כדורגל גרמני בטייק אווי

שישי בערב עם באיירן, בוקר עם בן שהר, צהריים בוולפסבורג - בלי לצאת מהבית.

2013-09-01_133030

בערב שבת ישבתי במטבח, עישנתי סיגריה ודפדפתי באייפד. בין אלפי המילים שמחברות בין אובמה, קרי, גנץ ואסד המשכתי לנהל משא ומתן עם ה(אולי)בוסית העתידית שלי. בסוף גם זה נמאס לי, בכל זאת ערב שבת, אז דפדפתי לספורט וגיליתי שבפראג נכנסו להארכה. זה הזמן להפסיק לגלגל טבק, לעבור לסלון ולראות את חאבי מרטינז משווה בשניה האחרונה של ההארכה ומספר בגרמנית קלוקלת כמה שהוא שמח, ואת ז'וזפ שולח את ז'וזה למחוא כפיים לקהל של צ'לסי ולהצהיר שהקבוצה הטובה הפסידה כי זה מה שנשאר לו. ורק לוקאקו נראה ככחול המדים היחיד שלקח ללב את ההפסד, ורק לגצה ממש לא מתאים הצבע האדום.

תואר ראשון לבאיירן מינכן, אבל מה ששימח אותי הרבה יותר היה התיקו מול פרייבורג יומיים קודם לכן. כנראה שזה בילט אין בכל אוהד של קבוצה גרמנית שאינה באיירן. לי באופן אישי לא משנה מי תהיה אלופת גרמניה, מצידי קבוצה אחרת בכל עונה, שזה אומר אליפות מתישהו להרטה, ושבאיירן יפסיקו להיות כאלה ווינרים דוחים, זה מדבק. הנה, אפילו עכשיו, בערוץ המקביל, משדרים שוב את הנצחון של באיירן על נירנברג מהמחזור השני, כאילו אוניון ברלין לא מגיעה מחר לדרבי הראשון של העונה.

טוב, נו, לא בדיוק דרבי שיכתבו עליו בערוצי הספורט הישראלים, אפילו לא ב"דה באזר". חוץ ממני. הליגה הרביעית, מחוז צפוןמזרח, קבוצות המילואים של אוניון והרטה, מקום שני וחמישה עשר בהתאמה, אבל לי ולדנה זה ממש לא משנה. היא עוד לא בקיאה בהבדלים בין קבוצת האם לקבוצת הבת, העיקר שיש כחוללבן על החולצה. אני בקיא טיפה יותר אבל לא מתכנן לסחוב אותה לוולפסבורג, שלוש שעות לכל כיוון. לא נורא, יום יפה צפוי לנו מחר, עשרים ושלוש מעלות, ודרבי זה דרבי.

*

ארבעה משחקים, תיקו אחד ושני הפסדים – זה מה שיש למילואי הרטה עד כה. אבל בשבת בצהריים הם זכו לחיזוק משמעותי לסגל. בשל המספר הגבוה של שחקנים כשירים החליט יוס לוהוקאי לשלוח חמישה מהם לחזק את המילואים בדרבי. וכך מצאו עצמם רומן הובניק, כריסטוף יאנקר, פביאן הולנד, פיליפ ספרינט ובן שהר באצטדיון החובבים שבמתחם האולימפי, עולים לדשא ומתחממים לקראת דרבי ברלינאי בליגה הרביעית (1:1).

בסופו של דבר נערך המשחק באצטדיון אחר בשל אירועים במתחם. ההודעה באתר המועדון הופיעה לראשונה בבוקר, שש שעות לפני שריקת הפתיחה. הנה, גם בגרמניה הנאורה והדקדקנית לא מקפידים על עדכון שלוש מאות שלושים ושבעת האוהדים שכן מעוניינים להגיע למשחק בליגה הרביעית. אולי בגלל זה הגיעו רק שלוש מאות עשרים ושבעה איש. אולי אני נסחף.

לפחות בן שיחק תשעים דקות.

 אבל מספיק, כמה אפשר לדבר על משחק מהליגה הרביעית שאפילו לא ראיתי.

*

אין לי חשק לשבת כל כך הרבה זמן במשחק", פסקה דנה והחליטה שהיום אין כדורגל. היא גם לא אבתה ללכת לקולנוע, השתעלה קצת ורצתה לנוח, אז נשארנו בבית, הדלקנו את הטלויזיה וצפינו בוולפסבורג – הרטה.

הסטטיסטיקה בישרה שיש למה לצפות. וולפסבורג היא היריבה החביבה על הרטה – מאז עונת העלייה של השתיים לבונדסליגה (1997) ניצחה הרטה את וולפסבורג שלוש עשרה פעמים. בשבעת משחקי הבית האחרונים שלה מול הרטה ניצחה וולפסבורג רק באחד(1:2, 2009). אפילו בעונות הירידה האחרונות שלה לא ויתרה הרטה על הנקודות בוולפסבורג (2:3 ב-2011, 1:5 ב-2010).

אבל הפעם זה לא קרה, הרבה תודות לדייגו בנאליו שלרגל משחק ה-200 שלו בוולפסבורג נעל את השער ועצר את פתיחת העונה המלהיבה של הרטה. החבר'ה שלי העלו תמונות מהיציע בוולפסבורג לפייסבוק, נראו די מאושרים, כנראה שזה היה לפני שהמשחק התחיל. שני שערים של אוליץ' ודייגו סגרו עניין עוד לפני השריקה למחצית ושלחו אותנו לפגרה עם הפסד ליגה ראשון.

Wolfsburg

*

האוהדים בברלין מפונקים, לא באים אם לא מתרגשים. הם הגיעו למשחק מול המבורג (64 אלף) אחרי הנצחון על פרנקפורט (1:6) והתיקו בחוץ מול נירנברג (2:2). אחרי ההפסד לוולפסבורג הם לא יפוצצו את האצטדיון בעוד שבועיים מול שטוטגרט, שזה אומר כרטיסים למקומות טובים ובמחיר סביר, בטח למי שלאחרונה מקבל את משכורתו ממשרד העבודה. ואין כמו משחק ביום שישי בערב, הדרך המושלמת לפתוח את סוף השבוע.

יש רק בעיה אחת: התאריך. 13 בספטמבר. ערב יום כיפור. בעונה שעברה זה נפל על הרטהדרזדן, בן בחר שלא להגיע, אני ישבתי ביציע. היה חרא של משחק.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

יום יפה לכדורגל, יום יפה לכל דבר
במים צלולים מדי לא ישחו דגים

תגובות

 • טימי

  כמה נגמר במשחק של המילואים?..

 • ערן לוי

  1:1, עכשיו גם בפוסט

 • bb

  אני חושב שהעונה הזאת הרטה תסיים באמצע הטבלה, ונראה לי שכרגע זאת השאיפה במועדון עצמו אחרי עונות הירידה. אולי בכל זאת יחטפו איזה מקום שמוביל ליורופה ליג.

 • D! בארץ הקודש

  חגים שמחים

Comments are closed.