לא הכל כאן פודינג | על שביתת הרכבות והבונדסליגה

לפני שבועיים, בדרך הביתה מהעבודה, המתנתי בתחנה ל-Ring, קו הרכבת המעגלי של ברלין, שמקיף את חלקיה המרכזיים של העיר, ללא תחנה סופית. ב-17:53 עליתי על הרכבת. בדיוק ב-18:00 הגיעה הרכבת לתחנת Schöneberg. הנהג עצר, הפעיל את מערכת השמע הפנימית והודיע: „עקב שביתת נהגי הקטרים תיעצר תנועת הרכבות בין 18:00-21:00. הנוסעים מתבקשים למצוא חלופות". דייקנים הייקים האלה.

ככה פתאום, בלי הודעה מוקדמת. שביתה. לך תמצא עכשיו דרך להגיע הביתה כשעם רכבת מתפקדת זה לא מסתיים בפחות משלושים ומשהו דקות. אז יצאתי מהתחנה והמתנתי בתחנת האוטובוס ונדחסתי פנימה עם עוד מאה איש שהמתינו שם. וטוב שהצלחתי למצוא מקום ישיבה, בכל זאת, כמעט שעה וחצי באוטובוס עד לאלכסנדר פלאץ, עם סיבוב ענק שהזכיר לי את קו 4 לבי"ח וולפסון. וזה לא הסתיים שם, כי עכשיו צריך לעלות על התחתית עם לפחות מאתיים איש, ודחוס וצפוף, וכולם דוחפים, ומזל שזה רק חמש תחנות עד הבית.

מאז הם השתכללו, נהגי הקטרים, עכשיו הם מודיעים מראש על השביתה. הם הודיעו מראש על זו של יום ג' בין 23:00-04:00, הם הודיעו מראש על השביתה של יום ה' בין 14:00-04:00, והם הודיעו מראש גם על הפסקת התנועה בין שבת ב-02:00 לשני ב-04:00. והרוב הגדול כאן לא באמת מתעניין במחירי המכוניות אלא בתדירות הרכבות, והשביתה האחרונה דפקה את סוף השבוע ואת חופשת הסתיו לכולם. גם אני רציתי לנסוע עם הבת שלי, אפילו חשבתי על פולין ליום אחד, כולה שעתיים נסיעה, אבל אי אפשר, אז נשארנו בבית. לפחות זכינו לראות את החמישיה של ריאל בלבנטה.

גם בימים כתיקונם אין יותר מדי שבחים לרכבת העלית, ה-S Bahn: תקלות מתמשכות, עיכובים ארוכים, ביטול רכבות, וזה עוד לפני שמתחילים לספור את המתאבדים. כשאלה קורים מארגנת הרכבת תחבורה חלופית בדמות אוטובוסים שנוסעים לאורך קו הרכבת המקורי. לפעמים הם נוסעים גם בזמן שביתה, אבל הם הם הודיעו מראש שלא תהיה תחבורה חלופית, ושהעם ישבור את הראש.

וכולם כאן זוכרים ויודעים איזה נזק גורמות שביתות ועדי העובדים של הרכבות, ובכל שנה נאלצים להתמודד מחדש עם עצירה מוחלטת שלהן, ליום או יומיים. ואפילו הכתבות בעיתונות הגרמנית לא מתרגשות יתר על המידה מתלונות האזרחים.

עד שזה מגיע לכדורגל.

streik

*

יום חמישי, 18.10

אוהדי בורוסיה מנשנגלאדבך כועסים. שלוש מאות קילומטר מפרידים בינם לבין האנובר, ויש לקבוצה שלהם משחק חוץ בשבת, והם לא יודעים איך יגיעו לשם. חלקם הגדול אף הקדים וקנה כרטיסי רכבת, אבל עכשיו נראה שהכרטיסים יישארו למזכרת מהיום המקולל הזה, היום בו שלחו אותם לחפש ת'חברים שלהם. והם לא לבד.

לא רק בדרך לעבודה, גם בדרך לאצטדיונים. לא רק בברלין, בכל מקום במדינה. מאה אלף איש משתמשים בתחבורה הציבורית בסופי שבוע כדי להגיע למשחקים השונים, וזה רק בבונדסליגה. בגלאדבך מדברים על כמה אלפי אוהדים שלא יוכלו להגיע למשחק, או במקרה הפחות גרוע יגיעו באיחור ניכר לאצטדיון. ועכשיו הכעס שלהם מופנה לארגוני עובדים פראיים באשר הם, ומזהירים על הבלגן שעלול להיווצר אם כל ועד עובדים קטן ישתק את המדינה.

ויחד איתם מתלוננים אוהדי ברמן שייסעו למינכן, ואוהדי אוגסבורג בדרך הארוכה למיינץ, וגם אלה של הרטה לפני שיפגשו את דראקסלר ושות' בוולטינס ארנה.

דובר הרכבת מספר שהחברה מחפשת בנרות נהגים שיסכימו לנהוג ברכבות המיוחדות והמסובסדות שמוזמנות על ידי חלק מהמועדונים לטובת אוהדי הקבוצות בדרכם הארוכה למשחקי החוץ. „אין ביכולתנו להבטיח את יציאתן של הרכבות המיוחדות למשחקים, ההחלטה אינה בידינו בלבד, הנהגים חייבים לשאול לרשותו של ועד נהגי הקטרים".

ודווקא עם הרכבת שנוסעת מברלין לגלזנקירשן אין בעיה, אפילו הדובר הודיע שהיא תצא כמתוכנן. יכול להיות שמצאו נהג שקיבל את אישור הוועד. יכול להיות שלספונסר של הרטה ברלין – Deutsche Bahn, רכבת גרמניה יש חלק בהחלטה. קשרים, רבותיי, קשרים.

*

המרחק בין ברמן הצפונית למינכן הדרומית עומד על כ-700 קילומטרים, אבל שם מודאגים קצת פחות. 6500 אוהדים מתוכננים לצאת לדרך הארוכה, ועבורם הרכבת אינה אופציה מועדפת, יקרה מדי עבורם, והם מעדיפים לנסוע באוטובוסים או לשכור מיניבוסים. אבל ישנם גם לא מעט אוהדים שחיים בדרום ובמזרח המדינה, שמעוניינים להגיע למשחק ולא יוכלו להגיע בלי הרכבת.

וכשמספר כה רב של אוהדים לא יכול להשתמש בשרותי הרכבת אפשר לצפות לפקקים בכבישים המובילים להאנובר, מיינץ, מינכן וגלזנקירשן. וארגוני האוהדים ממליצים לצאת לדרך מוקדם יותר מהרגיל, לתכנן את היום בהתאם.

אוהדי מנשנגלאדבך לא מוותרים, לא מוכנים שוועד עובדים ישבש להם את תוכניות סוף השבוע הקדושות. “האנובר, למרות הכל אנחנו מגיעים", צייץ דובר ארגון האוהדים המקומי "בלוק B”, “נגיע עם קטנועים, עם ריקשות, עם סירות פדלים, עם כל מה שיש. Auswärtssieg (נצחון חוץ)!“.

trotz

*

שבת, 19.10

היה כדאי לחבר'ה מגלאדבך לעשות את כל הדרך להאנובר על קטנועים, ריקשות וסירות פדלים. 0:3 חלק, Auswärtssieg, מקום שני בליגה. אלה של הרטה קצת פחות מרוצים: להם היתה רכבת בפרוטקציה, הלוך וחזור, אבל די באסה לשבת בקרון עם כמה עשרות מדוכאים ולהעביר חמש שעות אחרי הפסד (2:0). לפחות בטבלה אנחנו עדיין מעל בורוסיה דורטמונד, גם זה משהו ביום שכזה.

 

 

הנצחון בסלהרסט פארק
ברס: לקראת הדולפינס - אלון ברק

22 Comments

רועי 19 באוקטובר 2014

לא מבין למה אתה צריך להרוס ככה לאנשים את האשליות שרק בארץ הכל ח**

מייק 19 באוקטובר 2014

העיקר ש- מריו גצה יגיע למגרש. במונית אפילו. http://namez.com/profiles/133-tom-ehrhardt/records/6843-mario-gotze

D! פה 19 באוקטובר 2014

ומה עם האוטובאהן המחורבן שאפשר לנסוע בו גם שלושמאות אבל כל מאה חמישים מאתיים קילומטר עובדים בכביש ונוסעים קילומטר וחצי בשעה. במקרה הטוב?
והייתי שואל גם מה עם הקפה הזוועתי (אבל דווקא בברלין קל יחסית גם למצוא קפה מעולה)

אהד 19 באוקטובר 2014

ארגוני עובדים חזקים זה דווקא לא מילה גסה. כמובן שהשאלה היא מדוע נהגי הרכבות שובתים

רועי 19 באוקטובר 2014

נכון, אם אתה משתייך לאחד מהם.

ערן לוי 19 באוקטובר 2014

ארגון נהגי הרכבות דורש העלאה של 5% בשכר וצמצום מס' שעות העבודה השבועיות, כמו גם התייחסות במשאים ומתנים עתידיים גם לקבוצות כוח אחרות בחברה כגון כרטיסנים ועובדי מסעדות הרכבת.
בינתיים הכריז יו"ר GDL – ארגון הנהגים – על שביתה נוספת בת שבוע שתיפתח בשני הקרוב. מתחיל להיות בלגן אמיתי כאן, כדאי להתחיל לחשוב על תחילת ה"עלייה" לכאן לפחות בשבוע.

Zofo 19 באוקטובר 2014

אז שם לא הכל פודינג..
עדיף מאשר כמו כאן שהרוב חרא

אסף THE KOP 19 באוקטובר 2014

סע.
המפתחות בפנים.

Zofo 19 באוקטובר 2014

רק בשביל לראות אותך יום אחד שם פסל של עצמך עטוף בגאווה.
בת יענה

אסף THE KOP 19 באוקטובר 2014

מה שתגיד מהפכן כורסא.

Zofo 19 באוקטובר 2014

ודרך אגב.
את האידיוטים שעמדו בכיכר עם מילקי באיזה יום שהיה להם משעמם ובכו בגרמנית על מר גורלם הייתי מאכלס איתך בחדר אחד למשך כמה שעות שיסתנורו מהפסל.

אתם משלימים אחד את השני יופי

אסף THE KOP 19 באוקטובר 2014

אתה צריך כסף לדלק ?

LEONIDAS 19 באוקטובר 2014

לא יכולת לספר על איכות ה- S-BAHN בברלין לפני כחודש, היית חוסך לי התקף לב שכמעט קיבלתי, כאשר כמעט פיספסתי את הטיסה חזרה משונפלד ורק הודות ל"דיוק" בזמני ההמראה של אל-על הספקתי
לעלות על הטיסה.

אסף THE KOP 19 באוקטובר 2014

המצב בברלין לא שוס גדול, וגם הקור שם מבאס את התחת…

יחד עם זאת, הרטה ברלין ושאר קבוצות הליגה הגרמנית עדיין לא ערכו טקסי הוקרה לבוגדי כנופיית באדר-מיינהוף, את זה, מציצה פומבית לעבריין נמלט ובוגד, רק הפלסטינאיים עם ת"ז הכחולה מרשים לעצמם לעשות.

אסף THE KOP 19 באוקטובר 2014

אפרופו ברלין לעומת ת"א…

אפשר לראות שת"א 2014 הופכת ליותר ויותר דומה לברלין 1938…

http://judaism.walla.co.il/?w=//2792616&obref=obnetwork

עדיף להישאר פה. למה להיות אנטישמי בארץ קרה ?

כחול 20 באוקטובר 2014

תנוח!

אסף THE KOP 20 באוקטובר 2014

נראה לי שלא.

כחול 20 באוקטובר 2014

פשוט תנוח כבר

אסף THE KOP 20 באוקטובר 2014

במחשבה שניה….

עדיין נראה לי שלא.

גילעד 19 באוקטובר 2014

והנה חצי הכוס המלאה. ברוב הימים האוהדים שם יכולים לסמוך על תחבורה ציבורית בדרך למגרש.

ארז (דא יונג) 20 באוקטובר 2014

כן, נראה לי שהמגיבים פה קצת פספסו את הנקודה הזו שבכל שבת ישנם מאות אלפי אוהדים שנוסעים בתחבורה ציבורית נוחה, זמינה וברובה זולה (עירונית יותר, בין-איזורית פחות) לצפות במשחקי כדורגל

אדם בן דוד 20 באוקטובר 2014

מעבר לעובדה שבאמת הבעיה היא שליום אחד לא הייתה תחבורה נוחה ביום המנוחה ופה זה הסטנדרט-
התאפקתי התאפקתי אבל איני יכול עוד-
שביתת רכבות בגרמניה?
באמת?
רכבות? בגרמניה?
TOO EASY

Comments closed