מי תצטרף לבורוסיה דורטמונד?

ככה נראית מועמדת לירידה שעוד לא יודעת שהיא כזו. ככה נראית היריבה העיקרית של בורוסיה דורטמונד העונה.

הדבר הגרוע ביותר שקרה להרטה העונה היה הנצחון על דורטמונד. שלושה הפסדים בארבעה משחקי בית, ורק מול דורטמונד הצליחה הרטה לנצח. אבל דורטמונד נאבקת השנה נגד הירידה, שלא יעבדו עליכם, והרטה השיגה שלוש נקודות מול יריבה ישירה במאבק הירידה.

אבל גם בהרטה שכחו שדורטמונד של היום היא לא דורטמונד של פעם, ושהרטה של היום היא לא הרטה דאשתקד. עם 28 נקודות ומקום שישי בתום הסיבוב הראשון הרשתה לעצמה הרטה לסמן 'וי' על עונת 2013/14, לדעת שהשיגה את מבוקשה, לדאוג לעוד כמה נקודות ספורדיות בסיבוב השני ולהתחיל לחשוב על העונה הבאה.

וזה בדיוק מה שעשתה הרטה – סיבוב שני חסר אירועים, 13 נקודות נוספות, מקום 11 בתום העונה, הארכת חוזה עם רוני ופביאן לוסטנברגר, החתמה של סלומון קאלו, ולנטין שטוקר וגנקי הראגוצ'י ואופטימיות עד אין קץ. מישהו עוד מלמל "להישאר בליגה", אבל הקולות הרמים השתיקו אותו, השכיחו את התקופה הרעה של הרטה, התקופה שעדיין לא הסתיימה.

ועכשיו, בתום הסיבוב הראשון, נמצאת הרטה במקום ה-13, 18 נקודות, רק נקודה ממשחקי מבחן, רק שלוש מבורוסיה דורטמונד שבמקום ה-17. וגם המבורג שם למטה, כבר שנה שניה ברציפות, וגם ורדר ברמן ושטוטגארט, אבל כולם מזמן לא זוכרות איך נראית הבונדסליגה השניה, והמבורג אף פעם לא ידעה. והרטה? רק בשנה שעברה היא היתה "העולה החדשה", ועכשיו היא נראית במצב הגרוע ביותר לקראת הסיבוב השני.

*

כלום לא היה שם הערב, כלום ושום דבר – הגנה שבירה ורכה, קישור שמפסיד בכל תאקל, התקפה שמגיעה למצב המסוכן הראשון – והיחיד – שלה בדקה ה-60. נגד זה גם הופנהיים בהילוך רביעי תספיק. המחצית השניה נראתה כמו הגדולים נגד הקטנים – אנחנו מרשים לכם לשחק איתנו, הרטנרים קטנים, רק אל תעשו יותר מדי צרות, אל תשתדלו יותר מדי, אחרת נתפוצץ עליכם.

שער עצמי? דיינו. שני פנדלים שכנראה לא היו ולא נבראו? נו, זה השופט (פטר זיפל, 200 משחקי ליגה), לא אנחנו. אבל הערב נתגלתה לעין כל המועמדת העיקרית לירידת ליגה, והיא הובסה בבית, 5:0, על ידי קבוצה שלא הגיעה לעשות צרות, אבל די הופתעה מהקלות בה היא זכתה בנצחון הגדול ביותר שלה אי פעם בבונדסליגה, פלוס שבירת רצף של ארבעה משחקים ללא נצחון מול הרטה, והודתה בלי הרבה אהבה על מתנת חג המולד הנדיבה.

פחות מארבעים אלף צופים באולימפיה שטדיון, זה מרגיש כמו חמשת אלפים צופים בבלומפילד. היציעים באצטדיון האולימפי תמיד כהים למראה, מסלול האתלטיקה שמקיף את המגרש מרחיק אותם עוד יותר מהספקטרום, והמושבים הריקים מרחיבים עוד יותר את מראית היציעים. רחוקים יותר, ריקים יותר. ככה הסתיים לו הסיבוב הראשון, עם תחושת בדידות ביציע, עם שער עצמי של ג'ון אנתוני ברוקס, עם מסירת פז של פטר נימאייר לרגליים של פירמינו שהובילה לשער החמישי ועם תחושה כללית של עליבות.

*

במחזור ה-16 הוליכה הרטה פעמיים בקומרצבאנק ארנה – 0:3 בדקה ה-56, 2:4 בדקה ה-90, רק כדי לחזור עם נקודה אחת מפרנקפורט (4:4). זה לא טוב, כתב לי אז יוהאנס בוואטסאפ, אין להם אופי, הם לא מבינים איפה הם נמצאים העונה. גם הוא, כמוני, לא התרגש מהנצחון על דורטמונד. הוא יודע כמה שווה דורטמונד כרגע, הוא גם ידע שברמן תנצח את דורטמונד, בעיקר מפני שברמן היא היריבה הישירה של הרטה במאבק הירידה. כן כן, הוא אומר, כל מה שאני עדיין רוצה, הדבר היחיד שאני רוצה, זה להישאר בליגה.

ובכל זאת משהו טוב יצא מהמשחק הזה: הליגה יוצאת לפגרה. עכשיו יוכל יוס לוהוקאי לחשוב טוב טוב מה התחרבש לו עד כה העונה, איך הצליח להוציא כל כך מעט מסגל חזק ויציב, ואיך הוא עומד להיראות במשחק הראשון של הסיבוב השני, 1 בפברואר, בוויזר שטדיון, מול ורדר ברמן. שתיהן ניצחו את דורטמונד,מי מהן תרד איתה בתום העונה?

#מכביבול: חג המכבים – נר שישי
יום הולדת ספורטיבי מוצלח

10 Comments

צור שפי 21 בדצמבר 2014

אתה באמת חושב שדורטמונד תרד?

אלכס דוקורסקי 22 בדצמבר 2014

גם לא מאמין. קבוצה טובה מדי. שחקנים שאינם רגילים אמנם ללחץ של התחתית, אבל באמת מאוד קשה להאמין…

סער 21 בדצמבר 2014

הייתי במשחק. הרטה הייתה ממש עלובה. הקהל,חוץ מהאולטרס היה עדיש. אוהדים התחילו לצאת אחרי הגול השלישי. לעומת זאת ה 100 אוהדים של הופניים לא הפסיקו לשיר.
מה היה השיר שכולם שרו בהתחלה לפי המנגינה של seiling של רוד סטיוארט?

סער 21 בדצמבר 2014

Sayling

ערן לוי 22 בדצמבר 2014

Sailing

צור שפי 22 בדצמבר 2014

אדיש

כסיפוביץ 22 בדצמבר 2014

הסיפור המעניין דווקא השבוע מבחינתי הוא הקנס למרקו רויס על נהיגה ללא רשיון.
חצי מליון יורו על זילזול בחוק הגרמני!

סער 22 בדצמבר 2014

כי בגרמניה הקנס הוא פרוגרסיבי, בהתאם להכנסה. משהוא יכול לעלות על דעתו שזה יכול להיות גם בישראל?

כסיפוביץ 22 בדצמבר 2014

הייתי רוצה להעלות הרבה דברים מגרמניה לארץ. לא רק את טראומת השואה…

בנתיים כל מה שקיבלנו מהגרמנים זו את חוסר היכולת לעמוד בתור.

רפאל 23 בדצמבר 2014

ראיתי שהרטה ברלין דווקא היו ב 2 מירוצי אליפות מאז שנת אלפיים.
לא לגמרי סתם קבוצה.
הבונדסליגה איכותית מבחינת הכדורגל, המתקנים, הקהל, תרבות הספורט ומגמת השיפור והכדורגל החיובי
אבל יש בעייה שאין מי שיכול להתחרות עם באיירן על האליפות ולכן הצ'ופר האמיתי הוא למעשה מקומות 2-4.
שוב, הבעייה היא לא ההצלחה והשאפתנות של הבווארים.
הפורמט הזה של ליגה שמוכרעת לאורך זמן לא מתאים לעת החדשה.
אם לא רוצים לשנות זה סבבה, אבל אל תחשבו שמשהו ישתנה לטובה ברמת האלטרנטיבה לבאיירן והעניין בליגה מהמחזור העשירי ואילך.

Comments closed