אחרי תוניסיה – אנגליה

סאסי, מלול ובן יוסף לא שלנו

1. לפני שבע שנים הצטרפתי לקבוצת כדורגל בשכונת וילמרסדורף הברלינאית שמשחקת בליגת 35+. הייתי היחיד מעל גיל 40 ורציתי להוכיח שאני יכול הרבה יותר. התאמנתי לקראת המשחק הראשון, עם הקבוצה ובאופן עצמאי, שמרתי על תזונה נכונה, ישנתי לפחות שבע שעות בלילה, הכל לקראת הבכורה. והיא הגיעה, ובדקה ה-15 ביצעתי עבירה על שחקן התקפה של היריבה, והוא איבד את שיווי המשקל ונחת מלוא גופו על השוק השמאלית שלי. וזה כאב, כל כך כאב עד שלא יכולתי להמשיך ולשחק. הבכורה שלי בליגת 35+ הסתיימה בדקה ה-15. יומיים לאחר מכן קיבלתי שתי זריקות לשריר שהרגיעו את הכאב, מאז לא שבתי לשחק כדורגל.

נזכרתי בטראומה האישית שלי אחרי הפציעה של מואז חסן שהכריחה אותו לעזוב את המשחק בדקה ה-15. ולא שהיו לו יותר מדי הופעות בינלאומיות עד המשחק מול אנגליה, אבל הופעת בכורה באליפות העולם חייבת להיות מרגשת, לפחות כמו הופעת בכורה בליגת 35+. והוא היה בסדר גמור עד היציאה הכפויה, והוא ירד עם דמעות מהמגרש וחזר עם סד תלוי על הצוואר. לפחות הוא הספיק לא מעט בחמש עשרה דקות התהילה שלו כשהתמודד עם לחץ היסטרי של אנגליה על השער שלו. לפחות דבר אחד טוב יצא לנבחרת תוניסיה מהפציעה של חסן – היא אכלה את המומנטום האנגלי בנגיסה אחת.

2.חמש הדקות הראשונות נראו כמתכון בטוח לתבוסה צפויה של תוניסיה, ארבעים וחמש הדקות האחרונות של המשחק נראו כמו עוד התמודדות מודרנית בין פייבוריטית ברורה ליריבה שהחליטה שבלי קשר לזהות היריבה – היום זה לא יקרה. תוניסיה לא היתה טובה, אבל האגרסיביות והנשמה משחקות תפקיד מרכזי בטורניר, ועם העצירה הטבעית של האנגלים היתה המשימה קלה הרבה יותר. אפילו השריקה לבעיטת עונשין מ-11מ' היתה לטעמי במקום והענישה את קייל ווקר במקום. מי שמתעסק בשחקן ולא במשחק – מגיע לו, גם אם רבים יטענו ש"על זה לא שורקים לפנדל". מסתבר שעל זה כן שורקים לפנדל, מסתבר שהעונש הטוב ביותר על התעסקות בזוטות הוא העונש המיידי.

הארי קיין נגע בכדור פחות מכל שחקן אחר באנגליה, אבל שתי נגיעות הספיקו לו על מנת להכריע את המשחק. גם למרכוס ראשפורד אפשר להודות, הכניסה שלו העלתה את הדינמיות של משחק ההתקפה. סביר להניח שעם היכולת שהציגה – וגם עם נקודה מול אנגליה – לא היתה תוניסיה מעפילה לשמינית הגמר, ולא ראיתי הערב את פנמה משחקת אבל תוניסיה נראתה קצת יותר טובה מערב הסעודית. ובכל זאת – מסתבר שקבוצות חלשות מאוד לא הגיעו השנה לרוסיה.

3.השדר הגרמני הקריא את ההרכב הראשון של תוניסיה. בין שמות השחקנים: סאסי, מלול, שני בן יוסף. ואני מקשיב ונזכר בעמוס סאסי, דור מלול ותומר בן יוסף, ואיכשהו מצליחים השמות המוכרים להזכיר לי את הבית. סאסי של תוניסיה משחק בערב הסעודית, בן יוסף אחד משחק גם הוא בערב הסעודית, בן יוסף שני בטוניסיה, מלול במצרים – וסאסי שלנו שיחק בבורוסיה דורטמונד. שתי דקות – אבל יותר מהם.

4.מרכוס ראשפורד חייב להסתפר, התסרוקת הנוכחית עושה לו ראש ארוך;

מיליון זבובונים לא יכולים לטעות, אז הם הגיעו למשחק ולא עזבו את השחקנים;

זה רק אני או שקייל ווקר ונאור ציון הופרדו בלידתם?

בונדסמאניה Bundesmania

 

 

אחרי גרמניה - מכסיקו
קוטלת הערבים

תגובות

 • קירקגור

  בכל פעם ששחקן פורק כתף, אפילו יהיה זה סאלח (לאוהד יונייטד שכמותי) לבי יוצא אליו, ואני נזכר איך אני פרקתי בעצמי במגרש בצופים ומאז פרשתי מכדורגל שכונתי.

  הגב
 • אהוד

  אם השופט מחליט שמה שקייל ווקר עשה זה פנדל, אז אתה מצפה ממנו שעל תפיסות דומות ברחבה של טוניסיה (והיו לא מעט כאלה, כולל שתיים-שלוש סופר ברורות שלקוחות מענפים כמו ג'ודו) הוא גם ישרוק. קצת זימבר את אנגליה אתמול.

  הגב
  • matipool

   קצת זה אנדרסטייטמנט.

   הגב
 • רותם

  אני ניצלתי את המשחק להסביר לבן שלי בדיוק אותו הדבר.
  על הקשר היפה בין שמות המשפחה.

  הגב
 • matipool

  אחלה פוסט, ערן. כרגיל.
  הרבה בריאות.

  הגב
 • ברוס גרובלאר

  שכחת את מנור חסן

  הגב
 • Fluttershy

  יש להם שמות כמו אצלנו, וגם הבנות שלהם ביציאים דומות לבנות שלנו, כיף לראות את זה.

  אבל כדורגל חיובי הם לא שיחקו, במיוחד במחצית השניה, ואני מאוד שמח על הנצחון של אנגליה, למרות השיפוט הגרוע וחוסר המזל.

  הגב
  • תומרג

   גם נבחרת ישראל לא שיחקה כדורגל חיובי
   עוד נקודת שמיון

   הגב
 • אלי - לא אוהד כ"ס

  השופט היה מסוג אלו שחושבים שהם מרכז העניין. חכמון כבר אמרנו?

  הגב
 • holden

  לא יצא לי לראות את המשחק אמש, מה עשו שם הזבובונים? אולי נמשכו לסנדווי'ץ טוניסאי?

  הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *