Bundesmania – שבוע 38

שופט שטועה, מאמן שמביט למציאות בעיניים, כדורגל אמיתי יותר מליגת האלופות, מועדון ששומר על עקרונות

אז מה היה לנו השבוע:

* באיירן מינכן גברה על אוגסבורג בזכות פנדל שלא היה.  השופט התנצל: טעיתי

* הסטטיסטיקה לא מאכזבת, אפילו במחזור הרביעי

* ברונו לבאדיה לא שוחה עם הזרם

* ליגה שלישית מושכת יותר צופים מליגת האלופות

* ה'בילד' יוזם קמפיין תמיכה יחצנ"י בפליטים, סט. פאולי יוזמת התנגדות ומושכת אחריה עוד ועוד מועדוני בונדסליגה

 *   *   *   *   *

13 בספטמבר

באיירן מינכן ניצחה את אוגסבורג באליאנץ ארנה מפנדל מפוקפק בדקה ה-90, לאחר תיקול בתוך הרחבה בין קוסטה לפויילנר. איש לא ראה עבירה – חוץ מהקוון, שעדכן את שופט המשחק.

השופט קנוט קירשר הודה בתום המשחק: לא ראיתי, טעיתי.
"צפינו בתמונות, הפירוש וההחלטה שלנו היו שגויים", אמר קירשר, שסיפר כי הקשיב לקוון שהודיע לו על עבירה מצדו של פויילנר, "במקרה הנ"ל היה ברור לו שהעבירה בוצעה על ידי שחקן אוגסבורג, שהסתיר לו את התמונה הרחבה. אני ראיתי את המקרה בזווית עיני בלבד, כך שלא יכולתי להכריע באותה נקודת זמן".
"מאחר והוא טעה גם אני טעיתי בהחלטה שלי, כי אני הבוס על המגרש. ההחלטה שלי לקחה נקודות מאוגסבורג. סליחה, סליחה".

*

– פתיחת העונה של בורוסיה דורטמונד (ארבעה נצחונות, יחס שערים 3:15) היא הטובה בהיסטוריה של הבונדסליגה – בארבעת המחזורים הראשונים.

– המאזן השלילי של בורוסיה מנשנגלאדבך (ארבעה הפסדים, 11:2) טוב יותר רק מקרלסרוהה (1963/4, 4, 14:1), איינטרכט בראונשוייג (1984/5, 4, 14:3) ורוט-וייס אוברהאוזן (1972/3, 4, 10:1), וזהה למאזן של נירנברג בעונת 1981/2.

– מעולם לא הפסידה שטוטגרט בארבעת מחזורי הליגה הראשונים של עונת בונדסליגה. עד העונה.

– בעשרים משחקי הבית האחרונים שלה מול עולות חדשות לא הפסידה באייר לברקוזן. אתמול נשברה הסדרה עם הפסד ביתי לדרמשטדט 98 1:0.

– האנובר עדיין ממתינה לשבירת השיא השלילי בו מחזיקה הקבוצה – ספיגת שער בכל אחד מ-22 משחקי הליגה האחרונים.

-ומאטס הומלס חגג מול האנובר את הופעתו ה-200 בבונדסליגה.

*

15 בספטמבר

התבוסה לבאיירן מינכן 5:0 במחזור הראשון של העונה נשכחה זה מכבר, בהמבורג מתענגים על פתיחת עונה מוצלחת באופן יחסי עם שני נצחונות ליגה, גם אם נכון לעכשיו על הקבוצות החלשות בליגה (2:3 על שטוטגרט בבית, 0:3 על גלאדבך בחוץ).

ברונו לבאדיה, שבעונה שעברה הציל את המבורג מירידת ליגה, יודע מה באמת שווים שני נצחונות ליגה ומביע התנגדות להארכת חוזהו.
"זהו אינו מצב חירום. אין צורך לחזור לדפוסים הישנים ולהאריך את החוזה שלי רק מפני שניצחנו פעמיים. מדוע על המועדון להעמיד פעולה שכזו באור הזרקורים? אני נהנה לעבוד ב-HSV, אין שום לחץ מצדי לעשות כן. היום יש לנו הרבה דברים אחרים לדאוג להם, נוכל לדבר על כך בשנה הבאה".

דבריו של מאמן המבורג משקפים את הלך הרוח במועדון אותו הוא מבקש לשנות: ברונו לבאדיה הוא המאמן ה-11 של המבורג לאורך עשר השנים האחרונות. הפרות חוזי המאמנים באותן שנים הגיעו לעלות כוללת של כ-7 מיליון יורו.

LABADIA

*

16 בספטמבר

אחרי שש שנים שבה וולפסבורג לליגת האלופות. משחקה הראשון בשלב הבתים היה בבית, מול צסק"א מוסקבה (0:1). קלאוס אלופס התרגש, יוליאן דרקסלר ודנטה התרגשו, בטח גם ביברס נאתכו. הקהל – זה כבר סיפור אחר, כואב.

20,126 צופים הגיעו לאצטדיון של וולפסבורג לצפות במשחק, מתוכם 1,200 פליטים שהוזמנו למשחק על ידי המועדון.

התגובות ברשתות החברתיות נעו בין גיחוך לדכדוך:
"אין לוולפסבורג מחלקת שיווק? אפשר לגייס 30,000 איש בכל כפר בסביבה"
"20 אלף צופים בוולפסבורג. שימו לב, זוהי ליגת האלופות. עצוב"
"משחק רפאים".

גם המנג'ר קלאוס אלופס לא התרשם מהחווייה: "לא שמעתי את ההמנון לפני פתיחת המשחק. הייתי חייב לבדוק איפה כל הצופים".

מעט לפני שריקת הפתיחה, ב-MDCC ארנה של מגדבורג, מרחק 70 קמ' בקו אווירי, נאספו כ-16 אלף צופים למשחק הליגה השלישית בין פ.צ מגדבורג לאוסנברוק.

Wolfs

*

בסוף השבוע הקרוב יופיעו שחקני 35 מ-36 קבוצות הבונדסליגה הראשונה והשניה עם הכיתוב "אנחנו עוזרים – refugeeswelcome#" על שרוול חולצותיהם, יוזמה של הצהובון הגרמני BILD. מועדון אחד סירב לעשות זאת – פ.צ סט. פאולי.

מנכ"ל סט. פאולי אנדראס רטיג הבהיר את הסיבה לסירוב:
"פ.צ סט. פאולי הוא מועדון מסביר פנים, אנו נוהגים כך במשך עשרות שנים שמגדירות את עקרונות המועדון שלנו. אנחנו מעניקים עזרה מעשית וישירה כשזו נדרשת. אי לכך איננו מוצאים שום צורך
להשתתף באקט של העיתון. פ.צ סט. פאולי מעורב מזה שבועות רבים ברמות שונות בנושא שמעסיק את כולנו אמוציונלית בחודשים האחרונים ועוזרים באופן פעיל לאנשים שברחו ממדינותיהם לגרמניה".

המועדון פעיל למען הפליטים, השחקנים והאוהדים תורמים מזמנם לפעולות תמיכה ועזרה, מחלקות המועדון השונות מופעלות לצורך העניין – כל זה לא מעניין את העורך הראשי של ה-BILD קאי דיקמן, שבפוסט זועם בחשבון הטוויטר שלו הביע את דעתו על סירובה של סט. פאולי ליוזמת עיתונו:
"בלי לב לפליטים, חבל. FC St. Pauli ‪#‎refugeesnotwelcome‬"

תגובת הרשתות היתה מיידית: האשטג בשם ‪#‎BILDnotwelcome‬. אוהדים של קבוצת אחרות החלו לקרוא לחיקוי סט. פאולי ולהחרמת האקט של הצהובון. גם מנהלת הליגה ספגה תגובות קשות עם טענות כלפיה על שלא עשתה דבר בנושא הפליטים ונסמכה על הצעת הצהובון כעלה התאנה שלה בנושא.

#BILDnotwelcome

טוב שיש סט. פאולי.

STT

*

17 בספטמבר

סט. פאולי היתה הראשונה להחרים את קמפיין Wir helfen – Refugeeswelcome# של הטבלואיד BILD ונותן החסות של מנהלת הבונדסליגה HERMES. הבוקר הודיעה גם אוניון ברלין כי לא תשתתף בקמפיין.

לקראת ערב הודיעו גם בוכום, נירנברג ופרייבורג כי לא יטלו חלק בקמפיין ולא יענדו את סמל הטבלואיד על שרוולי חולצות המשחק.

בבוכום הודיעו כי אינם מקבלים את טענותיו הקשות של העורך הראשי של ה-BILD נגד סט. פאולי בשל סירובה להיות חלק מהקמפיין: "התגובה החריפה של העורך לגבי הביטול של סט. פאולי הביא אותנו להחלטה להביע סולידריות עם המועדון. לדעתנו אין מקום לביטול הסולידריות של המועדון עם הפליטים רק מפני שזה אינו מוכן לתמוך בקמפיין".

מועדון בונדסליגה 2 נוסף – פורטונה דיסלדורף – הביע את התנגדותו לצעדים בהם נקטו סט. פאולי וחבריה, בטענה כי הבקשה להעצים את פרופיל המועדון כעמותה חברתית אינה צריכה לבוא על חשבון הפליטים. המועדון פרט את פעילותו החברתית למען הפליטים והדגיש את הגעתו למסקנה שונה בנוגע לקמפיין החולצות של סוף השבוע הקרוב.

הנהלת דיסלדורף הודיעה כי היא רואה בסולידריות של מועדוני הבונדסליגה הראשונה והשניה אקט חשוב שאין לבטלו בהקשר של פעולה שכזו: "אנחנו כהנהלה עומדים מאחורי היוזמה של העיתון לתרבות מסבירת פנים כלפי פליטים – סיוע לפליטים חשוב יותר מחרם".

*   *   *   *   *

Bundesmania – כדורגל מגרמניה

 

שער השבוע מגיע מכריסטיאן בק, חלוץ  פ.צ מגדבורג מהליגה השלישית:

 

גביע העולם: סיבובים 2-1
תמיד מסתכלים קדימה

15 Comments

אורדוניה 18 בספטמבר 2015

נהדר כמו תמיד

ערן לוי 18 בספטמבר 2015

:)

צור שפי 18 בספטמבר 2015

יפה ערן, בפעם המי יודע כמה התרבות שסובבת את המשחק בגרמניה מעוררת קנאה ומספר הצופים בליגה השלישית מדהים. בוידאו עם הגול השידור נקטע בדיוק כשהמבקיע מקבל חולצה כלשהי. אתה יודע מה זה?

ערן לוי 18 בספטמבר 2015

הספרה על החולצה – 5 – שייכת לאחד משחקני מגדבורג, פליקס שילר, שקרע את גיד אכילס במהלך משחק ליגה שנערך בסוף אוגוסט מול פורטונה קלן וייעדר לשלושה חודשים לכל הפחות. בנוסף לספרת החולצה נכתב עליה Gute Besserung, החלמה מהירה.

Martzianno 18 בספטמבר 2015

לא ייאמן שככה נראה משחק של ליגה שלישית…

גיא זהר 18 בספטמבר 2015

מרתק. שאלה לגבי היחס לפליטים והצביעות. האם לא רבים מאוהדי דורטמונד ימנים קיצוניים שלא לומר ניאו נאצים? השלטים שמקבלים בברכה פליטים עדיין בקונסנזוס או שיש מחלוקת פנימית בקרב הקהל?

ערן לוי 18 בספטמבר 2015

יש גישה כללית בגרמניה של הבנה למצב הפליטים ואיזשהו תיקון לדברים שעשתה גרמניה בשנות השלושים והארבעים.
היחס הממוצע לניאו-נאצים ולימין הקיצוני, לפחות הלך הרוח, הוא של חוסר סובלנות מובהק. כמובן שיש קיני ימין ולא מעט שנאה הופנתה כלפי הפליטים עם תחילת הגעתם והשתכנותם בגרמניה, כולל זריקת בקבוקי תבערה על אולמות בהם שוכנו, אך באופן רשמי הימין הקיצוני אינו מצליח להרים את ראשו. יש לא מעט אוהדים קיצוניים במובן עליו דיברת ברוב קבוצות הכדורגל, אבל הרוב עדיין רואה את הדברים בצורה אחרת. את האנשים שלא מתלהמים אף פעם לא שומעים…

גיא זהר 18 בספטמבר 2015

תודה.

סער 18 בספטמבר 2015

תודה. איזו תרבות ספורט. שופט שמודה בטעות ולא נשחט בתקשורת. מאמן שלא יוצא במחול אחרי 2 משחקים מוצלחים.
מה ממוצע הצופים של וולפסבורג בליגה?

ערן לוי 18 בספטמבר 2015

בעונה שעברה עמד ממוצע הצופים של וולפסבורג על 27,183.
הבעיה העיקרית של וולפסבורג היא משחקי הגביעים האירופיים שנערכים באמצע השבוע, אליהם לא מצליח המועדון למשוך צופים. זה לא קרה רק במשחק האחרון מול צסק"א מוסקבה, זו אותה הבעיה בה נתקל המועדון כששיחק בליגה האירופית. ההנהלה אומרת שפוטנציאל הקהל בעיר – 125 אלף תושבים – גורם לכך. ספרו את זה לקייזרסלאוטרן, שבעיר של 100 אלף תושבים ממלאת אצטדיון של 50 אלף.

סער 19 בספטמבר 2015

תודה
אולי ההנהלה צריכה להתחיל את יום העבודה למחרת במפעל יותר מאוחר..

no propaganda 18 בספטמבר 2015

מצוין כרגיל

הקורא בפוסטים 19 בספטמבר 2015

נהנה מהטור כל פעם

אסף THE KOP 19 בספטמבר 2015

טוב שיש סט פאולי ?
אקט שבסך הכל מעיד על יהירות, צדקנות וטמטום.
בטח מה שמפריע להם באמת זה שהבילד חשב על לפניהם.

אסף THE KOP 19 בספטמבר 2015

חשב על זה

Comments closed