Bundesmania – שבוע 35

השאיפות של באיירן לא כוללות קידום שחקני בית; תומס טוכל משנה את פני הסגל של BVB; פ.צ קלן לא מצליחה להשתלט על אוהדיה; ארמיניה בילפלד עומדת לצד הפליטים. ומיהי הקבוצה הפופולרית בבונדסליגה?

אז מה היה לנו השבוע:

* באיירן מינכן והמבורג לא מקדמות שחקני בית

* בעיות טובות לתומס טוכל בקביעת הסגל של בורוסיה דורטמונד

* סקר שנתי קובע את רמת הפופולריות של קבוצות הבונדסליגה

* פ.צ קלן ממשיכה להילחם באולטראס

* ארמיניה בילפלד מזמינה פליטים למשחקיה

 

***

24 באוגוסט 2015

מאוריציו גאודינו, אביו וסוכנו של שחקן באיירן מינכן הצעיר ג'יאנלוקה גאודינו, יוצא בביקורת נגד מדיניות המועדון הבווארי כלפי שחקני הבית שלו:

"באיירן מעדיפה לקנות שחקנים מצטיינים מאשר לבנות אותם. המועדון צריך תארים, ללא בחינת ההפסד העתידי".

קרל היינץ רומיניגה מודע לקשיים שעומדים בפני צעירי המועדון: "כעיקרון קשה יותר היום למצוא מקום בסגל של באיירן מאשר לפני חמש או עשר שנים".

שחקני הבית האחרונים שהצטרפו לסגל (תחת המשמרת של לואיס ואן חאל) היו תומס מולר והולגר באדשטובר. גם דויד אלאבה עלה לבוגרים, אך המגן האוסטרי עבר ב-2008 לבאיירן מאוסטריה וינה.

לשחקן העבר שטפן אפנברג אין תמיהות לגבי מדיניות המועדון: "מי שרוצה לשחק במגרש של הגדולים באמת חייב לקנות שחקנים. אין זמן להמתין כמו במיינץ או בהופנהיים. באיירן אינו מועדון שמגדל שחקנים".

גם סבסטיאן רודה (24), משחקני הבית של באיירן, ער לסיטואציה בה הוא נמצא: "התחרות הקשה באירופה מקשה על שחקני בית למצוא את מקומם בסגל". למרות הביקוש לשחקן מקבוצות צמרת בגרמניה מעוניין רודי להמשיך ו"לנגוס את דרכי מעלה".

רומיניגה מבטיח כי בעתיד ייראו הדברים אחרת: "בשנים הקרובות נתמקד במלוא המרץ במחלקות הצעירות שלנו על מנת לדחוף את השחקנים לטופ". אפנברג לא סומך על המילה של הבוס: "הצעירים לא יקודמו, זה יפעל נגד המטרות של באיירן".

Bayern

*

25 באוגוסט 2015

1. לא רק באיירן מתעלמת משחקני הבית – גם המבורג אינה טומנת ידה בצלחת:

אלכסנדר ברונסט (וולפסבורג II), מקסימיליאן בייסטר (מיינץ 05), ג'ונתן טאה (באייר לברקוזן), מתי שטיינמן (פ.צ חמניץ), לאסה זוביך (סט. פאולי) – חמישה כשרונות צעירים, שצמחו במועדון או שהגיעו בגיל צעיר – וכולם לא מצאו את מקומם בסגל של ברונו לבאדיה לקראת העונה הנוכחית והושאלו לקבוצות המצויינות לעיל. גם מוחמד גוואידה, הקשר השמאלי מטוניסיה, עומד לעזוב את המבורג, כפי הנראה לבוואריה ולמינכן 1860.

והערב החליטו בהמבורג לשלוח טאלנט נוסף לדרכים – קרם דמירבאי, שהושאל לעונה אחת לפורטונה דיסלדורף. בשבוע שעבר הודיעה הנהלת המבורג כי שאלת העברתו של דמירבאי ירדה מהפרק, הערב יצאה הודעה רשמית על השאלתו.

את מקומם של חמשת שחקני המועדון ימלאו לעת עתה שחקני הרכש החדשים – אנדראס הירצל (פ.צ ואדוז), באטוהאן אלטינטאס (בורסאספור) ומיכאל גרגוריץ' (בוכום), תמיכה מוחלטת בפילוסופיית הרכש הנוכחית של המבורג – רכישת שחקנים מוכחים ויקרים על חשבון שחקנים כשרוניים שזקוקים לליטוש.

*

2. שני נצחונות, שמונה שערים, מקום ראשון.

לתומס טוכל יש את כל הסיבות שבעולם להיות מרוצה מהמצב הנוכחי של הקבוצה. גם השחקנים יכולים לצבור בטחון לקראת המשך העונה.

אך בסגל הרחב של טוכל – 26 שחקנים – ימצאו את עצמם לרוב שחקנים ותיקים וכשרונות צעירים על הספסל ואף ביציע. סביר להניח שחלק מהם יצטרך למצוא את מקומו ואת דקות המשחק שלו בקבוצת המילואים של דורטמונד – או במקומות אחרים.

– מוריץ לייטנר: לשחקן הנבחרת הצעירה יהיה קשה להשתלב במרכז השדה הנוכחי של הקבוצה. רק העונה חזר לייטנר מהשאלה לשטוטגרט, סביר להניח שיחזור לנדוד בדרכים לפני סוף החודש.

– אוליבר קירש: יורגן קלופ מצא לשחקן הוותיק מקום ברוטציה, לתומס טוכל אין תוכניות דומות, והפציעות החוזרות ונשנות של קירש יתרמו לעזיבתו הקרובה. בתום העונה יסתיים חוזהו של קירש במועדון.

– יקוב בלאשצ'קובסקי: קלופ מצא ל'קובה' מקום באגף הימני. תחת מאמנו החדש לא שיחק הפולני כלל. טוכל לא מספיד את קובה ומציין כי במועדון עדיין בונים עליו במידה ויחלים מהפציעה. בינתיים מביעה בטיס סביליה עניין בשחקן.

– קווין גרוסקרויץ: אלוף העולם נדחק מהסגל ורשאי להתאמן עם קבוצת המילואים בלבד. המועדון ישמח להסיר את גרוסקרויץ מרשימת מקבלי השכר ולהזרים דמי העברה לחשבונו. השחקן, על פי המגזין "קיקר", אינו מעוניין במעבר.

Dortmund

*

26 באוגוסט 2015

1. האוניברסיטה הטכנית בבראונשוייג פרסמה את הסקר השנתי שלה, שבוחן את רמת ההיכרות והסימפטיה של מועדוני הבונדסליגה בקרב תושבי גרמניה.

במקום הראשון (כמו תמיד) בורוסיה דורטמונד. סט. פאולי הוא מועדון הליגה השניה הפופולרי ביותר בגרמניה.

באיירן מינכן, שתופסת את המקום השלישי, זוכה לרמת ההיכרות הגבוהה ביותר אך גם לרמת סימפטיה נמוכה מאוד. המועדון היחיד עם רמת סימפטיה נמוכה יותר מזו של באיירן מינכן הוא ר.ב לייפציג.

טבלת הפופולריות (ציון משולב):

table

 

*

2. לפני כשבוע ביטלה פ.צ קלן את איסורי הכניסה שהופקו לאוהדי הקבוצה החברים בארגון האולטראס BOYZ בעקבות התפרעותם במשחק הדרבי מול בורוסיה מנשנגלאדבך בעונה שעברה.

חברי ארגון האוהדים השיבו למועדון בהתפרעות נוספת, הפעם מחוץ לאצטדיון, ובהכאת אוהדי וולפסבורג שהגיעו למשחק בקלן במסגרת משחקי המחזור השני של הבונדסליגה.

יו"ר האיגוד המקצועי של משטרת גרמניה, ריינר ונדט, ממליץ על החמרת הענישה כלפי אוהדים שחוזרים לפעילות אלימה על ידי הפקת איסורי כניסה לאצטדיון לכל החיים. "פקידי הכדורגל אינם יכולים להעריך נכונה את הסכנות הכרוכות בהימצאותם של אותם אוהדים במגרשים".

ההמלצה של ונדט מבקשת להחמיר את העונשים המקסימליים הקיימים כיום בחוקי מנהלת הבונדסליגה (DFL): עד שלוש שנות הרחקה על אלימות, עד חמש שנות הרחקה על עבירות חוזרות.

boyz

*

3. הבוקר (26.8) הודיעה ארמיניה בילפלד על הוצאת 500 כרטיסי כניסה למשחק המחזור השישי בבונדסליגה 2 מול פ.צ היידנהיים ללא תשלום – לפליטים השוהים בעיר.

מאחר וגם בבילפלד מודעים לאווירה השלילית בחלק מאזורי אכלוס הפליטים הודיע המועדון כי יממן מאבטחים שילוו אותם בבטחה לאצטדיון וממנו.

האנס יורגן לאופר, נשיא ארמיניה בילפלד: "ארמיניה בילפלד הוא המועדון הגדול בעיר ורואה עצמו מחויב לפעול למען מעורבות חברתית. הפרויקט הזה הוא תרומה נוספת לנושא. אנו מבקשים להבהיר לאנשים שנעקרו מבתיהם שהם לא לבד בבילפלד".

Bielefeld

 

כדורגל מגרמניה Bundesmania

*

 

הפתעות לשבת
הפסד הבית לקריסטל פאלאס

12 Comments

Amir A 29 באוגוסט 2015

אפשר למצוא הקבלה יפה בין מה שקורה בכדורגל ובין האקדמיה. באקדמיה בתחילת ואמצע המאה ה-20 היו יחסית מעט שחקנים טובים פשוט בגלל שלא הרבה אנשים פנו לקריירה אקדמאית. הדבר הזה איפשר להם למצוא בקלות משרות באוניברסיטאות על, כמו שחקנים שבעבר היו יכולים למצוא מקום בהרכב של קבוצות בולטות.
עם העליה בפופולריות של האקדמיה גם האוניברסיטאות הבולטות הפכו להיות יותר סלקטיביות. חברי סגל זוטר (ASSISTANT PROFESSOR) שאפשר להמשילם לשחקני בית כבר לא קיבלו קביעות (מה שמקביל לעליה לקבוצה הבכירה) אלא נשלחו החוצה אחרי מספר שנים מבחינת "תוכיחו שאתם כוכבים גם במקומות אחרים ואז נחשוב אם להחזיר אתכם ולתת לכם קביעות". בדיוק כפי שמתרחש כיום בקבוצות הגדולות.
כפועל יוצא מהשילוב בין מספר הסטודנטים הגדול ומספר התקנים המוגבל באוניברסיטאות ה"על", יותר ויותר כשרונות מוצאים את עצמם באוניברסיטאות מהדרג השני וכך רמת ההוראה ופוטנציאל המחקר באוניברסיטאות אלו משתווה לרמת ההוראה באוניברסיטאות המובילות. ההבדל הוא עדיין במשאבים הכספיים, אשר נגררים משנים עברו בו אוניברסיטאות ה"על" השיגו סכומים אדירים בתרומות בזכות המסורת והמקום שתופסים בוגריהן בחיי החברה והכלכלה.
אותו הדבר צפוי גם בספורט, כאשר הרמה בקבוצות מהדרג השני תעלה יותר ויותר בגלל היצע השחקנים וכך האטרקטיביות של קבוצות ה"על" תפחת. כמו האוניברסיטאות הגדולות, מה שיהיה להם למכור בעיקר לסטודנטים מתחילים (בואו ונקרא להם אוהדים) הוא השם והמסורת יותר מאשר רמה אובייקטיבית, ובאיזשהו שלב גם זה יקרוס. הדרך שלהם לשמר את מעמדן יכולה להיות באמת יצירת ליגת על אירופאית ובכך למנוע מהם את הצורך להתמודד ישירות עם קבוצות צעירות ורעבות שיכולות להוות איום עליהן.

רפאל 29 באוגוסט 2015

התאוריה מעניינת.
דווקא במציאות של הכדורגל המודרני רואים הגדלה מסיבית של הפערים האיכותיים וכמות האהדה בהשוואה בין המועדונים העשירים לאלו שפחות.
מה שאמרת היה יכול לקרות אולי עם פורמט של הכרעה ישירה בליגה, בו אותן קבוצות 'קטנות' יחסית היו תלויות בעצמן בהתמודדות על האליפות.
גם אז לא בטוח ד"א… הכסף עדיין היה קונה את השמות הגדולים, רק שהיה נשאר מקום ליותר קבוצות לבוא לידי ביטוי ולהיות רלוונטיים במהלך העונה.
עם הזמן, מאמין שהיו מצטמצמים הפערים, בעיקר בדרך שתופסים את הקבוצות מבחינת התדמית שלהם ומקומם במסגרת התחרות בליגה.
בדינמיקה הנוכחית,לדעתי, אין סיכוי ממשי שהמגמה תשתנה.

no propaganda 30 באוגוסט 2015

אם היו מצמצמים את מספר השחקנים שמותר לקבוצה לרשום בליגה, זה היה קטליזטור טוב למה שאמיר אמר.

איתן 29 באוגוסט 2015

אף מילה על ההעברה העצובה של הקיץ של דה בראיינה למנצסטר סיטי?. לוולפסבורג אין שחקן בקליבר של זה שעוזב ולא דאגו גם למחליף.וכמו שאני יודע החוזה שלו לא נגמר העןנה.היו צריכים לנסות להשאיר אותו עוד עונה כדי לתת פייט באלופות וגם לבאיירן בליגה. ברוני הנפט הערבים כרגיל הורסים את הכדורגל. מה לגבי הפייר פליי הפיננסי איך הוא ידאג לרסן קבוצות כמו הסיטי וריאל מלשלם סכומים של יותר מ70 מיליון יורו לשחקן?

ערן לוי 29 באוגוסט 2015

עצוב, אבל אין מה לעשות נגד זה. הדרך של הכדורגל הגרמני לא פוסעת באותו שביל של צרפת, אנגליה, איטליה וספרד. הקהילה מקבלת מקום חשוב ובלתי נפרד בפעילות המועדון, ומה לעשות שלא כל השחקנים מזדהים עם הרעיון. המעבר של דה ברויינה מסמן תהליך שלא ייפסק – שחקנים מהבונדסליגה שיעברו לאנגליה תמורת כסף ענק ודמי העברה שרק יגדלו. היום דה ברויינה שבר שיא העברות מהבונדסליגה עם 80 מיליון יורו, והשיא הזה נשבר רק חודשיים קודם לכן עם המעבר של פירמינו לליברפול.
עבורי מהווה המעבר הבעת אמון בבונדסליגה, שלא נכנעת למקובל וממשיכה בשלה. נסתדר גם בלי דה ברויינה, גם וולפסבורג תסתדר בלעדיו. חוץ מזה – כמו שהוא נראה בשני המשחקים הראשונים של הליגה הראש שלו מזמן לא היה כאן, טוב שעזב.

רפאל 29 באוגוסט 2015

שחקן מצוין דה ברוינה, אין ספק…
עם סכומים כאלה וולפסבורג עשתה עסקה טובה.
השחקן הרוויח מירוץ אליפות באנגליה עם סגל המתיימר לקחת גם את הצ'מפיונס.
הבונדסליגה באמת ליגה כיפית, אבל כמו תמיד… התלות במאזן של באיירן מוחלטת בכל הנוגע לתחרות על האליפות.
כמו שאמרת, כנראה שלקהל חשובים דברים אחרים, לא רק התואר או הסיכוי לזכות בו.
כל עוד זה המצב, נראה שאנשים שם מרוצים. אותי זה מרשים באיכות ובדרך. אבל משעמם ברמה הספורטיבית.
כמו הליגות הגדולות האחרות.

איתן 29 באוגוסט 2015

מעניין לעשות אנלוגיה בעתיד בין העברת בראיינה להעברת בייל. לכאורה בינתיים עושה רושם שבהעברת בייל אף צד לא הרוויח יותר מידי. בייל לא מרשים בריאל ולא מוצא עצמו טקטית ומול שלל הכוכבים.בטוטנהאם התחלף בואש ושרווד עד שהגיע פוצטינו שאני לא מחזיק ממנו יותר מידי.פאוליניו,קאפואה,צריצס וסולדדו היו פלופים גם לאמלה לא פורע את השטרות .היחיד שסולידי הוא אריקסן. את מי צריך להאשים את הסקאוטר פרנקו באלדיני או המאמנים שלא הצליחו להביא את היכולות של השחקנים לידי ביטוי?. שאלה מעניינת

וולפסבורג ממומן על ידי קונצרן רכב ענק שנמצא ברווחים גבוהים לאחרונה. אך כנראה שראשי המועדון בתור אנשי עסקים קיבלו הצעה שאי אפשר לסרב לה.

שחקן שתחת חוזה צריך להיות מקצוען ולהבין את צרכי המועדון, הרי הצלחת המועדון היא גם הצלחה שלו במיוחד שהזאבים הציעו לו חוזה חדש מאוד מתגמל. והביאו חיזוקים להרכב בקיץ.

מסתבר שבגרמניה אין איזה לוזון אחד שישלח שחקן להתייבש ביציע רק בגלל שהוא לא רוצה לחתום על חוזה חדש(מקרה דני פרדה)

no propaganda 30 באוגוסט 2015

רודה, הוא לא שחקן בית של באיירן, הוא הגיע מפרנקפורט.

מפתיע אותי שכתבת שדורטמונד רוצה להפטר מגרוסקרויץ, הוא שחקן בית מהאולטרס של המועדון ובנוסף הוא גם שחקן שיכול לסתום חורים בהרבה עמדות.

רוני 30 באוגוסט 2015

"את מקומם של חמשת שחקני המועדון ימלאו לעת עתה שחקני הרכש החדשים – אנדראס הירצל (פ.צ ואדוז), באטוהאן אלטינטאס (בורסאספור) ומיכאל גרגוריץ' (בוכום), תמיכה מוחלטת בפילוסופיית הרכש הנוכחית של המבורג – רכישת שחקנים מוכחים ויקרים על חשבון שחקנים כשרוניים שזקוקים לליטוש."

שחקנים מוכחים? שחקנים מוכחים מביאים תוצאות, החבר'ה האלה בקושי שיחקו השנה בליגה נראה לי. לא ראיתי את המבורג השנה, לעומת השנתיים הקודמות בהם ראיתי אותם המון, הם קבוצה די מגעילה.

הייקו ווסטרמן היה הקפטן, בלם מהחלשים בליגה. המגן הימני דניס דיקמאייר בנוי כמו טנק, אצן, אייקיו כדורגל נמוך מאוד. לואיס הולטבי מעולם לא תפקד כמו שחשבו שהוא יתפקד, ואן דר וארט עשה טובה שהוא משחק והסתפק בכדור חופשי פה ושם. השנה קנו את החלוץ סוון שיפלוק, שחקן שלא הראה לי שום דבר מיוחד בתקופה שלו בהופנהיים, לפני כן נתנו אמון בעמדה הזו בשחקן הבית לאסוגה שגם מעולם לא הרשים.

והכי נורא בכל הסיפור-הם שחררו בקיץ של לפני שנתיים את מין סון שהפגיז בלברקוזן ועובר עכשיו לספרס ברווח נאה, ואת הקאן צ'לונגולו. הם נותנים לשחקנים מצויינים ללכת בכסף קטן (יחסית) ומצרפים שחקנים גרועים או נותנים הזדמנויות רבות לשחקנים חסרי פוטנציאל. המועדון הזה רקוב.

no propaganda 30 באוגוסט 2015

לאסוגה דווקא היה טוב ב2013-14.
חוץ מזה אתה צודק לחלוטין. בכלל לאור זה שהם קבוצה עשירה יחסית, התוצאות שלהם פשוט מזעזעות בשנים האחרונות וכל זה בגלל ניהול נוראי.

אחד 30 באוגוסט 2015

שאלה:
האם הפופולריות הגדולה של דורטמונד החלה בעידן קלופ? או שהקבוצה הייתה פופולרית גם לפניו?

עידו 31 באוגוסט 2015

אנטישמיות במשחק הליגה הראשון של TuS Makkabi III
השחקנים הותקפו בקללות אנטישמיות כל החצי הראשון והחצי השני פוצץ בעקבות נסיון פגיעה מכוון בשחקן של מכבי
לאחר מכן הותקפו השחקנים ולא יכלו לעזוב את המגרש עד שהמשטרה חלצה אותם
ערן, הנה דווח בגרמנית:
Presseerklärung:
Tus Makkabi Berlin verurteilt antisemitische Attacken vom 30.08.2015
Berlin, 31.08.2015 – Im Rahmen des ersten Heimspiels der neu gegründeten dritten Herrenmannschaft von TuS Makkabi, wurden Spieler und Angehörige des Vereins von Spielern der gegnerischen Mannschaft Meteor 06 III antisemitisch diffamiert und tätlich angegriffen.
Schon im Verlauf der ersten Halbzeit wurden Spieler von TuS Makkabi von den Gegenspielern als "Judenschweine" und "dreckige Juden" beschimpft. Zehn Minuten nach Anpfiff der zweiten Halbzeit eskalierte die Situation, nachdem ein Spieler von Meteor 06 einen Anhänger von TuS Makkabi antisemitisch beschimpft und in der Folge mit einem heftigen Fußtritt angegriffen hatte, der nur knapp seinen Brustkorb verfehlte.
Der Schiedsrichter wollte den Angreifer unmittelbar nach der Tat mit einer Roten Karte vom Spielgeschehen ausschließen. Durch die von Meteor 06 bewusst herbeigeführten Tumulte wurde das Zeigen der Roten Karte verhindert, was den Schiedsrichter schlussendlich dazu bewog, das Spiel abzubrechen. Das Geschehen eskalierte weiter, als ein Spieler von Meteor 06 versuchte, Spieler und Anhänger von TuS Makkabi mit einer Eckfahnenstange zu attackieren. Während der tumultartigen Szenen fielen weiterhin antisemitische Aussagen wie z.B. "Du Jude kriegst noch Schläge."
Um die körperliche Unversehrtheit der Spieler zu gewährleisten und weiteren Konfrontationen aus dem Weg zu gehen, verließ TuS Makkabi zügig und geschlossen das Feld und zog sich in die Kabine zurück. Die herbeigerufene Polizei nahm Aussagen und Personalien auf.
Erst als die Spieler von Meteor 06 von der Polizei vom Sportgelände geleitet worden waren, konnten die Spieler von TuS Makkabi, weiterhin unter Polizeischutz, ihre Kabine verlassen.
TuS Makkabi verurteilt auf das Schärfste die auf unserer Julius-Hirsch-Sportanlage verübten verbalen wie auch körperlichen antisemitischen Angriffe. Insbesondere verurteilen wir die gleichgültige Passivität der anwesenden Offiziellen von Meteor 06, die dem Geschehen tatenlos zusahen. Wir fordern von BFC Meteor 06 ein konsequentes Handeln gegen die Täter aus ihren Reihen.
Nicht zum ersten Mal ist der einzige jüdische Sportverein Berlins, TuS Makkabi, zur Zielscheibe antisemitischer Attacken geworden. Gerade im Lichte der zahlreichen Bekundungen einer "Null-Toleranz-Politik" gegenüber Antisemitismus im Sport bei den European Maccabi Games 2015 in Berlin, müssen nach diesem Vorfall konkrete Taten folgen. Der TuS Makkabi fordert die staatlichen Organe zur konsequenten Verfolgung und Ahndung dieser Übergriffe auf. In Anbetracht der Erfahrungen der letzten Zeit, sind wir gewiss, dass auch der Berliner Fußballverband die notwendigen klaren Zeichen setzen wird.

Comments closed