לקראת הדרבי של ברלין

פ.צ אוניון מתחילה להראות סימנים של עליה לבונדסליגה. יש עוד זמן - אבל זה בטח לא יזיק לחלום

עשרים אלף צופים באצטדיון מזכירים לי תמיד את בלומפילד של שנות השמונים עם עשרים אלף איש על יציעי הבטון ואווירה שאולי אין היום – ואולי זו בכלל הנוסטלגיה. עשרים אלף איש באלטה פורסטריי של אוניון ברלין עשו לי את היום, רק מלשמוע על קיומם, זרקו אותי בשניה לבלומפילד של ויקי פרץ ובני טבק.

ועם התותח והאף-15 של מכבי בראש אפשר לקוות לטוב, ואוניון עשתה רק טוב מול מינכן 1860, שלטה במשחק וניצחה 0:2 מהמוצדקים שאפשר לתאר. מינכן הגיעה עם אלף אוהדים שנסעו המון מדרום לצפון, לא הפסיקו להרעיש ולעודד – ולא הצליחו לעורר את השחקנים. בעיטה אחת למשקוף, זה כל מה שיצא לאריות ממינכן מול אוניון החזקה, הטובה מתמיד, ששומרת מחזור נוסף על המקום השלישי ושהולכת בכל הכוח על עלייה לבונדסליגה, עוד העונה.

וזה יעשה טוב לברלין, אפילו הרטה תשמח. השנים הטובות ביציע הגיעו לשיאן דווקא בבונדסליגה השניה. שתי הירידות של הרטה הבהירו שלעתים רחוקות היא לא שווה בונדסליגה – ותמיד טובה יותר מהבונדסליגה השניה. שתי ירידות ליגה שהסתיימו עם שתי אליפויות בפער גדול ואנשים מעצבנים שלא יכלו להימנע מלכנות את הרטה "באיירן מינכן של הליגה השניה".

ויש שני משחקים בבונדסליגה שממלאים את האצטדיון האולימפי המעצבן, וזה קורה רק כשבורוסיה דורטמונד ובאיירן מגיעות לעיר. ויש את הדרבי הגדול דרבים בלבד נערכו עד כה בין הרטה לאוניון, וגם בעונות נהדרות של הרטה לא הצליחה להשיג יותר מנקודה אחת באולימפיה שטדיון.

בונדסמאניה – דף הפייסבוק

העיר אהבה את הדרבי, החדשות והעיתונים דיברו עליו בלי הפסקה, התגעגעו אליו מכל הלב. ותמיד ידענו שהכל תלוי בהרטה: תרד ליגה – יש דרבי, תעלה ליגה – נגמר הסיפור. וכבר שלוש שנים שהרטה מצליחה, ובשנתיים האחרונות ברור עוד  לפני סיום העונה שהבונדסליגה תהיה שם גם בעונה הבאה אבל לא הדרבי, כי הרטה זה בונדסליגה ואוניון זה ליגה שניה.

אבל העונה מרגישה קצת אחרת. בתום המחזור ה-22 נראית אוניון חזקה מתמיד, נמצאת על גרף שיפור מתמשך, עובדת בצורה מסודרת על עוד נצחון, עוד שלוש נקודות, מחוברת בכל פינה, נראית נהדר. אפשר להתחיל לחלום על דרבי ברלינאי בבונדסליגה, ותאמינו לנו ששום משחק לא משתווה אליו, בדיוק כמו מכבי-הפועל. והאויבת הגדולה ביותר של אוניון היא דינמו ברלין וזו של הרטה היא בכלל שאלקה, ואין יותר מדי היסטוריית מאבקים בין השתיים, אבל אוניון והרטה הן הקבוצות הבכירות של העיר, והגיע הזמן שברלין תזכה לכבוד המגיע לה, וזה יהיה לא רע בכלל להחזיק שתי ברלינאיות בבונדסליגה. לו יהי.

'בצריפים' - סיפור לשבת
אחר צהרים של נוסטלגיה - יואב ויכסלפיש

10 Comments

רינוס מיכלס 25 בפברואר 2017

אם כבר זכרונות מבלומפילד של שנות ה – 80 המדכאות והאפורות ( כמו יציעי הבטון ) , ועם כל הכבוד ל – אולימפיה שטאדיון , ולבונדסליג

נראה אותם מעתיקים את הרעיון היהודי , ועושים הצגה משולשת באולימפיה , כשכל האוהדים ( של הקבוצות המשתתפות בהצגה המשולשת ) יכולים להישאר למשחקים האחרים ולשבת צמוד ( וביחד ) עם אוהדי היריבה , בלי לחשוב אפילו על התפרעויות

טוב נו , אולי כשמכבי ברלין תעלה לבונדסליג …

holden 25 בפברואר 2017

משום מה זכור לי כמה משחקים משולשים שצפיתי בהם בבלומפילד, תמיד היתה שם שמשון תל אביב, היתה גם ביתר תל אביב ובני יהודה כמובן ושני הגדולות, שמשון קבוע כיכבה במשולשת,
בזמנו בחיפה היו בתי קולנוע על אותו עקרון:
היית נכנס בעשר בבקר לשלוש סרטים:
קרטה, מערבון וסרט פורנו,
נכנס לאור היום ויוצא בחסות העלטה,
ילדים בני 10 או 11 עבורנו זה היה אחלה יום בילוי במקום בית ספר משעמם

רינוס מיכלס 25 בפברואר 2017

הולדן , אתה איש של סיפורים מרתקים

עד היום אני זוכר את הסיפור ( אחד הסיפורים הכי מרתקים וממלאים במחשבות , רגשות , ודמיונות שיצא לי לקרוא אי פעם ) שסיפרת על חברך בברזיל … ( והלוואי והיית ממשיך אותו , ובכלל כותב פה עוד הרבה סיפורים אחרים , שכאילו יוצאים ממעיין נובע )

שלא לדבר על זה שרק מהכינוי שלך , אני נזכר בארץ אהבתי – גן העדן עלי אדמות

holden 25 בפברואר 2017

תודה ריינוס,
הכינוי זה מהספר של סאלינג'ר, אני מניח שאתה מתייחס להולנד,
לא רוצה לבעס אותך , לא אהדתי את הכדורגל ההולנדי מעולם.
בגמר של 1974 התאספנו חבורת ילדים בני 9 בכיתה ג וצפינו במשותף בטלוויזית מץ של פעם, זו עם הגב שלא נגמר ששוקלת חצי טונה,
כבר אז העדפתי את גרמניה,
בעיקר כי לא הייתי מאלו שאוהבים את מי שכולם אוהדים.

בגמר של 1978 גם מול מסך שחור -לבן באותו משחק בלתי נשכח של ארגנטינה -הולנד,גם אז העדפתי את ארגנטינה של מריו קמפס ופיליול , שוב מאותה הסיבה שלא ללכת אחרי הזרם.
אז כילד בן 13 לא הכי הבנתי את רוע המשטר של וידאלה, מצמרר לדעת שמרחק רחובות ספורים משם עונו ונרצחו מאות ואלפי אנשים על לא עווןל בכפם,שלא לדבר על אותם אלו שהושלכו ממסוקים לים הפתוח בעודם חיים.

בהמשך אהבתי לראות משחקים של פיינורד רוטרדאם ושל איינדהובן,
להולנד תמיד היה כדורגל אטרקטיבי ומושך את העין, אותי יותר עניין הכדורגל הגרמני סלאש איטלקי וארגנטינאי.
לכל אחד מאיתנו יש ארץ אהבה משלו,
זה לרוב מגיע ממקום של חוויה אישית מוצלחת, אהבה זכורה במיוחד וריח של אותם הזכרונות
מה שבטוח ריינוס היה מאמן ענק!
מהדוקטרינה של לבנובסקי או יורדנסקו באספקט של המשמעת ויראת הכבוד שהשחקנים רחשו כלפיו

רינוס מיכלס 25 בפברואר 2017

הולדן אתה ממש לא מאכזב אותי ☺

הכינוי שלך ממש לא מזכיר לי את הולנד , אלא מדינה אחרת

אבל הרווחתי על הדרך עוד קמצוץ של סיפור , ממספר סיפורים כמוך

ואם כבר מזכירים את רינוס ומה שהוא היה בשביל השחקנים והחברים למקצוע , בשבילי הוא סמל לתעוזה ומעוף במחשבה ובגישה ( דבר שכבר כמעט 3 עשורים אי אפשר לראות בכדורגל האירופאי )

אריאל גרייזס 25 בפברואר 2017

כמה עולות ויורדות יש?

no propaganda 25 בפברואר 2017

שתיים ודאיות ועוד אחת משחקת פלייאוף מול מקום 16 בבונדסליגה

no propaganda 25 בפברואר 2017

ליוניון יש סיכוי לעלות אבל קל זה לא יהיה. מצד אחד שטוטגארט תעלה מאחד משני המקומות הראשונים בסיכוי גבוהה מאוד, יש שם קבוצה חזקה מאוד. מצד שני אני לא רואה את יוניון מנצחת את ורדר/המבורג/וולפסבורג כי כולן משחקות לא רע נכון לעכשיו.
זה משאיר מקום אחד שיוניון כרגע נלחמת עליו עם האנובר וגם בראונשוויג ניצחה במשחק האחרון, מה שאולי מסמן חזרה לכושר טוב אחרי שהם פתחו חלש אחרי פגרת החורף.

צור שפי 25 בפברואר 2017

מחזיק אצבעות (ועוד כמה תווים).

אנונימוס 25 בפברואר 2017

מה המעמד של אוניון ב"רחוב" הברלינאי? בביקור היחיד שלי בברלין לא ראיתי שום מרצנדייז שלהם, רק של הרטה. מצד שני לא הייתי במזרח ברלין.
יש לך איזו הערכה של אהדה לקבוצות השונות בעיר?

Comments closed