרופנים זה לא
(ושוב, אין שום, אבל שום שואה במקהלה)

zork 4 במאי 2014

ב-2005 מני מזוז החליט לא להעמיד לדיו משתתפים בטקס פולסא דנורא, קריאה לאלוהים שייקח את חייו של אריאל שרון, מתוך ההכרה בכך שלא כל שימוש בשיח אלים מהווה הסתה לאלימות. ושם היה מדובר בטקס של ממש, לא ברפרנס מתוך שיר.

לביטויים אלימיים ומעצבנים יש מקום בדמוקרטיה. חצי מכם שכותבים פה היו בוכים על מדינת הלכה אם היו מצנזרים את הסרט הבא של טרנטינו בישראל. זה בדיוק המשמעות של חופש הביטוי והיצירה. יש מקומות שאפילו ביטויי גזענות ושנאה מותרים, אבל בכל מקרה קריאה ספציפית כלפיי אישיות ציבורית כמו שמעון מזרחי לא דומה אפילו לקללות גזעניות כלפיי ערביםיהודיםנשיםוטף.

ועוד לא נגעתי בנקודה שבמובלע אפשר להבין ש-90 אחוז מהמגיבים פה לא נוהגים לפקוד אירועי ספורט בישראל מסיבותיהם שלהם, וביהירות אופיינית למי שבטוחים שהם "אנשים נורמלים" מחווים דעה בלי שיש להם חצי מושג על מה הם מדברים.

ברוכי 4 במאי 2014

תישאר היכן שאתה, שמה הכי טוב לאנשים שכמוך. תתבייש, פוסט שהוא עלבון לאינטילגנציה

אריאל 4 במאי 2014

תגובה מדהימה, מלאת תוכן
אחרי זה תספר לי שחשוב לך שלא יהיו קללות בספורט ולכן אתה מתלהם על הקהל של הפועל. לא רצון לראות את המועדון נופל חס וחלילה

אריאל 5 במאי 2014

אגב, מי כאן ראה ארץ נהדרת ביום שבת?
עושה רושם שלהם מותר מה שלהפועל אסור…
מעניין מאוד למה, חשבתי שרוצים למגר את מגע הקללות ולא את נגע הקבוצה…

משה ו 5 במאי 2014

עוד מוגבל שלא הבין על מי/מה כוונה הסטירה…

שמעון מזרחי 5 במאי 2014

פרס ישראל בספורט,לאדם שהרס את הכדורסל הישראלי

אריאל 5 במאי 2014

ראיתי עכשיו כתבה נהדרת ב״כיכר השבת״ שממש מקבילה לעניין שנרשם כאן
חילונים ניסו לצלם חרדים ממנגלים בצפירה, אבל זה היה בכלל תרגיל של החרדים והניסיון ״נכשל״.
אתם מבינים? אותם חילונים לא באמת רוצים שהחרדים יתיישרו. הם רוצים ללבות את האש, לחסל אותם, לדרוך עליהם. הם התאכזבו כשהם ראו שהם לא הצליחו לתעד מה שכל כך קיוו לתעד.
אותו הכנ״ל היחס של אותם מבצעי עליהום להפועל. הדבר הכי גרוע שיכול לקרות להם זה שאוהדי הפועל יתנהגו וידברו כמו חנה בבלי. הם רק מחכים למעידה בשביל לזנק כמו חיית טרף. זה לא שהם באמת רוצים שיפסיקו…

חובק 5 במאי 2014

אני אדום.
בכדורגל התופעות הנ"ל כמעט ולא קיימות יותר.
בכדורסל כן. אני לא מגיע רק בגלל זה. לא מעניינים אותי מעללי אוהדי הקבוצות האחרות. להגיד לשימון מזרחי "תתאבד" (אפילו שאני לא אוהב את דרכו ומעשיו) זה מגעיל. הזכרה של שואה בכל דרך שהיא זה פי עשר יותר מגעיל.
זו חבורה של מטומטמים שלא באמת אוהבים ספורט. הם אוהבים רוע ופרובוקציה. מסופקני אם הם שמחים בנצחונות או עצובים בהפסדים.
חבל שהם נותנים את הטון.

עד היום היה בספורט גבר אמיתי אחד עם ביצים שניסה להלחם בגזענות וגועל נפש. קוראים לו איציק קורנפיין. שאר המנהלים וראשי הקבוצות פחדנים מגלגלי עיניים (ברובם).

ואז, אחרי הרצח הראשון, כשכולם יתחילו לעשות חשבון נפש… לפחות שלא יספרו ש"ממשלת ישראל מודיעה בתדהמה".

אריאל 5 במאי 2014

א) אין אזכורים של השואה בכדורסל, כמו שאין בכדורגל
ב) בכדורגל יש שירים נוראיים יותר מאשר ״תתאבד״. לא מצליח להבין למה דווקא תתאבד זה נורא כל כך, יותר מ״תמות״ למשל, או בן זונה. דווקא תתאבד זה כל כך נורא?
ג) בכלל, האווירה בכדורסל חיובית והרבה יותר מזמינה למשפחות מאשר בכדורגל.
המסקנה – אתה ניזון מהתקשורת ולא יודע מתי היית בהדר יוסף ונחשפת לאווירה

חובק 5 במאי 2014

אני לא יושב ב4-5 בבלומפילד. אולי בגלל זה אני לא רואה את זה. אבל עדיין חוץ מכרזת הג'ודן ראט שהייתה אמורה להיות בדיחה ולא הצחיקה, הכי גרוע ששמעתי זה "ביתר אנאלפבתים מכבי חזירים"… ברור שיש שירים שהאוזן לא סובלת אבל כבר לא שרים אותם. המון זמן לא שמעתי את "שחולדאי ימות היום" ודומיו.

אולי אתה צודק ואני ניזון מהתקשורת לגבי הכדורסל. אולי הגיע הזמן לנסות שוב.

לא יודע אם יש לך ילדים, אבל אני בטוח שהיית מנסה למנוע מהם לשמוע קריאות "תתאבד" או "תמות" למישהו אחר. אני לא צועק ביום יום לאף אחד "תמות" או "תתאבד" – גם אם אלו אנשים שאני מאוד לא אוהב. המרחק מהמילים האלו למעשה אדיוטי כמו לשרוף את המועדון של ביתר או חלילה משהו גרוע יותר הוא לא גדול.

יש לי שאלה, שאולי היא שווה פוסט… מה הקריאות הכי גרועות (או כרזות/תנועות) שנשמעים היום מהיציעים של אוהדי ליברפול/מנצ'סטר/צ'לסי?

יואח האדום 5 במאי 2014

חובק ידידי – אל תעשה את הטעות ותיגרר לדמגוגיה הקלישאתית שטוחנים בכל הפוסטים כאן ( ובראש ובראשונה ובשיא בהפרש ניכר הפוסט המביש של איציק אלפסי שאין לו מושג שחוק על מה שהוא כותב ) על ״ אלימותם ״ כביכול של אוהדי הפועל ועל לינקג לכאורה שבין השירים ביציע למעשי אלימות הלכה למעשה .
השנה תקפו הפנטיקס של מכבי אוהדי הפועל שחיכו להסעה למשחק כדורסל .
השנה פצעו בהרצליה ( במארב מתוכנן ) אוהד הפועל שנשאר לשמור על מכוניות של אוהדים ,.
במו עיניי ראיתי בנתניה , במשחק של הפועל נגד ביתר לפחות 3 מוקדים בהם הגיעו הלה פמיליות ופוצצו במכות אוהדי הפועל ( בהם גם מבוגר בן 70 ) .
באולטראס של הפועל התפתחה תרבות מגעילה , אינפנטילית , פרובוקטיבית וחסרת חינוך שכל תפקידה להרגיז ולהכעיס – אבל !!! מעבר לכך אין כלום – אני מכיר את האנשים הללו – רובם אנשים פרודוקטיבים ונורמטיביים – הם אינם אנשים אלימים .
אני אפילו מוכן לשים נפשי בכפי ולהצהיר שאם יראו את שמעון מזרחי שנוא נפשם לידם , לא יקרה לו כלום .
קריאות השואה שלהם מגעילות וגורמות לי ולרוב אוהדי הפועל עצב רב אבל בסופו של דבר זה עניין של טעם ( רע ) אך לא מעבר לכך .

אריאל 5 במאי 2014

לא נורא, לפי יואב ואיש הפח מקרי האלימות האלה מגיעים לנו, כי התאמצנו שישנאו אותנו ככה

יואב 6 במאי 2014

לא נכנסתי בכלל למקרי האלימות המתועדים שלכם. זאת הקצפת על העוגה.
מסכנים שלי, איך נטפלים דווקא אליכם.
אבל אם אבוקסיס אומר שהוא לא כעס על החזיז(או מה שזה לא היה) שנזרק אליו בטעות(כוון לגרשון) כי אלה אוהדי הפועל, אז מי אני בכלל ליד המאור לגויים הזה, האיש המבריק והנאמן הזה?

אריאל 6 במאי 2014

הנה השלב שאתה מאבד את זה ומתחיל לקשקש ולשחק משחקי יותר גרוע
לפחות עברנו משואה (שלצערך כבר אין) לאלימות רגילה
חג שמח

יואב 6 במאי 2014

חג שמח.

ג'ון 7 במאי 2014

כל מילה בסלע

Comments closed