לפחות באיירן לא ניצחה

כואב הלב על הרטה ברלין

לעולם לא אשכח את הפעם הראשונה.

הרטה היתה בכושר שיא, חזקה בצמרת, אפילו יותר מאשר העונה, וערב המחזור ה-20 עמדה במקום השלישי, נקודה אחת מתחת לבאיירן מינכן, שתיים מתחת לעולה החדשה והמפתיעה מהופנהיים. מירוסלב קלוזה ולוקה טוני שיחקו בבאיירן, אנדרי וורונין וארנה פרידריך בהרטה.

ישבתי ביציע עם החברים וראיתי את הרטה מנצחת את באיירן, 1:2.

גם ב-2009 היה נצחון של הרטה על באיירן אירוע נדיר, הפעם הקודמת היתה ב-2002, בסיבוב הראשון של הגביע, הרבה לפני שהתחלתי לתאר לעצמי את פרק ב' מחוץ לישראל. עד סוף שנות השבעים שמרה הרטה על מאזן מאוזן יחסית מול באיירן, בשנות השמונים הכל השתנה .

ההפסד של הופנהיים לבאייר לברקוזן בשבת של פברואר 2009 סידר להרטה את המקום הראשון בטבלה. הבטנו בלוח האלקטרוני ולא האמנו: הרטה במקום הראשון! לא איזו צמרת זמנית של מחזור ראשון או שני, מחזור עשרים! מי בכלל התייחס לוולפסבורג, ההיא שדהרה מאחור, זמן הרטה עכשיו.

מאז ועד היום הפסידה הרטה בכל המשחקים מול באיירן. אחד ועוד אחד, אחד עשר משחקים בסך הכל, וכולם עם הפסדים, גדולים כקטנים. הייתי שם ב-6:0 הביתי, גם ב-3:1 במחזור האחרון של 2009/10 שלא שינה דבר, שגם נצחון בו לא היה מציל את הרטה מירידת ליגה.

אז הפסקתי, ובאין מנוי שנתי קשה להשיג כרטיסים למשחקים שכאלה, ובהרטה לא דופקים חשבון לאוהדים שאינם בעלי מנויים ומכפילים את מחירי הכרטיסים כשבאיירן מגיעה לעיר, חפשו לכם פראייר אחר. והיום בכלל רציתי ללכת למשחק פתיחת הסיבוב השני של SV  ליכטנברג מול פ.צ פרנקפורט (זו שליד ברלין, לא ההיא של איינטרכט), אבל אז הגיע שיחת הטלפון והאיש ששאל: יש כרטיס מיותר למשחק, רוצה לבוא?

בונדסמאניה – דף הפייסבוק

לא נסעתי לאולימפיה שטדיון, גם לא לאצטדיון של ליכטנברג, התחייבויות קודמות, איקאה וזה. ובדרך חזרה רעננתי את האפליקציה, והתוצאה לא משתנה, 0:1 להרטה. דקה 85, דקה 90, דקה 92, 93, 95, נו כבר!

דקה 96.

טוב שלא נסעתי למשחק, מזל שלא יכולתי להגיע.

לא אוהד שרוף, לא משתולל וצועק ביציע, אבל אם הייתי שם היה השער של לבנדובסקי מפרק אותי. הייתי שותה בירות מעבר לקיבולת האפשרית, אולי אפילו מדליק סיגריה אחרי חודשיים של גמילה, שב הביתה מלנכולי ועצבני, הלכה השבת.

יותר מדי מרגש, הדרעק הזה, למי אכפת המיקום בטבלה, זה עניין לטכנאים, לא לחולמים.

*

נ.ב:  ליכטנברג ניצחה, 1:2.

המזרח הרחוק
לקראת הדרבי של ברלין

תגובות

 • סער

  ראיתי את 25 הדקות האחרונות. הרטה עשו הכל נכון, כולל אי טיפול בדשא המזעזע של האצטדיון האולימפי, אבל היה ברור שהיא לא תנצח.

 • אסף THE KOP

  חבל שהרטה לא ניצחו.
  הגול בסיום נבע מזה שהרטה ניסו לצאת למתפרצת במקום לבעוט את הכדור למרפסת של הפיהרר.
  החזרת הכדור אחורה של החלוץ הייתה אומללה ויצרה את המצב של באיירן.
  בבעיטה החופשית הם ישו טעויות בשמירה שאופייניות לקבוצת האפרוחים של גדנ"ע יהודה.

  • אסף THE KOP

   עשו

 • 7even

  ראיתי את התקציר עכשיו....ובתור אחד שהיה שם בהופעה של קולדפליי(רק כי היא היתה בזמן שהייתי בברלין), לא ברור איך משחקים כדורגל באיצטדיון המזוויע הזה.
  אני חושב שיש בערך 100 מטר בין הדשא לקהל.
  בשער של הרטה הבחור שהבקיע את הגול רץ לקהל. הוא רץ ורץ ורץ ורץ....באמצע התייאש ועצר. הקהל לא נראה באופק.

  מזעזע.

 • צור שפי

  ראיתי רק את ההיילייטס ובכל זאת אכלתי את הלב.

Comments are closed.