לא כולנו קורצקי

*לפני שהתחלתי לכתוב את הפוסט חשבתי לפרסם אזהרה על תוכנו, שכן הוא מכיל מלים גסות שעלולות להציק לאוזנו של הקורא הממוצע, לפחות הממוצע שאני מכיר. אחר כך נזכרתי שאף אחד לא פרסם אזהרה לפני שמיעת הקלטת של קורקצי, ושם זה היה הרבה יותר גרוע. טוב, לפחות אף אחד לא יהיה מופתע כשיקרא את הפוסט. אם כך זו אינה אזהרה – זוהי הודעה. *

koretzki

 ******

חבורות של ישראלים מסתובבות ברחובות, חבורות של גברים בחולצות של ריאל מדריד – צועקים, מדברים על זיונים ובחורות, מתלוננים בקול על המוכרים בחנויות, מתאוננים שאין להם מספיק זמן לקניות. שניים אפילו זרקו משהו לכיווני בלי לדעת שהכול נקלט, בלי לדעת שאנחנו מאותו מקום. והכול בקול רם, כמעט בצעקות. ודי קשה להפריד בין רעשים ברחובות סוף השבוע הסואנים של מדריד, אבל החבורות האלו מנצחות כל דציבל ספרדי, שלא לדבר על אלה הצרפתים/גרמנים/שבדים וגו'.

כל הדרך למלון מלווה אותנו האל קלאסיקו (כי סופר קלאסיקו זו המצאה של ערוץ הספורט). המסעדות, הטאפאס בארים, החנויות, הבתים – בכולם דולקת הטלוויזיה, בכולם צופים אנשים באל קלאסיקו. ואנחנו עוצרים כל כמה שניות, צופים במשחק, ממשיכים עוד כמה מטרים קדימה כדי לצפות בהתקפה הבאה מהחלון הסמוך.

במלון אין שידור ישיר, רק דיווח חי על התוצאה עם פרשנות בספרדית על רקע דגלי ריאל ובארסה מתנופפים ברקע, מין הסתפקות במועט של ערוצים ללא זכויות שידור. ואני יודע להזמין קפוצ'ינו ומאפין בספרדית, וזהו. אז אני נכנס לאיזה אתר ספורט בעברית, לראות מה מספרים על המשחק.

והנה הוא, מנחם קורצקי, ומתחת לכותרת הקלטת השיחה שלו עם האוהד.

Play.

*

אני שומע ולא מבין, ולא מאמין. הרבה אנשים עצרו במסלול חיי, חלקם חברים, חלקם ידידים, חלקם סתם אנשים באמצע הדרך. ו(כמעט) אף אחד מהם לא נשמע כמו קורצקי (והאוהד). וגם אני, מעולם, ברגעים הכי מאיימים שלי, בעצבים הכי קשים שלי, בטונים הכי גבוהים שלי, לא התקרבתי לטינופת כמו זו שיצאה מפיו של קורצקי (והאוהד).

איחס.

ואני זוכר איך לפני שלושים ומשהו שנה הייתי בצופים, ובאמצע פעילות לילה תקפו אותנו כמה עבריינים , ואחד מהם שלף אולר קפיצי ואיים עלינו. ואני, שעניתי לו, הפכתי באחת להומו מזדיין מוצץ אוכל בתחת. ואפילו לא ידעתי. ואחד מהחבר'ה שלנו, קראטיסט בתחביבו, די נעלב, וענה לעבריין "למי קראת מוצץ, יא מזדיין", וההוא ענה לו "לי אתה קורא מזדיין, יא זין?!”. אף אחד לא נדקר באותו ערב, אבל שני ילדים סיימו אותו בתחנת מד"א הסמוכה, כולל הקראטיסט.

*

אמא שלי, אישה יקרה, לא מתעניינת בכדורגל, ואף פעם לא מבינה איך אני מצליח להקשיב לתוכניות הספורט האידיוטיות האלו, עם הצעקות והויכוחים על משחק בכדור, ולא מבינה למה צריך להשקיע כל כך הרבה אנרגיה בשטויות. והיא יושבת לידי בחדר ולא מבינה, מה זה הדבר הזה שאני שומע.

זה המאמן של בית"ר ים שחטף את הג'ננה.

וככה הוא מדבר? מאמן?!

כן, האוהד ישב לו על הווריד, הטריד אותו בטלפון, עד שהוא איבד את הראש.

מה זה משנה מה אמר האוהד? חובה לפטר אדם עם פה שכזה.

לא יפטרו אותו, אמא. הבוס שלו סגר את העניין, אמר שהוא טעה וזהו.

מי זה הבוס שלו?

אלי טביב.

אוקי, עכשיו הכל ברור.

לקראת מרתון ניו יורק
תשבץ אלעד כץ ה-2

40 Comments

Leonidas 31 באוקטובר 2014

אלי טביב שקל לפטר את קורצקי בגין חוסר מקצועיות , שכן קורצקי לא טרח לוודא שהוא לא מוקלט או לחלופין לא השמיד את ההקלטה…או לחלופין בגלל שהוא נהג במתינות ולא טרח לקחת עימו מישהו כשהוא הולך להכות/להשתיק/לחנך את האוהד המטריד. ממש חובבן.

D! פה 31 באוקטובר 2014

היה צריך להוריד לו אצבע ובזה לגמור את העניין

wiz 31 באוקטובר 2014

+1 לשניכם :)

סימנטוב 1 בנובמבר 2014

מצטרף…

פורנוהוליק 31 באוקטובר 2014

אין שום מקום לפטר אותו.

1. אין סיבה לתת למטריד הפרובוקטור פרס.
2. אין סיבה לגזול את פרנסתו של אדם על שיחה פרטית.
3. כולנו טועים, לכל אחד מגיעה הזדמנות שניה.

גל ד 31 באוקטובר 2014

1. המטריד הפרובוקטור לא מעניין אותי.
2. זו לא שיחה פרטית, עובדה ששמענו אותה.
3. על טעויות משלמים. הנה, גם אני יכול לדבר בקלישאות.

אדם בן דוד 31 באוקטובר 2014

לא לכל אחד מגיעה הזדמנות שניה
איזה שטות

zen 1 בנובמבר 2014

אני מבין שלא שמעת את ההקלטה?

אריק 31 באוקטובר 2014

ערן,
הבעיה שהוא קילל או הבעיה היא סוג הקללות? אם סוג הקללות איפה עובר הקו בין קללות סבירות ללא סבירות.
תזכור שמדובר בשיחה פרטית בטלפון. זה כמו שמישהו יצלם את קורצקי בביתו מבחוץ ויטריד אותו – האם זה לגיטימי לשפוט את קורצקי אז?
אין ספק שקורצקי חייב להיענש, אבל בגלל שקילל ואיים על האוהד ולא כי אמר דברים גסים מדי שאנשים רגילים לא רגילים לשמוע בד"כ.

בני תבורי 31 באוקטובר 2014

נכון, ובזאת להסתפק. החגיגה על חשבונו של אדם שלא עמד בלחץ והגיב בפראות – משהו שמרביתנו לוקים בו – צבועה ומתחסדת.

טל המנצ'סטרי 31 באוקטובר 2014

בני

אתה אוהד הפועל פ"ת, נכון?
היית רוצה לראות בחזרה את דני לוי מנהל לך את ענייני הקבוצה?
מה לגבי תומר סיני?
מה ההבדל בין השפה שלהם, דרך פיתרון מחלוקות, ניהול עניינים או ריבים שלהם לבין זה שקורצקי דיבר והציע?
האם גם "הם" זה "אתה"?

יש אדם מן השורה שלא עמד בלחץ והגיב בפראות וזה יכול לקרות לכל אחד מאיתנו, לגמרי, איבוד עשתונות רגעי. יש את מעשה קורצקי ו 20 דקות זה לא איבוד עשותונות רגעי, היה שם נאום מאיים ועברייני לכל דבר שכלל גם רמזים על מי הוא באמת, מי זו המשפחה שלו ושוב, הסיפורים על קורצקי ברמת השרון ידועים, אתה מתעלם מהם (או אולי לא מכיר).
יש גם את קורצקי שאמר בתקשורת כי הוא לא מאמין בללכת למשטרה ובכדי לפתור אירועים שכאלה, היי, גם תומר סיני אני חושב לא ממש מאמין בללכת למשטרה בכדי לפטור סיכוסוכים, אני טועה?

אני לא אוהד בית"ר ירושלים, אין לי קבוצה בישראל ודווקא אהבתי לראות כתבה שעשו בערוץ 5 על קורצקי לפני מספר שבועות ולאחר ניצחון בטדי בתחילת העונה, מהסוג שאתה רוצה בהצלחה המקצועית שלו, אחד שמגיע מלמטה בכדורגל בישראל ובלי להיות שייך איפשהו בדרך למכבי חיפה/מכבי או הפועל ת"א ככה שאין לי פה איזה רצון נסתר לראות אותו נפגע או נופל וכי אני אוהד קבוצה X או Y אבל גם אין בי שום צביעות או התחסדות כשאני חושב שהוא היה חייב להיות מפוטר כי ביזה את התפקיד, המעמד והמועדון שאותו הוא מייצג.

בני תבורי 31 באוקטובר 2014

טל,
לשאול שאלות שהתשובה עליהן ברורה זו דרך לא הוגנת לנהל דיון. מה אתה רוצה שאומר, שדני לוי ותומר סיני היו מופת לניהול? עמוד האש? הטוטפות בין עיני? אני לא מכיר את הסיפורים על קורצקי ולא אוהד בית"ר. העליתי התייחסות למצב בו מישהו לא מבין שהדמוקרטיה שלו נגמרת במקום שמתחיל האף של מישהו אחר. קורצקי ככל הנראה אינו בתולה וסטאלית והמטלפן גם הוא לא חסיד אומות עולם, אבל יש גבול למה שאדם סביר יהיה מוכן לוותר למען זכות הדיבור. יש כאלה, ואני מבין שאתה בניהם, שהיו עוברים על כך לסדר היום או מתלוננים במשטרה, קורצקי איבד את זה והגיב כפי שהגיב. ראוי? לא. נכון? בוודאי שלא. אנושי? לגמרי ועל הצביעות החוגגת אני מלין.

טל המנצ'סטרי 31 באוקטובר 2014

בני

אנושי להגיב ככה בעבור מי שחי בעולם שהוא לא העולם שלי ואני מניח לא עולם שלך ולא אני הוא זה שהכללתי את קורצקי כמייצג של כולנו ופה, לדעתי, טעית והדעה הזו שלי איננה צביעות וגם לא בהקשר של איך קורצקי הגיב, היה שם הרבה מעבר לאינסטינקט ראשוני שהתפרץ.
הכדורגל הישראלי, בית"ר ירושלים הוא לא העולם הפרטי של קורצקי והקודים שאמורים להיות שם הם כאלה שאין לו כמייצג נכבד מקום.

אריק 31 באוקטובר 2014

בני. זה כמובן לא אריק שאתה חושב שזה. היית צריך להבין מהתשובה השקולה.
לי אין דעה בנושא, לא מופתע כי מכיר את את החומר האנושי. עם זאת, תודה לאל, עדיין לא כולנו קורצקי. בחיים לא איימתי על איש. הקללות זה סתם תת רמה הכל באותו שורש בלי תחכום וגיוון יותר מדי חזרתיות אפילו לחובב היפ הופ. צריך לדעת איפה לגוון איפה לעשות ברייק, זה קובע את המשקל והניגון. ציון נמוך מאוד על כמות המילים הראשוניות אך גבוה על האותנטיות.

ערן לוי 31 באוקטובר 2014

אין לאף אחד מהמוזכרים בפוסט שלי רצון לראות אדם מפוטר. עבודה היא ערך עליון, ולא פוגעים בפרנסה. יש מחשבות, מותר לחשוב, זה לא חטא, ולא צריך להתייחס לכל מחשבה – גם אם היא פופולרית – במלים כמו "צביעות" ו"התחסדות", כי כל מה שזה מציג זו התייחסות למתייחסים ולא לשורש העניין.

למי שעדיין לא הבחין – הפוסט שלי הוא קונטרה לפוסט של בני. אני מאמין שאלימות היא אלימות, ומנחם קורצקי – גם אם שיגעו לו את השכל – הוא אדם אלים. הוא לא הסתיר זאת לרגע, הוא לא טרח להציג את הדברים אחרת, והוא אדם גס רוח, גם אם חיוכו המקסים שבה את אשר אלון ואלי טביב, גם אם השחקנים שלו מגבים אותו. "כולנו קורצקי", כתב בני. אני לא קורצקי, רבים מאיתנו לא קורצקי. יישאר בעבודה? לא יישאר בעבודה? שיהיה לו לבריאות, זה לא העניין.

מבקר טלביזיה 31 באוקטובר 2014

ערסים ופרחות האליטות החדשות פרק 4

מרקוביץ 31 באוקטובר 2014

ערן – ראשית תודה. הוויכוח מה עושים עם קורצקי הוא לגיטימי. מה שלא לגיטימי בעייני זה "כולנו קורצקי". מי זה כולנו ? "העם עם הגולן" אז עם אני לא עם הגולן אז אני לא שייך לעם ?

האמת לא אכפת לי מה יעשו עם קורצקי ואולי יותר נכון אין לי ציפיות. ברגע שאדע שבקבוצה שלי יש אדם כמוהו אלחם שהוא לא יהיה שם. אם אכשל אז אני לא אהיה שם. מה אני יכול לעשות ?

אגב קראתי ש"פרנסת אדם קדושה ולא נוגעים בא". ממש לא הבנתי את זה. מה עם הפרנסה של אלי כהן שפוטר ע"י טביב ?

אבי 31 באוקטובר 2014

אחלה פוסט…

תודה על אי של שפיות בתוך כל מלל הגועל.

" הרבה אנשים עצרו במסלול חיי, אף אחד מהם לא נשמע כמו קורצקי ":- זה המשפט הכי חשוב..נשבע לך שיש לידי מקללים,גם אני חוטא בזה לפעמיים… אבל אף אחד לא נשמע כמו קורצקי…

תודה גם על האבחנה..

צור שפי 1 בנובמבר 2014

+100

סימנטוב 1 בנובמבר 2014

+1

no propaganda 31 באוקטובר 2014

היה כל כך הרבה דיון בנושא שנאלצתי להקשיב להקלטה הנוראית זאת.
המסקנה שלי שקורצקי לא יכול להמשיך להיות מאמן בית"ר כי הוא צריך לשבת בכלא על איומים באלימות. האיומים היו אותנטים לגמרי, לא עצבים ולא התפרצות רגעית ואפילו לא איומים של עבריני צעצוע. אלה איומים של עברון מאפיונר ואלה דברים שעבורם הוא צריך לעמוד למשפט.

yyy 31 באוקטובר 2014

הבעלים עבריין מורשע, האוהדים גזענים ואלימים אז כמה מפתיע שהמאמן מדבר כמו ראש אירגון פשע.

כסיפוביץ 31 באוקטובר 2014

מצוין.
בדיוק כמו הקודם.

אסף THE KOP 31 באוקטובר 2014

עוד 2-3 קלטות כאלה של קורצקי וכולם ירצו להיות אשכנזים.

סימנטוב 1 בנובמבר 2014

:)

מאשקה 31 באוקטובר 2014

ערן, כל מילה בטור הזה נכונה.
האירוע הזה הגעיל אותי, והרחיק אותי רחוק יותר מהכדורגל הישראלי.
תודה לך

נולי 1 בנובמבר 2014

אם יש מירי רגב, על התבטאויותיה ודעותיה החשוכות כאישה בכירה בליכוד, אך טבעי הוא שיהיו טביב וקורצקי בבית״ר. כנראה שהם וסגנונם הבלתי עדינים בעליל מייצגים את ההעדפות התרבותיות של חלק גדול למדי מהעם שלנו. זה לא אומר שכולנו כאלה וטוב שכך

טל המנצ'סטרי 1 בנובמבר 2014

כי זהבה גלאון על התבטאויותיה ודעותיה החשוכות כאשה בכירה במרצ
אך טבעי שיהיה זה חיים רמון בהפועל ת"א….

אסף THE KOP 1 בנובמבר 2014

+ 100 טל.

משה 2 בנובמבר 2014

זכותך לא להסכים עם זהבה גלאון, ואפילו לשנוא אותה.
אבל, צריך להיות שטוף מוח ברמה קיצונית במיוחד כדי להשוות את סגנון הדיבור של גלאון (אני מתכוון לסגנון בלבד!) עם הגסות והוולגריות של מירי רגב, ומי שלא רואה את זה, זקוק למשקפיים של עוור במהרה (וזה מופנה גל לטל וגם לאסף).

איציק 1 בנובמבר 2014

יש סיפור על עיתונאי בריטי שכתב מאמר ובו טען שכל הנשים זונות. מלכת אנגליה נעלבה וזימנה אותו אליה לברור.
המלכה: האם אתה העיתונאי שטען שכל הנשים זונות?
העיתונאי: כן.
המלכה: האם אני אישה?
העיתונאי: ודאי גבירתי.
המלכה: האם אתה טוען שגם אני?
העיתונא: בודאי הו מעלתך.
המלכה: וכמה היתה מוכן לשלם?
העיתונאי: פאונד אחד.
המלכה: מה? בשביל המלכה, כל-כך מעט?
העיתונאי: את רואה הוד מעלתך, כבר התחלת להמקח…
אז כולנו קורצקי, זה רק עיניין של מחיר, באיזה מצב ומי יכול להביא אותנו למצב זה. כנראה שלא כולנו נחזיק 18 דקות, ולא כולנו יודעים להשתמש כל-כך טוב בלקסיקון זה, אך כל אחד מסוגל להתפרץ בדרכו, כולי ניבולי פה, אם יגיע לנקודת הרתיחה שלו.

ערן לוי 1 בנובמבר 2014

וכולנו נפרק את הצורה לנהג שחתך אותנו בכביש.
וכולנו נשבור את האף לאדם שהעליב את האשה שלנו.
וכולנו נרצח מישהו שמתווכח איתנו על מקום חניה.

יש סיפור על עיתונאי בריטי שלא סיפר סיפור הזוי על מלכת אנגליה, אבל זה לא סיפור פופולרי, כי אי אפשר להסיק ממנו מסקנות שמשרתות אג׳נדה.

איציק 1 בנובמבר 2014

לא, הנקודה היא, מה נקודת הרתיחה. והוא לא פירק לאף אחד את הפנים. הסיפור הוא עם מוסר השכל, ולא בגלל שהוא מלהיב. ואם תקרא את תגובתך תראה שהיא עצבנית, ואם היתי לידך או היתה מדבר איתי בטלפון היתה יוצא עלי בעצבים. כנראה שבשפה אחרת משלו. מה שמוכיח את טענתי.

no propaganda 1 בנובמבר 2014

הבעיה היא לא השפה(זאת בעיה אחרת). הבעיה היא התוכן הפלילי של האיומים. גם אם קורצקי היה אומר "אני אדאג שתשאר בריא כל החיים" בצורה שהוא דיבר, זה היה גרוע באותה מידה.

איציק 1 בנובמבר 2014

לא צריך להתמם, זה לו בעייה להביא בן-אדם לומר "היתי יכול להרוג אותו." אם האדם בעל הסטורית מסוכנות (ואולי קורצקי כזה) אז זה עיניין אחד, ואם זה עיניין של התפרצות רגשות אז עזוב, הטענה שלך לא מחזיקה מים.

רף 2 בנובמבר 2014

איציק,
על ערן לוי אמרת שהתגובה שלו עצבנית ושהוא היה יוצא עליך בעצבים בגלל שורה וחצי מהתגובה שלו שקראת. על no prppaganda אמרת שהטיעון שלו לא מחזיק מים. דווקא מבין שלושתכם אתה נשמע לי עצבני יותר מכולם.

איציק 2 בנובמבר 2014

אני ממש לא עצבני, אני פשוט אומר שבמצבי קיצון ניתן לעצבן כל אחד (טוב, כמעט כל אחד), כך שיגיב בצורה קיצונית. אם דפוס עצבים חוזר על עצמו זה בעייתי, אך אם זה מקרה חד פעמי בסיטואציה חריגה (בתקווה שזה אכן כך), לא צריך ישר לצאת עליו, במיוחד שזו היתה שיחה פרטית. אני לא מצדיק אותו, אך גם לא עושה ממאמני כדורגל, מורי דרך לחיים (לצערי כמובן) כך שצריך לעשות עליו עליהום. אם הצתייר שאני מעודד תגובה כשלו, אז זה ממש לא כך, מצד שני לא היתי רוצה להיות בסיטואציה שאיזה נבלה ממרר לי את החיים ומוציא אותי משלוותי למשך מספר ימים. מקווה שלא היתי מגיב כמוהו, אך לא היתי רוצה לבדוק זאת.

ניר 2 בנובמבר 2014

בעיני יש לסיפור הזה 3 רבדים.

רובד 1 – אוהד חוצפן, שלא רק הטריד וקילל אחרי זה גם רץ לתקשורת עם הקלטה פרטית של כל התבשיל המסריח הזה.

רובד 2 – מאמן כדורגל של קבוצה בכירה עם קהל גדול שחושף טפח מפרצופו האמיתי והמכוער תוך כדי שהוא שוכח שהיום אפשר בקלות להקליט שיחות, בטלויזיה הוא הרי לא היה מדבר ככה.

רובד 3 – התקשורת הצהובה והעלובה, שלוקחת קלטת של שיחה פרטית שאין לה בעקרון עניין לציבור (מדובר בשיחה פרטית של אוהד שמקלל במכוון את המאמן והמאמן עונה לו באותה מטבע ותורם עוד כמה סנטים משלו לדיון) ועושה מטעמים מערימת הזבל הזו תוך כדי חשיפה ביודעין של ילדים לשפה ולסגנון הדיבור העברייני בו בשעה שרצים שם כל מיני קמפיינים מקושקשים נגד אלימות.

לסיכום – כך נראה הכדורגל הישראלי, כך נראית תקשורת הספורט (במיוחד הכדורגל) הישראלי, פשוט חבל מבחינת אוהדי הספורט שלא רוצים כבר ללכת למגרשים ולא רוצים לראות ולקרוא ספורט ברמה כזו.

השף השבדי 3 בנובמבר 2014

והנה בדרבי ההמשך לפרשת קורצקי…

Comments closed