משחק פשוט

1. באמת שלא רציתי לצפות במשחק. יש משהו כל כך לא קסום בהתמודדות בין מכבי לק"ש, ובמגרש של איזי – שמזכיר לי את מגרש צפרירים בכיכר הדמעות עוד יותר פחות, ובטלויזיה יש משחק צמרת כמו שמשחק צמרת אמור להיות, באצטדיון כמו שאצטדיון אמור להיות, פורטונה דיסלדורף נגד קייזרסלאוטרן, וזה נראה לי שווה הרבה יותר משמונה הפרש או עשר הפרש של מכבי, ואין לי שלוש בנות, רק אחת, אז אני לא יודע איך אוהבים את הילדה השניה בהשוואה לראשונה, ואת השלישית בהשוואה לשניה, אני אולטימטיבי, ואם לא אולטימטיבי אז זה פחות מעניין, גם אם זו מכבי.

ובאמת שאחלה שמכבי תזכה באליפות, אני זוכר את שנות השמונים הרעות, את ההפסדים, את התחתית, את הירידה מתחת לקו האדום אחרי שלישיה מהפועל בדרבי, אבל מה לעשות, באר שבע זו לא קרית שמונה, וכרגע אלה חלשים ואלה משעממים, ובין כה אף אחת לא באמת מסוגלת להשתוות לכושר הגופני של מכבי, וכל משחק הוא שווה כוחות עד לדקה ה-70 בערך, וכל כך הייתי רוצה שמשחק ייערך יותר מתשעים דקות, אז להפסיק בשבעים?

ובסוף, כמו תמיד, נשארתי מול המסך המקפץ והתיקו אפס המשעמם בק"ש. ובטח שלפאקו יש חלק בזה, זה לא נראה כמו "קחו כדור ושחקו", אבל לא תשמעו ממני מונולוג משתפך על פאקו, לא לטוב ולא לרע. כי פאקו עובד על משהו כבר מהקיץ, ומי אני, יבחוש בן שלולית, שאבקר אותו. ומי אני, חסר מושג שכמוני, שאספר כמה הוא גדול. מזמן למדתי שבעבודה כמו בעבודה, תעשה את המקסימום, תעבוד כדי לשפר את המוצר, את העובדים, את ההתנהגות הארגונית, ובטח יהיו כאלה שלא יסמפטו אתכם, אבל אתם תאמינו בעצמכם ותדעו שעשיתם את הטוב ביותר. תארו לעצמכם שמישהו שלא מבין בניהול, בתכנות, בהוראה, היה מספר לכם למה אתם כל כך גרועים במקצוע שלכם, תארו לכם שבערב הייתם מגיעים הביתה ושומעים איזה שליימה אחד מודיע לכם שאתם בכלל לא מהנדסי מערכות, מקסימום בודקי תוכנה.

אני לא מצטער שישבתי מול משחק של ליגת העל במקום בונדסליגה 2, והרגעים המכריעים של דיסלדורף–קייזרסלאוטרן התרחשו בדקה האחרונה של המשחק, אז לא הפסדתי דבר – לא את שער השוויון הדרמטי מטעות שיפוט, לא את האפס אפס שדחה את חגיגות האליפות קרוב יותר לסוף האביב. אליפות שלישית, זה ברור, וגם אם אלישע לוי יספר לנו עד מחר ששום דבר עדיין לא גמור – עמוק בתוכו גם הוא יודע שהגברת השמנה סיימה לשיר.

analyze

2. עכשיו בטלויזיה תוכנית הכדורגל האהובה עליי, לפעמים אפילו יותר מהמשחק עצמו. Spieltag Analyze, ניתוח המחזור, עם שני פרשנים באולפן שמנתחים מהלכים נבחרים מחזור הבונדסליגה האחרון. והכל קל יותר כשיושבים מול מסך מגע ענק ומסמנים בעיגול שחקנים ושטחים מתים, בדיוק כמו פרשנים שקוטלים שופט על שריקה שגויה לנבדל אחרי שצפו בארבעה הילוכים חוזרים, אבל דבר אחד תמיד מתבהר בתוכניות האלו – כדורגל הוא משחק פשוט. סגור את השטח – לא יחדרו כדורים. לא תתמקם כמו שצריך על המגרש – תחטוף בראש. תתמקם כמו שצריך – עדיין יכול להגיע איזה מסי ובכל זאת להבקיע. אבל לא כולם מסי, כמו שלא כולם יעקב הלל, ומאמן יש רק אחד, ואם הוא לא היה עושה דברים כמו שצריך הוא כנראה לא היה נשאר שם יותר מדי, אז יכול להיות שכדורגל זה באמת משחק פשוט, וייתכן שאליפות לא דורסנית/משעממת/הגנתית, בדיוק כמו אליפות עם כוכבית, היא בכל זאת אליפות.

3. להרטה לא תהיה מתישהו אליפות, וכנראה שהיא לא תרד ליגה העונה, אז אתגר אחד נותר לה – לסיים לפני דורטמונד. למה דורטמונד? כי הרבה יותר מעניין לסיים לפני דורטמונד מאשר לפני האנובר 96 או פרייבורג, ובעיקר מפני שקשה לי להאמין שגם בעונה הבאה תצליח דורמטונד לפשל כמו השנה. אמצע טבלה זה הרטה, לא דורטמונד, אבל אולי, רק העונה, אפשר להסתפק באליפות. על דורטמונד.

 

 

dortmund

 ערן לוי – בלוג מקומי

כמה מחשבות על ריאל מדריד
כשהמובן מאליו הוא הסטנדרד

19 Comments

איציק 14 באפריל 2015

בקיצור, קרית שמונה יצאו פריירים. בשבוע בו מכבי תל אביב והפועל באר שבע מאבדת נקודות, הן לא מנצלות כדי לצמצם פערים ;)
לגבי אלישע לוי… הכל אחיזת עיניים. חודש לפני תחילת העונה כולם, אבל כולם, ידעו שהכל סגור ומשחקים על אירופה, פלאי אוף עליון, נגד הירידה, גביע, סתם מושכים זמן. כולם ידעו שמכבי לוקחת את השלישית בלי יותר מידי מאמץ. זה מה שהיה צריך לקרות וזה מה שקורה!!!

נולי 14 באפריל 2015

האליפות של מכבי לא הייתה מונחת בכיס לפני תחילת העונה וגם בתחילתה. דיברו אז באולפנים על מכבי חיפה, ב"ש וק"ש כמי שיכולות וראויות לקחת את האליפות. במשך שבועות רבים כשק"ש הובילה את הטבלה ולא הפסידה, פרימו, בוני ואיציק חזרו ושנו שק"ש היא הקבוצה הטובה בליגה, שמכבי חלשה/בינונית ושלמאמן שלה אין מושג. עכשיו כולם אומרים שזה היה צפוי וידוע מראש שמכבי תעקוף את כולן ללא כל מאמץ ושיש לה יתרון איכותי באימון ובכושר הגופני. פתאום הרוטציה של פאקו שקודם קיבלה גינויים מקיר לקיר בראשות אותו שליימה מהולל זוכה לשבחים. אין ספק שרמת הפרשנות בארץ מתחרה ברמת הכדורגל ושהזיכרון של קשקשני האולפנים קצר מאד. ובקיצור – קדימה מכבי!

איציק 14 באפריל 2015

אתה נתלה באילנות מזה גבוהים…

ערן (המקורי) 14 באפריל 2015

כל מילה, נולי

קפטן קוקי 14 באפריל 2015

+1 נולי.
האמת היא שבתחילת העונה, עם כל הבלגאן שהיה בקיץ וכל מיני רמזים קוסמיים כאלה ואחרים אמרתי לעצמי שהשנה לא תהיה עוד אליפות.
אני מתחיל לחשוב שטעיתי, אבל עד שזה לא קורה באופן רשמי אני עדיין עם הראש מתחת לשמיכה.

רפאל 14 באפריל 2015

דיברו אז באולפנים כמו שעדיין מדברים איתי מהוט למרות שהתנתקתי לפני שנה.
זה העבודה שלהם. איך יפרנסו את המשפחה אם יגידו את האמת במשפט אחד?
אם כבר, זה מראה על לא מעט אינטלגנציה מאחורי החזות העממית המתלהמת.
להפוך סיטואציה כ"כ ברורה ומשעממת למשהו עם קצת פלפל ואי ודאות דורש יצירתיות ואם כבר רואים את הזבל הזה,
ראוי להעריך את המקצוענים על המאמץ להמציא ספינים חדשים מידי שבוע שיסתירו את התמונה הידועה לכולנו.

ניינר 14 באפריל 2015

ערן, אני בשבוע הבא בברלין רוצה ללכת לראות את הרטה נגד קלן-האם אפשר לקנות כרטיסים בקופה ביום המשחק?

ערן לוי 14 באפריל 2015

גש ביום המשחק לקופות האצטדיון, תמצא שם כרטיסים, אל דאגה.

ניינר 14 באפריל 2015

אחלה תודה

אריק האחר 14 באפריל 2015

מכבי בשלה הקשקשנים בשלהם
נקווה שכך יהיה בעונה הבאה.
אני בטוח שהקשקשנים גם בעונה הבאה ימשיכו
להסביר לנו כי מכבי בינונית-גרועה
אני רק מקווה שמכבי ייקחו גם בעונה הבאה אליפות
אולי זה כן ירגיע חלק "המומחים"

רטקסס 14 באפריל 2015

לקחת 3 אליפויות ברצף זה לא פשוט. בקלות מכבי היו יכולים להיקלע למשבר כמו הפועל ת"א (ניהול), מכבי חיפה (כסף) או ק"ש (מקצועי). לדעתי פאקו צריך להישאר גם בשנה הבאה.

רטקסס 14 באפריל 2015

הסוגריים נכנסו למקומות הלא נכונים. איך זה קרה? :-\

עודד 14 באפריל 2015

מסכים איתך, רק אציין שאצל מכבי חיפה לא ממש היה משבר כספי, אלא אם כן את מגדיר את זה שהגיע מיליארדר חביב וקנה את בית"ר כמשבר.

אנונימוס 14 באפריל 2015

כל עוד לגולדהאר לא נמאס לזרוק 100 מיליון שקל בשנה על מכבי, אין שום סיבה בעולם שיהיה שם איזשהו משבר

אריק האחר 14 באפריל 2015

ברור שאתה צודק
מי מבין המבקרים / פרשנים לקח שלוש ברצף??
מכבי יכולה לקחת גם את הרביעית
אבל בטוח שגם בעונה הבאה נשמע שוב את השטויות הרגילות שזה בגלל הכסף ששוב יש אלופה בינונית וכו׳
שימשיכו לקשקש ושמכבי תתקדם
כבר שלוש שנים שמכבי מתקדמת בכול החזיתות
התהליך נכון ולוקח זמן.

גיסנו 14 באפריל 2015

מבלי לגרוע מק"ש ויכולתה, לא חושב שמגרש כזה יכול לספק משחק כדורגל טוב. תמיד מעציב אותי שקבוצת צמרת שתתמודד גם באירופה (במגרש אחר כמובן, כנראה שמול סמי עופר ב 7% תפוסה) משחקת את כל הליגה באורווה הזאת. ושבשידור לא רואים את קו החוץ.

נולי 14 באפריל 2015

כל הכבוד לאיזי שרצקי ולבכר ולפניו לרב"ש, שהצליחו להעמיד בתנאים קשים – כמעט בלי אוהדים ובלי מגרש נורמלי – קבוצה טובה מאד במושגים ישראלים ששומרת על יציבות בצמרת כבר כמה שנים. זהו הישג מרשים מאד. חבל רק שהקהל בצפון לא מאמץ את הקבוצה ומעדיף לאהוד את הקבוצה הגזענית של המדינה או את מכבי חיפה, שגם כך נהנית ממאגר אוהדים גדול ומסור.

עודד 14 באפריל 2015

אני לא חושב שאפשר לשפוט את הקהל בצפון כשקרית שמונה נמצאת בצמרת רק 3-4 שנים. אהדה לא מתפתחת בעונה אחת מוצלחת וגם לא ב-5.

נולי 15 באפריל 2015

זה לא שיפוט. רק הבעת צער.
לטעמי, אהדה לקבוצה מקומית לא צריכה להיות תלויה בהיותה בצמרת ליגת העל במשך הרבה שנים. ממש לא. לראיה – יש קבוצות בליגות הנמוכות או בשיפולי ליגת העל עם גרעין אוהדים יותר גדול ויותר משמעותי ונוכח משל ק"ש. לא ממש ברור למה זה לא התפתח בצפון במשך השנים ולמה הצלחת הקבוצה לא נתנה בוסט לאוהדים המקומיים. נושא מעניין למחקר סוציולוגי…

Comments closed