כבשה את אירופה

 

flag

כבר מאחורי הקלעים היא התרגשה.

ולא שמשהו מכל הבלגן מזיז לה, מזמן לא אכפת לה ממה שאומרים עליה, היא לא חושבת עליהם. אבל הם חושבים עליה.

וכבר בבן גוריון היא הרגישה את הלחץ, כשמכל עבר צעקו לה "תקרעי את אירופה". לאף אחד מהם לא היה אכפת ממנה כל כך הרבה זמן, ועכשיו הם לא נותנים לה להתראיין כמו בן אדם, עכשיו הם מתים עליה.

גם היא לא תמיד ידעה מי היא. פעם היא של כולנו, פעם מתעסקת רק עם עצמה. לא זוכרת אם יש לה ביצים או שהיא סתם אחת. והיא אף פעם לא היתה סתם אחת.

ועכשיו היא מופיעה, וברור שאוהבים אותה באולם, והיא לא חושבת על אף אחד אחר. אז למה כל הפורפרות האלו בבטן? הרי אם תחזור בלי כלום אף אחד לא יבוא בטענות, יגידו כל הכבוד, על המעמד, היה אחלה. ואם תצא לטרמינל עם הפרס ביד תהפוך למסמר הילולת השנה הופעות, פרסומות, מועדונים וגרופיס, ומאה אלף ראיונות.

אין לה כוח לכל האנשים האלה, מה להם ולה? פתאום הם נזכרו? הם בכלל ידעו? אפילו מעריצי הנמסיס מנשקים אותה ברחוב. אבל בפינה, בשקט, בלי שהחבר'ה שלהם יבחינו, אחרת זה הסוף שלהם. והחברים שלה, והחברים של החברים שלה וחבריהם, מדברים עליה בלי הפסקה, והמדינה עברה למצב חירום, וננעלה בבתים, וחיכתה לתו הראשון, ובעצם ביקשה שייגמר כבר, שנדע מי ניצחה.

כולן היו מתמודדות טובות, וכולן עשו את כל מה שיכלו, ואפילו היתה שם אחת שזכתה ב-1965(1), ועבר הרבה זמן אבל אף אחד לא צוחק עליה. חוץ מאיזה אחת (2), שירקה סרקזם עם "זה היה מזמן, לא?”, אבל בגלל הרעש לא שמעה הסניור סיטיזן את מה שההיא אמרה.

ובסוף היא ניצחה. לא ההיא מ-1965, ההיא שלנו ניצחה, ובכיכר קפצו לבריכה והניפו דגלים, יום חג לקהילה. ובפתח המטוס נפנפה בידיה, ובחוץ התנפלו עליה, חוץ מאלה שעמדו בצד וניסו להרוס את הכיף. הם בטח מפחדים ממנה, אחרת בשביל מה לטרוח.

מעולם הם לא אהבו אותה, היא לא באה להם בטוב. היא לא יכולה להחליף זהות בכל פעם שמתחשק לה, הם יודעים, היא לא תצליח לעבוד עליהם. והם לא מבינים שהיא מי שהיא, על אפם ועל חמתם, ושאנשים קטנים נשארים קטנים.

אבל עכשיו היא שם והם כאן. היא חוגגת עם החבר'ה ברחובות והם מוציאים קיטור איפה שרק אפשר למי בכלל אכפת מהתחרות הזו; כוכבת מאסיה, עם סטייל אמריקאי, זוכה בתחרות אירופית; סתם מזל של ערב אחד.

והיום כולם אוהבים אותה, או לפחות הרוב. ופתאום, גם אם לארבעים ושמונה שעות, היא קונצנזוס, למרות שמזמן היא מותג.  והיא יודעת שזה מה שהיא רוצה להיות, אבל איך אפשר להתעלם מהקולות והצבע ברחובות? היא לא רק מקצוענית, היא גם בן אדם, וכולם קוראים בשמה, והיא בעננים.

דיווה.

לינק 1          לינק 2

 

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

 

 

 

 

קצת אכזבה
יומן מילאנו חלק 3 - וואו

9 Comments

avri 20 במאי 2014

Nicely written eran (as usual). But as for the not-so-subtle subtext, I strongly disagree.Maccabi (when playing in Europe) was always supported by at least 75% of the population in Israel. Watching Maccabi on Thursdays night was, and still is, one of our national pastimes. The vast majority of this state's sports fans, including fans of other teams, will support Maccabi in Europe, and always did. s

איתמר 20 במאי 2014

האמת המרה היא שבאירופה כלל לא יודעים שהיבשת נכבשה.
התקשורת האירופית לא טרחה לספר לתושבי היבשת על זהות הכוח הכובש ולאיזה ענף בידורי הוא שייך.
כנראה שגם האירופאים הם אנשים קטנים וממורמרים.

רועי 20 במאי 2014

לא חמודים, רק אתם.

מכביסט טירון 20 במאי 2014

אה, אז בגלל זה הכתבה הזאת http://www.marca.com/2014/05/18/baloncesto/euroliga/1400443402.html#comentarios הייתה כותרת ראשית במארקה וזכתה למעל 2000 (לא 200, 2000!) תגובות.
אם כדורסל כל כך לא מעניין, איך זה שבכותרות המארקה והאס הסדר הוא כדורגל, ספורט מוטורי ואז כדורסל, ורק אחר כך ענפים אחרים כמו גולף, טניס וכדוריד?

איתמר 20 במאי 2014

כנס לאתר של BBC Sport וחפש את הידיעה על כיבוש אירופה.
אם תמצא ידיעה כזו אל תהסס לספר על כך.

מכביסט טירון 20 במאי 2014

זה נכון שבאנגליה לא אכפת להם משום דבר חוץ מכדורגל ורוגבי, אבל הנה כתבות על הגמר מהלה רפובליקה http://m.repubblica.it/mobile/r/wrap/sport/basket/2014/05/18/news/eurolega_rice_trascina_il_maccabi_gli_israeliani_vincono_all_overtime-86523114/ הגאזטה דלו ספורט http://www.gazzetta.it/Basket/Eurolega/18-05-2014/basket-eurolega-finale-real-maccabi-madrid-telaviv-80702465445.shtml ןהל'אקיפ http://m.lequipe.fr/Basket/Actualites/Le-maccabi-est-geant/466478?xtref=http://forum.12p.co.il/index.php%C2%A4showtopic%C2%A7155986&.

באופן כללי הכדורסל באירופה או פופולארי מאוד, כמו במזרח ודרום אירופה וספרד, או שום דבר, כמו באנגליה וגרמניה. אבל אי אפשר לטעון שבכל אירופה הכדורסל לא פופולרי.

צרפתי 20 במאי 2014

צודק, למרבה הצער. בצרפת אפילו פלייאוף הכדורסל המקומי לא מסוקר, למעט העיתונות המקומית, אז פיינל-פור יורוליג….

bb 20 במאי 2014

במדינות שבהן הכדורסל הוא ספורט פופולרי יש התייחסות, במדינות שבהן הענף לא פופולרי אין.
שחררו.

מאור 20 במאי 2014

יפה מאוד.
אני חושב שאוהדים מכל צדדי המתרס צריכים להפסיק לייצר ובטח להגיב לפרובוקציות. אהבת הקבוצה שלך צריכה להיות המוקד, לא שנאת האחר.
שאוהדי מכבי יתמקדו בלעודד את הדיווידים להישאר, ואוהדי שאר הקבוצות את שלהם, לבנות קבוצה ראויה ולוחמת.
קנאה זה חיובי, שנאה (גם ספורטיבית) זה לא.

Comments closed