איך זה נגמר בסוף, כולם יודעים

זה מה שאפשר לראות ממכבי ביולי, זו המכבי שאנחנו רגילים לראות ביולי, נסתדר עם החמישיה

נצחון קשה, אומרים הבריות, 1:5 קשה.

אין 1:5 קשה.  אין קבוצה חזקה שמפסידה 5:1, אין קבוצה חלשה שמנצחת 1:5.  בדקה ה-60 לא נשאר למלטזים כוח, יש גבול לכמות האנרגיה שאפשר להשקיע נגד קבוצה מאומנת, ואם זה לא מסתיים עם שערי זכות – איך זה נגמר בסוף, כולם יודעים.

זו לא חוכמה גדולה לבוא בטענות למכבי ת"א על משחק מבולבל, על יכולת חלשה, על עמידה גרועה מול קבוצה ממלטה.  אחרי הכל, במחצית הראשונה נראתה היברניאנס כמו קבוצה מתחתית ליגת העל.  והיו כבר קבוצות מתחתית ליגת העל שבלבלו את מכבי, אז גם קבוצה ממלטה יכולה, ואת זה כבר הבנו בשבוע שעבר..

"זו לא מכבי שאנחנו רגילים לראות", אמר פרשן מדופלם בשידור.  "זו לא מכבי של אמצע העונה", אמרתי לעצמי בסלון ביתי.  היברניאנס דווקא קלטה שזו מכבי חלשה, של טרום תחילת עונה, והיא לחצה על הגז, ניסתה להכריע את המשחק כל עוד יש לשחקנים שלה כוח פיזי ומנטלי.  והיה להם יתרון בכדורי גובה, אז הם שיחקו כדורגל אנגלי של שנות השמונים והגיעו למצבים מעניינים.  וקשה לי להאמין שאני כותב את זה, אבל פתאום נשמע ה"כשלא מבקיעים סופגים" האידיוטי של יצחק שום כמו אמירת חז"ל.

וטוב שמכבי לא עלתה בזכות שער עצמי, טוב שהיברניאנס השוותה, זה באמת לא לעניין, לעלות עם שער עצמי.  והיו לא מעט צופים שהיו שמחים גם עם נצחון שכזה, כי העיקר הנצחון והעליה… שונא שערים עצמיים, לא אוהב לסמוך על שטויות של אחרים.  ותמיד כשמובקע שער עצמי – גם אם הקבוצה התוקפת שולטת במשחק – זה שער שלא מגיע.  חוץ מזה מעולם לא נכנסתי לקולנוע עם ציפיה מסרט שיהיה חלש, אפילו גרוע – העיקר שהסוף יהיה טוב.

שאק צודק
סיבות להיות אופטימיים לקראת פלזן

85 Comments

יואב 22 ביולי 2015

בשיוויון , ירדתי למטה של שער שבע לעשן. היתה לחות של ג׳ונגלים וראיתי את המלטזים יכולים לעקוץ שוב. אז נהגתי כמו בפליאוף העליון.
בדיעבד -זאת היתה מכבי של הפליאוף עליון של עונה שעברה. ועשיתי את אותן פעולות .
חיפה השוותה וקיבלה גול ניצחון.
בש השוותה וקיבלה שני גולים.
ביתר השוותה וקיבלה שלוש גולים.
המלטזים השוותה וקיבלה ארבע גולים.

טוב לי ניצחון בשער על פילזן. אנחנו חלודים.

אסף the kop 22 ביולי 2015

לחות של ג'ונגל. גדול.

קפטן קוקי 22 ביולי 2015

גם אני! לא ראיתי את הפנדל וגם את השני ראיתי מהמעבר.

שי 22 ביולי 2015

בהרבה פרמטרים המלטזים היו לא רעים בכלל. היו כמה שחקנים מהירים, פיזיים. הם ממש לא נראו כמו קבוצה סטייל סנטה קולומה וכו'. במונחים של ליגת העל, הם במקום סביר באמצע. האמת כמו תמיד, באמצע. המלטזים היו טובים יותר מן המצופה, מכבי עדיין לא קרובה לכושר הרצוי, אבל לא מדובר בביזיון, או איזו תצוגה נוראית ומבישה.
מי שמפתיע בינתיים זה יוקאנוביץ'. האופן בו הוא מתבטא בחופשיות על הסגל החסר וההבטחות לחיזוק שלא ממומשות, גורם לי לתהות אם מדובר בהכנה של כתב הגנה לקראת הדחה מהמוקדמות… או שהוא באמת מתוסכל?

אריאל גרייזס 22 ביולי 2015

האיש העלה עכשיו קבוצה לפריימרליג, אני מתקשה להאמין שהוא היה מגיע לפה בלי תקווה רצינית לליגת האלופות, מה שכולל מן הסתם שחקני חיזוק.
הבעיה של מכבי שבשביל הליגה הישראלית אין לה ממש צורך בחיזוק יקר ואפילו אם חיזוק כזה, הסיכויים שלה להעפיל לליגת האלופות הוא לא גדול במיוחד

איתמר 22 ביולי 2015

התלות המוחלטת של מכבי בזהבי הופכת אותה לפגיעה גם בליגה הישראלית במידה וזהבי ייעדר ממשחקים רבים בגלל פציעה

vered s 22 ביולי 2015

יוקאנוביץ׳ מפתיע לטובה ככה צריך לדבר מאמן שרוצה להצליח באירופה ומבין שחסרים לו בשביל זה כמה שחקנים ברמה יותר גבוהה. הוא לא המאמן היחיד שמדבר ככה בטח בליגות אירופאיות ובטח במערכות שבהן יש מנג׳ר מעל המאמן. מותר לו. וזה בא עם התפקיד. השאלה אם הוא באמת מתוסכל ומיתפרק כמו ילד בגן ילדים שהיו לו ״הצ֞עות״ והוא לא מבין למה דופקים אותו ועל הזין השחקנים ששומעים את זה או יותר מתואם עם ג׳ורדי מענינת. השחקנים של מכבי הרי בטוחים שהם מתת האל לאנושות ולא רגילים לשמוע שחסר וחסר- יכול להיות שזה מוד שג׳ורדי רוצה להכניס אותם אליו. לא פחות מפתיע הקאפי די טוטי שממשיך לטחון על זה שהליגה יותר חשובה הרי זאת בדיחה. זאת ליגה ישראלית לא אנגלית. הרעיון הזה לא יעבור הפעם. יוקאנוביץ׳ הוא מינוי מאד פרוע של ג׳ורדי קרוייף ואם יישאר זה ניראה שג׳ורדי עובר ל-לבל הבא בפרוייקט. לחפש את השחקנים שיגרמו למכבי ת״א להיתחצף באירופה. זה אומר או ו- קשר אחורי מרכזי מאד איכותי או ו- מיגוון של גולרים. זה אומר לשנות את האופי של הקבוצה שתילמד לשחק בתור אנדרדוגית ואם אפשר כדורגל יותר שמח. יוקאנוביץ בינתיים מיתנהג כמו אחד שיכול לעשות את זה. והאימפולסיביות שלו היא חלק מזה כמו גם הדבר הזה שהוא משחק כדורגל של שחקנים ולכן הוא רוצה שחקנים. זה לא סוזה שחושב שהטקטיקה שלו יכולה לחפות על סגל בינוני ברמות האלו זה מאמן שמחפש שחקנים שירוצו למעלה ויבקיעו גם מרבע היזדמנות, שחקנים שיודעים לייצר רבע היזדמנות בכדורגל אמיתי, ופועלים קשוחים שיגנו על הדבר הזה. מאד מענין. אם הבן אדם נישאר מכבי ת״א תשנה לגמרי את האישיות שלה. ובלגן זה חלק מזה.

גיל שלי 22 ביולי 2015

מסכים עם ורד. לבן אדם יש מענק של חצי מליון אירו אם עולים לצמפיונס, ברור שהבטיחו לו שחקנים וברור שהוא יעשה הכל כדי לקבל אותם. חייבים עוד קשר טוב ( מיטרוביץ ואלברמן לא מספיקים לרמה האירופית, נוסא כן) ושדאבור יגיע. מה שכן עמרי בן הרוש בצד שמאל זאת אימה תמידית

ערן (המקורי) 22 ביולי 2015

לדעתי המשחק הכי חלש של עמבה במכבי עד כה. ומדובר בשחקן שעלה לנו שנה שעברה בהדחה מאירופה (למרות שהסוכן שלו היה פרשן המשחק וניסה להסוות זאת במהלך השידור)

יניב פרנקו 22 ביולי 2015

מאוד לא אהבתי את הראיון שלו – לא מכובד ולא בפעם הראשונה.
אבל זה המחיר של החלפת מאמן כל שנה ובמיוחד אחד שזכה בכל התארים ברמה המקומית – המסר אליו ברור .

גיסנו 22 ביולי 2015

גם אני לא מת על זה, אבל יש האומרים שזה ככל הנראה בתיאום עם ג'ורדי כדי להפעיל לחץ כלפי מעלה.
יכול להיות שזה "רע הכרחי" כי למכבי אין יותר פריבילגיה של זמן וגם אם מחר חותמים ריקן, דאבור, אזולאי דסה ועוד זר – זה כנראה לא יעזור מול פלזן.

ערן (המקורי) 22 ביולי 2015

כשאני שומע אותו, הרגשות שלי מעורבים.
מחד, כפי שאומרת ורד, יש לו שאיפות להגיע רחוק באירופה וברור לו שנדרש חיזוק ולא החלשה של הסגל כפי שקרה עד כה. ודבריו לא נשמעים כמו תירוץ, לא כנימוק לכך שדרך וסגנון המשחק אינם אידיאליים כרגע.
מנגד, אחרי 3 שנים של שקט פנימי בגזרת מכבי (למשל, סיום דרכו שלא פאקו – מאמן שהביא טרבל ראשון לקבוצה – היה חרישי למדי עד שהעסק נגמר), לא קל לי לראות את המוחצנות הזו של הביקורת, בעיקר כי היא מראה לי על חוסר תיאום בין המאמן לבין המועדון הן לגבי רכש, והן לגבי התנהלות תקשורתית. חוסר תיאום זה גורם לי להרגשה לא נוחה כלל…

אריק י. 22 ביולי 2015

+10 ורד

אילן 22 ביולי 2015

מנג׳ר מעל המאמן, אכן, ואני בטוח שאותו מנג׳ר אמר ליוקאנוביץ לומר את הדברים או לפחות עודד אותו.

אורי 22 ביולי 2015

ביינתים הוא מזכיר לי את המאמן של חיפה בשנה שעברה – היסטרי ולחוץ

מיכה 23 ביולי 2015

הראיון איתו אחרי המשחק היה קופי של הראיון עם יוסי אבוקסיס מיד אחרי התבוסה של הפועל 4:0 בדרבי, ראיון שלא מראה על חוכמה יתרה של המאמן. אני רק מקווה שזה לא יסתיים כמו אבוקסיס.

אריק י. 22 ביולי 2015

מישהו מוכן להסביר לי מה הסיפור עם איגיבור. ג'ורדי ממש אוהב אותו וכופה אותו על המאמנים או מה? הרי לא הגיוני שארבעה מאמנים ברצף לא רואים שזה פשוט לא זה (למרות שני השערים האחרונים שלו במפגש הכפול מול הדייגים). זה לא השחקן הזר האולטימטיבי שמשדרג אותך באירופה. הוא משחק בנונשלנט, בקושי עושה הגנה, אין לו מספרים טובים, לא של בישולים ולא של כיבושים, הוא לא עומד נכון על המגרש, למעשה אין לי מושג בכלל מה התפקיד הספציפי שלו. מישהו ניטרלי שהוא לא מכביסט צפוי ולא אדום שונא יכול לשפוך לי קצת אור בנושא שלו?

יוגב 22 ביולי 2015

העולם דפוק, אתה בסדר.

בלאנקו 22 ביולי 2015

הוא היה הכי טוב על המגרש.
אם הייתי מחליף זרים במכבי הייתי מחליף לפניו את כולם.

אורי 22 ביולי 2015

+1

ניב 22 ביולי 2015

נוסא נפלא, לפעמים הוא רותם את העגלה לפני הסוסים ואז הוא מגלה שהכדור לא בדיוק איפה שהוא חשב אבל הוא השחקן הכי טוב של מכבי בשני המשחקים האחרונים.
הצורה שהוא זוכה בכדורים, מוציא התקפות, מפנה את עצמו.. פשוט ענק.
מיכה לעומת זאת בגלל שהוא שחקן חכם ויודע את החולשות והחוזקות שלו פוחד לבעוט ומעדיף להסתמך על כדרור גם מתי שבדיעבד זאת טעות (קשה להאשים אותו).
בן- הרוש במסע אלטרואיסטי נטו להפוך את יואב זיו לאגדה חיה, אלוהים ישמור כמה שטויות הוא עושה.

D! פה ועכשיו 22 ביולי 2015

+1 על עמב"ה

דודי קופל 22 ביולי 2015

+1 על עמב"ה גם ממני,
אבל יואב זיו הוא אגדה חיה כבר מאד תקרית הנעליים והקוון

גיא 22 ביולי 2015

+1

יוגב 22 ביולי 2015

וברצינות,
הוא היחיד בקבוצה שיכול להתמודד עם לחץ פיזי של היריב (אלברמן ומיטרו קורסים מיד), הוא הקשר אמצע היחיד עם משחק ראש, שמצליח לזכות בכדורי שוער ארוכים משני הצדדים (כשח"פ לא בועט ישר החוצה).
הוא לא מפסיק לרוץ (הכי הרבה בקבוצה) וגם אם לפעמים הוא טועה או נראה מגושם – הוא בין השחקנים היותר טובים בקבוצה.

מה שלי לא ברור, זה איך קו הגנה שכולל את טב"ח קרלוס ובן הרוש נלחץ מכדורי גובה של קבוצה כזו.
באופן כללי, לא מבין איך טבח הדיח את טיבי מההרכב. איזה מן החלטה זו להמר על צמד קשיש כשיש לך את הבלם הישראלי מספר 1?

קפטן קוקי 22 ביולי 2015

בנאדם, היינו בדיבורים האלה בשנה שעברה.
את כל הדברים שאמרת פה (לא עושה הגנה, מספרים, עמידה על המגרש) כבר הופרכו בנבדל המצוין ובעוד הרבה מקומות.
אני לא מדבר על "פרשנים" ו"ידענים", אני מדבר על בחינה סטטיסטית של העבודה שלו על המגרש, מפות חום או איך שקוראים לזה, כלי סקאוטינג מתקדמים.
לפעמים אנחנו צריכים לקבל את זה שמה שהעין רואה זה לא כל התמונה.

גיסנו 22 ביולי 2015

וזה עוד אחרי שאתמול דווקא היה די ברור שהוא היה השחקן הטוב במגרש.

ניינר / ווריור 22 ביולי 2015

מישהו רוצה להתערב איתי שהסרבי לא גומר את העונה?

ניב 22 ביולי 2015

למה? בגלל איך שהוא מתבטא? או בגלל שהיו כבר שני משחקים רשמיים העונה?

ניינר / ווריור 22 ביולי 2015

בגלל שהוא ומכבי על מסלול התנגשות

אורליוס 22 ביולי 2015

הסימנים מראים שאתה צודק, אבל אני מאמין הפוך

איתמר 22 ביולי 2015

מיד לאחר המעבר של ורמוט למכבי כתבתי שהוא צפוי להיות שחקן הספסל היקר ביותר בהיסטוריה של הכדורגל הישראלי וכל מה שקרה מאז רק מאשר את ההערכה שלי.
כישלון אדיר של ג׳ורדי שביזבז את כספו של גולדהאר לשווא.

holden 22 ביולי 2015

כל מילה.
ורמוט פלופ העשור

ערן (המקורי) 22 ביולי 2015

צודק, וזו עוד אחת משרשרת הכשלונות הלא נגמרת של ג'ורדי, שויתר באופן שערורייתי על שחקני ההרכב המובילים רייכרט ושון גולדברג לטובת ורמוט, ולכן שוב נכשל ולא לקח אף תואר בשנה שעברה. כמו שלא לקח באף עונה מתוך השלוש בישראל.
כמה נזק יכול הולנדי/קטלאני אחד לעשות, ירחם השם!
איל ביזבז לשווא את כספו של מיץ' (בשונה מאלישע עם כספה של אלונה ושחר עם כספו שלו)!

גיא 22 ביולי 2015

לא קשור. ורמוט נראה כמו צל של שחקן ליגה ג' (וראיתי כמה כאלה בעוונותי). סטטיסטית לא ניצחנו אף משחק בו שותף ומהיום בו חתם לא ניצחנו משחק חוץ. בתור מי שדווקא כן בנה על רייכרט לעונה הנוכחית – אני חושב שבסך הכל יצא שכרנו בהפסדנו על הטרייד הזה, גם בגלל הברדק התקשורתי.

בילבו באגינס 22 ביולי 2015

למרבה הצער אני לא רואה את מכבי עוברת את הצ'כים. ראינו הגנה מאוד פריכה אתמול. אבל הבעיה הגדולה לדעתי היא שמכבי רגילה לכבוש תוך כדי שהיא שולטת במשחק , היא לא רגילה "לעקוץ" וזה הכרחי מול קבוצות חזקות ממנה

בלאנקו 22 ביולי 2015

מה שבלט בעיני זה חוסר האחריות של ההגנה במשחק הזה. התרגלנו להנעת הכדור הסבלנית בין השוער, הבלמים והמגנים וקיבלנו את טל בן חיים שבטוח שהוא פליימייקר. המשחק השחצני שלו ביחד עם האיטיות של קרלוס והאימפוטנטיות המוחלטת של בן הרוש זה מתכון לאסון.

ניב 22 ביולי 2015

בול בפוני.
טל ניסה יותר מידי פעמים למסור מסירות עומק שלהגיד שהן לא היו בכיוון יהיה חסד מופלא.
(לפחות הוא מבין את המשחק, אני מניח שסביר שאו שהוא יתבקש להפסיק אם זה או שהוא יתאפס קצת).

גיסנו 22 ביולי 2015

ממש.
הצוות של בן חיים וקרלוס בעייתי מאוד בעיקר מבחינת איטיות, למרות שברגע שבן הרוש יצא המצב נרגע קצת.

אסף the kop 22 ביולי 2015

קבוצה חצי חובבנית (למרות שכולם מקבלים בה משכורת מופרכת) הדיחה קבוצה חובבנית.

מול פלזן החובבנים למחצה כבר יעופו.

כמה שהכדורגל הישראלי קטן ומנופח מעצמו.

רינוס מיכלס 22 ביולי 2015

סוף סוף מישהו מבין את מה שאני כותב ואומר כל כך הרבה זמן …
שמכבי תל אביב בסך הכל מועדון חצי מקצועני ( גם אחרי כל השינוי שהוא עבר , שבעצם השינוי -עבר מחובבני לחצי מקצועני ) ויש לו עוד הרבה לעשות כדי להתקדם לרמה מקצוענית אירופאית , ולא רק מבחינת החתמת שחקנים …

כתבתי ופירטתי הכל בתגובות קודמות שלי בכמה הזדמנויות , בינתיים המעופף הולנדי ומכונת היח"צ שהוא יצר פה בארץ בהרבה ערמומיות , פועלת במלוא המרץ וממשיכה ( כמעט כל האתרים , ערוצי התשקורת והרדיו ממשיכים בכיוון האצבעות המאשימות כלפי הקנדי התמים ותקציב הקבוצה ש- "אינו מאפשר החתמת רכש משמעותי " , בעוד שבתקציב הנוכחי אפשר היה להעמיד סגל הרבה יותר טוב – במיוחד זרים – אם רק הייתה למנהל המקצועי טביעת עין לגבי שחקנים , רמתם , וללא צורך בחוזים הזויים שהוא חותם )
כל העניין של הלחץ על הקנדי התמים בעניין הרכש , התחיל בכלל ממסיבת העתונאים הראשונה לפני המשחק הראשון מול הקבוצה ממלטה , ואחרי זה הוא הדליף ליניב טוכמן שהדיבור הגלוי של המאמן היה בשיתוף עם יורדי והמסר היה כלפי " קנדה "… ומאז שטוכמן אמר את זה בתוכנית הרכילויות של 103 .. כולם עלו על הגל ( בעזרת הדלפות ישירות של ההולנדי המעופף לחבריו מכלי התשקורת השונים , ומי שלא מבין את זה , לא יודע איך עובדת תשקורת , במיוחד תשקורת ה – " ספורט " בישראל … ) וכיוונו במלוא המרץ לקנדי התמים שלא משחרר מספיק כסף לרכש שיורדי רוצה , כי זה הגיוני לקנות את דאבור דאסה ואזולאי בטריליארד אירו כל אחד לחוד … והרי אין אפשרות אחרת חוץ מישראלים בשוק , הרי מכסת הזרים במכבי תל אביב כמעט גמורה ( חסר רק 1 ) וזה לא שהייתה אפשרות הגיונית ומציאותית להחתים זרים אחרים במקום השוער מלך הליצנים ממדראנו , הבלם האיטי והמזדקן ביחס לרמה אירופאית , והקשר האפור והנחות גופנית , הרי זה לא ששניים מהם סיימו חוזה בקיץ הזה והיה ניתן להשתחרר מהם ללא עלות אפילו , ולגבי השלישי – ( הקשר שמחזיק בחוזה הזוי כשלעצמו ( עוד הוכחה לחוסר רמה של מנהל מקצועי שסוגר סוגי חוזים כאלו ) שמספיקה לו מכסת דקות בעונה כדי לחדש לעצמו חוזה לעונה הבאה ) היו יכולים פשוט לשלם לו פיצוי או להגיד לו יפה מאוד לחפש לעצמו קבוצה גם במצב של ישיבה שלו ביציע למשך עונה שלמה ( כי סכום החוזה הכספי שלו לעונה הוא לא מהגבוהים במכבי תל אביב , אז זה לא היה כזה הפסד גדול , בטח מול שאר ההפסדים החוזיים שההולנדי המעופף מבזבז מכיסו של הקנדי התמים ) ובמקומו להחתים עוד זר , וביחד זה אפשרות ל-4 זרים תותחים ( בנוסף לחמישי שעוד לא הוחתם ) שיכלו לשדרג את הקבוצה בהבדל משמעותי

רינוס מיכלס 22 ביולי 2015

ודרך אגב , אל תיהיה בטוח שמכבי תל אביב לא עוברים אל פלזן ,
אחרי הכל זה כדורגל , לא מדע …
ממליץ לך לרוץ לויקיפדיה להציץ לסגל של מכבי תל אביב ב – 2004 /2005 , הקבוצה של היום יותר טובה מזאת שהייתה אז בשלב הבתים ושיחקה בשניים שלושה משחקים ביכולת לא רעה מול קבוצות עדיפות ממנה בהרבה ( עד היום זכור לי איזה " סביבון " לירן כהן עשה מזה רוברטו בכנף ימין ברמת גן , או המרחק שברוך דגו הקטן גרם לפאבל נדבד הענק – אוי כמה שאהבתי את השחקן הזההה ואיזו חווייה זו הייתה לראות אותו בגובה הדשא ולהסתכל על התנועה האצילית והנמרצת שלו במיוחד שהוא היה רחוק מהכדור – לרוץ אחריו ולחפש אותו בכל רגע נתון )

רוצה לאמר , בספורט ובמיוחד בכדורגל , כשהנחות מתמודד מול עדיף וטוב ממנו , הנחות מתעלה לרמה שאותה הוא לא מציג בדרך כלל

מכבי תל אביב יכולה להגיע גם לשלב הבתים של ליגת האלופות או של האירופית , אפילו בלי חיזוק בכלל חוץ מהזר החמישי או רק עם חיזוק של רק עוד ישראלי אחד בנוסף לזר החמישי ,

אבל גם אם יעפילו לשלבי הבתים , רמת המשחק העלובה והירודה תמשיך כל עוד ההחלטות והביצועים של ההולנדי המעופף ישארו באותו כיוון ( בעיקר במצבת הזרים , אך לא רק )

holden 22 ביולי 2015

ג'ורדי עושה ועשה המון טעויות של בית-סוהר, הטעות העיקרית היתה להחתים שני סוסים מתים ופצועים:
ברק יצחקי וגילי ורמוט,
ג'ורדי תפס פראייר ותפס בישראל אמריקה, איש לא מערער על החלטותיו המוטעות, אגב, אני בכלל לא בטוח שהאליפות הרביעית בארון, באר שבע וחיפה נושפות בעורפו, רוני לוי בנה קבוצה בדמותו, קבוצה נחושה , מאומנת שמזכירה את הפועל תל אביב בימיה באירופה, נכון ליולי 2015 אני מהמר על חיפה כאלופת הליגה

בלייק 22 ביולי 2015

אצלנו מי שלא משחק תמיד נראה הכי טוב. חיפה עוד לא שיחקה משחק רשמי אחד, ביצעה שתי החתמות (3, אם סופרים את סאן מנחם שהובא כגיבוי ופרוספקט עתידי), נראתה בין חלש לבינוני-פלוס במשחקי ההכנה (שגם ככה לא אומרים כלום), ועדיין תקועה עם המון שחקנים בינוניים שלא הביאו את המועדון לשום מקום בשנים האחרונות (משומר, קינן, ידין, שכטר, עזרא, תורג'מן ושות). לא אומר שהיא קבוצה חלשה, אלא שצריך לראות אותה במשחק רשמי אחד לפחות לפני שאפשר לבסס טיעון כזה, לא?
לגבי הביקורות על ג'ורדי או גולדהאר, ברור שג'ורדי גם טעה במהלך הדרך. כל אחד טועה. בשורה התחתונה, מאז הגעתו של קרויף – 3 עונות, 3 אליפויות, גביע, הצלחה אחת יפה באירופה (עם סוזה), כישלון אחד באירופה (בחסות המלחמה). באמת מוזר לכם להבין למה חובבי ספורט ובמיוחד אוהדים של מכבי אוהבים אותו ומאמינים בו?
כל שאר "העצות" (כמו ההדלפה של יוקאנוביץ' לטוכמן. אני מניח שאין לך ידע מעבר למה שיש לנו, ככה שאתה סתם זורק ספקולציה) לא מבוססות על ידיעה אמיתית של מהלך העניינים במכבי. האם קרויף לא מוצא שחקנים או שגולדהאר לא מוכן לשלם? אולי גולדהאר לא היה מוכן להוציא יורו אחד על כרטיסי שחקן לפחות עד שעוברים את היברניאנס? אולי, הניחוש שלי טוב כמו שלכם, רק שאני לא נבסס עליו תיאוריות שלמות של הצלחה וכישלון. אולי אני לא מספיק ערמומי כמו קרויף (כל כך ערמומוי עם מכונת היח"צ שלו, שמכבי לוקחת 3 אליפויות קלות בארץ אחרי עשור יבש ומייבש, ורוב הטורים, פרשני השנקל והוגי הדעות רק קוטלים את קרויף ומדיניותו).
כל הקבוצות הישראליות שהעפילו לשלב הבתים של ליגת האלופות הצליחו בזכות הגרלות קלות בשלבי המוקדמות. השיטה בכלל לא משנה (היא אולי משנה את הסיכויים לתפוס הגרלה קלה), רק כשהוגרלנו מול קבוצות בינוניות מינוס (וגם אז לא תמיד) הצלחנו. הקבוצה הכי טובה שקבוצה ישראלית עברה בדרך לליגת האלופות היא רד בול זלצבורג או שטרום גראץ. אבל ממכבי ומקרויף מצפים לעבור את באזל. לא רק שמצפים, אלא שההדחה מול באזל נתפסה בתקשורת ככישלון, כולל של קרויף. אבסורד.
גם היום מכבי תלויה בהגרלה. היא קיבלה קבוצה עדיפה עם ניסיון והצלחות בליגת האלופות ובליגה אירופה. אם במקרה מכבי תעבור אותה, אז היא תהיה תלויה לחלוטין בהגרלה. יש בפלייאוף יריבות עם עדיפות עצומה על מכבי. בכדורסל נהוג ללגלג על מכבי שבאירופה היא "מתבכיינת" שאין לה תקציב להתמודד עם הטופ של היבשת, אבל בארץ הם שוכחים את היתרון התקציבי העצום. למה כשמכבי בכדרוגל לוקחת את אליפות המדינה בהליכה, אז כולם אומרים תקציב, וכשנופלים מול קבוצות עם תקציב כפול או משולש מזה של מכבי אז זה כישלון?

בילבו באגינס 22 ביולי 2015

+ 10 גאווה ישראלית טיפוסית , ג'ורדי לא מושלם ועשה הרבה טעויות אבל בישראל אם אתה לא מושלם אתה אפס מאופס .

רינוס מיכלס 22 ביולי 2015

הולדן ( אהבתי את השם … מזכיר לי את אהובתי אוסטרליה גן העדן עלי אדמות )

מבחינת הליגה המקומית פה , השאלה איך הסגל מתחבר ויש לזה הרבה מרכיבים ומאפיינים , זה לא רק רמת הסגל והשחקנים כשלעצמם כפרט

אם כדורגל היה משוחק על הנייר ולפי רמת השחקנים כפרטים , מכבי חיפה הייתה לוקחת אליפות לפחות ב-2 מה-3 שנים האחרונות

כן כן , אתה קורא טוב מאוד
למכבי חיפה היה בשלוש שנים האחרונות סגל יותר משל מכבי תל אביב ( תורג'מן , טאוואטחה , גבאי , ראיוס , חן עזרא , כל כך הרבה שחקנים טובים מהנוער , במיוחד שנה שעברה עם קאמארה המצויין ועל השוער אין בכלל מה לדבר … לפי דעתי הבן אדם דפוק לגמרי בראש בקבלת ההחלטות שלו בחיים האישיים , אחרת אין לי הסבר אחר לזה שהוא משחק בליגה שלנו בכלל , הוא יותר טוב מאניימה ושווה ברמה לשוערים של מרכז טבלה בליגות הכי בכירות באירופה ) ועוד ועוד , פשוט לא יוצא לי עכשיו ב – " שלוף " ואין לי כוח לחפש …

בקיצור , עוד חזון למועד

רינוס מיכלס 22 ביולי 2015

בלייק תיהיה לי בריא , איזה סלט עשית פה … תקרא את התגובות שלי טוב ולאט לאט
( בהנחה שחלק מהתגובה שלך כוונה אלי )
אני מדבר על רמת/איכות משחק כקבוצה במשחק עצמו

וגם עוד 7 טריליארד אליפויות , גביעים , גביעי שוקו , שלבי בתים של ליגת אלופות / ליגה אירופית – לא ישנו את רמת/איכות המשחק של מכבי תל אביב כל עוד ההחלטות והביצועים של ההולנדי המעופף ישארו באותו כיוון

ובקשר להדלפות של יורדי ולעניין העובדות …

כדי לדעת ש 1+1 =2 , לא צריך " עובדה " , פשוט עושים חישוב נכון לפי הגיון

וההגיון הזה ( העניין שיורדי יודע להדליף טוב מאוד מתי שהוא רוצה להפעיל את כתבלבי היח"צ שלו , מחושב לפני הרבה מאוד זמן , הרבה הרבה לפני העניין עם הרכש בקיץ הזה )

אם אתה רוצה בעוד יותר פירוט , נימוק , והסבר לגבי העניין הפרטני של ההדלפה לטוכמן וה – " כאילו " חשיבה עצמאית שלו , שהיציאות של המאמן במסיבת העיתונאים היו מכוונות ל- " קנדה " ( ממה שכבר כתבתי בתגובה הקודמת שלי , אין בעיה … רק תשאל , ונכתוב הכל )

אלא שאתה כנראה כמו שאר עובדי האלילים בני השבט " in jordi we trust " מעדיפים לחשוב בהגיון של 2+2=5

שדרך אגב , גם זה בסדר …
אחד מהשירים הנחמדים של רדיוהד , אבל יש הרבה יותר מומלצים

בלייק 22 ביולי 2015

ריינוס מיכלס – כן, התגובה שלי כוונה גם לתגובות שלך כמובן. אם אתה יודע משהו שאני לא בנוגע להדלפות באופן כללי או ספציפית לטוכמן – תפרט. אני לא כותב את זה בציניות, אני אשמח לדעת גם. אם אתה מתכוון שאתה מעריך מה האינטרסים מאחורי הכתבה וזאת הפרשנות שלך לדברים, אז לא נראה לי שיש מה לפרט. ההיגיון ברור. רק שיש עוד כמה רציונלים שיכולים להסביר את זה. אם קרויף מפעיל את כל כתבלבי החצר שלו, ועוד נתת כדוגמה את טוכמן מוואלה, איך אתה מסביר את סדרת הכתבות על איך מכבי הורסת את הליגה, הכוללות לא מעט השמצות כלפי קרויף (שאף אחת מהן לא מגובה בעובדות, אלא רק בפרשנויות ודעות).
אתה יכול לכתוב שדיברת על "רמת/איכות משחק כקבוצה במשחק עצמו ", אבל כפי שלימדת אותי (ותודה על זה): 1+1=2."יש לו עוד הרבה לעשות כדי להתקדם לרמה מקצוענית אירופאית , ולא רק מבחינת החתמת שחקנים …", "הבלם האיטי והמזדקן ביחס לרמה אירופאית", ציטוטים לדוגמה מהפוסט שלך שדווקא כן מתיחסים לרמה באופן יחסי.
לגבי הבאת דאבור, דסה ואזולאי בטריליארד דולר, אז זהו שבנתיים קרויף לא הביא אותם בגלל המחיר. כשמכבי רוצה שחקן המחיר קופץ. אשמה של קרויף? אולי. מסתובבת שמועה (או לפי המתמטיקה שלך, עובדה) שגולדהאר לא מוכן להביא זרים שצריך לשלם על כרטיס השחקן שלהם. אם זה אכן המצב, אז קרויף לא רק שנכשל עם הזרים אלא הצליח איתם מאוד. אגב, אני לא קובע שזה המצב. לי אין כלים לקבוע של מי השמועה נכונה יותר, ואיזה פרשן בשקל ממציא ואיזה סתם מדמיין. כמו שכתבתי קודם, אם יש לך עובדות שיחדשו לי ויעזרו לי להבין איזה כתב באמת יודע על מה הוא כותב – אני אשמח.

יואב 22 ביולי 2015

2+2=5
לקוח מ1984.
חירות היא החירות לומר שתיים פלוס שתיים שווה ארבע, בניגוד למה שהמפלגה טוענת.
וכן, גם רדיוהד השתמשו בזה.

והדיון הזה קצת מיצה את עצמו. כאוהד מכבי אני שמח על התקופה האחרונה ועל המהפך בכל שדרת הניהול ובכל האספקטים שמסביב.
פיללתי לפחות מזה. אני רק אוהד, לא מתפרנס מכדורגל ולא מתיימר להיות נביא בעירו. אני גם לא מייעץ לחשמלאי, מהנדס או מנתח.

טל המנצ'סטרי 22 ביולי 2015

יואב,

תגיד, לא לקחתם 3 אליפויות ברציפות?
בעונה האחרונה לא זכיתם בטרבל?

אם הצלחתם לעשות את זה עם אחד שככל הנראה לא מבין מהחיים שלו, קרוייף, תשמע, זה חתיכת הישג.
אשכרה משלמים לו כסף, המון כסף בכדי להתעסק במשהו שהוא לא מבין בו באמת? מעניין, לא ידעתי שיש עוד שגיא כהן בעולם הזה…

יואב 22 ביולי 2015

אכן טל,
שאלות קשות(:
רק למומחי הכדורגל המקצועני יש תשובות. נסכית ונלמד. תענוגות.

holden 22 ביולי 2015

לא הבנתי מה קשור הולדן ליבשת ההיא של הקנגורו?
נראה לי סיוט עלי אדמות לטוס עשר שעות לסיאול ומשם עוד עשר שעות לסידני תוך חצייה של כמעט כל האוקייאנוס השקט, בסוף מה מקבלים? הבניין המפורסם של בית האופרה ובירה פוסטר פושרת למדיי, כל אחד והגן עדן שלו, הגן עדן שלי זו בוקרשט.

גם מבחינה סטטיסטית גרידא השנה רוב הסיכויים שחיפה תככב, כמה גולים ערן זהבי יבקיע השנה? שוב פעם 40?
מכבי זו קבוצה של טריק אחד, סגור את זהבי ולא הפסדת- כמה פשוט-כמה קל.
תקליט אותי- או ששחר חוגג באביב הבא או שאלונה ברקת,
בלי קשר אני מהמר גם שזו העונה האחרונה של ההולנדי במנגנון המשומן,
הקנדי מפנים כבר שהוא טעה איתו,
ביי ביי ג'ורדי, ביי ביי מכבי,
גם את האליפות האחרונה מכבי לקחו עם אדי הדלק האחרונים במיכל, מכבי כבר לא אותה קבוצה מלהיבה,
השמות שיככבו העונה יהיו מהארן ראדי ושכטר איתי

בלייק 22 ביולי 2015

מבחינה סטטיסטית חיפה תככב? תסביר לי את החישוב הזה. קח בחשבון שרק למדתי כמה זה 1+1, אז תקל עלי.
כמה גולים ערן זהבי יבקיע? לא יודע, כמה שיותר. בהנחה שמכבי תמשיך להיות קבוצה דומיננטית בליגה שלנו, שזהבי לא ייפצע באופן קשה מידי ושהוא ימשיך לקחת את הכדורים החופשיים של הקבוצה, אז להערכתי הוא יבקיע 20 שערים פלוס גם העונה.
מכבי קבוצה של טריק אחד, שכבר שנתיים וחצי אף אחד לא עוצר. למעשה, הטריק לא שיחק בלא מעט משחקים והקבוצה דווקא הסתדרה. אז רגע, ג'ורדי מביא את הישראלים הטובים ביותר או שהוא הביא רק שחקן אחד איכותי, שסביבו כל הקבוצה נבנית?
הקלטתי. אני הייתי מוסיף או שחר או אלונה או גולדהאר. יכול להיות שב"ש או חיפה יקחו אליפות השנה. רק פעם אחת בהיסטוריה של הליגה כאן קבוצה זכתה ביותר משלוש אליפויות ברציפות. זה לא קורה הרבה, ואולי זה לא יקרה גם הפעם. לא שותף לביטחון שלך, אבל בסוף העונה נראה אם צדקת (לא שנזכור שהתחיבת כאן, ובכל זאת).
"הקנדי מפנים כבר שהוא טעה איתו" – עוד פעם ספקולציות לא מבוססות על עובדות. אם זה נכון, אז אפשר להאשים את גולדהאר במה שמיכלס מאשים את קרויף – הרי הוא סיים את החוזה העונה ואפשר היה לסיים את ההתקשרות בלי פיצויים. למרות זאת, גולדהאר החתים את קרויף לעוד חוזה. כנראה, אחרי 3 שנות עבודה, הוא הפנים בחודש קדם העונה הזה כמה קרויף חלש. מוזר, אפשר להתעלם מהפיל שבחדר, אבל 3 אליפויות רצופות וקמפיין אירופי מוצלח מתוך שניים. אני דווקא מהמר שגולדהאר די מרוצה (אני גם שמעתי אותו אומר את זה בסיומה של כל עונה).
משפט הסגירה שלך כל כך מופרך ומלא אופטימיות שאני אזרום איתך. ראדי ושכטר לשחקן העונה!

holden 22 ביולי 2015

אתה תלמיד שקדן וחרוץ אדון ריינוס מיכלס, על רוב השאלות ש'ך ענית בעצמך.
מה הכוונה מבינה סטטיסטית?
כתבת לבד שלמעט השושלת של פתח תקווה המקרה לא שב על עצמו בראי ההסטוריה נכון?
אז ל מאמין שמכבי הנוכחית תצליח לפצח את החוסר בשושלת שנייה, יש מבין?
לחיפה היו שנים גרועות עם סגל לא רע בכלל, הגיע הזמן שהם יתנו תפוקה , מה רע בעונה הנוכחית עם מאמן לא מבריק אמנם אבל יציב ודוגמטי.
ערן זהבי- אני חותך את הבולבול שלי אם הוא יבקיע העונה שוב 30 או משהו קרוב לכך,
כבר כתבתי בזמנו שזהבי הוא נרקיס מלך הביצה, שחקן עם מיקום טוב ואמביציה שהעונה כבר ילמדו אותו היטב,

מהרן ראדי- ראדי שחקן איכותי שיש לו עוד הרבה מה לתרום, בעונה האחרונה הוא לא היה רהדי הטוב והמוכר, העונה הוא יככב, למה הוא יככב? כי המאמן הצעיר שלו יעניק לו את המפתחות בהתנהלות על המגרש.
איתי שכטר- סתם תחושת בטן
מה שלא תחושת בטן זו כל האופוריה סביב מכבי האימתנית של קרויף,
בחייאת מיכלס מה הוא כבר עשה?
\לקח אליפות מול סכנין ועכו?
מה עם אירופה לעזעזל?
עם קרויף הם מגיעים לאירופה רק בטיסות של אל -על,
מיטש השקיע בכדי להגיע לאירופה נכון?
מה הוא קיבל עד עכשיו? את גביע- הטוטו חח
בשביל לקחת אליפות בישראל לא צריך להשקיע מליארדים, שאלו את ההוא מאיתוראן,
להוא מאיתוראן יש חוש והבנה בכדורגל הרבה יותר מג'ורדי,
קרויף עושה פה סיבוב:
ים, קיץ ארוך, שמש חמימה, מה רע לו?
הילידים מתלהבים בגלל שהוא מנומס ודובר אנגלית לא רעה,
בעצם ליורדי כבר יש קבלה על הצלחות באירופה , בתנאי שקפריסין נחשבת לאירופה,
גם רן בן שמעון הצליח שם

בלייק 22 ביולי 2015

אני (או הוא) אולי תלמיד חרוץ ושקדן, אבל עשית קצת בלגן, המורה. נראה לי שענית לי, אבל קראתי לי כמו למגיב אחר.
לגבי הסטטיסטיקה, הסברת למה מכבי לא תיקח אליפות (נניח), לא הבנתי איך סטטיסטית קבעת שזאת תהיה חיפה. אגב, אליפות נוספת העונה זאת לא שושלת שניה, המשך השושלת.
למה חיפה לא תזכה באליפות? לא שאני קובע שזה מה שיקרה, אבל חיפה קבוצה מאוד בינונית בעונות האחרונות, שבקושי התחזקה. אולי רוני לוי יצליח לחבר את הכל. ממש לא בטוח. בנתיים, ב"ש נראית עם סגל מוכשר בהרבה וגם מבושל בהרבה.
לגבי זהבי – עדיף שלא תרוץ לחתוך, ההערכה שלך שווה לשלי. כמו שכתבתי, בהנחה שהוא לא יהיה פצוע יותר מידי וימשיך לקחת כדורים חופשיים במכבי, לא רואה אותו כובש פחות מ- 20, אבל כמובן שזה ייתכן. כתבת שזהבי הוא נרקיס בביצה? מה השתנה? הביצה הכה לשדה פורח ולא שמתי לב??
אני מסכים שראדי הוא שחקן איכותי שיש לו מה לתרום. אבל הוא בקו ירידה (חלק מזה באשמת פאקו וסוזה שבהדרגה הפחיתו לו את דקות המשחק והמעמד על הדשא). ראדי יככב העונה כי המאמן יתן לו את המפתחות? יכול להיות, אבל גם לזהבי יתנו את המפתחות והוא, לדעתך ייחלש. אולי מפתחות מהמאמן זה לא מספיק? ובכל מקרה, מי אמר שהוא יקבל את המפתחות?? יש על המשבצת שלו לא מעט שחקנים בכירים בב"ש. יכול להיות שראדי יהיה שחקן המפתח שלהם העונה. יכול להיות שלא.
לגבי תחושת הבטן על שכטר, הייתי בודק את זה עם רופא.
ונחזור לקרויף – מה הוא כבר עשה? אליפות מול סכנין ועכו? לא, 3 אליפויות מול סכנין ועכו. ב- 3 עונות. וגם חיפה, בית"ר, הפועל וב"ש. תזכיר לי איזה מאמן כאן לקח אליפות נגד ברצלונה ובאיירן מינכן…
ומה עם אירופה? שנתיים עם קרויף מכבי באירופה. שנה ראשונה, הצלחה יפה (העפלה משלב הבתים של ליגה אירופה והדחה מול באזל). שנה שניה – כישלון (בלי ביתיות כזכור). נראה מה יקרה השנה. איזה מאמן/מנג'ר הצליח בארץ?
אני שמח שאתה דואג לכסף של גולדהאר. אתה גם יודע למה הוא שם אותו. אז לא, הוא לא השקיע בשביל אירופה. הוא השקיע גם בשביל אירופה. דווקא היה נראה שהוא מאוד נהנה בחגיגות האליפות בארץ על עונה. עד עכשיו הוא קיבל את גביע הטוטו? וואלה, שיהיה משהו שיחזיק את הארון של האליפויות והגביע שבהם זכה.
בשביל לקחת אליפות לא צריך להשקיע מיליארדים. כאן אתה צודק. גולדהאר לא השקיע מיליארדים ולקח שלוש כאלה. להוא מאיתוראן יש בעיות אחרות לגמרי מאלה של קרויף. פתאום אתה מתלהב מהאליפות שלו, שגם היא כזכור הושגה נגד סכנין ועכו (או שזה רמת השרון ועירוני כוסילמלם?). אבל חוש יש לו, זה בטוח. גם הבנה. מי זה קרויף בכלל? סתם אפס שגדל אצל אחד ממוחות הכדורגל הגדולים, והתאמן בברצלונה ומנצ'סטר יונייטד תחת מאמנים עם חושים קצת פחות חדים מאלה של ההוא מאיתוראן. כשההוא מאיתוראן ינהל קבוצה גדולה ויצליח איתה תוכל להשוות. בנתיים, איזי משלם מעט ורואה תוצאות יפות, קרויף משלם הרבה ורואה תוצאות מצוינות.
קרויף עושה פה סיבוב – גם אתה, כולנו פה לסיבוב. ים, קיץ, שמש – מה רע לו? איזה מזל לקרויף שמכבי הצילה לו את הקריירה. מה הוא היה עושה בלי מכבי? שלא לדבר על ישראל….
הילידים מתלהבים בגלל שמאז שקרויף הגיע, שאר הילידים לא מפסיקים לחטוף. אותם ילידים שסיפרו לנו כמה הקבוצות שלהם גדולות, למרות שהגיעו לפחות הישגים מאלה שקרויף הגיע אליהם.

רינוס מיכלס 22 ביולי 2015

בוא הנה , כמות התגובות רצה פה כמו פיינטים בבר כורי פחם בדאבלין ( אם היה כזה … )

* הולדן – תעשה חיפוש בגוגל ותבין מה ההקשר בין הכינוי שלך לגן העדן עלי אדמות שעליו דיברתי … אבל עזוב , נשאיר לך ( ולשאר ישראל ) את בוקרשט בכיף

וקצת התבלבלת ביני לבין מישהו אחר בתגובות שלך , אבל לא נורא , אולי יש לך עדיין סחרחורות מהנשים " היפות " של בוקרשט …

* בלייק – לגבי מה שאני יודע / לא יודע על הרצונות העניינים של יורדי , או עד כמה אני יודע / לא יודע להעריך … כך פועלים כל הכתבלבים שמסקרים את הקבוצות שהם אמורים לסקר , וכך פועלים כל בעלי התפקיד שרוצים את " דעת הקהל " לצד שלהם כדי לכסות את עצמם מביקורת בתשקורת ובציבור

ויורדי לא חי בבועה משלו כמו שהוא מנסה לצייר את עצמו ( הוא אומנם לא שוחה בביצה של הלוזונים הדאמאיוים והטביבים , אבל הוא יודע טוב מאוד מה קורה מסביבו בתשקורת וברחשי הציבור ומעדכנים אותו בהכל , יש לו גם קרוב משפחה דתי שהתגייר וגר ביהודה ושומרון והוא לא מנותק מהווייה הישראלית , ולכן גם יאמר לזכותו שהוא למד מהר מאוד את העסקנות והשכונתיות הישראלית והעלה את המועדון מרמה חובבנית לחצי מקצוענית בדרכי העבודה וההתנהלות )

ולגבי הכתבות הסידרתיות בוואלה על תופעת מכבי תל אביב בעידן יורדי ,

דבר ראשון תנסה לנתק את אהדתך לקבוצה בזמן הקריאה ( למרות שלא צריך באמת , כי אפשר באותו זמן גם לאהוד קבוצה וגם להתייחס כל הזמן כלפי הקבוצה בניתוח עצמי , בביקורת ומחשבה עצמאית נטולת רגשות ) ותיראה שאין בהן שום קביעת עמדה ברורה והחלטית נגד מכבי תל אביב וקרוייף , אלא לכל היותר רק רמיזות שיורדי ומכבי בתקופת ניהולו יכלו לנהוג קצת אחרת …

דבר שני , הכתבים שהזכרת שכתבו את הכתבות האלה , הן לא מסקרים את מכבי תל אביב בקביעות , לכן גם אם היו באמת רוצים לכתוב דברים וכוונות רעות / זדוניות על מכבי תל אביב ויורדי , לא היו צריכים לחשוש , מפני שאין ביניהם יחסי גומלין והם לא צריכים לקבל שום הדלפות ממנו … בניגוד לטוכמן שכן מסקר את מכבי תל אביב בקביעות וכן צריך …
אז הכתיבה והאמירות הן בהתאם

אגב , שלא תחשוב שזה משהו ששייך רק לטוכמן , כך כמעט כל כתבלבי החצר שמסקרים את הקבוצות שהם אמורים לסקר , בעיקר ה – " גדולות " שמעוררות עניין וצפייה / הקשבה לתוכניות הרכילות השונות ברדיו ובמסכים

( בר דיין , שירי אלג'ם , משה בוקר , בן שימול , תומר לוי , וגם זריהן , למרות שהוא קצת יוצא דופן , כי לפעמים יש לו גם קצת ביקורת על הדרג הניהולי )

היחיד שיוצא דופן קצת מכל החבורה הזאת הוא צנציפר , ( שהזוי כשלעצמו במחשבות ובאמירות שלו ) שמתייחס בעוקצנות ובביקורת תמידית על ההנהלות וההתנהלות שלהם ( חוץ מלגבי הקבוצה של הלוזונים , אבל זה כבר לא קשור לעבודה שלו בעניין הסיקור הקבוע של קבוצה מסויימת כי עד כמה שאני זוכר הוא לא מסקר קבוע או בכלל את מכבי פתח תקוה , ולכן זה יותר קשור ל – " תן וקח " …

לגבי ההפנייה שלך לאמירות הביקורתיות שלי על רמת הקבוצה ואיכות המשחק שלה , האמת שלא הבנתי … כי כתבת ציטוטים שלי ולא הסברת מה לא הגיוני מבחינת סדר הדברים או מבחינת הנכונות שלהם ( אשמח אם תסביר לי , כדי שאני אוכל להסביר לך שתבין יותר טוב , למרות שזה היה מאוד פשוט העניין הזה )

לגבי הסכומים שההולנדי המעופף מפזר לקנדי התמים מהכיס ,
גם אם הסכומים שרצים בתשקורת לא מדוייקים ( ואני יודע שהם לא מדוייקים , כי כבר עברתי את גיל העשרה .. ) הם בסביבות הסכומים האלו

כי לגבי החוזים והחתימות של שחקנים , ההדלפות יכולות להגיע מעוד צד ( השחקנים , הסוכנים שלהם , הקבוצות שמחזיקות בכרטיס של השחקן המדובר/רצוי , אנשים בבקרה התקציבית ) ולא רק מיורדי שלא מעוניין בהדלפות בנושא זה

כך שגם אם מכבי תל אביב לא מציעה על דאבור 1,800,000 אירו אלא 1,500,000 זה הזוי ברמות חולות נפש
אותו דבר לגבי הסכומים שהוא הציע בעבר לתמוז השמן עם גוף של נהג תובלה מילואימניק בן 45 וירד קצת ממנו בזמן האחרון ( וטוב שירד ) לפחות כך זה נראה …

ואותו הדבר לגבי הסכומים ששולמו על כרטיסו של בן בסט ושכרו , על כרטיסו של איגבור ושכרו , על שכרו של זהבי , על כרטיסו ושכרו של בן חיים הקשר , על חוזהו של בן חיים הבלם , על כרטיסו של ורמוט , על חוזהו של אבו זייד , ועוד ועוד …

ולהגיד או אפילו רק לחשוב שיורדי הצליח עם זרים בתקופתו במכבי ,

וואו … זה באמת משפט בדמות – " ואידך זיל גמור "
שמעיד על שבטיות – " in jordi we trust " ברמה הבועתית ביותר

שאגב , לא נראה לי שאתה ברמה הקיצונית הזאת , לכן לא כל כך ברור לי מאיפה המשפט הזה בא , אבל שיהיה …

holden 22 ביולי 2015

אני עדיין לא הבנתי מה ההקשר בין הולדן לאוסטרליה, לא, לא ניסיתי לחפש בגוגל, חיכיתי שתסביר לי, אני לא מתבייש ללמוד.
אכן טעיתי בניק ניים שלך ושל השני, זה זניח אבל.
אני טענתי שהצ'כיות יפהפיות, אתה אומר שגם הרומניות? וואלה אחי יש הסכמה,
אני ברומניה עוד הרבה הרבה לפני עומר אדם ולפני שתכננו את מועדון העל " במבו" שאגב שייך לאיטלקי מאפיונר בשם : קאסטלאנו,
בוא נגיד שאני ממש לא מזלזל בבוקרשט כפי שנשמע מדברייך או בעצם נקרא,
כל מגה מועדון בתל אביב נראה כמו צריף מט ליפול ליד הרבה מקומות שם.
לפחות יש הסכמה איתך שיורדי מנופח מעל ומעבר למה שראוי לו,
שחקן בינוני ואיש יחסי ציבור מעולה,
מוכרים כמוהו בקילו ביורו בכל עיר זניחה באירופה האמיתית

רינוס מיכלס 22 ביולי 2015

שכחתי להמשיך ולציין כמובן גם את הסכום ההזוי חולה הנפש על החוזה שהוא ניסה לפתות איתו את תומר חמד , או על הסכום ההזוי שהוא מציע על אזולאי הקשר מביתר , בזמן שהיה לו אחרי סוף העונה הזאת שחקן באותו תפקיד עם כרטיס שחקן ביד ושעולה ביותר מרמה אחת על אזולאי ( אור אוסטווינד ) ועל רוב הקשרים האחוריים הישראלים בליגה

שלא לדבר על אלטמן ( הכישרוני פי עשר ממרגוליס ) שהיה אצלו ביד

אבל מה ששירצקי שכח , יורדי ילמד אולי כשיהיה בבית גיל הזהב בברצלונה ( העיר כמובן , לא הקבוצה )

רק שמה לעשות ,
" אלוהים נותן אגוזים למי שאין שיניים "

ולגבי התשובה שבטח תיתן לי על המיספרים האישיים העיקריים ( שערים ובישולים ) שלו , כי אני מעריך שרמת החשיבה והתבונה שלך בכדורגל היא ירודה ברמה כזאת ,

כדורגל זה לא משחק ששחקן יחיד יכול להפעיל קבוצה שלמה גרועה ולשפר אותה תוך כדי שהוא גם מבקיע ומבשל לבדו ( כולל גם את הקרצייה הקטנה מברצלונה שספורט 5 מאוננים עליו כבר עשור שלם , שבלי אינייסטה וצ'אבי והחברים המתחלפים בהתקפה , הוא היה בדיוק כמו רונאלדיניו מבחינת ההישגים , ואולי קצת יותר מבחינת השערים ובישולים )

אז אותו דבר לגבי אדי גוטליב ש – " ירד ליגה עם עכו " שיותר טוב מבן חיים הבלם והיה עולה פחות בסכום משמעותי כולל ראייה לעתיד מבחינת הגיל / יכולת מכירה

ואותו הדבר לגבי שחר הירש שמזלזלים בו ואומרים עליו שהוא – " ירד ליגה עם פתח תקוה "

או על תורג'מן שלא נותן מיספרים במכבי חיפה

לא מחר , לא היום ולא אתמול …
שלשום ! הייתי מחליף את בדש ובן בסט בהירש ותורג'מן

אבל לפחות פה יורדי יוצא זכאי מאשמה , כי מכבי חיפה גם אם הייתה משחררת אותם , לא הייתה משחררת אותם למכבי תל אביב

אבל רק הבאתי אותם כהמשך דוגמאות לשחקנים מצויינים שאומרים עליהם שהם לא שווים כי הם – " ירדו ליגה עם הקבוצה שלהם " או שהם לא מספקים את הסחורה כי הם – " לא נותנים מיספרים " במשפטים מפגרים שרק אוכלי חינם רכלנים מפגרים בתוכניות הרכילות השונות יכולים להגות , ובעקבותם גם תת המודע של צופיהם ומאזיניהם ( למרות שכל הזמן מדגישים עד כמה שהם לא חושבים כמוהם ) שחוזרים על אותם משפטים מפגרים חסרי תוכן וחשיבה עצמאית

בלייק 22 ביולי 2015

ספר לי עוד!
אני לומד כל כך הרבה.

holden 22 ביולי 2015

שושלת שנייה התכוונתי שושלת נוספת לזו של פתח תקווה, מבין?
פתח תקווה שושלת ראשונה, מכבי שושלת שנייה,
שושלת קעלק, אבוי לנו אם זו הקבוצה שתייצר שושלת הסטורית,
קבוצה של שחקן אחד,
זהבי מצונן? מכבי יסיימו בתיקו, זהבי עם חום- מכבי יפסידו,
זהבי מצוברח- מכבי ינחלו תבוסה,

מועדון שמשחרר חלוץ כמו פריצה ומאידך מחתים את ברק יצחקי הפצוע התימני הנצחי וגילי ורמוט הוא מועדון התאבדותי,
לשחרר את פאקו? למה?
סתם כי הוא לא בא טוב בעין ליורדי?
אגב, אפרופו שושלות, שמכבי חיפה הגדולה שיחקה ולקחה אליפויות ברצץ המשחק של חיפה היה הרבה , הרבה יותר שוטף ומהנה לצופים,
כל זה מבלי להזכיר את ה-5-0 ,
לא, לא התכוונתי לסדרה ההיא עם סטיב מקגארט, התכוונתי למשחק העונה בקרית אליעזר , משחק שהיה לי העונג להתענג על גדולתה של השושלת החיפאית

יואב 22 ביולי 2015

אכן. ורוני לוי זכה לשיר אליפות בלי מאמן וברזלים שנזרקו לעברו. היה מאד שוטף בקריית אליעזר.
או למה אני טורח לענות לך בכלל?
כנראה סטיה כלשהיא.

יואב 22 ביולי 2015

כדורגל זה משחק פשוט אבל הוא מדע טילים בשבילך. זה בסדר, העיקר שאתה לא צריך להתפרנס מזה.

בלייק 22 ביולי 2015

גם לי לא ברור, אבל שיהיה…
״אפרופו שושלת״? לא יודע כמה אתה מכיר את הקבוצה הנפלאה שלך, אבל איך ה 5:0 קשור לשושלת אם חיפה לא לקחה אליפות בעונות שלפני ולא 7 שנים אחרי? אם סתם בא לך להרגיש יותר טוב, יכולת כבר לספר על שושלת ה- 10:0.

holden 22 ביולי 2015

מתנצל, פשוט לא הצלחתי להתאפק,
תהנו מהקונצרט החיפאי,
הסימפוניה החמישית לבית ראובן עטר ואיוון גאצקו
http://www.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=64&docID=164464

נולי 22 ביולי 2015

לא קצת הגזמנו עם הקטילות?
בעיניי היה שחקן אחד ממש גרוע – בן הרוש. חושך. כל שחקן מלטזי פרפר אותו בלי בעיות.
כל האחרים היו די בינוניים. אלברמן ונוסא היו סבבה לגמרי.
נדמה לי שנתגעגע מאד גם לפאקו וגם לייני, שלמרות שהוא לא גאון כדורגל, הכניס שקט לחלק ההגנתי של הקבוצה.
הלוואי שדאבור יחזור. שחקן נהדר.
קדימה מכבי!!!

holden 22 ביולי 2015

אל תלמד אותי על כדורגל, בטח לא על כדורגל חיפאי,
יש הבדל ענקי בין החמש אפס לעשיריה שקיבלתם על הראש, בעשיריה השחקנים סתם עשו סבוטאז למאמן ולא התאבדו על הדשא, בחמש אפס?
זה היה יום בהיר שטוף שמש, מסוג הימים שאתה יודע שמשהו בהם השתבש, אתה פשוט לא יודע מה זה יהיה, לקרית אליעזר החלו להגיע אלפי צופים לחזות בהתמודדות " שוות כוחות " במשחק העונה,
להמשיך?
אסתפק בזה

יואב 22 ביולי 2015

על העשר החזרנו בשני תשלומים תוך חודש בעונת 92. פעמיים 5-1.
על החמש אפס? אינספור שלישיות בשנים האחרונות כאשר אתם מתקשים לצאת מהשש עשרה. עכשיו לך תכבה את האור בעשר בעיר הכימיכלים.

holden 23 ביולי 2015

איזו התנשאות.
עיר הכימיקלים?
מי שישמע תל אביב זו עיר האורות, רחוב אלנבי זה בונהוף שטראסה,
דבר איתי אח שלי עוד שבועיים שכל הכרך הנוצץ יראה כמו שכונה בעזה

D! פה ועכשיו 22 ביולי 2015

אם אני לא טועה, באיירן, ברצלונה, ריאל, דורטומונד – כולם ספגו בערך רביעיה על האפס בשנים האחרונות ואף אחת מהן לא הייתה חלשה.

funfun 22 ביולי 2015

אני אוהב את החוצפה של המאמן הזה – שלא ישחקו לו משחקים!
הבטיחו לו הרים וגבעות ועד עכשיו הוא קיבל כינים ומנדבוצ'קעס
אני גם לא קונה שג'ורדי מתאם איתו עמדות – הוא לא נראה לי טיפוס ששואל מישהו מה להגיד
השיטה שלו מוזרה לנו אחרי 3 שנים של שליטה בכדור כתנאי ראשון בכל משחק בכל זירה
אני מקווה שטיבי במקום קרלוס זה הטעיה למאמן הצ'כי :-)
מישהו חייב להסביר איך זה שעמב"ה פותח כל עונה כאילו הוא מעולם לא שיחק כדורגל??? פשוט זוועה!
הקהל במגרש ובטלויזיה צעק אולה על כל פעולה פשוטה של זיו אחרי שהחליף אותו – אתם קולטים? הבן אדם הביא אותנו למצב שאנחנו מאושרים עם זיו בגיל 55! אין ספק שבן הרוש או קוסם או אלכימאי
לא נעים להגיד, ואני מרגיש קצת כפוי טובה אבל קרלוס (שאני חולה עליו)וניקולה זו טעות להשאיר. בשביל אירופה צריך יותר מהירות , יותר כוח. חבלבל, נקווה שלא נצטער על זה
In Jordi we trust!

אזי 22 ביולי 2015

אני חושב שאחת הבעיות הגדולות של מכבי, בשני המשחקים, היא שהם באו בהרגשה שהם הולכים לשחק נגד דייגים, כמו שהבטיחו לנו.
כשאתה בא בהרגשה כזאת, ואז פתאום הקבוצה שמולך הרבה יותר טובה ממה שציפית, נורא קשה לעשות את הסוויץ' המנטאלי ולשחק נגד קבוצה רצינית.
בגלל זה גם מכבי שיחקה בסוג של היסטריה.
הם ידעו שהם חייבים לנצח, הם חשבו שזה יבוא בקלות, ולא רק שזה לא בא בקלות, אלא היריבה ממש איימה על השער, ואז הם נכנסו להלם שלקח הרבה זמן לצאת ממנו.

נגד פלזן מכבי תבוא בגישה אחרת, בגישה של משחק שצריך לעבוד קשה כדי לנצח אותו (קצת כמו שהיבירנייאס באו נגדנו), אני לא יודע אם נראה משחק יותר הגנתי, אבל אני בטוח שנראה שחקנים יותר דרוכים.

רטקסס 22 ביולי 2015

לג'ורדי יש בוס והוא מרטין ביין (?) ו/או מיץ'.

שיואיל בטובו להסביר להם אחרי ההדחה (ואנחנו נודח, שיהיה ברור) למה הוא לא הביא חיזוק בחודשיים האחרונים. מיץ' רוצה הצלחה כלכלית – עכשיו היה בדיוק הטיימינג הנכון למנף את העונה המעולה שהייתה להצלחה כלכלית.
לי, כבוחן אובייקטיבי של הדברים, זה נראה שהוא פשוט מיהר להעיף את פאקו (ולמה, אחרי שהריץ את הקבוצה שנה שלמה?), התעסק באובססיביות בבן רייכרט, ובעיקר שריין את זהבי וטב"ח על חוזים פה בארץ. גם הקהל רוצה אתגרים חדשים, גם השחקנים רוצים אתגרים חדשים, ובעיקר הבעלים. אה ויש גם דבר קטן שנקרא כסף.
יוקאנוביץ' לא יפוטר כי זו לא הדרך של מכבי, אבל בקצב הזה למעשה אני גם לא בטוח שנקח אליפות השנה.

אלכס 22 ביולי 2015

אי העפלה ויוקאנוביץ' עלול להתפטר.

holden 22 ביולי 2015

המשחק מול פלזן זה המדרגה האחרונה לפני שלב- הבתים? או שבמידה ומכבי יעברו מצפה להם עוד התמודדות?
פלזן לא כאלו תותחים, מתבססים בעיקר על שחקנים מקומיים, הכרורגל הצכי לא בשיא המומנטום, עברו הימים של נדבד,
סיכוי פיפטי פיפטי,

בלייק 22 ביולי 2015

אחרי מכבי-פלזן יש עוד סיבוב פלייאוף לעבור לפני שלב הבתים, אבל הפסד בשלב הנוכחי (נניח של מכבי לפלזן) מעביר לשלב הפלייאוף של ליגה אירופה.
לצ'כים אין היום כוכבים כמו בשנות ה-90 ותחילת שנות ה- 2000, אבל פלזן קבוצה חזקה מאוד (ביחס לרמה הישראלית, וגם ביחס לרמה של מכבי). קבוצה שסיימה פעמיים בשנים האחרונות במקום השלישי בבית בליגת האלופות (והיא הוגרלה לבתים קשים מאוד), הגיעה ל- 16 האחרונות שליגה אירופה, מלאה בשחקני נבחרת צ'כיה שאחרי 6 משחקים בבית שלה במוקדמות היורו היא נמצאת במקום השני, שתי נקודות אחרי איסלנד, 3 נק' לפני הולנד ו-5 נק' לפני טורקיה. צ'כיה שוב בעליה, ופלזן זאת הבאזל של צ'כיה. יקח לה עוד זמן להגיע לרמת באזל, במיוחד כי אין שם הרבה זרים (ואלה שיש הם לא בתקציבים שבאזל יכולה להביא), אבל היא לגמרי על המסלול. למעשה, היא סוג של מודל מוצלח יותר מבאזל למכבי. קבוצה צנועה תקציבית (באופן יחסי, עדיין ראיתי איפשהו שתקציבה הוא בסביבות 40 מיליון יורו, כלומר גבוה מזה של מכבי), מבוססת בעיקר על שחקנים מקומיים, שמהווים את השלד לנבחרת, ומשתמשת בשליטה שלה בליגה כדי להתקדם באירופה.
נראה לי שהסיכויים הם יותר נוטים לכיוון 75% שפלזן יעברו (אם המשחקים נגד היברניאנס הם מדד למשהו אז אפילו 90% שפלזן יעברו).

holden 22 ביולי 2015

תודה רבה על התשובה המפורטת בלייק,
אז אם זו התמונה הסיכוי של הצהובים להתברג בצ'מפיונס לא משהו בכלל,
בסיבוב הבא אם יצלחו את פלזן תמתין להם באזל האמיתית או איזו אלופה פורטוגלית?
מכבי טעו ששיחררו את פריצה, טעו שפיטרו או לא חידשו את החוזה של פאקו, על טעויות כאלו משלמים במזומן,
הליגה האירופית זה מפעל זניח, מפעל ניחומים קלאסי, מי זוכר את האלופות במפעל הזה?
הליגה האירופית זה כמו הסגן של בר -כוכבא

יואב 22 ביולי 2015

הליגה האירופאית היא מפעל מעולה לצבירת נקודות ולשיפור האחוזים להיות מדורגים בפעם הבאה.
וזה אחלה מפעל ומתאים מעולה למידותיה של מכבי.

אסף the kop 22 ביולי 2015

אתה צוחק איתי יואבי ?
הרי תעופו מול ליברפול…

יואב 22 ביולי 2015

בשלב ה32? הלוואי

גיסנו 22 ביולי 2015

ברור, כי פשוט ידוע שבכל שנה אלופת ישראל הגיעה לליגת האלופות ואף העפילה לשלבים הגבוהים עד שקרויף הגיע ומכבי ת"א זכתה ב 3 אליפויות רצוף.
מפעל כ"כ זניח שקבוצות קטנטנות וחסרות מסורת אירופית כמו סביליה, פורטו, אתלטיקו מדריד, בנפיקה, שחטר דונייצק וזניט סט פטרסבורג השקיעו מספיק בשביל לזכות בו לאחרונה (או לפחות להגיע לגמר).
מפעל כ"כ זניח שיעקב שחר הנחית בינואר שני חלוצים מהמובילים של הכדורגל הישראלי בסכומים מכובדים בהחלט, רק כדי לשמור על סיכוי להעפיל למוקדמות המפעל הזניח הזה (וגם בזה הקבוצה נכשלה).

כשלפני שנתיים קבוצתך היקרה ניצחה קבוצה חלשה תוך כדי כפי הנראה סבוטאז' למאמן 8-0, התוצאה הגבוהה בהסטוריה לקבוצה ישראלית באירופה ומכובדת לכל הדעות – האם גם אז זה היה מפעל "זניח שלא מעניין אף אחד"?

אתה לא אוהד הפועל אז לפחות אל תהיה צבוע.

גיא 22 ביולי 2015

תגיד, אחרי כל החרא ששפכת פה קודם (כן, הבנו שאתה אוהד שרוף של חיפה שמשוכנע משום מה שתורג'מן שחקן צמרת) לא טרחת אפילו לבדוק מי היריבה? פלזן אחלה קבוצה, מבוססת צ'כים – הנבחרת שנדבד לא משחק במדיה כבר עשור אבל רק בקמפיין הנוכחי ניצחה בבית את איסנלד והולנד ובחוץ את טורקיה – בתקופה הזו נכללו בסגל שמונה שחקני פלזן. שחזור של משחק הידידות ההוא של נילסן יביא היום לאותה תוצאה אם לא חמורה יותר. כמכביסט ואופטימיסט, יש לנו 20% סיכוי לעבור. לא יותר.

holden 22 ביולי 2015

מישהו פה כעוס? דרכתי על יבלת רגישה? גביע הטוטו זה מה קיבלתם מיורדי,
פעם היתי אוהד שרוף של חיפה, היום ממש לא,
מוזר שאני יותר אופטימי מהתל אביבים,
כולה פלזן-כולה ויקטוריה,
למכבי סיכוי שווה בשווה מולם בשני משחקים,

גיסנו 23 ביולי 2015

שמע אחי רק תעשה לי טובה ותבדוק את הפיצול אישיות/טרוליזם במצב מתקדם שלך, אתה משנה דעה וגישה כל שתי תגובות ובכלל יש לי חשד שאתה ורינוס מיכלס חולקים מקלדת.

holden 23 ביולי 2015

תודה רבה על אבחון הפרופיל הנפשי שלי , תודה דוקטור קופלובסקי.
למה ועל פי מה קבעת שאני טרול או שאני הוא ריינוס מיכלס?
אני לא שיניתי אף דיעה שלי, אתה הוא כנראה שלא מסוגל לקרוא ולהבין שיש עוד צבעים בעלי גוון שונה משחור או לבן, לא כל קורא כאן הוא עוד אחד מחבורת המאוננים על יורדי קרויף.

למרות שיש כאן כאלו שטענו בלהט שהכדורגל הצ'כי בעלייה, אז אני קובע ויודע שהוא בירידה!
הבנת? ירידה זה ההיפך מעלייה, אמנם הנבחרת גנבה פה ושם בקמפיין מוקדמות היורו תוצאות יפות בהחלט , עדיין צ'כיה ירדה מימיה המפוארים, בטחו ובטח כאשר זה נוגע לקבוצות הליגה הצ'כית.
למרות שאני לא פנאט של הצהובים אני מעריך שלמכבי ועוד איך יש סיכוי לעקוץ את ויקטוריה ולהעפיל לשלב הבא!
שכתבתי על שושלת חיפאית התכוונתי לאו דווקא לרצף האליפויות, התכוונתי שבעשרים שנה מאמצע שנות השמונים ואילך כל מי שהתמודד מול חיפה קיבל פיק ברכיים, בטח ובטח שזה היה משחק באליעזר, שאל את הסולן של משינה,
חיפה עיר של כדורגל ואף איש לא ישכנע אותי אחרת,
אני מכיר את המשחק לא רק תחת אורות הניאון במשרד שממנו אתה כותב,
אז את ההרצאה שלך שמור למועמד אחר,

גיסנו 24 ביולי 2015

אם תשים עוד כמה סימני קריאה בדרך, אני בטוח שתשכנע עוד כמה אנשים.
מזל שאתה גם כן יודע בדיוק מי אני, מה אני עושה ואיפה אני עובד, אולי אני צריך לדאוג שמא אתה עוקב אחרי? הו איש יודע כל שכמותך שקביעה לפי דעתו היא היא ה-אמת ואין עוד מלבדה. הרי אם מכבי תעבור אז אתה בעצם הגאון שאמר שפלזן קבוצה חלשה ואז מה עם מכבי הגיעה לפלייאוף זה לא אומר כלום כי פלזן חלשה וג'ורדי אפס. ואם מכבי לא תעפיל תוכל לחגוג על כמה מכבי חלשה שלא עברו כזו קבוצה עלובה, וכמו איך לא, ג'ורדי אפס.
אז אתה יכול לקרוא לי מאונן על ג'ורדי קרויף כמה שאתה רוצה, אני יודע לנתח את הדברים הטובים שעשה ואת השגיאות שלו מספיק טוב, אתה פשוט משוכנע שכל מי שלא בטוח שקרויף הוא סתם אפס, לא מבין כלום בכדורגל לא היה במשחק כדורגל מעולם.
תמשיך להיות בטוח שקרויף אפס שלא עושה כלום ושאין לו מושג וסתם עושק ושאר הקלישאות הרגילות של מתוסכלים שכמותך שקשה להם להכיל הצלחות של מכבי ת"א, ותמשיך "לאונן" כדבריך על חיפה הנהדרת של שנות ה 90 – להזכירך השנה כבר עוד מעט 2016.

Comments closed