זהבי עצבני

אנחנו והוא, עסקת חבילה

מישהו הגיב לפוסט שכתבתי על המשחק של נבחרת ישראל מול מקדוניה. למה אתה צריך את זה, הוא שאל, כבר שנים שאתה לא גר בישראל, השמועות אפילו מספרות שאתה אוהד נבחרת גרמניה, בשביל מה לך כל זה. עניתי לו בתגובה משלי, כתבתי שאם אני מתמצא בפוליטיקה אמריקאית בלי לחיות בארצות הברית, ושאם אני אוהד של ליברפול למרות שמעולם לא הייתי בליברפול אז ייתכן שיש לי עדיין מה לומר על אירועים במדינה בה נולדתי, גדלתי וחייתי במשך שלושים ושבע שנים.

וזו לא תגובת המגיב שהניעה אותי לכתוב את הפוסט שלפניכם, יש טריגר מגרה יותר.

כל הפסד של נבחרת ישראל מצליח לעורר בי את המוזה. גם אחרי שתים עשרה שנים בגרמניה אני עדיין נכנס – בדיוק בשעה הנכונה – למסכת חיפושים אחר לינק לשידור של משחק הנבחרת בשידור ישיר. מתישהו הבנתי שהרצון הזה, שמתחיל לבעבע בי כרבע שעה לפני כל משחק רשמי של נבחרת ישראל בכדורגל, מופיע מסיבות שאינן אלטרואיסטיות כלל ועיקר.

נבחרת מצחיקה, נבחרת ישראל. תמיד נראית לא מתואמת, תמיד מותירה רושם של חבר'ה מבולבלים וחסרי כישרון. תמיד משאירה את הרושם, עוד לפני שריקת הפתיחה, שטוב לא יהיה כאן הערב, בדיוק כמו שהיה בשבת בסמי עופר. המיקרופון שלא עובד כמו שצריך, הפומפוזיות של זמרת שמוזמנת לשיר בלייב את ההמנון כי הקלטה זה לפראיירים שלא אוהבים את המדינה (או למקדונים), תנועות הידיים העצבניות של ערן זהבי שנעות באוויר כמו הזרועות של סקווידוויד טנטקלס.

ובכל זאת אני כאן, יושב מול מסך טלויזיה בברלין ובוחר בחירה חופשית לצפות בישראל מול מקדוניה. אולי הריחוק הגיאוגרפי, המנטלי והתרבותי מצליח לשמור על חיוך פנימי, אולי אפילו על מעט מהסרקזם שאבד לי מתישהו בעשור האחרון. פעם סיפרו לי שסרקזם וציניות הן ערי המקלט של החלשים, היום אני יודע שהם צודקים – ועדיין נופל מדי פעם למלכודת שמשליכה עליי דרך קבע נבחרת ישראל.

והמשחק היה רע לתפארת, וכבר במהלך המחצית הראשונה מצאתי עצמי 'מנקר', ואם לא קריאת "לילה טוב!" מחדרה של בתי ספק אם הייתי זוכה לצפות ברגע שעיצב את המשחק, לטוב ולרע. מה שסרט צהוב אחד שמוסר מעל הזרוע הימנית מסוגל לעשות לאוהדי כדורגל.

כן, הוא קפטן. כן, הוא סמל. כן, הוא שחקן שילדים מביטים בו בהערצה וכו' וגו'.

ערן זהבי הוא שחקן עצבני, תמיד היה ותמיד יהיה, שיהיה. לא נעלבתי בשם האומה על זריקת סרט הקפטן, מצדי שימשיך להיות קפטן הנבחרת עד תום הקריירה הבינלאומית שלו. ואני לא צופה בליגה הסינית אבל יש מספיק אנשים שיספרו שזו ליגה מחורבנת ושזו לא חוכמה להבקיע בצרורות בליגה שכזו. אז איך זה שדווקא הוא מבקיע יותר מכולם? ואיך זה שעשרות שנים לא נשבר שיאו של נסים אלמליח בכדורגל הישראלי עד שהוא הגיע?

מעולם לא התיימרתי להיות שחקן כדורגל. פעם מאוד רציתי, אפילו שיחקתי בנערים של מכבי ת"א, אחר כך הפועל חולון, אחר כך לזרוס חולון, עוד קצת כדורגל חובבני בחו"ל וזהו. ופעם ראיתי את יעקב הלל משחק כדורגל על מגרש אספלט של בית ספר ברמלה ביום שישי בצהריים, והוא קירקס את כל האנשים שניסו לחטוף לו כדור ולא הצליחו, והוא כידרר כמו שלעולם לא אצליח ודילג על פני המגנים שמולו כאילו היו יעקב הלל, ורק אז הבנתי: יש דברים שנולדים איתם, ואם זה מה שיש ליעקב הלל ברגליים – אל לי לזלזל לעולם באלון מזרחים, יוסי בניונים ואלירן עטרים. וערן זהבים.

אחרי משחק כל כך מחורבן אפשר רק להגיב בחיוך לסצנה שסידר לנו ערן זהבי אחרי הבקעת השער של מקדוניה, יכול היה להיות משעמם הרבה יותר. והוא די נפוח מעצמו, ותנועת ה'פיו פיו' שלו אחרי הבקעת שערים היא פחות או יותר אחד האקטים האינפנטיליים הקיימים כיום בעולם הכדורגל, אז השלכת סרט הקפטן העצבנית צפויה אצלו כמו שקר מפיו של דונלד טראמפ.

אם יש שחקן שמביט במראה ורואה כוכב על שכולם צריכים לכרוע ברך לפניו רק בגלל שהוא מבקיע בצרורות – שיבושם לו, אני לא כאן בשביל הפוזות שלו, אך ורק בשביל הכדורגל שלו, אז שיהיה יפה וישתוק. ומה לעשות – ערן זהבי יפה בנבחרת ישראל כמו שאני יפה באודישנים לגליון בגדי הים של ספורטס אילוסטרייטד. ואיש לא היה מתעניין במגזין אם על השער שלו היה מופיע נחמן שי, ושריקות בוז – גם על בסיס אישי – הן חלק מתנאי עסקת החבילה הוירטואלית עליה חותם שחקן כדורגל מקצועני, בין אם ירצה ובין אם לאו.

ערן זהבי לא עושה טובה לאף אחד שהוא טס עשרים שעות כדי לשחק עבור הנבחרת, התירוץ הפסאודו-פטריוטי לכל דבר ועניין כבר יצא מכל החורים, וכנראה שגם הוא מבין אם זה אם הוא מפרסם הודעת פרישה מהנבחרת באינסטגרם. ואחרי שאפילו מירי רגב מצאה מספר דקות פנויות בסדר היום הלאומני שלה כדי להתייחס לעניין הסרט והקפטן הבנתי שכולם איבדו את הראש. אתמול ראינו נבחרת עצובה שלא יודעת מה לעשות על המגרש, שחקנים רגישים וילדותיים שנפגעים מכל שריקת בוז נגדם – וזהבי עצבני אחד.

לא יודע מה איתכם, אני מעדיף את זהבי על פני איזה שפטל.

 

המקרה המוזר של אוניון בשעת צהריים
אפס הוא לא רק מספר

תגובות

 • יואב

  נייס.

 • אסף the kop

  כל כך הרבה מלל בכדי לכתוב שאתה לא אוהב את שפטל...

 • ניר

  בסוף בסוף מדובר בחבורת ילדים שלא התבגרו עם אגו מנופח. אני רואה קו ישר בין האדום של רביבו להתנהלות של בניון מול קהל מכבי חיפה וזריקת סרט הקפטן של ערן זהבי.

  אלה אנשים שלא מסוגלים לגדלות נפש.

  • שמעון

   אין להם שום סיבה לגדלות הנפש מי אלו האוהדים היצורים האלו? זה רק טוב לו שהוא פרש לא יצטרך לבזבז את החופשות שלו בשביל אוהדים דרעקים. אני הייתי עושה להם אצבע משולשת ומקלל חזרה גם אם אני לברון ג'יימס. הוא עשה מעשה נכון וטוב מאד שפרש מהנבחרת פח הזאת. בארץ לא יודעים להעריך שחקנים טובים ועשו ככה גם לבניון וגם לברקוביץ ולעוד כמה שחקנים כל מיני אפסים מובטלים וקופים, צריך לשים זין עליהם.
   יאללה שיתנו עכשיו לבוזגלו לשחק פחחחחח.
   זהבי עשה מהלך חכם שפרש עוד יתחננו אליו כי שארגנטינה ירדו למסי.

   • רומן

    כן, יתחננו.. ביבי יבוא וירד על הברכים

 • פרילי

  סיכום חד ומדוייק של היום האחרון, וגם כתוב ברמה ממש גבוהה כיף לקרוא, גם את העקיצות על הימין, למרות שלא נראה לי שאנחנו באותו מחנה.
  בכל מקרה שחקן כמו זהבי אי אפשר לשפוט, כמו שרונאלדו דחף שופט ואף אחד במדריד אפילו לא צייץ מרוב פחד לא להרגיז אותו,זה אותו דבר פה.לא שאני אומר שצריך לעשות את זה אבל זה זהבי או שאתה איתו או שאתה לא.

  • שמעון

   בדיוק, זהבי בישראל הוא כמו רונלאדו.

   • גל

    ההבדל הוא שגם עם וגם בלי זהבי אנחנו לא שווים כלום, וריאל בלי רונאלדו שווה עדיין הרבה אבל פחות משמעותית פחות.

    • שמעון

     יהיה לך הזדמנות לראות את הנבחרת בלי זהבי כבר בשלישי הקרוב.

     • משה

      הייתה לי הזדמנות לראות אותה איתו מעל 30 משחקים, אין לאן להתדרדר משם.

      • שמעון

       כן זה בגללו, כי לפניו היינו נבחרת מדהימה והבאנו הישגים אדירים ואיך שהוא התחיל לשחק בנבחרת ולהרוויח מיליונים בסין השתן עלה לראש והנבחרת מאז רק הידרדרה.

      • יואב

       משה, אתה יכול להריח.

    • גלעד בלום

     גל, לך תבדוק מה הרקורד של ריאל בלי רונאלדו, בכלל לא רע, משחקים יותר יפה בלעדיו (אבל איתו הם הכי ווינרים), חושב שמסי שווה יותר לברסה מאשר רונאלדו לריאל

 • נדבושקה

  אחלה פוסט.

  הבעיה היא שסבירות גבוהה שאם היית עדיין חי בארץ, ההתרגשות רבע שעה לפני משחק רשמי של הנבחרת היתה עוברת לך מתישהו במהלך 5 השנים האחרונות.

  אני מניח שהחיים בחו"ל מרחיקים אותך מסיקור חיי ביצת הכדורגל שלנו ברמה היומיומית כך שעדיין אתה מסוגל להתרגש נטו ממעמד המשחק הרשמי, ללא כל "רעשי הרקע" שנקראים ביצת הכדורגל הישראלית.

  • matipool

   יאפ. כל מילה.

 • צור שפי

  גם הפוסט הזה וגם זה של טלב״י מאכזבים. הנה שני אנשים אינטליגנטים שלא מסוגלים לקבל שהכוכב שלהם, שהביא אותם לכל כך הרבה השגים, הוא באותו זמן ספורטאי קטן מאוד. וכן, כל מה שייאמר על האוהדים (או ה״אוהדים״) המקללים נכון ועדיין, אפשר לחשוב שלפני זהבי לא קיללו כאן שחקנים. כמו שכתבתי אצל טלב״י - הפוסטים האלה מראים ביחס לזהבי את נכונות האמירה של טראמפ, הוא יכול לאנוס מישהי באמצע השדרה החמישית ועדיין לא יאבד את הפופולריות שלו.

  • ערן

   איני אוהד של ערן זהבי. הוא לא הביא אותי להישגים, הוא הביא קבוצות כדורגל להישגים. ההנחה שאוהד קבוצה לא מסוגל לבקר שחקן שלה היא הנחה פסולה.

  • נדבושקה

   אין לי מושג על מה אתה מדבר, 95% מהאנשים שסביבי יורדים על זהבי ולא מראים טיפת סימפטיה.

   • dk

    95% מהאנשים שסביבי חושבים שביבי לא צריך להיות יותר ראש ממשלה, לא עוזר לנו כל כך...

    • ירושלמי

     אולי הגיע הזמן להחליף את אלה שמסביבך?

  • שמעון

   למה הוא ספורטאי קטן? ספורטאי צריך לאפשר לכל דכפין ללכלך עליו ולקלל אותו ולהרביץ לו?
   הוא צריך עוד יותר להיכנס בעיתונאים, להשפיל גם אותם. מי אלו האנשים שמרשים לעצם לומר כל דבר ולהכפיש אחרים ללא הפסקה ולקלל אחרים ושלא יגיבו להם?

   אני זוכר בגיל 12 הייתי במשחק של ישראל יוון בכדורסל במלחה עם חברים והיינו ליד הספסל של הנבחרת ותחילת המשחק בא איזה בהמה שנראה כמו חזיר בן איזה 40-50 ומתחילת המשחק עד סופו קילל את צביקה שרף קללות נמרצות בלי הפסקה ודברים נוראיים ואיש לא הרחיק את הבהמה הזאת ועל הדרך מעך לחבר שלי את היד על המעקה. אם היום אני ליד מישהו כזה הוא חוטף ישר אגרוף לפרצוף.
   אז במה זהבי קטן? בזה שהוא לא מרשה לשליימה שרף וכל מיני סמרטוטים כמו נתן כהן ללכלך עליו? וזה שהוא עונה לקופים המכונים אוהדים? או שלספורטאים אין זכות לחופש הביטוי ולהגנה עצמית?

 • צור שפי

  אגב, בהקשר של קללות ועצבים אני מעדיף את שפטל, לפחות אצלו זה מה שמחכים ממנו.

  • צביקה

   גם אצל הפרחח השני.

  • יואב

   צור שפי, אתה ממש פסול עדות. הכאב גדול מידי.

   • צור שפי

    יואב, אתה טועה. אני מעריך את זהבי השחקן, זוכר לו לטובה את גול האליפות מול בית"ר ואת המספרת מול ליון, מה ששלו שלו. גם כתבתי שאקנה את הביוגרפיה עליו ככה שמבחינתי, במיוחד השנה כשהוא בסין ואנחנו בליגה השניה, הכאב כבר מוכל, הצלקות מגלידות וההתייחסות שלי היא לגופו של המעשה, מה שלכותבים הצהובים כאן היה קצת קשה לעשות.

    • יואב

     הלינץ' הוא חסר פורפורציה לגמרי והוא גורם להגנה חסרת פורפורציה.

  • איציק

   צריך גם להדגיש ששפטל הוא שחקן הגנה שפשוט עולה להתקפה, אז זה לא יוצא הכי אלגנטי.

 • גדי

  איך ערן זהבי הגיב לאוהדי קבוצתו שקיללו את ראדי? שקראו לראדי לנגב להם את הצלחת. הוא זרק משהו? הוא בכלל "לא דפק חשבון " כי הוא ווינר ויצא באמירה כלשהיא?

  אז הנה דוגמא כיצד צריך ספורטאי אמיתי, כמו ראדי, צריך להתנהג כאשר יש בבונים בקהל. זהבי שחקן ענק על הליגה שלנו טמסתבר שגם על הסינים, אבל בינו לבין ספורט אין שום קשר.

  • שמעון

   אולי נמנה אותך להיות מאמן הנבחרת ואתה תוביל אות למונדיאל?

   אולי נעשה כמו שהציעו פה, כל טוקבקיסט יקבל למשחק 1 להיות מאמן נבחרת, ניצחת אתה ממשיך למשחק הבא, הפסדת, הטוקבקיסט הבא יחליף אותך, כל הגאונים שלפני כל משחק מייעצים איזה הרכב לפתוח מעניין איך איש מהם לא הגיע למונדיאל עדיין, זה מדהים. הטוקבקיסטים בכלל הם יודעים מי צריך לשחק, איתם נגיע לחצי גמר מונדיאל.
   שליימה יודע הכי טוב, כל משחק מעלה הרכב דימיוני של זה בכושר וההוא בכושר בגלל זה הוא מאמן היחיד שהביא אותנו למונדיאל.
   גוטמן בכלל אגדה, בקמפיין שלו שיחקנו כדורגל נוצץ ומלהיב, המדינה געשה, היינו פסע מרבע גר מונדיאל.

   אני זוכר איך עוד השמיצו את אברהם גרנט תחת תחת אבל התחת עשה קמפיין יותר טוב מכל. האגדות

   עכשיו אנשים תולים יהבם במסי שלנו המקופח תומר חמד, הוא יביא אותנו למונדיאל עכשיו כבר שזהבי לא מפריע לו. את היכולת ההבקעה הפנומנלית שלו נראה כבר בשלישי הקרוב בארץ המגף.

  • שמעון

   ראדי שיגן על עצמו, שתוקפים אותך קודם אתה תגן על עצמך ואל תצפה שמישהו יגן עליך במקומך.

   אם היית איפה שזהבי נמצא היית משתין על כולם אז מה אתה מתחסד לנו פה?

   • אדום מהדרום

    חלאס ערן, הבנו, תנוח, אין לך איזה אימון בוקר או משהו בסין?
    ו...שמעון? זה הכי מקורי שלך?

    • shadow

     לא ידעתי שערן זהבי מתעניין באנביאיי בכזו רמה.

     • שמעון

      חח עזוב אותך שטויות מה יהיה עם מקל אתמול כל זריקה כמעט החטיא במיוחד במאני טיים מזל שכספי והאוול תיקנו. מתי הגינגי יבין שזה לא זה? לפחות עם הלפרין הוא הבין ולא שיתף. איזה שלשה אבל פניני דפק יאללה מהקבר בלי תנועה בכלל לא יאמן הזכיר לי איזה אחד מספר 24 ששיחק בקבוצה שלך

    • שמעון

     יש פגרה בסין אחי אז אני נח בארץ עכשיו. אני לא בסגל של הנבחרת עכשיו אז יש לי זמן פנוי.

  • יואב

   חחח. גדי אתה משעשע.

   • יואב

    גדי, מה הקשר שלך לספורט? כי היית במחילה שהורדתם מאמן מהכביש. שפגעתם באוהדי היריבה, אבנים היו בשגרה שלכם. מה הקשר שלך לספורט? הרחב ופרט(לא שאני מצפה לזה מהצביעות ממנה באת).

    • גדי

     מה אתה רוצה?
     איך זה קשור למה שקרה ?

     מה זה מעניין פה מישהו מה הקשר שלי לספורט?

     רק תהיתי עם האל רגיש גם לקללות נגד שחקנים אחרים.

     • יואב

      העיקר שאתה צופה בלינץ' בהנאה מרובה. מה זה הופך אותך?
      שמע מה יש למאיר ברד להגיד. דברי טעם ולא הקישקוש הזה שכתבת קודם.

      • גדי

       רני מבין שאתה בסערת רגשות אבל עדיין לא מבין כל איזה לינץ אתה מדבר.
       הוא באמת הראשון שקיללו אותו? אצלנו בבאר שבע יש מי שמקלל את ברדה. זה מה יש. כך זה לא שוברים כלים.

       השחקן שלך מתנהג בצורה מחפירה לחברים שלו. צועק ומזלזל. כאשר שחקן של מכבי תל אביב מביע דעה על הליגה הסינית אז חוטף על הראש מהנרקסיסט. אז שידע להתמודד עם הביקורת גם אם היא מתלהמת וארסית כי זה מה שיש פה.

       למה הוא לא התייצב לצד בניון לפני חצי שנה? נתן איזה פוסט?
       מה קרה כאשר חלק קטן מהקהל שלו קילל שחקנים אחרים? זה לגיטימי? כן נבחרת לא נבחרת מה זה משנה.

      • יואב

       גדי,
       אני מתייחס ללינץ' אחרי...
       אין לי טענות לעונש. בוא נשלול לו את הדרכון ונגמור את הסיפור.
       ערן מצליחן, עשיר ומזוהה עם מכבי. אתה יודע מעולה למה הוא מסומן. לא צריך להיתמם פה.

    • יניב

     ומה הקשר שלך לאמת? מתי אוהדים חטפו אבנים מאוהדי באר שבע? ההיפך קרה הרבה יותר.
     והמאמן שהורד מהכביש - בדיחה טובה. עד היום לא נעצר אף אחד. מעניין למה. אותם אוהדים כביכול, שכביכול הורידו אותו מהכביש הגיעו בעצמם למשטרה וסיפרו את הגרסה שלהם. כנראה שזה לא היה מספיק חמור אפילו לעכב אותם בתחנה.
     (במקרה אני מכיר אישית את אחד מהמטומטמים האלה והוא סיפר שהם נסעו לידו וקיללו אותו מהאוטו שלהם - לא פסגת האינטילגנציה אבל לא צריך להכפיש את כל האוהדים האחרים).

     • יואב

      מתי? אני אישית מספר פעמים.

 • Amir A

  וולטר בייקר מת היום. שמישהו יכתוב עליו טור.

  • ניינר / ווריור

   עובד על זה

 • גלעד בלום

  אני לא זוכר משחק מצוין של הנבחרת בכל 44 שנים שאני עוקב אחרי ספורט חוץ מה5-0 המפורסם על אוסטריה וה-3-2 בפאריז (שלא עזר לנו בכלל רק הזיק לצרפת, גם משהו).

  לא זוכר משחק חשוב שבו הנבחרת שיחקה טוב או חכם או כמו קבוצה שנראית מאומנת, הכי קרוב היה עם גרנט שהציניות שלו לפחות הביאה המון תיקואים אבל לפחות שיחקו לפי היכולת שלהם (מבוקר ופחדני אך יעיל) ואני לא מחובבי גרנט..לראות את הנבחרת זה כמו לצאת לדייט עם בחורה מכוערת שבאה ממשפחה רעה ומפולגת, שיש לה ריח רע מהפה, שיערות בבית השחי, על הרגליים והיא גם לא נותנת.

  ראיתי מחצית ראשונה והיא היתה מחרידה, והחמצתי את כל הדרמה עם הסרט ואין בי סקרנות לראות את זהבי עצבני זורק סרט , גם לא מזועזע כל כך, פעולה לא חכמה שאני בטוח שהוא יתחרט עליה.

  זה שהקהל בבוני זה אכסיומה, אם היה יורד בלי לזרוק סרט קפטן ומודה לקהל (כן!) למרות הבוז ואחר כך אומר שהוא מבין את אכזבת הקהל ושהוא היה שורק בוז אם היה בקהל היה ממלא את תפקידו בקרקס הזה, זה נקרא תרבות ספורט, כל עוד לא נגעו בו זה לגיטימי במגרש כדורגל. הוא סטה מהתסריט ונתן לבבוניזם להשתלט לו על הרגשות ועכשיו התדמית נפגעה, מה הוא לא מבין שאם בקהל יש 80 אחוזים של אוהדי חיפה הם ישרקו לו בוז? טמבל...

  עושה קריירה יפה וים כסף, שיהיה בריא, שחקן טוב -ווינר על המגרש אבל בלי הרבה קלאס, עכשיו חמד יקבל את המפתחות בהתקפה, יהיה לא מעניין ועקר כמו תמיד

  • shadow

   זה עצוב שאנחנו כאלה מפולגים. אם יש אמת במה שאתה אומר על אוהדי חיפה. אני אוהד ולא הייתי שורק בוז בגלל זה. יש מספיק סיבות אחרות.
   אני חושב שהתקשורת אשמה במצב הלהבות. צריך להוריד ציפיות פשוט כי זו האמת. זו הכל שאלה של מודעות עצמית.

   ואם לחזור לקצת אשמה על השחקנים אז בין השאר מדהים אותי חולשת האופי של הכדורגלן הישראלי. אפשר להגיד הרבה דברים על הנבחרת החלשה שלנו בכדורסל אבל אי אפשר להתלונן על האופי. ישאירו את הכל על המגרש.

   בכדורגל כשהם נכנסים לפיגור אתה יודע שזה גמור ואין סיכוי לחזור.

   אם אני לא טועה לא ניצחנו את גרמניה 20 שנה.

   • miranda vera cruz de la hoya cardenal

    הם באמת גילו המון אופי נגד איטליה.

    • shadow

     אנחנו לא ברמה של איטליה ומקדוניה בכדורגל היא לא המקבילה. גרמניה בכדורסל היא מסוכה גבוהה יותר ממקדוניה בכדורגל.
     עוד מעט תהיה לך הזדמנות לראות איך אנחנו נראים בכדורגל נגד איטליה.

     • miranda vera cruz de la hoya cardenal

      זה לא ישנה את העובדה שגם בכדורסל אנחנו מחורבנים ולוזרים ושהעבר הזוהר רחוק רחוק מאחורינו.
      להזכירך - משחקים בבית.

      • shadow

       אפשר להתווכח על מה שתבחר

  • יואב

   ממש מעניין מה אתה זוכר...

  • רומן

   מה עם הנצחון על בולגריה 2-1 פה ברמת גן?
   נצחון על רוסיה, 2-1?

 • אסף the kop

  מתי יסתיים פסטיבל זהבי ?
  תכניסו לראש - כדורגלנים ישראליים הם פיקציה. הכי טובים שהיו לנו הם במקרה הטוב שחקני דרג שלישי באירופה.

  שתחזור כבר הליגה האנגלית.

  • גלעד בלום

   אסף אתה רואה? אנחנו מסכימים על משהו, בזכות זהבי :)

  • רומן

   בניון וברקוביץ' לא היו דרג שלישי.
   אני מזכיר לך שבניון היה המשתכר השני בקבוצתך האהודה אחרי אל ניניו.
   על ברקוביץ' כבר הרחבתי בהרבה מילים, בעיניי עומד על אותה מדרגה עם זידאן ולוקה מודריץ' בקסם ובחווית צפיה.

   • איציק

    לא מבין למה אתה מוריד את זידאן ולוקה מודריץ' לדרג שלישי.

   • matipool

    רומן - מאיפה הבאת את הנתון על זה שבניון היה המשתכר השני אחרי טורס?
    סטיבי, קארגר, קאוט, אלונסו, ריינה ואלו רק מי שאני זוכר בשליפה.

    • רומן

     היה נתון כזה בזמנו, אני זוכר מהראש, אין לי סימוכין.

   • אסף the kop

    שלישי רומן... לכל היותר שלישי...
    היו עשרות, אם לא מאות, יותר טובים מהם, אשר שיחקו באירופה באותה העת ובאותם התפקידים.

 • קירקגור

  פטריוטיזם הוא מפלטו של הקשר

 • miranda vera cruz de la hoya cardenal

  אוהדים מגעילים, קפטן מגעיל, כדורגל דוחה.
  מושלם. מתאימים אחד לשני ולשלישי.

 • ק.

  אם זה מה שיש ליעקב הלל ברגליים, תחשוב מה יש לו בכוכבים...
  אחלה פוסט.
  התגובות שנעות בין סנגוריה (אוהדי מכבי) וביקורת שלילית יותר מאוד מפתיעות

 • רותם

  נהנתי מאוד לקרוא וזה בלי לבזבז זמן מסך על כדורגל\כדורגלן ישראלי.

  בשורה תחתונה האיש הראה שהוא סקורר גדול אבל הדבר הכי רחוק מלהיות קפטן של משהו.
  רונאלדו אולי גם מנפנף בידיים אבל מחפה עם כמה גולים על הדרך.

 • איתן

  כל כדורגלן יהודי במיוחד אם קיבל מעמד וכוח נעלב ומרגיש ששחטו את ציפור נפשו.

  זה כנראה השתרש מנאום ה"תשתחוו" של ברקוביץ

  ומה יגיד טועמה שכמעט בכל מקום שהלך בין עם במגרש ומחוצה לו קראו לו האוהדים מחבל, טועמה היה מקצוען ואפילו זה דרבן אותו לבעוט בעיטות חופשיות מופעלות.

  ככה זה אוהדים זה כמו מתג הדלק=כפיים
  כבה= בן זו*ה ....

  ולא צריך להתרגש מזה...
  יש אפילו שחקן עבר שיצר לו צבא אוהדים כי הוא הבין שהם נותנים לו כוח ולחץ מול ההנהלה והעיתונאים, הלא הוא מלך הבר מצוות -אבי נמני

  • dmc

   אז אתה אומר שמקללים אותם קבוע, בנימה אישית (ולערבים גם מוסיפים שהם מחבלים), אבל לא צריך להתרגש מזה. נפתרה הבעיה

   • איתן

    השחקן צריך להיות מקצוען ולהוכיח עצמו על המגרש, על ההתאחדות, ממשלה ועיתונות לעשות קמפיינים חוקים ענישה ואיפה לעניינים גזעניים או אלה החוצים את גבול הטעם הטוב, כמו שעשו לא מזמן לא רק לכדורגלנים אלא גם לאנשים הסובבים את הענף וכמו שעשו לאחרונה לקורנפיין-איומים ברצח, אונס, השגת גבול והטרדה.

 • ניק

  באמת לא מבין למה בכלל דנים בזה, הרי לא ברור שהוא יחזור?? באמת נראה לכם שיש לו מילה ושזה סופי?
  הוא יחזור או דרך כל מיני פוליטיקאים שיבואו להתגלח עליו ויתחננו שהוא יחזור (כמו שלפיד אמר שיעשה) או בקמפיין הבא עם מאמן אחר.
  ואגב, לא שאנחנו נפספס משהוא עם הוא לא יחזור, יש לו את אחד המאזנים הכי גרועים אי פעם של שחקן ישראלי בנבחרת (עם מינימום מסויים של משחקים).

 • ran

  זהבי יותר מתוחכם מאשר נותנים לו קרדיט - הוא מינף
  את זריקת הסרט, שכן היתה אימפולסיבית, להימלטות מאד מחושבת ומתוכננת מהביזיון הצפוי מול איטליה ובכלל קמפיין מביך.
  אם יפסיקו להלל כל פנדל שהוא מבקיע בליגה הסינית,
  זהבי עצמו ידאג שיחזירו אותו לנבחרת.

 • איאן ראש

  ''ואם זה מה שיש ליעקב הלל ברגליים ''
  הזכרת לי ששיחק בנבחרת הביהס שלי עמי אזולאי שהיתה לו שליטה מדהימה בכדור וכמו שרשמת קרקס את כולם ונתנו לו לשחק רק בלם קדמי בהפועל חיפה!

 • Ollie Williams

  זהבי עשה אקט ילדותי וטיפשי וכולם מתחרפנים...

  מה שעצוב באמת ושאמור להטריד באמת, זה כמות הרעל הגועל והח7א שנשפכים מכל הכוונים.
  כשברור עוד יותר שחצי מהמתלהמים הכי קולניים (המקטרגים והמסנגרים כאחד) לא ידעו בכלל שהיה משחק של הנבחרת עד שקראו כותרת על ערן זהבי שבגד בקודש הקודשים של שקר כלשהו.

  אני מצטער אבל חולצת הנבחרת הפכה לסמרטוט רצפה וסרט הקפטן פשוט נועד לסמן מרחוק את מי צריך לקלל הכי חזק. זהבי הרי לא הראשון שמקבל אקסטרה רפש בגלל שהוא הקפטן של הנבחרת הבזיונית הזו, ואפילו לא הראשון שזורק את סרט הקפטן בעצבים (היוש בניון).

  ברור שמגיעה לו השעיה אבל אני ממש שמח בשבילו שפרש. כיום אין שום סיבה או תמריץ לשחקן להגיע לנבחרת ישראל - אף אחד לא מתייחס אליך כאילו אתה מייצג את המדינה, אוהדים מקללים אותך אם אתה לא מהקבוצה הנכונה להם, כולם בהתאחדות ובתקשורת רק מחפשים לנגח אותך (על אחת כמה וכמה אם אתה שחקן מוביל), הכל מנוהל ע"י עסקנים מושחתים ומרגיש שאפשר לספור על יד אחת את ההחלטות שנבעו ממניע מקצועי אמיתי ב 10 השנים האחרונות. יש יותר סיכוי שתיפצע ותדפוק לעצמך חצי עונה (היוש איתן טיבי ובן ביטון). אז למה צריך את זה?

  הסקנדל שעושים מהשטות הזו - זו הבדיחה האמיתית.

 • רומן

  ואני שיחקתי בקבוצה עם רפי כהן החלוץ, שהיה בן 36 ודווקא הוא לא עשה אף פעם שום דבר סופר טכני או מיוחד, חוץ מלהחזיר בנגיעה לפתוח לשטח ולתת גולים.. לא חושב שהוא יכל לכרכס אף אחד, ויחד עם זאת הוא היה חלוץ ענננננק..
  ככה שאין באמת שום קורולציה כנראה.

  • איציק

   רפי כהן לא היה חלוץ ענק, כמו שגם זהבי לא חלוץ ענק. מה שכן, כדי להיות שחקן מעולה לא צריך לדעת לקרקס. גרנד מולר, הורסט רובש ואפילו פאולו רוסי לא היו מקרקסים גדולים אבל איימת הגנות. אני מניח שיש הרבה מאוד מקרקסים שנשארו שחקני שכונה שמתפעלים מהם אך לא יצא מהם שום דבר. עדיין, שום קורלציה זו אמירה חזקה מידי. אחד שיש לו שליטה מעולה בכדור הוא כנראה בכול זאת בעל פוטנציאל כלשהו להיות משהו בכדורגל. הרוב המוחלט של אלו שאין להם שליטה בכדור לא יהיו רפי כהן לא החלוץ ואפילו לא השוער.

   • רומן

    רפי כהן השחיל לבארטז באולד טראפורד.
    חלוץ ענק בקנה מידה ישראלי, היה שחקן רוטציה בכיר בקבוצה ההכי גדולה בהיסטוריה של הכדורגל שלנו, זהבי לא היה מתלבש בחיפה של 2002.

    • איציק

     די מקבל את התיקון.
     לגבי הקבוצה הגדולה בהיסטוריה של הכדורגל שלנו... לא יודע, לא בטוח, אבל מקבל שבין הקבוצות הטובות. לא בטוח שהקבוצה של רוזנטל, סלקטר, ארמלי, ממן הייתה פחות טובה, וגם זו של טבק, פרץ, שוויצר. אלו היו כמובן זמנים אחרים אבל עדיין בקנה מידה ישראלי וההשפעה על הליגה הישראלית, הן נותנות פייט רציני וכנ"ל גם נתניה של מכנסים, לביא, גריאני, בר, פיזנטי. לאירופה אז לא הייתה לנו גישה כמו בשנות ה-2000 אבל אלו היו קבוצות לא פחות טובות.

     • ערן לוי

      טבק, פרץ ושוייצר לא היו מצליחים לעמוד על הרגליים מול השחקנים של היום. אלה היו זמנים אחרים, עם פחות משחקים רשמיים, בלי אירופה, המגרשים היו גרועים, השחקנים היו בכושר נחות מזה של השחקנים כיום. השחקנים הישראלים השתפרו באופן כללי, הבעיה היא שהעולם התקדם בטור הנדסי ובישראל עדיין עובדים עם לבני הדר

      • איציק

       ודאי, גם בוסטון של שנות ה-60 לא היתה עומדת אפילו מול יוסטון של שנות ה-90 ובטח לא קליבלנד או GS הנוכחיים. הכל מותאם לתקופה.

     • רומן

      אני רואה שמצאנו משהו משותף.. הסלידה מזהבי

      • איציק

       אני לא חושב שהוא שחקן זבל, אבל לא מחזיק ממנו כגדול השחקנים הישראלים של הליגה הישראלית (לא מדבר כבר על אלו שיצאו לשחק בחול). כבן-אדם אני חושב שהוא בן-אדם קטן מאד, ולא רק בגלל ההתנהגות במשחק האחרון ולאחריו. היו לו כבר הזדמנויות קודם להראות זאת.

    • יואב

     אתה בחברה טובה. גם אתה לא מתלבש בדה באזר.

     • איציק

      אני מבין שאתה שטוף מח בנושא זהבי. שחקן טוב בקנה מידה ישראלי, אדם קטנטן ומטה.

      • יואב

       לא שטוף מח. שטוף ביצועים. ראיתי בעיני למה הוא מסוגל.
       אתה יודע, אני יכול לכתוב שבמכבי של 70, כל הכוכבים שלך לא היו מתלבשים. אבל אני לא רומן(ואתה לא מתלבש בקבוצת דה באזר עדיין מפעת חוסר הבנה וטרוליות מובנית).

      • יואב

       איציק,
       לא נראה לי שאתה בן אדם משהו....

      • רומן

       יואב, דה באזר זה קבוצה רצינית, קטונתי..
       אתה מגן על זהבי בגופך ומספר שראית למה הוא מסוגל, גם אני ראיתי, בסריה א...
       עכשיו תגיד לי מקצועית על איזה משבצת אדון זהבי מקבל דקות בחיפה של 2002.

      • יואב

       אדון רומן,
       אתה מכפיש את זהבי בגופך, כבר שלוש שנים.
       רפי כהן עלה באולד טראפורד? מה שערן שכח, אדון כהן לא ילמד עוד כמה גילגולים. מביך שהם באותו משפט.

      • יואב

       היי אדון רומן, בזמן שתכתוב תשובה, ערן ירוויח את מה שאתה מרוויח בחודש. אז יש כאלה שחושבים שהוא שווה את זה.
       הוא מעולם לא איכזב את המעסיקים שלו. ואתה?

      • איציק

       יואב, אני ממש לא בן-אדם משהו, אבל גם אין לי פרטנזיות ואני לא מצפה להיות קפטן או שירקדו לחליל שלי.
       סוף סוף הגענו להסכמה. עכשיו נשאר לנו רק להסכים שגם אתה ממש לא גליק גדול.

      • יואב

       איציק,
       להיות גליק קצת יותר ממך זאת לא שאיפת חיים, יו נואו.
       לא רף משהו...

      • איציק

       כן, הוא ליצן החצר של האומה הכי גדולה בעולם. משעשע המונים ועל זה משלמים לו. לא בגלל שיש לא יכולות גדולות, כי הם הולכים למקומות רציניים, אלה בגלל שהוא מוכן לשעשע אותם. אז אם השכר הוא הפרמטר היחיד אז אתה אדם מסכן. רב הסופרים הגדולים לא הרוויחו כמו זהבי, כך גם המדענים ורבים אחרים. זה אומר שהוא גדול מהם. מגניב סולם הערכים שלך.

      • יואב

       וכל עוד לא עמדת בסערה, אתה סתם בורגני נפוח שמנתח את זה מהסלון שלו. דיי לגנוב דעת.
       ממך לא מצופה. ואתה לא תאכזב. אפור אול אובר דה פלייס.

      • איציק

       נכון, ואפילו לזה אתה לא מגיע... תנחומי.

      • אמיתי

       לא חבל? רק עשו רמונט..

      • יואב

       אבל אתה לא מרוויח הרבה ולא משפיע.

      • איציק

       יואבי, ביי, מיצינו אותך, תחזור לארגז החול.

      • רומן

       יואב, אתה מכיר אותי?
       למה אתה יורד לפסים אישיים? העלבתי אותך? אם כן אני מתנצל.
       רפי כהן היה חלוץ הרבה יותר טוב מזהבי, אין לי ספק בזה בכלל, אני מדבר על חלוץ לא על שחקן, אני חושב שזהבי קשר 50-50 טוב מאוד לליגה שלנו.
       לרפי כהן היה סטארט שזהבי גם בחלומות שלו לא ראה, וחלוץ בלי סטארט זה כמו.... תשלים לבד

      • יואב

       אתה אחד המאוסים פה. לגמרי מיצוי מהטרוליות המשועממת שלך. בייייי

      • יואב

       רומן,
       את רפי כהן אני לא בוחר בשכונה.
       אם אתה משווה בניהם בכלל, אתה עוד יותר מוזר ממה שחשבתי. זכותך.

      • רומן

       יואב, אני המון זמן כבר מנסה להעביר נקודה שזהבי לא חלוץ.
       ותשים לב שאם כל הסלידה האישית שלי ממנו כבנאדם(זכותי) אני מעריך אותו מאוד ככדורגלן, רק לא חלוץ..
       זה שהוא מבקיע המון זה לא הופך אותו לחלוץ לרמות הגבוהות כי בכל מקום שהוא משחק יש לון המון שטח, לעצור כדור, לחשוב, ולהניף.
       אני לא מדבר סתם, אני רואה המון כדורגל וראיתי המון משחקים שלו בקריירה, מאוד אהבתי אותו בהפועל(לפני שעלה לו השתן לראש) בשלב מאוד מוקדם בקריירה שלו התפלאתי איך כולם מחזיקים ממש מנאתכו ועליו לא ממש מדברים, הוא שחקן באמת מצוין. בעיניי הוא עשה טעות נוראית שהלך לסין, חבל לי עליו ברמה האישית, אני מסתכל עליו ומתעצבן, כי אני תמיד אומר שרבאק הייתי מחליף את התארים שלי את העבודה את החיים בשביל להכנס דקה 70 תחת גשם שוטף באיזו ניקאסל או משהו.. והוא יכל להיות שם, היה לו את זה יש לו את הכשרון, אבל הוא פרש בשביל לעשות כסף.. אז אתה בא ומספר לי על כסף, מה אכפת לי מכסף? אני לא חולה על כדורגל בגלל כסף, לא מעניין אותי סכומי העברות ומשכורות, אני עובד בהייטק ובחיים לא קראתי שום עיתון כלכלי וכשבצהריים מדברים על כל מני רכישות אני בוהה בתקרה.. לבנאדם היה צ'אנס ללכת לקבצה דרג ב-ג באירופה והוא בחר בכסף, אני מתבייש בו ומרחם עליו, ובעיקר לא מבין אנשים שמגנים אותו וצועקים את מה שאתה צועק "כסף, כסף, כסף" כדורגל זה הרבה מעבר לזה

      • יואב

       רומן,
       עין לגול. אתה נולד עם זה. הוא שם את הכדור ברשת בשמאל, ימין, ראש, מרחוק, מקרוב, לאחר תנועה או סתם כגנב. נו לימיט. תחשוב על זה. ערן קיבל הצעה של פי 15. לא יודע מה הייתי בוחר...

      • אמיתי

       וואלאק רומן אתה רומנטיקן..
       +1

      • רומן

       יואב, יש דברים שהם פרייסלס.
       לתת גול נצחון בפרמייר ליג תחת גשם שוטף בגליץ' לכדור רוחב זה אחד מהם.
       בגלל זה תמיד כשאני רואה את ברקו אני שמח, שמח בשילו, לא משנה כמה נלעג הוא עכשיו, כמה שמן, כמה כולם צוחקים עליו, הוא עוצם את העיניים וראה את עצמו תופר מנצ'סטר יונייטד, שום כסף שבעולם לא יקנה לך הרגשה כזאת.
       חבל על זהבי, אבל זה הבנאדם, כנראה שהוא פשוט לא כל כך אוהב כדורגל.

      • יואב

       רומן,
       להערכתי? מכיר את הפריימליג טוב לפחות כמוך. אני אנגלופיל מוחלט.
       אז זהבי לא הלך לשם. היו לו הצעות מטוטנהאם וניקאסל, אבל לא מדגדגות את מה שהוא מרוויח עכשיו. זהבי עושה לביתו כמו שאתה ואני עושים. ואולי לא. לא יודע.

 • דורי

  חחחח.
  בעל פאב - אתם מבינים . בעל פאב שזה קצת מעל בית קפה מדבר. אבא בטח אומר "נו שהילד יהיה מאושר" ובוכה בצד.... איך הכדורגל מוציא מאנשי הלילה דיבור מאוס.

  תנו לגבר גולדסטאר......

Comments are closed.