אנדראס ברמה, מנקה שירותים

לפני כמה ימים פורסם בכמה אתרי ספורט ישראלים שאנדראס ברמהשחקן נבחרת גרמניהשהבקיע את שער הנצחון בגמר מונדיאל 1990 (0:1), נמצא במצב כלכלי רע מאודעם חובות של כמאתיים אלף יורובהמשך נכתב כי שחקן העבר אוליבר שטראוב הציע לברמה לעבוד בחברת הניקיון שבבעלותו כמנקה שירותים: “אנחנו מוכנים להעסיק את ברמה בחברה שלנוהוא ינקה שירותים וילמד על החיים האמיתייםזה ישפר את התדמית שלו".

הייתי בבוסטון כשגרמניה זכתה בגביע העולמיאני זוכר משחק משעמםעם הפסקות פרסומות ככה סתם באמצעיוצאים לפרסומת בדקה העשריםחוזרים בדקה העשרים וארבעאבל זה מה שהיה אז בבוסטון, ושנים לאחר מכן כל מה שזכרתי מאותו משחק היה אנדראס ברמה והפנדל שלוהפנדל שהכריע את המשחק.

אחרי המונדיאל עקבתי אחריו עוד קצתאבל בסוף נכנעתי לשבטיות העדרית והתמקדתי בבלומפילדוהכתבה על מצבו הקשה עשתה לי קצת עצוב בלבכי למי שהיה הכל כואב יותר להפסיד את הכל.

אז נכנסתי לגוגל הגרמני והקלדתי 'אנדראס ברמה' לינקים לכתבות על מצבו הכלכלי הגרועעל החברה שלו שפשטה את הרגלעל האלכוהולעל הגירושין אחרי עשרים ושלוש שנות נישואיןעל ההצעה של פרנץ בקנבאואר, מאמנו של ברמה במונדיאל 1990, להקים קרן סוציאלית עבור שחקני עבר שהתדרדרועל התמיכה של שחקן העבר מנפרד קאלץ (“בסופו של יום מרוויחים המועדונים והליגה משחקנים אלה") וההתנגדות של ג'ימי הארטוויגעוד שחקן עבר (“צר לי עבורואבל לנו לא עזרו בעברהייתי חייב לצאת לבד מהחרא אליו נפלתי").

חיפשתי איזכורים לכתבות שקראתי בעברית ולא מצאתיהמשכתי לחפש – כלוםהקלדתי את השם 'אוליבר שטראובוגיליתי שזה בעצם 'שטראובה', טעות טיפוסית של מי שאינו דובר גרמנית (Straube).

ורק אחרי שהקלדתי 'אנדראס ברמהו'אוליבר שטראובה' (בגרמניתגיליתי כתבות מקושרותבאנגליתרק באנגליתוכולן חזרו על אותם הדבריםואפילו לא ניסו לשנות את אופי הטקסטמשפט אחד של אוליבר שטראובהמשפט אחד בלבד שמציע לאנדראס ברמה לעבוד כמנקה שירותיםבלי ראיוןבלי מילה נוספתרק "אנחנו מוכנים להעסיק את ברמה בחברה שלנוהוא ינקה שירותים וילמד על החיים האמיתייםזה ישפר את התדמית שלו".

המשכתי לחפש באתרים גרמניםהרי לא יכול להיות שאין שום דבר בגרמנית על הענייןואנדראס ברמה הוא שחקן עבר גרמנילא אנגליקצת לפני שהתייאשתי גיליתי לינק עליו דילגתינכנסתי והבנתיכנראהלמה:

 

"שחקן העבר אוליבר שטראובה מציע לאלוף העולם אנדראס ברמהשנקלע למצב כלכלי קשהעבודה בחברת ניקיון: „הוא יהיה חייב לנקות צינורות סתומים".

כיצד זה קרהמגישת הטלויזיה איזבלה מילרריינהארדט כתבה בפייסבוק את ביקורתה על הצעתו של פרנץ בקנבאוארשקרא להתאחדות הכדורגל לתמוך בשחקני עבר שהדרדרו למצב כלכלי קשה. „אני רותחת! (…) יש אתלטים רבים שנמצאים במצב קשה", כך כתבה המגישה בפייסבוק בפוסט שפתח דיון ער.

שטראובה כתב: „אנחנו ניקח אותו איתנו לחברת הנקיון כעוזרכדי שיראה מהי עבודה אמיתית (…) הוא אף עשוי לנקות אסלות סתומותועל ידי כך ישפר את התדמית שלו באופן מסיבי ויראה לאן נושבת הרוחנהיה שמחים לעזור לאנדי!

בסוף הפוסט ציין שטראובה את שם החברה".

 

יכול להיות שהלינק הזה לא אמין, יכול להיות שכן.  אז למה יש לי תחושה שהנ"ל הגיוני יותר מכל הכתבות בסגנון "אנדראס ברמה, מנקה שירותים"? יכול להיות שזו הסיבה לאי מציאת אזכור בגרמנית להצעת העבודה לה זכה ברמהיכול להיות שהתקשורת הגרמנית לא מייחסת חשיבות ולא מעניקה כבוד מיותר לפוסט בפייסבוקיכול להיות שזו הסיבה שאף עיתון או סוכנות ידיעות שאינה גרמנית לא הוציאה ידיעה שכזוכי לא באמת היתה שם ידיעהרק תגובה לפוסט בפייסבוקיכול להיות שככה נראית עיתונות ספורט בימינו – צהובהזולהבלי תחקיר מינימליבלי אימותבלי גוגל?

לא ציפיתי לאיזושהי יושרה או אמינות מצד גוף תקשורת ישראלי שעוסק בספורט (נכוןגם האנגלים כתבו את אותם הדבריםאבל אנימה לי ולאנגלים). ככה זהולמי בכלל אכפת מאנדראס ברמהאני בספק אם לששת קוראיי אכפת מאנדראס ברמהעליו אפשר לכתוב מה שרוציםוזה גם יהפוך לאמתכי מי יכחיש?

אז את זה לא יבדקואבל את הדחיפה של ארסן ונגר ינתחו עד מוותעד שיוציאו לכולם את המיץאיזה מזל שהוא דחף את מוריניואפשר לשפוך מאות אלפי מלים על קרב האלים שהפך לפיזי ועקוב מדםולא באמת היה שם משהו מענייןאבל הכותרותאחהכותרות… שרק לא יסתמו את האסלההכותרות.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 ערן לויברלין

 

 

 

 

התוצאה לא ממש משנה
אבק פיות (1) - עידו גילארי

14 Comments

Amir A 7 באוקטובר 2014

עצוב, הא? ואני רק תוהה האם זה העולם שהפך להיות ציני ומרושע מאז שהיינו ילדים או שהוא תמיד היה כזה ואנחנו פשוט איבדנו את התמימות.

oded 7 באוקטובר 2014

אני טוען שיצר לב האדם רע מנעוריו
עכשיו עם אתרי האינטרנט ברוע צף החוצה, פעם הוא היה מתוחם…

סימנטוב 7 באוקטובר 2014

בדיוק

Zofo 7 באוקטובר 2014

מצוין.
ובאמת שילך לנקות שירותים..היה הרבה מה להוציא אחרי המונדו הזה.

שחר ד. 7 באוקטובר 2014

מצוין!

אבל כמו שאמרת, זה הופיע בהרבה אתרים באנגלית, ובכתבה של 10-20 שורות לא באמת עושים תחקיר וקל ליפול. עם זאת, היום עם גוגל טרנסלייט הכל יותר פשוט…

wiz 7 באוקטובר 2014

פשוט כן.

no propaganda 7 באוקטובר 2014

הייתה פעם כתבה על אוהד אירי שהמציא שחקן מולדובני בן 16 וכתב בכל מיני פורומים שהוא עילוי ומועמד לארסנל. העניין התפשט ובסוף ה"שחקן" היה מרשימה של 50 הכשרונות הגדולים בעולם של הטיימס, עיתון רציני ביותר. זו פשוט רמת התחקיר העיתונאי בימינו, אם הטיימס מפרסם ככה אז מה אפשר לבקש מאופירה, פרימו או איזה Goal.com שבבסיס לא בודקים כלום.

wiz 7 באוקטובר 2014

אכן. היתה על זה כתבה בוואלה ספורט אם אני לא טועה.
בנוסף יש גם סיפור על אוהדי הפועל ת"א שהפילו בפח את פשכצקי (לא בטוח).

Zofo 7 באוקטובר 2014

זה היה פשחצקי שהפיל בפח את טוטו תמוז שהפיל בפח את אלי טביב שהפיל בפח את מודי שהפיל את הערוץ ששחט אותנו לחג.

חג שמח לכולם!

טרנטה 7 באוקטובר 2014

פשקרתי

אדם בן דוד 8 באוקטובר 2014

כשכותבים שש כתבות בשעה- למי יש זמן לתחקיר?
גם ככה הם מניחים (ובצדק) שאף אחד לא מאמין למה שכתוב.

פאקו 8 באוקטובר 2014

מצויין.
במקרה ראיתי בבוקר כתבה בוואלה ספורט, על אלכסיס סאנצ'ז שבגד בחברתו הדוגמנית עם מישהי אחרת, כולל תמונות של השתיים. אממה מה, לפי אחת התגובות, אפילו התמונות לא היו נכונות (מסקרנות בדקתי והמגיב צודק). זה מדור ספורט שהוא עוד טוב יחסית לזוהמה שמסביב, מה שמעיד שיש התכנסות לכיוון הצהוב והנמוך בכל מקום.

MOBY 8 באוקטובר 2014

אתה ענק!
מזמן אני מתייחס לתקשורת הישראלית בכלל לא רק בספורט כקוריוז מבדח. אתה רוצה לשמוע אמיתות? לך לתקשורת זרה.
התקדמנו, הפכנו להיות קול קהיר מהשנים 48-73

אורליוס 8 באוקטובר 2014

צריך קוראים, עושים מה שצריך כדי להביא אותם.
עצוב אך חלק מהחיים.

Comments closed