עשרים אלף צופים באצטדיון מזכירים לי תמיד את בלומפילד של שנות השמונים עם עשרים אלף איש על יציעי הבטון ואווירה שאולי אין היום – ואולי זו בכלל הנוסטלגיה. עשרים אלף איש באלטה פורסטריי של אוניון ברלין עשו לי את היום, רק מלשמוע על קיומם, זרקו אותי בשניה לבלומפילד של ויקי פרץ ובני טבק.

ועם התותח והאף-15 של מכבי בראש אפשר לקוות לטוב, ואוניון עשתה רק טוב מול מינכן 1860, שלטה במשחק וניצחה 0:2 מהמוצדקים שאפשר לתאר. מינכן הגיעה עם אלף אוהדים שנסעו המון מדרום לצפון, לא הפסיקו להרעיש ולעודד – ולא הצליחו לעורר את השחקנים. בעיטה אחת למשקוף, זה כל מה שיצא לאריות ממינכן מול אוניון החזקה, הטובה מתמיד, ששומרת מחזור נוסף על המקום השלישי ושהולכת בכל הכוח על עלייה לבונדסליגה, עוד העונה.

וזה יעשה טוב לברלין, אפילו הרטה תשמח. השנים הטובות ביציע הגיעו לשיאן דווקא בבונדסליגה השניה. שתי הירידות של הרטה הבהירו שלעתים רחוקות היא לא שווה בונדסליגה – ותמיד טובה יותר מהבונדסליגה השניה. שתי ירידות ליגה שהסתיימו עם שתי אליפויות בפער גדול ואנשים מעצבנים שלא יכלו להימנע מלכנות את הרטה "באיירן מינכן של הליגה השניה".

ויש שני משחקים בבונדסליגה שממלאים את האצטדיון האולימפי המעצבן, וזה קורה רק כשבורוסיה דורטמונד ובאיירן מגיעות לעיר. ויש את הדרבי הגדול דרבים בלבד נערכו עד כה בין הרטה לאוניון, וגם בעונות נהדרות של הרטה לא הצליחה להשיג יותר מנקודה אחת באולימפיה שטדיון.

בונדסמאניה – דף הפייסבוק

העיר אהבה את הדרבי, החדשות והעיתונים דיברו עליו בלי הפסקה, התגעגעו אליו מכל הלב. ותמיד ידענו שהכל תלוי בהרטה: תרד ליגה – יש דרבי, תעלה ליגה – נגמר הסיפור. וכבר שלוש שנים שהרטה מצליחה, ובשנתיים האחרונות ברור עוד  לפני סיום העונה שהבונדסליגה תהיה שם גם בעונה הבאה אבל לא הדרבי, כי הרטה זה בונדסליגה ואוניון זה ליגה שניה.

אבל העונה מרגישה קצת אחרת. בתום המחזור ה-22 נראית אוניון חזקה מתמיד, נמצאת על גרף שיפור מתמשך, עובדת בצורה מסודרת על עוד נצחון, עוד שלוש נקודות, מחוברת בכל פינה, נראית נהדר. אפשר להתחיל לחלום על דרבי ברלינאי בבונדסליגה, ותאמינו לנו ששום משחק לא משתווה אליו, בדיוק כמו מכבי-הפועל. והאויבת הגדולה ביותר של אוניון היא דינמו ברלין וזו של הרטה היא בכלל שאלקה, ואין יותר מדי היסטוריית מאבקים בין השתיים, אבל אוניון והרטה הן הקבוצות הבכירות של העיר, והגיע הזמן שברלין תזכה לכבוד המגיע לה, וזה יהיה לא רע בכלל להחזיק שתי ברלינאיות בבונדסליגה. לו יהי.

לפחות באיירן לא ניצחה
לקראת הרטה ברלין - בורוסיה דורטמונד