אחרי גרמניה – ברזיל

הנקמות של היום הן לא הנקמות של פעם

הכותרות דיברו על נקמה, ככה זה אחרי 7:1 במעמד החשוב ביותר בעולם.

נו טוב, בשביל זה יש כותרות.

72,717 איש ישבו באצטדיון האולימפי בשקט, לא עשו יותר מדי רעש, לא ממש התרגשו מהמשחק. האווירה הזכירה את הביקורים שלי באצטדיונים באנגליה, את השקט הקונצרטי ביציע בניגוד גמור לכדורגל שעל המגרש. אירוע השיא עבור האוהדים באצטדיון האולימפי היה הנפת הקרטונים שהמתינו להם על המושבים ושיצרו כתובת ביציעים שמקדמת את מועמדות גרמניה לאירוח יורו 2024. אפילו תנועת הגל המפורסמת לא הצליחה לצבור תאוצה ביציעים, עד כדי כך היה קשה להתרגש אמש.

וזה לא מזג האוויר הקר שפגם באווירה, וזו בטח לא אלופת העולם שרצה על המגרש ושראתה ימים יפים קצת יותר מהערב, ממש לא מזמן. היו בעבר משחקי ידידות מרגשים יותר, טובים יותר. המשחק בין גרמניה לברזיל לא ייכנס לרשימת ה'דה בסט'.

השער של חסוס היה דרדל'ה שלא עשתה חסד עם קווין טראפ, איבודי הכדור של הגרמנים (ולפרקים גם של הברזילאים) הרגישו כמו חוסר תשומת לב של אימון, אבל שיא חוסר העניין בסאגת ה'נקמה' הגיע בדקה ה-92 אחרי שאנטוניו רודיגר השתלט על כדור ליד קו האמצע. האינסטינקט הראשוני, שגם נראה על גופו של רודיגר, היה לשלוח את הכדור אל תוך רחבת ברזיל, למהר ולהשוות לפני שריקת הסיום. אבל רודיגר לא שלח כדור ארוך לרחבה, עצר ובחר למסור. המסירות המשיכו להתקדם באיטיות אל עבר רחבת ברזיל, אף אחד לא נראה ממהר מדי, כולם המשיכו באותה הטקטיקה בה שיחקו לפני כן. התחושה ביציעים – וכפי הנראה גם על המגרש – היתה שלאף אחד לא אכפת מהמשחק הזה. אז ברזיל תנצח, ביג דיל.

זכרונות חצי גמר מונדיאל 2014 הצליחו למלא את האצטדיון, אבל כשהמאמנים מחליטים על שישה חילופים לכל צד אפשר להבין שגם עבורם הדבר הפחות בחשיבותו הוא התוצאה. ואני מעולם לא חיבבתי משחקי ידידות בדיוק בשל סיבות אלו, לא אוהב לשלם עבור משחקי אימון, בשביל זה יש אימונים. המשחק בין גרמניה לברזיל היה אימון, ואם נצחון במשחק אימון עם שישה חילופים שווה 'נקמה' ככותרת אז כנראה שסטנדרט הנקמה איבד מערכו.

ואם כבר משחק אימון אז למה בשעה כל כך מאוחרת? מי בפיפ"א מאמין שלהורים לא תהיה בעיה לשלוח את ילדיהם למשחק שנפתח ב-20:45 באמצע השבוע? אנחנו, מבוגרים בעלי גובה ומשקל, הצלחנו לעשות את הדרך המהירה מיד בתום המשחק אל תחנת הרכבת, להידחס עם עוד מאות אוהדים אל הקרון, להידחף ולהצטופף ולשרוד את הדרך הארוכה כמו סרדינים בקופסת שימורים – ואפילו אני לא הצלחתי להגיע הביתה לפני שתים עשרה ועשרים בלילה. ולי אין לימודים מחר, לא צריך להגיע לבית הספר בשמונה בבוקר, לא צריך לשמור על ריכוז בשיעור, לא צריך ללכת לישון מוקדם. אינפנטיני ושות' לא צריכים לקום מוקדם בבוקר לבית הספר, הם יכולים להמשיך בשלהם, העיקר שנוח להם.

בונדסמאניה Bundesmania

לקראת גרמניה - ברזיל (וגם בונדסליגה 2)
התקווה מתה אחרונה

תגובות

 • Gil - Zimbabwe

  מי עדיין משחק כדורגל באירופה עם מסלול אטלטיקה מסביב, מה זה?
  וחוץ מזה - קוסטה!! רק שלא יהפוך להיות רוביניו.

 • ויכסלפיש

  אתה מתכוון ליורו 2024, למה לדעתך בכל זאת הגיעו 72 אלף לצפות בהצגה הזו? חילקו כרטיסים?

  • ערן לוי

   לא חילקו כרטיסים, אבל הילת חצי הגמר עשתה את שלה. קיבלתי עשרות בקשות ושאלות בנוגע לכרטיסים למשחק, כבר לפני שבועיים אזלו כולם

 • סער

  הילדים עכשיו בחופשת אביב (אבל איפה האביב?) ולכן במקרה של אתמול זה לא היה נורא.
  אני עדיין נפעם מאיך ש72 אלף אנשים יוצאים מאיצטדיון באותו זמן ותוך מספר דקות עולים על הרכבת, ללא לחץ ועצבים. אין צורך בבדיחות רכבות וגרמנים רק ללמוד. אני מקווה שבבלומפילד המחודש יישמו משהו מזה.
  חוץ מזה אני מתרשם שגרמניה עוד לא מצאה פתרון לפרישה של קלוזה. אין להם סקורר.

  • ערן לוי

   הילדים הולכים למועדונית בבוקר בזמן החופשה, הם לא נשארים בבית.

  • מתן

   יש את מולר (שלא שותף אתמול), שעם עשרה שערים בשני מונדיאלים אפשר להגיד שהוא סקורר לא רע.

 • אוהד

  הילדים לא בחופשת פסח?

 • רוני יובל

  עשית מאמץ יפה לשכנע אותנו שלגרמנים לא אכפת. וייתכן וזה נכון. אבל האמת צריכה להיאמר - ברזיל כיום היא נבחרת טובה יותר מגרמניה. במונדיאל, עם זאת, לא תמיד מנצחת הקבוצה הטובה ביותר.

  • no propaganda

   ברזיל עלתה עם הרכב מלא חוץ מניימאר הפצוע. גרמניה בקושי עם חצי הרכב. לא ברור על מה הטענה שלך מתבססת. גרמניה היא הפייבוריטית לפי ההימורים(לא שאני מחזיק מזה יותר מדי אבל זה מדד מסויים). לברזיל יש נבחרת טובה יותר וגרמניה נחלשה בלי לאהם ושוויני אבל עדיין הן לפחות שוות כוחות כרגע.

  • אסף כלשהו

   אז ניצחון של ברזיל במשחק ידידות חסר משמעות הופך אותה לנבחרת טובה יותר, אבל אם גרמניה תנצח אותה במונדיאל זה לא יגיד שהיא נבחרת טובה יותר?
   לוגיקה מעניינת...

   • רוני יובל

    לא, ברזיל נבחרת טובה יותר כרגע, ללא קשר למשחק שהיה.

 • דוד

  לא מבין את הגרמנים. היו צריכים לא לשחק נגד ברזיל וכך לשמר את ההרתעה של ה 7:1. עכשיו, ברזיל סתם קיבלה ביטחון

 • ואן גוך

  אני יודע דבר אחד, כמו שאמר פעם רוד ואן ניסטרלוי שנגד גרמניה אין משחקי ידידות.
  ואיזה מין יהודי חי בגרמניה בכלל?
  בושה

  • אמיתי

   אלה שכחו מה זה לשיר את התקווה ולהיות פאשיסטיים (יהודיים)!! ביזיון

   • ואן גוך

    וואוו ממש נאור מצדך.
    איך דחפת לפה את ההמנון.
    אין לאנשים כבוד עצמי בסיסי? מה לא יעשו בשביל "איכות חיים".
    אנשים שעשו לעצמם ניתוח לכריתת מצפון? נהנתנות מהזן הרקוב ביותר, לנצל את השואה למטרות רווח אישי, לבוא לשם והלהגיד לצוררים "הנה אנחנו, את סבים שלנו שחטתם ועכשיו תתנו לנו בבקשה איכות חיים בתמורה".
    איכס איכס איכס.

    • אמיתי

     הכי נאור זה להחליט לאנשים שאתה לא מכיר מה זה להיות יהודי ואיך צריך לחיות. נראה לי קצת שכחת את היחס ליהדות וליהודים של אמא רוסיה.
     אז זה לא מפתיע שאנשים שתומכים בברקוביץ מעולם לא הבינו את לקחי השואה- לא רק לשנוא גרמנים

     • ואן גוך

      אכן לא רק.
      ואני לא שונא גרמנים.
      אני שונא יהודים שחיים בגרמניה, וזה צריך להאמר. הם משתמשים בשואה לטובת תועלת אישית.

      • פרינס מרסר

       וזה לעומת מדינת ישראל שמשתמשת בשואה לטובת תועלת לאומית. אכן בושה.

      • ואן גוך

       פרינס, זה מקומם אותי אפילו יותר!
       ההתבכיינות האינסופית הזאת, והדחיפה של השואה לכל עניין פעוט בתור מדיניות, מקומם אותי.
       אבל זה לא מוריד לא משנה את העובדה שאנשים שעושים את זה באופן פרטי הם גם דוחים.
       בקיצור איך סבא שלי ז''ל היה אומר? לגרמניה? אני אסע בכיף, רק על טי 55.

Comments are closed.