ככה את רצית אותי, קחי אותי ככה, עם כל מה שיש בי

באמת שקשה לי להבין את כל הטענות נגד כריסטיאנו רונאלדו. אפשר לחשוב שרק אחרי הורדת החולצה בגארבג' טיים גילו שרונאלדו בחור שחצן שחושב בעיקר על עצמו. ואחרי שנודע לנו שזה אפילו לא היה אקט ספונטני אלא פעולה מתוסרטת שרק דרשה שער, בכל פורמט שהוא, צומח לו מאזן האיבה שלא נגמר בין אוהבי הכדורגל לאוהבי המוסר

book

פתאום נהיינו מוסריים, לא אוהבים את הסטייל של רונאלדו. כדורגלן ענק וספורטאי גמד, מקצוען אמיתי ואישיות זעירה, מאמא תרזה חזרה מן המתים, ורוחה מרחפת מעלינו. אולי זה ממש לא IN לומר זאת, אבל הלוואי והיו יותר שחקנים שחצנים, גאוותנים ויהירים כמו כריסטיאנו רונאלדו. כי לי באופן אישי נמאס מהתנהגות צפויה על המגרש, כי לי באופן אישי נמאס שמחלק מהמטיפים הגדולים נגד ההתנהגות של רונאלדו נוטפות מילות שנאה, יהירות וגאווה כשהם בוחרים להתבטא בכל נושא אחר שאינו רונאלדו. אומרים שכדורגל זה הצגה? אם הצגה אז עד הסוף, כי מסי – איזה בחור נחמד! איזה ספורטאי! – משעמם לי את התחת.

*

פעם זרק מישהו לאוויר העולם ש'יפה נפש' הוא משהו רע, שמאלני כזה, ומאז משתמשים במלים 'יפה נפש' כקללה, וטוענים בלהט שיפי נפש לא באמת מבינים את העולם כמו שהוא, שהם יהירים וגאוותנים, שעאלק אכפת להם מאנשים אחרים, ושכחו ש'יפה נפש' הוא צירוף מלים מקסים, שמתאר אדם בעל אופי ודעות נאצלים, שרגיש לבעיות הזולת. כי זה בסדר להיות רגיש לבעיות הזולת, אבל רק אם הזולת הוא יהודי (או כל הפרדה גזעית/אתנית/מגדרית/דתית אחרת, מה שנוח לכם).

אז איך זה שאנשים שכל העת מדברים סרה על כל מה שזז, ומסובבים את האמת על פי צרכיהם האנוכיים, מצפים שמישהו יתייחס אליהם ברצינות כשהם מגנים את ההצגה השרירית של רונאלדו, או לחילופין את מופע הקסמים/אימים של איל ברקוביץ'? ולא שהמנג'ר החדש של הפועל ת"א הוא איזה זן נדיר, כי אחד שממשיך לקרוא לעצמו 'קוסם' כנראה שעדיין לא הפסיק לחשוב בעיקר על עצמו, גם אם הוא מודיע בריש גלי ש”אני לא רוצה לדבר על עצמי” . כי "אני ואני ואני" זה הכי רחוק מעבודה בארגון. או כמאמר הקלישאה הקלישאתית בעולם – There is no I in TEAM. והפועל ת"א, מה לעשות, הוא ארגון. אני מעדיף להאמין שאין לו מושג בכדורגל, בעיקר מפני שבאיזשהו מקום, עמוק בתוכי, אני מקווה שייכשל, אבל לא אנשים כמו ברקוביץ' יתייאשו אחרי כישלון, אז אני מוותר על מאוויי הנפשעים וזוכר שכל אדם זכאי להזדמנות להוכיח את עצמו, בעיקר אם כבר קיבל אותה, ואני מתבייש במחשבותיי וממשיך הלאה.

*

כתבתי פעם נגד הקמפיין של ברקוביץ' לנבחרת בעיקר מפני שהיה זה עניין הזוי לחלוטין. פתאום קם אדם בבוקר ומחליט כי הוא קואץ', והוא מדליק את המחשב, פותח פאואר פוינט ויוצר מצגת לאימון נבחרת ישראל. בחיי שנבחרת ישראל מעניינת אותי כמו עמיתתה המיקרונזית, אבל דחיל ראבק שיחקת באנגליה, היית טוב שם, כל הכבוד לך, אבל גם כדי להגיע לאנגליה צריך רזומה, וסביר להניח שלא קפצת מהילדים של מכבי חיפה להרכב של סאות'המפטון. ויש לי בעיה עם יהירות. לא כל יהירות, רק כזו שאינה מגובה במעשים, בהוכחות.

ודווקא עם המינוי לתפקיד מנג'ר הפועל ת"א אין לי בעיה. קודם כל מפני שהוא כבר בוצע, כי זו היתה החלטה של איש עסקים לטובת העסק הפרטי שלו, לא שלי. וגם כי הליגה משעממת רצח, ופיגורות עם רקע פלילי מנהלים את הקבוצות ואת הכדורגל, והרמה יורדת בכל עונה, ויותר ויותר אנשים מוצאים מפלט מול המסך עם הפרמייר ליג, הלה ליגה, הבונדסליגה, אפילו ביופילר ליג רואים דברים טובים יותר. הרבה יותר.

berko

אבל אף שכיר של הפועל ת"א לא היה אומר שמכבי ת"א הוא מועדון ענק, או מספר שיש משקיע לבניון ובאותה נשימה מוסיף שהמלצתו לבניון היא להישאר באירופה, או שהיה רוצה לראות את רב"ש בצוות האימון, ובעיקר מפני שכוווולם יודעים מה מצפים העיתונאים לשמוע. הם יודעים בדיוק איך נראה השטאנץ הקבוע של כותרות עיתוני הבוקר ביום שלאחר מסיבת העיתונאים, הם מדקלמים אותו גם בשלוש בלילה, בעל פה, מתוך שינה. והם מרדימים את המסך, ומדסקסים את המובן מאליו במלים נבובות ומלאות באוויר נפוח.

אז עכשיו, אחרי שהמעשה נעשה, ואחרי שאף אחד לא שאל אותנו (וגם לא תכנן לשאול), אפשר להתרווח בנחת על הכורסה ולהנות מהמונדיאל לפני שחוזרים לביצת הכדורגל הישראלי המעופשת מתמיד. לפני שמגלים אם מ.ס אשדוד הוא מועדון כדורגל או מכבסה, אם מכבי פ"ת תבאס לכולם את הצורה אם שוב תישאר בליגה, אם עוד קומבינה ריחנית תשלח את עופר עיני לראשות הכדורגל הישראלי – אפשר יהיה להתנחם במלים של ברקוביץ'.

אוהדי מכבי (חלקם, אם לא רובם) ישמחו על כל כשלון של המנג'ר ויאכלו את הלב אחרי כל נצחון שלו, כי אין ספק שקולו יישמע אחרי נצחונות, ואין ספק שהנצחון יהיה שלו, ושהוא לא יהיה החיץ שירגיע את רוחות המלחמה שלא מפסיקות לנשב בערבות הפייסבוק והיציעים. אוהדי הפועל (חלקם, אם לא רובם) יפרקו את הצורה לאוהדי מכבי (מטאפורית, אל תשחיזו סכינים) אם ברקוביץ', שהבטיח "מקום שני ונצחונות בכל הדרבים", יקיים חמישים אחוזי הבטחה.

ואני, אוהד רגוע שכזה, שאף פעם לא לוקח ללב, אקשיב לרדיו, ואצפה בטלויזיה, ואקרא כתבות, ואשמח שמישהו (חוץ מאידריסו) מעיר את הכדורגל הישראלי. ואם ישרוד מעבר לפתיחת העונה, אפשר להיות בטוחים שלפחות על הנייר תהיה זו עונת כדורגל ששנים לא ידענו. כדורגל אין, גם לא איכות, אבל צהוב יהיה, ועוד איך. ומבוגר ONE ותוכנית הספורט של 102FM אפשר לצפות למקצוענות. אז צפו בו, וצפו פגיעה, ברקוביץ' כאן, בדיוק כמו רונאלדו. לפחות עד שיימאס להם. לנו זה בטח לא יימאס, כי כמה כבר אפשר לדבר על האופי האצילי של מסי? משעמם, אחים שלי.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

תביאו כבר קשר מרכזי
מעקב ברקו (1)

15 Comments

Amir A 30 במאי 2014

בקיצורו של דבר הליגה הישראלית היא סידרת לווין של הקרדאשייאן. אין רמה, אין איכות, אין תרבות. לפחות שיהיה שמח.

Amir A 30 במאי 2014

ושכחתי להוסיף אין בושה ואין מודעות עצמית.

edgecator 30 במאי 2014

תענוג לקרוא.

omer 30 במאי 2014

כל מילה בסלע!

יוני 30 במאי 2014

הימורים:
ברקו –
1. לא מגיע לאוגוסט
2. לא מגיע לדצמבר
3. מסיים עונה בלי תואר
4. מעלה את הנבחרת ליורו

יניר 30 במאי 2014

הדבר האחרון שאוהד של קבוצה רוצה זה ש"יהיה מעניין". הוא רוצה הצלחה של הקבוצה שלו וזהו.
ברקוביץ' מבטיח שיהיה מעניין. את אוהדי הפועל זה לא מעניין

פראליה 30 במאי 2014

תלוי איזו קבוצה, מכבי חיפה לקחה תארים ועדיין זה לא הפך את העסק למעניין והאוהדים לא התרגשו. "רוצה הצלחה וזהו" זה תלוי איזו קבוצה ומהי הצלחה בעיני אותו אוהד.

ומה רוצים אוהדי הפועל? מה מעניין אותם? מה יספק אותם למה הם אנטי הכל ולמה הם מגרשים את כולם משם?

ערן לוי 30 במאי 2014

הדבר האחרון שאוהד קבוצה רוצה תלוי אך ורק באוהד הקבוצה. אין שטאנץ קבוע לאהדה, ויש אוהדים שמעוניינים בעניין שמעבר להצלחת קבוצתם. צריך להתנער מהתבניות המוכרות כדי לדון בענייני כדורגל קצת יותר טריוויאלים מ״מכבי – הפועל״, אחרת אנחנו סתם מקובעים ודוגמטיים.

פראליה 30 במאי 2014

ערן, למה אתה רוצה שברקו יכשל ?

ערן לוי 30 במאי 2014

״ואני מתבייש במחשבותי וממשיך הלאה״.
סתם רגש קמאי שמקנן בתוכי, אני לא באמת שונא מישהו בעולם הזה, בטח שלא את ברקוביץ׳, קשה לשנוא מישהו שלא מכירים.

פאקו 30 במאי 2014

לא יודע אם הפוסט הזה ציני או לא. בהנחה שלא, אתה בעצם אומר שעדיף שיהיה לך מעניין מאשר שהמצב ישתפר, וטיפוס כמו ברקוביץ' יסייע לעניין. מהבחינה הזו ברקוביץ' מזכיר לי את בפה גרילו, אותו פוליטיקאי-ליצן איטלקי, הזוכה לפופולריות עצומה בציבור גם על רקע המיאוס הכללי מהפוליטיקה שם (יש עוד דוגמאות אבל זאת הראשונה שקפצה לי לראש). אז נכון, זה רק כדורגל ועוד זה הישראלי (שגם אותי לא מעניין במיוחד), אבל לדעתי כל מי שמצדד בברקוביץ' בפוזיציה החדשה שלו לא באמת רוצה בטובת הכדורגל, אלא מוכן להקריב אותו לטובת מנה של צחוקים.

ערן לוי 30 במאי 2014

או שכן או שלא. ההנחה שהפוסט אינו ציני היא שלך ושלך בלבד, ולטעמי זה לא מספיק כדי לשטוח תאוריה שכזו ולשייך אותה לאדם אחר. אפשר להיות ציני, ולהאמין שאין תקווה, ואפשר להיות רציני ולדעת שדיון כדורגל עם אנשי כדורגל מהשטח הוא אחד הדברים המשעממים והנבובים שקיים בעולם הספורט הישראלי, ואם ילמדו מאדם אחר לשנות פאזה – לא להכות מאמן, לא להשתלח בגסות רוח, פשוט להיות פתוחים יותר, לצאת מהקבעונות המשתקים של מאמני ושחקני ישראל – דיינו.
די לדוגמה!

סימנטוב 30 במאי 2014

לא פעם נתקלים במישהו שסך הכל הוא (היא) מבריק ונהנה להראות שיש לו את זה, אצל רבים זה חלק מהנוסחא שהובילה אותו לאן שהגיעו. נו טוב כל עוד לא מוגזם אז שיהיה לבריאות
בקשר לברקוביץ ("ברקו") שמהנל את קבוצת ה"דגל" של המערך העבודה https://www.youtube.com/watch?v=AH3B1OxYO8Q

איתי 31 במאי 2014

מבריק , כרגיל, הנאה צרופה לקרוא את הטקסט

אם אני לא טועה היה זה הגל שתיאר את "ורטר הצעיר" כיפה נפש. אחד שאמנם נפשו יפה, אבל ערכיו הנשגבים רק נשארים בהגיגיו הפנימיים ולא באים לידי ביטוי בעולם הפיזי. מכאן גם האופן שבו תופסים את מושג זה כשלילי.

בלייק 1 ביוני 2014

כמובן שאני לא יודע אם ברקוביץ' יצליח העונה או לא, אני לא בטוח מה ייחשב לו כהצלחה. אני גם לא בטוח אם מבין האופציות שעמדו לרשות הפועל הוא לא הבחירה הטובה ביותר. אני לא מזלזל באישיות שלו ובקשרים שלו ככלים לשכנע שחקנים להגיע, גם בחוזים נמוכים אולי מכאלה שיוצעו להם בקבוצות אחרות.
הרושם שתמיד התקבל אצלי מברקוביץ' הוא של אדם מאוד מסור, מצד שני לא ממש כזה שמתכנן קדימה, אלא עסוק יותר בלחיות את הרגע, משתמש באינסטינקטים טובים כדי לכבות שריפות ולאלתר פתרונות, אבל לאורך ההיסטוריה הוא לא נשאר יותר מידי זמן במועדון אחד (כמקצוען), בנתניה הוא החזיק מעמד מעט מאוד זמן (אולי לא באשמתו, בטח לא רק אשמתו) וגם את הקמפיין למשרת מאמן הנבחרת הוא לא ניהל באסטרטגיה מרשימה במיוחד.
אני תופס את תפקיד המנג'ר כאחראי המקצועי גם על התהליכים הבינוניים וארוכי הטווח, ודווקא המאמן צריך להיות טוב יותר בניהול משחק, תגובות מהירות למצבים משתנים והתמקדות בטווח הזמן הקצר עד בינוני.
אגב, הרבה אומרים שברקוביץ' הצליח בנתניה כי הקבוצה שהוא בנה (או לפחות השתתף בבנייתה) בסך הכל הצליחה יפה. בעיני, אם ברקוביץ' לוקח איזשהו קרדיט על ההצלחה של נתניה, אז שיסביר איך אביר הכדורגל ההתקפי ("אני מעדיף להפסיד מלסיים ב- 0:0") מחזיק מנתניה של אז (קבוצה עם הגנה מאוד חזקה, 10 שחקנים אחרי הכדור, אבל גם מעט מאוד שערי זכות) כהצלחה.

Comments closed