משחקים של כבוד

מה שווה כל הכסף שבעולם בלי כבוד? תלוי את מי שואלים

Kavod

מקורביו של אלירן עטר מאוכזבים.  הבחור שלהם חתם על חוזה בליגה הצרפתית עם 450 אלף יורו לעונה והם מאוכזבים.  אז מה אם עטר רצה אירופה, אז מה אם קרויף לא עמד בדרכו לחלום, אז מה אם גם עטר וגם קרויף סגרו עיסקה מוצלחת – הם מאוכזבים.  מכבי לא נלחמה על עטר, לא נאבקה עליו.  לא קבעו איתו פגישה חוזית, לא ניסו להעניק לו חוזה חלומי שישאיר אותו, פשוט שחררו.  איפה הכבוד איפה, תוהים בזעם מקורביו.  מת על המונח הזה, "מקורביו".

אליניב ברדה, המאמי הלאומי החדש, חתך בשכר החי וחזר הביתה.  רגע לפני שהוא נוחת בווסרמיל ומסתפק במיליון דולר לשלוש שנים הוא חייב, אבל חייב לספר לנו כמה רע התייחסו אליו בגנק.  הוא דרש חוזה לשנתיים, הם הסכימו לעונה אחת בלבד והעירו את שד הכבוד מתרדמתו: תרמתי למועדון שש שנים מחיי בשמחה…יחד איתי הפכה גנק למה שהיא היום…מרגיש שלא כיבדו אותי כמו שצריך על המחויבות שלי.

 *

בחור צעיר אחד עבד בבנק גדול.  הוא נשלח לשם על ידי החברה בה הועסק על מנת לתפעל את מעבדת התוכנות הארצית.  אלפי עובדים, מאות סניפים ועדכוני תוכנה שלא מפסיקים לזרום.  פגישות עם מנהלי פרוייקטים, מתכנתים ומנהלי מחלקות.  תוכנה תקועה? פונים אליו.  עדכון פגום? מתקשרים אליו.  טענות ומענות? הוא הכתובת.  אחרי שלוש שנים בתפקיד הוא החליט שכל זה שווה תוספת שכר.

אז הוא קבע פגישה עם הבוס ודרש העלאה.  הוא חשב על כמה אלפים, הבוס אמר שלא יותר מאלף.  הוא היה צעיר, לא ידע יותר מדי על החיים, והחליט לנקוט בדרך בה בוחרים לא מעט שחקנים רגע לפני חידוש חוזה או אם סתם בא להם לעשות פרצוף של קזבלן.  הוא החמיץ פנים והודיע לבוס שההצעה שלו מעליבה.  אם זו הצעה מעליבה, חייך הבוס, אז תישאר עם המשכורת הנוכחית.

לקחתי את האלף, בטח שלקחתי.  מה, אני כדורגלן?

גל מקל - כשחולמים ועובדים יש תוצאות
חלום

7 Comments

בני תבורי 1 ביולי 2013

בדיוק!

מוטי בננה 2 ביולי 2013

1+

שלו 2 ביולי 2013

+1

Xxx 2 ביולי 2013

1+1 + 6X4

matipool 2 ביולי 2013

גדול !

אהוד 6 ביולי 2013

מקורביו = השחקן עצמו שמתבטא בעילום שם…
או מקורביו = עיתונאי שלא היה לא מה לכתוב, והחליט להמציא משהו שנשמע הגיוני לגבי שחקן או קבוצה.

Comments closed