לבי במזרח

לא יודע מה מכבי ת"א באמת שווה באירופה.  לא יודע מה היא באמת שווה בלי ערן זהבי.  אבל היום זה גם לא משנה  כי היום מכבי זה כמו נבחרת ישראל בכדורגל, רק מוצלחת.

ואפילו אני לא האמנתי לה, ואחרי שני נסיונות עקרים למצוא שידור ישיר של המשחק בצ'כיה ויתרתי ועברתי לשידור הישיר בטלויזיה של גביע 'אודי', באיירן מינכן נגד ריאל מדריד.  ואולי עדיין קצת האמנתי, כי הסמארטפון עם הלייב טיקר לא עזב לי את היד.

אז ככה נראה אוהד שלא מאמין – צופה במשחק די משעמם של שתי קבוצות שמעלות הרכבים משניים ולא מייחסות חשיבות מיוחדת לאיזה גביע סופר זניח של איזו ספונסרית, מקווה שמהסמארטפון תבוא הישועה.  ורגע אחרי שהשכבתי את הילדה לישון חזרתי לטיקר וראיתי שזהבי העלה את מכבי לפלייאוף.

יש אירופה.

*

אין על אירופה – הכדורגל הכי טוב, השחקנים הכי טובים, ואין על קבוצת כדורגל ישראלית באירופה, לא משנה באיזה מפעל, אז בטח אם מכבי בפנים.  וברור שמיץ' רוצה בית של ליגת האלופות, אבל לי אין בעיה גם עם בית של ליגה אירופית, ושיקום המזלזל בליגה האירופית, שיקום – ושיישב מיד מרוב בושה.

באיירן מינכן ניצחה 0:1 משער של לבנדובסקי בדקה ה-88 וזכתה בגביע 'אודי', אבל אפילו ערוץ השידור לא טרח להישאר באוויר לחמש דקות נוספות, לטקס הענקת הגביע, ועבר למהדורת חדשות החוץ.  ואולי גם הערוץ הצ'כי לא התעכב יותר מדי על חגיגות השמחה של מכבי על המגרש, אפשר להבין.  אבל אם אפשר להיות שמח בלי לראות אפילו דקה מהמשחק – שום דבר לא יעיב על האושר שבלב.

פעם, כשהייתי ילד, לא הבנתי איזה אינטרס יש לאדם לבחור בקבוצת תחתית או במ.ס אשדוד כמושא אהדתו.  הייתי לאוהד מכבי כי היא זכתה באליפות, אין סיבה אחרת, אבא שלי היה בכלל אוהד הפועל.  אולי, בעצם, כדי לעצבן אותו, את אבא.  היום אני אוהד הרטה, קבוצה קשה, ומבין שאין סיבות אמיתיות לבחירת קבוצה.  יש נסיבות, לפעמים אפילו לא ברורות, וזהו.  והיום מכבי בפורמה, כבר שלוש שנים שהיא בפורמה, וזה טוב, כל כך טוב, להיות אוהד של קבוצה טובה.

 

מהניצחונות הנחוצים יותר
"עניינים שבין מאמן לקפטן"

12 Comments

יואב 6 באוגוסט 2015

יש אירופה.וזה כל כך חשוב. למכבי ולמיטש. ואני לא נרגע….
ואבא שלי שדיבר איתי עשר שיחות היום. שלוש לפני…

שלו 6 באוגוסט 2015

אמא שלי בחרה מכבי כי גלזר,
כי זה היה נגד הזרם בקיבוץ של מאיר יערי.
מאז אנחנו מכבי.
אחרי כל המרכוס שגדלתי עליו ושמעונוב ומאיר חנוכה.
מגיע לי קבוצה אחת שמסוגלת לתת נחת לאורך זמן (אופס גם ליונייטד הצטרפתי רק בשנות השמונים)
וקבוצה אחת שלא מסוגלת (הלו רומא)…
בכלל המלצה לכל אוהד, קבוצה אחת שתלמד אותו שחצנות והשנייה צניעות.

סימנטוב 6 באוגוסט 2015

כמו כל אוהד אני חיי בסרט בכל מה שקשור לקבוצות שלי. בתור אוהד גולדן סטייט, יונייטד, והפועל פ"ת (טוב פ"ת קצת פחות…) הסרט שלי הוא: הטוב, הרע והמכוער. תמיד הטרידה אותי לגבי הקארמה שלו ומאז שקארי זרק את הכדור בשריקת הסיום וחבריו קפצו עליו אני מרגיש ששינו קצת את התסריט ;)

Gil - Zimbabwe 6 באוגוסט 2015

שלו, היית צריך לזרז קצת את אמא שלך. לפחות היית נהנה קצת מבלו, שטמברג, שפיגל, רוזן, טלבי, עסיס, עוזרי ועוד כמה בלי קעקועים ואינסטגרם.
מבין את הקושי של אמא שלך, בתור ילד לאהוד מכבי שכולם סביבך זה אדומים או הפועל פ"ת (כל המשפחה שלי) זה בהחלט מראה על הליכה קשה ועקשנית נגד הזרם.

שלו 6 באוגוסט 2015

נולדתי רביעי ואחרון…
תוצר מלחמת יום כיפור, כשהאבות שחזרו משדות הקטל החליטו ביחד עם האמהות מהעורף שעוד ילד זה לא סוף העולם..

אלעד כץ 6 באוגוסט 2015

וזה גם בקיבוץ אז לא באמת צריך לגדל אותם – בכלל טוב

בני 6 באוגוסט 2015

מסכים עם השילוב של שתי קבוצות. אני אוהד של היאנקיז ושל הג'טס. ואני חושב שההנאה ששאבתי מלהדיח את הפאטס ב2010 שווה להנאה ששאבתי מלזכות בוורלד סיריז. מה שאומר שכל אוהד נהנה וסובל באותה מידה השאלה היא תמיד הפיזור (הנאות מאוד מתוקות וספורות וסבל תמידי אך קטן בקבוצות הפחות טובות, הנאה תמידית אך קטנה וסבל מרוכז אך ספור בטובות)

Yavor 6 באוגוסט 2015

אתה יכול למעשה לנסח כאן את "חוק שימור הסבל", או "חוק שימור ההנאה". באינטגרציה של כל שדה האוהדים תקבל בסוף אפס עגול.

אחד 6 באוגוסט 2015

גם משחק חסר חשיבות בין באיירן לריאל עדיף עשרות מונים על פני משחק חשוב של מכבי.

מאיר (חדש בשכונה) 6 באוגוסט 2015

תלוי למי.

ערן לוי 6 באוגוסט 2015

תובנה מעט משונה, הייתי אומר…

yaron 6 באוגוסט 2015

בשנת 77 (בתחילת העונה), כשהייתי בן שמונה שאלתי את אבא שלי את מי הוא אוהד והוא ענה "הפועל תל אביב", כך שברור שהבחירה במכבי היתה טבעית וקלה. זה נגמר עם דאבל וביקור בלתי נשכח של האלופה באילת למשחק ידידות הגד הפועל המקומית. לא זוכר כמה זה נגמר אבל יש לי דפים מרוטים עם חתימות של כל הגדולים :-)
תאמינו או לא, אבל באותה תקופה חופשה באילת כמענק על דאבל עשתה את זה לשחקנים בגדול…

Comments closed