לכל בחירה יש השלכות

על השעיות ושחקנים מברייטון

1. ישבנו בחדר המחשבים, כל אחד בענייניו: אחד מתקין תוכנה, שני מתקן מדפסת, שלישי מפרק את הלפטופ של המנכ"ל. עבדנו ודיברנו, בעיקר על עבודה וקצת על החיים. יעקב התלונן על הבוס החדש, הוא לא מגיע לבקר, לא יודע מי טוב ומי לא, בסוף יימאס לי ואני אעזוב, רק אז הוא יבין מה הפסידו בחברה.

אל תלך למקומות האלה, עצר אותו נאור וסיפר לנו סיפור:

"לפני שהתחתנתי עבדתי בחברת נדל”ן, ניהלתי את המשרד. שום דבר לא זז בלעדיי, שום סוכן לא יצא לדרך ללא אישור שלי, אפילו הבעלים והמנכ"ל היו שואלים לעצתי על בסיס יומי. מתישהו הבנתי את עוצמת החיוניות שלי למערכת והחלטתי לדרוש שכר הולם. קבעתי פגישה עם המנכ"ל, הוא אישר מיד, גם הוא ידע שלא אומרים לי 'לא', אני אדם חשוב.

בערב נפגשנו בלובי ואמרתי לו: משה, אתה ואני יודעים ששום דבר לא זז בלעדיי, אתה ואני יודעים שגם השכר שלי לא זז בשנה האחרונה, אני רוצה יותר. כמה יותר, שאל אותי משה. ארבעים אחוז יותר, עניתי לו, ורק שתדע שאם לא אקבל את התוספת שבהחלט מגיעה לי אשקול לעזוב.

למחרת הודיע לי משה שהדרישות נדחו על הסף ושהוא והבעלים החליטו שבעתיד הקרוב ייפרדו דרכינו. לא האמנתי שהוא יהיה מסוגל לשקול צעד שכזה, איך הם יסתדרו כאן בלעדיי?!

הסתדרו אחי, ועוד איך הסתדרו, בתוך פחות משבוע החתימו בחור חדש לתפקיד ושכחו ממני. דבר אחד למדתי מהקטע הזה, אחי – אין אדם שאין לו תחליף".

2. יש אנשים שאינם ברי תחליף בספורט: מייקל ג'ורדן הוא אחד שכזה, גם ויין גרצקי, גם דייגו מראדונה, גם כל השמות ששכחתי, השלימו בעצמם את החסר. ויש את תומר חמד, שחקן קבוצת צמרת בליגה השניה באנגליה ונבחרת ישראל.

תומר חמד הוא בר תחליף, גם אריאל הרוש, בטח שערן זהבי, אין שחקן ישראלי ביקום שאינו בר תחליף. ההשעיה של חמד על ידי אלישע לוי בלבלה מעט את הקוראים והעוקבים שמאמינים שנבחרת ישראל לא מסוגלת להתקיים בלי חמד.

נבחרת ישראל לא יכולה לעשות הרבה, זו עובדה קיימת, לבטח לא חדשה. אוסטריה חטפה חמישיה ברמת גן לפני שמונה עשרה שנים, גם אבירי הנוסטלגיה הנאמנים ביותר לא ירשו לעצמם לשקוע כה עמוק על מנת למצוא נחמה במודל הנוכחי. אז כל הכבוד לתומר חמד על ההצלחה באירופה, על ההשקעה הבלתי פוסקת וההוכחה הניצחת למי שלא רצה אותו בישראל, אבל חמד רחוק מרחק שמים וארץ מסטטוס 'שאינו בר תחליף', גם בנבחרת החלשה של ישראל. אין תומר חמד? במוקדם או במאוחר יהיה מישהו אחר. אין מייקל ג'ורדן? אין אליפות.

3. לקראת סיום חוזה העבודה שלי בחברת תיירות גדולה הגיעו לביקור מקצועי שתי מנהלות בכירות מהמטה באמסטרדם. במשך חודשים הן בחנו תלונות אנונימיות שהגיעו אליהן על תפקוד צוות ההנהלה הראשית במשרדים המקומיים, מתישהו הן החליטו לבחון את העניין מקרוב.

בערב יום ד' נחתו המנהלות בעיר והחלו בשיחות אישיות. לא כולם זכו לשיחה שכזו, גם אני לא נכנסתי לרשימת המוזמנים. היית בסבב הקודם, אמרה לי הבוסית, תן הזדמנות לאחרים. היא לא ידעה שהפעם לא אוותר, שיש לי דברים חמורים לספר, שבפעם הראשונה בחיי אני אוזר עוז ומתייצב מול הבעיות בעיניים פקוחות, יהיה מה שיהיה, האמת חייבת לנצח.

בשבע בערב נכנסתי לחדר הישיבות. שתי המנהלות ישבו ליד השולחן הגדול ופשפשו במסמכים. ביקשתי לדבר, הן הסכימו. סיפרתי להן על הבעיות המקצועיות, הניהוליות והאישיות של דרג הביניים עם מנהלות המשרד. ההולנדיות הקשיבו, הזדהו, אישרו שמיעת דברים דומים מהאחרים. רציתי להמשיך ולספר, אבל אז נפתחה הדלת. הבוסית שלי עמדה בפתח, מופתעת מנוכחותי. היא אמרה משהו כדי לצאת ידי חובה, חייכה חיוך מזויף ויצאה. למחרת היא הודיעה לי שטעיתי, שלא הייתי צריך לפגוש אותן ללא ידיעתה.

את כבר לא קובעת, אמרתי לעצמי, הדברים שלנו יצאו לאור, עכשיו הבוסיות שלך יודעות על כל הבעיות שאת יוצרת, אני חזק, אני מאמין, אני לא מפחד, לא עוד!

ארבעה שבועות חלפו לפני שקראה לי למשרדה ובישרה לי על החלטתה שלא להאריך את חוזה העבודה שלי. הייתי בהלם, לא הצלחתי להבין איך אני, אחד העובדים ההישגיים בחברה, עם השתלבות חברתית מוכחת, תוצאות מרשימות ועמידה בכל היעדים, לא מצליח לשמור על מקום העבודה. אחרי שההפתעה והזעם נמוגו נרגעתי והבנתי.

ניסיתי לשנות את המצב – ולא הצלחתי, עמדתי מול הבעיות בעיניים פקוחות ובאומץ – והתבדיתי. האמנתי שהאמת תנצח – וטעיתי. חודשים לאחר מכן סיפרה לי עמיתה מהעבודה שהמנהלת שלי פוטרה. תתנחם מותק, בסופו של דבר חלחלו העובדות. לא מצאתי נחמה בדברים, בטח שלא בפיטורים. דברים רבים ישבו לי בזמנו על הלב, אז פתחתי אותו – ולא תיארתי לעצמי שכך זה יסתיים.

4. גם לתומר חמד ישבו דברים על הלב, בעיקר ענייני הרכב ראשון בנבחרת. וסיפור הנבחרת קצת שונה, מקום עבודה ארעי שמתבסס על יכולת במקום העבודה הקבוע (להלן קבוצה), אבל לצורך העניין – וכל עוד שחקני כדורגל מקצוענים מקבלים משכורת ובונוסים – אשווה את נבחרת ישראל לכל מקום עבודה אחר.

אז ישבו לתומר דברים על הלב, והוא בחר להוציא אותם החוצה, לציבור, לעיתון. קשה לפלוני לגלות בפומבי את שחושב עליו אלמוני, קשה עוד יותר לשמוע דברים שכאלה – נכונים או לא – משחקן שאמור לקבל על עצמו את מרות המאמן. והכי קשה לא להשתומם למשמע הטענות נגד השעייתו של חמד.

הנבחרת אינה העסק הפרטי של תומר חמד או בני משפחתו. לא טוב לך? דבר עם המאמן. לא קיבלת תשובות מספקות? יש מנהל, יש מערכת תומכת. יצאת לעיתונות? צפה פגיעה אפשרית . החברים טוענים שאלישע לוי חלש? יש שחקנים רבים בסגל נבחרת – ומאמן אחד בלבד. סביר להניח שכריס יוטון, מאמנו של חמד בברייטון, לא היה שותק למשמע טענות פומביות, אז למה אלישע לוי כן? כי הוא ישראלי? כי הוא נחמד? כי הוא חלש?

5. לא מכיר באופן אישי את תומר חמד, מספרים שהוא אדם נחמד, לי זה מספיק. לא אשפוט אותו על בחירותו בביקורת פומבית, בעיקר מפני שגם ללא היכרות אישית ניתן להאמין שחמד לקח בחשבון את ההשלכות האפשריות למעשהו. כן אשפוט אותו על בחירתו לדבר גבוהה על עצמו. הוא לא שחיין או מתעמל, גם לא גולש גלים או קלע. הוא שחקן כדורגל שמשתף פעולה עם שחקני סגל או הרכב. אני ואני ואני, כל כך לא אטרקטיבי.

6. ומה עם אריאל הרוש? אותו הדבר, רק במעמד נמוך יותר, הרבה יותר.

7. הליגות חוזרות בסוף השבוע, עדיף על נבחרות.

הלך על חמד
סטרט אפ

88 Comments

איציק 28 במרץ 2017

יש טעות בסיסית בפוסט הטוענת ש"נבחרת ישראל תסתדר בלי תומר חמד." זה מאד לא מדויק, יותר נכון לומר ש"נבחרת ישראל לא תסתדר גם עם תומר חמד."
אני לרוב נגד יציאה כזו של ספורטאים נגד המאמן לתקשורת. ובכול זאת מעניין למה שני שחקנים כמו ניר ביטון ותומר חמד הנחשבים לבחורים שקטים ונחמדים, כאלו שמשחקים בליגות עם דרישות משמעת גבוהות ורמת ניהול שלא מוכרת באיזורינו מוצאים את עצמם מתעמתים עם אלישע לוי. הם הרי יודעים שבקבוצות שלהם זה לא היה עובר לסדר היום, והם מכירים את הערכים המקובלים ובכל זאת שברו כלים. צריך לשחוב, אולי הבעיה לא רק איתם.

אלעד כ 28 במרץ 2017

בוא נראה – נבחרת ישראל משחקת נגד ספרד, ב-999 מתוך 1,000 משחקים זה יסתיים בהפסד.
כל הרכב שאלישע לוי היה מעלה, היה משאיר שחקנים ממורמרים על הספסל. וברגע שיש הפסד (והסבירות לכך גבוהה), כאילו יש לגיטימציה לאותם שחקני ספסל לפתוח על המאמן?
לא מסכים

איציק 28 במרץ 2017

ניר ביטון עד כמה שאני זוכר היה לפני ספרד. אני לא חתכתי שמה שנעשה זה בסדר, אני מעלה תהייה האם אין בעיה שדווקא כאלו שלא נראים בעיתיים אבל מאד מקצוענים מתמרמרים על הנעשה. אולי צריך בדק בית ואולי אני טועה. עדיין מצדיק תהיה.

Lord Anthony 28 במרץ 2017

או לחילופין שני שחקנים שהקריירה שלהם לא מתקדמת לאן שהיא היתה צריכה להתקדם, והמקום היחידי שבו הם היו בטוחים בהרכב היה הנבחרת ועכשיו גם זה לא.

no propaganda 28 במרץ 2017

זה לא נכון עובדתית. דווקא הקריירה שלהם במקום טוב והם אף פעם לא היו בטוחים בהרכב של הנבחרת.

משה 28 במרץ 2017

או לחילופין, 2 השחקנים עם הקריירה הכי יציבה מבחינת הליגיונרים רואים שחקנים שנחשבים כוכבים משחקים לפניהם.

ניר 28 במרץ 2017

חמד הושעה ובצדק וסביר להניח שידע שזאת אופציה ריאלית, אבל בנבחרת צריכים לעשות בדק בית איך מגיעים למצב כזה ששחקנים בכירים (וגם זוטרים) מוכנים לשפוך את המים עם התינוק.
יש תחושה שדברים מתנהלים בצורה עקומה ובל נשכח שהקמפיין הזה אמור היה לשמש כבמה לצעירים והטמעת סגנון לנבחרת ושניהם לא קורים.
יכול להיות ששחקנים הבינו שאין אופציה אחרת ובחרו בנשק יום הדין.
יש תחושה שהעסק התפוצץ דווקא מול ספרד כיוון שזאת במה גדולה ומשמעותית והזדמנות כמעט חד פעמית לשחקנים למכור את מרכולתם ברמה כזאת, ויש כאן דיסוננס כמעט מביך כיוון שזה משחק שברור שלא משנה מי היה משחק התוצאה היתה דומה.
בסופו של יום כולם מפסידים, ודווקא זאת היתה הזדמנות לעצור ולבחון את הדברים צורה שקולה ולא לירות השעיה מהמותן.

גל ד 28 במרץ 2017

הסיפור הוא לא תומר חמד, הסיפור הוא השיטה.

נוצר מצב בכדורגל הישראלי שאופי נוח והתנהלות מקצוענית מהווים מכשול בפני ההתקדמות של שחקן, ולא יתרון. מאמנים חייבים לגרז את הגלגלים החורקים, ולגלגלים השקטים לא נשאר. הנבחרת "תסתדר" בלי תומר חמד, אבל היציאה שלו לעיתונות היא בכל זאת צעד משמעותי וחשוב.

ואם להשתמש באנלוגיה שלך – אתה אמנם נדפקת מכך שפתחת את הפה, אבל החברה שלך הרוויחה.

השמן 28 במרץ 2017

איך בדיוק נבלמה ההתקדמות של חמד?? בזה שהוא פתח פעמיים על הספסל? פשוט לא נכון.

גל ד 28 במרץ 2017

אתה לא מקבל את הטענה שיחסי ציבור ופוליטיקה משפיעים על בחירת ההרכב? אולי. זה דבר שקשה להוכיח כי אי אפשר להשוות הרכב ששיחק לזה שלא שיחק, אבל לי נראה מאוד ברור שזה המצב. וזה לא משנה אם שחקן לא הורכב מסיבות לא-ענייניות פעמיים או 20.

השמן 28 במרץ 2017

זה נראה לך ברור בגלל הסטיגמה על נבחרת ישראל. בדיוק כמו הסטיגמה על חמד שגורמת להרבה אנשים פה להבין אותו ולצדד בו. מתוך שתי הפעמים שהוא סופסל, אחת הייתה שיחוק טקטי של אלישע. בדקה השביעית כדור ארוך של נאתכו לזהבי (בסוג של מהלך שחמד הרבה פחות טוב מזהבי בו) סגר את המשחק מול אלבניה. גם מול ספרד כמו שכתבתי ההזדמנות היחידה במשחק שוטף באה מהיכולת של זהבי כחלוץ מרכזי לנוע לאגף ולתת הגבהה מדויקת. שיקול מקצועי לגיטימי של אלישע. מי שעוסק בפוליטיקה קטנה ויחסי ציבור זה חמד

עומרי (ירוק) 29 במרץ 2017

גל – גם אם עקרונית מה שרשמת נכון, אני לא בטוח בכלל שזה רלוונטי לאלישע (וזו תשובה גם לאיציק למעלה). מכמה שנים משותפות איתו במכבי חיפה, אני לא זוכר שיקולים לא עניינים. החלטות מקצועיות שגויות – ברור (כולל עם חמד). אבל לא החלטות לא מקצועיות, לפחות לא משהו שאני זוכר..

אלי 28 במרץ 2017

לא נראה לי שמישהו טען שהנבחרת לא תסדר בלי חמד.
ברור לכולם שאין סיכוי גם איתו או בלעדיו.
רק נראה להרבה אנשים שהסיבה שהוא לא משחק היא לא מקצועית ובמצב כזה לא אכפת לו שהוא הודח הרי גם ככה הוא לא משחק.

שגיא 28 במרץ 2017

אני לא חושב שהרבה אנשים באמת חושבים שהסיבה היא לא מקצועית. מה האינטרס של אלישע? הוא החליט לשחק עם חלוץ אחד והוא יותר מחזיק מזהבי. מה הסיפור? על משחק אחד בספסל ישר רצים להתבכיין בעיתון? חמד פשוט חוצפן קטן.

אחד העם 28 במרץ 2017

+1000

איתמר 28 במרץ 2017

הלקח הבלתי נמנע מהפרשה : שחקנים שמאוכזבים ממעמדם בנבחרת צריכים להשתמש בהוריהם להעברת מסרים למאמן.
אם אבא של הרוש ואמא של חמד היו מתראיינים (לכל האתרים ותוכניות הספורט בטלוויזיה וברדיו) אלישע לוי היה עובר על כך לסדר היום.

איציק 28 במרץ 2017

לא נכון, הוא היה משהה את ההורים ולא מחזיר אותם להיות הורי שחקני הנבחרת עד שיתנצלו בפומבי.

Lord Anthony 28 במרץ 2017

חבל שאחרי כל השנים של חמד בחו"ל הוא לא הצליח לנער מעליו את התפישה ישראלית של "כולם טיפשים ועצלנים ורק אני מוכשר ועובד קשה, ואם רק היתה לי קצת פרוטקצייה כמו לכל השאר גם אני הייתי מצליח"
לחמד יש נתונים פיזיים שהופכים אותו לחלוץ טוב יחסית למבחר הישראלי, אבל הוא לא עד כדי כך מוכשר כמו שעושים ממנו. יש משחקים שבהם המצ'אפ שלו אל מול הנבחרת היריבה טוב ויש כאלו שלא. זה כל הסיפור.
בשורה התחתונה הנבחרת עד עכשיו עושה קמפיין די טוב (מישהו יכול לדמיין לעצמו תחת גוטמן או קשטן ניצחון על אלבניה בחוץ?) אז כנראה שלא כולם שם טיפשים ועצלנים.

השמן 28 במרץ 2017

+1

איציק 28 במרץ 2017

טוב יחסית מבחינת התוצאות אך די קשה לצפיה. יותר קשה מאשר אצל גוטמן אפילו.

Lord Anthony 28 במרץ 2017

מבחינתי תמיד הרבה יותר מהנה לצפות בנבחרת מנצחת מאשר בנבחרת מפסידה. מה גם שהכדורגל בתקופת גוטמן למעט משחק אחד היה מחפיר.

איציק 28 במרץ 2017

נכון, וזה רק מחזק את הבאסה מאלישע לוי. חשבתי שירדנו למקסימום אצל גוטמן.

yaron 28 במרץ 2017

אתה טוען שירדנו נמוך יותר מגוטמן בקמפיין הנוכחי ???

איציק 28 במרץ 2017

מבחינת התוצאות, ממש לא.
מבחינת איך שאנו נראים, אולי, אבל מאלישע היו ציפיות שנראה יותר חיוביים וזו האכזבה.

דניאל מאירסון 29 במרץ 2017

מסכים בהחלט

אוהד 28 במרץ 2017

מה קרה לשיטת המקורבים??!!
השיטה החביבה משנות ה-90 העליזות. פעעעעעם לכל שחקן היו עשרות "מקורבים" והיה אפשר לשמוח עליהם שיעשו את העבודה. ראוי ששחקני הדור יבחנו את עצמם איך נותרו ללא מקורבים משמעותיים. זו הבעיה האמיתית של הדור הנוכחי.

צור שפי 28 במרץ 2017

אין המשלים דומים לנמשל. פעם אחת: הנבחרת איננה מקום העבודה של חמד, את המשכורת הוא מקבל בקבוצה. פעם שניה: חמד לא חשב שאי אפשר איתו, הוא חשב שהוא לא מקבל את היחס שמגיע לו, דיבר עם הבוס, ראה ששום דבר לא משתנה והחליט שאין לו מה להפסיד ויצא עם זה החוצה – ישר, על השולחן, בגלוי, לא בהדלפה, לא דרך הורים, לא דרך מקורבים, לא מאחורי הגב של הבוסית (כמוך). ברור שהוא ידע שיהיה לזה מחיר. צריך להסיר בפניו את הכובע.

השמן 28 במרץ 2017

לא מסכים. אם הוא כזה ישר וגלוי ואציל, הוא יכל להיכנס לשיחה נוספת עם אלישע, להגיד אתה ואני לא רואים עין בעין, לכן אני פורש מהנבחרת, תודה ושלום.
מה שהוא עשה זה להדליק סיר לחץ מתחת לזהבי ואלישע. וגם ברור שאחרי המשחק מול אלבניה, יתחיל לחץ תקשורתי להחזיר אותו, כשאז אלישע יצטרך לחשוב פעמיים לפני שהוא מספסל אותו. מה שהוא עשה זה פחדני, אומנם עדיף על הורים או מקורבים אבל עדיין פחדני ומאוד לא מכבד.

אחד העם 28 במרץ 2017

דברי אלוהים חיים.
אלברמן לא זכה באמון מגוטמן.
הודיע על פרישה, תלה אותה בגיל. לא נכנע ללחצים שהופעלו ומופעלים עליו עד היום , "להתוודות" ולספק רכילות צהובה.
זאת אישיות של ספורטאי

בלייק 28 במרץ 2017

להסיר בפניו את הכובע???
תגובה מוזרה, צור. קודם כל, מי אמר שהוא לא הדליף, שלח קרובים, מקורבים ו/או סוכנים? אולי הוא עשה את זה בעבר וזה לא הצליח אז כל התסכול יצא החוצה? זה שעכשיו הוא עשה את זה בגלוי לא אומר שהוא לא עשה עוד דברים פחות בגלוי.
הנקודה היא, וגם אתה כתבת את זה, שהוא "החליט שאין לו מה להפסיד ויצא עם זה החוצה". ואני לתומי חשבתי שמה שחשוב הוא אם לנבחרת אין מה להפסיד. אבל אם הסופר מקצוען חושב שהשתלחות במאמן היא אופציה ריאלית במקרה שאין לו מה להפסיד, אז מי כבר יכול לחנך אותו?
אני גם לא בטוח שהוא ידע שיהיה לזה מחיר, וכבר יש לא מעט רמיזות בתקשורת שבקרוב תגיע הודעת הבהרה. לא יודע כמה זה היה מתוכנן.

צור שפי 28 במרץ 2017

לגבי הדלפות, שנינו לא יודעים, חזקת החפות…
לגבי רמיזות על הבהרה – נצטרך לחכות ולראות.

בלייק 28 במרץ 2017

אם נלך לפי חזקת החפות, אז כולם חפים מפשע.
יחליט להבהיר או לא, זה לא אומר שהכל היה מתוכנן ושהוא חשב שזאת תהיה התוצאה של הריאיון שלו.

אבל אני אחזור שהחלק העיקרי הוא שחמד חשב רק על עצמו בריאיון הזה. לא על טובת הנבחרת, לא על טובת המאמן ולא על טובת השחקנים האחרים בסגל. לנבחרת הוא לא עזר, אולי התגובה של אלישע תעזור אבל גם זה בספק.

בלייק 28 במרץ 2017

והנה הגיעה ההבהרה – לא אמר כלום על שחקנים אחרים (רק רמז, כן?), לא התכוון לפגוע בצוות המקצועי (אבל פגע) ולא בחבריו לנבחרת (שוב פגע. חלוץ או לא חלוץ?), פשוט כואב לו כי הוא לא זוכה לקרדיט המגיע לו (וברור שמגיע לו, זה הרי כבר בכלל לא הדיון), והוא תמיד מתנהג במקצועיות, גם כשהחלטות המאמנים מנוגדות לרצון שלו לשחק (אבל במקרה הזה לא, בכל זאת אלישע, בכל זאת רק נבחרת).

צור שפי 28 במרץ 2017

אם הלינק הזה אמור להפנות להבהרה אז הוא לא.

בלייק 28 במרץ 2017

ההבהרה פורסמה בחשבון הפייסבוק של חמד נדמה לי. היא מופיעה ככותרת ראשית בכל אתר ספורט ישראלי עכשיו.
הלינק יכול להצביע על סיבה אפשרית לתזמון הריאיון, שהרי חמד היה על הספסל לא בפעם הראשונה. הסיבה היא שיש אפשרות שזה ישפר את מעמדו ויעלה את דקות המשחק שלו אם הוא לא יזומן לנבחרת ויבלה 100% מזמנו (המקצועי) בברייטון.
בנוסף, מראה שבאנגליה הוא מעדיף לקיים שיחה אישית עם המאמן, אבל אלישע ונבחרת ישראל? תמות נפשי עם פלשתים.

צור שפי 28 במרץ 2017

אנחנו מניחים שהיתה שיחה אישית לפני שהוא התפוצץ לא?

בלייק 28 במרץ 2017

אדם חכם (לא בציניות) אמר: "שנינו לא יודעים, חזקת החפות".
הוא אמר בריאיון שהוא דיבר עם אלישע לוי.
ובכל זאת כמה ימים אחר כך הוא אמר בריאיון תקשורתי את מה שאמר כולל "לא מעניין אותי השיקולים של אלישע לוי"….

השמן 28 במרץ 2017

ההבדל בין הסיפור שלך לסיפור של חמד הוא ברור. אתה העלית ביקורת על כשלים בחברה, ממקום של אכפתיות לחברה. אומנם עקפת סמכות אבל זה עדיין בא ממקום של טובת הארגון. חמד בכלל לא דיבר על הנבחרת. הוא לא אמר "בנבחרת השיקולים לא ענייניים" הוא לא דיבר על הרוש או מרציאנו נאתכו או ניר ביטון או כל דבר אחר. הוא רק אמר "אני", "מגיע לי", "אני משחק בליגה הכי איכותית" זה היה אגואיזם צרוף. להפוך את זה לדיון מקצועי או להערה חשובה על מערכת קבלת ההחלטות בנבחרת זה לא לעניין.
והנה רשימה קצרה של שחקנים ששיחקו בפרמייר ליג ולא היו רק צעד וחצי משם כמו אדון חמד. לכולם אגב הייתה קריירת נבחרת פחות טובה משלו:
דוד אמסלם, נג'ואן גרייב, דקל קינן, איציק זוהר, תמיר כהן, איתי שכטר, יניב קטן בוודאי יש עוד.
במקומות הפילאיים שחמד משחק בהם שחקנים כמו רוני רוזנטל ואלון חזן שיחקו בשלהי הקריירה.

D! כאן ועכשיו 28 במרץ 2017

לקרוא למה לאיציק זוהר או שכטר, או קטן למשל, עשו בחו"ל שלהם משחק פשוט מעליב את כל הטיעונים (הטובים) שהעלאת קודם. בטח להשוות את זה לקריירה של חמד

השמן 28 במרץ 2017

ברור. אבל הם כן השיגו חוזה בקבוצת פרמייר ליג והוא לא. אז אולי הוא לא כזה פנומנאלי כמו שעושים ממנו

D! כאן ועכשיו 28 במרץ 2017

יכול להיות. והוא באמת לא פנומנאלי – סתם חלוץ סטנדרטי, אבל לא במקומותינו.

לורד – כבודו, בוודאי שיש קריירות יותר יפות – רק לא עכשיו, בדורנו. בניגוד לשחקנים אצילים שיצאו לאירופה ונרדמו באוטובוס – הוא יצא ובנה את עצמו הצליח לקבל שלושה חוזים (או שניים – את הראשון כולם קיבלו) לאורך הרבה שנים.

בלייק 28 במרץ 2017

איתי שכטר קיבל חוזה בקייזרסלאוטרן, סוואנסי ונאנט.

Lord Anthony 28 במרץ 2017

אז קיבל שלושה חוזים באירופה, רוצה לספור את מספר החוזים שגיא אסולין קיבל?
לא תשכנע אותי שלברדה, רפאלוב, ורמי גרשון לדוגמא יש קריירות אירופיות פחות מוצלחות.

ד"א פעם שחקן במעמד של חמד שהיה עובד בין קבוצות תחתית באירופה כבר היה חוזר מזמן לארץ, ע"ע בן סהר.
השאלה היא לא איפה החוזה הראשון שלך באירופה, השאלה היא תמיד לאן אתה מתקדם משם, וחמד באף אחד מהחוזים שלו באירופה לא הצליח להתקדם. היה יכול באותה מידה לחזור לשחק בארץ.

ערן לוי 28 במרץ 2017

קשה להתייחס לליגת העל ולצ'מפיונשיפ באותה נשימה. רמת השחקנים הישראלים לא תאפשר להם להתחרות בשחקנים הטובים של אירופה והעולם – ואפילו לא התחלתי לדבר על הכוכבים הגדולים כלבנדובסקי, אינייסטה ודומיהם. הצ'מפיונשיפ קשה מאוד, גם הבונדסליגה השניה, והמעט שאני מבין במקצוע הזה שנקרא כדורגל מספיק לי כדי לדעת שרוב שחקני ליגת העל לא היו מצליחים גם בליגה השלישית של גרמניה. לא יכול להיות שמה שטוב לשחקנים מעשרות מדינות לא מספיק טוב לשחקנים ישראלים. בלגיה זה טוב, שוייץ זה טוב, גם אוסטריה, בטח שליגה שניה באנגליה.

Lord Anthony 28 במרץ 2017

יכול להיות שרוב שחקני ליגת העל לא היו מצליחים בליגה השלישית בגרמניה, אבל מצד שני רובם גם לא מצליחים בליגת העל אז אני לא יודע איזה מסקנות אפשר להסיק מזה. מצד שני אנחנו יודעים מי היו השחקנים הישראלים ששיחקו בליגות המשנה באירופה והם מתחלקים בגדול לשתי קבוצות: או שחקנים בשלהי הקריירה שמעדיפים לשחק באירופה במקום בארץ או שחקנים שמנסים להתניע קריירה אירופית דרך שלא דרך הצלחה בליגת העל.
ברוב המקרים (של שחקנים ששיחקו בצ'מפיונשיפ או בבונדסליגה השנייה) וזה כולל גם זרים שהגיעו משם לא הייתה להם הצלחה מסחררת בליגת העל.
מבחינת התקשורת בארץ כל שחקן עם דרכון אירופאי שמצליח להשתחל לקבוצה חצי מקצוענית זה סיבה לחגיגה, אבל ניסיון העבר מראה לנו שהרבה פעמים פשוט מדובר בשינוי אוירה ולא בהתקדמות מקצועית.

ערן לוי 28 במרץ 2017

טעות גדולה בידך. יש שחקנים רבים מאוד שאינם בשלהי הקריירה, יש שחקנים רבים מאוד שמפתחים קריירה מוצלחת בליגות השניות, רק בישראל הפכה הליגה השניה באירופה למוקצה, כולם רוצים ליגות בכירות באירופה, גם אם בינם לבין ליגה בכירה באירופה אין דבר וחצי דבר. אז שחקן זה או אחר הגיע מליגה שניה ונכשל בישראל? זו הדרך שלך לקבוע משהו? יש שחקנים שנכשלו בישראל ומצליחים בליגות משניות באירופה. תראה את רוברטו פונצ'ץ', נכשל במכבי ת"א, תפס מקום של קבע באוניון ברלין ועומד על סף עליה לבונדסליגה. כל שחקן יעשה את מה שטוב לו, גם שינוי אווירה זה בסדר. יש שחקנים שמצליחים בליגות משניות באירופה ומפתחים קריירה, אין מקום לכולם בבונדסליגה ובלה ליגה.

Lord Anthony 28 במרץ 2017

גם הליגה החמישית באנגליה מלאה בשחקנים בשיא הקריירה שלהם, כמו גם שיש שחקנים שעשו קריירה בליגה הלאומית כקבלני עליות. יש יותר שחקני כדורגל מהמספר שאפשר להכיל בליגות הבכירות באירופה.
לא במקרה כל השחקנים בארץ רוצים להגיע לליגות בכירות, זה בגלל שהם מבינים שאם אתה שחקן בכיר בארץ אז להגיע לקבוצה שהיא מאחת הליגות הבכירות ביבשת או לחילופין קבוצת צמרת מליגות הדרג השני (ע"ע בלגיה, שוויץ אוסטריה וכד') זאת לא קפיצת מדרגה אלא במקרה הטוב שינוי אוירה.
אין לי בעיה עם שחקנים שנכשלו בישראל, גם אורלנדו סה לא הצליח במכבי וקורע רשתות בבלגיה, אבל העובדה ששחקנים שמגיעים מהליגות הנ"ל לא הופכים אוטומטית לכוכבים בליגת העל מעידה שככל הנראה או שהרמה שם לא כזאת גבוהה כמו שמנסים להציג או שהרמה של ליגת העל לא כזו נמוכה כמו שלרוב טוענים (תלוי איזה חלק של הכוס אתה מעדיף לראות) בכל מקרה הטענה שכל ליגה אירופאית יותר טובה מליגת העל, גם אם זאת הליגה השנייה באנגליה / גרמניה / ספרד לא מחזיקה מים, ויעידו על זה כל הזרים שמגיעים לארץ מהליגות האלו כמו גם גל הישראלים שהגיעו לבלגיה בזמנו.

D! כאן ועכשיו 28 במרץ 2017

לפעמים שחקנים טובים מאד נכשלים פה כי כולם מסביב גרועים. לא כל שחקן טוב יכול להתרומם בסביבה בינונית, גם אם הטובים באמת היו משתלטים על המשחק לבד

ערן לוי 28 במרץ 2017

הספרדים ידברו על הליגה הספרדית, האנגלים על האנגלית.
הליגה הגרמנית השלישית טובה מליגת העל, וזה מחזיק מים כי ליגת העל איבדה מזמן את המוניטין המעטים שהיו לה. הזרים שנוחתים בארץ – חלקם טובים, חלקם לא – מגיעים לליגה גרועה ונטולת איכות, לא רק שחקנים חלשים הולכים לאיבוד בליגה כזו, גם שחקנים טובים. הכוכב האמיתי היחיד שהגיע בשנים האחרונות לישראל היה ז'רום לרואה, וגם הוא התנדף אחרי חצי עונה. הייתי מציע להביט במראה (לא שלך, של הכדורגל הישראלי) לפני שמבקרים ליגות אירופיות טובות ולהחליף עדשות במשקפיים האתנוצנטריים.

יואב 29 במרץ 2017

אניימה הוא הכוכב הגדול שהגיע לפה בשנים האחרונות.

D! כאן ועכשיו 28 במרץ 2017

לורד- נהפוך הוא אני חושב שברדה, רפאלוב ורמי גרשון צריכים לפתוח יחד עם חמד.

אסולין הוא לא דוגמא, זה כמו שחקני נוער של חיפה ומכבי בארץ – הם יכולים מכח האינרציה לקבל שמונה חוזים. הבן אדם יצא מברצלונה ב או איך שלא קוראים לזה – צריך להיות ראובן עובד כדי לא לקבל חוזים

D! כאן ועכשיו 28 במרץ 2017

ולדעתי הוא בהחלט התקדם בחוזים שלו, קבוצת צמרת באנגליה עדיפה על פני יורדת בספרד. לטעמי האישי, מבחינת כסף ומבחינת התחרות.
נראה לי ששנינו נסכים שלא הייתה לו בעיה לחזור לארץ על מנת לשחק

Lord Anthony 28 במרץ 2017

בא לא נעשה מהקריירה שלו יותר מדי.
שחקן רוטציה במאיורקה, שחקן רוטציה באלמריה (שתי קבוצות תחתית בליגה הספרדית) ושחקן רוטציה בברייטון. הרשימה של השחקנים הישראלים שעשו קריירות יפות יותר באירופה לא קצרה

בלייק 28 במרץ 2017

זה עדיין יותר ממה שחמד עשה בפרמיירליג.
"צעד וחצי מהפרמיירליג" – עוד אחת מהפנינים בריאיון. ברייטון אגב, 6 נקודות מעל המקום השלישי (שם ממוקמת האדרספילד, ויש לה משחק פחות). יש עוד 10 מחזורים עד סיום העונה (מקום 3-6 עוד הולכים לפלייאוף על כרטיס אחרון לפרמיירליג).

דור 28 במרץ 2017

מסופקני אם חמד יזכה לעלות איתם לפרמיירליג במעמדו

D! כאן ועכשיו 28 במרץ 2017

מכל מה שכותבים ואומרים על חמד נראה שהוא ידע בדיוק מה תהיה התוצאה של מה שאמר

ומכל מה שכותבים ואומרים על חמד זה התוצאה הרצויה מבחינתו. ברוטציה של הקבוצה הוא ירד אל הספסל, משחק נבחרת עשוי להחזיר אותו להרכב הפותח, אבל אם לא אז גם לקחת חלק באימוני הקבוצה יכול לעזור לו

והוא נמצא בעונה חשובה עבורו – הקבוצה שלו מתמודדת ראלית ביותר על עלייה לפריימיר ליג, הוא בן 30, הוא רוצה לשחק שם וזו ההזדמנות האחרונה. מה יש לו לחפש על הספסל של הנבחרת?

ותכלס בצדק – אפשר לחשוב שבעבר מאמני נבחרת לא "באו לקראת" שחקנים כדי לעזור לחוזים שלהם. אם הוא לא משחק אין מה להחזיק אותו שם – אפשר גם לתת דקות בסוף לשחקן צעיר.

וחוץ מזה – אני מסכים עם איציק. גם אם המעשה לא ראוי במסגרת הנבחרת, צריך לשאול איך זה קורה לשני שחקנים שכאלו

קפיטולניק 28 במרץ 2017

הרבה מדברים על "הצערה" של הנבחרת לקראת הקמפיין הבא. על הנחלת "שיטה" או "סגנון" צריך פוסט נפרד, אבל זה נשמע לי כמו משהו שנבחרת כמו ישראל צריכה להיות פרגמטית איתו.
נחזור לעניין ההצערה ואיך זה משפיע על שחקן כמו חמד שבגילו "המתקדם" (29) מילים כמו אלו הם בעצם גזר דין מוות על המשך דרכו. ככזה, אין לו שום אינטרס לנשוך שפתיים ולקבל את רוע הגזירה, זה או עכשיו או כבר לא. ולכן חמד החמוד החליט לפצות את פיו, זה לא קשור, לדעתי, לזהות המאמן או אופיו הכביכול חלש. זה עניין של אין באמת מה להפסיד.

בלייק 28 במרץ 2017

אלישע לוי טעה בדבר אחד עיקרי (מבחינת התנהלות. מבחינה מקצועית כל אחד יחשוב מה שבא לו וממילא כל מאמן גם טועה מבחינה מקצועית) – הוא סמך על הבגרות של השחקנים שלו. לפחות אצלנו, בנבחרת, כל מאמן שחשב שהוא יכול לסמוך על מקצועיות וקולגיאליות של שחקני הנבחרת – כנראה שטעה. רובם גם שילמו על זה.
אגב, גם מאמנים שממש לא סמכו על הבגרות של השחקנים שלהם כמו שלמה שרף, "נעקצו" על ידי התנהגות השחקנים.
אבל אם נתמקד באלישע לוי, הוא שמע את הקולות, קרא את הדברים של נאתכו לפני כמה חודשים, הדליף או קרא את ההדלפה לגבי התפקוד של זהבי, שתק בנאום העכברים ולא הפריע לקפטן לערוך מסיבת עיתונאים לקידום שמו והליגה הסינית. מבחינת אלישע לוי, כל אלה לא היו חציית קו אדום, וזאת זכותו. הוא המאמן ויש קווים אדומים שבסמכות כל מאמן (או מנהל מקצועי) להחליט עליהם.
הבעיה היתה שהוא סמך על זה ששחקנים נוספים יישרו קו עם הריאיון של נאתכו או ההתעסקות העצמית של זהבי ולא ילכו עוד צעד. בלי עונש. יבינו לבד. ממש….
את הציטוט של הרוש הוא עוד יכל כנראה להכיל, אבל אז הגיע חמד שדיבר בבוטות גדולה יותר וגם שילב אלמנטים מהטענות של נאתכו (ליגיונר שמשחק "חייב" לפתוח בהרכב) ומאלו של זהבי (אני הכי טוב, הכי מוכח, הכי, הכי והכי – אני, אני ואני) וחידד קצת את החצים (במקרה לעבר אלישע לוי וערן זהבי). נדמה לי שמאמן הנבחרת הבין שהסכר נפרץ, והוא חייב להגיב.
תומר חמד, שהוא חלוץ טוב כמובן בקנה המידה שאנחנו מתעסקים בו, מתעסק יותר מידי בעצמו ובכלל – מי צריך מאמן אם יש לנו את חמד שיודע בדיוק מה הטקטיקה הנכונה. במפתיע, הטקטיקה הנכונה היא איתו בהרכב. אבל הי, "אינייסטה אמר לפני המשחק שהוא מכיר אותי מהליגה הספרדית" אז כנראה שהוא חייב להיות באנקר. אגב, אותו אינייסטה היה חביב מספיק כדי לשבור שיניים במסיבת העיתונאים הרשמית לפני המשחק, כדי להזהיר מפני זהבי ובן חיים. אותם הוא אפילו לא מכיר מהליגה הספרדית, אז כנראה שהם תותחי על (לפי מדד חמד).
הציטוט המדהים הבא, באמת יצא לו מהפה: "התחלתי כשחקן הרכב נגד איטליה. לא ניצחנו, אבל הייתי טוב ובלט לעין איך אני מתמודד עם ההגנה האיטלקית, עם שחקנים ברמות האלו. ראו שאפשר לסמוך עליי ולבנות עליי במשחקים גדולים. הופתעתי לגלות ברגע האחרון שאני לא בהרכב נגד אלבניה, אבל אלה היו שיקולים של אלישע לוי, שאני מקבל ומכבד כמו שעשיתי בכל הקריירה שלי. נגד ספרד זה סגנון משחק אחר לגמרי, מול נבחרת שצריכים בה ניסיון, ואני עם הכי הרבה ניסיון בינלאומי ובכושר הכי טוב".
הוא לא פתח נגד אלבניה אבל קיבל את השיקולים של המאמן (אגב, באותו הריאיון הוא גם אמר שהוא היה בהלם כשהוא לא פתח נגד אלבניה, אבל כנראה עברו 6-7 דקות אז הוא שכח), ובכל מקרה, מי באירופה רואה משחקים של אלבניה נגד ישראל? אבל נגד ספרד ?!? מה פתאום שהוא לא יפתח?? זה הרי סגנון משחק אחר לגמרי….
בלי קשר לענייני משמעת, קולגיאליות ולכידות קבוצתית, הריאיון מסביר טוב מאוד למה הוא לא צריך לפתוח בהרכב הנבחרת, לצערי. כל יהבו הוא להרשים את אינייסטה ואולי לעשות לעצמו שירות טוב בעתיד. חבל.

השמן 28 במרץ 2017

פלוס מיליון. ושוב, אותה התנהגות של בן חיים, בוזגלו או זהבי הייתה מעלה אותם על המוקד

holden 28 במרץ 2017

פלוס שני מליון בלייק

אלי 28 במרץ 2017

אני לא מבין מה ההבדל בין "הופתעתי לגלות" לבין "היה בהלם"? שהוא שכח משהו בדרך.
הוא יכול להיות גם מופתע וגם לכבד את ההחלטה של המאמן.
אלישע לא יכול להשעות את זהבי/נאתכו ושות' ולכן הוא הבליג.

בלייק 28 במרץ 2017

אתה לא מבין את ההבדל בין "…אבל למאמן היו שיקולים משלו. יצא לו טוב כי ניצחנו את אלבניה וזה עבר בשקט, אבל גם אז הייתי בהלם." לבין "הופתעתי לגלות ברגע האחרון שאני לא בהרכב נגד אלבניה, אבל אלה היו שיקולים של אלישע לוי, שאני מקבל ומכבד…"?
בעיני הציטוט הראשון מראה על חוסר קבלה של המצב ושל סמכות המאמן, עבר לו בשקט למרות ההלם. בציטוט השני יש כבוד למאמן וסמכותו.

משה 28 במרץ 2017

העובדה שאוהדי מכבי תל אביב בפורום באים עם גישה מסויימת לדיון ששונה מהגישה של חלק מאוהדי הקבוצות האחרות מצביעה על דיון לא ענייני. כנראה בגלל שזה מתנקז גם לנושא המעמד של זהבי.

7even 28 במרץ 2017

היה ברור מראש שלא נעלה.
למה משחקים בנבחרת שחקנים בני 28 פלוס בכלל?
שיתחילו לבנות את עצמם לקראת מוקמות גביע העולם הבא, לאל קראת מוקדמות היורו הבא.

אז נפסיד 0-3 חמש פעמים. ואוו.

Ollie Williams 28 במרץ 2017

אני רק מנסה להבין מה הלהיטות לגמד קריירה של כל לגיונר שאשכרה מצליח לתקוע יתד?
כאילו שלשחקן ישראלי ממוצע להיות "שחקן רוטציה" זה מכובד רק בריאל, בארסה או באיירן. אחרת הוא חייב להיות הכוכב.
זה אותו סיפור גם עם עמרי כספי בנ.ב.א, כאילו שהכדורסל הישראלי כבר הצמיח עשרה תואמי לברון ג'יימס.
וזה הכי בולט במקרה של בניון, שעשה קריירה אירופית מפוארת יחסית לנק' הפתיחה שלו. למרות שלא החזיק כשחקן נוער באייאקס (כי כידוע יש אלפי ישראלים שמככבים במחלקות הנוער ביבשת, וכולם גם הופכים לכוכבי על בליגות הגדולות, כמו ניר מנצור, גיא אסולין ובן שהר). ואת זה אמרתי גם לפני שחתם במכבי ת"א. הרי זר שהיה מגיע לכאן עם הרזומה של בניון, נאתכו או חמד היה נחשב לשם מרשים.
מה שהיה לפני 15-20 שנה לא רלוונטי. השוק והמציאות השתנו לחלוטין והסיכוי של שחקן ישראלי ברמה של קטן/אמסלם/גרייב/חזן ודומיהם, שמועדון בפרמייר ליג יירק בכלל לכוון שלו די אפסי.

האם חמד יצא פה נרקיסיסט? בהחלט.
האם טעה? בעיני המתבונן.
האם זה צריך להוריד ממה שהשיג בקריירה שלו? לא ממש.

בלייק 28 במרץ 2017

כל הכבוד לחמד על מה שעשה ועושה בקריירה שלו. שימשיך ויצליח.
זרים עם רזומה הרבה יותר טוב מזה של חמד מגיעים לארץ כל עונה בכמות דו ספרתית, והשם של אף אחד מהם (למעט בודדים חריגים בעלי רזומה מרשים מזה של חמד) לא מרשים כאן אף אחד. להפך.

בלייק 28 במרץ 2017

העונה לדוגמה משחקים בארץ קרלוס קוויאר, מיגל ויטור, רובן מיקאל, מדוניאנין, מארק וליינטה, חסוס רואדה, אברהם פאס, יוהאן אודל, קגלמאכר, (לא הוספתי שמות ששיחקו בליגות הבכירות אבל הרזומה לא עדיף על זה של חמד או לפחות ניתן להתווכח על כך כמו אלושי או רוקאביציה).
וגם בניון וטב"ח 1 כמובן.

Ollie Williams 28 במרץ 2017

אתה רק מחזק את הטענה שלי.
הרי לא היית כותב על אף אחד מהם את מה שכתבת על הקריירה של חמד.
בוא לא נשכח גם שחמד עבר פציעה קשה במיוחד כשהיה בשיא הכושר ורגע לפני קפיצת מדרגה, ולקח לו זמן סביר לחזור לכושר ובעצם להוכיח את עצמו כמעט מאפס.

תראה לי מישהו שיגיד על קרלוס קוויאר או חסוס רואדה דברים ברוח שאומרים על טב"ח 1, שעשה קריירה כובדת בפרמייר ליג אבל בגלל שלא נהיה ג'ון טרי (במינימום) בארץ רבים מזלזלים בו ובמה שעשה. על בניון בכלל אין מה לדבר, כמות הרפש שזורקים עליו בגלל שלא היה מינימום היורש של ברגקאמפ בימיו של ארסנל, או בגלל שלא הדיח את סטיבן ג'רארד מההרכב, אני מופתע כל פעם מחדש. אפילו על הרזומה של קרלוס גרסיה לא דיברו בכזה זלזול.

בלייק 28 במרץ 2017

מה כתבתי על הקריירה של חמד?

בלייק 28 במרץ 2017

אני מסכים עם רוח הדברים, ואני בהחלט לא מזלזל בקריירה של חמד.
אני אפילו חשבתי שהוא צריך לפתוח בהרכב נגד ספרד. באמת שאין לי שום דבר נגדו. קיוויתי שהוא יגיע בזמנים שג'ורדי רדף אחריו, למרות שמי שנכווה מבן בסטין נזהר בחמדין.

אבל, כל זה לא רלוונטי מבחינתי לדיון. גם כשבניון עשה שכונה (מבחינת התנהגות) חשבתי שזה רע מאוד.

Ollie Williams 29 במרץ 2017

סורי,אתה צודק, לא אתה גימדת את הקריירה שלו, זה היה בתגובות לשרדור שהתחלת אבל לא אתה.
באופן כללי סטיתי מהנושא העיקרי בדיון בגלל ודיברתי על זה שאוהדים בארץ נוטים לגמד קריירות של לגיונרים בהתאם לאהדה שלהם. בניון התנהג כמו ילדה קטנה בחיפה, אבל לא חושב שזה מגמד את הקריירה שלו. אני גם חושב שהיה ראוי שיקבל כבוד גם מקהלי יריבות בתור אחד מגדולי השחקנים שהיו לנו – משהו שאמרתי גם לפני שחתם במכבי. אבל כשהתחיל לריב על שטויות היו הרבה קולות בסגנון "יאללה יאללה בשיא שלו כולה היה איזה שחקן ספסל בליברפול ואחר כך סמרטוט בצ'לסי מי ישמע" ואלה קולות שעולים לגבי כל לגיונר כמעט בהתאם לאיזה קבוצה אוהדים ו/או כשהציפיה הלא ריאלית שלגיונר כוכב אחד יקח אותנו על גבו למונדיאל לא מתממשת.

השמן 28 במרץ 2017

אף אחד לא מנסה לגמד את הקריירה של חמד שהיא מהמכובדות ביותר בין הליגיונרים הנוכחיים. חמד הוא זה שמשתמש בקריירה שלו כסיבה האחת והיחידה לכך שהוא מוכרח לפתוח בהרכב כל משחק בלי לתת למאמן כל שיקול דעת אפשרי.
במשך עונת נבא שלמה לברון ג'יימס נתן לכל העולם להבין את דעתו על דייויד בלאט, וזאת מבלי לרגע אחד להעמיד את הנהלת קליבלנד או דייויד בלאט במצב שהם מוכרחים לחתוך את העניינים. למה? כדי שברגע האמת אפשר יהיה לשים את המחלוקות בצד ולהתגייס לטובת ניסיון כמעט מוצלח לזכיה בתואר. יש לו קריירה קצת יותר מפוארת מחמד, אותו דבר רונאלדו ורפא בניטס.
כאלכס פרגוסון הטיס את רוי קין או יאפ סתאם אז הוא המנג'ר הכי טוב בעולם (ובצדק!) אבל פה אפשר להבין את חמד. כי זו בסך הכול נבחרת ישראל וברור שהכל פה קומבינה ושטיקים ופוליטיקות. ממש הלוחם בשחיתויות
איכות הקריירה של חמד היא לא הנושא פה.
גם לא מעמדו של זהבי
גם לא הנקודה המקצועית.
בקבוצת ספורט, יותר מבכל מקום אחר, כביסה מלוכלכת מכבסים בבית. כל דבר אחר זה סבוטאז'. והוא בחר לעשות סבוטאז' בסיטואציה מאוד חשובה לנבחרת, לפני המשחק בכי חשוב שלנו בקמפיין הזה. הסיבה שכולכם סלחנים, היא אותה סיבה שהוא הרשה את זה לעצמו. "זו בסך הכול נבחרת ישראל". "לעולם לא נגיע לשום מקום אז מה זה כבר משנה". "בואו נעלה עם צעירים ונחטוף שלישיות". הגישה הזו, שפושה בתקשורת, בשחקנים, בהתאחדות ובאוהדים, היא הסיבה לכך שנבחרת ישראל במצב העלוב שלה. יותר מכל חולי אחר (וברוך השם יש הרבה) בכדורגל שלנו

דורפן 28 במרץ 2017

ורק אוסיף: זו קבוצה שהתאוששה אפילו מעזיבתו של גריאני

יואב 28 במרץ 2017

ויעקב כהן

ערן לוי 28 במרץ 2017

וגם מעזיבתו של יעקב כהן

אמיר 28 במרץ 2017

אחרי שקראתי בעיון את הכל דבר אחד הרגיש לי שקצת התפספס.
שני השחקנים שהתלוננו, גם הרוש וגם חמד, הם שחקנים עם דרכון אירופאי שיכולים לעבוד ביבשת הישנה בלי שום מגבלות, בניגוד לרוב שחקני הסגל.
כאשר אלישע הושיב את שניהם על הספסל הוא "גזל מהם", לשיטתם, את האפשרות להציג את הכישורים שלהם על הבמה הגדולה ביותר עליה הם יכלו לחשוב.
שער יפה של חמד מול ספרד היה מזכיר לקבוצות הלה ליגה אותו, ואולי גורם למישהי מהן, שבפוטנציאל היא מקום עבודה יותר נחמד מברייטון, להמר עליו. לחילופין, זה יה היכול להעלות את קרנו באי הבריטי.
הרוש, ששקוע עמוק עמוק עמוק עמוק עמוק עמוק עמוק (הנבתם לאן זה הולך לא?) בבוץ בהפועל, יכל, לפחות בחלומות שלו, לתת הצגה ולהמשיך מהפועל למקומות טובים ונוצצים יותר.
בסוף, לא מדובר פה בתלונות לגיטימיות בהכרח, אלא בעיקר "בגזילת הזדמנות" של המאמן, שגרמה לשניים האלה לשחרר קיטור.
לא אומר שהטענות שלהם שגויות בהכרח, כן מטיל ספק גדול במניעים שלהם, ומרגיש שטובת הקריירה של שניהם, בעיקר העתידית, גרמה להם לנהוג כפי שנהגו.

בלייק 28 במרץ 2017

צודק, במיוחד לגבי חמד, ואכן התייחסתי לכך בתגובה 13 האמלקית (או עמלקית).

כח הגברה 28 במרץ 2017

לא קראתי את הראיון של חמד. גם אין לי מושג לגבי הרקע שכולם פה מכירים (דרישה של זהבי לשחק חלוץ?)
ואפילו לא צפיתי במשחק של הנבחרת נגד ספרד (הייתי בטיול בסוף שבוע).
ככה שאין לי שום דרך לחוות דיעה, מעבר לזה שהדרמה לא נראית לי כל כך גדולה (זכותו של חמד להתראיין, זכותו של לוי להשעות אותו, הדברים האלה קורים מדי פעם).
מה שמעניין בדיון פה הוא החלוקה בתגובות בין אוהדי מכבי ת"א הרבים שהגיבו (מצדיקים את לוי, חושבים שלחמד אסור לדבר, שהוא פגע בנבחרת ושהוא לא כזה שחקן) לבין האחרים (חלקם חושבים שחמד שחקן-שחקן, חלקם חושבים שמותר היה לו לדבר ומשבחים אותו שלא עשה את זה דרך מקורבים, וחלקם אפילו חושבים שלוי הגזים). ההבדל נובע מהקשר לזהבי? אוהדי מכבי ת"א עדיין צריכים להצדיק כל דבר שקשור אליו? יש התיישנות לדבר הזה?

בלייק 28 במרץ 2017

מכיוון שזה עלה יותר מפעם אחת, כאוהד מכבי ת"א שמצדיק את אלישע לוי במקרה הזה, אני רוצה לחדד משהו:
לחמד יש קריירה יפה, מאוד מעריך אותו כשחקן, בטח לרמות של נבחרת ישראל.
זה לא שאסור לא לדבר, אבל יש השלכות לדברים שהוא אומר.
זהבי מגזים בתוכן הריאיונות שלו, ועסוק יותר מידי בעצמו. זה מחלחל גם לשאר השחקנים כי אם לזהבי מותר, אז למה לא להם. גם התיחסתי לזה בתגובות שלי.

השמן 28 במרץ 2017

מה שבלייק אמר. לגבי כל הסיפור בכלל וזהבי בפרט. לדעה שלי בנושא אין כל קשר לזהבי.

יואב 28 במרץ 2017

תגובתי היתה זהה לכל שחקן מכבי. יותר מזה, הייתי מעדיף שלא יוזמנו. זה גורם רק נזק והנבחרת לא ממש חשובה לי.
אלברמן, עדיין הטוב בתפקידו, לא הוזמן. האם היה קאמפיין של אוהדי מכבי בנושא? לא הוזמן, פרש. סבבה.

Ollie Williams 29 במרץ 2017

לא יותר מאוהדי חיפה שמצדיקים את ברקוביץ' בעניין מאיר איינשטיין.
בשני המקרים זה די דבילי

רותם 28 במרץ 2017

יש לבדוק את התפוח ולראות אם יש תולעת לפני שאוכלים.
גם אם הוא ממש נראה טוב.
אלא אם אתה מלמיליאן

איציק 28 במרץ 2017

מלמיליאן זה לא בננות?

הארכיון 29 במרץ 2017

עשה בשכל. טס בשביל לשחק ושמים אותו לחמם את הספסל.
והשטות הזו של "אין אדם שאין לו תחליף" היא קשקוש גדול.
יש אנשים שאין להם תחליף והנזק כשהם עוזבים משפיע באופן ישיר על הארגון.
עיין ערך לברון בקליבלנד, ושאק באורלנדו (תראו תסרט בespn מטורף).

מצד שני "יש אנשים שכל תחליף עדיף עליהם" מעולם לא היה נכון יותר
עיין ערך פלוג ושות', ענבל בור וכרמלו אנתוני…

מה שכן, עצתי לכל המצליחנים שבאמת תורמים המון לארגון ולא מתוגמלים בהתאם,
תמיד אבל תמיד תשאירו את הקלפים אצלכם ותדאגו לתכנית B ו C.
גם אם מגיע לכם יותר שימרו על עצמכם ותישארו עם רגליים על הקרקע,
כי כשאתה עף גבוה מדי ההתרסקות על הקרקע כואבת מאוד.

ערן לוי 29 במרץ 2017

יש אנשים שאין להם תחליף, גם התייחסתי לכך בפוסט עצמו, אבל לכתוב "שטות" ו"קשקוש גדול" בשורה אחת מרשים יותר מאשר התעמקות בטקסט.

הארכיון 30 במרץ 2017

ערן. המשפט שרשמתי הוא לצדד בטקסט למי שלא הבין את ה"בהפוכה"… מה יהיה?

Comments closed