בשנה הבאה דרבי

על ירידת הליגה ההיסטורית של המבורג

הפעם הראשונה שלי שייכת לקווין קיגאן: השחקן האנגלי שהכי אהבתי עבר להמבורג וגילה לי שלא רק באנגליה וישראל משחקים כדורגל. עם המבורג זכה קיגן פעם אחת באליפות הבונדסליגה ופעמיים בתואר כדורגלן השנה באירופה. אחר כך הוא עזב, חזר לאנגליה ולניוקאסל, אבל כמו שאמר לי פעם חוזר בתשובה: גם אם תיכנס לחנות בשמים ותצא בלי לקנות דבר – הניחוח יישאר.

הפעם השניה שלי היתה בדרך מקופנהאגן להמבורג. המחזור האחרון של העונה, ובין כה וכה הייתי על המעבורת מדנמרק לגרמניה, והמבורג לא רחוקה. אז נסעתי ישירות לאצטדיון של HSV, הגעתי באיחור של דקה וחצי וראיתי אותם מפסידים 1:0 משער בדקה השניה.  אחד ממשחקי הבונדסליגה הגרועים בהם צפיתי, מזל שרושם ראשוני לא עושה עלי רושם.

המבורג תמיד היתה שם, בכל נקודת זמן. נסעתי צפונה לא פעם עם הרטה, מעולם לא שבתי לברלין עם נצחון. אהבתי את האצטדיון שלהם, כל הדברים שחסרים באצטדיון האולימפי המנוכר. אהבתי את הגבעה עליה בנוי האצטדיון, המנהרה בדרך אליו, הרכבת שהורידה אותי במרכז העיר היפה, אם לא ברלין אז המבורג.

בונדסמאניה BUNDESMANIA

HSV תהיה שם גם בעונה הבאה, בדרבי הגדול של העיר. וזה לבטח לא מפתיע שכל משחקי הדרבי הקודמים נערכו אך ורק בבונדסליגה: פ.צ סט. פאולי מעולם לא התהדרה בהישגים ארציים, שמונה עונות בסך הכל בבונדסליגה (ותואר 'הקבוצה שניצחה את אלופת העולם': (http://sports.walla.co.il/item/1817369, אבל תמיד כשסט. פאולי הגיעה לשם גם המבורג היתה שם. ובעונה הבאה היא לא תהיה, והדרבי של חבל הרוהר יפנה קצת מקום לדרבי של המבורג.

הקבוצה מקולקלת, את זה גם מסע הינצלות כמעט הירואי לא ישנה. מאמנים, רכש, הנהלה, ספונסר – כולם אשמים, לא בהכרח בסדר זה. אפשר להניח שבהמבורג לא יבנו על תקופה ארוכה מדי בבונדסליגה השניה ויפתחו כבר הערב את ההכנות לעונת השיבה לבונדסליגה. גם הרטה ברלין היתה שם, בדיוק באותו מקום, שבה לבונדסליגה אחרי עונה אחת – רק כדי לרדת שוב ולהבין מה רוצים החבר'ה מעצמם לפני השיבה הסופית. וזה אולי לא מספיק לאירופה, אבל זה לפחות שומר על מקומה של הרטה בבונדסליגה, וזה כל מה שביקשו בהמבורג במחזור האחרון של העונה.

בשנים האחרונות מצאה עצמו המועדון בבור, בכל עונה מחדש. והבור היה עמוק, אבל איכשהו הצליחה לצאת ממנו, לפעמים ברגע האחרון. ואני, עם כל הטינה לדרך של המבורג, זוכר לה חסד נעורים. היא היתה הראשונה שלי. אחר כך הגיעו אחרים, טובים הרבה יותר, אבל הפעם הראשונה לעולם לא תהיה שלהם.

רק שלה.

קצת פלייאוף
פרמיירה-האם צריך פלייאוף גם באנגליה?

3 Comments

holden 12 במאי 2018

אשכרה ירדו ליגה,עד היום יש בקרית אליעזר ובת גלים המון נשים שקנו דירות ורכוש מהתקופה החיפאית היפה בברים בריפרבאן שם בסנט פאולי,החיפאים שלטו שם כמה שנים אחרי הפריחה של אבי ואסתר עפרים,

המבורג אכן נכנסה לתודעה עם המעבר של הכוכב בזמנו של אנגליה

matipool 13 במאי 2018

קווין קיגאן היה שחקן הכדורגל הראשון שאהבתי. אליל הכדורגל הראשון שלי בגיל 6-7. אהבה ראשונה לא שוכחים אף פעם. גרם לי לעצב רב כשעזב את ליברפול והפך אותי לאוהד המבורג באותן שנים שהיה שם.
אף פעם לא הבנתי למה הוא עזב. מה גרם לו לעזוב אל ליברפול שהפכה להיות קבוצת על, הרבה בזכותו לטובת המבורג.

ויכסלפיש 13 במאי 2018

הכתובת הייתה על הקיר והגרף מ-5-6 שנים אחרונות מראה פעמיים מבחנים ורק פעם אחת חלק עליון בטבלה (מקום 7), אז מה לדעתך הגורם המכריע? כסף? חדר הלבשה דפוק? האוהד-פטרון קונה?

Comments closed