אחרי תוניסיה – אנגליה

סאסי, מלול ובן יוסף לא שלנו

1. לפני שבע שנים הצטרפתי לקבוצת כדורגל בשכונת וילמרסדורף הברלינאית שמשחקת בליגת 35+. הייתי היחיד מעל גיל 40 ורציתי להוכיח שאני יכול הרבה יותר. התאמנתי לקראת המשחק הראשון, עם הקבוצה ובאופן עצמאי, שמרתי על תזונה נכונה, ישנתי לפחות שבע שעות בלילה, הכל לקראת הבכורה. והיא הגיעה, ובדקה ה-15 ביצעתי עבירה על שחקן התקפה של היריבה, והוא איבד את שיווי המשקל ונחת מלוא גופו על השוק השמאלית שלי. וזה כאב, כל כך כאב עד שלא יכולתי להמשיך ולשחק. הבכורה שלי בליגת 35+ הסתיימה בדקה ה-15. יומיים לאחר מכן קיבלתי שתי זריקות לשריר שהרגיעו את הכאב, מאז לא שבתי לשחק כדורגל.

נזכרתי בטראומה האישית שלי אחרי הפציעה של מואז חסן שהכריחה אותו לעזוב את המשחק בדקה ה-15. ולא שהיו לו יותר מדי הופעות בינלאומיות עד המשחק מול אנגליה, אבל הופעת בכורה באליפות העולם חייבת להיות מרגשת, לפחות כמו הופעת בכורה בליגת 35+. והוא היה בסדר גמור עד היציאה הכפויה, והוא ירד עם דמעות מהמגרש וחזר עם סד תלוי על הצוואר. לפחות הוא הספיק לא מעט בחמש עשרה דקות התהילה שלו כשהתמודד עם לחץ היסטרי של אנגליה על השער שלו. לפחות דבר אחד טוב יצא לנבחרת תוניסיה מהפציעה של חסן – היא אכלה את המומנטום האנגלי בנגיסה אחת.

2.חמש הדקות הראשונות נראו כמתכון בטוח לתבוסה צפויה של תוניסיה, ארבעים וחמש הדקות האחרונות של המשחק נראו כמו עוד התמודדות מודרנית בין פייבוריטית ברורה ליריבה שהחליטה שבלי קשר לזהות היריבה – היום זה לא יקרה. תוניסיה לא היתה טובה, אבל האגרסיביות והנשמה משחקות תפקיד מרכזי בטורניר, ועם העצירה הטבעית של האנגלים היתה המשימה קלה הרבה יותר. אפילו השריקה לבעיטת עונשין מ-11מ' היתה לטעמי במקום והענישה את קייל ווקר במקום. מי שמתעסק בשחקן ולא במשחק – מגיע לו, גם אם רבים יטענו ש"על זה לא שורקים לפנדל". מסתבר שעל זה כן שורקים לפנדל, מסתבר שהעונש הטוב ביותר על התעסקות בזוטות הוא העונש המיידי.

הארי קיין נגע בכדור פחות מכל שחקן אחר באנגליה, אבל שתי נגיעות הספיקו לו על מנת להכריע את המשחק. גם למרכוס ראשפורד אפשר להודות, הכניסה שלו העלתה את הדינמיות של משחק ההתקפה. סביר להניח שעם היכולת שהציגה – וגם עם נקודה מול אנגליה – לא היתה תוניסיה מעפילה לשמינית הגמר, ולא ראיתי הערב את פנמה משחקת אבל תוניסיה נראתה קצת יותר טובה מערב הסעודית. ובכל זאת – מסתבר שקבוצות חלשות מאוד לא הגיעו השנה לרוסיה.

3.השדר הגרמני הקריא את ההרכב הראשון של תוניסיה. בין שמות השחקנים: סאסי, מלול, שני בן יוסף. ואני מקשיב ונזכר בעמוס סאסי, דור מלול ותומר בן יוסף, ואיכשהו מצליחים השמות המוכרים להזכיר לי את הבית. סאסי של תוניסיה משחק בערב הסעודית, בן יוסף אחד משחק גם הוא בערב הסעודית, בן יוסף שני בטוניסיה, מלול במצרים – וסאסי שלנו שיחק בבורוסיה דורטמונד. שתי דקות – אבל יותר מהם.

4.מרכוס ראשפורד חייב להסתפר, התסרוקת הנוכחית עושה לו ראש ארוך;

מיליון זבובונים לא יכולים לטעות, אז הם הגיעו למשחק ולא עזבו את השחקנים;

זה רק אני או שקייל ווקר ונאור ציון הופרדו בלידתם?

בונדסמאניה Bundesmania

 

 

אחרי גרמניה - מכסיקו
קוטלת הערבים

10 Comments

קירקגור 19 ביוני 2018

בכל פעם ששחקן פורק כתף, אפילו יהיה זה סאלח (לאוהד יונייטד שכמותי) לבי יוצא אליו, ואני נזכר איך אני פרקתי בעצמי במגרש בצופים ומאז פרשתי מכדורגל שכונתי.

אהוד 19 ביוני 2018

אם השופט מחליט שמה שקייל ווקר עשה זה פנדל, אז אתה מצפה ממנו שעל תפיסות דומות ברחבה של טוניסיה (והיו לא מעט כאלה, כולל שתיים-שלוש סופר ברורות שלקוחות מענפים כמו ג'ודו) הוא גם ישרוק. קצת זימבר את אנגליה אתמול.

matipool 19 ביוני 2018

קצת זה אנדרסטייטמנט.

רותם 19 ביוני 2018

אני ניצלתי את המשחק להסביר לבן שלי בדיוק אותו הדבר.
על הקשר היפה בין שמות המשפחה.

matipool 19 ביוני 2018

אחלה פוסט, ערן. כרגיל.
הרבה בריאות.

ברוס גרובלאר 19 ביוני 2018

שכחת את מנור חסן

Fluttershy 19 ביוני 2018

יש להם שמות כמו אצלנו, וגם הבנות שלהם ביציאים דומות לבנות שלנו, כיף לראות את זה.

אבל כדורגל חיובי הם לא שיחקו, במיוחד במחצית השניה, ואני מאוד שמח על הנצחון של אנגליה, למרות השיפוט הגרוע וחוסר המזל.

תומרג 19 ביוני 2018

גם נבחרת ישראל לא שיחקה כדורגל חיובי
עוד נקודת שמיון

אלי - לא אוהד כ"ס 19 ביוני 2018

השופט היה מסוג אלו שחושבים שהם מרכז העניין. חכמון כבר אמרנו?

holden 19 ביוני 2018

לא יצא לי לראות את המשחק אמש, מה עשו שם הזבובונים? אולי נמשכו לסנדווי'ץ טוניסאי?

Comments closed